VRIJDAG 10 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 13 GEMENGDE BERICHTEN DE ROODE HAAN IN HUIS, BOSCH EN HEIDE. Droogte en onvoorzichtigheid met vuur meermalen oorzaak. uren hard werken, bedwongen. Ongeveer 4.000 vierkante meter heide is afgebrand. De oorzaak moet waarschijnlijk gezocht worden in het feit, dat vonken uit een pas- seerende locomotief het vuur hebben doen ontvlammen. Tegen half vijf in den namiddag werd de Zeister brandweer opnieuw gealarmeerd thans voor een boschbrand, die woedde op het terrein van den heer Mijnhardt, achter de Petrus Wertheimstichting. Deze brand liet zich ernstiger aanzien, vooral doordat de omringende dennebosschen in gevaar verkeerden met het oog op den zeer fei len wind. Het vuur werd hier bestreden dor brand weer, politie en vrijwilligers. De burge meester van Zeist leidde persoonlijk het blusschingswerk. Men sloeg het vuur met takken uit, terwijl ook aarde op den bran denden grond werd geworpen. Ongeveer 12 H.A. bosch 'en heide gingen hier in vlammen op. Omstreeks half zeven was het vuur bedwongen. 4 H.A. onder Tubbergen verbrand. In de buurtschap Reutum onder de ge meente Tubbergen zijn van verschillende eigenaren over een oppervlakte van 4 HA honderden dennen, bosch en heidevelden verbrand. Door tegenbranden en met be hulp van een groot aantal burgers is men er ten slotte in geslaagd den brand tot de 4 H.A. te beperken. Het eigenaardige van dit geval is, dat dit het derde jaar is, dat in deze omgeving bosch en heide zijn ver brand. De burgemeester was met de ge- meente-politie op de plaats van den brand aanwezig. Een mooi stuk natuur is verlo ren gegaan. De oorzaak moet gezocht wor den in het wegwerpen van een sigaar of sigaret. Ook op de Veluwe brandt het. Op de Veluwe heeft het vuur zich gis termiddag meester gemaakt van ongeveer 6C bunder mooie heide- en boschgrond. Te Leenen, bij de Loenermarkt, dat dioht bij het bekende punt de „Woeste Hoeve" is gelegen, brak om ongeveer vijf uur brand uit in het bosch. De arbeiders van de werkverschaffing waren pas vertrokken. Verschillende uit kijkposten constateerden de rook en peil den de plek, waar de brand was uitgebro ken. Onmiddellijk reden de .boschbrandcorp- sen van Loenen, Woeste Hoeve, Honderloo en Beekbergen in vrachtauto's naar het bedreigde punt. Zij kwamen juist op tijd om een tegenvuur aan te leggen en kon den zoodoende uitbereiding van den brand over minstens 100 H.A. bosch voorkomen. In samenwerking van de brandweer van Ughelen en Apeldoorn bestreden zij het vuur zoodat zij om ongeveer zeven uur de situatie meester waren. Vele van 20- tot 30-jarige denneboomen zijn in de brand gebleven. INBRAAK TE AMSTERDAM. Vermoedelijk tusschen Woensdag elf uur en gistermorgen vijf uur hebben inbrekers i bezoek gebracht aan twee gebouwen op de Bloemgracht te Amsterdam. Het eer ste bezoek was bij een handelaar in Zuid vruchten. In een gang zijn zij vermoede lijk door middel van een ladder in het ge bouw gekomen. Zij hebben daar vermoe delijk met een sleutel een brandkast open gemaakt, waarna een tweede brandkast werd opengescheurd. In beide kasten werd niets van waarde gevonden. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het naastliggende perceel, waar de ma chinefabriek is gevestigd van de firma Moes en Zonen. Door een deur die ge makkelijk kon worden geopend, zijn zij er binnen gekomen. De buit was hier grooter en werd ook gemakkelijker verkregen. In een enveloppe, die op een lessenaar lag, was 'een bedrag var 1200 gesloten. Dit UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 11 Mei ajs. Huizen, 1875 M. K.R.O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 K.R.O.