WOENSDAG 8 MEI 1935 DE LEIDSCHE COÜRANi TWEEDE BLAD. - PAG. 7 KANTOOR- EN HANDELSBEDIENDEN. 14 dagen va can tie. In een toenemend aantal gevallen wordt aan kantoorbedienden, winkelbedienden en handelsreizigers een vacantie van 14 dagen gegeven, waaruit blijkt, dat er een groeien de waardeering is voor dit sociale goed. Tal van patroons erkennen tevens, dat ook voor het bedrijf de vacantie van het personeel voordeelen afwerpt door toegeno men werklust en energie. Daarnaast worden van Overheidswege wat het winkelbedrijf betreft bepaalde af wijkingen van het Werktijdenbesluit voor Winkels toegestaan, teneinde daardoor het geven van vacantie te stimueeren. Ook van die zijde dus de erkenning van het groote goed, dat de vacantie is. Welke belemmeringen de economische moeilijkheden ook voor de verbetering van de sociale positie der bedienden mogen op leveren, op het stuk van de vacantie wordt van de bedrijven geen noemenswaardig of fer gevraagd. Onderstaande organisaties vertrouwen dan ook, dat bij zoo schier algemeene er kenning van de waarde der vacantie H.H. patroons dezen zomer nog meer dan voor heen hun bediende in de gelegenheid zullen stellen van een 14-daagsche vacantie te ge nieten, tot heil der volkskracht en van het bedrijfsleven. Nederlandsohe RJC. Band van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Fran- ciscus van Assisië"; Nederlandsche Vereen!ging van Christe lijke Kantoor- en Handelsbedienden. DE VACANTIE DER BOUWVAK ARBEIDERS. En hun werkloozenkassen. De minister van Sociale Zaken heeft thans beslist, dat geen uitkeering mag wor den verstrekt aan bouwvakarbeiders over de dagen, gedurende welke het in bet bouwbedrijf vacantie is. Dit geldt ook voor de leden van die organisaties, welke geen partij zijn bij de collectieve arbeidsover eenkomst. De minister heeft den besturen van de betrokken kassen in overweging gegeven tijdens de vacantie in het bouwbe drijf geen uitkeering te verstrekken, ook niet aan degenen, die vóór het intreden der vacantie werkloos waren. Mochten zij dat toch doen, dan neemt de minister aan, dat cie gemeentebesturen daartegen bezwaar zullen maken. Door dezen maatregel van den minister worden een aantal onbillijkheden gescha-" pen, waai om het goed is, dat de organi saties het geval nader onder het oog zien. Het besluit van den minister is van prin cipieel e beteekenis en werd genomen naar aanleiding van een door een gemeentebe stuur ingediend bezwaarschrift. VEREENIGING VAN RECLASSEERINGS- INSTELLINGEN. Onder leiding van mr. F. Kranenburg had Zaterdag 4 Mei 1935 de jaarvergade ring plaats van de Vereen iging van Reclas- seeringsinstellingen in het Jaarbeursge bouw te Utrecht. In zijn openingswoord wees de voorzit ter op de kwestie van armenzorg en onder steuning ten opzichte van hen, doe onder on ze leiding staan. Zi. was er geen reden onze menschen anders te behandelen. Uit het jaarverslag, door den Secretaris, den heer J. G. Kruis, uitgebracht, bleek dat niettegenstaande de moeilijke tijdsomstan digheden de Vereeniging met kracht haar werk voortzet. Onder leiding van de heeren J. Henri Lede boer en P. J. Knoop heeft het Centraal Bureau weer vele diensten aan de Instellingen bewezen en gelukte het zelfs voor 72 personen nog plaatsing te vinden. Wat de gevallen van de Voorwaardelijke Veroordeel mg betreft, werden 235 gevallen beëindigd, waarvan 205 met gunstig resul taat In den loop van het jaar werd 7281.75 als schadeloosstelling betaald. Het aantal aangesloten instellingen be draagt 50. Na goedkeuring van jaarverslag en finan cieel verslag de rekening liep over een bedrag groot 27.715.76 yi werd tot be stuurslid herkozen de heer G. H. Honing en in plaats van den heer J. Wijkhuizen, dóe niet voor herkiezing in aanmerkingt wilde komen, de heer J. P. Rawie, Kolonel