ZATERDAG 4 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 11 PAARDENSPORT RENNEN OP DUINDIGT. De N.V. Mij. Renbaan Duindigt heeft thans, blijkens heit O.B. in Het Paard, de eerste renprogramma's als volgt vastge steld: Eerste dag: Maandag 10 Juni 1935 (2e Pinksterdag). 1. (2.35 uur) Arabella-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 2 jaar en ouder, gereden door dames. Afstand 1000 meter. Gewicht: 3 kg. boven de schaal. Be lasting: voor iederen in 1934 gewonnen ren 1 yz kg. Ontheffing: paarden, welke in 1934 in Nederland gestart zijn en in 1934 in Ne derland geen ren gewonnen hebben, 4 kg. 2. (3.45 uur) Alcantara-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door Nederlandsche officie ren en heérrijders. Afstand: 1800 meter. Gewicht: 5 kg. boven de schaal. Belasting: voor iederen in 1934 gewonnen ren 1 kg. Ontheffing: paarden, welke in 1934 in Ne derland gestart zijn en in 1934 geen ren gewonnen hebben, 4 kg. Sluiting der inschrijvingen Vrijdag 31 Mei. Tweede dag: Zondag 23 Juni 1935. 1. (2.35 uur) Bambino-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door dames. Afstand: 1300 meter. Handicap minimum gewicht 58 kg. 2. (3.45 uur) Bassano-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door Nederlandsche officie ren en heerrijders. Afstand 2000 meter. Handicap minimum gewicht 65 kg. Sluiting der inschrijvingen Vrijdag 14 Juni. Derde dag: Zondag 7 Juli 1935. 1. (2.35 uur) Carmen-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door dames. Afstand 1900 meter. Gewicht 3 kg. boven de schaal. Be lasting: voor iedeern in 1934 in Nederland gewonnen ren 1 kg. en voor iederen in 1935 in Nederland gewonnen ren 5 kg. Onthef fing: paarden, welke in 1935 in Nederland geen ren gewonnen hebben 2 kg. 2. (3.45 uur) Casa D'Oro-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door Nederlandsche of fi sieren en heerrijders. Afstand 1300 meter. Gewicht 5 kg. boven de schaal. Belasting: voor iederen in 1934 in Nederland gewon nen ren - kg. en voor iederen in 1935 in Nederland gewonnen ren 5 kg. Ontheffing: paarden, welke in 1935 in Nederland geen ren gewonnen hebben 2 kg. Sluiting der inschrijvingen Vrijdag 28 Juni. RENNEN TE NEWMARKET. Te Newmarket is gisteren de 1000 Gui- neasprijs over een afstand van 1600 Meter verreden. De race, welke slechts open stond voor driejarige fokpaarden, werd ge- wónnen door het Fransche paard „Mesa", onder den Australischen 'jockey W. John stone. Het paard won met grooten voor sprong vóór „Hyndford", „Bridge" en de favoriet „Caretta". BLINDE MAN VERDWENEN. De politie van het bureau Raampoort te Amsterdam verzoekt inlichtingen omtrent een blinden man, die sedert Woensdag is verdwenen. Deze man, Spituler geheeten, ging eiken morgen met de tram van de Rozengracht naar het Damrak. -Hij werd naar de tram gebracht en aan het Damrak opgewacht. Woensdagmorgen is hij zooals gewoonlijk op de Rozengracht op de tram gezet, maar niet op het Damrak aangeko men. Men vermoedt dat hij zich in de halte heeft vergist en dat hij toen verdwaald is geraakt. Het is niet uitgesloten, dat hem een ongeluk is overkomen. ERNSTIGE MAZELEN-EPIDEMIE TE UDEN. Zeven kinderen overleden. Te Uden (N.-Br.) is een hevige mazelen epidemie onder de jeugd uitgebrpken. De ziekte draagt een kwaadaardig ka rakter, omdat zich in vele gevallen com plicaties voordoen in den vorm van long ontsteking. Het aantal patiëntjes heeft dan ook de 200 reeds overschreden. In de afgeloopen week zijn zeven kinderen overleden, terwijl de toestand van velen nog ernstige zorg baart. Sedert jaren is de kindersterfte te Uden zoo groot niet geweest. De doctoren heb ben handen vol werk en zijn dag en nacht in de weer om de zieken te verzorgen. De patiëntjes Worden thuis verpleegd. De scholen zijn nog niet gesloten. Er zullen eenige verpleegsters