VRIJDAG 3 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 LAWNTENNIS R. K. Sportver. „Rood Wit". Zaterdagmiddag beginnen voor de nieuwe afdeeling de oefeningen op de banen van den heer Knijnenburg aan den Wassenaar- sche weg. Alle leden worden natuurlijk verwacht. ATHLETIEK Vriendenkring Holland De ledenvergadering welke gisteren ge houden werd in Biesiot's lunchroom te Leiden, was hoofdzakelijk belegd om te komen tot een definitief bestuur. Deze had volgend resultaat: M. L. Herem, Hooge Morschweg 107, Oegstgeest, voorzitter; S. J. C. v. Bakel, Lage Rijndijk 35, Leiden, se- crtaris; J. Gussenhoven, Voorstraat 6, Voorschoten, penningmeester, en als com missarissen de heeren.v. d. Linden en B. v. d. Geest. De wedstrijd van A. V. A. C., waaraan door een 8-tal onzer leden was ingeschre ven, gaat niet door, en is tot nadere aan kondiging uitgesteld. WANDELSPORT i Afstandsmarsch te Alphen aan den Rijn Door de Chr. Sportverg. „D.O.S." afd. Wandelsport, is een wandelmarsch georga niseerd over een geheel nieuw parcours van 30 K.M. op 30 Mei a.s. (Hemelvaarts dag. Het startbureau en kleed gelegenheid zal zijn in het gebouw van de Alphensche Ijsbaan. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gemeenteraadsverkiezing. Naar wij vernemen zal de lijst, welke door de R. K. Staatspartij zal worden ingediend, de vol gende candidaten bevatten. 1. P. de Jong Cz., Roelof arendsveen2. P. J. Heemskerk, Rijp wetering; 3. J. J. de Ko ning, Roelof ar ends veen; 4. J. S. Pennings, Oud-Ade; 5. J. P. Hogenboom, Roelofarends veen; 6. J. A. van den Broek, Nieuwe-Wete- ring; 7. Jos. Penning de Vries, Oudewete ring; 8. C. G. van Emmerik, Roelofarends- veen; 9. W. Rietbroek, Roelofsarendsveen; 10. J. Clemens, Kaag; 11. H. P. van der Poel, Rijpwetering;' 12. J. Th. Juffermans, Rijp wetering; 13. P. Huigsloot, Roelof- arendsveen; 14. G. H. Rotteveel, Oudewe tering; 15. H. van Klink, Roelof arendsveen; 16. W. E. Disseldorp, Oud-Ade; 17. M. H. Spring in 't Veld, Nieuwe-Wetering; 18. H. Akerboom, Kaag. HILLEGOM. Hanze. De afd. Hillegom van „de Han ze hield gisteravond in Hotel Flora" een j ledenvergadering, die slechts matig was be- j zocht. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verg. j worden gekozen de heeren A. W. Koppers i en P. J. Trossel, secundi Van Gennip en i Nic. de Groot. Vervolgens kwam de agenda j dier vergadering. Het voorstel Purmerend, j om de wegenbelasting te vervangen door i extra benzinebelasting werd billijk geacht; i voor de verwezenlijking is echter Wetswij- ziging noodig. Het voorstel Leiden: ophef- fing rijksinkoopbureaux zal worden ge- j steund. Het stichten van een Hanzebureau j voor alle Bisdommen achtte men niet ge- j wenscht. Inzake het voorstel Noordwijk: op richting Pensioenfonds voor Middenstan ders heeft het Hoofdbestuur toegezegd het onderwerp in studie te nemen. Bij de rondvraag der Alg. Verg. zal nog maals ter sprake worden gebracht: verla ging der huren voor winkels, ook deze ma terie is uiterst moeilijk. De kascommissie bracht rapport uit van haar bevindingen: alles was in orde, dus décharge van den penningmeester. Hierna kwam in bespreking: Belasting Filiaalbedrijven, welke onderwerp door den heer Koppers werd ingeleid. Er volgde een zakelijke discussie over, maar ook hier is de Wetgever noodig. Na rondvraag sluiting. Emmabloempje. De opbrengst der Em ma bloempjes plus verloting beliep 396. Verkoopingen. Gisteravond had in Ho- te Sistermans de verkoop plaats van eenige Landhuizen alhier. Deze veiling geschiedde ten overstaan van Notaris G. Wolzak Hzn. te Haarlem. De uitslag was als volgt: 1. Een Landhuis, Wilhelminalaan 47, in bod gezet op 4250; gemijnd op 2 door D. H. G. Langeler aihier. 