-orkest en gramofoon. I.20 K.R.O.-boys. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 4.15 Gramofoon. 4.30 K.R.O.-orkest afgewisseld door gra mofoon. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht, waar na gramofoon. 7.15 A. v. d. Griend over Katholieke op voeding, waarna gramofoon. 8.00 Vaz Dias en de K.R.O.-boys, afge wisseld door voordracht. 9.00 H. v. d. Eerenbeemt over de a.s. feesten in den Bosch. Daarna xylophoon- programma. 9.20 Vervolg KJt.O.-boys, voordracht en xylophoon. 10.00 Gramofoonplaten op verzoek. (Te 10.30 Vaz Dias). II.00 De K.R.O.-boy*. 11.30 Gramofoon. Hilversum, 301 M. V A.R. A.-uitzending. 8.00 Strijkorkest. 8.30 Pianorecital, „Schalmei", Dubbel- X-ensemble en gramofoon. 10.00 Morgenwijding V.P.R.Ó. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 Orvitropia, De Zonnekloppers en De Flierefluiters. 2.00 „Hoe de toonkunst groeide". 2.20 Muzikale lezing. 2.45 Filmpraatje. 3.00 VioolrecitaL 3.30 Gramofoon. 4.15 Causerie. 4.35 Orgelspel. 5.00 Lezing. 5.15 Pianoduetten. 5.40 Literaire lezing. 6.00 Gramofoon. 6.30 Esperanto-uitzending. 7.00 Groningsch uurtje. 8.03 Vaz Dias en Gramofoon. 8.30. Vara-orkest. 10.00 Vaz Dias en vervolg orkestconcert. 11.00 Gramofoon. Droitwich, 1500 M. 10.20 Het Schotsche studie-orkest. 11.05 Órgelspel. 12.20 Commodore Grand orkest. 1.20 Radiokoor. 1.35 Bezoek van den Prins van Wales aan Cardiff. 2.20 Vervolg koorconcert. 3.05 S. Baynes en zijn orkest. 4.35 Ambrose en zijn band. 6.50 Fred Hartley's Novelty kwintet 7.20 Jubilee Gala, variété-programma (o.a. Mills Brothers en Anna May Wong). 9.20 „Songs from the Shows", revue- programma. 10.2011.20 Het BBC-dansorkest. bedrag had de firma gisteren niet op tijd naar de bank kunnen brengen. Dit zou he den gebeuren. De inbrekers hebben deze enveloppe meegenomen. De politie tracht de daders op te sporen. DIRECTEUR VAN DE „BEURSKLOK" GEARRESTEERD. Reeds geruimen tijd kwamen bij de poli tie te 's-Gravenhage, klachten binnen over de gestes van „De Beursklok", een finan- I cieele insteling, gevestigd aan de Tous- I saintkade aldaar. I Versohillende personen, in Den Haag 1 woonachtig en ook in andere plaatsen, stel- ERNSTIG ONGELUK BIJ HALFWEG. Een doode, drie gewonden. Gisteravond tegen twaalf uur is een tweepersoons auto, welke op den Haarlem merweg tusschen Sloterdijk en Halfweg aan den kant stond aangereden door een van Haarlem komende auto. Vermoede lijk doordat een dame, die achter de stil staande auto stond, iets nakeek, was het achterlicht van deze auto niet zichtbaar. De dame werd gegrepen en zoodanig ge wond, dat zij korten, tijd later aan de ge volgen is overleden. De eigenaar van de stilstaande auto werd licht gewond, terwijl de chauffeur van de auto die de aanrijding veroorzaakte, en diens meisje eveneens lichte kwetsuren opliepen. Het slachtoffer is naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis overgebracht, terwijl de gewonden, na verbonden te zijn, huiswaarts konden kee- ren. De politie heeft de zaak in onderzoek, de beide auto's zijn in beslag genomen. DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Op den Amsterdamschen Straatweg on der Zuilen heeft gistermiddag omstreeks vijf uur een ongeval plaats gehad, waarbij een 61-jarige wielrijder S. uit de Joh. Uit- tenbogaertstraat aldaar, is gedood. Deze wielrijder reed, voorafgegaan door zijn zoon, op het rechter rijwielpad in de richting Utrecht. Nabij den Havenweg stak hij naar de andere wegzijde over en was reeds bijna aan de overzijde gekomen, toen hij rechts van zicht, uit de richting Utrecht, een auto zag naderen. Hierdoor is hij ze nuwachtig