van het Wit-Gele Kruis ter assistentie worden ge zonden en het is wel zeker, dat-er last ge geven zal worden, tot sluiting van de bij zondere scholen. ZESTIG VERPLEEGSTERS PLOTSELING ZIEK. Onbekende infectie? In het Wilhelmina-gasthuis te Amster dam is in de laatste dagen een vrij groot aantal verpleegsters ziek geworden. Ver moedelijk tengevolge van een of andere in fectie. Van de circa acht honderd ver pleegsters zyn er thans zestig ziek. Men heeft reeds nagegaan of de infectie moge lijk veroorzaakt zou kunnen zijn door het nuttigen van bedorven voedsel. Dit on derzoek heeft echter een negatief resul taat opgeleverd. De patiënten hadden al len koortsverschijnselen, die echter niet van ernstigen aard waren. Een deel der patiënten is reeds weer aan de beterende hand. Men is nog bezig met het onderzoek naar de oorzaak van het merkwaardig ver schijnsel. „Tel." BOERDERIJ AFGEBRAND TE LIENDEN. Kinderen met moeite gered. BEWONER STICHT UIT WOEDE BRAND Een belet zijn vrouw de brandweer te waarschuwen. Te Groningen heeft de brandweer een binnenbrandje gebluscht in de Molen straat, bij zekeren H. D7 Het bleek dat de man van een afwezigheid van de vrouw, die zich naar het politiebureau had be geven om er zich over te beklagen, dat de man haar kind sloeg, gebruik heeft ge maakt, brand te stichten. Toen de vrouw thuiskwam wilde D. haar beletten de brandweer te waarschuwen. In zijn woede gooide hij nog den kinderwagen in de vlammen. Ten slotte is de vrouw toch naar de brandweer gegaan. D. zal ter be schikking van de Justitie worden gesteld. INBREKER TEGEN DE LAMP GELOOPEN. Op eigenaardige wijze is dezer dagen een eind gekomen aan een reeks inbraken, te Overschie en te Hilligersberg; de dader van deze misdrijven is n.l. tegen de lamp ge- loopen op een plaats, waar hij dat aller minst had verwacht, meldt het „Hbld.". Eenige dagen geleden kwam in de Bijen korf te Rotterdam een man met een kost baar en zeldzaam filmtoestel, om te infor- meeren, hoe het werkte. De bediende zeg de toe de werking te zullen onderzoeken en verzocht den man het toestel eenige da gen te zijner beschikking te stellen. Zoo geschiedde. De bediende had bij het zien van het filmapparaat een merkwaardige overeenkomst geconstateerd tusschen dit toestel en dat van den directeur van de Bijenkorf, dr. H. W. L. M. Littaur. Hij toon de het den directeur en deze herkende het als zijn eigendom, dat eenige dagen te voren uit zijn villa te Overschie was gestolen. Toen nu de vreemdeling eenige dagen later terug kwam om het toestel te halen, kon een rechercheur den man, die den dief stal bekende, arresteeren. Hij deelde mede, juist naar het groote warenhuis te zijn ge gaan, omdat hij in een kleinere fotowinkel bevreesd zou zijn geweest voor argwaan. Later bleek dat de man nog vele andere in braken heeft gepleegd. Huiszoeking in zijn woning leverde daarvan het bewijs. De ar restant is ter beschikking gesteld van den burgemeester te Overschie. OUDE INBREKER GEPAKT. Het is. de politie te Heerlen mogen ge lukken om een gevaarlijk individu voor Heerlen en omstreken, den 61-jarigen Ita liaan T., te arresteeren. Hij wordt, aldus het „Volk", verdacht van tal van inbraken, welke den laatsten tijd te Heerlen zijn ge pleegd, waaronder ook die bij den penning meester van den Schildersgezellenbond. Bovendien wordt hij verdacht van moord op een Duitschen Schupo, waarvoor hij reeds aan de grens'met verschillende perso nen werd geconfronteerd. E,en paar inbraken heeft hijreeds be kend, doch verder wil hij nog niets losla ten. Het is een buitengewoon geslepjen man en ondanks-zijn hoogen leeftijd zoo vlug als water. Hij heeft zelfs nog een poging gedaan om uit het politiebureau te ont vluchten, doch dit is hem niet gelukt. Op het oogenblik is hij in hongerstaking en weigert ook maar iets te zeggen. Heden zal hij