UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 10 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. Itt NOORD WIJKERHOITT. De muziektent. Moesten we het vorig jaar zonaer muziektent doen doordat deze op de Steeg niet meer geplaatst kon worden vanwege de verandering van het wegdek ter plaatse, dit jaar zal de tent wederom verrijzen en wel in het plantsoen op het JuLanaplein. Men is reeds bezig met het maken van de fundeering en bin nen korten tijd zal de tent geplaatst kun nen worden. Het publiek zal dezen zomer dus op Aet Julianaplein kunnen genieten van de vroolijke concerten van de beide muziekverenigingen „St. Jeanne d'Arc" en „De Harpe Davids", terwijl we er niet aan twijfelen of de Muziekvereeniging van de St. Bavo Stichting zal eveneens in het ko mende seizoen haar vroolijke tonen laten hooren. Julianaplein zal blijken te zijn een ideaal plaatsje voor het geven van con certen daar men er absoluut geen last zal hebben vu» het doorgaande verkeer zoo als op „de Steeg". RIJNSBURG. Tuinbouw. Voor de grove' producten is er den laatsten tijd weinig vraag. Met het artikel kroten b.v. gaat het al bedroevend slecht. De aanvoer hiervan is beduidend groot, doch ongeveer alles gaat beneden den minimumprijs, dus naar de belt. Het geheele voorjaar heeft men dit product slecht kunnen verkoopen. Als er voldoen de voorjaarsgroenten komen tegen matigen prijs, moet men geen kroten meer hebben. Ook waschpeen kelderde en kon de laatste dagen niet meer dan 3.504.40 per 100 kg. opbrengen. Ook prei is minder ge vraagd, gaat voor 6080 cent per 100 bos. De laatste week was er ook aanvoer van bloemkool die van 9.8015.10 per 100 opbracht. Spinazie kwam in matig kwan tum. bracht van 2.403.80 per 100 kg. op. Radijs wordt hiesr nogal geteelt. Dit artikel bracht van 6080 cent per 100 bos op. Een verliesgevende prijs. WASSENAAR. Sluiting cursus Handels-Avondschool. Gisteravond had in de RK. Jongensschool aan de van Heeckerenstraat, de officieele sluiting plaats van den cursus 1934'35 der Handels-A vondschooL Aanwezig waren daarbij de Edelachtb. heer Burgemeester J. J. M. Wiegman, de bestuursleden der school de heeren J. C. Hoogeveen en J. J. Jonker, de directeur de heer J. J. M. Bruschke, de leeraren, de hee ren J. J. van Duuren en M. C. Kors, de voorzitter van de Hanze, de heer G. P. G. van Leeuwen, en diverse leerlingen. De voorzitter van het bestuur, de heer J. S. M. Wubben, was verhinderd aanwezig te zijn. Bij ontstentenis van den voorzitter, riep de heer Bruschke den aanwezigen het wel kom toe, zich daarbij bijzonder verheugend over de belangstelling van den Burgemees ter en den heer van Leeuwen. Voor de leer lingen zit er nu, na vier winters, een taak op, waarbij hij hen heeft bewonderd om hun trouw komen. Zij, die zijn afgevallen, blijken niet de allerijverigsten te zijn ge weest. Het is voor spr. een genoegen, dat aan allen die den cursus 4 jaar hebben ge volgd, een diploma kan worden uitgereikt, een klein begin op den grooten weg die nog te volgen is. Spr. hoopt, dat zij nog vele jaren van de verworven kennis zullen ge nieten en op den ingeslagen weg zullen voortgaan. Zij kunnen zioh nu bij het da gelij ksch werk redden, waarmede spr. hen feliciteert. Aan het hierna door den directeur uitge brachte jaarverslag ontleen en wij, dat in October 1931 een voorbereidende cursus werd