DINSDAG 7 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. S UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 8 Mei. Huizen. 1875 M. N.CÜ.V.-uizending. 8.00 Schriftlezing, meditatie en gramo- foonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.15—12.00 VioolrecitaL 12.30 Orgelspel. I.30 Gram.pl. 2.15 Het Hendriks-Trio. 4.00 Zang. 5.00 Kinderuur. 6.00 Technische causerie. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau en reportage. 7.30 Landbouwhalfuur. 8.00 Vaz Dias, waarna Zang- en voor drachtavond. 9.45 Rotterd. Chr. Mannenkoor, Jongens koor en de Rotterdamsche Orkestver. (Om 9.55 Vaz Dias). 10.35 Gram.pl. Hilversum, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 „Orvitropia", 9.00 Gram.pl. 9.30 Onze keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. in de continubedr. 12.00 Gevarieerd muziekprogramma. 2.00 Voor de vrouw. 2.15 Kniples. 3.00 Voor de kinderen, 5.30 Gram.pl. 6.00 VARA-orkest en gram.pl. 7.30 Voor het platteland. 7.50 Accordeon en piano. 8.03 Vaz Dias en VARA-Varia. 8.10 Rep. v. d. Tentoonst. „Mooi Neder land", te Amsterdam. 8.30 Bonte avond m.m.v. Dubbel-X-En- semble,„Ovitropia", solisten en VARA- tooneel. II.00—12.00 Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 11.05 OrgelspeL 11.50 Orkest. 12.50 Orgelconcert. 2.10 Strijkkwartet. 2.35 Het Sted. Orkest Bournemouth. 4.05 Het Western Studio Orkest. 4.35 BBC-Dansorkest. 6.25 Bach-concert. 6.50 „The desert song", operette. 8.20 „Fve got to have music", gevar. con cert. 9.20 BBC-orkest. 10.2011.20 Jack Jackson en zyn band. Radio Paris, 1648 M. 11.35 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcer en solisten. 9.55 Dansmuziek. Ktlund borg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.504.50 Omroeporkest. 7.20 Omroeporkest. 7.55 Aijdersen-programma. 8.4011.20 2de en 3de acte van Wagner's .Tanhauser". Keulen, 456 M. 11.20 Uit Breslau: Grenzland-orkest. I.35 Zang. 3.20 Zang en piano. 4.20 Omroeporkest. 8.05 Omroeporkest. 10.1011.20 Omroepkleinorkest. Rome, 421 1L 8.10 Orkestconcert. 9.50 Populair concert. Brussel, 322 en 484 M. II.20 en 12en 322 M.: 11.20 en 12.30—1.20 L. Langlofc' orkest. 4.20 Het Pro Arte Kwartet. 5.50 Zang en piano. 7.20 Symphonieconcert. 9.3010.20 Populair concert. 484 M.: 11.50 Omroeporkest. 4.20 Orgelconcert. 5.35, 5.30 en 6.35 Gram.pl. 7.20 Omroeporkest. 9.3010.15 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Rijksuitzending: Mit Hermann Lons ins deutsche Land. 8.05 Pianoduetten. 8.20 Concert uit Hamburg. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Concert uit Keulen. Gemeentelijk RadiodUtribvti®bedrijf te Leiden. 3 e Programma. 8.00 Deutschls. 10.35 Gramofoonmuz. GJUD. 11.05 Droitwich. 12.20 Brussel (VI). 13.20 Deutschls. 14.15 Londen Reg. 16.20 Keulen. 19.20 Paris PP. 20.05 Keulen. 21.20 Paris PP. 22.10 Keulen. 23.20 Stuttgart. 4e Programma. 9.35 Droitwich. 10.05 Londen Reg. 14.10 Droitwich. 17.20 Diversen. 17.50 Londen Reg. 20.05 Droitwich. 20.50 Londen Reg. 21.20 Droitwich. 23.20 Weenen. (Wijzigingen voorbehouden). GEMENGDE BERICHTEN AUTO IN DE ZUID WILLEMSVAART GEREDEN. De vijf inzittenden gered. Gisteravond omstreeks half zes is te Den Dungen, bij Den Bosch, een auto van Fijkes' Taxibedrijven te Rotterdam, komen de uit deze stad en op weg naar VegheL in de Zuidwiilemsvaart gereden, tengevolge van een defect aan de stuurinrichting. De auto verdween nagenoeg geheel onder wa ter. De vijf inzittenden, een dame, twee heeren en twee kinderen, werden door eenige arbeiders, die zioh onmiddellijk ge kleed te water begaven, bevrijd en op het droge gebracht. Met een andere auto zijn zij naar Veghel vervoerd. POLITIEMOTOR TE WATER. Agent door vrouw van collega gered. Gisteravond te ongeveer kwart over acht is op de Loosduinschekade ter hoogte van de Kamperfoeliestraat