geworden en heeft even geaar zeld, om dan, in plaats van door te rij den, weer naar het rechter weggedeelte te rug te rijden. De bestuurder van de auto had op deze manoeuvre niet gerekend. Hoe wel hij krachtig remde, werd het slachtof fer ongeveer vijftien meter meegesleurd, waarna hij met een zwaar-bloedende wond boven het linkeroog en in het achterhoofd bleef liggen. Alle hulp was te laat, want eenige oogenblikken later overleed de man. AUTOBUS TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Twee ernstig gewonden, vijf licht gekwetsten. Een autobus van den dienst IJsselstein Utrecht is gistermiddag ter hoogte van de Geinbrug in de gemeente Jutphaas door nog onopgehelderde oorzaak tegen een boom gereden. Buiten den chauffeur be vonden zich zes passagiers in den wagen. De chauffeur werd door de voorruit ge drukt; hij liep aanzienlijke snijwonden op en klaagde over inwendige pijnen. Een uit Rotterdam afkomstig passagier werd zoo ernstig aan het oog gewond, dat hij dit waarschijnlijk zal moeten missen. De vijf andere passagiers liepen snijwonden op. Nadat dr. Leering uit IJsselstein ter plaatse de eerste geneeskundige hulp had verleend, zijn alle zeven gewonden over gebracht naar het Sint Josephziekenhuis te IJsselstein. De autobus, die vrijwel geheel vernield werd, is door de verkeerspolitie in beslag genomen. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Vrachtauto door trein meegesleurd. Gistermiddag is op een onbewaakten bij Maartensdijk een vrachtauto, bestuurd door A. S., door den om 4.16 van het Cen traal Station te Utrecht vertrekk enden trein gegrepen en eenige meters meege sleurd, waarna hij gekanteld in een sloot terecht kwam. De chauffeur, die van de Utrechtsehe Markteentrale kwam en de Nieuwe Wete ring opreed om bij de boeren melk te ha- overweg van de lijn UtrechtHilversum len, werd uit de cabine geslingerd en kwam in een sloot terecht. Hij werd hieruit later door toegeschoten voorbijgangers op het droge geholpen. FELLE BRAND TE OVERSCHIE. Twee groote boerderijen in de asch gelegd. In het dorp Overasselt aan den rechter Maasoever heeft een felle brand gewoed, waardoor twee boerderijen in de asch zijn gelegd. Het vuur ontstond door tot dusverre on bekende oorzaak des middags omstreeks drie uur in de groote boerderij van den heer F. de Grimt. De brandweer, die spoe dig ter plaatse was, kon door gebrek aan water weinig uitrichten. Door den hevigen Noordenwind breidde de brand zich zeer snel uit, zöodat binnen korten tijd de ge- heele boerderij en alle bijgebouwen in lichte laaie stonden. Er viel weinig meer te redden; de gebouwen en het huis wer den vernield, terwijl tien varkens in de vlammen omkwamen. De brand sloeg over naar de boerderij van den heer F. Jansen, die eveneens spoe dig één groote vuurzee was. Ook deze hof stede brandde tot den grond- toe af. De schade wordt door verzekering ge dekt. HET VUUR VERNIELT TWEE HUIZEN TE REUVER. Gistermiddag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de woning van de weduwe Brinkman te Reuver. Het vuur, aangewakkerd door den feilen wind, greep zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet meer te denken viel. Een sigarenma kerswerkplaats met het noodige materiaal, die in de woning was werd vernield. De felle vuurzee sloeg, naar de „Tel" meldt, over naar de naastgelegen woning van den arbeider Pubben, die inmiddels zijn inboedel in veiligheid had gebracht. Bij gebrek aan water kon geen hulp wor den geboden. Beide woningen brandden tot den grond toe af. Even na dezen brand werd ontdekt, dat in een der bosschen naast den rijksweg, ter plaatse genaamd Schelkesbeek, even eens brand ontstaan was. Hier passeerde toevallig een tweetal auto's met militairen van de luchtdoel-artillerie, die van een oefening terugkeerden, en op weg waren naar Groesbeek. Deze militairen vingen on middellijk met eigen materiaal het blus schingswerk aan, met het resultaat, dat na een uur den brand was gebluscht. Ruini een hectare eikenhout ging verloren. BOSCH- EN HEIDEBRANDEN BIJ ZEIST. 