bij het Leger des Heils. Als leden der Commissie tot nazien der rekening en verantwoording over het loo- pende jaar werden aangewezen het Neder- landsch Genootschap tot Zedelijke Verbe tering der Gevangenen, de R.K. Reclassee- ringsvereeniging en de Nationale Christen Geheel Onthouders Vereeniging. In de middagvergadering, welke door tal van afgevaardigden werd bijgewoond, wees de Voorzitter erop, dat wij thans vergade ren op het Vreeburg, waar ten tijde van Al va diens zware hand drukte op ons volk. Thans drukt de zware hand van de tijds omstandigheden, waardoor ook de reclas- seering moeilijke tijden beleeft. De crimi naliteit neemt toe, mede door het feit, dat door het tekort aan de noodige fondsen de reclasseering niet op die wijze werkzaam kon zijn als noodig was. Spr. schetst onze Vereeniging als het dak, waaronder alle Vereenigingen samenkomen. Spr. gaf daarna het woord aan den heer J. Henri Ledeboer, Directeur van het Cen traal Bureau, die met den heer Joh. Hel merhorst de Centrale Leiding vormt van den Nationalen Reclasseeringsdag. Spr. sprak over de geestelijke rente en wees erop, dat, al mocht eventueel de op brengst beneden de verwachting van som migen blijven, de geestelijke rente, die dit werk had opgeleverd, van meer dan groote beteekenis was. In de eerste plaats wees spr. op de prach tige samenwerking, verleend door alle ge zindten. Zoowel voor het Landelijk Comité van Aanbeveilmg als voor de verschillende plaatselijke Comité's van Aanbeveling ver klaarden honderden personen van de meest uiteenlooperwie godsdienstige en politieke richting zich bereid in genoemde Comité's zifting te nemen. Ook de geestelijkheid werd opgewekt steun te verleenen. Aan alle geestelijken van Protestantsche, Katholieke, Oud-Ka tholieke en Israëlietische gemeenten is ver zocht van den kansel af een woord tot op wekking over het werk te willen spreken en zoo mogelijk een collecte hieraan te wil len verbinden. Van verschillende zijden werd gunstig op ons verzoek beschikt. Doordien nu in de kerken ook over ons werk gesproken zal worden, wordt de aan dacht van duizenden personen op ons werk gericht. Spr. wees ook op de prachtige medewer king, door de geheele pers verleend. Alle berichten, door de Centrale Leiding ver strekt, werden opgenomen. Maar niet min der bleek de plaatselijke pers ook bereid de plaatselijke berichten op te nemen. Teneinde leiding aan het werk van de Plaatselijke Comité's te geven, verscheen een Gids voor Plaatselijke Actie. Hiernaast verscheen echter een klein propaganda geschrift „Waarom en voor wie", waarin een korte uiteenzetting over het werk der reclasseering gegeven werd. Ook dit werd dn ruime mate verspreid. Vele maatregelen werden ook getroffen voor het voeren van een doeltreffende pro paganda. Een affiche, geteekend door Ro vers, werd in drie verschillende maten be schikbaar gesteld. Propaganda-doeken wer den door de Centrale Leiding verstrekt; zoo ook het materiaal voor winkelraamtentoon stellingen. Op verschillende plaatsen zal in de week, aan de actie voorafgaande, met reclamewagens worden gereden» Naast hetgeen echter de Centrale Leiding deed, wordt met veel lof melding gemaakt van hetgeen de Plaatselijke Comité's zelf in dit opzicht tot stand brachten. Circulai res en folders werden in ruime mate ver spreid. Collectanten worden aangeworven. Vergaderingen worden belegd. Al het door de Comité's bestelde materiaal werd door de Centrale Leiding afgeleverd. In het ge heel 23000 platen, 950000 speldjes, 105 span doeken, 23 etalage-reclames, 52 lantaarn plaatjes, 35000 circulaires en materiaal voor 14000 collectanten. De geestelijke rente is derhalve reeds bij voorbaat groot. Spr. eindigt zijn rede door de hoop uit te spreken, dat de tastbare opbrengst ook niet zal tegenvallen, opdat