DINSDAG 7 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht ia den morgen van 7 Mei 1935. medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst, te De Bilt. Hoogste barometerst.: 773.6 te Valentia en Stornoway. Laagste barometerst.: 758.5 te Helsingfors. Verwachting tot den avond van 8 Mei: Matige later wellicht afnemende Noorde lijke tot Noordooste lijke wind, gedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen, aan vankelijk kouder, la ter iets zachter. De depressie uit Noord-Scandinavië heeft zich snel tot over Duitschland uitgebreid en de Oostelijke hooge drukking verdrongen, terwijl de Westelijke hooge drukking toe nam en zich Noordoostwaarts uitbreidde. Koele Noordelijke winden zijn daardoor reeds tegen den ochtend tot onze omgeving doorgedrongen en hebben bijna in het ge- heele waarnemingsgebied de bewolking doen toenemen, terwijl alleen in Zweden regen van beteek en is viel. De Britsche Eilanden hebben zwakke winden met be dekte lucht, die plaatselijk wel voor de zon zal wijken. In Noorwegen en Zweden is de tempera tuur gedaald, daar klaart de lucht op. Oos tenrijk en Zuidoost-Duitschland hebben nog fraai warm weer, doch met kans op regen of onweer, wanneer de Noordelijke winden daar doordringen. Frankrijk en Zwitser land hebben grootendeels bedekte lucht en zullen later nog vrij hooge temperaturen bereiken. De ontwikkeling van de hooge drukking boven Scandinavië rechtvaardigt de ver wachting, dat de koude inval slechts van korten duur zal zijn, geen regen van be- teekenis zal vallen en de temperatuur weer langzaam zal gaan stijgen. LUCHTTEMPERATU DR. 12.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Dinsdagnamiddag 8.04 tot Woens dagmorgen 3.49 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 8 Mei voorin. 6.05 uur en nam. 6.28 uur. liging en het apstolaat is het die beiden na streven. Maar in de uitoefening van het apostolaat is tusschen beiden dit verschil, dat de Katholieke Actie behalve zelfheiliging en een godsdienstig apostolaat, ook in haar banieren schrijft het sociale en maatschap pelijke apostolaat: de ordening der ge meenschap op den grondslag van het Chris tendom. De Graal is een typisch voor beeld van een vereeniging voor Katholieke Actie, en zoodanig is zij ook door den Bis schop bedoeld. Dan ziet spr. nog dit verschil tusschen K. A. en M. C.: De Katholieke Actie is een massa-beweging, waartoe iedere Katholiek wordt opgeroepen. De Maria-Congregatie is uiteraard voor enkelen. De Maria-Con gregatie vraagt een ernstige en gods dienstige basis, grooter en zwaarder dan van den doorsnee-Katholiek gevraagd mag worden. Prof. Steger eindigde zijn rede met den hartgrondigen wensch, dat allen gehoor zullen geven aan de roepstem van den Paus en zich zullen aansluiten bij de Katholieke Actie d.w.z. hun best zullen doen zelf hei ligen te zijn en anderen om ons heen heilig te maken. Na een dankwoord van Kapelaan Gudde werd, ten besluite van den avond, door al len gezamenlijk het lied gezongen: „Wij hebben thans, Moeder, onz5 deugd U gewijd, Onze eer aan Uwe eere verbonden". Aan de uitgangen van de zaal werd een collecte gehouden voor de stille armen St. Vincentiusvereeniging, die heeft opge bracht ƒ42.97. In de zaal was een „Klank en Beeld" geluids-versterkings-installatie aangebracht door den heer P. P. J. van Remundt, welke uitstekend heeft voldaan. TENTOONSTELLING DE LAKENHAL: Aan de tentoonstelling ter gelegenheid van het Medisch Natuurwetenschappelijk Congres in de Lakenhal is heden toege voegd een eigenhandig schrijven van prof. Herman Boerhaave, gedateerd 15 Februari 1721 aan „de Heeren Hoofdofficieren en Scheepenen der Stad Hoorn" met het ver zoek, „ten publicque dienst der Anatomy" de beschikking te krijgen over het lijk eener ter dood veroordeelde misdadigster. DE HANZE Een adres aan den Minister van Economische Zaken Gisteravond om half negen kwam de afd. Leiden van „de Hanze" in de bovenzaal van „De Turk" in vergadering