VRIJDAG 3 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 Jeugdwerk in het Bisdom Haarlem Alle methoden van jeugdwerk In één vereeniging DE NIEUWE STATUTEN De statuten, door Z. H. Exc. Mgr. Aen- genent als basis bedoeld voor de Katho lieke Jongens Centrale in het Bisdom Haarlem luiden als volgt: Naam. Art. 1. De vereeniging draagt den naam: „Katholieke Jongens Centrale", Bisdom Haarlem, kort genoemd: Diocesane K.J.C., en is gevestigd te 's Gravenhage. Z|j staat onder leiding van den Bisschap van Haarlem en is aangegaan voor den tijd van 29 jaar en 11 maanden, te rekenen van den dag der oprichting, zijnde 22 Juli 1933. DoeL Art. 2. De vereeniging heeft ten doel de katholieke jongens in het Bisdom Haar lem in aansluiting op het huisgezin godsdienstig, zedelijk, maatschappelijk, cultureel en lichamelijk te helpen vormen in den geest van de Katholieke Actie. Middelen. Art. 3. De vereeniging tracht haar doel te bereiken langs wettigen weg en wel door: 1. het geven van leiding bij de toepas sing van de Bisschoppelijk goedgekeurde methoden van werken; 2. het doen naleven van de Bisschoppe lijke bepalingen; 3. het aansluiten van de vereeniging bij het door den Bisschop aan te wijzen li chaam voor de Katholieke Actie van de mannelijke jeugd; 4. het bevorderen van toetreding tot de vereeniging, van zooveel mogelijk alle ka tholieke jongens in het Bisdom Haarlem; 5. het bevordere van toetreding der le den tot de zuiver godsdienstige vereeniging hunner parochies; 6. het opleiden en aanstellen van jeugd leiders; 7. het houden van bijeenkomsten en het organiseeren van acties der leden; 8. het oprichten en in stand houden van instellingen en uitgaven welke tot het doel der vereeniging bevorderlijk kunnen zijn; 9. het aanwenden van andere wettige middelen die aan 't doel bevorderlijk zijn. Leden. Art. 4. Leden der vereeniging kunnen zijn: 1. Katholieken, die een functie in de vereeniging uitoefenen; 2. Katholieke jongens beneden den leef tijd van 17 jaar. De personen onder 1 genoemd worden lid doordien zij in een functie in de ver eeniging worden aangesteld en deze aan vaarden; de personen onder 2 genoemd verkrijgen het lidmaatschap doordien zij als lid worden aangenomen door den di recteur van een parochieele, in ter-paro chieel e of speciale af deeling. Art 5. Het lidmaatschap gaat verloren door bedanken, overlijden, royement Art. 6. De leden zijn gehouden deel te nemen aan de voor hen bestemde bijeen komsten en acties welke door de diocesane, districts- parochieele, inter-parochieele of speciale KJ.C.'s worden vastgesteld. Art. 7. De leden worden gegroepeerd in parochieele, inteh-parochieele, en speciale afdeelingen onder den naam: K.J.C., onder toevoeging van de titel(s) der parochies(s) of der instelling, waarbij ook de plaats naam vermeld wordt. De parochieele, interparochieele en spe ciale afdeelingen worden door den Dioce- sanen directeur in overleg met het bestuur samengevoegd tot districten onder den naam: K.J.C„ district waaraan dan de naam van een plaats of gewest wordt toegevoegd. Het bestuur stelt voor de parochieele, interparochieele, speciale en districts-K.J. C. een grondstatuut vast. Voor verplichtingen door deze K.J.C.'s aangegaan aanvaardt de vereeniging gee nerlei financieele