2. Een Landhuis, Wilhelminalaan 49, in gezet op 3750; niet gemijnd. 3. Een Landhuis, Wilhelminalaan 51, in gezet op 3750; gemijnd op 50 door K. van Wijnen q.q. te Aerdenhout. 4. Een Landhuis, Wilhelminalaan 53, in gezet op 4250, gemijnd op 2 door D. H. G. Langeler te Hillegom. 5. Een Landhuis, Wilhelminalaan 55, in gezet op 4000; niet gemijnd. De combinaties werden niet gemijnd. De perceelen 2 en 5 werden toegewezen resp. aan de hoogste bieders, de andere aan de mijners. Ten overstaan van Notaris W. H. van Ar- kel had gisteravond ;n Hotel „Flora" de verkoop bij inzet plaats van: 1. Het Winkel-Woonhuis aan de Meer straat no. 26, groot 1.16 A. Hoogste bieder A. W. Koppers te Hillegom. 2. Het Woonhuis en Winkelwoonhuis met 2 bergplaatsen, schuur en erf te Haarlem mermeer, Venneperweg 1229 en 1231, samen groot 6.85 A. Hoogste bieder J. Braasma q.q. te Haarlem. Toesiag dezer perceelen over een week. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het begin van het nieuwe seizoen is weer allesbehalve rooskleurig. De thans geoogste producten, hetzij onder glas, hetzij van den kouden grond, b.v. spi nazie geven teleurstellende opbrengsten. En het staat er voor dat na enkele dagen zacht weer de producten geen voldoende koooperts zullen krijgen. Er is geen of zeer onvoldoende uitvoer. En bij alle teleurstel ling kwam gisteren nog de nachtvorst die alle vroege aardappelen tot in den grond deed afvriezen. Er stonden zoo hier en daar niettegenstaande het minder gunstige weer, al flink in het gewas staande aardappelen. Er zal spoedig mooi en malsch weer moeten volgen om de thans verkregen achterstand in te halen, behalve de nachtvorst was er bij sommige nog iets wat bezorgdheid wek te, ni. net verschijnsel van de z.g. onder zeeërs bij de vroege aardappelen. Door de langdurige koude en onnatuurlijkheid van den bodem, gaat de ontwikkeling van den vroegen aardappel in den grond door zonder dat deze zich boven den grond, on het loof dus, ontwikkeld. Dit heeft meestal een zeer i ongelijkmatig gewas tengevolge met een zeer onvoldoende beschot. Het staat er met dit product momenteel tamelijk slecht voor. Het verkoop in den handel was deze week 1 voorsommige artikelen redelijk, voor an deren weer minder goed Winterproducten als waschpeen konden nog gemakkelijk koopers vinden. Dit artikel bracht van 0.95 bot 1.25 per kist van 20 K.G. op. Prei in beste kwaliteit van 1.tot 1.20 per 100 bos. Radijs van 2.90 tot 3.Spi nazie ging minder goed, bracht van f 2.i tot 3.50 per 100 K.G op. Sla op de beste kwaliteit van 4.tot f 4.70 per 100. j RIJNSBURG. Tuinbouw. 't Is nóg steeds hetzelfde lied, koel weer en als gevolg hiervan nog geregeld flinke vraag voor de winterpro ducten. Want al schijnt bijna dagelijks het j zonnetje, van mooi lenteweer was zoo goed I als nog geen sprake. Voor waschpeen bleef nog steeds vraag 1 met redelijke prijzen, varieerend in de beste kwaliteit van 1.10 tot 1.30 per kist j van 20 K.G. Prei, een echt voorjaarsproduct, ging voor 1.20 tot f 1.40 per 100 bos in de eerste soort. Grove peen 1.80 tot f 2.10 per 100 K.G. Uien f 5.— tot 6.