mede hierdoor bekroond worde het vele werk, dat aller- wege voor de actie van den Nationalen Re classeeringsdag verricht is geworden. Bij de bespreking, die hier later op volg de, bracht de heer J. E. van Eeken, afge vaardigde van het Leger des Heils, hulde aan de Centrale Leiding voor het vele voor bereidende werk, door haar verricht. De Directeur van het Centraal Bureau be sprak ook nog de andere werkzaamheden van het Bureau. Dat niettegenstaande de moeilijke tijdsomstandigheden toch nóg een aantal plaatsingen tot stand kwam, was voor een groot deel te danken aan het werk van den Adjunct-Directeur, den heer P. J. Knoop, dien hij hiervoor hulde bracht. Ds. P. M. de Jong, de Voorzitter van het Comité van Uitvoering aan welk Comité en speciaal aan wiens Voorzitter hulde ge bracht was voor hetgeen hierdoor verricht was geworden bracht nog naar voren de moeilijkheden, doe moesten overwonnen worden, hetgeen geschied was mede dank zij de houding van het Genootschap tot Ze delijke Verbetering der Gevangenen, wel ke Vereeniging niet alleen de eigen actie staakte, maar ook van elke garantie had af gezien. Hierna kreeg Pater Paitricius het woord om te spreken over „De eerbiediging der persoonlijkheid van den reclassabele". Spr. begon op te merken, dat men nie mand beter kan maken dan met het goede, dat in hem is. Hierna sprak hij vooreerst over het strafrecht en zijn verhouding ten opzichte van de persoonlijkheid. Spr. wees erop, dat juist de reclasseering zich op die persoonlijkheid wil richten en gaf hierna een nadere beschrijving van het bergip: eerbiediging. Vervolgens stond spr. stil bij de spheer, waarin de misdaad geboren wordt. Hij wees op de huidige maatschappij, de opvoeding en persoonlijkheid van delinquent; zoo ook welke invloed het gevangenisleven op de menschen uiteoefent. Het gevangenisleven, zooals het thans nog veelal is, wekt ver bittering en te weinig wordt er het schuld bewustzijn ontwikkeld. Vaak is de straf de oorzaak van recidivisme. De straf mo$t toch niet alleen voor de maatschappij bescher mend rijn, meer toch ook en vooral voor den misdadiger opvoedend. Alsnu ging spr. over tot zijn eiegnlijk onderwerp, n.l. welke houding wij moeten aannemen. Allereerst stond spr. stil bij het feit, hoe wij ons niet moeten gedragen ten opzich te van den reclassabele, om tot een juiste eerbiediging van hun persoonlijkheid te ko men. Het antwoord op deze vraag was de kiem van Pater Patricius5 inleiding. Vooreerst moet men ten aanzien van den reclassabele niet te dwingend zijn. Wij re- classeeren niet, maar het is een inwendig proces. Evenmin mogen we hoogmoedig rijn, ons erop laten voorstaan dat wij niet met de Justitie in aanraking kwamen. Geen harde woorden, niet vloeken en schelden op het menschenmateriaal. Evenmin mag ons medegevoel ontaarden in een ontzenu wend medelijden. Hierna behandelde spr. de vraag hoe wij ons zullen moeten gedragen. Er zijn goed moedigheid en opbeurende omgang. De re- classeerder moet beschikken over psycho logische intuïtie en paedagogische omzich tigheid. Hij moet zich de toestand van den reclassabele kunnen indenken. Hij moet be schikken over zelfkennis. Willen we werkelijk de persoonlijkheid UIT DE OMGEVING HDLLEGOM. De heer Th. Jonkheer jubileert. Gister was het 40 jaar geleden, dat de heer Th. Jonkheer in functie trad als lid van het R. K. Armbestuur alhier, van welk college de jubilaris gedurende vele jaren het voor zitterschap bekleedt. Des morgens te 8 uur werd in de St. Mar tin uskerk een plechtige H. Mis van dank baarheid opgedragen door den zeer e er w. heer Pastoor Krook, waarbij Kap. van Ben ten als diaken en Kap. Schneiders als sub diaken fungeerde. Deze kerkelijke plechtigheid weid bijge woond behalve door den jubilaris en diens familie door den zeereerw. heer