DONDERDAG 9 MEI 19» DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 1# SPORT Om de Leidsche Courant bekers. Schrijft tijdig inl Nti de competitie bijna ten einde is, zul len binnenkort, zooals reeds gemeld, de wedstrijden voor de Leidsche Courant- bekers een aanvang nemen. De groote beker kwam vorig seizoen in het bezit van D, O. S. II (Roelof ar ends veen), de kleine beker werd gewonnen door O. D. I. (Leimuiden). Beide elftallen hebben een prachtig sei zoen achter den rug, zoodat zij ongetwijfeld hun bezit hardnekkig zullen verdedigen. Wij herinneren nog eens aan de bepa lingen voor deze bekers. Voor den hoofdbeker staat de in schrijving vrij. Hiervoor kunnen dus spe len de hoogste en de laagste klassen van den D. H V. B., maar de kleine beker is uitsluitend voor 3e en 4e klassers. Voor dezen beker wordt hetzelfde reglement als van den Hoofdbeker gehandhaafd. De inschrijving is opengesteld tot 15 Mei Dan moeten de inschrijvingen en inleggel- den binnen zijn bij den waarnemend secre taris van het District, den heer H. Hooger- vorst, Lindelaan 7, Sassenheim. Na dezen datum worden er geen elftallen meer aan genomen. Wij verzoeken de volle mede werking van de vereenigingen om zoo spoedig mogelijk in te schrijven. Hieronder volgt het reglement. Art 1. De Beker draagt den naam van de Leidsche Courant-Beker en moet, om in eigendom te worden verkregen, driemaal achtereen of vijfmaal in totaal gewonnen worden. De hoofdbeker is thans in het be zit van D. O. S. I. De inschrijving staat open voor elftallen van vereenigingen spelende onder D. H. V. B.-verband in Leiden en omgeving, het volgende rayon bestrijkende: binnen de lijn getrokken langs Hillegom, Leimuiden, Nieuwveen, Woerden, Nootdorp, Veur Leidschendam, Wassenaar en de kust tot Hillegom. Art. 3. Het inschrijfgeld bedraagt 1. Art. 4. De wedstrijden worden gespeeld volgens het reglement van den D.H.V.B. Art. 5. De deelnemende elftallen spelen twee aan twee tegen elkaar, nader aan te wijzen door loting. De verliezende elftal len vallen af. De overwinnende komen in de volgende ronde. Bij gelijk spel wint de bezoekende vereeniging. Is het aantal deel nemende elftallen oneven, dan komt het vrij lotende elftal in de volgende ronde. Een eltal kan slechts eenmaal vrijloten. De lo ting zal plaats hebben op het bureau van „de Leidsche Courant". Art. 6. Alle wedstrijden hebben plaats op het terrein van een der deelnemende vereenigingen, nader te bepalen door lo ting. De wedstrijden in de voorlaatste ronde hebben plaats op nader door de Regelingscommissie te bepalen terreinen. De finale wordt gespeeld op het terrein van de R. K. S. V. „Leiden". Art. 7. Alle wedstrijden duren twee maal drie kwartier, met een tusschenruimte van één kwartier. De finale wordt bij ge lijk spel tweemaal 1y minuut verlengd. Wanneer dan geen resultaat is verkregen, zal loting plaats vinden. Art. 8. De inschrijvingen, vergezeld van het inschrijfgeld, moeten worden ingezon den bij den wn. secretaris-penningmeester van het District Leiden, Lindelaan 7, Sas senheim. Art. 9. Donateurs hebben vrij toegang, echter alleen de donateurs van de thuis spelende vereeniging. Tegelijk met het opzenden van de for mulieren, vermeldend de uitslagen der wedstrijden, moet een afrekening van de totale opbrengst worden ingesloten. De betrokken vereeniging ontvangt later een afrekening