bijeen. Er waren slechts weinig leden aan wezig. De voorz., de heer J. Schoondergang, opent de bijeenkomst met gebed en een woord van welkom. Door verschillende om standigheden zijn weinige leden aanwezig, waarvoor de voorz. op andere bijeenkom sten wijst. Hierna leest de serc., de heer G. van Dee- ne, de notulen, welke onveranderd onder dank worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken is een schrijven van den Ned. R.K. Middenstands bond, waarin verzocht wordt een functiona ris aan te wijzen, die de propaganda voor het 14-daagsch tijdschrift „Bouw en Stre ven" ter meerdere sociaal-economische ont wikkeling ter hand zal nemen. De voorz. deelt mede, dat hiervoor een lid der K.J. M.V. is aangezocht. De opheffing der K. v. K. Naar aanleiding van het bericht, dat met de K. v. K. van Gouda en Delft ook die van Leiden zal worden opgeheven, omdat de regeering bang is, dat zij voor een tekort zal komen te staan, deelt de voorz. mede, dat door het bestuur een adres is samen gesteld, dat aan den Minister van Econ. Zaken zal worden toegezonden. Dit adres luidt als volgt: Aan Zijne Excellentie den Minis ter van Economische Zaken te 's Gravenhage. Excellentie! De R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", afd. Leiden, in vergadering bij een, met groote verwondering kennis ge nomen hebbende van het voornemen om de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden te vereenigen met de Kamers van Koophandel en Fabrieken te s Gravenhage Gouda en Delft, zulks als gevolg van een verlaging van de bijdragen voor het register, ten zeerste waardeerende de wijze, waar op deze Kamer steeds klaar staat om van advies te dienen, en zoo mogelijk en noo- dig hulp en steun te verleenen, veroorlooft zich met verschuldigde eerbied Uwe Excel lentie als haar oordeel mede te deelen, dat de nadeelen van handel en industrie van deze maatregelen grooter zijn, dan de voor deden, en verzoekt Uwe Excellentie dringend deze reorganisatie geheel achterwege te laten. De heer Coster vraagt of het niet beter is, dat dit geschiedt namens de Midden standsorganisaties. De voorz. antwoordt, dat spoed gewenscht is. Andere organisaties in Leiden en om geving kunnen bovendien dit adres steu nen. Eenstemmig wordt goedgevonden dit adres te verzenden. Voor de opening der nieuwe veemarkt in Sept. a.s. is de medewerking van den Mid denstand verzocht door een winkelweek. Deze zaak zal onderzocht worden, waar na mededeelingen zullen volgen. Voorts deelt de voorz. mede, dat a.s. Zondag de S.A.N.T.O.S.-bloemendag zal worden gehouden, waarvoor nog mede werking wordt verzocht. Opgave voor het verkoopen van bloempjes kan geschieden bij den heer F. v Noort, Kraaierstraat 20. Hierna wordt een viertal nieuwe leden, de heeren J. van Ruiten, P. Bik, J. Harte- velt en C. Schinck met een kort woord door den voorz. geïnstalleerd. Volgt verkiezing van een afgevaardigde voor den Centralen Raad. Als afgevaar digde wordt gekozen de heer Jansen. De voorz. brengt dan de hypotheek kwestie ter sprake en zou gaarne de mee ning der heeren eens hooren over de op richting van een hypotheekcommissie ten behoeve van middenstanders. De heer Jansen acht den tijd daarvoor zeer slecht en oppert verschillende practische bezwa ren. Besloten wordt deze kwestie nog even aan te houden. Volgt behandeling van de agenda van den Centralen Raad. Reeds is door het be stuur gewezen op de slechte keuze van den datum dezer vergadering, welke samen valt met de slagersvaktentoonstelling. Over het voorstel Castricum: op te tre den tegen personeelscooperaties, zegt de heer Meyers, dat hier een betere wegmoet worden ingeslagen; er moet vooral beter contact komen tusschen industrie en han del. De drie aangesloten organisaties moe ten deze actie beginnen, daartoe moet bij het hoofdbestuur worden aangedrongen. Het hoofdbestuur kan meer doen dan de winkelier zelf. Ook de heer Molkenboer spreekt in dien geest. Door de afdeeling is een voorstel