toegevoegd, die 3 maanden duurt, waardoor het onderwijs met een jaar is ver lengd. Voor den cursus 1933*34 hadden zich 65 leerlingen aangemeld. Aan het einde daar van is alleen een eindexamen machine- schrijven afgenomen, waarvoor toen slaag den de heeren F. Looijestein en A J. Ver- kade, en de dames H. van Velzen, A. Veels en J. Vule. Voor den cursus 1934'35 bedroeg het aantal leerlingen 49, een vermindering, waarschijnlijk tengevolge van den econo- mischen toestand. Evenwel is het peil der leerlingen er op voorui/t gegaan. Geslaagd zijn voor: Boekhouden, Handelsrekemen en Ned. Handelscorrespondentie de dames A. Mooy- man en N. Duinkerken, en de heeren J. Knijnenburg, G. H. v. d. Velde en H. Vo gels. Engelsche Handelscorrespondentie: de da mes J. Barreveld, J. P. G. Manhave en C. Prins, en de heer W. Corel. Duitsche Handelscorrespondentie: de heer J. Knijnenburg. Maohineschrijven: de dames M. Moermond en L. Westgeest, en de heeren W. van Rhijn en J. M. Putker. Het jaarverslag besloot met de hoop, dat het behaalde succes een aansporing zal zijn tot voortgaan op den ingeslagen weg, ter wijl werd geconstateerd, dat de cursussen trouw werden bezocht en de wederzijdsche verhouding tusschen leeraren en leerlin gen niets te wenschen overliet. De Burgemeester zegt, dat het bestuur van de Handels-Avondschool hem ander maal verzocht aan de geslaagden de diplo ma's uit te reiken. Het is niet de eerste keer, dat hij die doet, integendeel, herhaal delijk is dat door hem gescheid en hij heeft aan die verzoeken steeds met genoegen ge volg gegeven, omdat hij daardoor kan too- nen zijn belangstelling voor het streven van het bestuur, dat zulks niet doet om zich daardoor een werkgelegenheid te scheppen. Het zijn steeds dezelfde menschen die het werk doen en zij die 't het drukst hebben, kunnen er altijd nog iets bij hebben. Zoo is het ook met het bestuur, dat dit dus niet doet om werk te scheppen, doch in de over tuiging, dat in oprichten, in stand houden en voortzetten der Handels-Avondschool, een groot belang was betrokken voor de jeugd. Het is prettig voor het bestuur, dat dit streven is gewaardeerd en dat bij de jeugd is gewekt werklust en arbeidszin. Het is een verblijdend teeken, dat gij (de leer lingen) het belang hebt ingezien van ont wikkeling. We komen het leven niet meer op slofjes door, het wordt in de wereld steeds donkerder, het leger van werkloozen vermeerdert schrikbarend, het leger van hen die onvoldoende vakkennis hebben is veel te groot en het geeft aan hen veel smart. Het lijkt spr. een goed bereikt goed als hij hoort, dat er van de vroegere leer lingen reeds in staat zijn om bij de ouders in de zaak, de boekhouding te voeren. Op dit gebied was bij den zakenman een groo- te achterstand. Als spr. nu hoort, dat dit tekort wordt in gehaald door de jeugd van dezen cursus, dan is dat verblijdend. Met het diploma is men evenwel niet klaar; men moet de ver worven kennis bijhouden en spr. raadt daarom aan, om niet te blijven berusten, maar te blijven werken en studeer en. Ge zult er altijd wat aan hebben. Spr. felici teert allen en vindt het flink en energiek, dat tot het einde toe is volgehouden. Die "volharding zal veel gekost hebben, maar nu mag men met voldoening terugzien op de gebrachte offers. Hij hoopt, dat men in het verdere leven zal terugdenken aan de hier