— per 100 K.G. Spinazie 2.tot 3.per 100 K.G. SASSENHEIM. Tunnelbouw in den nieuwen Rijksweg. Aan de Postbrug langs de straatweg is materiaal aangevoerd door de Enschede- sche betonmaatschappij (aannemer J. de Boonk, Enschede), ten behoeve voor den bouw van een tunnel welke in den nieuwen verkeersweg Sassenheim—Amsetrdam komt Dit viaduct, hetwelk den naam zal krijgen van Postviaduct, zal in 8 maanden moeten worden afgeleverd. De doorgangshoogte bedraagt 4 M., de lengte 20 M. Door de tunnel worden drie gangen gemaakt, waar van de middelste 6.30 M. is en daarnaast 2 rijwielpaden. De bedoeling hiervan is dat het verkeer van de Leidsche vaart naar en van de richting Voornout onder deze tun nel doorgaat en zoodoende de zijwegen van de snelverkeersweg afgehouden worden. De tramlijn zal naast ae nieuwe weg wor den aangelegd om dezen nabij de spoor lijn onder de weg door de kruisen. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE LIS SE. Kruisverbond. Het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" hield gisteravond in de zaal van den heer J. Koot een tamelijk goed bezochte vergadering onder voorzitter schap van den heer J. Zandvliet. Tot afgevaaardigden en twee plaatsver- vangers naar de Alg. Vergadering van het Diocesane Kruisverbond op Zondag 2 Juni te Amsterdam werden gekozen de heeren Th. Salman en P. v. Werkhoven en als plaatsvervangers de heeren J. Zandvliet en Jac. v. Ruiten. Hierna volgde behande ling van den beschrijvingsbrief voor die vergadering. Deze ging na voorlezing onder de hamer door. Vervolgens gaf de voorzit- j ter een overzicht over het werk der Stille R edd in gsbr igade Extra-concert „Adolf Kolping". Gis teravond had een extra-concert plaats door de R.-K. Harmonie „Adolf Kolping". Het doel dezer uitvoering was een door den kapelmeester Ger. Dik gecompagneerde marsch aan te bieden aan den burgemees ter, dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnber gen. Vertegenwoordigd waren de Hanze, R.-K. Volksbond en Mandoline-dub; aan wezig waren wethouder Warmerdam, pas toor Th om an, kapelaan Kuypers, dr. H. G. M. Haase en de heer J. C. de Haan, secre taris der gemeente Lisse. De voorzitter, de heer Jac. Groen in t Woud, verwelkomde de aanwezigen en sprak een woord van dank aan den com ponist den heer Dik, voor het aan te bie den nummer. Vervolgens werd het pro gramma geopend met enkele marsch en. Vervolgens sprak de heer P. Warmerdam om met eenige welgekozen woorden de nieuwe marsch aan den burgemeester aan te bieden. Hierna werd de nieuwe marsch, gecom poneerd door den heer Ger. Dik, uitge voerd en met een daverend applaus be- j groet. De burgemeester sprak een woord van erkentelijkheid en lof tot den compo nist Spr. hoopte, dat de geachte dirigent nog vele lauweren moge oogsten met zijn keur van leden. (Applaus). Hierna werd j nogmaals de nieuwe marsch gespeeld, I waarna de uitvoering werd voortgezet. Geboren: Wilhelmus Henricus, z. v. j H. N. Hogenboom en M. C. de Hollander. Abraham, z. v. A. van Duivenvoorde en A. Korpershoek. Jacobus Cornells, z. v. F. H. Snaar en J. Lijten. Johanna Maria, d. v. P. Korsuize en E. Halfschepel. Ondertrouwd: Christian us Huber- tus Zwetsloot, 26 jaar met Johanna Theodo ra van der Wiel, 26 jaar, beiden te Lisse. Janus Hendrik Clement, 24 jaar te Haar lemmermeer met Maatje Neeitje Boogerd, 23 jaar, te Lisse. Getrouwd: Chr. M. van der Eist met G. M. Suijkerland, beide te Lisse. B. W. J. Moerkerk te Warmond met J. M. Tolido te Lisse. L. de Vogel en D. van Hars kamp, beiden te Lisse. Overleden: Martha