Pastoor Van Leeuwen van St. Joseph, Mr. D. F. Pont, Burgemeester, Weth. Kla ver, het volledig Armbestuur, het Kerkbe stuur der beide Parochies, de Vinoentianen en anderen Hierop volgde gemeenschappelijk ontbijt in Huize St. Joseph. Als eerste spreker trad naar voren Pastoor Krook, die er bij rijn felicitatie op wees, hoeveel de feesteling voor de armen heeft gedaan en de hoop uitsprak, dat de heer Jonkheer nog zijn gouden feest als zoodanig zou mogen vie ren. De Burgemeester wil een bijzonder woord van hulde richten tot den jubilaris, het geldt hier geen ambtenaar met een staat van 25 diensjaren, maar 'n leven van 40 jaren be- langLooze liefde voor de armen. Ik onder scheid onder mijn gemeentenaren 2 groe pen: een die geregeld komt vragen en een andere veel kleinere die nooit bij den Burgemeester komt. Bij de laatste groep staat de heer Jonkheer op de eerste plaats en namens het Gemeentebestuur breng ik hem met onze gelukwenschen dank voor zooveel gemeenschapszin De heer A. Leliveld, vice-voorzitter van het Armbestuur sprak eveneens een woord van waardeering. Weth. Kalver herinnerde er aan, dat voor heen de Vincentiusvereendging onder de bekwame leiding stond van den heer Jonk heer. Zoolang héb ik den jubilaris meege maakt in den Raad en daarbuiten en steeds heb ik met eerbied naar hem opgezien en veel van hem geleerd. De heer P. v. Lierop Jzn. gedenkt dank baar de leiding, welke de heer Jonkheer in het armbesiuur gaf, toen hij zelf daarvan nog deel uitmaakte. Hij brengt daarvoor hulde nu hij in een ander college geroepen werd. De heer S. J. Witteman heeft met den jubileerenden heer Jonkheer uit andere hoofde kennis gemaakt en vergaderd. Hij onderschrijft geheel wat anderen over diens leiding hebben gezegd. Een der Eerw. Zusters dankt namens alle inwoners van het huis voor alles wat de heer Jonkheer voor de armen deed, waar na door het convent een huidelied werd ge zongen. De jubilaris dankte allen en ieder per soonlijk voor zooveel bewijzen van waar deering en hoopt, dat de zoo oprecht geuite wenschen in vervulling mogen gaan. Van 121 uur was er in huize St. Jo seph receptie, waarvan door velen werd gebruik gemaakt.'Een afd. van het comité van ouden van dagen van welk comité de jubilaris sinds de oprichting voorzitter is dankte bij monde van den heer P. D. van Mourik voor hetgeen de heer Jonk heer ook vcor dit werK van liefde heeft ge daan. Onnoodig te zeggen dat de bewoners van huize St. Joseph op dit heuglijk feest niet werden vergeten, dat ook alle oudjes hun weldoener persoonlijk kwamen huldigen en dat de post met extra werk werd belast. Het feest werd verder in huiselijken kring voortgezet. Des avonds bracht de R. KL Har monie den jubilaris een serenade. EJLB.O. Gisteravond hield de EHBO onder leiding van den heer C. Veel en turf haar voorjaarvergadering in Patrimonium. De belangstelling was bevredigend. Na opening met een woord van welkom wer den de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld Aan den wedstrijd in EHBO- werk te Leiden op 25 Mei a.s. zal door een dames- en heerenploeg worden deelgeno men. Een nieuw lid werd op voorstel van het bestuur als zoodanig gedéballoteerd. In de kas- en controlecommissie werden be noemd de heeren J. Chaudron, W. A. F. Husemeier en D. J. Brauchmann. Wegens finantiëele omstandigheden besloot men geen afgevaardigde naar de algemeene ver gadering te Utrecht te zenden. Met eenige hartelijke woorden van feli- van den reclassabele, dan moeten we voor hem werken met de vooropgezette gedach te, dat er in hem ook nog wel wat goed is. De onteermg moet op de daad gericht wor den, maar deze behoeft niet op den dader te worden gericht. Men moet zoeken en tas ten naar wat er goeds in hem overbleef en daar moet men hem grijpen. Daar zullen natuurlijk niet alle