van de verdeeling der gel den en moet deze opzenden aan onderge- teekende. Elke vereeniging op zich stuurt voorts de ruilformulieren aan het secretariaat van den D. H. V. B. Van de netto-recettes der wedstrijden komt: 25 pet. ten bate van den D.H.V.B., 25 pet. District Leiden, 25 pet. voor de ont vangende vereeniging en 25 pet. voor de bezoekende vereeniging. Art. 10. In alle gevallen, waarin dit reglement niet voorziet, beslist de com missie. Deze commissie bestaat uit een vertegen woordiger van den D. H. V. B., het bestuur van het District Leiden en een vertegen woordiger van de Leidsche Courant. H. HOOGERVORST, Secretaris-penningmeester UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-Competitie. Uitslagen van Zondag gespeelde wed strijden: Afd. A.: KRV a—NVC a, NVC rno.g. Afd. B.: St. Bernardus aKolping Boys n. gesp. door St. Bern. Afd. C.: Teylingen bMeerburg b 32 WL bASC a 04; Foreholte bKolping Boys b, K, Boys n.o.g. Afd. D.DOS b—Majella a 4—2. Afd. E.: NVC aTeylingen c, Teylin gen n.o.g. Het programma voor Zondag 12 Mei luidt: Afd. B.: Kolping Boys aWL a, 3 uur, M. Heuzen. Afd. C.: Meerburg bASC a, 2.30 uur, J. Hoogduin; Teylingen bWL b, 2.30 uur, F. Homan; Kolping Boys bSMC a, 2 uur, M. Heuzen. Afd. D.: Nic. Boys aMajella a, 3 uur, H. van Ruiten. Afd. E.: NVC aTeylingen c, 12.30 uur G. Bakker. Attentie! De uitslagen van vorigen Zondag geven wel een droevig beeld. Van de zeven vast gestelde wedstrijden zijn er vier niet ge speeld. Enkelen gaven bericht met opgave van reden, anderen laten zich niet hooren. Ik vraag aan alle Vereenigingen zooveel mogelijk medewerking, daar van nu af het reglement streng gehandhaafd zal worden. H. HOOGERVORST, Competitieleider. OM DEN C.G.W.-BEKER. Leidsche Scheidsr.6 R.V.A. 25. Gisteren speelde bovengenoemde Elftal len tegen elkaar. Het spel gaat van doel tot doel en beide partijen zijn even sterk. Na een half uur spelen nemen de Scheidsr. de leiding door midvoor Hillebrand (10). Nog voor de rust krijgt 6 R.VA. een vrijen trap, waaruit wordt gedoelpunt. De goal wordt echter geannuleerd. Rust 10. Na de rust heeft 6 R.VA. haar opstel ling ge wijzigd en heeft al spoedig succes door een schot van den rechtsbinnen (11). Dade lijk hierna krijgt 6 R.V.A. een strafschop te nemen welke Ze benut (12). Dit was de doorslag, want nu bleven ze geweldig opzetten. Een voorzet van den rechtsbuiten wordt prachtig door den linksbinnen inge kopt (13). 6 R.VA. blijft in den aanval en de rechtsbinnen maakt 2 doelpunten (15). Even voor 't einde krijgen de scheidsr. een strafschop te nemen, welke door Hillebrand wordt benut (25). Hier mede koont het einde van dezen spannen- den en heel goed door van der Horst gelei den wedstrijd. De stand is nu: gesp. gew. verl. gel. pnt. Leidsche S. C. 2 2 4 6 R.V.A. ..3 2 1 4 L.P.S.V. I 2 11—2 Scheidsr. 1 1—0 Unitas Stud. 0 L. Dagblad 0 C.G.W. I 2—2—0 BELGIE—NEDERLAND. Stadion uitverkocht. Het staat dus thans vast, dat Brain e a.s. Zondag in den wedstrijd tegen Nederland de Belgische kleuren zal helpen verdedigen. Hoe de Belgische voorhoede er echter ver der zal uitzien, blijkt nog geenszins vast te staan. Naar men weet zijn De Vries, Isen- borghs en Joachim meer of minder ernstig gekwetst en het is twijfelachtig of ze Zon dag zoover hersteld zullen zijn, dat ze mee zullen kunnen spelen. Mochten De Vries en Isenborghs op het