WOENSDAG 8 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 BRAND IN VARKENSFOKKERIJ TE ZANDVOORT. Aantal konijnen verbrand. In een varkensfokkerij te Zandvoort heeft gistermorgen een brand gewoed. Aangezien het verboden is in de kom van het dorp een fokkerij te houden heeft de gemeente in de Noordelijke duinen een ge legenheid geschapen waar men varkens mag houden. Verscheiden inwoners heb ben daar schuren gebouwd, die over het algemeen uit afbraakmateriaal zijn ge bouwd. In een daarvan is ongeveer elf uur brand uitgebroken. Toen de brandweer ar riveerde stonden er al een viertal schuren in lichtelaaie. Gezien de brandbaarheid van het geheele complex en ook al door dat er geen waterleiding is bepaalde men er zich toe het vee zooveel mogelijk los te laten. De varkens zochten in de omlig gende duinen een goed heenkomén. Een dertigtal tamme konijnen is evenwel ver brand. Door hard werken wist de brand weer de omliggende gebouwen te redden. Na de blussching begon een algemeene jacht op de varkens, waaraan oud en jong meedeed. Onder erbarmelijk geschreeuw werden de krulstraarten bij ooren en staart teruggedreven. De schuren waren niet ver zekerd. »Tel." PAKHUISBRAND IN DEN HAAG. Een hevige uitslaande brand heeft heden nacht gewoed aan de achterzijde Van het perceel Stille Veerkade 28 te Den Haag, waarin gevestigd is een handel in kunstzij den en wolien goederen van de firma J. L. Findling. Het was omstreeks middernacht, toen de nachtwaker A. Diercks op zijn ronde ach ter in een op de Dunne Bierkade uitkomend slop tot zijn verrassing vlammen zag slaan uit een pakhuis van genoemde firma Find ling. De nachtwaker alarmeerde onmiddel lijk de brandweer en floot daarna om poli- tie-assistentie. Op het middel alarm rukten de motor spuiten van het bureau Rijs wij ksche weg en Prinsestraat uit naar de plaats des onheils. Op het oogenblik, dat de brandweer arri veerde, loeiden de vlammen reeds uit de pakhuisramen, zoodat men het ergste vrees de voor de belendende perceelen. Met twee stralen werd de brand aangetast en dank zij het spoedige ingrijpen, slaagde de brand weer er in, het vuur tot het pakhuis te be perken en het binnen een half uur onder de knie te krijgen. Het pakhuis, waarin tricot-goederen, knoopen en andere fournituren waren opge slagen, brandde geheel uit. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. DRIE VREEMDELINGEN AANGE HOUDEN TE ROTTERDAM. Duitsch echtpaar naar Frankrijk uitgeleid om daar straf te ondergaan. De politie te Rotterdam is er in geslaagd een aantal bekende internationale misda digers een internationalen zakkenroller en een Duitscher met zijn vrouw, die zich aan verscnillende oplichtingen en zwende- laxjjen in het buitenland hebben schuldig gemaakt aan te houden. De zakkenroller is gearresteerd, en tegen hem wordt nog een onderzoek ingesteld, het Duitsohe echtpaar is voor den Officier van Justitie geleid ten einde worden uitgeleid naar Frankrijk, waar de man nog een vonnis van drie jaar en zijn vrouw één van een jaar heeft te on dergaan, meldt de „Tel.". Dezer dagen zag een rijksrechercheur op den Coolsingel een Rus loopen, dien hij ken de als een beruchten internationalen zak kenroller, die vooral zijn operatieterrein in Frankrijk heeft, maar tegen wien hij toch ook in ons land reeds eenige malen was op getreden. De rechercheur hield den man, den 33-jarigen Rus L. L., aan. Een onder zoek wees uit, dat de aangehoudene om gang had met het Duitsche echtpaar G. Men stelde toen ook een onderzoek in naar de gedragingen van dit echtpaar en daarbij bleek al spoedig dat ook zij zich op