VRIJDAG 10 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 KOFFTEniEVEN GESNAPT. Dezer dagen heeft de riverpolitie te Rot terdam zes personen gearresteerd, die te zamen groote hoeveelheden koffie hebben gestolen, gedurende anderhalf jaar achter elkaar telkens bij kleine hoeveelheden van 200 a 300 K.G. tegelijk. Reeds lang was het bekend, dat gere geld een roeiboot met zakjes koffie zonder linge nachtelijke reizen door de haven maakte; maar het duurde geruimen tijd, voor men er achter kwam, wie deze rei zen ondernamen, en waar het doel was, meldt het „Hbld." Tegen einde Maart hield een surveillee- rende agent van het bureau Hoflaan op den Honingerdijk twee bekende dieven aan die op weg waren, planken te stelen bij een afbraak, hetgeen zij toegaven. Het wa ren een 57-jarige en 46-jarige varensgezel uit de De Ruyterstraat. Daar de politie een vermoeden had, dat deze twee tevens schuldig zouden zijn aan de koffiediefstal- len, ging men in de buurt scherp uitkijken, nadat de mannen weer losgelaten waren, zonder de mannen van dit vermoeden op de hoogte te brengen. Daar men wist, dat de clandestien vervoerde hoeveelheden nooit meer dan een paar honderd kilo gram tegelijk bedroegen, lag het voor de hand, te veronderstellen, dat daarvoor een handwagen gebruikt werd op den wal. Geen van beide varensgezellen beschikte daarover. Een rechercheur ging toen zoe ken naar hun namen in de registers van handwagenverhuurders en met succes. Het bleek, dat de jongste van het tweetal nu en dan een wagen huurde bij eer verhuur der in de buurt van het Oostplein des ochtends vroeg. Hij bracht hem den reeds na een uur terug. De verhuurder wist te vertellen, dat de bedoelde huurder zijn vrachtjes steeds naar een expediteur aan de Nieuwe Haven bracht. Deze werd nu ondervraagd. De varensgezel bracht daar geregeld koffie, waarvoor hij een vasten kooper had. De expediteur waarschuwde dezen kooper steeds via een cafétje in Crooswijk. Het bleek bij onderzoek een 62-jarige koopman te zijn, die als heler be kend staat. De man is gearresteerd, even als de beide recidivisten, die de koffie stalen. Men kon verder nagaan, dat deze heler zijn waar meestal verkocht aan een han delaar in het Noorden. Daar ontdekte de politie aan de hand van de boeken, dat de heler in den loop van den tijd 6300 K.G. aan den man had verkocht, maar er bleek een veel grootere hoeveelheid aanwezig te zijn geweest, in diens pakhuis. De heler deelde, toen men hem daarop gewezen had, nog mede, dat hij ook koffie kocht van een 40-jarigen chauffeur uit de Brederode- straat. Toen men dezen man opspoorde, kwam aan het licht, dat hij een contractje had met een expeditiebaas van een veem, waar hij geregeld koffie kwam halen. Ook een loodsknecht van een stuwadoors firma hielp mee aan het verduisteren, hetgeen op een zoo geraffineerde wijze geschiedde, dat ook dit anderhalf jaar lang ooopgemerkt is gebleven. Ook dit drietal is nu aangehou den. De twee varensgezellen bekenden, toen de bezwarende verklaringen zich steeds opstapelden, de koffie te hebben gestolen uit een pakhuis aan den Honingerdijk, waar men er nog niets van had bemerkt. In een roeiboot werd de koffie in onge merkte zakjes overgeheveld; balen met den firmanaam werden in het water ge