appèl ontbreken, dan zou men Voorhoof op de linksbinnenplaats zet ten en een beroep doen op den rechten vleu gel van de Union St. Gilloise: BastinVan Caleniberghe, een snelle uitnemend op elkaar ingespeelde vleugel, die zonder twij fel onze achterhoede het vuur na aan de schenen zou leggen. Mocht Joachim ver hinderd zijn uit te komen, dan zal hij ver vangen worden door Van Beeck. Gisteravond waren te Brussel alle tri bune-plaatsen voor de wedstrijd België Nederland reeds uitverkocht. Dat beteekent dat het geweldige stadion op den Heysel met zijn meer dan 65.000 plaatsen Zondag voor de eerste maal tot op de laatste plaats bezet zal zyn. „Hbld." DUITSCHLAND—IERLAND. 3—L Op het sportterrein „Rote Erde" te Dort mund heeft gisteren voor 35.000 toeschou wers de landen wedstrijd DuitschlandIer land plaats gehad, welke onder leiding stond van scheidsrechter Christ uit Praag. Het was prachtig voetbalweer, er stond bij na geen wind en het veld was droog. De eerste aanvallen kwamen van den kant van Duitschland, doch het schieten was niet bijster goed. Het spel van de Ieren was zeer onzuiver en tal van schoten gin gen hoog over. Ook de Duitschers leden aan hetzelfde euvel. Aan beide zijden werd tamelijk systeemloos gespeeld en slecht ge combineerd, De Ieren beschikten eohter over een buitengewoon goede verdediging, terwijl aan de Duitsohe backlinie nog wel het een en ander ontbrak. Toch liepen de meeste aanvallen van de Ieren op de Duit- sche verdediging vast. Langzamerhand wordt het spel weer open. Geheel onver wacht maken de Ieren in de negentiende minuut het eerste doelpunt. Bij een vrije schop op liet Duitsche doel springen de doelman Buchloh en twee andere spelers omhoog, waarbij het leder van het hoofd van een van de beide laatsten in het doel wipt. Er volgt dan opnieuw een benauwd oogehblik voor de Duitschers, als Buchloh bij een nieuwen Iersohen aanval tegen den aanstormenden Moore opbotst, doch Tiefel komt tusschenbeide en trapt den bal cor ner. Het spel is verre van fraai, het ver band is nog steeds zoek en er zit geen sys teem in. In de 31ste minuut komt dan de gelijk maker. Nadat de voorhoede-speler Lehner een vrije schop op het Iersche doel had ge nomen stormen de keeper en Lenz op den bal toe, Foley stompt het leder enkele me ters het veld in, waar Damminger gereed staat en met een kopbal eerstgenoemde het nakijken geeft. (11). In de laatste vijf minuten voor de rust raakt de Iersche linksback Dunne gebles seerd en moet enkele minuten het veld ver laten en even voor het fluitsignaal wordt Foley na een botsing met Lenz, eveneens geblesseerd. Na de pauze verschijnt Ierland wederom voltallig in het veld. Het spel der Duit schers was in de tweede helft veel beter. Zij hadden een zeker overwicht en er zat meer eenheid in de ploeg. Vooral de rech tervleugel van Duitschland was goed op dreef en van deze zijde dreigde dan ook voor Ierland het grootste gevaar. In de tweede minuut na de h atting zag het er HOCKEY Het Hockey tournooi te Brussel. Nederland tegen de Britten in de halve finale. De Britsohe Internationals hebben gis- termiddag door een 40 overwinning op Spanje definitief de eerste plaats bezet in groep B, waardoor Vrijdag a.s. Nederland in den halven eindstrijd tegen de Britsche Internationals zal uitkomen. Duitschland speelt dan als winnaar in groep A tegen Spanje. Het spel