aansprakelijkheid. Bestuur. Art 8. Aan het hoofd der Diocesane K. J.C. staat een diocesaan directeur, te be noemen en te ontslaan door den Bisschop van Haarlem op voordracht van den Al gemeen Diocesaan Directeur van het Man nelijk Jeugdwerk in het Bisdom Haarlem. De Diocesaan Directeur heeft de cen trale leiding van het jeugdwerk der ver eeniging in haar geheel en al haar dee- len; zonder zijn goedkeuring is geen en kel besluit van kracht De leden, die een functie in de vereeni ging gaan uitoefenen, ontvangen de aan stelling van den Diocesaan Directeur, vol gens de voorwaarden welke de diocesane K.J.C. in de Bisschoppelijk goedgekeur de methoden van jeugdwerk heeft om schreven. Art. 9. Het bestuur der vereeniging, kort weg genaamd Diocesaan Bestuur, bestaat ,uit den Diocesaan directeur als voorzitter en uit de diocesane leiders van elke der in de K.J.C. beoefende methoden van al gemeen vormend jeugdwerk, als leden. Uit deze leden worden door den voorzit ter aan het bestuur een secretaris en een penningmeester ter benoeming voorgedra gen die om de twee jaar als zoodanig af treden doch herbenoembaar zijn. Indien noodig kan ook iemand buiten deze leden worden voorgedragen, en benoemd, door welke benoeming deze persoon in het be stuur als lid wordt opgenomen. De vereeniging wordt in en buiten rech ten vertegenwoordigd door den voorzitter en secretaris. Art. 10. Het bestuur heeft volledige zeg gingschap in de vereeniging en oefent me de de bevoegdheid uit, toekomend aan de algemeene vergadering van leden. Zijn j besluiten worden genomen bij volstrekte meerderheid van stemmen. Bij staking van stemmen beslist de voorzitter. De voorzitter heeft het recht de uitvoe ring van een besluit te verhinderen wan ner hij meent dat het strijdig is met de statuten; blijft echter de meerderheid bij haar besluit, dan wordt het geschilpunt onderworpen aan de beslissing van den Algemeen Diocesaan Directeur. Bij verschil van meening over de be voegdheid van den Diocesaan Directeur of het bestuur kunnen zoowel de Diocesaan Dircteur als het bestuur zich binnen drie dagen beroepen op den Algemeen Dioce saan Directeur. Hangende dit beroep blijft het geschil punt in statu quo. Art. 11. De" diocesane leiding en het be stuur van de K.J.C. oefenen hun taak uit met erkenning van de door den Bisschop aangestelde of erkende leiding van de ver schillende methoden van jeugdwerk. Art. 12. Het bestuur'kan zich in zijn taak doen bijstaan door commissies. Art. 13. Het bestuur kan zich, bij de be hartiging der m art 2 aangegeven doel einden doen bijstaan door „raden" en „raadslieden". Deze worden benoemd en ontslagen door het bestuur op voordracht van den voorzitter. Het bestuur stelt de instructie vast Ar. 14. Een vertegenwoordiging van de „raden" ?n „raadslieden" vormen de „al gemeene raad" welke het bestuur voor licht en van advies dient, om zoo breed mogelijk de vereeniging aan haar doel te doen beantwoorden. Bestuursraad. Art. 15. De besturen der districts-K.J C.'s vormen een „bestuursraad" welke hel be stuur kan raadplegen ten einde het con tact met de afdeelingen te bevorderen. Geldmiddelen Art. 16. Het bestuur der vereeniging is rekenplichtig aan het Bisschoppelijk be stuur. De geldmiddelen der vereeniging bestaan uit: contributies, subsidies, dona