naar Maastricht worden overge bracht. KNOEIERIJEN OP KANTOOR G.E.W. TE AMSTERDAM. Installateurs in het eiectrische bedrijf te Amsterdam ontvangen eenige provisie bij het afsluiten van orders. Het is dus in het voordeel van deze installateurs, als zij per sonen kunnen ontdekken, die. zich wen- schen r.e voorzien van eiectrische apparaten. Een van deze heeren had voor deze adres sen een klerk van de G.E.W. in den arm genomen, die hem tegen zekere vergoeding aan adressen hielp, Deze overeenkomst is aan het licht gekomen en als gevolg daar van zijn beiden gearresteerd en in het hoofdbureau van politie opgesloten. NOTARIS OPGESLOTEN. De notaris A. J. M., naar aanleiding van wiens faillissement reeds zooveel stof is opgewaaid, is, naar de „Tel." meldt, dezer dagen in het Huis van Bewaring te Rot terdam opgesloten. Men zal zich herinneren, dat notaris M. in Zwitserland vertoefde en dat de justitie hem te kennen had gegeven, dat het raad zaam zou zijn zich binnen een bepaalden termijn te melden, daar anders zijn uitle vering zou worden verzocht. LUCHTVAART DUITSCH VLIEGTUIG VERMIST Verscheiden passagiers aan boord Een passagiersvliegtuig met verscheiden inzittenden, dat op 30 April van Roeblin- gen bij Stuttgart naar Breslau is vertrok ken, wordt sedert dien vermist. Ondanks alle nasporingen is men er tot dusver niet in geslaagd uit te vorschen, waar het vliegtuig zich ophoudt. Ook na nasporin gen van Tsjechoslowaaksche en Poolsche autoriteiten hebben tot dusver geen resul taat opgeleverd, i Zooals bekend is op 30 April boven Ita- 1 liaansch gebied een Duitsch vliegtuig tot t dalen gedwongen, waarin zich een als burger gekleed Duitsch officier zou heb ben bevonden. Of dit het thans door D. N. B. opgegeven vermiste vliegtuig is, is op het oogenblikechter nog niet te zeggen. Haagsche Hopjes. C. K. K. B. Deze hoofdletter-combinatie geniet nog niet dezelfde bekendheid als K. S. A. of N. R. K. V. of K. J. C. of een der vele an dere, waanmede onze haastige tijd de lange namen van allerlei instellingen of vereeni- gingen gemakshalve aanduidt. C. K. K. B. is trouwens nog een der jongere in de lange rij dier letterteekens; een zóó lange rij zoetjesaan, dat er eigenlijk wel een hand leiding mocht verschijnen, waarin ze alle maal worden verklaard, 't Zou geen dim boekje zijn. In zoo'n boekje zou men achter C. K. K. B. vinden staan: „Centraal Katholiek Koloniaal Bureau". En dan zou u meteen weten: O, dat's het bureau van professor Groenen. Zoo is het. Van Seminarie-professor tot adviseur en propagandist in zake Katho lieke koloniale belangen, inzonderheid op geestelijk en wetenschappelijk terrein ziedaar de groote stap, welke mgr. P. G. Groenen in September 1931 gezet heeft. Zijn Hoogeerw. verliet toen het rustige Warmond om zich gehoor gevend aan de roepstem van ons Doorluchtig Episco paat naar Den Haag te begeven, waar hij als Directeur van het C. K. K. B. 2ich met deze nieuwe instelling vestigde in de Laan Copes van Cattenburch 76. Geheel vreemd was hem deze nieuwe werkkring intusschen geenszins, Prof. Groe nen was immers al lang Secretaris der „In dische Missie-vereeniging", in 1912 opge richt op initiatief van wijlen het Katholieke Kamerlid W. H. Bogaardt, die als Indische specialiteit naar het Binnenhof was afge vaardigd. En wanneer men nu bovendien weet, dat het deze vereeniging, de I. M. V., is geweest, welke na langdurige voorberei ding het C. K. K. B. heeft gesticht, dan ligt het voor de hand, dat mgr. Groenen in Den Haag eenvoudig het werk ging voort zetten, waarmede hij in Warmond al lang vertrouwd was geraakt. Dit werk was: het leiden van een consul tatie- en propaganda-bureau in den meest uitgebreiden zin des woords voor al onze overzeesche gewesten. Zoo noodig als er priesters zijn om het Evangelie te prediken, zoo noodig als er religieuzen zijn om de geestelijkheid" bij den arbeid ter zijde te. staan, even noodig zijn er Katholieke lee- ken voor het herstel en de ordening der samenleving op Christelij'ken grondslag ip onze overzeersche gewesten. Dat het aantal degelijk-Katho'lieke leeken in Oost en West grooter moet en kan worden, behoeft geen betoog. Maar dezen daarop te wijzen, hen dan voor te lichten, allerlei vingerwijzin gen te geven, ziedaar mede de taak van het C. K. K. B. 