gooid. PSEUDO-BARON VROEG GELD TE LEEN Oplichting per telefoon. Maandagavond werd een dokter, in het Concertgebouw te Amsterdam opgebeld. Aan de telefoon was een heer, die zich be kend maakte als baron S., een goede beken de van den dokter. De baron vroeg hem 250 te leen, daar hij deze noodig had voor een affaire. De dokter wilde zijn ken nis gaarne van dienst zijn, doch had slechts 50.bij zich. Hij vroeg, of de baron hiermede voorloopig geholpen was. Deze wilde de vijftig gulden graag in leen ontvangen. Zij zouden bij den portier ge deponeerd worden, waar de baron ze in ontvangst zou nemen. Inderdaad kwam iemand bij den portier de vijftig gulden halen. Den volgenden dag belde de „baron" den dokter aan zijn huis op. Hij vroeg, of hij nu misschien de ƒ200 nog kon krijgen. De dokter had weer slechts 50, die de ba ron graag wilde hebben. Afgesproken werd, dat men elkaar in een restaurant in de stad zou ontmoeten. Kort daarop werd de dokter evenwel op gebeld voor een patiënt waar hij onmid dellijk heen moest. Hij sprak er over met een kennis, dat hij zich niet aan de af spraak kon houden. Deze vatte evenwel argwaan op. Allereerst werd het café op gebeld, waar men den baron evenwel niet kende. Men besloot pu, de politie van het bureau Leidscheplein in den arm te nemen. Deze raadde den dokter aan, zich op den afgesproken tijd in het restaurant te be vinden. Toen de dokter in het restaurant kwam trof hy hier evenwel niet den baron aan, maar een jongeling, die zeide, dat hij het geld voor den baron in ontvangst zou nemen. Op dit moment kwam de politie te voor schijn, die den jongeman arresteerde. Het bleek, dat men met een handig oplichter te doen had, die toevallig afwist van de re latie van den dokter. Hij werkte niet alleen, maar maakte deel uit van een complot. Daar de jongeling een volledige beken tenis aflegde, gelukte het reeds dadelijk twee van zijn handlangers te arresteeren, terwijl nog vier arrestaties te wachten zijn. Het gearresteerde drietal is hedenoch tend ter beschikking van de Justitie ge steld. „Msbd." BERUCHT INBREKER AANGEHOUDEN. De Centrale Recherche te Amsterdam heeft gistermiddag een 25-jarigen man aan gehouden, die op den Zeedijk een partij tje zilver te koop had aangeboden, dat eenigen tijd geleden te Amersfoort was ontvreemd. De man was tevens in het bezit van een achtdaagsche abonnement der Spoorwe gen, dat op naam stond van een ander. Kortgeleden -..'as hij uit de gevangenis te Groningen ontslagen waar hij vier jaar celstraf had ondergaan. De politie heeft hem naar Amersfoort op transport gesteld. DUITS CHE VLUCHTELINGEN OPGESLOTEN. Vier buitenlanders, die uit het Duitsche concentratiekamp bij de Nederlandsche grens zijn gevlucht en in ons land zyn ge arresteerd, zijn in afwachting van de re geling van hun uitlevering naar Duitsch- land in het Huis van Bewaring te Gronin gen opgesloten. POEZIE EN KIESPIJN. De wereld wil nog steeds bedrogen zijn. 