Johanna Maria Buschman, 2 dagen. Margaretha Theresia Maria Ruigrok, 9 jaar. Johannes Gerar- dus Wassenaar, 6 jaar Theodorus Ver- degaal, 51 jaar, echtgen. van M. van der Zon. G e v e s t i g d: J. H. Elfers uit Berlijn; M. W. van Steijn uit Leimuiden; G. van Heus- den uit Heemstede; P. C. Kerkvliet uit Haarlem; J. Schmidt en echtg uit Aals meer; J. C. Pauw uit Alphen aan den Rijn; N. G. W. Gerwig uit Alphen aan den Rijn; M. H. van der Lubbe geb. Marijt uit Voor hout; H. O verwijk geb de Jong uit Hille gom; J. A. van Leeuwen uit Haarlemmer meer; G. S. Nagtegaal en gezin uit Haarlem mermeer. Vertrokken: M. Tolle naar Gouda; L. Verkerk naar Apeldoorn; C. van Gerven naar Hillegom. ZOETER ME ER. Gemeenteraadsverkiezing. Naar wij vernemen, zal de candidaatstelling voor de leden van den Gemeenteraad plaats vinden op 20 Mei a^. UIT DE OMGEVING ALPHEN AAN DEN RUN. Onderwijs-jubileum. Gisteren her dacht de heer A, Maaskant, hoofd der Mulo-school, zijn 40-jarig ambtsjubileum, welke herdenking in besloten kring plaats vond. Door het personeel werd het school hoofd een stoffelijk blijk van waardeering aangeboden. De heer J. Wijbinga was even eens dien dag 40 jaar onderwijzer. Over eenkomstig den wensch van den jubilaris werd dit jubileum zonder meer gepas seerd. Tot slot herdenkt heden de heer H. Nijhoff zijn 25-jarig jubileum als hoofd bij het chr. onderwijs. Zilveren jubileum. De heer L. Zui- dam herdacht gisteren zijn 25-jarig jubi leum als drukker bij de fa. Samson. In de afdeeling drukkerij werd de jubilaris ge huldigd en toegesproken door een der fir manten, den heer N. Samson, onder aan bieding eener enveloppe met inhoud. De heer W v. Tuijl, chef dezer afdeeling, voerde het woord namens het personeel en bood daarbij de jubilaris een theemeu bel, servies en lamp aan. Geboren: Albertus, z. van D. J. Derk- sen en J. H. van Wilgen Catharina Wil helm ina Maria, d. van M. D. Groenevelt en M. N. Kranenburg Adriana, d. van J. P. Zuidam en C. P. Schellingerhout Jansje, d. van W. Boogaard en G. M. Geers Cor nells Gijsbertus, z. van M. P. Krumpelrnan en G. G. Markman Leendert, z. van J. Vermaas en M. Vonk Mattheus, z. van M. van den Hoek en A. G. van Leeuwen. Gehuwd: Th. V. van Schaik 35 j. en J. G. Prins 27 j. J. Aartman 30 j. en A Chr. Rölmg 34 j. A. Kempenaar 29 j., wonende te Woubrugge en N. Chr. Verha gen 21 j. A. van der Neut 46 j. en W. Weststra te 41 j. Overleden: Leendert Cornelis den Braber 5 j. Neeitje de Graaf 76 j„ geh. met D. Peeneman L, A. Kardoes 89 j., v/eduwe van A. Stolk. Gevestigd: Johanna B. Klaassen van Amersfoort Geertje van Nledak van Amersfoort Everardus J. Frieling van Rotterdam Cornelia Bruines van Veur Adrianus Paling van Wageningen Wes- selina A. Foekking van Leiden Hendrik J. Stoffer van Kampen Leuntje A. van der Wiel van Noordwijk Sjerp Kaastra van Voorburg Jantje de Ree van Amers foort Maarten C. van Gaaien en gezin van Hazerswoude Leendert van Gaaien en eohtgenoote van Hazerswoude Magcheltje van Diggele van Leiden. Vertrokken: Leonardus Turk en ge zin naar Zoeterwoude Jan Verduijn en gezin naar Zwammerdam Theodora A. Harmsen naar Harderwijk Johannes C. Pauw en echtgenoote naar Lisse Hu- brecht Mack aaij .en gezin naar Utrecht Jan van Zwieten en gezin naar Zwammer dam Johanna van Leersum naar Rotter dam Adrianus Nederhoff en echtge noote naar Boskoop Wilhelmina H. Lindhout naar Noordwijk Trijntje Man schot naar Zwammerdam Benjamin H. A. Nieweg naar Rotterdam