doorgebrachte, avonden, en dat de hier ver gaderde kennis zal helpen om zich door het leven heen te slaan. Hulde en dank brengt spr. ook aan de onderwijzers, die him tijd, moeite en ener gie, en liefde voor het vak gegeven hebben om het beste te bereiken. Hij danst hen voor hetgeen zij gedaan hebben. Tenslotte dank aan het oestuur van de Handels-Avondschool. Spr. heeft willen toonen hoezeer hij, als hoofd der gemeente, hun werken op prijs stelt en hoe hij over tuigd is van de behartiging door hen van een plaatselijk belang. Spr. hoopt dat het bestuur den cursus nog vele jaren zal voort zetten, met veel succes, en zoo vele jongens en meisjes geschikt maken voor het leven wat te wachten staat, en daarvoor kennis en wetenschap zal bijbrengen. Hierna reikte de Burgemeester persoonlijk aan ieder der geslaagden het diploma uit, hetgeen hij vergezeld deed gaan van een handdruk. De heer Bruschke dankt vervolgens den Burgemeester voor zijn belangstelling en hoopt hem nog vele jaren hier tegenwoor dig te zien, en dat in eendrachtige samen werking met het bestuur bereikt zal wor den wat te bereiken valt. Geboren: Michael Johannes Marie z. v. J. H. Spruit en F. R. v. d. Geest An ne Hendrik z. v. H. Vooistra en P. E. v. Dee. Bouke Pier z. v. J. Hazenberg en M. de Jonge. Ondertrouwd: F. J. Heeris en M. Brikhoff. F. H. v. d. Helm en J. M. Knij nenburg. Gehuwd: H. v. d. Voorst en N. v. d. Haven. G. Goor en H. B. W. Yperlaan. M. v. d. Marei en T. Vlieland. Overleden: Au-gustinus Cornells van der Voort, 68 j. echtgen. van E. P, M. Duyn- stee. Gevestigd: P. G. Adrian en gezin, Buurtweg 103 P. Bootsma en gezin, de Lis 28 M. C. de Foiwt Bloemluststra.t 4 G. A Gall en vr., v. Zuylen van Nije- veltstraat 100 J. P. Hammersly, Duin- rell 2 L. J. Heil en vr., Tulpweg 14 M. Hendschke, Gr. Haebebr.weg 59 M. Hold, L. van Koot 3 J. H. Holtrust, Iris straat 5 G. E. van der Horst, Hoogeweg 2 E. Jerne, Rijkstsraatweg 789 A. E. Jilg, van Calcarlaan 13 M. Kloots, Beu kenhorstlaan 14 Wed. J. A. Kist geb. Knottenbelt en dr., Persijnlaan 13 D. S. Kulk, Crocusstraat 40 Th. Landerl, Gr. Hoefijzerlaan 43 P. M. van Leus den, Langstraat 88 A Löfler, L. Kerk- dam 89 M. v. d. Marei, Hallekensstraat 5 M. C. C. Molenaar, Schouwweg 72 G. J. M. Mosault en gezin, Beukenhorst laan 14 W. J. Mulder en vr., Burcht plein 16 E. Niesenhuis, Papegaaienlaan 11 M. K. B. Rip, van Calcarlaan 3a L C. M. Schaapman en gez., L, Kerkdam 89 A. E. Scheid, Teylingerhorstlaan 35 M. Schenk, Narcislaan 29 C. H. Schregel en vr., Buurtweg 175 M. Th. D. Schreurs, Kerkstraat 32 A. Schwarz Schouwweg 52 H. Stahl, Rijksstraatweg 598 J. A de Vette, Schouwweg 62 L. van Wetten, Oostd.weg 18 J. D. Wil ton en gez. Rijksstraatweg 589 E. S. Witte en gezin, v. Zv. Nitraat 107 I. H. Burg, Wittenb.weg 134 F. A Dijk stra, Windlustweg 20 L. J. Havranek, Schouwweg 61 A. G. M. Heimberg, Aca cialaan 15 J. M. M. Kemper, v. Zv. N.str 1 J. van Leeuwen, Rijksstr.weg 342b J. Meijer, Persijnlaan 2 N. Meijer, Per sijnlaan 2 W. Rapp, Buurtweg 105 P. Simon, Langstraat 709 J. L. Sloot- maeker. Ridderlaan 1 T. J. Tesch, Bac- kershaegenlaan 30 F. Tkalec, Lijster laan 3 M. Vösl, van Bommellaan 2. B. E. Stövr en vr.. v. Z. v. Nijeveltstraat 98 AC. Tinnevelt, Wittenb.weg 12 G. Verboan en gez., Raaphorstlaan 26 M. A. Verhage, Rijkstraatweg 372 Wed. M. M. Witvliet geb. H. Verhoeven, Nar