12 H.A. in de asch gelegd. Gistermiddag omstreeks twee uur is een heidebrand uitgebroken langs den spoor weg Huis ter HeideBosch en Duin bij Zeist op het terrein van den heer Mees. Met behulp van een motorspuit en een boschbrandwagen werd het vuur, na eenige Hoewel het uitzicht op de spoorbaan zeer goed is, heeft de chauffeur vermoedelijk den sneltrein niet zien naderen. Met ern- tige wonden aan het hoofd werd hij per zie kenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Utrecht overgebracht. De vrachtauto was totaal vernield. „Tel." Jongen ontsnapt aan den dood. Bij het passeeren van een onbewaakten spoorwegoverweg werd de 15-jarige P. v. d. B., wonende te Enschede, aangereden door een motorwagen, rijdende op de spoor lijn EnschedeAhaus. Ondanks het feit; dat de jongen 30 M. werd meegesleurd, bracht hij het er vrij goed af. Hij liep een schouderontwrichting en ontvellingen aan verschillende lichaamsdeelen op. Per zie kenauto werd hij naar het R.-K. zieken huis overgebracht. Het ongeval moet aan de onoplettendheid van het slachtoffer zijn te wijten. „Heeft juffrouw Craig het tegen jou ooit over een der bedienden gehad?" „Zij vertelde, dat ze allemaal van haar hielden en bang waren vor hun meester." „Heb je Garland ooit gezien?" „Hij kwam eens langs het prieel, toen ik op Lora zat te wachten. Ik schrok erg, om dat hij haar het leven zuur gemaakt zou hebben als hij het gemerkt had. Ik vond hem een angstwekkend gezicht hebben. In het gevangenkamp heb ik genoeg kerels gezien om te weten, of ik een schurk voor me heb, en hij leek me iemand, wiens wil tot eiken prijs koning moet kraaien." Ham mond aarzelde een oogenblik „Die jaren in Witten pen hebben mijn zenuwen kapot gemaakt, denk ik, en ik was erg blij, dat hij mij niet zag." „Je bent nooit in het huis geweest?" „Niet terwijl zij er woonden. De Laken- hams zijn neven van me en jaren geleden logeerde ik wel op het huis." „Is er iets aan het huis, dat een man als Garland kan aantrekken?" „Het is rustig en vrij eenzaam gelegen. Er komt niemand in die buurt, die er niet bepaald zijn moet. Juist geschikt voor iemand, die op zijn gemak een boek over Oostersche manuscripten wil schrijven." „Wie vertelde je dat?" „Lora. Zij weet er bijna niets van. Hy wenscht niet gestoord te worden. De be dienden mogen alleen onder zijn toezicht de kamer schoonmaken." Hammond scheen plotseling een verkla ring te zoeken voor die overgroote belang stelling van een vreemde. „Neem me niet kwalijk Trent, maar ik begrijp niet goed, wat jou dat alllemaal kan schelen." „Dat zul je gauw genoeg begrijpen", zei Trent glimlachend, „luister maar." „Ik kan het haast niet gelooven", riep Hammond, toen de ander zijn verhaal be ëindigd had. „Het is verbazingwekkend." „Natuurlijk. Waarom liep Garland weg? Het is duidelijk, dat hij dacht, dat ik iets wist, of iets vinden, en daar was hij bang voor." „Je hebt wel een gezicht, waar een boef bang voor kon zijn", gaf Hammond toe. „Ik bedoel niet, dat je er uit ziet als een politie agent. Maar als je niet lacht of praat heb je iets onbarmhartigs over je." Hij vroeg zichzelf af, wat de levensgeschiedenis van dezen vreemdeling zou zijn. Misschien was hij per slot van rekening tóch een detec tive. De werkelijk