delinquenten door kun nen worden gered. Men onderschat niet de kracht van de aangeboren slechte neigin gen, maar minstens zoo verderfelijk is de gedachte, dat er niets meer in hem deugt en dat daarom alles ïu hem moet worden veranderd en omver geworpen. Zelfrespect en 2 elf achting moeten in hem worden be houden en opgewekt. Niemand heeft een dunnere huid dan een vrijgekomen gevan gene. Contact moet er zijn tusschen leider en delinquent. Geen opdringen van onderzoek niet geheimzinnig zijn en doen als een ver borgen politieagent. De redasseeringsman is geen ambtenaar, maar moet zijn als een ware vriend. Nadat spr. zijn belangrijke rede gehou den had, eindigde hij met erop te wijzen, dat menschenleiding is rielenleiding, welke haar basis vindt in een oprechte naasten liefde. Hierna werd door den voorzitter deze opgewekte vergadering gesloten. citatie werden de diploma's en insignes der vereeniging door den voorzitter aan de kor telings voor het examen geslaagde dames en heeren uitgereikt. Door de reddingsbrigade en EHBO zal in de 2e helft van Augustus in de gemeente lijke zweminrichting een gemeenschappe lijke propaganda- en demonstratie-avond worden georganiseerd. Hierna rondvraag en sluiting. NOOTDORP. „Dag van den Arbeid." Zooals algemeen bekend is, is door de afd eel in gen van den Ned. R.-K. Volksbond, Voorburg, Stompwijk, Leidschendam, Vem en Nootdorp een meetingsdag georgani seerde getiteld „Dag van den Arbeid" op as. Zondag 12 Mei op het „Wilhelmus" sportterrein te Voorburg, 's middags te 3 uur. Het eere-comité bestaat uit den hoog- eerw. heer J. M. van de Tuyn, Deken van 's -Graven ha geeere-voorzitter, de zeer eerw. heeren J. B. W. M. Möller, Fr. Huf, M. J. J. Kammers, C. Floor, A. G. Rhee, pastoors der deelnemende af deelingen. De edelachtb. heeren W. Keijzer, burgemees ter van Leidschendam-Veur, H. C. A. M. Schölvinck, burgemeester van Noortdorp en E. H. Meijer, wethouder van Voorburg. Het uitvoerend comité bestaat uit de heeren M. v. Steenhoven, voorzitter, Voor burg, G. de Lange, Leidschendam, T. Groe- neweg, Stompwijk, Th. Lindeman, Noot dorp en M. Sybrandy, eveneens te Voor burg. Als sprekers zullen optreden de weleerw. heer H. Drost, kapelaan te Rotterdam en de heer A. C. de Bruin, voorzitter van het R.-K. Werkliedenverbond in Nederland. Verdere medewerking verleenen, de R.K. Harmonie „St. Caecilia" van Voorburg, de R.-K. Harmonie „St. Caecilia" van Leid schendam en de R.-K. Mannenzangvereeni- ging „Semper Crescendo". Het bestuur der af deeling Nootdorp ver trouwt, dat zijn leden en anderen met echt- genooten en verloofden dezen dag groote belangstelling zullen toonen en blijken van waardeering zullen geven voor het werk der R.-K. Arbeidersbeweging. Om de orde en werkwijze van dezen dag te bespre ken, houdt de afdeeling Nootdorp nog een ledenvergadering as. Donderdag 9 Mei in het R.-K. Vereenigingsgebouw aan den Veen weg. Het is van groot belang, dat deze ver gadering door alle deelnemers zal worden bijgewoond. RUNSBURG. Bloemenhandel. De handel gaat de laatste dagen met vlug. Niet alleen door dat er met enkele zonnige dagen flinke voorraad bloemen gekomen is, doch de tul pen, voornamelijk dan Darwin- en Late- tulpen hebben door het koude weer van onlangs zoodanig geleden, dat zeer veel niet als beste kwaliteit verkocht kan worden. Wat van relijke kwaliteit is brengt van 613 cent per bos op, doch er gaat ook een massa weg voor 4—6 ct. per bos van 12. Ook op de snijbloemen heeft het invloed en deze zijn als gevolg hiervan ook lager in prijs. Lathyrus ging voor 2040 ct., Mar grieten 915 ct. Annemonen 3055 ct., Blauwe Druifjes 46 ct., Rozen per bos 15—30 ct. SASSENHEIM. Encycliek -meeting. Naar wij vernemen zal de j aarlijksche encycliekmeeting dit jaar op den 2den Pinksterdag te Sassenheim worden