ties, erfstellingen, legaten en andere in komsten. Het bedrag der contributie wordt per lid en per jaar vastgesteld door het bestuur. Gelden, voor een speciaal doel in gekomen, worden daarvoor besteed. Vereenigingsjaar Art. 17. Het vereenigingsjaar valt sa men met het kalenderjaar. Statutenwijziging Art. 18. Wijzigingen in de statuten kun nen niet plaats hebben dan bij besluit van ht bestuur in een uitdrukkelijk hiertoe bij eengeroepen vergadering, met twee derden der stemmen van de aanwezige bestuurs- ledn. Om van kracht te zijn behoeven de wijzigingen 'bisschoppelijke en koninklijke goedkeuring. Ontbinding Art. 19. De vereeniging kan alleen ont bonden worden door den Bisschop van Haarlem. Bij ontbinding der vereeniging komt het eventueel batig saldo aan de dio cesane kerkelijke overheid, nadat voldaan zal zijn aan het bepaalde bij art. 1702 van het Burgerlijk Wetboek ten aanzien van de schulden en verplichtingen der ver eeniging. Reglementen Art. 20. Bij één of meer reglementen, die niet in strijd mogen zijn met de statu ten, kunnen alle onderwerpen geregeld worden die nadere voorziening behoeven. „Maasbode". WANDELSPORT RJLS.V. „DE BATAVEN". De D.H.A.K.-Marsch belooft a.s. Zondag een groot succes te worden. Reeds vele in schrijvingen zijn binnen o.a. uit Hillegom, Sassenheim en Den Haag enz., maar de Leidsche RJC. sporters zijn er nog niet. Dat kan veel beter. Wacht dus niet langer en geeft u nog op bij het secretariaat, Oude Singel 148. De start heeft plaats om 12 uur vanaf „Haagweg"-Sportpark. Hedenavond trainingsmarsch om 3.15 vanaf Haarl. trek vaart (Slagerij Visser). Hieraan kunnen ook niet-leden deelne men. WIELRENNEN NEDERLANDSCHE AMATEURS IN HET BUITENLAND. De Nederlandsche amateur wielrenners Hendrik Ooans uit Haarlem en Jan van der Vijver uit Breda zijn onder leiding van Guss Schilling naar Kopenhagen vertrok ken om deel te nemen aan wedstrijden, welke dezer dagen op de wielerbaan aldaar worden verreden. Door bemiddeling van de N.W.U. is de amateur Arie van Vliet uit W oerden uitgenoodigd om deel te nemen aan den Grooten Prijs van Londen, welke op Za terdag 1 Juni op de Heme Hill baan wordt verreden. Eveneens zal van Vliet deelnemen aan den wedstrijd om den Grooten Prijs van Manchester op 13 Juli a.s. Voor beide wed strijden gaat Guss Schilling als trainer mede. „Nieuw Swift". Zondag 5 Mei as. zal door bovengenoem de vereeniging voor de A-klassers een rit over 90 K.M. worden verreden. De B- en C- klassers zullen over respectievelijk 55 en 30 K.M. de strijd aanbinden. De leden worden verzocht om 8 uur aan het clublokaal aanwezig te zijn, daar door een bekend Nederl. Sportblad van de ge- heele vereeniging een photo zal worden genomen. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. De uitslagen der partijen gespeeld voor de 7de ronde zijn als volgt: Iste klas. J. J. Bekker-A G. de Jeu 02 A. v. DijkC. Klein 11 A. v. d. ReydenJ. L. C. v. Leeuwen 2—0 E. v. TongerenABuurman 11 Th. SeppeA. Mooyekind 1I II d e klas. J. H. WegmanC. v. Tongeren afgebr. M. J. MoerkensN. Bloeemndaal 2—0 S. WillemsP. Philipse 20 W. v. TongerenJ. Gijsman 0- 2 K. SmitA. Leuven 02 L JuP. Oudehand 20 Fr. MulderF. Berefenger n. gesp. In de le klas zijn nu 7 van 9 partijen gespeeld. Klein speelde remise tegen v. Dijk, zoodat