cislaan 13 F. de Vos van Steenwij k en vr., Raaphorstlaan 11a E. Waldeijer, Rijksstraatweg 753. Vertrokken: G. B. Weber naar Lei den K. ter Laan naar Oegstgeest H. de Groot naar Rijswijk C. H. de Kooter naar Boskoop J. V. de Boer naar Voor schoten M, Zantingh naar Staphorst G M. v. d. Zwan naar Rijnzaterwoude A A C. van Noort naar Schiedam H. Bisek naar Den Haag -A. M. Pauwels naar Axel W. Schouten en gezin naar Leiden H. Brendel naar Den Haag J. Schrama naar Voorschoten L. Ver sprille naar Den Haag C. S. Haber- mehl naar Den Haag W. J. C. M. Jo- hanknegt en gez. naar Den Haag W. J. Kraaijenbrink naar Den Haag H. J. J. Verduin naar Den Haag H. J. Plek- kenpol naar Gorssel E. Mithofer naar Den Helder Mr. H. G. van Oven en vr. naar Den Haag W. E. Jüdell naar Den Haag G. Goor naar Den Haag P Delver naar Nieuwer Amstel W. H. Pieterse naar Zaandam M. Ottawa geb Schlossarek naar Den Haag J. C. F. Caspari naar Den HaagH. A S. Sei ner naar Hoorn H. W. K. Visscher n. Montfoort A. Loddenkötter naar Den Haag H. E. H. Borger naar Den Haag L. J. M. Zoetmulder naar Den Haag M. P. Kroes naar Katwijk a. Zee D. M. G. v. d. Ploeg naar Den Haag G. Arendt naar Den Haag E. Kneip naar Den Haag M. Kouschinski naar Den Haag R. Schubert naar Den Haag. WARMOND. School met den Bijbel. Op 1 October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Christelijke School met den Bijbel alhier werd opgericht. Op deze datum is de heer M. de Vries 25 jaar als hoofd dezer school werkzaam. Wij zullen nog wel in de gele genheid zijn, op dit feit nader terug te komen. Postzegel automaat. Nabij het post kantoor alhier zal een postzegel automaat worden geplaatst. Vooral in het zomersei zoen is dit voor de zeer vele watersport beoefenaars die dan Warmond bevolken zeer geriefelijk. ZOETERMEER. De gemeenteraad. Thans is vastgesteld dat de candidaatstelling voor leden van den Gemeenteraad plaats heeft op 20 Mei a-s. De verkiezingen zullen plaats hebben op 27 Junid. a. v. De eerste raadszitting van den nieuwen Raad heeft plaats op 31 Juli 1935, Reclasseeringsdag. De Reclasseerings instellingen in Nederland zijn tot samen werking gekomen, teneinde met gemeen schappelijke medewerking over het geheele land de Nationale Reclasseeringsdag te or- ganiseeren. Deze Collectedag zal worden gehouden op Zaterdag 18 Mei a.s. In deze gemeente heeft zich daartoe ook een Co mité gevormd, dat de collecte heeft voor bereid. Geruimen tijd geleden is men reeds gekomen tot het samenstellen van een lan delijk Comité van Aanbeveling, waarin per sonen van allerlei richting zitting hebben. Hieruit blijkt, dat hier sprake is van een zeer algemeenen opzet en dat alle gezind ten bij deze actie betrokken zijn, zoodat wij deze collecte gaarne bij de ingezetenen aanbevelen. Prijsuitreiking Schietwedstrijd. In het Gymnastieklokaal had de prijsuitreiking der prijzen plaats van de gehouden schiet wedstrijd, welke was uitgeschreven door de Plaatselijke Commissie van den Bij zon deren Vrij willigen Landstorm. Om 8 uur opent de voorzitter, de heer Ceelen, de vergadering. Hij heet allen har telijk welkom, in het bijzonder de aanwe zige officieren, wij merkten o.a. 