te Den Haag 'n po litiemotor met zijspan te water gereden, ge lukkig zonder dat daardoor ernstige onge lukken zijn veroorzaakt. Deze motor werd bestuurd door den 39-jarigen agent H. G. B. van het bureau v. d. Vennestraat en reed op de Loosduinschekade in de richting van Loosduinen achter een vrachtauto, waarop naast den bestuurder van dit vervoermiddel had plaats genomen de agent uit het zijspan van den politiemotor, ten einde de remmen van de vrachtauto, welke door de politie mannen was aangehouden, te conroleeren. Plotseling remde de vrachtauto krach tig en de onmiddellijk daarachter rijdende bestuurder van den politiemotor zag zich voor de keuze geplaatst, om of tegen de vrachtauto op te rijden, of om op een of andere wijze uit te wijken. Hij koos dit laatste, doch door zijn daarbij aangewend krachtig remmen kwam de motor te slip pen, en voordat de bestuurder het kon ver hoeden, reed hij met zijn motor naar links in het water. Onmiddellijk sprongen eenige voorbijgangers in het water om den agent hulp te verleenen, en als een bijzonderheid kan hierbij worden vermeld, dat het aan een echtgenoote van een zijner collega's, de 29-jarige mevr. Schipper, wonende aan de Troelstrakade, is mogen gelukken den drenkeling aan wal te brengen. Mevr. S. had juist Zaterdag j.l. haar diploma zwem men in het redden van drenkelingen be haald. De motorbestuurder is door den Geneesk. Dienst ter observatie naar het Ziekenhuis aan den Zuid wal overgebracht, terwijl de motor door den kraanwagen uit het water is gehaald. TWEE MEISJES DOOR MILITAIREN- MOTOR AANGEREDEN. Zij fietsten door een militaire colonne heen. Gisterenmorgen omstreeks kwart over acht heeft op den Jutphaaschen Weg te Utrecht een vrij ernstig ongeluk plaats ge had. Twee dienstboden, die met haar rij wiel uit de Waalstraat kwamen, op weg naar haar betrekking, wilden links om den Jutphaassohen Weg oprijden. Daar pas seerde juist een militaire colonne, vracht wagens van de luchtdoelartillerie en hos pitaalwagens. De wagens reden op eenigen afstand van elkander maar zóó, dat volgens de militaire voorschriften(ten hoogste 20 M. ruimte) de „colonne" nog behouden bleef. Beide meisjes dachten nog door den stoet heen te kunnen rijden en zijn waar schijnlijk in de meening geweest, dat zij als van rechts komend verkeer, voorrang moesten hebben. Bij het passeeren door de cakxnne zijn zij gegrepen door een militairen motorrij der, die juist naar den kop van den stoet wilde rijden. Ben der meisjes brak daarbij een been, de andere had ernstige inwendige kneuzin gen bekomen. Luid gillend werden zij ter zijde van den weg gedragen, waar een mili taire arts, die in den stoet medereed, de eerste hulp verleende. Daarna werden zij naar de Academische Klinieken overge bracht. Haar rijwielen waren geheel ver nield. Het motorrijwiel moest eveneens op een vrachtauto worden weggebracht. De berijder had een wonde boven zijn rechter oog. Hij werd in het militaire hospitaal op genomen. „Msb." KINDJE VERDRONKEN Zondagmiddag liepen eenige kinderen met een kinderwagen vlak langs de stads gracht te Leeuwarden. De jongen, die het wagentje duwde, stuurde onhandig, waar door dit met een twee-jarig kind, in het water viel. Een voorbijganger poogde het kind te redden, maar werd hierin door zijn kleeding gehinderd, zoodat hij zelf in le vensgevaar kwam te verkeeren. Later is het stoffelijk overschot van de arme kleine opgedregd. DE MAZELEN-EPIDEMIE TE UDEN. Weer twee kinderen gestorven. De mazelen-epidemie, die te Uden is uit gebroken, heeft weer twee slachtoffers ge- eisoht, waardoor tot heden reeds negen jon ge kinderen zijn overleden. Ruim 250 kin deren zijn door de ziekte aangetast; vanaf gisteren zijn alle scholen gesloten. Groote brand te Rotterdam. Opslagplaats van verhuis boel in de asch