hij nog steeds met 2 punten leidt, en nog ongeslagen is met 12 punten uit 7 partijen. Hierna volgen v. Dijk met 10, de Jeu die van Bekker won met 10 en v. d. Reyden die de meerdere bleef van v. Leeuwen ook met 10 punten. Hierna volgt Bekker met 7 punten, die natuurlijk uitge schakeld is. Vervolgens v. Leeuwen met 4 uit 6, Mooyekind met 5 uit 7, Seppe met 4 uit 6, van Tongeren met 2 uit 5, en Buur man met 1 uit 7. Uit voorgaande blijkt, dat Klein verreweg de beste kans heeft, temeer omdat hij reeds tegen zijn concurrenten gespeeld heeft, en nu Mooyekind en Sep pe nog krijgt. In de 2de klas heeft Leuven weer de kop genomen, met 12 punten uit 7 partijen. Smit is de eeqige die gelijk kan komen, daar die ook pas 2 verliespunten heeft, maar 2 wedstrijden achter is. Öaarna vol gen Philipse en Gijsman met 3 verliespun ten. Verder hebben al de spelers allen 4 of meer verliespunten. Voorspellingen zijn hier nog niet mogelijk, daar pas de helft der wedstrijd bereikt is. ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" PORTORICO ROOKTABAK 18 cent per V2 ons Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 - LEIDEN UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Gevaarlijk verkeerspunt. Naar aan leiding van een desbetreffend verzoek van den A.N.W.B. hebben B. en W. van Hil legom medegedeeld, dat op de scheiding tusschen berm en weg langs de Trekvaart en loodrecht op het hart van de Margrie tenlaan in deze gemeente, over een lengte van hoogstens 8 M. een wegmarkeering zal worden aangebracht, welke zal be staan uit palen, waaraan twee of drie planken zullen worden bevestigd. De pa len zullen worden witgeverfd en de bor den afwisselend met zwarte en witte blok ken worden beschilderd. LEIMUIDEN. Personalia. Wegens den pensioenge rechtigden leeftijd van 65 jaar heeft de heer Janssen, onderwijzer aan de R.K. Par. School alhier, met ingang van 1 Sept. e.k. als zoodanig ontslag aangevraagd. LEIDSCHENDAM. Studieclub. Onder voorzitterschap van den heer Gerard van Berkel hield de Stu dieclub, onderafdeeling der K.J.M.V. te Leidschendam haar studie-avond. De kro niek van deze week werd verzorgd door Leo v. d. Meer en wel over „moderne re clame en haar toepassing"; op vlotte en be grijpelijke wijze werd dit onderwerp be handeld. Hierna verkreeg de heer Temming het woord; spreker hield een interessante en leerzame lezing over „De geschiedenis van het Goudwezen", waarvan spreker een dui delijke uiteenzetting gaf. Een voorstel van 't bestuur om iedere week te 8.30 uur en wel om de week op Maandag en Donderdag een Studieavond te houden wordt met al- gemeene stemmen aangenomen. Jubileum. Zaterdag 4 Mei a.s. bestaat de Eieren veiling „Het Wapen van Veur" te Veur 20 jaar. Ter gelegenheid van dit jubi leum heeft het bestuur met Paschen aan de gezinnen, die daarvoor in aanmerking kwamen, 10.000 eieren uitgedeeld en of schoon er dus geen bijzondere feestelijkhe den zullen plaats hebben, bestaat er gele genheid om, vooral daar de heer C. Kuis man, penningmeester, en Joh. Al, secretaris, vanaf de oprichting aan het bestuur zijn, deze heeren en ook het andere bestuur op Maandag 6 Mei as. te complimenteeren en wel des avonds te 8 uur m Café „Het Wa pen van Veur". HAZERSWOUDE. Jubileum. Deze week is het 25 jaar geleden, dat de heer J. C. Gaarkeuken werd aangesteld tot bode van het Ziekenfonds Hazerswoude dorp. De jubilaris heeft zeer accuraat zijn werkzaamheden verricht on der de H.H. dr. H. J. F, Maijer, dr. M. P. Doorenbos en dr. J. C. K. Zoete. NIEUWVEEN. Personalia. Wegens ziekte van den heer P. J. Sprey, hoofd der Chr. School alhier, is tot tijdelijk onderwijzer aange steld de heer Joh. v. Wolfswinkel uit Rot terdam. VOORSCHOTEN. Geen vlaggen van R.