'op den heer Rooij aards, Luit. Karres en enkele an deren, spreker zegt zeer tevreden te zijn oyer, het verloop der wedstrijd, en zegt dan ook alle schutters dank voor hun mede werking, vervolgens dankt hy allén die een prijs in de een of. andere vorm be schikbaar gesteld hebben, vervolgens den heer Herwijnen die de verschillende avon den heeft opgeluisterd met radiomuziek en gramofoonplaten en den heer Rietdijk voor de schitterende verzorging der banen en zaal. Dan brengt spreker dank aan zijn staf van medewerkers, die hem geholpen hebben de wedstrijd voor te bereiden en tijdens de wedstrijd alles tot in de puntjes hebben geregeld. Totslot deelt spreker mede, dat Majoor Boots door ziekte en de Burgemeester door ambtsbezigheden be richt van verhindering hebben ingezonden, daarna geeft hij het woord aan den heer Roij aards. De heer Roij aards, voorzitter van het ge west Zuid-Holland, spreekt een opwekkend woord tot de schutters. Het doel van een wedstrijd is niet alleen het winnen van prijzen, maar kweekt aan de onderlinge kameraadschap die zoozeer in een korps noodig is. Vervolgens richt spreker het woord tot den heer Ceelen en brengt hem dank voor al het werk dat hij gedaan heeft voor deze wedstrijd. Hierna volgt de uitreiking der prijzen door den heer Ceelen, welke een vlot ver loop heeft. De beker, welke door Majoor Boots beschikbaar was gesteld voor den schutter met het hoogst aantal punten in den Korpswedstrijd en wonende te Zoe- termeerZeg waart, werd gewonnen door N. v. d. Bosch. De schutters, de heeren Noomen en Kempff, brengen de Commissie dank voor de schitterende wijze, waarop alles gere geld was. Gezien het feit, dat deze beroeps- schutters zijn, was deze lof een mooie vol doening voor de wedstrijd-commissie. De heer Ceelen wenscht hierna de prijs- ALPHEN AAN DEN RIJN. PLAATSELIJK CRISISCOMITé. De heer van Dijk bedankt als voorzitter. In de gehouden vergadering van het plaatselijk crisiscomité is meedgedeeld, dat van den heer P. van Dijk, bericht was in gekomen, dat hij zich om gezondheids redenen genoodzaakt ziet als voorzitter van het algemeen crisiscomité en van steun- verleening B. te bedanken. De vergade ring betreurde dit heengaan van den heer van Dijk ten zeerste, daar deze zich steeds een buitengewoon ijverig voorzitter heeft getoond en zich ten volle aan het werk van het crisiscomité heeft gegeven. Beslo ten werd voorts gedurende de zomermaan den de steunverleening stop te zetten, zulks in verband met den toestand van de kas. Alle loopende aanvragen zullen wor den afgedaan, doch nieuwe aanvragen zul len vanaf heden niet meer in behandeling worden genomen. Bijzonder geslaagde Propaganda-avond E.H.B.O. Door de Ned. Vereen. E. H. B. O. afd. Alphen a. d. Rijn, werd een propaganda-avond gehouden in hotel „De Vergulde Wagen", die bijzonder goed ge slaagd is. De vergadering werd bij afwe zigheid van den voorzitter, den heer J. F. Allart, geopend door den secretaris den heer E. de Goede, die de talrijke aanwe zigen hartelijk welkom heette in het bij zonder Mevr. Hildernisse, dr. Lucardie en afgevaardigden van zustervereenigingen. Dr. Hildernisse, medisch leider, deelde hierna het E.H.B.O.