't Gebeurde één der laatste dagen in één onzer groote steden van het Zuiden, aldus lezen wij in de „Msbd." De schoone lentemorgen had nog meer bezoekers naar de markt gebracht, dan doorgaans al 't geval is. Vooral in een hoek van het plein was t buitengewoon druk. Dichte rijen menschen dromden daar rond een bouwvallig tafel tje, waarop een haast, lichamelijk, even bouwvallig, maar nochtans „welbespraakt" mannetje zijn waren stond aan te prijzen. Die man had iets van 'n miskend dich ter over zich: terwijl hij sprak dwaalden zijn kleine, intelligente oogen voortdu rend „ins blaue Hinein" 'en met zijn lange armen wiekte hij als een groote vogel, die op het punt staat de lucht in te schieten. 's Sprekers auditorium groeide ziender- oogen en het zag vol ontzag naar het be weeglijke en woordenrijke mannetje in zijn midden. De man was een kunstenaar. Hij leverde daarvan het onloochenbaar bewijs door de waarlijk poëtische manier, waarop hy een zoo prozaisch chapiter als.... kies pijn behandeld. En, wat méér zegt, hij overtuigde! Hij rukte met een haast benijdenswaar dige nonchalance de wereldgeschiedenis uit haar verband, liet de „Maagd van Or leans" zusterlijk met Jacoba van Beieren ten strijde trekken, sprak over Napoleon en Karei den Stoute, als waren 't tweeling broeders, maar overtuigde er de menschen ten slotte van, dat eindelijk t medisch praeparaat gevonden was, waardoor on herroepelijk de oorlog aan alle kiespijnlij den was verklaard. De gevolgen van deze hartstochtelijk af gelegde verklaring bleven niet uit. Uit de rijen der toeschouwers trad schuchter een man naar voren, wiens eene wang onmiskenbaar de sporen van veel lij- dens vertoonde. Met een koninklijk gebaar tastte de koop man in een klein doosje, dat met tientallen andere op het tafeltje lag uitgestald. „Leg die op de klagende kies, goede man", zei de poëet, „en als het gesmolten is, zal je pijn voorgoed verdwenen zijn." De ander deed het en o, wonder! bijna op hetzelfde oogenblik klaarde zijn ge zicht op. Nu scheen de wereldcrisis op het punt te staan te worden opgelost; tientallen doosjes a raison van een kwartje per stuk verdwenen van het tafeltje in de begeeri- ge handen van de bezoekers. Nog geen kwartiertje later was de koopman „totaal uitverkocht". Hij stond reeds op het punt weg te gaan, toen de kiespijnlijder van daareven terugkwam. „t Is weer opnieuw begonnen", mees muilde hy, „het heeft niks geholpen".... De poëet krabde even in zijn haar. „Weet je wat", zei hij, onderwijl hij een nog overgebleven doosje den ander toe stak, „neem jij dit maar meeJe kies was wel erg aangedaan, zie je, maar.je hebt me in ieder geval 'n goeien dienst be wezen" Geen kwartiertje later was de „poëet" in een apothekerswinkel in de buurt. „Hebt u geen afdoend middel tegen kiespijn?" vroeg hij aan de dienstdoende assistente. „Asperine of kiespijnwatjes?" vroeg ze. „Wat is het beste?" „Ze helpen alle twee, meneer". „Geef me dan maar watjes", zeide man met een raadselachtigen lach en hij voegde er aan toe: „Ze zullen allicht beter zyn, dan die rommel van de markt; wat zegt u, juffrouw"0 SPORT ROEIEN DE A.S. LUSTRUMFEESTEN. Wedstrijden op het Oegstgeesterkanaal. De Lustrumcommissie van het Leidsch Studentencorps deelt ons mede, dat onder auspiciën van „Njord" op Donderdag 27 en Vrijdag 23 Juni op het Oegstgeester- kanaal van het Groene Kerkje tot het Warmonderhek nationale wedstrijden zul len worden gehouden. In de nabijheid van de finish aan het Warmonderhek zal een feestterrein worden ingericht teneinde belangstellenden in de gelegenheid te stellen de wedstrijden