DINSDAG 7 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. i BUITENLAND VAN HET VATICAAN. De Paus tegen het N azi-heidendom Z.H. de Paus ontving gisteren honderd- dertig pelgrims uit Marnz en Silezië, tot wie hij een bijzonder belangwekkende toespraak hield: „Men wil", zoo zeide de H. Vader o.a., „in naam van een zoogenaamd positief christendom geheel Duitschland ontchris- telijken, om het naar het barbaarsohe hei dendom terug te voeren. Men laat niets on beproefd, om het Katholieke, ja, het Chris telijk leven in het algemeen te belemme- Wij hopen, dat gij, vrome Duitsche pel grims, uit Rome en het Vaticaan komend, beter zult ontvangen worden, dan die brave, vrome jongelieden, die, trouw aan Kerk en vaderland, kortgeleden den gemeen- schappelijken Vader bezocht hebben. Wij gedenken hunner op de meest eer volle wijze voor de geheele Katholieke en beschaafde wereld. Het tegendeel moeten wij echter zeggen van degenen, die den Rome-pelgrims zulk een ontvangst bereid hebben". DUITSCHLAND. DE AFFAIRE-JACOB. Berlijn aanvaardt arbitrage. De Duitsche regeering heeft besloten in de affaire van den ontvoerden journalist Berthold Jacob de arbitrageprocedure te aanvaarden, welke voorzien is in 't Duitsch- Zwitsersche verdrag van 1921. Te Bern aldus meldt verder het Duit sche Nieuwsbureau werd vanmiddag in een conferentie onder leiding van bonds raad Morta het ontwerp voor de procedure opgesteld, dat aan Berlijn ter goedkeuring zal worden voorgelegd. Voorgesteld wordt om 5 scheidsrechters te benoemen, een Zwitser, een Duitscher en drie neutrale. GIFTEN VAN JODEN GEWEIGERD. Vaardigde dr. Frick onlangs de veror dening uit, dat niet-Ariërs op feestdagen de nationale vlag niet meer mogen uitste ken, thans heeft de gouwleider van het Saargebied, Bürckel, bevolen, dat giften voor liefdadige doeleinden niet meer van Joodsche families mogen worden aangeno men en indien dit toch reeds is geschied, weer dienen te worden teruggeven. Het betreffende voorschrift luidt als volgt: „Op de door de pers gepubliceerde inteekenlijsten van giften voor 't opruimen van krotwoningen komen verscheidene do taties van Joden voor. Ik wijs er alle poli tieke bureaux op, dat het onfatsoenlijk is van Joden geld aan te nemen, wanneer men om principieele redenen een actie tegen het Joodsche ras voert. Reeds ontvangen bedragen moeten oogenblikkelijk terugbe taald worden". Het vlagverbod voor niet-Arise he fami lies of zaken heeft bij de 1 Mei-feesten reeds in verschillende plaatsen des rijks er gerlijke tooneelen tengevolge gehad, door dat voor warenhuizen en zaken, waarvan men wist dat de bezitters van met-arische afstamming waren, samenscholingen ont stonden van opgewonden volksgroepen, die de verwijdering der aangebrachte natio nale vlaggen eischte. Van nationaal-socia listische zijde wordt bekend gemaakt, dat het hierbij om „spontane betoogingen" van het volk ging. Afgezien van het feit, dat in tal van gevallen de plaatselijke nationaal - socialistische partij-instantie het initiatief tot dergelijke manifestaties nam of aan moedigde, rust de 'verantwoordelijkheid voor dergelijke voorvallen natuurlijk op de overheid, die zulke agressieve verordenin gen en bepalingen uitvaardigt. „Tel". FRANKRIJK. SA.-LEIDER AAN FRANSCHE GRENS GEARRESTEERD. Aan den Franschen grenspost te Greutz- wald is eenDuitsche auto aangehouden, waarin drie dames, een gepensionneerd ma joor van het Duitsche leger en een SA.- leider in uniform zaten. Zij hadden deelge nomen een congres van officieren-oud strijders te Saarbrücken. De SA.-leider werd gearresteerd, wegens het dragen van verboden wapens, hij droeg namelijk zijn S-A.-dolk, de overigen wer den over de grens geleid. ENGELAND. 