't Zal duidelijk wezen, dat een en ander Vergadering op Vrijdag 3 Mei. Na de ge wone opening met gebed door den voorz. worden de notulen zonder aanmerkingen goedgekeurd en wordt voorlezing gedaan van verschillende ingekomen stukken. Al lereerst een verzoek van mej. v. Melle om wegens voortdurende ongesteldheid tegen 1 Juni e.k. ontslag uit haar betrekking als onderwijzeres aan de O. L. S. De voorz. stelt voor haar dit ontslag op de meest eer volle wijze te verleenen onder dankzegging voor de vele jaren trouwe dienst betrach ting. Wed. van Elk ontvangt voor haar zoon, die al een paar jaar als volontair voor de gemeente werkt, een belooning van 10 per maand. Op een adres van den Midden standsbond om door het Burg. Armbestuur weer als vroeger bonnen te verstrekken, wordt afwijzend beschikt. De heer v. Doorn wil geacht worden te hebben tegengestemd. De regeling door het B. A. getroffen is deze: bons voor levensmiddelen zijn afge schaft; alleen wanneer een leverancier zich ove? betaling van ondersteunden te bekla gen heeft, wordt op zijn verzoek wederom tot invoering ervan voor dien ondersteun de overgegaan. Punt 3 der agenda wordt aan het einde geplaatst Verder lokken alleen punten 5 en 7 nog bespreking uit, maar dan ook niet zoo zuinig. Punt 5 bevatte een toeslag op het ijkioon nJ. van gasmeters. De heer Sonneveld vindt, dat, wanneer dit werk in de gewone werktijd wordt gedaan en dus geen over uren worden gemaakt, er geen reden kan zijn, een toeslag op het loon te geven. De heer Brunt merkt op, dat de bewuste per soon zelfs voor ondere gemeenten o.a. Schoonhoven die werk verricht en dus de gemeente op die manier nog voordeel en bezorgt. De heer de Kruif wil dan ook wel voor zijn werk in andere gemeenten een toeslag geven. De heer Zon betoogt, dat het heel wat tijd en studie heeft ge kost, zich in dit aparte vak te bekwamen, zoodat een tegemoetkoming alleszins ge motiveerd is; bovendien zou slechts 25 ct. per ij kuur met een maximum v an 150 's jaars worden gegeven. Weth. Fahrenhorst is eveneens tegen deze verkapte salarisver- vooral nu het op grooter leest ging ge schoeid worden, niet langer vereenigbaar kon blijven met een professoraat. En zoo kreeg de Residentie mgr. Groenen tot in gezetene. De jaarverslagen van het C. K. K. B. toon en onomwonden aan, dat de werkzaam heden veelvuldig zijn, al moest reeds in het eerste verslag met leedwezen worden ge constateerd, dat „de crisis" al aanstonds den aard van het werk ten deele had veranderd. Werd het bureau in September '31 geopend, met October d.a.v. werd zoo goed als ge heel de uitzending van ambtenaren en werkkrachten vanwege het Departement van Koloniiën stopgezet. In stede van met enthousiaste uitvaarders kreeg men te doen met teleurgestelde thuiskomers, in welken toestand vooralsnog geen verbetering is ge komen. Wat echter niet veranderde: het belang - der missiën in Oost en West. Ook hiervoor arbeidt het C. K. K. B., zij het dat het geenszins treedt op het arbeidsveld der mis- sioneerende Orden en Congregaties. Deze ploegen, zaaien en oogsten geheel zelfstan dig. Daarneven valt echter, ook wat be treft het onderwijs, nog zooveel te doen: om de belangstelling voor het missiewerk op te wekken en levendig te houden; om allerlei voorlichting en medewerking aan de missionarissen te verstrekken; om be sprekingen en correspondentie te voeren met