te volgen. VOETBAL WIJZIGINGEN IN HET BELGISCH ELFTAL. Isenborg en Joachim spelen niet. In verband met het feit, dat Isenborg en Joachim gekwetst zijn, zijn er eenige wijzi gingen aangebracht in het Belgische Elftal, dat Zondag a.s. tegen Nederland uitkomt De lrniksbinnenplaats wordt thans bezet door Van Caelenberg (Union St G.), ter wijl Vieillevoye van Bressoux linksbuiten speelt. De Vries, wiens uitkomen eveneens onzeker was, is gisteren door de dokters goedgekeurd. Zondag zal dus het volgende Belgische elftal in het veld verschijnen: Doel: Christiaens (Liersche S.K.). Achter: Paverick (Atnwerp F.C.) en Smellinx (Union). Midden: Dahlem (Standaard), Stynen (Berohem) en Claessens (Union). Voor: Devries (Antwerp F.C.), Voorhoof (Liersche SJC.), Braine (Sparta-Praag), Van Caelenberg (Union) en Vieillevoye (Bressoux). Reserves zijn v. d. Weyer (Union), Pap- paert (Union), Meuldermans Beerschot), De win ter (Beerschot), Bastin (Union). Mondelé (Daring) en Joachim (Berchem). LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt: le klasse: Rijnsb. B. 1ARC 1 3.30 uxor; SCO 1Noordwijk 1 4 uur. 2e kl. B: SLF 2—Ter Leede 2 3.30 uur. 3e kl. A: F. Pacta 3—O. Clubje 2 3.30 uur; Quick B. 4Koudekerk 2 3.30 uur. 3e kl B: Quick B. 5S.L.F. 3 3.30 uur (bijterrein); LRC 3Rijnsb. B. 3 3.30 uur. 4e klasse: Koudekerk 3LRC 4 3.30 uur; Weter. B. 3Quick B. 6 3.30 uur. Juniores: SCOQuick B. 2.30 uur; Ter LeedeF. Pacta 3.30 uur. Ads p. B: O. ClubjeRouwkoop 3.30 uur. Om den C.G.W.-Beker. L.S.C.—„Unitas". Onder zeer groote belangstelling speelden gisteren bovengenoemde elftallen tegen elkaar. Direct zit LSC er flink op, maar rechtsback Waalwijk v. Doorn en de kee per van Unitas zijn in schitterende con ditie. Als de linksbuiten van LSC, Buning, die zwaar bewaakt wordt, er alleen van door gaat, schiet hij keihard in (10). Na de rust maakt de linksbuiten van Unitas Huitema spoedig gelijk (1—1). De voorhoe de van LSC is gevaarlijker, maar de ach terhoede van Unitas weert zich geducht. Eindelijk maakt Kooreman zach'vrij, wringt zich tussohen de verdediging in en maakt uit een schuiver (21). Unitas zet alles op alles om gelijk te maken en dit doet ze ook door Huitema, maar het doelpunt wordt geannuleerd. Er is nog 5 minuten te spelen, v. Waalwijk v. Doorn gaat naar voren, krijgt den bal toegespeeld en schiet kei hard langs den keeper (22). In dezen stand komt geen verandering en komt er spanning in den stand door dezen uitslag. LAWNTENNIS SUCCESSEN VAN MEJ. ROLLIN COUQUERQUE TE BERLIJN. In het tennistournooi van Blaiweiss te Berlijn heeft de Nederlandsche deelneem ster mej. Rollin Couquerque gisteren twee overwinningen behaald. In het daim es-dubbelspel won zij met Frau Schneider-Peitz tegen de dames Buja en Buderus met 62, 60. Het Nederlandsch- Duitsche dubbel is daardoor in de halve fi nale gekomen. In het enkelspel behaalde mej. Rollin Couquerque een 60, 62 overwinning op Frl. Blumenfeld. ATHLETIEK NEDERLAND—BELGIE TE A'DAM. In een aantal interessante wedstrijden zal men Zondagmiddag te A'daxn Neder lands beste athleten aan het werk kunnen zien. Doch Zondag, wordt te Brussel ook de landen wedstrijd BelgiëNederland ge speeld en velen zullen Hollander's verslag van deze ontmoeting niet willen missen. De