van Spanje in de ontmoeting te gen de Britten deed wel wat primitief aan. De Spanjaarden probeerden het gemis aan goede techniek en juiste spelopvatting te vergoeden door een weergaloos enthousias me, doch dit bleek tegen de fraai spelende Britten geen doorslaggevende factor te kunnen vormen. Voor de rust doelpuntte Gregory voor de Britten 1 maal, maar in de tweede helft werd het overwicht zoo groot, dat met regelmatige tusschenpoozen nog drie maal gescoord werd door Whitlock (2 x) en Gregory. Behalve deze spelers heeft ook Comyn een prachtige hockeypar- tij laten zien. Vooral het samenspel in de voorhoede was perfect. In de andere ontmoeting behaalde Bel gië de eerste, overigens volkomen verdien de overwinning in dit tournooi. Met 31 werd Oostenrijk geslagen. Wat spel betreft komt België eerder de tweede dan de der de plaats in groep B toe. De eindstanden der beide groepen zijn de volgende: Groep A: gesp.gew.ged.verl.pnt.doelp. Duitschland 3 3 6 14--3 Nederland 3 2 1 4 45 Frankrijk 3 1 2 2 18 Zwitserland 3 3 25 Groep B: Britsche Intern. 3 3 - Spanje 3 2 - Oostenrijk 3 6 15—0 4 3—4 2 3—4 1—9 Vrijdagmiddag wordt op het veld in het Heyselstadion gespeeld de ontmoeting DuitschlandSpanje gevolgd door den wedstrijd NederlandBritsche Internatio nals. Zaterdagmiddag vindt de finale plaats, voorafgegaan door de ontmoeting voor de derde plaats. SAMENSTELLING NED. ELFTAL. Het Nederlandsche elftal voor den wed strijd tegen Engeland op Vrijdag in den halven eindstrijd van het internationaal hockeytournooi is als volgt samengesteld: Doel: J. de Looper (Hilversum). Achter: Stokmans (Gooi), Tresling (HOC). Midden: H. de Looper (Hilversum, Hout zager (Gooi), van Lierop (Hilversum). Voor: J. v. cL Hagen (Hilversum), Schook (Hilversum), Brand (MHC), Heybroek (Amsterdam) en Ankenman (MHC). Nederland komt dus met zes invallers uit. De zes spelers, die ontbreken zullen Zaterdag evenmin van de partij zijn. voor Duitschland niet erg rooskleurig uit Doch twee minuten later nam Duitschland reeds de leiding. Lehner kreeg een mooie voorzet, liep langs het lijntje tot bij het doel, waarop hij voorzette naar Dammin ger, die met een keihard schot den Iersohen doelman passeerde (21). Duitschland was daarop voortdurend in de meerderheid en speelde hoofdzakelijk op Iersche helft. De Duitschers kregen een serie corners te nemen, doch de leien legden een bui tengewone handigheid aan den dag om deze aanvallen af te weren. Acht minuten voor het einde hadden de Duitschers opnieuw succes, door een prachtig onhoudbaar schot van Lehner. De laatste minuten bleef Duitsohland in de meerderheid, doch de stand veranderde niet meer. WATERPOLO De waterpolo-commissie van den Ko ninklijken Nederlandschen Zwembcnd heeft in zijn vergadering van gisteravond vastgesteld, dat de over te spelen water- polowedstrijd S.V.H.D.J.K. op Zondag 19 Mei a.s. om twee uur in het „Zwarte Plasje" te Hilicgersberg, zal plaats vinden Deze wedstrijd zal, zooals bekend, voor D.J.K. de beslissing brengen of zij al dan niet in de eerste klasse zal blijven. NEDERLAND—BELGIE DAMES 4—4 Gisteren had op de banen van de Ken- nemer Golf en Country Club de golflan denwedstrijd NederlandBelgië dames plaats, welke ontmoeting in gelijk spel (44) eindigde. Het resultaat van de foursomes luidde als volgt: Mile Thomas de Bossière en Mile Tous- saint verliezen met 34 van