zeer on- gewenschte wijze gedragen hadden. Zij gaven zich namelijk uit voor Duitsche emi granten, en de man noemde zich prof. dr. Phil. Paul Reimann. Als zoodanig presen teerde hij zich bij groote. firma's en voor aanstaande personen te Rotterdam. Daar boden zij dan kantoorbehoeften te koop aan, maar m den regel wisten ze meer los te krijgen, in de eerste plaats doordat de man zich voor een geleerde uitgaf, maar ook omdat zij kaartjes aanboden waarop in troducties van vooraanstaande Rotterdam mers waren geschreven. Het onderzoek heeft echter uitgewezen, dat deze introducties volkomen gefingeerd waren. .Bovendien bleek al spoedig, dat zoo wel de man als de vrouw in Frankrijk nog straf te goed hadden. Bovendien heeft de politie aanwijzingen gekregen, dat zij be trokken zijn geweest bij een in New York geruchtmakende zwendelaffaire. De straf fen die zij in Frankrij tegoed hadden hou den vefband met frauduleuze handelingen met chèques Bij de aanhouding van de vrouw is men nog overgegaan tot arrestatie van een man die zich in haar gezelschap bevond, doch bij onderzoek bleek, dat de man onschuldig was, zoodat hij weer op vrije voeten werd gesteld. De Rus blijft voorloopig in Nederland ten einde na te gaan of hij zich hier aan een misdrijf heeft schuldig gemaakt. Het echt paar zal naar Frankrijk worden uitgele verd. ONTVLUCHE KRANKZINNIGE AANGEHOUDEN. De Haagsche politie heeft aangehouden een 24-jarigen schippersknecht, die in het algemeen politieblad stond gesignaleerd. In dit politieblad werd namelijk door de Koninklijke Marechaussee, namens den Officier van Justitie te Den Bosch, de op sporing en terugbrenging van hem ver zocht naar het Rijkskrankzinnigengesticht te Woensel, aangezien hij op 31 Juli 1933 van een vrije wandeling was weggeble ven. SPORT VOETBAL R.K.F. ZUIDR,K.F. NOORD. Samenstelling der elftallen. Voor den a.s. Zondag te Den Bosch te spelen wedstrijd R.K.F Zuid—R.KJT. Noord zijn de volgende elftallen samengesteld: R.KJT. Zuid: Ph. v. d. Voort (Kolping), doel; L. van Bree (Kolping) en L. Smits Kolping V achter; Somers (RKTW), Geerts (Rac) en Vaessen (RKONS), mid den; Hol (Valkenburg), Goossens (Zwa luw), Beerenschot (Lachapelle), GeybeLs Wilhelm ir.o) en Claessens (Sittardsche Boys), voor. R.K.F. Noord: G. Philippus (Graaf Wil lem), doel; Schoonderwoerd (BEG) en Gi- gengack (Geel Wit), achter; F. Tuyp (Vo- lendam), Vincken (HBC) en L. v. d. Lin den (Zwai. Vooruit), midden; A. v. d. San- de (Leonidas), van Roode (HBC), v. d. Hoo- gen (WIJ), te Riele (Altior) en Koning (Volendam). Reserves zijn: Linit (GDA), A. Colen (Mulo), P. Haanappel (Leonidas), de Kod (RKTW). Het Zuidelijk elftal zal spelen in rood shirt, terwijl het Noordelijk elfttal in een groen shirt gestoken zal zijn. De wedstrijd, die geleid wordt door den heer F. J. van Veen uit Amsterdam, be gint om twee uur en wordt gespeeld op het terrein van SVD aan den Graafschen weg te 's-Hertogenb osch UIT DE RADIOWERELD Programma's van Donderdag 9 Mei. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonplaten. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.45 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 OrgelspeL 6.30 Causerie. 7.15 Reportage en Journ. Weekoverzicht. 8.00 Vaz Dias, waarna „Orat. „Christus" van Fr. Liszt. Gem. koor „Sursum Corda" te Leiden m.m.v. solisten en H. Schou ten (orgel). (Om 9.30 Vaz Dias en Gramo foonplaten 10.4511.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Omroeporkest. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Vervolg omroeporkest. 11.00 Knipcursus Kinderkleeding. 11.30 Gramofoonplaten. 