goede willen er meestal niet graag voor uitkomeji, om hun bewe- gings-vrijheid niet te beperken. „Ik heb den man nooit gezien, vóór hij me op de pier aanviel en ik geloof niet, dat hij mij ooit gezien had. Het is heel ze ker, dat onze wegen elkaar nooit eerder ge kruist hebben. Maar we rullen elkaar weer zien, daar durf ik wat onder verwedden." Hammond dacht nog steeds aan de dra matische scène in het huis. Zijn eentonig leven werd hem meer en meer ondragelijk. „Zucht niet zoo", viel Trent uit. „Je doet mee, Je moet Lora redden en met haar trouwen. Ik wil uitvinden, waarom haar oom me liet denken, dat ik hem ge dood had en op de vlucht joeg." „Ik zei toch al, dat ik niet gaan kon", zei Hammond korzelig. „Dat kun je wel", gaf Trent kalm ten antwoord. „Ik heb een secretaris en met gezel noodig. Ik moet hier met iemand over kunnen praten, en jij bent het slacht offer. Ik heb geld genoeg. Je salaris en je onkosten merk ik niet eens. Als je wer kelijk van juffrouw Craig houdt en denkt, dat ze in gevaar verkeert, moet je die Radio-Pari*, 1648 M. 11.35 Órkestconcert. 7.20 Jeanne d'Arc programma m. m. v. tooneelensemble, koor en harpsolist 9.55 Dansmuziek. Kalund borg, 1*1 M. 11.201.20 Strijkorkest. 2.504.50 Omroeporkest. 7.20 Ganne-Waldteufel-concert. 8.20 Zang en voordracht. 9.10 Viool-recital. 9.50 Gramofoonplatencabaret. 10.2011.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 11.20 Blaasconcert. I.35 Gevar. concert. 3.20 Vroolijk programma. 6.20 Concert. 7.30 Leipz. Symphonie-orkest, Schram- melkwartet en solisten. 9.5011.20 Dansmuziek. Rome, 421 M. 8.10 Symphonieconcert. Hierna gramo foonplaten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.301.20, 3.20, 3.50 en 4.20 Gramofoonplaten. 5.20 Reportage. 6.05 Gramofoon en zang. 6.35 Gramofoon. 7.20 Symphonieconcert en gramofoon. 9.30 Gramofoon. 10.2011.20 Populair concert. 484 M.: 11.20 Het orkest Constantin. 12.30—1.20 Dito. 3.35 Gramofoon. 4.20 Populair concert. 7.20 Salonorkest 8.20 Reportage. 8.40 Salonorkest. 9.3011.20 Populair concert. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 „Fruehlingsreigen", gevarieerd pro gramma. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 Dansmuziek uit Dresden. II.2012.15 Gevarieerd programma uit Berlijn. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Deutschl. Sender. 9.20 Keulen. 10.40 London Reg. 11.20 Keulen. 14.20 Diversen. 14.50 Kalund'borg. 15.20 Keulen. 17.20 Brussel VL 18.20 Stuttgart 19.30 Leipzig. 21.20 Beromunster. 22.20 Leipzig. 23.20 Deutschl. Sender. 4e Programma. 9.35 Droitwich. 17.20 Diversen. 17.50 London Reg. 18.50 Droitwich. 20.55 Boedapest 21.20 Droitwich. 23.20 Kalundborg. (Wijzigingen voorbehouden). den de politie in kennis van handelingen, welke genoemde instelling had verricht en waardoor zij voor grootere of kleinere be dragen benadeeld waren. In totaal beliep het bedrag, dat „De Beursklok" had we ten los te krijgen, ruim ƒ28.000. De politie stelde een nauwkeurig onder zoek in naar de handelingen van genoemde instelling. Ook een acountantsonderzoek wees uit dat de klachten van de gedupeer den gegrond waren. De justitie besloot toen in te grijpen en arresteerde een der directeuren, een ze keren B. De tweede directeur H. genaamd, wiens faillissement inmiddels is uitgespro ken, is voortvluchtig. dwaze trots die je aanspoort dat aanbod af te wijzen, laten varen. Volgens mijn meening is er niets onwaardigs in, dat Ro bert Lakenham Hammond, vroeger kapi tein bij het vijfde regiment huzaren, eer lijk zijn kost tracht te verdienen en het meisje, dat hij liefheeft gaat helpen." „Dat is het niet", weerde Hammond af en zijn stem was