Roelof Bork en gezin naar Abbekerk Pieter J. van Dolder en gezin naar Berkbout Andries van Dolder en gezin naar Nootdorp. NIEUWKOOP. Geboren: Maria Johanna, d. v, J. Nienhuis en H. Blomberg. Teuntje, d. v. D. Kranenburg en A. den Hollander. Adriaan Josepho, z. v. M. Kwakken bos en P. A. de Bree. Ondertrouwd: M. Vorst, 29 jaar, wo nende te Haarlem en J. C. Bodegraven, 24 jaar. Getrouwd: F. Verduijn, 25 jaar en T. Koole, 22 jaar. Donderdagavond vergaderde de gemeen teraad, onder voorzitterschap van den bur gemeester. Te ongeveer 7 uur opende de voorzitter de vergadering en waren alle le den aanwezig De secretaris las daarna de notulen, der vorige vergadering, die onver anderd werden vastgesteld. Een verzoek van W. om ontheffing hon denbelasting werd verwezen naar B. en W. om praeadvies, terwijl een adres van de B. om de straatverlichting aan den Vrouwen- weg langer te laten branden voor kennis geving werd aangenomen. De bijzondere scholen. In behandeling kwam toen een voorstel van B. en W. om aan de schoolbesturen de navolgende voorschotten op de vergoeding ex art. 101 der L.O.-Wet 1930 over 1935 te verstrekken, zulks naar aanleiding van een onderhoud, dat het college van B. en W. alsnog met genoemde besturen heeft ge had: School H. R. 80 pet.; School Zuid-buurt en School Schenkelweg 40 pet., met dien verstande evenwel, dat in begin van 1936 aan de besturen der 2 laatstgenoemde scho len de volle 80 pet. over 1936 zal worden verstrekt, zoodat eventueele betalingen over 1935 daarmede gedekt kunnen worden. De heer Paardekooper verheug de zich over het bereikte resultaat, waarmede bewezen is, dat de schoolbestu ren medewerking willen verleenen en het vertrouwen der R.K. fractie niet beschaamd is geworden. Spr. wees er op, dat de ver wijten, die aan de schoolbesturen en aan de R.K. fractie gericht zijn geworden der halve ongegrond zijn. Verder wees spr. er op, dat de heer Meijdam heeft doen voor komen, alsof de straatbelasting moest wor den verhoogd en de boerenstand opnieuw lasten te dragen zou krijgen in verband met deze kwestie en zulks betreurt spr. Ook de heer de Graaf heeft in het verleden dergelijke verwijten gedaan en zulks is niet in het belang van eene goede samenwer king. Als men meent, dat de R.K. fractie voor dreigementen een standipunt zal ver laten vergist men zich. De verhooging van de straatbelasting houdt verband met ge heel andere factoren. De heer Meijdam noemde het verkregen resultaat met de schoolbesturen bedroe vend, want dat resultaat is negatief. Spr. wees terug naar hetgeen hij gezegd heeft bij de behandeling der begrooting en zelfs reeds 4 jaren geleden, dat er een zuiniger beheer moest komen, om niet aan den grond te raken. Nu heeft men aan de meerder heid van den raad te danken de onsociale maximale opcenten heffing op de personeele belasting. HeA resultaat van het compromis met de schoolbesturen is, dat in 1936 het volle pond betaald moet worden. Spr. meende uit het praeadvies te mogen conclu- deeren, dat zulks geëischt is, zoodat men dus niet bereid is geweest om bezuinigingen aan te brengen. Derhalve is het noodzake lijk, dat die bezuiniging van bovenaf op gelegd wordt. Spr. begrijpt de houding niet van B. en W., die zich thans reeds gaan binden ten aanzien der begrooting 1936: daar mag deraad niet op ingaan, want men weet niet hoe de begrooting 1936 er uit zal zien. De heer Wessel was het eens met den heer Meijdam. De voorzitter wees er