inge diend tot opheffing van een rijksinkoop- bureau. Het hoofdbestuur acht het beter eerst de besprekingen, die hieromtrent gaande zijn, af te wachten. Voorts een voorstel tot opheffing van het Hanzebureau in het bisdom Haarlem en dit onder te brengen bij het Nat. Hanzebureau om zoo de kosten voor de leden te verlagen, terwijl centralisatie geen minder effectieve werkwijze tengevolge zou behoeven te hebben. Het prae-advies van het hoofdbestuur is afwijzend. Besloten wordt dit voorstel te verdedi gen. Op het voorstel Noordwijk om stappen te doen om te komen tot oprichting van een pensioenfonds voor middenstanders wil het bestuur de behandeling en het om schreven plan van Noordwijk afwachten. Bij de rondvraag wordt er door verschil lende leden uitvoerig over gesproken, dat de belangen van den middenstand in de Kamer door te weinig middenstands-verte genwoordigers en te onvoldoende worden behartigd. De geest. adv. prof. A. Cleophas zegt hier bij, dat deze discusie eigenlijk overbodig is, daar er in de Kath. Kamerfractie ver schillende werkcomité's zijn en er waar schijnlijk ook een is voor den middenstand De voorz. stelt tenslotte voor den heer Stumpel te verzoeken hier eens te komen spreken over de politieke constellatie in de Kamer en de Middenstandsvraagstukken, die daarmee samenhangen. Hiertoe wordt besloten. De heer A. Bergers stelt voor de recla meplaat ter vergadering aanwezig en vermeldende de tekst: „Veilig verkeer van hand tot hand koopt en laat werken by de Middenstand" alle leden op kosten der kas ter beschikking te stellen. Besloten wordt deze zaak in handen te stellen van de commissie van reclame. Na nog eenige besprekingen sluit de voorzitter de vergadering met eenige op wekkende woorden en gebed. DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND Zooals ook uit bovenstaand verslag van De Hanze blijkt,'ligt het in het voorne men der regeering om binnenkort over te gaan tot opheffing van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in het district Rijnland als zelfstandige Kamer en deze, tegelijk met Kamers van Koophandel voor Delft en Gouda onder te brengen bij Den Haag. Wij vreezen, dat het nut van een Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor een zeer groot deel verloren zal gaan, als het bureau van de Kamer niet in het cen trum van een district ligt, als het bureau niet gemakkelijk door belanghebbenden kan worden bereikt. DIESVIERING „SANCTUS AUGUSTINUS" De R.K. Studentenvereniging „Sanctus Augustinus" alhier zal op Maandag 13 Mei haar 42sten dies herdenken. Des morgens te half elf zal een plechtig gezongen H. Mis worden opgedragen. Na de gemeenschappelijke lunch op het „Eigen Huis", welke te 12.15 uur aanvangt, wordt de traditioneele uitocht gehouden. Des middags te half vier vindt de feest- vergadering plaats, waar prof. H. Mets van het Seminarie Rijsenburg te Driebergen, het woord zal voeren. De dag wordt besloten met een diner op „Eigen Huis", waarna gezellig samenzijn. JAN ENGELMAN OVER ZIJN „TURANDOT" Voor „Sanctus Augstinus" Op uitnoodiging van de R.K. Studenten vereniging „Sanctus Augustinus" alhier, sprak gisteravond Jan Engelman over eigen dichtwerk. De heer Engelman had hiervoor geko zen de Chinoiserie „Prinses Turandot", wel ke hy had geschreven voor het Groningsch Studentencorps en dat daar als lustrumspel is opgevoerd. „Prinses Turandot", een tragi-comisch sprookjesverhaal, brengt in beeld de ge schiedenis van een beeldschoone prinses, die maagd wilde blijven, maar desondanks vele aanzoeken voor 'n huwelijk kreeg. Om van de vele aanbidders af te komen, deelde zij hun mede, dat zij slechts wilde trouwen met hem, die 'n antwoord gaf op drie door haar gestelde vragen. Bleef de aanbidder ook slechts op één ervan het antwoord schuldig, dan moest hij sterven en zou zijn hoofd als afschrikwekkend voorbeeld op de muren van het slot, dat zij bewoonde, worden geplaatst. Jan Engelman heeft van dit bekende ver haal, o.m. bekend door de gelijknamige film, een voortreffelijk tooneelstuk ver vaardigd. Voor de leden van „Sanctus Augustinus" las hij vele fragmenten van het spel voor en blijkens de aandacht, waarmede ge luisterd werd, wist hij zijn gehoor te boeien. 