-diploma uit voor het eerst aan de dames M. v. Eijk, T. Gesman, A. v. d. Putte en P. v. Wijk en aan de hee ren P. Houweling en H. v. Vliet. De overige E.H.B.O.'ers zagen hun diploma voor 2 ja ren verlengd. De heer de Goede sprak na mens alle leden een woord van dank, voor al de arbeid en moeite door dr. Hildernisse voor de vereeniging geheel belangeloos gedaan. Spr. wees er op dat dr. Hilder nisse niet alleen doceert, doch bovendien zich belast met een groot deel der bijko mende werkzaamheden en bood hem als blijk van waardeering een centrifuge aan. Mevr. Hildernisse ontving een bloemen hulde. Het zeer goed gesminkte kinderkoor onder leiding van een pseudoniem van Jacob Hamel n.l. de heer A. v. d. Breukel zong op schitterende wijze en verdiende alle lof. Tijdens de pauze werd een ver loting gehouden voor het aankoopen van een brancard. Een aardige attractie vorm de nog een soort van poppenkast waarin poppen stonden die verbonden waren. Hierna werd overgegaan tot de clou van deze avond namelijk de opvoering van het tooneelstuk „Het succes van een droom", auteur de heer K. Schuitema alhier, wat een groot succes is geworden. In het kort werd het volgende voorgesteld, een „hij" en een „zij" kunnen het niet eens worden over de belangrijkheid van de E.H.B.Ó. „Zy" gaat naar de E.H.B.O.-cursus en „hij"" aan zijn lot overgelaten, valt in slaap. Wat „hij" nu in zijn slaap ziét, wordt in 3 be drijven op het tooneel uitgebeeld. Ook hier viel de wijze van sminking en decors op, die bijzonder goed waren uitgebeeld. Aan het slot ontwaakt „hij" en is tevens tot betere gedachte gekomen en met het succes van dezen droom, dat hij overtuigd is geworden van de belangrijkheid van de E.H.B.O. De alleszins geslaagde bijeen komst werd gesloten door dr. Hildernisse. Geen grapje. Een tweetal dames, die per rijwiel naast elkaar in den. Hoorn re den en grappen zaten te verkoopen» kwa men met eikaars stuur in aanraking. Ge volg was, dat mej. v. d. B. kwam te val len en haar rijwiel geheel werd vernield. De bestuurder van een vrachtauto wist door een handige manoeuvre het meisje zelf vrij te rijden, doch reed met zijn wa gen tegen een boom waardoor deze aan zienlijk werd beschadigd. VerkoopLng. Bij de gisteren ten over staan van notaris H. B. J. v. d. Kreke, ter standplaats Aarlanderveen alhier in hotel „De Vergulde Wagen" gehouden verkoo- ping werd de bouwmanswoning „Dank en Hoop" met stallingen, schuren en berg en erven, gelegen in de Kerkbuurt te Ter winnaars van harte geluk met de door hen gewonnen prijzen en hoopt allen op een volgende wedstrijd weer te zien. Hierna sluit hij de vergadering. Geboren: Cornelis Andreas Carolus, zoon van Adrianus Johannes Maria van Well en Huberta Petronella Wubben Gabriël Jacobus Petrus, zoon van Simon Joannes Cornelis van der Burg en Elisa beth Johanna Tetteroo. Aar, met diverse perceel en weiland of hooiland gelegen in den Uiteind- en Mid delpolder en Vierambachtspolder te Ter Aar, groot 11 Hectaren 5 Aren 30 Centi aren in bod staande op 17.950.na ver hooging met 145.— afgemijnd op ƒ400.— door den heer J. Kempenaar te Ter Aar. De totale opbrengst is dus 18495. De bouwmanswoning „Het Sluisje", met stallingen, schuren en berg en een arbei derswoning, voorts een tuinderswoning en erven aan het Jaagpad te Ter Aar, met diverse perceelen wei- of hooiland en tuin land met water, gelegen in den Noordeind en Geerpolder te Ter Aar groot 18 Hec taren 34 Aren 38 centiaren in bod staande op 23.651.werd na verhooging met 304.afgemijnd op 1 600.eveneens door den heer Kempenaar te Ter Aar. De totale opbrengst dezer woning bedraagt derhalve 24.555.Opbrengst totaal-ge neraal der beide woningen 43050.ter wijl nog een perceel veenplas