op, dat de regeling uitstel van executie betreft. De heer Paardekooper zei in zijn repliek, dat de heer Meijdam steeds heeft geschermd met de subsidies, doch die beteekenen j slechts een onbelangrijk bedrag en het is derhalve een scheeve voorstelling van ge- j noemd lid als hij beweert, dat een zekere j groep de gemeente naar den grond heeft geholpen. Wethouder de Graaf wees er op, i dat wettelijk is voorgeschreven dat 80 pet. voorschot op de vergoeding verleend moet j worden en dat de compromis daarin be- staat, dat in 1936 de betalingstermijn ver- j vroegd wordt. Hierna kwam het voorstel van B. en W. in stemming, hetwelk dan wordt aangenomen met 10 tegen 1 stem (de heer Meijdam). Met algemeene stemmen werd vervol gens besloten de straatbelastingverordening te wijzigen conform den wensch van Ged. Staten, terwijl het heffingspercentage werd vastgesteld op 5 voor de gebouwde en 1 voor de ongebouwde eigendommen. Met de verhooging der opbrengst moet nog gedekt worden 1053.56 voorschot schoolbesturen; 2000 werkloozensteun, die verhoogd wordt van 10.000 op 12.000; werkverschaffing met 150; steun in natura met 100, terwijl verder een nieuwe post werd gecreëerd; daggelden losse gemeentewerklieden 1000, in verband met bet feit, dat de werkver schaffing is stopgezet en het onderhoud der wegen aan losse arbeiders tegen weekloon zal worden opgedragen. Eveneens met algemeene stemmen werd besloten aan L. D. alhier eene vergoeding toe te kennen van 100.'s jaars voor het verleenen van hulp bij de destructie van vee en vleesch, ingaande Februari 1934. Vervolgens werd z. h. s. besloten aan het plaatselijk crisiscomité een bedrag van 630.te verleenen voor extra steun aan werkloozen, van welk bedrag het Nat. Cri siscomité 70 pet. aan de gemeente zal ver goeden. De aangeboden begrootmgs wij zi ging werd vervolgens met algemeene stem men onveranderd vastgesteld, nadat meer dere leden zich nog hadden uitgesproken over het onderhoud der wegen en het verf- werk aan de garage en opzichterswoning, voor welke laatste gebouwen geen voldoen de bedrag op de primitieve begrooting be schikbaar is. Aan de R.K. H.B.S. te Leiden werd eene subsidie verleend van 5 maal 30.zijnde ƒ30 per leerling die bedoelde school in 1932 heeft bezocht. De Burgerwacht vraagt subsidie. Het verzoek van het bestuur der Burger wacht om een subsidie beschikbaar te stel len van ƒ400.en het daartoe strekkend voorstel van B. en W. lokte critiek uit van den heer Meijdam, die er op wees, dat bij het vaststellen der begrooting is opgemerkt, dat de gemeentebegrooting sloot op papier en dat daarin thans nog geen verandering is gekomen, weshalve het spr. bevreemdt, dat B. en W. een dergelijk bedrag aan sub sidie verantwoord achten. Spr. weet, dat men geen vrienden kweekt door afbraak wat itn den goeden tijd is opgebouwd, doch er moet aangepast worden en hij stelde daarom voor de subsidie te brengen op 200.terwijl hij wees op enkele posten als jaarwedde commandant; kosten kader cursus; schietbanen e.d., die voor bezuini ging in aanmerking kondien komen. De heer Wessel bepleitte het nut en de nood zakelijkheid der burgerwacht en hij hoopt, dat ze niet daadwerkelijk behoeft op te tre den. Spr. was voor het inwilligen van het verzoek. De heer Paardekooper zou zich kunnen vereenigen met een voorstel-Meij- dam van ƒ350.een bedrag hetwelk spr. ook bij de behandeling der gemeentebegroo ting naar voren heeft gebracht, do oh als de burgerwacht met