gehou den. De plaats is bepaald op het nieuwe Sportveld „De Kooij". We komen later hierop terug. Schilder valt van een ladder. Terwijl een schilder de topgevel op een ladder stond te schilderen, schoof op een gege ven moment de dubbele ladder in elkaar, waardoor hij kwam te vallen, doch bleef hangen omdat rijn been tusschen de spor ten haakten. Spoedig kwam hulp opdagen om hem te bevrijden. De ontboden genees heer, dr. Hueber, constateerde, dat niets was gebroken; alleen waren eenige spie ren verrekt. De patiënt werd per auto naar zijn woning te Katwijk vervoerd. Een Pancratins-spel. Op initiatief van den heer zeereerw. heer pastoor zal dit jaar de K. J. C. een spel van St. Pancra- tius opvoeren, waarin het leven van deze heilige wordt uitgebeeld. Toen Pancratius stierf was hij een knaap van 14 jaar. Dus juist een mooi gegeven voor het jeugdtoo- neel der K. J. C. Onze pastoor hoopt, dat het een echt pa- rochiefeest zal worden. En dit hopen we met hem. Het is een unieke gelegenheid om meer van den patroon der parochie te lee- ren kennen. Omdat vertrouwd mag wor den, dat dit spel de belangstelling van alle parochianen zal hebben, zal het stuk twee avonden opgevoerd worden. Zondag is de prijs gesteld op 40 en 25 ct. en Maandag op slechts 10 cent. De aanvang is bepaald op Zondag 8.15 uur en op Maandag, na de Mei-maandoefening. Het spel zal ongeveer 10.30 uur afgeloopen zijn. Voor hen, die plaatsbespreken willen, is er gelegenheid Zondag na de Hoogmis tot 1 uur in de K. S. A. Afslag. Ten overstaan van notaris W. Wachter alhier, had in „Het Bruine Paard" de afslag plaats van het „Kuipershof' al hier, bestaande uit diverse huizen, schu ren en erven aan en nabij de Hoofdstraat, groot 9 A. 5 c.A. In bod gebracht op 6Q00, niet gemijnd, kooper B. Jansen, alhier.. LEIDSCHENDAM Hanze. Onder voorzitterschap van den heer G. C. Scholtes, hield de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" al hier gisteravond een ledenvergadering in het Patronaatsgebouw. De voorz. opent de vergadering met den christelijken groet en heet allen welkom, in het bijzonder den heer H. Mol, die in de vorige vergadering tot bestuurslid is gekozen en door het bestuur is benoemd tot secretaris. Zeer zeker, aldus de voor zitter, is dit een groote aanwinst voor het bestuur en hfj is overtuigd, dat alle zaken door hem vlot en correct zullen behandeld worden. De voorz. spreekt de hoop uit, dat hij lang met hem zal samenwerken en hij als secretaris veel voor de vereeniging zal doen. Na voorlezing en goedkeuring der notu len, volgen mededeelingen. De voorz. deelt mede, dat wat betreft de electricteitstarie- ven hij uit betrouwbare bron heeft verno men, dat binnen zeer korten tijd een ver nieuwd verlaagd tarief zal komen. De heer Willemse licht dit nog nader toe. Wat de ventverordening betreft, is er een adres gericht aan de Raden v. Stompwijk en Veur, welk adres wordt voorgelezen. Naar aanleiding hiervan is een bespreking gehouden met B. en W., waarbij gebleken is, dat B. en W. geheel tot medewerking bereid rijn. Nader wordt deze zaak. door den voorz. toegelicht en uiteengezet, waar om nog even moet gewacht worden. In zake den electriciteits-adviseur deelt de voorz. mede, dat dit juist en degelijk is onderzocht, doch dat men momenteel hier over in onderhandeling is met Voorburg, zoodat nog even moet worden afgewacht. Naar aanleiding van een gestelde vraag inzake verlaging pers. belasting (biljarts) merkt de voorz. op, dat dit een zaak is, welke bij de begrooting moet behandeld worden, dan is er waarschijnlijk iets aan te doen. Aan de orde komt de behandeling agen da Centrale Raad, welke vergadering zal gehouden worden op 15 Mei a.s. te Rotter dam. Diverse voorstellen van andere af- deelingen met toelichting en prae-advies van het hoofdbestuur