's KONINGS REGEERINGSJUBILEUM Radiorede van koning George In de radio-toespraak, welke koning George gisteravond tot de bewoners van het geheele Britsche rijk richtte, uitte hij zijn diepgevoelden dank aan al zijn onder danen voor hun trouw en toewijding. „Mijn volk en ik", zoo sprak de jubilee- rende vorst, „hebben een reeks van groote beproevingen en moeilijkheden doorge maakt en zij hebben nog geen einde geno men. Temidden der vreugde gevoel ik me be droefd bij de gedachte aan de vele men- schen, die nog zonder werk zijn en ik hoop dat in dit jubileumjaar allen, die daartoe in staat zijn, al het mogelijke zullen doen om werk voor hen te vinden en hun weer hoop te geven. De toekomst bergt misschien nog andere redenen tot ongerustheid in haar schoot, maar ik ben er van overtuigd, dat deze zorgen met de hulp van God zullen ver dwijnen, wanneer wij met vertrouwen, moed en eendracht weerstaan. Ik zie de toekomst dus met vertrouwen en hoop te gemoet". Rede van Macdonald Aan de toespraak van den koning ging een rede van minister-president Macdo nald vooraf. In de rustelooze jaren zijner regeering, aldus Macdonald, heeft de ko ning zijn zware kroon niet alleen met ko ninklijke waardigheid gedragen, maar ook met menschelijk begrijpen en aanvoelen. Zijn raadgevers zijn gekomen en gegaan, maar voor den koning is er geen rusten geweest. Ook de koningin, wier raad en bijstand den koning in al de jaren zijner re geering heeft geholpen, danken wij eerbie dig. Mogen beiden nog vele jaren gelukkig bijeen zijn. Gelukwensch van den Paus Z. H. de Paus heeft in een telegrafische felicitatie aan den jubileerenden koning zijn hartelijke gelukwenschen tot uiting gebracht voor de 25 jaar van verlicht en weldadig bestuur ten behoeve van de vol ken van het Britsche wereldrijk, dat mil- lioenen loyale katholieke onderdanen telt. De H. Vader bidt God, dat Hij de Engel- sche vorstelijke personen moge zegenen en hun nog vele levensjaren moge schenken van geluk en vreugde en van welslagen in hun arbeid voor den vrede en de wel vaart in het Britsche Koninkrijk. De bladen melden, dat meer dan 7000 menschen bezweken zijn langs de uiterst drukbezette wegen, welke de koninklijke stoet gisteren in Londen volgde. Een 40- tal menschen werden in het ziekenhuis op genomen. Een persoon is aan een hartver lamming bezweken. SPANJE. EEN NIEUW COALITIE-KABINET Gil Robles minister van oorlog Lerroux heeft een nieuw kabinet samen gesteld in coalitie met de Katholieken, zoo als dit het geval was met het kabinet, dat regeerde van October tot Maart 1934. De leider der Katholieken, Gil Robles, is mi nister van oorlog in het nieuwe kabinet. Het kabinet is samengesteld uit drie ra dicalen (partij van Lerroux) vijf leden van de Katholieke Ceda, twee agrariërs, twee onafhankelijken en een liberalen demo craat. President Zamora heeft de door Lerroux ingediende samenstelling van het nieuwe kabinet goedgekeurd; deze lijst ziet er als volgt uit: Minister-president Lerroux (radicaal). Buitenlandsche zaken: Rocha (radicaal). Oorlog: Gil Robles (Ceda). Marine: Roya Villanova (agragiër). Justitie: Ca Sanueva (Ceda). Financiën: Chapapieta (onafhankelijk re publikein). Binnenlandsche zaken: Portela Vallada- res (onafhankelijk, dicht staande bij de radicalen). Onderwijs: Dualde (liberaal democraat). Arbeid: Dalomon (Ceda). Verkeer: Lucia (Ceda). Openbare werken: Marraco (radicaal). Landbouw: Velayos (agrariër). Handel en industrie: Aizpun (Ceda). De nieuwe regeering is een uitgesproken concentratiekabinet. Het beschikt over 240 van de 439 stemmen van het parlement. Tegenover de vroegere coalitieregeering be- teekent de huidige oplossing een succes voor de door Gil Robles geleide katholieke volksactie (Ceda), daar deze in het hui dige kabinet met 5 ministers vertegen woordigd is. ITALIË. VOOR-BESPREKINGEN TE VENETIë. Tusschen Italië, Hongarije en Oostenrijk zijn dezer dagen te Venetië vóór-besprekin gen gehouden voor de as. conferentie te Rome. De besprekingen eindigden gisteren en aan het slot werd het volgende commu niqué uitgegeven. De Hongaarsche minister van Buiten landsche Zaken, de Kanya, de Oostenrijk- sche minister van Buitenlandsche Zaken von Berger Waldenegg en de