onvast. „Die twaze trots ben ik allang kwijt. Maar je scheept jezelf met een invalide op en doet net, of hij zijn sa laris werkelijk verdient. Ik kan je nog niet naar behooren bedanken. Misschien kan ik het je een keer bewijzen." Hammond kon niet verder. Trent was een heelen tijd bezig met het schoonmaken en vullen van zijn pijp. „Het is een pak van mijn hart", klonk het vriendelijk. „Ik kom je morgen vroeg halen en dan kunnen we in mijn hotel gaan lunchen. Daar kunnen we alles be spreken en de trein van drie uur naar Wa terloo pakken." „Je hebt zeker geen enkele aanwijzing?" vroeg Hammond, toen Trent op het punt stond te vertrekken. „Zeker wel. Je kent een man niet zoo zeer aan zijn gezelschap dan wel aan zijn liefhebberijen." „Je bedoelt Oostersche manuscripten?" vroeg Hammond vol belangstelling. Trent schudde glimlachend zijn hoofd. (Wordt vervolgd). FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het En gels ch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 9) Het was al donker, toen hij bij Ham mond kwam. Zijn plan de campagne stond al vast en hij wilde den officier in de ge legenheid stellen om hem te helpen. Hij zag dadelijk, dat Hamimond pas een er gen aanval had doorgemaakt. „Ik ver onderstel, dat u alles over die afschuwe lijke historie gehoord hebt?" vroeg deze. Gedurende een oogenblik klopte Trent's hart onstuimig. „Welke historie?" vroeg hij. Hij moest weer op zijn hoede zijn. „Iets met Gar land?" .Ja, hij is er niet meer." Trent werd plotseling erg voorzichtig. Zijn woorden en gelaatsuitdrukking zouden te gen hem georuikt kunnen worden. Zijn heele, ingewikkelde theorie kon waarde loos blijker.. De politie had misschien al zijn gangen nagegaan. bedoel je, cat hij dood is?" „Ik bedoel, dat hij haar meegenomen heeft en ik haar nooit terug zal zien. Zij kwam plotseling in mijn saaie, eentonige bestaan en verdween even plotseling en laat me achter met een toekomst voor ©ogen, die ondragelijk is. Welk nut heeft mijn leven? Absoluut geen. Ik heb al die verwenschte medicijnfleschjes uit het raam gesmeten.'" „Prachtig", zei Trent hartelijk. Zyn op luchting uitte zich in opvallende vriende lijkheid. „En ik ben van plan alles te eten en te drinken, wat ik verkies." „Daar wordt je niets gelukkiger door en je hebt kans er dood aan te gaan. Wees niet dwaas Beheersch je. Ik begrijp best, dat je je lichamelijk ellendig voelt, terwijl je vóór de oorlog vol energie was. De eenige manier om jufrouw Craig kwijt te raken is om de hoop op te geven." Hammond wist, dat Trent er een rij paard op nahield en in een deftig hotel logeerde. (,Dat is allemaal goed en wel voor jou", sprak hij langzaam. „Jij kunt naar verkiezing over God's aardbodem rond zwerven. Ik kan hier alleen maar rustig blijven wonen en af en toe eens een uit stapje naar de stad maken. Garland had er niet beter een eind aan kunnen maken, als jij mij gedood had." „Je bent abuis, maar dat zal ik je later wel vertellen. Beantwoord eerst een paar vragen. Hoe weet je, dat ze weg zijn?" „Het meisje in de lunchroom in Christ- church vertelde het me. Ik ontmoette Lora meestal in de Priory, aan de rivier, ten Oosten van de kerk, en we gingen daar dikwijls thee drinken. Haar broer is jacht opziener bij de Meyricks en die zag hen weggaan. Zij reden hem gistermorgen in de vroegte voorbij. Een auto uit Londen haal de de meubels weg. Lora en Garland za ten met den chauffeur in de groote limou sine. De butler en de keukenmeid gingen met de kleine twoseater, de andere drie vrouwen vertrokken met den trein. Geen van hen was uit deze streek afkomtsig."

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13