12.30 Het AVRO-Aeolian-orkest en Gra mofoonplaten. I.30 Piano-recital en voordracht. 2.10 AVRO-Octet. 3.003.45 Naaicursus. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.45 Radio-tooneel voor de kinderen. 5.40 De AVRO-Decibels. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Radio-Volkszang. 7.30 „Van reizen gesproken....", hoor spel. 8.00 Vaz Dias en Kovacs Lajos, de AVRO- Girls en Gramofoonplaten. 9.20 Bouwkundige causerie. 9.30 Concertgebouw-orkest o.l.v. Prof. Dr. W. Mengelberg, Toonkunstkoor en To van der Sluijs (sopraan). 10.45 Gramofoonplaten. II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Uit „La Gaité", A'dam: Jack de Vries en zijn „Internationals". Droitwich, 1500 M. 11.10 Bezoek van den Konning en de Ko ningin aan Westminster Hall. 11.40 Het Rutland Square en New Vic- toria-orkest. 2.20 Vesper. 4.05 Orgelconcert. 4.35 Troise en zijn Mandoline-orkest. 5.50 Bach-concert. 7.20 Variété-programma. 9.20 Derde acte van Wagner's „Siegfried" 10.35^-1120 Maurice Winninck en zijn Band. BELGIE—NEDERLAND. De Belgische Voetbalbond heeft de vol gende maatregelen genomen om Raymond Braine Zondag a.s. tijdig te Brussel te krij gen. Zaterdagavond vliegt Braine na zijn wedstrijd voor Sparta te hebben gespeeld naar Berlijn, Daar neemt hij den nacht trein naar Keulen. Te Keulen zal Zondag morgen een speciaal vliegtuig van Sabena Braine oppikken, in welk geval hij om half 1 te Brussel arriveert, waardoor zijn meespelen tégen Nederland verzekerd is. Zooals gisteren reeds gemeld, heeft Braine zijn contract met Sparta (Praag) definitief opgezegd. Het volgend seizoen zal hij weer uitkomen voor Beerschot A.C., die hem heelt aangeworven tegen een salaris van frs. 50.000 per jaar en hem bovendien een café zal inrichten. Het aanbod van de Barcelo, die hem eveneens had willen engageeren, heeft Braine van de hand ge wezen. Omtrent de radio-uitzending van den wedstrijd vernemen wij nog, dat eerst Radio-Parii, 1648 M. 11.35 Kamermuziek. 8.05 Nat. orkest. 10.05 Dansmuziek. „Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wïvear. 2.054.05 L. Preii's orkest. 7.20 Concert m.m.v. solisten, koor en or kest. 9.35 Kamermuziek. 10.0511.50 Dansmuziek. Keulen, 49« U. 11.50 Concert uit München. 12.35 en 1.35 Concert. 3.20 Omroepkoor. 4.20 Omroepkleinoïkest. 6.20 Omroepkwintet. 8.20 „Volk musizierf', concert. 9.40 Guitaarrecital. 1020 Zie Deutschlandsender. Rome, 431 M. 8.10 Symphonieconcert. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Salon-orkest, 12.30120 en 4.20 Gramofoonplaten. 6.05 Salon-orkest. 7.20 Symphonieconcert. 9.3010.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.30—1.20 Salonorkest. 4.20, 535 en 6,20 Gramofoonplaten. 7.20 Omroeporkest. 9.3010.20 Populair concert. Deutschlandsender, 1571 1L 735 „Wanderung über die Nehrung**, hoorspel. 8.20 Gevarieerd programma rot München, 9.20 en 10.00 Berichten. 102011.20 Het Omroeporkest. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Deutschlandsender. 9.20 Keulen. 11.05 Parijs Radio. 13.20 Deutschlandsender. 14.20 Londen Reg. 15.20 Keulen. 16.20 Brussel (Fr.). 18.20 Stuttgart. 1920 Brussel (Fr.). 21.30 Londen Reg. 21.45 Weenen. 4e Programma. 8.50 Londen Reg, 11.10 Droitwich. 13.20 Londen Reg. 14.20 Droitwich. 17.20 diversen. 17.50 Londen Reg. 19.20 Droitwich. 1930 Sportpraatje door den heer J. G. A. Jansens (journalist). 20.00 Droitwich. 21.00 Beromünster. 21.20 Droitwich. 