Italiaansche staatssecretaris Suvich hebben een reeks besprekingen gevoerd over de protocollen tusschen Italië, Oostenrijk en Hongarije, die te Rome gesloten zijn. De besprekingen verliepen in een geest van de meest vriend schappelijke samenwerking. Er werden problemen bestudeerd, die direct de drie landen betroffen, op politiek gebied zoo wel als op economisch terrein en er werd bijzondere aandacht gewijd aan de voorbe reiding van de a_s. conferentie betreffende het protocol van Rome van 7 Januari j.l. Nadat de belangrijkste punten waren opge helderd, werd een volkomen gelijkheid van opvattingen vastgesteld en van de door de drie regeeringen nagestreefde doeleinden. De drie regeeringen hebben het vertrou wen, dat dit ophelderingswerk de overeen stemming tusschen alle landen, die belang hebben bij bovengenoemde conferentie, kan vergemakkelijken. Voordat zij uit elkaar gingen, hebben de staatslieden telegram men van hulde gezonden aan Mussolini, Schuschmgg en Goemboes. Een tweede vóórconferentie. Naar het D.N.B. meldt, zal er alvorens de eigenlijke conferentie van Rome bijeen komt, in Rome zelf nog een tweede vóór- conferentie plaats vinden, waar Italië over leg zal plegen met de ministers van Bui tenlandsche Zaken der Kleine Entente. Wanneer die besprekingen zullen plaats vinden, staat nog niet vast. AMERIKA. DE ACTIE TEGEN ROOSEVELT. Voor sociale rechtvaardigheid. Voor een enthousiast gehoor van 16.009 menschen heeft de bekende „radio-pries ter", pater Charles Coughlin, de eerste pro paganda-vergadering van zijn „Nationale Unie voor sociale rechtvaardigheid" geleid. Pater Coughlin, die zijn bekendheid tot dusver alleen te danken had aan zijn radio redevoeringen, voelde zich, nu hij voor het publiek moest spreken, aanvankelijk niet zeer thuis. Staande in het felle licht van een batterij zoeklichten, zette hij, terwijl het zweet van zijn gelaat gutste, zijn program uiteen. Zijn organisatie, die voorloopig in 12 sta ten zal worden gevestigd, heeft ten doel de massa te beschermen tegen de hebzucht en de overheersching van, en de exploitatie door machtige „belangen", de verbreiding van het beginsel van „sociale rechtvaardig heid" voor allen en de „handhaving en ver dediging van het recht van privaatbezit, een recht, dat altijd ondergeschikt moet zijn aan de onvervreemdbare oppermacht der menschelijke rechten". „Wij hebben ons", aldus pater Coughlin, „niet georganiseerd om met de oude par tijen te concurreeren, doch wel om de reac- tionnairen, conservatieven en schijnheiligen, die het Congres in discrediet brengen, te bestrijden. De regeering Roosevelt geeft er de voor keur aan, met het kwade op hooge plaat sen overleg te plegen, in strijd met de be langen der massa, en te luisteren naar het geen de Kamer van Koophandel en de Bond van Fabrikanten voorschrijven. Tegen de immoraliteit richt de Nationale Unie haar stem, en daartegen zal zij haar vereenigde krachten richten. Ons plan is de verdrijving uit het open bare leven van allen die ons betere tijden beloofden, en sociale rechtvaardigheid preekten en daarop na hun beloften te heb ben gebroken, de denkwijzen van de pluto cratie in praktijk brachten". OPSTAND OP PHILIPPIJNEN GEëINDIGD. Japan had niet de hand in het spel. De opstandige beweging op de Fhilippij- nen, welke door de Sakdalistische (commu nistisch getinte) partij was uitgelokt, is thans definitief onderdrukt. Omstreeks 250 personen zijn gearresteerd, onder wie twee tot de genoemde partij behoor ende leden der Wetgevende Vergadering. Naar de gouverneur der Philippijnen verklaart is er geen enkel bewijs gevon den voor de bewering, dat Japan bij de oproerige beweging de hand in het spel zou hebben gehad. Wel is waar bevindt de eenige jaren ge leden uit Manila gevluchte leider der Sak- dalpartij, Ramos, zich op het oogenblik te Tokio, doch hij zal binnenkort naar Europa vertrekken. BUITENLANDSCHE BERICHTEN IN ITALIË IS HET WINTER In Zuid- en Midden-Italië is