't Is geworden een spel van rijke woor denkeus, vlot geschreven en vol van va riatie. Aan het einde ervan had Jan Engelman dan ook 'n dankbaar applaus in ontvangst te nemen, waarbij de praeses der verga dering, de heer Melief, een hartelijk slot woord voegde. Aanbestedingen. Hedenmorgen is door den directeur van gemeentewerken aanbesteed het afgraven van het bolwerk gelegen ten Noord-Oost en van den molen „De Valk", het inrichten van marktterreinen 't opnieuw bestraten van de le Binnen vest gracht en de Nieuwe Beestenmarkt en aanbrengen van een puin- fundeering op de Beestenmarkt, alsmede het maken van een verlading op het par keerterrein Schuttersveld. Ingekomen wa ren negen biljetten waarop als volgt was ingeschreven: Houtgraaf en Bolsebroek, Bloemendaal ƒ41950, v. d. Geer en Stuif zand, Leiden 32890, C. Godschalk, Lei den 31900. A. v. Halem en I. Doornik, Leiden ƒ31600, H. C. Heemskerk, Leiden 30884. G. A. Koning, Voorschoten 29713, P. J. Visser, Wassenaar 29600, Fl. de Win ter en C. J. v. Weeren. Leiden ƒ26000, N. Timmers, Leiden 22529. Voorts werd aanbesteed het vernieuwen van de Spoorhavenbrug in den Morschsin- geL Hiervoor was als volgt ingeschreven: R. Bijker, Haarlem 13500, H. Broersema, Harlingen 12480, fa. Gebrs. A. en J. den Ouden, Oegstgeest 11680, C. Godschalk, Leiden 9900, A. J. Langeveld, Leiden 8989, H. C. Heemskerk, Leiden 8883, W. Óudshoorn en Zn, Leiden 8846, Ph. Kan tebeen, Leiden 8495. De gunning is aange houden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g 4322. Naamlooze Vennoot schap Nederlandsche Krachtsvoederfabriek Muskator, Oude Wetering, A186. N. Comm. mevr. E. H. RijsdijkSchmidt, Oegstgeest. DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. „Nationaal Herstel". De candidatenlijst van het Verbond voor Nationaal Herstel voor de a.s. Gemeente raadsverkiezing is als volgt samengesteld: 1 Mr. C. P. de Vries. 2. H. P. H. Würtz, 3. A. P arm entier, 4. G. E. Bouwmeester, 5. J. van Leeuwen, 6. M. van Mens, 7. D. Gys- berti Hodenpijl, 8. M. H. van Hoff Jr., 9. C. van Kleef. V r i jheidsbond. De candidatenlijst van den Vrijheidsbond voor de as. Gemeenteraadsverkiezing luidt als volgt: 1. ir. A. G. Bosman, 2. mr. A. J. Romijn, 3. W. v. d. Laan, 4. A. N. Ballego, 5. J. Heringa, 6. P. A. Hibma, 7. mr. A. B. Vos, 8. Is. Leman, 9. dr. J. R. F. Rassers, 10. prof. mr. J. M. v. Bemmelen. VER. VOOR SCHOOLKINDERVOEDING EN -KLEEDING Algemeene Jaarvergadering Onder voorzitterschap van den heer F. Schilthuyzen werd gisteravond bovenge noemde jaarvergadering gehouden. Na goedkeuring der notulen, bracht de secretaresse mevr. W. J. Menkhorst Swart het jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen: De eerste uitdeeling van kleeding had plaats in het begin van Mei. Hierbij wer den uitgedeeld: 479 jongenshemden, 479 jongensbroeken, 556 meisjeshemden, 556 meisjesbroeken, 1035 paar kousen. Bii de tweede uitreiking in Dcembr werden uitgereikt: 671 jongensblouses, ?71 bovenbroeken, 658 meisjesjurken, 658 meisjeschorten, 1329 paar kousen. In totaal werden uitgereikt 4056 paar klompen, 39 paar schoenen. Gedurende dit jaar werden 213968 porties eten ver strekt. De Armenraad verstrekte 745 rap porten waaronder eenige heronderzoeken. De kosten per portie kwamen met be diening op 10.43 cent. De gemiddelde grootte der porties was 0.604 L. Het ge middelde aantal kinderen per dag be droeg 1059. Het bestuur werd bij het toezicht en de toediening der maaltijden bijgestaan door hoofden van scholen en onderwijzend personeel. De extra aangestelde hulp op de scholen Vrouwenkerkhof en Haverstraat bleef ook in het afgeloopen jaar gehand haafd. Het afgeloopen jaar is voor onze Ver eeniging zeer emotioneel geweest. In