mevr. Buma en mevr. Fabius. Mile Wiener en Mme Laurencin winnen met 32 van mevr. Kern en Jkvr. Snoeck Hurgronje. Mme Fester en Me Perier verliezen met 23 van mevr. Van Riemsdijk en mevr. Smalt. Het resultaat der singles luidde: Mile Thomas de Bossière wint met 3—1 van mevr. Buma. Mile Wiener verliest met 34 van mevr. Fabius. Mile Toussaint wint met 31 van mevr. Van Riemsdijk. Mme Fester verliest met 12 van Jkvr. Snoeck Hurgronje. Mme Laurencin wint met 2—1 van mevr. Kern. Mme Perier speelt met mevr. Smalt all square. LEIDSCHE ZWEMCLUB. Algemeene vergadering. Gisterenavond hield de Leidsche Zwem- club haar j aarlij ksche algemeene vergade ring in café restaurant „In den Vergulden Turk", onder voorzitterschap van den heer mr. H. R. Goudsmit. Deze heette de aanwezigen hartelijk wel kom en herdacht met enkele woorden het oudste lid der vereeniging, den heer Sala, die dezer dagen zoo smartelijk om het leven kwam. De voorz. deed hierna een beroep op alle leden, nu de vereeniging dit seizoen zonder eigen zweminrichting zit. Gelukkig is de mogelijkheid geschapen om den leden zwemgelegenheid te geven, om oefenavon den en wedstrijden te houden, maar men zal zich dit seizoen zeker moeten behel pen. Spreker vraagt van allen daarom ach ter het bestuur te blijven staan om deze moeilijke tijden door te komen. De notulen der vorige vergadering, door den secretaris, den heer Cl. de Reede gele zen, werden onveranderd vastgesteld. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen we, dat het ledental steeg van 132 tot 143. Het verslag weidt verder voornamelijk uit over de wedstrijdresultaten Aan het eind van het seizoen werd de zweminrichting op bevel van den Gemeen telijken Geneeskundigen Dienst gesloten, hetgeen voor vele zwemmers een tegenslag was. Gelukkig konden de houders van abonnementen en knip kaar ten in de zwem inrichting de Zijl zwemmen. Daarom wordt deze zwem vereeniging een hartelijk woord van dank gebracht. Het aantal bezoekers der inrichting be droeg in het afgeloopen seizoen 22166, tegen 25690 in het jaar daarvoor. Het verslag maakt voorts melding van het feit, dat de zweminrichting in verband met de voorgekomen ziektegevallen niet meer zal worden heropend. Het jaarverslag werd na 'n enkele be merking goedgekeurd. Aan het financieel verslag, uitgebracht door den heer W. van Deventer, ontleenen we, dat de inkomsten bedroegen f 654.09, de uitgaven 607.44 zoodat er een batig saldo is van f 46.65. Na het rapport van de kascommissie werd den penningmeester décharge ver leend voor zijn gehouden beheer. Hierna werden een vijftal obligaties uit geloot en vervolgens was de bestuursver kiezing aan de orde. Aftredend waren de heeren W. F. v. d. Reijden en Dr. E. J. J. G. Renaud, die zich beiden herkiesbaar stelden. Verder hadden ontslag uit hun bestuursfunctie gevraagd de heeren W. van Deventer en C. A de Reede. Deze laatste kwam echter op zijn besluit terug. Herkozen werden de heeren W. F. v. d. Reijden en dr. E. J. J. E. Renaud. Voordat tot dc; verkiezing in de vacature van Deventer werd overgegaan, deelde de voorz. mede, dat de heer v. Deventer be slist niet op zijn besluit terugkwam, terwijl de heer de Reede zulks wel deed, indien hij door de verkiezing van den heer H. v. d. Reijden in de werkzaamheden van het se cretariaat werd bijgestaan. De heer H. v. d. Reijden werd hierop gekozen