de tempe ratuur in de afgeloopen dagen ongewoon sterk gedaald. Uit de provincie Apulië worden temperaturen tot 1 graad onder nul en uit andere streken tot vier graden onder nul gemeld. REILLY WENDT ZICH TOT HET GERECHT Om van de Hauptmann's zijn 25.000 honorarium te ontvangen De hoofdverdediger van Bruno Richard Hauptmann, Reiily, heeft een proces aan hangig gemaakt, ten einde zijn honorarium ten beloope van 25.000 dollar te ontvangen. Zooals bekend, heeft de vrouw van Haupt mann na diens veroordeeling van de ver dere diensten van dezen advocaat afge zien. Men gelooft, dat zij zoo goed als niets bezit. Maar Reiily hoopt betaling te kunnen krijgen uit het Hauptmann-fonds, dat door Hauptmann's vrouw is bijeengebracht voor zijn verdediging. Reiily verklaart, dat Hauptmann en zijn vrouw zijn diensten hadden ingeroepen te gen een overeengekomen honorarium van 25.000 dollar. Verder beweert Reiily, dat hij tijdens het proces uit eigen middelen in verband met dit proces gelden had uitge geven. De advocaat zeide te gelooven, dat mevrouw Hauptmann de middelen van het verdedigingsfonds uitgeeft voor andere doeleinden dan waarvoor deze gelden zijn bijeengebracht. Bovendien, zoo voegde hij er aan toe, heeft zij openlijk verklaard, dat zij mij uit deze fondsen geen cent zal betalen. DE „NORMANDIE" VAART UIT Uit Saint Nazaire wordt gemeld: De „Normandië", het grootste passagiersschip ter wereld, is Zondag uitgevaren voor een proeftocht. Aan boord bevond zich o.a. de Fransche minister van Marine, Bertrand. Omgeven door sleepbooten, verliet het enorme vaartuig veilig en wel de haven van Saint Nazair, begeleid door een eere escorte van torpedobooten. Een enorme menschenmenigte was getuige van het ma jestueuze vertrek. GANGSTER UIT LIEFDE Een bende te Boedapest De politie te Boedapest heeft een bende „gangsters" gearresteerd, die in de laatste maanden vele stoutmoedige diefstallen heeft gepleegd, evenals gewapende aansla gen, zonder dat men een spoor van den troep kon ontdekken. Merkwaardig is, dat thans is gebleken, dat deze bende niet uit beroepsmisdadigers bstond, maar uit jeug dige ambtenaren en bedienden. Er waren ook drie jonge meisjes in de bende, waar van er een, Dorothea Hinzl, in het burger leven leerares in vreemde talen, de aan voerster van deze gangsters was, of liever hun koningin. De politie slaagde er in de hand op de voornaamste leden van de bende te leggen, juist op het moment toen men zich voorbereidde om een vermaarde juwelierszaak te overvallen, wat het fraai ste stuk van de organisatie zou worden. De beide andere vrouwelijke misdadigsters heetten Elisabeth Kardus en Maria Papp. De laatste was machineschrijfster in een bank te Boedapest. Zij tweeën hadden voor namelijk de taak, de handelshuizen uit te zoeken en aan 'te brengen, waar groote sommen gelds in de kas lagen. Maria Papp was daarom natuurlijk een waardevolle relatie, omdat zij op de bank, waar zij werkte, makkelijk te weten kwam waar het meeste goud zat. De koningin Dorothea Hinzl is afkom stig uit Graz en was een jaar geleden naar Boedapest gekomen. In een familie waar zij les gaf maakte zij kennis met een jong- mensch, Szakallos genaamd, actief leider van de bende. Dorothea werd verliefd op dit heerschap en liet zich overhalen in de bende te treden. Zij heeft na haar arresta tie verklaard, dat zij alleen gangster was geworden uit liefde. Zij was niet bestand tegen de toovermacht van Szakallos' mooie oogen en had hem gehoorzaamd. Dit heeft haar echter niet belet een volledige be kentenis af te leggen en daaraan dankte de politie het, dat zij talrijke leden van de bende kon arresteeren. Als de verliefde Dorothea na haar verblijf in de gevange nis nu maar veilig is! Haar Hermann zal weinig gesticht zijn over haar loslippig heid. rest van verantwoordelijkheidsgevoel uit de maatschappelijke kringen die haar vormden. BINNENLAND HET NEDERLANDSCHE FABRIKAAT IN DEZEN TIJD. Onze tijd dreigt een tijd van leuzen