autoriteiten en invloedrijke leeken, dat het C. K. K. B. over gebrek aan wehk niet behoeft te klagen. Met betrekking tot dit alles werkt het op vruchtbare wijze samen: voor zooveel onze Oost aangaat met het Centraal Missie-bureau te Batavia, voor de West met de Apostolische Vicarissen al daar. Uiteraard valt over deze voorlichtende en wegbereidende werkzaamheden niet in bijzonderheden te treden, maar dit is wel zeker: hoe ongunstiger de tijdsomstandig heden zijn, hoe veelomvattender de corres pondentie, hoe veelvuldiger de conferen ties. Dit wordt onderlijnd door het feit, dat mgr. Groenen, die nog moderator was ge= bleven der Unie van R. K. Studentenver- eenigingen, in November '33 ook deze, hem lief geworden functie vaarwel heeft moeten zeggen. Behouden heeft hij evenwel de leiding van het „Inlichtingen-bureau voor Gegradueerden" van genoemde Unie. Voor- loopig moge Z.Hoogeerw., tengevolge der benarde tijdsomstandigheden, in deze qua- liteit geen wegwijzer kunnen zijn naar le vensposities voor de velen, die zich gesta dig tot hem wenden, de tijden zullen toch wel eens veranderen en dan vinden de af gestudeerden in huize Laan Copes 76 een man, die alle wegen naar en in Oost en West kent en ook hier te lande velerlei re laties heeft. Zoo is voor het C. K. K. B. en allen, die er, zeer terecht, heil van hopen, nog een schoone toekomst weggelegd. We zullen maar optimistisch blijven, niet waar! hooging. De heer Snel zegt, dat bedoelde persoon nu eenmaal meer capaciteiten bezit dan het overige personeel, moeite heeft gedaan zich die eigen te maken, en hij daarom voor zal stemmen. Het voorstel wordt aangenomen met 76 stemmen. Punt 7 bevatte de aankoop van een radio- storingszoeker. Ook hierover ontstond weer een lang en verward debat, waarna ten slotte het voorstel met 76 st. werd ver worpen. Eindelijk werd punt 3, waarover in de vorige zitting de stemmen staakten, op nieuw aan de orde gesteld en nu met 103 stemmen aangenomen. Bij de rondvraag bepleitte allereerst de heer de Wit voor de gemeentewoningen een huur verlaging van 10 pet., wat volgens hem de gemeente nog voordeeliger zou uit komen, nu zoovele leeg staan. Vervolgens wees hij op een grove onbillijkheid in het uitbreidingsplan, wat betreft de landerijen, ni. verbod van bebouwing dichter dan 80 M. van den weg. Na heel wat geredeneer werd een motie aangenomen aan Ged. St. te verzoeken de betreffende bepaling te mogen wijzigen. De heer Snel informeei'de naar de wer king der nieuwe gastarieven, en illustreert met een voorbeeld, dait deze uiterst onbil lijk kunnen werken. De directeur zal in zulke gevallen een wijziging kunnen aan brengen. De heer Smit vraagt of al over een an der lokaal voor de steunverLeening kan be slist worden. Men zal trachten, nu de ver huurder van de tegenwoordige gelegenheid de huur niet wenscht te verlagen, het voor malige kantongerecht te huren mits het voor het doel geschikt is. Weth. Fahren- horst heeft op 't Ministerie de indruk ge kregen, dat de minister niet bereid zal blij ken toestemming te geven hiervoor leeg staande gemeentewoningen te gebruiken. De heer Sonneveld krijgt toezegging, dat de gemeente tot een bedrag van 100 toe staat voor reclame op de Brusselscbe Ten toonstelling voor de landbouwart ïkel e n Eindelijk sluiting. GEMENGDE BERICHTEN JONGEN OVERREDEN. Aan de gevolgen bezweken. Op de Ouderke^kerlaan onder de ge meente Ouderkerk aan den Amstel is gis termiddag de 12-jarige zooh van de we duwe Mesman overreden door een door een paard getrokken wagen, beladen met grint. Met zware inwendige kneuzingen is de jon gen in hopeloozen toestand naar een der Amsterdamsche ziekenhuizen vervoerd, waar de jongen later is overleden. NOODLOTTIGE GAS VERS TIKKING TE UTRECHT. Filiaalhondster omgekomen. Toen gistermorgen de winkeljuffrouw van de chocolaterie Lido aan