en door den voorzitter welkom geheeten. De voorz. deelde hierna mede, dat de bestuursfuncties thans als volgt zijn ver deeld: de heer P. Hilgersom neemt het penningmeesterschap waar, de heer de Reede wordt gewoon bestuurslid, de heer H. v. d. Reijden 2e secretaris en spr. zelf zal het le secretarisschap nog blijven waar nemen. Hierna richt spr. eenige hartelijk woor den van dank tot den"heer v. Deventer voor de wijze, waarop hij zoovele jaren het pen ningmeesterschap der L. Z. C. heeft ver vuld. Zijn heengaan als oudste bestuurslid zal ongetwijfeld vooral ook in het bestuur een leegte achterlaten. Spr. hoopt, zoo zulks in de toekomst noodig zal blijken, niet te vergeefs een beroep te zullen doen op den heer v. Deventer. (Applaus). Tot kasnazieners worden benoemd de heeren W. van Leeuwen en W. Meijeraan en als plaatsvervangende leden de heeren Key en Elzinga. Bij de mededeelingen van de plannen voor het komend seizoen zegt de voorz., dat de cefenavonden dei L. Z C. in Poelmeer gehouden worden op Dinsdag- en Donder dagavond. lederen avond van 8.309.30 u. zal er gelegenheid zijn tot zwemmen voor de L. Z. C.-leden. De leden der L. Z. C. kun nen voorts overdag tegen dezelfde tarie ven zwemmen als de exploitatie-vereeni- ging „Poelmeer". Bij de hierna gehouden besprekingen over dit punt werd er van af de bestuurs tafel de nadruk op gelegd, dat de leden der L. Z. C. in Poelmeer meer voordeelen heb ben dan in de inrichting aan den Hooge Rijndijk, wijl zij daar eiken avond kunnen Per circulaire zullen de leden van een en ander nog nader in kennis worden ge steld. Voor de polo-wedstrijden zal een tribune voor 120 toeschouwers worden opgericht. Namens de L. Z. C. sprak de voorzitter woorden van dank aan Poelmeer voor de wijze, waarop zij de L. Z. C. tot heden is tegemoetgekomen in de moeilijkheden, welke de L. Z. C. thans ondervindt. Na gehouden rondvraag werd de verga dering gesloten. R. K. S. V. „DE BATAVEN". A.s. Zondag zijn er Atletiekwedstrijden te Lisse, waaraan door onze athleten wordt deelgenomen. De afd. Wandelsport gaat naar Lisse tip pelen ter aanmoediging. De start is om 10.30 uur vanaf Haarlem mertrekvaart (Visser). Jongens kunnen hun toezegging geven voor deze train ings- marsch bij H. Thoolen, Mare 114, en op den trainingsavond Vrijdag, ook vanaf boven genoemde plaats om 8.15 uur. Weest allen present. WIELRENNEN RONDE VAN SPANJE De 7e etappe leidde van Barcelona naar Tortosa, een afstand van 188 K.M. In den sprint te Tortosa won Montes (Spanje) voor zijn landgenoot Canardo. Van der Ruit kwam in denzelfden tijd ais de winnaar als 6e aan, terwijl Val en- tijn op de 13e plaats kwam. Het algemeen klassement luidde na deze 7e étappe: 1. G. Deloor 53 uur 49 min. 12 sec. 2. Dignef tijd 53 uur 57 min. 42 sec. 3. Canardo tijd 53 uur 57 min. 51 sec. 4. Molinar 54 uur 1 min. 56 sec. 5. Barrall, 6. Bulla, 7. Blattmann, 8. F. Deloor, 9. Bi- ancri. 