-K. zijde op Prinsesseverjaardag. Onder bovenstaand opschrift lezen we in het „Leidsch Dagblad". „Men schrijft ons, dat het alhier in Oranjegezinde kringen verontwaardiging heeft gewekt, dat op den verjaardag van de Kroonprinses door de Roomsche kerken en instellingen niet gevlagd is, in tegen stelling tot de Protestantsche kerken en in stellingen. De aanwezige vlaggenstokken op Kerk- en Graalhuis, beiden aan den hoofd weg gelegen, bleven onbezet. Wij veronderstellen, dat dit bericht aan de aandacht van de redactie van het ,.L. D." is ontglipt. Anders had zij o.i. den in zender daarvan geen gelegenheid gegeven om in het redactioneele gegeelte van de courant wat gal uit te spuwen naar de Katholieken. Iedereen weet, dat de Katholieken Oran je-trouw zijn. „Er zijn even goedq, maar geen betere onderdanen van Koningin Wilhelmina, dan de Katholieken zijn." Dat blijkt uit alles. En daarom is het, enghar tig venijn te zuigen uit het feit (wij heb ben 't niet nader onderzocht), dat aan en kele gebouwen van de Katholieken de vlag niet is uitgestoken. Trouwens, hoe vele an dere echte Oranje-menschen verzuimen of vergeten te vlaggen op een feestdag van het Oranjehuis, als deze overigens plaatse lijk onopgemerkt voorbijgaat. Wij achten het bericht verder geen woord waard. Het „Leidsch Dagblad" willen wij van de opname geen verwijt maken „Quandoque dormitat bonus Homerus"! („Zelfs de goede Homerus knapt wel eens 'n uiltje"). TER AAR. Ziekenhuisvereeniging. De R. K. Ver eeniging tot verlichting der verplegings- kosten in ziekenhuizen hield dezer dagen haar led en-jaarvergadering. Was anders de gemiddelde opkomst ongeveer ruim twintig leden, nu de leden waren uitge noodigd telde de presentielijst er een klei ne negentig. De voor., de heer M. Holscher, opent de bijeenkomst met den Chr. groet, verwelkomt allen, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Medegedeeld wordt, dat het sala ris van den secr.-penning. met vijftig gul den verlaagd is en gebracht is op honderd gulden per jaar. Uit het uitgebreid jaarverslag van den secr. vernamen wij dat de vereeniging 1421 leden telt, 798 boven en 623 beneden de vijftien jaar. De afdeeling vrij vervoer noteert 501 leden. In het afgeloopen jaar zijn 38 patiënten verpleegd in het zieken- huis met een totaal van 648 ligdagen. Het financieele verslag geeft ons de volgende uitkomsten: Ontvangsten f 2602.02, uitga- I ven 1884.44, een batig saldo van f 717.58 (v. j. 1067.39). Vrij vervoer aan ont- vangsten f 687.83, uitgaven f 300.27, een batig saldo van f 387.56 (v. j. 414.81). J De verificateurscommissie brengt bij monde van den heer Verhoef rapport uit, dat de boeken en bescheiden in perfecte orde zijn bevonden. Op haar voorstel wordt de penningmeester onder applaus gedechargeerd. Het belangrijkste agendapunt n.l. be stuursverkiezing, brengt de