gelegd. Gistermiddag om even drie uur is in het Oostelijk gedeelte van de binnenstad te Rotterdam een uiterst zware en gevaar lijke brand uitgebroken in de wagenremise en opslagplaatsen voor inboedels van de firma W. Moll, welke firma haar hoofdin gang heeft aan de Lange Waranda 30-34. De remises en opslagplaatsen waren een grillig gebouwencomplex met steenen mu ren en verder hoofdzakelijk van hout op getrokken en dit complex werd ingesloten door de huizen van de Lange Waranda, van de Willemsstraat en van de Ooster straat en aan den achterkant door den sui kerfabriek van de firma Lemm en Co. De oorzaak van den brand is onbekend. Beneden in een der remisses moet hij zijn begonnen en daarna met groote snelheid zijn uitgebreid door de remises en verder naar de opslagzolders daarboven. Alle hui zen in de omgeving liepen groot gevaar. Een tractor kon men nog net bijtijds naar buiten brengen, maar andere verhuiswa gens, waarvan er drie geladen waren, wa ren reeds geheel door het vuur aangetast. De inboedels daarvan waren niet verze kerd. Op de verschillende bergzolders be vond zich een groot aantal opgeslagen in boedels. In dit alles vorid het vuur "gretig voedsel. Het geheele complex, remises en opslag plaatsen is ingestort en platgebrand. E>e schade wordt door verzekering gedekt, doch is niet op te geven, want alle papieren en bescheiden betreffende de opgeslagen in boedels zjjn verloren gegaan, zoodat op het oogenblik ook niet valt op te maken, hoe veel inboedels er verbrand zijn. Vast staat, dat het een groot aantal is geweest. De brandweer heeft al dadelijk na het uitbreken van den brand groot alarm ge maakt in verband met het groote gevaar, dat de geheele omgeving liep. Behalve een groot aantal slangenwagens verschenen op het terrein van den brand zes motorspuiten en de machinale ladder, die alle aan de blussching deelnamen. Er werd na eenigen tijd gewerkt met een dertigtal stralen, waarvan 14 van de motorspuiten. .Al dadelijk was gebleken, dat het onmo gelijk was het pand van de firma Moll te behouden. De taak van de brandweer was bovendien zeer moeilijk omdat men het in gebouwde pand niet kon benaderen en een zeer dikke rookontwikkeling bovendien zeer belemmerend werkte. Het dak stort in. Na eenigen tijd stortte het dak van het pand der firma Moll met donderend geraas in. Alle aandacht moest men toen eerst schenken aan de panden aan de Lange Wa randa, de Willemstraat en de Oosterstraat en de fabriek van de firma Lemm en Co. Aan de Lange Waranda moest een groot aantal woningen ontruimd worden. Eenige hiervan hebben brandschade bekomen, maar dank zij het krachtige optreden van de brandweer beperkte zich deze brand schade tot enkele uitgebrande kamers. Daarna liepen de woningen in de Ooster straat het grootste gevaar. Een handel in lompen moest worden leeggeruimd. Een pakhuis, waarin veel tabak was opgeslagen, werd eveneens ontruimd en een aantal woonhuizen werd ooc leeggehaald. Vier panden in deze straat kregen een betrekke lijk lichte brandschade. De fabriek van de firma Lemm heeft men tegen het vuur we ten te beschermen. De panden in de Wil lemstraat, die ook ontruimd werden, heb ben slechts lichte brandschade bekomen en bleven verder gespaard, wat te danken is aan een dikke blindmuur, die dit huis afscheidt van het pand van de firma Moll. De nablussching van den brand werd nog uren voorgezet. Tijdens den brand zjjn en kele brandweerlieden licht gewond. Behalve brandschade in de genoemde straten hebben vrijwel alle huizen zeer groote waterschade bekomen. De leiding van het blusschingswerk berustte bij hoofd man Bakker, die werd bijgestaan door een aantal andere hoofdlieden. Op het terrein van den brand waren de hoofdcommissaris mr. L. Enthoven, com missaris Voskuil en de directeur van de gemeentewerken, ir. van