KNA.U. heeft de gelukkige gedachte gehad beide mogelijk te maken. Op de Sin- telbaan wordt nd. een ontvanginstallatie met luidsprekers aangebracht, zoodat de liefhebbers van het eene kan genieten zon der het andere op te offeren. Bovendien worden de athletiekwedstrijden een half uur vervroegd, zoodat om half twee wordt begonnen. Men vertrouwt daarom om 3 uur gereed te zijn, d.w.z. ongeveer als de rust te Brussel ingaat. Vanaf dat oogen blik zal men zijn aandacht dan uitsluitend aan de radio-uitzending kunnen wijden. Teneinde een ieder in staat te stellen aan dit aardige evenement deel te nemen, heeft de K.N.A.U. de toegangsprijzen zeer laag gehouden. Men verzoekt ons tenslotte de belang stellenden er op te wijzen, dat het ge- wensoht is tijdig aanwezig te zijn. Het aan tal toegangen tot de baan is beperkt, en te laat komend publiek is hinderlijk bij be langrijke starts. SCHERMEN DE NATIONALE POLITIEWED STRIJDEN. Zooals wy gisteren nog konden mede- deelen werden na de corpswedstrijden op sabel de personeele wedstrijden begonnen. De volledige uitslagen der eerste afdee- ling luiden als volgt: 1. v. Ekelenburg (Den Bosch) 10 gew. part. 10 ontv. tr. 2. Keur (Den Haag) 8 gew. part. 25 ontv. tr. 3. Van Hilten (Leiden) 8 gew. part. 30 ontv. tr. 4. Sdhouman (Den Haag) 7 gew. part. 25 ontv. tr. 5. Schalks (Den Bosch) 7 gew. part. 28 ontv. tr. 6. Boxma (Den Haag) 7 gew. part 30 ontv. tr. 7. Mol (Den Bosch) 5 gew. part 34 ontv. tr. 8. Denenkamp (Den Haag) 3 gew. part 37 ontv. tr. 9. Schalkenraad (Den Bosch) 3 gew. part 38 ontv. tr. 10. Rempt (Leiden) 3 gew. part 39 ontv. tr. Voor de tweede afdeeling was de deel name zoo groot dat de schermers in vier poules werden ondergebracht waarvan uit elke poule drie deelnemers naar de finale overgingen. Dit waren: Uit poule I: Harks (Den Bosch) 5 gew. part, Praat (Den Bosch), Douwes (Den Haag) elk met 4 gew. part Uit poule H: Groenenberg (Amersfoort) en Schreuder (Den Bosch) elk met 5 en Koeman (Den Haag) met 4 gew. part Uit poule Hl: Dijksman (Den Haag) met 5, Konings (Den Bosch) met 4 en Duyst Amersfoort) met 4 gew. part Uit poule TV: Paling (Leiden) en Van Laar (Amersfoort) elk met 4 en Edens (Den Haag) met 3 gew. part. De finale had den volgende uitslag: 1. Harks (Den Bosch) 8 gew. part. 25 ontv. tr. 2. Gronenberg (Amersfoort) 7 gew. part- 25 ontv. tr. 3. Dijksman (Den Haag) 7 gew. part 27 ontv. tr. 4. Konings (Den Bosch) 7 gew. part 29 ontv. tr. 5. Douwes (Den Haag) 6 gew. part. 28 ontv. tr. 6. Schreuder (Den Bosch) 6 gew. part. 29 ontv. 3 3geg. tr. 7. Paling (Leiden) 6 gew. part. 29 ontv. 32 geg. tr. 8. Koeman (Den Haag) 6 gew. part 31 ontv. tr. 9. Praat (Den Bosch) 6 gew. part. 36 ontv. tr. 10. Duyst (Amersfoort) 3 gew. part 34 ontv. tr. 11. Edens (Den Haag) 3 gew. part. 34 ontv. tr. 12. Van Laar (Amersfoort) 1 gew. part. 43 ontv. tr. Onmiddellijk na afloop der wedstrijden volgde de prijsuitreiking, waarbij de voorz. der L.P.S.V., de heer M. F. Frank, aller eerst 'n hartelijk woord van dank richtte tot de deelnemers, die zulk 'n sportieven dag hadden doorgebracht. Spr. dankte alle autoriteiten voor hun betoonde belangstel ling en verder de schenkers van prijzen, in 't bijzonder H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana, verder het Ministe