voorz. dan aan de orde. Om de drie jaar treedt het ge- heele bestuur af. Vooraleer tot stemming wordt overgegaan doet de voorz. de mede- deeling dat hij niet meer in aanmerking wenscht te komen voor herbenoeming. Het aftredend bestuur werd met een groote meerderheid herkozen met als nieuw lid de heer M. v. d. Jagt. Allen namen hun benoeming onder dank aan. In behandeling komt vervolgens het voorstel van den heer P. Hoogervorst, om alle leden in één klas vrij vervoer op te nemen. Spr. vindt het een verschrikkelijk iets, dat men wanneer men naar een zie kenhuis moet, eerst moet aankloppen bij verschillende instellingen om vervoerd te worden. Met een kleine verhooging van contributie is te bereiken, dat een ieder lid wordt van de afdeeling vrij vervoer. Heelemaal onsympathiek stond de verga dering niet tegenover dit voorstel, doch in dezen tijd aan te komen met verhooging van contributie, is practisch onmogelijk. De bode v. d. Hoorn, die belast is met de inning van de premie's, huivert, om heden een dergelijk voorstel aan te nemen, al staat hij ook niet afwijzend tegen deze nieuwe regeling. Na uitvoerige bespreking werd op voorstel van den Zeereerw. heer pastoor besloten, dit punt te verdagen, en mochten de tijden gunstiger worden, dan zal aanneming spoediger geschieden. Tot leden van de controle-commissie worden benoemd Ant. v. Emmerik, C. Mank, A. Otto. Bij de rondvraag kwam wèer ter sprake wie wel of niet in aan merking komt voor vrij vervoer. Er zijn gevallen welke de vergadering ten sterk ste afkeurt en die zeker in strijd zijn met den geest van het Reglement, dat werke lijk een onbeperkte volmacht geeft in zul ke gevallen. Besloten werd eens te infor- meeren in een naburige Parochie, waar een regeling getroffen is, die inderdaad goed functionneert. De pastoor verlangt zulks naar aanleiding van hetgeen te ber de werd gebracht over het houden van vergaderingen dat een Katholieke ver eeniging vergadert in het R. K. Vereeni- gingsgebouw. Ook zou Z.E. het reglement zoo geredigeerd willen zien, dat alleen vrij vervoer bestaat van en naar een ka tholiek ziekenhuis. Hooge uitzonderingen daargelaten. Na nog aanmerking gemaakt te hebben over de uitnoodiging van be- stuurs en ledenvergadering, spoorde de pastoor allen aan lid te worden van deze ideëele vereeniging, die niet een zuiver financieel karakter draagt, doch ook een edel doel nastreeft n.l. hèt verplegen van zieken. Hij hoopt dat een ieder deze mooie vereeniging met hand en tand zal verde digen en veel propaganda er voor zal ma ken. Tusschen de heeren Brouwer en A. Uyttewaal ontspon zich een klein debat over de destijds besproken plannen tot samensmelting met het Wit Gele Kruis. Dr. Post Uiterweer geeft in overweging een contract af te sluiten met iemand die een speciale ziekenauto in exploitatie heeft en de heer A. P. Uyttewaal brengt een woord van dank aan den scheidenden voor zitter, voor diens vele werkzaamheden verricht voor de vereeniging. De vergade ring sluit zich hierbij aan met applaus. Hierna sluiting. WASSENAAR. Geboren: Catharina Johanna Maria, d. v. S. W. v. d. IJsel en J. M. v. d. Boog. Sara Maria, d. v. N. Korenhof en E. M. Uiterdijk. Theodoras Maria Antonius, z. v. T. J. A. Hessing en M. C. van Geloven. Ondertrouwd: A. Verhagen en