worden behandeld, waarmee de vergadering zich accoord verklaart, terwijl besloten wordt aan den afgevaardigde naar deze vergadering vrij mandaat te geven. Tot afgevaardigde Centrale Raad wordt gekozen de heer Lipman, terwijl van het bestuur zullen gaan de heeren Willemse en Vader. Van de rondvraag wordt door enkele heeren gebruik gemaakt, waarbij o.m. wordt gewaarschuwd tegen de pas opge richte „Vereenigde Middenstand". De voorz. vraagt, als de heeren iets heb ben in het belang van den middenstand, of wenschen hebben, dit het bestuur mede te deelen, opdat het bestuur hiervoor kan werken; het bestuur zal steeds al het mo gelijke doen in het belang van den mid denstand. Hij dringt aan op hechte samen werking, waardoor zooveel kan bereikt worden en welke zoo noodig is om de zaak gezond te houden. Wij moeten voor onze taak berekend rijn en dit kunnen aan too nen en eventueele wenschen naar voren zijn, voor wie dan ook, doch wij moeten paraat blijven. Daarom spoort hij allen aan tot volle medewerking en hij hoopt, dat allen steeds de vereeniging zullen steu nen en ventueele wenschen naar voren zullen brengen. Met dank voor de belang stelling, sluit hij dan de vergadering met den Christel, groet. Ruit vernield. Bij het achteruit rij den werd hedenmorgen omstreeks 9 uur door een auto van de vleeschwarenfa- briek Vefo een groote spiegelruit vernield bij de fa. W. Blonk aan het Sluisplein al hier, terwijl eveneens schade werd aan gericht aan de in de étalage uitgestalde artikelen. WARMOND. Hanze. De afd. Warmond van de R. K. Middenstandsvereeniging „de Hanze" hield een algemeene vergadering in hotel „de Stad Rome" onder voorzitterschap van den heer F. Slager. Nadat deze te ruim acht uur de bijeen komst op de gebruikelijke wijze had ge opend en alle aanwezigen een hartelijk wel kom had toegeroep, herdacht hij in de eerste plaats het overlijden van den heer G. de Winter, die meer dan 20 jaren een trouw lid van de Hanze en een groot aantal jaren met groote plichtsbetrachting bode der ver eeniging is geweest. Het bestuur is bij de begrafenis tegenwoordig geweest en heeft namens de vereeniging een krans aan de baar gehecht. Goedgevonden wordt dat het bodeschap in de toesoanst door de weduwe zal worden waargenomen. Bij het punt ingekomen stukken en mede deelingen deelt de voorzitter mede dat van het Hoofdbestuur een schrijven is binnen gekomen of de afdeeling iets voelt voor het aanstellen van een lectuur-commissaris. De werkkring van dezen commissaris be staat hieruit dat hij propaganda moet ma ken voor de brochures die uitgekomen zijn en nog zullen uitkomen met betrekking tot het wel en wee der Hanze. Na eenige be spreking bleek de heer C. M. van Stijn Jr. bereid als zoodanig op te treden. Verder wees de voorzitter op een in de dagbladen verschenen bericht dat het in de bedoe ling ligt een gedeelte van de feesten te houden bij gelegenheid van het 25-jarig be staan van de Kaag over te brengen naar het dorp. Over deze aangelegenheid ontspon zich een langdurige discussie. Men juichte een dergelijk streven van het bestuur van de Kaag zeer toe en de middenstand zal zeer zeker haar volle medewerking tot het welslagen van een dergelijk feest verleenen. De voorzitter zal met het bestuur van de Kaag in nader overleg treden. Overgegaan werd vervolgens tot verkie zing van een afgevaardigde en een plaats vervanger naar de Centrale raadsvergade ring. Als zoodanig werden gekozen de heeren C. M. van Stijn Jr. en G. van El- burg. De behandeling van de agenda voor de Centrale Raad gaf geen aanleiding tot discussies. Met betrekking tot de te houden zomer-exevrsie zal aan alle leden een cir culaire worden gezonden waarin dit plan nader uiteen zal worden gecet. Hierna slui ting.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7