rie van Justitie en den Officier van Justi tie en voorts Graaf Regteren v. Limpurg in Canada, oud-student te Leden, die het be stuur een bedrag in geld had gezonden tot het aankoopen van prijzen. Vooral deze laatste schenking stelde spr. op bij zonderen prys, omdat hieruit blijkt, dat de Leidsohe oud-studenten de politie niet vergeten. Hierna verzocht spr. den heer Gijsberti Hodenpijl, bij onstentenis van den commis saris van politie, den heer R. Meyer, de prijzen te willen uitreiken. Deze voldeed gaarne hieraan en prees vervolgens allereerst de verliezers van de zen dag, die door hun sportieve houding in de nederlagen allen ten voorbeeld zyn ge weest. Eerlijk en sportief te blijven, wan neer men winnaar is, noemt spr. geen kunst, maar grooter verdienste is nederla gen sportief te dragen. (Applaus). Nadat hierna door allen het Wilhelmus was gezongen, konden de winnaars hun prijzen in ontvangst nemen. Te ruim 6 uur was het welgeslaagde tour- nooi ten einde en de L.P.S.V. kon ongetwij feld met voldoening op dezen mooien wedstrijddag terugzien. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. De-uitslagen der partijen gespeeld voor de 8ste ronde zijn als volgt: 1ste klas: A. BuurmanJ. J. Bekker 20 E. v. TongerenA. v. Dijk 02 J. L. C. v. LeeuwenA. Mooyekind 11 C. Klein en A. v. d. Reylen n. gesp. A. G. de JeuTh. Seppe 2—0 2de klas: P. PhilipseA. Leuven n. gesp. K. SmitM. J. Moerkens 02 J. GijsmanI. Ju 11 F. BerefengerW. v. Tongeren 02 P. OudehandN. Bloamendaal 02 C. v. TongerenFr. Mulder 02 S. WillemsJ. H. Wegman 02 C. v. TongerenA. Leuven 02 Aangezien Klein niet gespeeld heeft, zyn de Jeu en v. Dijk weer gelijk gekomen door te winnen met respectievelijk tegen Seppe en v. Tongeren, waardoor eerst genoemden een kans blijven behouden, v. Leeuwen wist na aanvankelij ken achterstand, toch nog remise te forceeren tegen Mooyekind, terwijl Buurman zijn eerste volkomen ver diende winstpartij boekte tegen Bekker. In de 2e klas gaat Leuven nog steeds aan den kop, met 14 p., gevolgd door Gijsman, die remise speelde tegen Ju, met 12 p. Ook Moerkens en Philipse spreken hier een woordje mee, met respectievelijk 5 en 3 verliespunten. Hier volgen de standen van beide kla.<aqp*y gesp. gew. rem.verl.pnt. C. Klem 7 5 3 12 A. G. de Jeu 8 5 2 1 12 A. v. Dijk 8 5 2 1 12 A. v. d. Reijden 7 5 2 10 J. J. Bekker 8 3 1 4 7 A. Mooyekind 8 2 3 3 7 J. L. C. v. Leeuwen 7 1 3 3 5 Th. Seppe 7 1 2 4 4 A. Buurman 8 1 1 6 3 E. v. Tongeren 6 2 4 2 A. Leuven 8 7 1 14 J. Gijsmna 8 5 2 1 12 P. Philipse 7 5 1 1 11' M. J. Moerkens 8 5 1 2 11 I. Ju 8 4 2 2 10 Fr. Mulder 8 4 2 2 10 F. Bereefnger 8 3 3 2 9 S. Willems 8 4 1 3 9 K. Smit 7 4 4 8 C. v. Tongeren 8 3 2 3 8 J. H. Wegman 8 3 2 3 8 P. Oudehand 8 2 3 3 7 N. Bloemendaal 8 3 5 6 W. v. Tongeren 8 2 1 5 5 De Commissie belast met de organisatie van dezen wedstrijd heeft besloten, bedra gen in geld beschikbaar te stellen, waar voor de eventueele prijswinnaar zelf kan beslissen, wat hij als prys wenscht, waarna zulks voor hem wordt aangeschaft. WIELRENNEN Nieuw-Swift. Zondagmorgen zal door bovengenoemde vereen iging een koppel wedstrijd worden verreden. A- en B-klassers rijden 25 K.M., terwijl de C-klasse 15 K.M. moet afleggen. De bijeenkomst bij het clublokaal is kwart voor acht, terwijl de start om 8 uur plaats vindt. 