E. F. Menzel. D. van Donk en T. M. C. Mul der. A. T. van Steen en E. S. Lodewijks. Gehuwd: L.P. Notenboom en C. Remi- gius. P. J. Segaar en J. de Jong. Overleden: Cornells Johannes Scho tel, 49 j. echtgen. van H. M. de Boer. Gevestigd: A. Bakker uit Rotterdam, Mecklenburglaan 1. A. van Beek, uit Alkemade, Langstraat 40. A. Bekhuis, uit Zuidwolde, Gr. Haesebr.weg 23. J. Camp- huijsen en gez., uit Rijswijk Zh., v. Z. van Nijeveltstraat 133. Wed. G. P. Cheriex geb. A. Coenen, van Den Haag, Berkhei- straat 40. C. J. Dietz en gez., uit Den Haag, van Z. v. Nijeveltstraat 96. C. van Doorn en gezin., uit Hilversum, P. Hendrik laan 2. L. E. T. Elink Schuurman en ge zin., uit Den Haag, Kievitslaan 1. M. Garnier en vr., uit Den Haag, Papeweg 14. E. C. Gerth, uit Amsterdam, L. Kerk- dam 50. I. Hartogs, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 22. I. M. Hellriegl, uit Oos tenrijk, Zijllaan 37. Jhr. C. C. Hora Sic- cama en vr., uit Voorschoten, v. Z. c. Nije veltstraat 102. N. Jansen Ejjken Sluij- ters en gezin, uit Rotterdam, Mecklenburg laan 1. A. C. Kersten, uit Hilversum, L. Kerkdam 44. Wed. H. C. Spruit geb. H. Koopman, uit Den Haag, v. Z. v. Nijevelt straat 271. T. Kerseboom, uit Leiderdorp, Papeweg 1. J. R. Koerselman en gez., uit Den Haag, Wittenb.weg 12. H. Kolff, uit Dodesberg, Koekoekslaan 1. J. H. Kruseman Aretz en gez„ uit Den Haag, Buurtweg 14. C. de Jong geb. van Leeu wen, uit Rotterdam, Eikenlaan 22. G. L. Maaldrink en gez., uit Den Haag, Wittenb. weg 134. M. T. P. Maseland en vr., uit Utrecht, v. Z. v. Nijeveltstraat 338. P. G. Meijer en gez„ uit Den Haag, Storm van 's-Gravesandeweg 33. A. Monshouwer en gez., uit Rotterdam, v. Z. v. Nijeveltstraat 271. G. A. M. van Mouprik, uit Rotter dam, Langstraat 7. P. Nabereit, uit Den Haag, Wilhelminalaan 4. C. M. Nijs, uit Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstraat 96. B. Oseja, uit Den Haag, van Calcarlaan 40. P. v. d. Peppel en gez., uit Den Haag, Sant horstlaan 15. E. C. von Pritzelwitz van der Horst en gez., uit Pasaroean, Bloem- camplaan 10. G. M. Roos en gez., uit Rotterdam, J. de Wittstxaat 12. W. A. Rijneveld en vr., uit Semarang, Narcislaan 18. P. Schaap, uit Leiden, Rijksstraatweg 451. W. Schippers en vr., uit Rotterdam, Wittenb. weg 88. H. E. Schottee de Vries, uit Den Haag, Schouwweg 72. E. Schreu- der, wed. van J. L. D. Baan, uit Rotterdam, Santhorstlaan 33. F. Schütze, uit Rotter dam, Wittenb.weg 88. G. Slot, uit Den Haag, van Calcarlaan 38. Vertrokken: G. Wallaard naar Den Haag, Hulsthorststraat 85. R. J. de Jong naar Rotterdam, Mathenesserlaan 412. H. W. Kappers naar Ermelo, Horsterweg A232. K. Leonhardt naar Den Haag, Em- mastraat 27. K. A. v d. Maas naar Delft, Gasthuislaan 82. A. Poot en vr. naar Den Haag, Pahudstraat 115. W. van Leeu wen en vr., naar Noordwijk aan Zee, Hotel Holland. C. Noteboom geb. Remigius, naar Amsterdam, Chasséstraat 8-III. J. Flentge naar Utrecht, Brigittenstxaat 20A. A. C. Kater geb. van der Does, naar Den Haag, Heesterstraat 14. M. C. J. Suiters naar Den Haag, Ged. Burgwal 14. D. M. van Luer naar Haarlem, Spaarne 99. En geloof je, dat hij 't ernstig met je meent, Dina. Vast cn zeker mevrouw; in de bios coop laat ie m\j al betalen. (Tatler)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7