Ja nuari werd ons namelijk vanwege het gemeentebestuur medegedeeld, dat onze subsidie aanmerkelijk zou moeten worden verlaagd en dat deze zou moeten worden vastgesteld op 33.500. Ons bestuur zag zich toen genoodzaakt de volgende zeer harde maatregelen te De vacntievoeding geheel stop te zet ten; het geheele loon van inwonende kin deren boven de 18 jaren bij het vaststel len van het gezinsinkomen mede te reke nen; het „voorloopige mede-eten", zooals dit voor eenige jaren bij onze vereeniging was ingevoerd, geheel stop te zetten; van af 10 April gedurende 3 dagen per week tot 1 Juli voeding te verstrekken; de voe ding gedurende Juli en Augustus geheel stop te zetten, dan in September weder om gedurende 3 dagen in de week voeding te verstrekken. In September bereikte ons evenwel de verblijdende mededeeling, dat onze subsi die alsnog met 5000 was verhoogd, zoo dat wij vanaf 3 September wederom iede- ren dag voedsel konden verstrekken. Ook bereikte ons vanwege het gemeen- tebstuur het verzoek om gedurende de Kerstvacantie voeding te verstrekken, welk verzoek door ons bestuur werd inge willigd. De opkomst van de kinderen in de Kerstvacantie was wederom zeer be vredigend. Voor het meerendeel werd het toezicht gedurende deze Kerstvacantie- voeding op de scholen uitgeoefend door het onderwijzend personeel, voor welke sympathieke daad ons bestuur zeer dank baar is. De inkomsten der vereeniging werden op de gewone wijze versterkt door giften, collecten en bijdragen van verschillende Vereenigingen. Een verblijdend verschijn sel in deze droeve tijden is het feit, dat het bedrag der contributiën groeiende is. Wij hopen dat steeds meer nieuwe leden tot onze mooie vereeniging zullen toetre den, zulks ten bate van het arme kind. Het aantal contribueerende leden ge draagt momenteel 160. Ons bestuur leed in het afgeloopen jaar een gevoelig verlies door het overlijden van onzen voorzitter, den heer A. J. En- sink. Den overledene is onze vereeniging warme dank verschuldigd voor hetgeen hij in haar belang heeft willen doen. Aan de beurt van aftreden in het be stuur waren de dames Herfst, Kuyntjesen Menkhorst en de heeren Ensink en Velds en de heer Schuyt, welke reeds eerder had bedankt wegens ziekte. Mevr. Kuyntjes stelde zich niet meer beschikbaar voor een herbenoeming. Ook haar komt een warm woord van dank toe voor het werk, het welk zij in onze vereeniging heeft ver richt. In haar plaats en in die van den heer Schuyt werden benoemd mej. Middel koop en de heer Korswagen, terwijl de andere aftredende leden werden herbe noemd. Dit verslag werd onder dankzegging goedgekeurd, evenals het verslag van den penningmeester, den heer W. J. Nijholt, waaraan wij volgende cijfers ontleenen: De ontvangsten bedroegen: Subsidie gemeente Leiden ƒ32640.30; contributiën ƒ301.75; bijdragen en giften ƒ17.75; col lecten en busjes 12.20; buitengewone ont vangsten ƒ64.14. Totaal ƒ33036.14. De uitgaven waren: voeding 20186.06; kleeding ƒ9653.34; loonen ƒ2164.27; adver- tentiën en drukwerken ƒ87.51; meubilair en materialen ƒ701.57; kosten van verga deringen, verschotten 176.94; zegels en assuranties 66.45. Tot. 33036.14. Bij monde van den heer B. Hoff stelde AGENDA LEIDEN. Woensdag, R.K. Rijtuig- en Wagenmakers- patroonsver. „St. Joseph", Kring Leiden, café Bremmer, 6 uur. Woensdag. Algemeene vergadering R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden. Zitagebouw, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maanda-g 6 tot en- met Zondag 12 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. de kas-commissie voor den penningmees ter voor zijn gevoerd beheer te dechargee rt n, waartoe werd besloten. De aftredende bestuursleden: de dames IJ. BijlstraMeirink, N. van Ommeren Herfst en C. Fischer, alsmede de heer F. Schilthuyzen werden bij acclamatie her kozen. Tevens werd de heer Schilthuyzen tot voorzitter benoemd. In een vacature werd voorzien door de benoeming van den heer W. Caro, terwijl