's Middags ryden C. van Diemen en C. Verburg mede in de nieuwelingen-wedstrijd op de wielerbaan te Heemstede. De Rijnstreek (Alphen). A.S. Zondagmiddag zullen twaalf ren ners deelnemen aan de Nationale Grasbaan- wedstrijden te Uithoorn, aanvang 2 uur. De Rijnstreek-leden zullen zoowel in den sprint, achtervolginigs- als koppelwedstrijd uitkomen. Wij verwachten dat zij hun huid duur zullen verkoopen en minstens eenige prysjes mee zullen brengen. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN TE GRONINGEN. Gisteren zijn te Groningen de interaca demiale wedstrijden voor vrouwelijke stu denten begonnen. Meer dan 200 studenten nemen aan dlit tournooi, waarvan Amster dam zich wegens het overlijden van een van haar leden moest terugtrekken, deel. De wedstrijden, die plaats vinden ander de auspiciën van den Bond van Vrouwen- studentenvereenigingen en waarvan de re geling berust bij een commissie uit de Gro ningsche Damesstudentensportvereenigin- gen, werden ingezet met eenige hockey- ontmoetingen, meldt het „Vad." Hockey. In den wedstrijd tegen Rode- wa (Rotterdam, Delft en Wageningen) ble ven de Groningsche dames met 10 in de meerderheid, doch tegen de Utrechtsche ploeg konden de gastvrouwen het niet bol werken. De Utrechtsche dames wormen met 41. Zeer spannend was de strijd tusschen Utrecht en Leiden. De punten werden ten slotte gedeeld (22), nadat de Utrechtsche studenten met de rust met 21 de leiding hadden. Lawn tennis. Op de banen van het Sportpark de Haan werd met de tenniswed strijden een aanvang gemaakt Daar was bepaald, dat slechts twee short-sets zouden worden gespeeld, hadden de partijen een zeer vlot verloop. De uitslagen luiden als volgt: Enkelspel: UtrechtRotterdam 61, 61; Utrecht—Leiden 26, 16; Wagenin genGroningen 06, 16; Wageningen Rotterdam 61, 61; DelftUtrecht 06, 06; LeidenWageningen 63, 60; DelftGroningen 16, 26. Dubbelspel: LeidenDelft 61, 60; UtrechtWageningen 61, 61; Utrecht Groningen 46, 56; WageningenDelft 60, 63; RotterdamDelft 6—0, 6—2; LeidenGroningen 46, 56. Roeien. Op het Eemskanaal vond het eerste gedeelte van de Roeiwedstrijden plaats op een baan ter lengte van 1000 m. In de eerste heat van het nummer gladde vieren won Groningen van Wageningen met grooten voorsprong. De tijd van de Groning sche dames was 4 min. 53.8 sec. In de tweede helft zegevierde Leiden over Utrecht in den tijd van 4 min. 28 sec. Utrecht bleef twee lengten achter. Het nummer ovarnaadsche skiff was voor de Groningsche dames in den tijd van 4 min. 9 sec. Leiden volgde op vele lengten. Gymnastiek. De eerste dag werd be sloten met gymnastiekwedstryden. Hiervan luiden de uitslagen: Vrije oefeningen: 1. Leiden met 46.5 pnt.; 2. Groningen met 38.5 pnt.; 3. Delft met 36 pnt.; 4. Utrecht met 34.5 pnt. Ringen: 1. Groningen met 46 pnt.; 2. Utrecht met 44 pnt.; 3. Leiden met 42 pnt.; 4. Delft niet 38 pnt. Op het nummer hoogspringen zegevierde Utrecht met 1.50 m. De beste Groningsche dame was tweede met een sprong van 1.45 m. De wedstrijden van dit zeer omvangrijke tournooi zullen vandaag worden voortge zet met roeien, tennis, paardrijden en zwemmen. Morgen volgen nog hockey- en zeilwed strijden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14