die 400 staat of valt dan is hij voor het volle bedrag. De hee ren Berg en van Velzen gaven nog een uit eenzetting van de raming der begrooting. De heer Meijdam zeide, dat men door steeds opvoeren van de belastingen de menseden in den revolutionairen hoek drijft. Bezui nigingen moeten aangebracht worden en het is noodiig, dat die van bovenaf opge legd worden, want anders blijven ze ach terwege. De heer de Groot verklaarde zich acooord met het voorstel Meijdam. De heer Wessel wees er op, dat de burgerwacht eenige jaren geleden zelf 100.bezuinigd heeft; was dit thans mogelijk geweest dan zou men zulks zeker gedaan hebben. De heer de Groot merkte op, dat, wanneer er betaald moet worden, men geen ware lief de heeft voor het vaderland. De heer Paardekooper wenschte eens te wijzen op de onjuiste voorstellingen van den heer Meijdam, die het doet voorkomen alsof de subsidies de gemeente in het moe ras geholpen hebben, doch niets is minder waar dan dat, want de nieuwe regeling be treffende de financieele verhouding tus- schen Rijk en gemeente ligt daaraan ten grondslag. Hierna werd het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en aange nomen met 9 tegen 2 stemmen (de heeren .Meijdam en de Groot). Aan de Geitenfokvereeniging werd daar na een subsidie verleend van 20.ter wijl op diverse reclames inzake schoolgeld etc. werd beschikt conform voorstel van B. en W. en aan P. O. op zijn verzoek ont heffing werd verleend van het verbod tot het berijden van derde klasse wegen bin nen den bebouwden kom dezer gemeente met een tractor met aanhangwagen. Ver volgens werd aan B. en W. machtiging ver leend tot het verkoopen van takkenbossen; verpachten van grasgewas, uitvoeren \van bij de gemeentebegrooting geraamde on derhoudswerken en het doen van aanbeste dingen. Op een verzoek van Wed. B. en N. D. v. d. V. om een brug in den Wei- poortschen weg over te nemen stelden B. en W. voor gunstig te beschikken en te be sluiten tot amoveering der brug en dempen van het gat. De aanvankelijke voor de ge meente te nemen kosten zouden bedragen 185.doch wethouder Onderwater deel de mede, dat de eigenaren bereid waren de helft van de totale kosten (waaronder ook het leggen eener rioleering) te betalen. Met algemeene stemmen werd daarna conform besloten. Tenslotte werd besloten de Bouw en Woningverordening opnieuw vast te stellen. Hierna kwam de rondvraag, waarbij de heer Wessel verzocht te willen bevorderen, dat de stemming meer in het geheim kan geschieden dan thans het geval is geweest, door eene andeer opstelling van de stem hokjes te bevorderen. De voorzitter ant woordde daarop, dat de Wet dienaangaan de voorschriften heeft. Een verzoek van den heer de Groot om de straatverlichting aan den Hooge Rijndijk een half uur lan ger te laten branden werd door den voor zatter afgewezen, omdat er op de begroo ting geen geld voor beschikbaar is. Hierna sluiting. WILT U IETS WETEN? Vraag: 1. Wie is de uitgever van het R.-K. Bouwblad? 2. Is er ook een R.-K. bond van mid delbare technici voor de bouwbedrijven? Zoo ja, waar is dan het secretariaat van de Leidsche afdeeling? Antwoord: 1. Administratie R.-K. Bouwblad, Nobelstraat 13, Heerlen. 2. Een bond als de in de vraag ge noemde bestaat naar mij meenen niet. Dat costnumpje zag ik je nog nooit dragen. Ik kreeg het van m'n man, toen ik 30 werd. Achen tóch doet het nog aardig modern aan. (Welt am SonntaaL

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14