en rietland, gelegen in den Noordeindschenpolder, ka dastraal bekend gemeente Ter Aar sectie A nos. 57, 59, 60 en 61 tesamen groot 2 H.A. 45 A. 68 c.A. werd aangekocht door dezen polder voor de som vanL Geboren: Jacob z. van H. Koetsier en L. van Eijk Engelina d. van L. Verburg en A. Ruting Arnoldus Wilhelm z. van A. Veenhijsen en M. D. Wardenier He lena Margaretha Maria d. van J. M. J, Scheerder en J. M. F. Stumpel Jan z. van M. de Pijper en J. van Leeuwen Maria d. van A. Vonk en A. M. van Win kel. Overleden: Cornelia Honout 77 j. Jannetje Roos 70 j., geh. met F. Snel Marijtje van der Laan 79 j., geh. met B. Overes Teuntje Verduijn 4 mnd. Gevestigd: H. Kruit en gezin van Koudekerk H. van Luinen en gezin van Bodegraven H. Roest van Boskoop C. Kleene van Giethoorn F. de Graaft van Londen Wed. N. G. Veldhoen en gezin van Voorburg D. van Otterloo van Hillegom P. Wiggelinkhuizen van Lei den J. van der Helm van den Haag P. J. Zwaan van Woubrugge W. Groe- neveld van Woubrugge H. van den Ak ker en gezin van Barneveld J. W. Hoo- geboom van Amsterdam H. van Triest van Vreeswijk C. van der Werff van Leiden Th. Meijer van Hazerswoude. Vertrokken: C. J. Milo naar den Haag J. van 't Wout naar Utrecht J. van Leeuwen naar Wassenaar A. van der Ster naar Ter Aar G. van Briemen naar Sassenheim G. van Rijn naar Ha zerswoude M. P. J. Janssen naar Lei- muiden L. Brouw naar Boskoop Wed. S. van Beijeren naar Nieuwe-Nie- dorp N. Schuilenburg naar Woubrugge- E.' Saipson naar Erfurt J. Simmer man naar 's-Graveland W. Zijlstra naar Boskoop L. C. Mesman naar Spaarn- woude. NIEUWKOOP. Geboren: Adriaan Joseph z. van M. KWakkenbos en P. A. de Bree Clasina^ Maria Johanna d. van J. Verhage en Mé C. Slootweg. Ondertrouwd: J. A. van Zijl 27 I won. te Haarlem, en A. de Lange 20 j. i Getrouwd: M. Vorst 29 j., woru te Haarlem, en J. C. Bodegraven 24 j. Overleden: C. M. Hillenaar 51 j., echtg. van P. van der Weijden G. Preesman jd. 7 j. WOERDEN. Gemeenteraadsverkiezing. Naar we vernemen zal ook de heer Leenheer waar schijnlijk bij de Raadsverkiezingen met een eigen lijst uitkomen. Vermist. Bij de politie werd gister middag aangifte gedaan van de vermis sing van een heerenrijwiel in de Wagen straat. De fiets was geplaatst in een steeg je aldaar en is nog niet terecht. De politie onderzoekt. Bekneld. Een aanrijding tengevolge van onvoorzichtigheid had plaats op de Oudelandsche weg. Een fietser gaf geen richting aan en kwam tusschen boom en een wagen terecht. Zijn fiets werd vernield De man zelf kwam er goed af. wwwil je wwwel eens ophhhhouden mmmmet iddat ge-ge-gest-atotter» HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 9. „Het is ons allén een waar genoegen te weten, dat er in ons land nog moedige- mannen Wonen." „Juist", zei Piet. „Mannen, die -voor geen kleintje vervaard zijn!" Verder kwam hij niét,- daar de menschen zoo enthousiast werden, dat men met bloemen ging gooien, maar dat vergeten werd deze uit de potten te halen. 10. 't Gevolg van deze vreemde nuldiging was natuurlijk dat Drein Drentel en Piet Prikkel een paar flinke bulten hadden opgeloopen. Ook Drein z'n neus had een stevige knauw gekregen, zoodat deze geplakt moest worden. Maar het allerergste was dat deze bulten hoe langer hoe grooter werden. Wie goed oplette, kon ze zien groeien.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10