10. Fayolle, 11. Van der Ruit 54 uur 40 min. 46 sec., 12. Amberg, 13. Valentijn 55 uur 1 uur 18 sec. De achtste etappe, van Condoba naar Valencia, een afstand van 188 K.M., werd gisteren gewonnen door den Oostenrijker. Max Bulla in den tijd van 5 uur 58 min. 22 sec. In denzelfden tijd bereikten den finish onze landgenoot Van der Ruit, Ca nardo (Spanje) en G. Deloor (België). Een groep van tien renners werd als vijf de geklasseerd. Deloor (België) staat nog steeds bovenaan in het algemeen klasse ment. „Nieuw-S wift". Gisterenavond hield bovengenoemde ver eeniging haar eerste tijdrace over 20 K.M., welke in een competitie zijn ingedeeld over vier wedstrijd avonden. Voor de snelste tij den in deze competitie gemaakt zijn door wielerenthousiasten mooie prijzen beschik baar gesteld. J. Sohüller maakte den snel st en tijd van den avond, terwijl de veteraan J. Geen jaar ook een snellen tijd maakte en vele jongeren een lesje gaf. De gemaakte tijden waren als volgt: J. Schüller 33 min. 15 sec., T. de Roode 36.07; C. van Ddemen 36.29; Ab. Strijk 36.35; J. Geenjaar 36.33; A. Lodewijks 37.12; J. Bro- sirno 39.50; J. Sinteur 40.54; R. de Roode 41.20; J. F. Hintzfoergen 42.35; W. Rijsber- gen 43.40. SCHAKEN KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN a De derde ronde. Gisteravond werd de derde ronde ge speeld. Thans waren alle deelnemers pre sent, zoodat de drie vastgestelde partijen konden warden gespeeld, n.l. C. Brunt met wit tegen Staats, M. M. Segaar met wit tegen W. H. v. d. Nat en Johs. v. Veen met wit tegen I. Samkalders. In de eerste partij, een d4 opening, be handelde Brunt de opening niet te 'best, dit overkomt hem wel meer, hij ontplooit zijn beste spel, wanneer hij ©enigszins achter- geraakt is. Door een slordigheid verloor hij een pion en Staats, die ditmaal wat beter op dreef was, gaf zijn tegenstander ditmaal weinig kans, vergrootte systematisch zijn voordeel en won de partij bij den 42en zet. Segaar opende met e4, Van der Nat ant woordde met c6 (Caro-Cann verdediging). Het werd een ingewikkeld figurenspel, waarbij beiden zeer behoedzaam moesten spelen, om niet te verliezen. Van der Nat had eenig voordeel in stand en won een pion. Bij den 25en zet werd de partij afge broken. De meeste officieren kunnen nu worden afgeruild en de overgebleven stand lijkt dan toch nog veel op remise. De derde partij was ook een e4 opening, Sarnhalden verdedigde zioh met c5 (Sici- Idano). De eerste 10 zetten werden geheel volgens het bekende recept der theorie ge speeld. Ook in het middenspel kon geen van beiden voordeel behalen en bij het af breken der partij op den 3Oen zet waren de stellingen nog ongeveer gelijk. Beiden be zitten nog twee torens twee paarden en enkele pionnen. Alleen staan de paarden van Van Veen iets gunstiger. De stand is nu de volgende: Van der Nat 1 gew., 1 afgebroken p.; Segaar 2 afgebr. p., Van Veen 1 gew., 1 verl., 1 afgebr. p.; Sarn halden 1 afgebr. p.; Staats 2 verl. en 1 gew. p.; Brunt 1 gew„ 1 verL en 1 afgebr. p. Leidsche Arbeklersschaakcl.TA.VJELN.O. In het Volksgebouw aan de Heerengracht vond gisteravond een vriendschappelijk wedstrijd plaats tusschen een 14-tal leden der Leidsche Arbeidersschaakclub en een gelijk aantal leden van T.a.v.e.n.o., even eens alhier gevestigd. De uitslag was, dat de L. Arb.club met 8y tegen 5Va P- won. De volledige uitslag luidt: J. Koet (L. Arb.)J. Kanbier (T.) 10 J. F. LuytenJ. Neuteboom 10 G. BrugmanW. v. d. Broek V»Vi A. BlonkJ. Sjardijn Va W. G. L. MonnéJ. Scharloo V2H W. BodryJ. Smit 10 C. LigtvoetN. v. Loef 10 W. v. d. WijngaardJ. v. Duin 10 P. KruitW. Gerads 01 G. MarijtL. Zitman 10 P. BeekmanW. Loom an 01 J. BarendseJacs. Ouwerfcerk 01 N. SpierenburgC. Looman 10 C. KoekebakkerP. de Graaf 01 Totaal 8VS—5

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10