te worden, die maar al te vaak slechts gedeel telijk in daden worden omgezet. Onder de vele leuzen die men tegen woordig hoort weerklinken is ook die van „Koopt Nederlandsch Fabrikaat". Is ook dit niet een leuze die te weinig weerklank vindt en daardoor te weinig practisch re sultaat bereikt? Wij gelooven van wel. Zonder ons te willen begeven op het ge bied van den strijd tusschen vrijhandel en autarkie, lijkt het ons toch wel gewénscht, dat nog eens de volle nadruk op de be- teekenis van het Nederlandsch fabrikaat wordt gelegd. Wij Nederlanders zijn im mers nog maar al te zeer geneigd het bui tenlandsche product beter te vinden dan dat van eigen bodem. Waarom eigenlijk? Waarom moeten bijv. heerenstoffen en electrische apparaten al tijd uit het buitenland komen? Zijn wij ons niet genoeg bewust van de gelijkwaardig heid en concurrentiemogelijkheid van on ze nationale industrieën? Of zouden bij ve le Nederlanders sleur en gemakzucht een grooten rol spelen? Wij hebben ons er meermalen over ver wonderd, dat de Nederlandsche fabrikan ten niet zelf eens de handen ineenslaan, om door een gezamenlijke actie te trach ten de mentaliteit van vele landgenooten, om in deze tijden nog altijd het gelijk waardige Nederlandsche product voorbij te gaan voor het buitenlandsche, te verande ren. Ten zeerste moeten wii daarom ook toejuichen, dat eenige fabrikanten zich thans tot een propaganda-commissie ver- eenigd hebben, die beoogt de gelden bij een te brengen voor een grootsch opgezet te moderne propaganda-actie. Deze fabri kanten, die van de mogelijkheden der Ne derlandsche industrie overtuigd zijn en niet streven naar abnormale bescher mingsmaatregelen, zullen bij het slagen van hun actie op hun wijze er toe meewer ken, de werkgelegenheid in Nederland, di rect, zoowel als indirect, te verruimen. Hun streven verdient dan ook zeer ze ker in breéde kringen belangstelling. HET BEZUINIGINGSPLAN DER REGEERING. Het bestuur van het R. K. Werklieden verbond belegt op 31 Mei te Utrecht een buitengewone gecombineerde Besturenver- gadering ter behandeling van het bezui nigingsplan der Regeering. De heeren mr. dx. D. Beaufort en Mr. J. H. v. Maarseveen zullen inleidende be schouwingen houden, waarna gelegenheid tot discussie. PROF. DR. VERAART. Bedankt als voorzitter der K. D. P. Naar wij vernemen, heeft prof. dr. J. A. Veraart besloten, zich geheel uit het prac- tische politieke leven terug te trekken. De uitslag der verkiezingen der Prov. Staten heeft hem er van overtuigd, dat langs den gekozen weg voor de verwezenlijking van zijn politieke denkbeelden niets is te berei ken. Hij heeft dan ook aan het Partijbe- I stuur van de Katholiek-Democratische Par tij, onder dankzegging voor de ondervon den medewerking en het geschonken ver trouwen, bericht, dat hij het voorzitter schap der Partij neerlegt. CONTINGENTEERINGEN. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot regeling van den invoer van bladzink. Daar de gang van zaken betref fende deze oontingen teering, speciaal in verband met het feit, dat de productie zoo wel als de handel geconcentreerd is in slechts enkele landen, heeft uitgewezen, dat een voortdurende nauwgezette controle noodzakelijk is, achtte de minister verlen ging voor een korte periode gewenscht. Voorts is ingediend een wetsontwerp tot regeling van den invoer van klompen en klompenmakerswerk De toelichting zegt om.: Hiermede is de eerste stap gedaan tot nakoming van de indertijd door den mi nister gedane toezegging oan te trachten een oplossing te vinden voor het probleem der klompen industrie. Erkend moet wor den, dat de invoer naar het gewicht en de waarde gedurende de laatste jaren is af genomen. Een onderzoek heeft evenwel uit gewezen, dat de omzet van 37 der voor naamste binnenlandsche producten in het tijdvak van 1930 tot en met 1934 naar de hoeveelheid met circa 50 pet. is vermin derd, terwijl de import slechts met 25 pet is achteruitgeloopen. Hieruit blijkt, dat