den Amster- damschen Straatweg 342 te Utrecht, de zaak binnenkwam, zag zij in de keuken de 55- jarige houdster van deze zaak, mevrouw Kessel, uitgestrekt in nachtgewaad dood op den grond liggen. De slang was van het gas- comfoor afgetrokken en het gas stroomde nog het vertrek binnen. De winkeljuffrouw ging ijlings hulp halen. Dokter en politie kwamen spoedig, doen de geneesheer kon slechts den dood vaststellen, hoewel zijns inziens de levensgeesten eerst kort geleden moesten zijn geweken. Het geval wekte in de buurt groote ont roering, mede in verband met de komst van de politie. Mevrouw Kessel stond gunstig bekend. Zij had een opgewekt humeur, en de zaak ging uitstekend. Aan zelfmoord of mis daad wordt niet gedacht. Algemeen is men van meening, dat hier een ongeluk heeft plaats gehad. Volgens een goede bekende van het slachtoffer leed zij aan duizelingen, waardoor zij zelfs te Bilthoven van de trap gevallen was. Vermoedelijk is zij, toen zij het gas onder het comfoor wilde aansteken, gevallen en heeft zij in haar val de slang van het comfoor meegesleept. VERDRONKEN. Gisternacht is door onbekende oorzaak de heer C. v. Maleren, spoorwegarbeider, wonende in het dorpje Tricht, toen hij van den nachtdienst per rijwiel op weg was naar zijn huis, van de spoorbrug geraakt en verdronken. Gistermorgen is zijn lijk door de gemeente- en rijkspolitie te Gelder- malsen opgehaald. Hei slachtoffer was gehuwd, 37 jaar en van vier kinderen. Gisteravond omstreeks halfzeven is, ver moedelijk doordat kinderen met lucifers speelden, brand uitgebroken in de boer derij „Het Buitenhuis" aan de Buitenhui- schestraat te Lienden, bewoond door den landbouwer G. J. v. Dam. De brand, die ontstaan is in een der in de onmiddellijke nabijheid der woning staande schuur, heeft het woonhuis en een tweetal groote land- bouwschuren totaal in de asch gelegd, meldt de „Telegr." Het vuur, dat in de rieten dakbedekking der schuur gretig voedsel vond, sloeg vrij wel terstond over naar het woonhuis, dat eveneens met riet gedekt was, om zich voort te planten naar de andere zijde van het w.oonhuis staande schuur met hooiberg. In een korte spanne tijds stond het geheele complex in lichte laaie. De brandweer, die spoedig mét de mo torspuit op het terrein van den brand aan wezig was, bestreed onder persoonlijke leiding van den burgemeester dezer ge meente, den heer Houtkooper, met twee stralen de geweldige vuurmassa. De hooi berg, waarvan het dak reeds fel brandde, kon worden behouden. Alle overige ge bouwen zijn tot den grond toe afgebrand. Van den inboedel kon zoo'goed als niets worden gered. Naar de heer Van Dam, die bij het uitbreken van den brand afwezig was, ons mededeelde, heeft men zelfs groote moeite gehad om de kinderen, die zich nog in het brandende huis bevonden, te redden. De brand, welke tot ver in den omtrek zichtbaar was, trok honderden belangstel lenden die door de politie op een behoor lijken afstand werden gehouden. Gebou wen en inventaris waren verzekerd. BRANDJE OP EEN KUSTVAARDER. Volkslogies gedeeltelijk uitgebrand. Een kleine brand heeft tusschen zes en zeven uur zijn vernield werk verricht in het volkslogies van het motorschip „Dol- lard", een kleine kustvaarder, welke lig plaats heeft aan de Sumatrakade te Am sterdam. De brandweer, die onmiddellijk gewaarschuwd werd, rukte uit met de drij vende motorspuit „Jason" en een paar mo torspuiten. Het vuur kon spoedig van den wal af met 1 straal op de Vechtleiding wor den geoluscht. De „Jason" behoefde geen dienst te doen. Het brandje veroorzaakte zooveel rook, dat de brandwachts zich ge noodzaakt zagen, bij het blusschingswerk rookmaskers voor te doen. Het logies brand de gedeeltelijk uit; eenige bedden werden een prooi der vlammen. GEMEENTERAAD VAN WOERDEN

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 15