23.20 Kalundborg. (Wijzigingen voorbehouden). thans de K. N. V. B. toestemming gegeven heeft den wedstrijd uit te zenden. De N. I. R. heeft thans echter medegedeeld, dat de ze omroepvereeiiiging er geen prijs meer op stelt de ontmoeting uit te zenden. FRIESLAND PROTESTEERT NIET. Er was een moment sprake van, dat er een kink zou komen in den kabel van de promotie-degradatie in afdeeling V. Omdat de Commissie van Beroep Friesland in het gelijk had gesteld toen hét zich verweerde tegen een besluit van de strafcommissie, die eenige spelers van Friesland geschorst had. Zoodat ten gevolge van dat gelijk Fries land overspelen had kunnen vragen van de wedstrijden, waarbij zij die spelers had moeten missen, t.w. tegen Aohilles, Sneek en Frisia. De quaestie is echter thans van de baan, want Friesland heeft meegedeeld op ver schillende gronden geen aanvrage te zullen indienen tot overspelen van eenigen wed strijd. GEMENGDE BERICHTEN PERSONENAUTO TE WATER GEREDEN. De inzittenden gered. Te ongeveer twee uur vannacht is bij het Binnen Gasthuis te Amsterdam een auto in het watervan den Grimburgwal gere den. De bestuurder, die blijkbaar de macht over het stuur was kwijt geraakt, en de naast hem zittende personen, vermoedelijk beiden studenten, konden niet meer uit den wagen komen en geraakten mede te wa ter. Gelukkig schoten van verschillende kanten omstanders toe, van wie enkelen de reddingshaak hadden gegrepen waar mede het tweetal op het droge werd ge bracht. De slachtoffers, die nog al wat water hadden binnengekregen, zijn in het Binnen- Gasthuis, in welks onmiddellijke nabijheid zich het ongeval had afgespeeld, ter obser vatie opgenomen. De auto zal later op heft droge worden gebracht. HET AUTO-ONGELUK TE MUIDEN Slachtoffer aan bekomen verwondingen overleden. Mej. V. d. Heuvel uit Hilversum, die Zon dag jJ. bij het overstekenvan den Rijks weg AmsterdamAmersfoort nabij Baarn door eenauto werd aangereden, is in het ziekenhuis te Baarn overleden. Het slacht offer Was 44 jaar oud. NOODLOTTIGE VAL. De 59-jarige meesterknecht der bierbrou werij Arnoldts aan den Rijksweg te Sit- tard is zoo ongelukkig van de keldertrap der brouwerij gevallen, dat hij in den eer sten kelder terecht kwam en vervolgens in den tweeden kelder. Met een zware her senschudding, schedelbasisbreuk en inwen dige kneuzingen werd de ongelukkige he vig bloedend oupgenomen. Dr. A. van Acker en kapelaan Jos. Schoolmeesters waren dadelijk ter plaatse. Na voorzien te zijn van de laatste H.H. Secramenten werd hij overgebracht naar het R.-K. Ziekenhuis „De Goddelijke Voorzienigheid", alwaar hij aan de gevolgen is overleden. Het slacht offer was ongehuwd en woonde te Over- hoven. DE MAZELEN-EPIDEMIK TE UDEN. Nog twee kinderen in levensgevaar. De hevige mazelenepidemie, welke eenige dagen geleden in Uden uitgebroken is, heeft haar gevaarlijkste periode gehad. Naar wij van den inspecteur der Volks gezondheid dr. Bantjes te Nijmegen verne men, neemt de kinderziekte, welke reeds negen slachtoffers eischte, langzamerhand in hevigheid af. Thans verkeeren nog twee kinderen in levensgevaar. Dr. Brant;es, die eerst kon ingrijpen toen de epidemie in vollen omvang woedde, heeft nu in samenwerking met dr. Koning en de gemeentelijke overheid alle mogelijke maat regelen getroffen om uitbreiding der epi demie te voorkomen. Maandag zijn alle scholen gesioten. In overleg met den burgemeester is thans besloten alle ernstige patiëntjes ter verple ging op te nemen in het St. Jorisgesticht. BOSCH- EN HEIDEBRANDEN. Gistermiddag woedde onder de gemeente Loon op Zand een ernstige bosch- en heide brand. Gelukkig was spoedig voldoende hulp bij de hand. Ruim zes H.A. jonge boschaanplant zijn door het vuur vernield. De brand schijnt door onvoorzichtigheid te zijn ontstaan. Maandag heeft een boschbrand ge woed onder de gemeente St. Oedenrode.. Ken ploeg arbeiders van de gemeentelijke werkverschaffing wist het vuur meester te worden. Een grootè oppervlakte bosch is door het vuur verwoest. De oorzaak van den brand is onbekend. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verbod én). 7) „Neen. Ten minste nóg niet. Ik tracht u er van te overtuigen, dat u niet in een positie bent om me zoo gebiedend toe te spreken. U kunt wel een Engelschman zijn, maar ik ken Engeland beter. U denkt, dat u ongestraft een moord kunt begaan. Voor dat soort dingen is dit land niet vei lig. Kijk eens hier. Ik geef toe, dat ik hier zonder verontschuldiging ben binnen ge drongen. Daarin hebt u gelijk. Ik ben be reid u alle schade, die ik veroorzaakt heb, te vergoeden." „Je tracht me om te koopen. Met andere ■woorden, je biedt me geld aan om je niet te vervolgen." „Ook goed", gaf Trent ten antwoord. Hij kon geen spoor van genade op dat wreede gelaat ontdekken, „Als u me laat vervol gen wegens inbraak, dan zal ik u ontmas keren, al kost het me een fortuin. Ik heb genoeg getuigen, die gehoord hebben, wat u vanmorgen op de pier hebt gezegd. Ka pitein Hammond zal alles, wat hij van u weet-, vertellen, en dan zullen we eindelijk te weten komen, wat voor macht u over uw knappe nichtje hebt. Je zult den dag nog verwenschen, waarop je me een pro ces aandeed." Indien Garland's woede al gezakt was, zijn nieuwe stemming was niet minder vijandig. „Het zal geen proces worden in de betee- kenis, die jij er aan geeft", zei hij uiterst beleefd. „Het zal een moordzaak zijn. Om het melodramatisch uit te drukken, je hebt met dat verhaal je „doodvonnis ondertee kend." Eindelijk geloofde Anthony Trent hem. Deze vreemde, kwaadaardige man was vast besloten hem te dooden. Dat hij daar voor wel gestraft kon worden, was nu slechts een schrale troost. Alles was tegen Trent. Het raam, waardoor hij w£ls inge broken, zou ontdekt worden, evenals de auto, die in het bosch verborgen stond. De camée zou een onaanvechtbaar bewijs stuk zijn. Bij het achteroverleunen in den stoel ont dekte hij plotseling, dat de revolver nog in zijn heupzak zat. Als Garland geduren de den tijd, dat hij bewusteloos was ge weest, den brief had weggenomen, dan had hij deze eenvoudige voorzorgsmaatre gel achterwege gelaten. Voorover leunend, met zijn linker alleboog op zijn rechter knie, wurmde hij net zoo lang, tot hij zijn rechterhand in den bewusten zak had. „Ik geloof, dat je verscheidene andere mannen om zeep hebt geholpen", zei hij, „ik zie geen zweem van wroeging in je gezicht". Hij praatte maar, om Garland's aandacht van zijn bewegingen af te lei den. „Maar nog nooit iemand", antwoordde Garland, „naar wiens ontzielde lichaam ik met zooveel voldoening zal kijken. Ik heb nog nooit iemand ontmoet, waaraan ik op het eerste gezicht zoo'n hekel had. Ik heb nog een taak te voltooien in de jaren, die me resten. Ik beschouw jou als een bedrei ging. Wel is waar geen ernstige. Vlei je zelf niet met die gedachte maar als een, die eenvoudig uit den weg geruimd moet worden." Trent's vingers omsloten nu het einde van zijn automatische revolver. Hij had bijna nooit op zijn nachtelijke zwerftochten een wapen gedragen, maar nu stelde deze aanraking hem buitengewoon gerust. Het beteekende nu leven voor hem. Garland's pistool lag rustig op diens knieën. Hij zou geen tijd hebben er naar te grijpen. Al was Charles Garland nog zoo heersohzuch- tig, hij zou zich niet durven bewegen, als het wapen op zijn hart gericht was. „Handen omhoog!" riep Trent en richtte