het aandeel der buitenlandsche klompenma kerijen in het Nederlandsche verbruik in die jaren aanzienlijk is gestegen en derhal ve als overmatig moet worden beschouwd. Gevreesd moet worden, dat ten gevolge van de verdere muntverzwakking in het buitenland deze relatieve verschuiving in ver grooten omvang zou plaats vinden. De minister achtte derhalve een beperking van den invoer thans dringend noodzakelijk. DE OMZETBELASTING. De loodgieter wordt niet beschouwd als fabrikant. De Bond van Loodgieters- en Fitterspa- troons in Nederland heeft door zijn advo caat, mr. E. A. Kan te 's-Gravenhage, een p roef - procedur e doen voeren over de vraag of het loodgietersbedrijf al dan niet terecht in de Omzetbelasting werd aange slagen ter zake van leveranties van goten, afvoerpijpen exL Het standpunt van den Minister van Fi nanciën was n.l., dat in feite deze voor werpen als roerende goederen geleverd en eerst na aflevering door verbinding met onroerende goederen, inroerend werden; de levering zou krachtens dat standpunt belastbaar zijn. De Tariefcommissie heeft thans in de gevoerde proef-procedure den aanslag ver nietigd en overwogen: dat uit het dezerzijds terzake ingestelde onderzoek is gebleken, dat de aanslag al leen betrekking heeft op herstelwerkzaam- den aan onroerende goederen; dat dienten gevolge geen levering krachtens overeen komst van koop en verkoop heeft plaats gehad, doch veeleer gesproken moet wor den van aanneming van werk, zoqdat de goederen in casu goten en pijpen niet zijn geleverd, doch door natrekking het eigendom zijn geworden van de eigenaren van het onroerend goed; dat dan ook de aanslag ten onrechte is opgelegd. Door deze uitspraak staat tevens vast, dat al het loodgfeterswerk in den nieuwbouw, hetwelk immers regelmatig krachtens aan neming van werk geschiedt niet onder de omzetbelasting valt. De Tariefcoanmisie overwoog verder nog, dat de verzochte vrijstelling terzake van verkochte roerende goederen, welke door appellanten zelf vervaardigd waren uit grondstoffen waarvan omzetbelasting is voldaan, behoorde te worden verleend. Dergelijke goederen (zinken bakken e.d.) plegen n.l. niet vervaardigd te worden tot een bedrag van meer dan 100 per jaar en maken slechts een klein gedeelte van de werkzaamheden en den omzet uit. De Ta- riefcommisie verleende deze vrijstelling alsnog. A. R. K. A. Landelijke groep belastingambtenaren in 's-Hertogenbosch. Onder presidium van den heer P. M. Soutrop te Leiden, hield Maandag te s-Hertogentx-sch de landelijke groep III (belastingen, hypotheken en domeinen) van de Algtmeene R.-K. Ambtenarenver- eerigmg de algemeen-» -'ergadering. in zijn opeungswoord signaleerde de voorzitter velschillende voor de ambtena ren dreigende gevaren, waarvan de voor naamste zijn de plannen der regeering tot invoering van een contractenstelsel en tot afschaffing van het Dienstvak der Invoer rechten en Accijnzen. Buitengewoon verontrustend voor de ambtenaren zijn de mededeelingen der re geering ten aanzien van het nieuwe bezui nigingsplan. Ondei de ingekomen stukken waren een drietal moties tegen de voorgenomen nieu we salarisherziening. De jaarverslagen werden vastgesteld. Bij de behandeling der begrooting stel de de groep-Maastricht voor, de bestuurs- vergoedingen, behalve voor voorzitter en secretaris, af te schaffen. Het werd verworpen met 36 tegen 44 stemmen. Hierna hield de bondsvoorzitter een toe spraak over de komende bezuinigingen. In het bestuur werden gekozen de heeren P. M. Sontrop, Leiden, voorzitter; C. A. Rockx, Tilburg; J. F. Steemers, Zutphen; P. J. H. Kuypers, Venlo; F. W. Clement, Eindhoven. In een huishoudelijke vergadering werd een bespreking gewijd aan de bezuigings- voorstellen der regeering. Men besloot het hoofdbestuur van de A. R. K. A. te advi- seeren niet deel te nemen aan een georga niseerd overleg over de voorgenomen sala risherziening van de rijksambtenaren.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6