Dijk, aanwezig. De Geneeskundige dienst had voorzorg maatregelen genomen onder leiding van den directeur dr. Feissen en de politie had zeer uitgebreide maatregelen genomen om de geheele omgeving met bereden politie en politie te voet af te zetten. Wij vernemen nog, dat de firma Moll betrekkelijk laag verzekerd is. BRAND IN EEN LOMPENPAKHUIS TE UTRECHT. Omstreeks half vier gisterenmiddag werd de Utrecbtsche brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand in een lompen pakhuis aan de Stroosteeg, op den hoek van het Vissehersplein. Aanvankelijk sloeg het vuur nog niet ernstig uit, maar wel was er een ontzaglijke rookontwikkeling ten gevolge van de smeulende lompen. Deze rook-ontwikkeling trok een groot aantal belangstellenden naar het Vissehersplein en was ook de oorzaak, dat groot alarm gegeven werd, meldt de „Msb." Achter het pand, op het Vissehersplein, ligt een nauw, doodloopend steegje, waar een hoop afval lag. Hoogstwaarschijnlijk heeft de jeugd daar vuurtje gestookt, want daar is de brand ontstaan. De hitte in het nauwe steegje was zóó groot, dat de ruiten van het pand sprongenen door deze ruiten -baanden de vlammen zich een weg naar binnen. Gelijkvloers in het pakhuis is een werkplaats, waar de vlammen slechts wei nig voedsel vonden. Wel vonden ze een doortocht naar de hoogere verdiepingen, waar sorteer-afdeeling en pakkerij zijn, door de luchtkokers. De brandweer tastte het vuur met groot materiaal aan. Motorspuit en ladderwagen werden gerequireerd, en met vijf stralen, waarvan er een over de Magyrusladder werd geleid, begon het blusschingswerk. Ook de waohtkring was in werking getre den. Het geheele blusschingswerk stond on- der leiding van den ondercommandant, den heer W. de Rijk. Een nabijgelegen garage op het Vis sehersplein heeft de brandweer nog laten ontruimen, doch het gevaar voor uitbrei ding was weldra bezworen. In het brandende perceel waren de smeulende lompenvoorraden de meest hardnekkige tegenstanders. Ruim 2 y: uur heeft men moeten spuiten, om deze de baas te worden. Tenslotte heeft men de smeu lende resten naar buiten gehaald en daar natgespoten. i Op het terrein van den brand waren om. ook aanwezig de commissaris van po litie, de heer Hamoen en burgemeester ter Pelkwijk. JENEVERSMOKKELAARS GESNAPT. De Schiedamsche politie schoot de banden van den auto lek. Gisteravond laat heeft de politie te Schie- dag een goeden slag geslagen door zeke ren K. te arresteeren, dien zij verdacht van in den laalstem tijd gepleegde jeneverdief stallen. Ook thans had deze man een I vaatje en een bemande flesch bij zich, te zamen bevattend ongeveer 60 liter jenever, die gestolen bleek te zijn bij de firma H. J. en welke hij met nog een tweetal andere personen in een auto vervoerde. Toen de politie en rijksambtenaren, die eenig ver moeden hadden, al speurend den auto op den Buitenhavenweg zagen naderen, gaven zij een stopteeken, maar de chauffeur bleek niet van plan daaraan gevolg te geven en reed in volle vaart op hen die hem wilden aanhouden, in. De «politie-beambten grepen onmiddellijk hun dienstrevolvers en losten een kleine twintig schoten, waarmede zij de banden lek schoten, zoodat de auto moest stoppen. De verdachte K. is gegrepen en naar het hoofdbureau van politie overge bracht, Twee medeplichtigen wisten te ont komen. De jenever is in beslag genomen. Toen de heer J. kennis gaf van den inbraak was de diefstal reeds achterhaald en één der daders opgesloten. „N. R. Crt." HUIS ELI JKEN TWIST MET GLOEIENDEN POOK. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Oss een ernstige huiselijke twist plaats gehad, waarbij een vrouw deerlijk is gewond. Omstreeks half 1 werd de hulp van de marechaussee ingeroepen in de wo ning van den heer T. aan den Heeschenweg. Het bleek, dat de huisvrouw ernstige ver wondingen aan den hals had opgeloopen. Er was des nachts oneenigheid ontstaan, waar bij T., zijn vrouw en een broer betrokken waren geweest De twist was zoo hoog ge- loopen; dat men elkander te lijf was ge gaan. Tijdens de vechtpartij moet een der mannen de vrouw met een gloeiende pook hebben mishandeld. De vrouw had ernstige brandwonden in den nek. Zij moest onder dokters behandeling worden gesteld. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 6) „Jij eerder dan een ander", was Gar land's onverwachte antwoord. „Ik wil niet ontkennen, dat het me meeliep, evenmin dat ik ooit verbaasder ben geweest dan toen mijn vinger je haar aanraakte, ter wijl ik de asch van mijn sigaar tikte. Deze manier om mijn asch rond te strooien heeft me al menigen donkeren blik van een huismoeder bezorgd. Ik zie nu, dat mijn goede genius me daarin heeft aangemoe digd, om me van een mogelijken moorde naar te redden." Nu was het Trent's beurt om te lachen. „Een moordenaar? Dank u. Waarom hebt u dat vanmorgen op de pier niet bij de „op somming van mijn deugden" gevoegd?" Het antwoord van Charles Garland maakte het gevaar, waarin Trent verkeer de, grooter dan iets anders had kunnen doen. „Omdat ik op de pier vanmorgen dacht, dat u kapitein Hammond was". „Wie ben ik nu?" De glimlach verdween van Trent's gelaat. „Dat zal ik uitvinden. Er is geen haast bij." Trent antwoordde niet. Zijn accent had hem verraden. Garland wist nu zeker, dat hij niet met den invaliden Engelschen sol daat te doen had. Hoe. hij zijn dwaling ontdekt had, deed er niet toe. „Ik ontdekte het aan het diner. Mijn nicht liet me een foto van kapitein Ham mond zien. U kunt u voorstellen, dat ik vervelende uren heb doorgemaakt. Ik nam aan, dat u u verplicht zou voelen kapitein Hammond den brief te geven en er niet meer aan zou denken." „Wel, dat deed ik niet", zei Trent kort. „Ik had zelf nog een appeltje met u te schillen en Hammond was niet sterk ge noeg om te vechten, hoe dan ook. Waar had u hem voor noodig?" „Hij begint me: te vervelen. Ik ben niet van plan mijn nicht nu al uit te huwelij ken. Ik zou Hammond als inbreker opge pakt hebben. Waarschijnlijk zou hij den compromitteerenden brief bij zich gehad hebben. Dan zou ik dien vernietigd heb ben. Zoek maar niet in je zak de brief is er niet. Bij het proces zou ik bewezen hebben, dat hij erg krap zat. Ik zou edel moedig voor zijn vrijlating gepleit hebben, maar mijn nicht zou hem nief meer ont vangen hebben." „Waarom bent u zoo dwaas me alles over Hammond te vertellen?" „Niemand zal je gelooven, als je het ver telt. Wie ben je? Een nul. Ik heb me een vaste positie veroverd te midden van de land-magnaten in deze streek. Ik doe aan liefdadigheid. Ik geef prijzen bij bloemen tentoonstellingen en schenk bekers voor de koeien, die de meeste melk geprodu ceerd hebben. Ze beschouwen me als een geleerden ouden kluizenaar, die niet al te gezond is." Garland lachte bijna kame raadschappelijk. „Ik herken een man, als ik hem zie. Dat kon ik niet van jou ver wachten. Jij keek me aan met oogen, die aan gevaar gewend zijn, en je ziet me aan voor iemand, dien het gevaarlijk is om tegen te werken en die onmogelijk te ver slaan is." „Werkelijk?" Trent's stem klonk lichte lijk spottend. „Het deed me veel genoegen te weten, dat u bij de voordeur stond te wachten, terwijl ik in deze zelfde kamer uw schatten bewonderde. Ik had het mooiste kunnen uitzoeken en er van door kunnen gaan zonder dat u had geweten, dat ik in dit huis was, voordat u iets had gemist." De blik van haat, die bij deze woorden op Garland's gezicht te lezen was, was on miskenbaar. Trent wist, dat dit roekeloos was geweest. Het was niet zijn gewoonte om te snoeven. Maar het was nog minder zijn gewoonte om verslagen te worden. „En waardoor hebt u u laten weerhouden mijn