zijn wapen. Zelfs op dat oogenblik van groote span ning verbaasde Trent zich over de zelfbe- heersching, die zijn tegenstander bij die be dreiging toonde. Eén oogenblik leek het, of de man achter zijn opschopperij een aange boren lafheid verborg. Het pistool viel van zijn knieën op den grond. Trent schopte het in een hoek van het vertrek. „Ik heb nog een taak te voltooien". Trent's imitatie was volmaakt, „in de ja ren, die mij resten. En ik beschouw je als een bedreiging, weliswaar, geen ernstige, vlei jezelf niet met die gedachte, maar als een goedkoope bedreiging, die eenvoudig uit den weg geruimd moet wor den." Zwijgend en met omhoog geheven han den stond Charles Garland langzaam op; op geen acht voet afstand hield Trent de dreigende revolver omhoog. Op Gar land's gelaat was niets van zijn gedachten te lezen, maar zijn blik verried hem. Gar land nam een geweldigen sprong en open de gelijktijdig zijn groote handen, alsof hij zijn tegenstander bij de keel wou grijpen. Instinctmatig schoot Trent op dit toesprin gende gevaar. Het was zijn eenige kans op zelfbehoud. Toen hij op de reusachtige gestalte van den gevallen man neerkeek op zoo'n kor ten afstand kon hij niet anders dan doode- lijk gewond zijn wist Trent, dat hij van geluk mocht spreken, als hij aan de dood straf ontkwam. Hij had uit noodweer ge handeld, maar zou de jury dat gelooven? Niemand zou hem te pakken krijgen, als hij er wat aan kon doen. Hij was bijna onmid dellijk bij de voordeur, maar de huisgenoo- ten waren al wakker. Bovenaan de trap zag hij Lora Craig staan, de schaduw van haar profiel viel op den muur van het portaal. Bij het licht van de zilveren kandelaar, die ze droeg, zag hij duidelijk haar bleeke, mooie gezichtje. Ach ter haar stonden twee bejaarde vrouwen. Dat er zooveel tijd was verloopen, kwam 'jr>ordat Trent de grendel niet van de deur kon krijgen. Toen hij die eindelijk ge vonden en teruggeschoven had, wachtte hem een ander gevaar. En knecht kwam haastig van beneden, zonder twijfel door Miss Craig geroepen. Hij ging vlak langs den indringer heen. Als er nog leven in Charles Garland was, dan kreeg hij een kans. Trent's aangeboren oriëntatievermogen, dat hij uit een bepaald oogmerk nog extra had aangekweekt, bracht hem zonder om weg bij zijn auto. Hij reed in de richting van Southampton en nam den weg naar Londen. Het rustige leven, waar hij naar verlangd had, moest hij nu opgeven. Een menigte getuigen zou verklaren, dat het slachtoffer hem in het openbaar beleedigd had. Zij zouden gedwongen worden te be kennen, dat Garland Trent er van be schuldigd had, 's nachts op zijn terrein rond te sluipen. Trent kon dit alleen op eerewoord ontkennen. Dan was er nog de chauffeur, die kon verklaren, dat hij Trent een brief van zijn werkgever had ter hand gesteld. Het zou hem geen goed doen, als bleek, dat hij een brief, die aan een ander geadresseerd was, had aangenomen als voor hemzelf bestemd. Hammond had zon der twijfel een alibi. De moederlijke me vrouw Warner kon waarschijnlijk het uur noemen, waarop hij zich ter ruste had be geven. Zijn gezondheid dwong hem er toe een geregeld leven te leiden. Er was een kleine kans, dat Hammond er bij betrok ken zou worden. Een boosaardig noodlot had Anthony Trent 'steeds de straf voor con amore bedreven misdaden onthouden om hem in doodsgevaar te brengen voor iets, wat geen misdaad was. Hij, die zijn bsndelooze jaren geboet had, was nu een moordenaar in de oogen van gestelde machten en een vluchteling voor den ster ken arm der gerechtigheid. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9