alsnog nader in één vacature zal worden voorzien. Tot leden der kascommissie 1935 werden herbenoemd: de heeren B. Hoff en C. Huibregtsen terwijl deh eer Th. Bergers als gedelegeerd lid uit den Gemeenteraad is toegevoegd. Hierna sluiting. Examen ziekenverpleging. Gisteren zijn in het St. Elisabeth-zieken- huis alhier afgenomen de examens voor zie kenverpleging diploma A. Alle candidaten slaagden. Het zijn de eerw. Zusters Desideria, Eusebia, Julia en Vincentia van de Congregatie der Francis canessen van Breda, allen werkzaam in het St. Elisabeth-ziekenhuis alhier, en de eerw. Zusters Johanneldis en Xaverina, van de Congregatie der Goddelijke Voorzienigheid te Steyl, eveneens aldaar opgeleid. Rijwielwedstrijd voor werkloozen Gisteren had de aangekondigde wedstrijd voor werkloozen plaats. Er waren 60 deel nemers, daar er eenigen wegbleven. Pre cies om 9.30 uur. opende de heer Crama dezen tocht en bracht dank aan den heer Batenburg voor zijn medewerking. De stoet trok overal groote belangstelling. Jammer was het, dat er zooveel banden- pech was. De heer Schippers, die was medegegaan als vakman, heeft heel wat bandjes gemaakt en deed dit geheel be langloos. Precies te 2 uur werd op het Malieveld te Den Haag afgestapt en aldaar een uur gerust. Om 3 uur vertrok men naar het viaduct, alwaar eerst de renners gingen starten. Deze hebben nek aan nek gereden. Het talrijke aantal publiek, dat hier stond te wachten, werd door de politie op flin- ken afstand gehouden. Jammer was het, dat een bakker bij de Vink den verkeer den weg hield en renner Gros tegen hem aan vloog. Hij liep een hoofdwonde op, welke direct door den E.H.B.O.-man, die de geheele reis had medegemaakt, werd verbonden. Een kwartier later kwamen de toeristen aan met een flink tempo. Het leek wel op een zesdaagsche. De rijders lieten elkaar niet los en het was heel moeilijk voor de jury, om de eerste steeds te noteeren, maar zij heeft het toch op de sportiefste wijze gedaan. Misschien is er wel een fout gemaakt, maar dat kon niet anders. Allen moesten hun prijs op het R.K. sportterrein in ontvangst nemen. Al vorens de heer Crama de prijzen uitreikte bedankte hij de pry zen-schenkers, de con troleurs en vooral de politie voor haar krachtdadig optreden. Verder bedankte hij den heer Schippers, die, al de rijwielen gratis steeds maakte, en den E.H.B.O.-man, die de geheel reis heeft meegemaakt. Hierna werden de prijzen uitgereikt. Renners: le pr. de Haas, 2e J. Geenjaar, 3e Chr. de Roode, 4e C. de Roode (13 jaar, en extra prijs als jongste deelnemer), 5e de verongelukte Gros. Toeristen: le pr. Westbroek, tevens extra prijs als eerste C.G.W.-lid en extra prijs als eerste aankomende houtbewerker. De ze bond had daarvoor een f»rijs beschik baar gesteld. 2ep r. J. Mensen, 3e Sierat, 4e W. Wassenaar, 5e A. K. v. Leeuwen, 6e Stijger, 7e J. Klink, 8e v. d. Voort, 9e P. Ligtvoet, 10e J. Houps. Alle verdere deelnemers kregen ook een prijs. De oudste deelnemer, die nog heel wat jongeren achter zich liet, kreeg ook een extra prijsje. Deze was 60 jaar. Wij maken onze lezers nog even attent op de tentoonstelling, welke de Subcommis sie voor Ontwikkeling en Ontspanning van het Leidsch Crisis Comité in de Kleine Stadszaal op 8, 9 en 10 Mei 's avonds van 7.309.30 uur houdt van werkstukken, door de Leidsche werkloozen vervaardigd. Morgenavond om 7.30 uur wordt de ten toonstelling geopend. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de verordening, re gelende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, binnen 24 uur verplicht is daarvan kennis te ge ven aan genoemden Commissaris van Poli tie (bureau Vreemdelingendienst Zonne veldstraat alhier, geopend van 912 uur, 24 uur en van 79 uur). Door aangifte aan het Bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid vervalt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's, enz., ongeacht den duur van het verblijf.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2