schatten mee te nemen?" „Ik heb ze niet noodig. Ik bezit mis schien wel meer aardsche goederen dan u. Ik bleef, omdat ik op de pier niet vrijuit kon spreken, met al die luisterende men- schen, maar hier wel." „En wat wenscht u te zeggen?" Garland's stem klonk honigzoet, maar dreigend. Trent gaf niet direct antwoord. Hij was in een ongelukkigen toestand. Het was nutteloos te zeggen, dat hij gedeeltelijk ter wille van Hammond kwam, en deels om uit te vinden, welk gevaar het meisje bedreig de, maar om zijn verlangen naar avontu ren te bevredigen. Hij wist, dat geen plot selinge sprong uit den diepen stoel in Gar land's richting hem kon helpen. Dat zou slechts een kogel uitlokken. De politie zou de verwenschte' camée in zijn sok vinden. En er kwamen nog "andere verwikkelingen bij. Zijn identiteit was gemakkelijk vast te stellen. Geen van de knapste detectives had hem ooit als dien meester-misdadiger, die hen uitlachte en nam, wat hij hebben wou, kunnen indentificeeren; haar dan zou hij ten slotte met het werk, dat hij in den steek had gelaten, in verband gebracht worden. En de familie van het meisje, dat enkele dagen vóór haar huwelijk met hem op de jacht verongelukt was, zou ten laat ste weten, wat hij gedaan had. Trent dacht koortsachtig over een mogelijke oplossing na. „Ik bleef', zei hij eindelijk, „omdat ik te weten wou komen, wat voor een soort man u eigenlijk bent. Openhartig gesproken, ik stelde belang in u. Ik kan u mischien be ter waardeeren dan die landeigenaars, waarover u sprak. Als u mijn verleden ken de, zou u weten, dat ik een avontuurlijk aangelegde Amerikanen was en nog ben, die steeds opwinding noodig heeft. De brief dien ik in Hammond's plaats kreeg, bood me een prachtige gelegenheid. Ik greep die aan, en door een klein toeval, dat ge u niet eens als verdienste kun aanrekenen, won u het van me." Trent's poging tot gemoedelijkheid ver dween bij de gedachte aan de beleediging, een man te slaan, die niet weet, dat er een slag komt, is geen verdienste. „Als jij het had geweten en me ver wacht had, zou het precies hetzelfde ge weest zijn." „Dat lieg je", riep Trent uit Gedurende een seconde dacht hij, dat Garland, die was opgestaan, zich op hem zou werpen. „Hoe heb je het lef!" schreeuwde Gar land. „Ja," snauwde Trent, ,Jk heb het lef, maar jij niet. Je zei, dat je me in elk geval kon verslaan. In orde. Laten we het pro- beeren, hier onmiddellijk. Je bent een pochhans, en ik zal je in de gelegenheid stellen, dit goed te maken. Of heb je soms geen ruggegraat?" Dit keer werd Garland niet kwaad. „Je zou me boos maken en bewerken, dat ik mijn voorsprong verspeelde. Mis schien zou ik twintig jaar geleden je uit daging hebben aangenomen. Maar met de jaren ben ik verstandiger geworden. Ik zou je nek met mijn handen kunnen bre ken, en misschien doe ik het nog wel. Ik verliet je land, waar ik langen tijd ge woond had, omdat een bepaalde dievenben de mijn verzameling, die veel waard is, ste len wilde. Er werden ook enkele dingen gestolen. Ik wantrouw je. Je bent een Ame rikaan, waarover ik vreemde dingen ge hoord heb. En daar mijn collectie me na aan het hart ligt, moet ik me zelf wel be schermen." „Dat ik weinig vrienden heb gemaakt, is slechts een bewijs, dat ik absolute rust verlang", merkte Trent op. „Als een man, die de stilte zoekt, verdenking wekt, hoe staat het dan met u? Ik heb den naam Garland nooit in eenig werk over kunst of verzamelingen vermeld zien staan. Je hebt een Walace-ver zameling en het Pier- gan Museum, maar wie heeft er ooit ge hoord van een Garland-verzameling? Als het gerecht ons aan een kruisverhoor on derwierp, geloof ik, dat u de meeste moei te zou hebben om uzelf vrij te pleiten." „Beschuldig je me van een misdadig ver leden?" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9