-<#- DONDERDAG 2 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Botsing tusschen twee personentreinen te Nijmegen Tengevolge van verkeerden wisselstand. Gisterenavond is op hét stations-emplace ment te Nijmegen een ernstig ongeval ge beurd, dat gelukkig nog goed is afgeloopen. Er heeft n.l. een botsing plaats gehad tus schen twéé personentreinen, die ongeveer gelijktijdig van het station in de richting Arnhem waren vertrokken. Het betreft hier de trein MaastrichtAmsterdam, die om 20.09 uur van Nijmegen was vertrok ken, en die ongeveer driehonderd Meter bui ten het station in den flank werd aangere den door den trein, welke voor Arnhem was bestemd, en die op ongeveer hetzelfde tijdstip op een ander spoor het station had Verlaten. Het ongeluk is veroorzaakt door een ver keerden wisselstand. De aanrijding had plaats op het gedeelte, waar de sporen elkaar naderen. De trein voor Arnhem reed langs die voor Amster dam en de locomotief schoof langs het eerste rijtuig en den bagagewagen om vervolgens de machine van den Amsterdamschen trein in den flank te grijpen. Deze is toen aan het waggelen geraakt, gederailleerd en ge deeltelijk naar rechts omgeslagen. De loco- mtief woelde zich diep in het zand, zoodat de rails ter plaats sterk zijn verbogen en ook de dwarsliggers los kwamen te liggen. De treinen hadden beide uiteraard slechts een matige vaart en beide machinisten heb ben onmiddellijk, toen zij zagen wat er. ge beurde, krachtig geremd. Dank zij het feit, dat de personenrijtuigen van den Amster damschen trein van staal waren geconstru eerd, hebben deze geen schade opgeioo- pen en bleven alle passagiers ongedeerd. Ook de Arnhemsche trein bleef onbescha digd, terwijl ook van dezen trein geen der reizigers eenig letsel bekwam. Trouwens de inzittenden der wagons hebben van het on geluk niets bemerkt. Zij begrepen pas, wat er was gec~' '-i. toen de treinen tot stil stand war ekomen De machinist van den Amsterdamschen trein ls ongedeerd gebleven en heeft met zijn stoker, die door een glazen ruit werd geslagen, doch wonder boven wonder even eens ongedeerd bleef maatregelen getrof fen om de vuren te dooven: zoodat er voor brand niet het minste gevaar meer bestond. Ook de bezetting van den anderen locomo tief heeft geen verwondingen opgeloopen. De ingenieurs van tractie waren onmid dellijk ter plaatse. Zij hebben den toestand opgenomen en zijn er in geslaagd het ver keer nog over één lijn te leiden. Deze lijn ligt niet aan de perrons, doch de dienst kon zoo geregeld worden, dat met eenige ver traging alle treinen konden binnenloopen. De Amsterdamsche trein werd op een rij tuig na, waarvan de reizigers in de andere wagons konden plaats nemen, losgekoppeld en naar het station teruggetrokken. Dit ran geeren nam ongeveer een uur in beslag. De wagons zijn daarop vastgehaakt aan den trein, die om 21.13 naar Amsterdam ver trekt. Gisteravond werden nog maatregelen ge troffen om de lijn vrij te maken, waarbij gebruik werd gemaakt van een kraanwagen, welke toevallig te Nijmegen aanwezig was. Men hoopte in den vroegen ochtend de lijn weer vrij te hebben. De Amsterdamsche locomotief is ernstig beschadigd; die van Arnhem is er beter af gekomen. Men mag van geluk spreken, dat men hier met stalen wagons te doen heeft ge had. Indien de trein uit houten wagons zou hebben bestaan, zou de schade zonder twij fel veel grooter zijn geweest, terwijl er in dat geval waarschijnlijk ook persoonlijke ongelukken zouden hebben plaats gevon den. Ruim een uur na de botsing is de ge wone trein naar Arnhem vertrokken. De eerste bosch- brand van '35. 25 H.A. hooge heide en vliegdennen verbrand. Gistermiddag te omstreeks drie uur is brand ontstaan op een terrein, gelegen ten Westen van de Renkumsche Beek tusschen BenneKom, Renkum en Bunderkamp, op het grondgebied van de gemeente Ede. De brand nam spoedig een grooten omvang aan en liet zich zeer ernstig aanzien. Onmiddel lijk toegeschoten burgers en militairen van het garnizoen te Ede slaagden er echter spoedig in het vuur te stuiten. Toen de brandweer van Ede ter plaatse verscheen was de brand nagenoeg gebluscht. Om half vijf waren de laatste vlammen gedoofd. Eenige perceelen hoog dennenbosch, welke gevaar liepen, konden worden gespaard. Ongeveer 25 H.A. hooge heide en vlieg dennen zijn door het vuur vernield. De oor zaak van dezen boscnbrand is nog niet be kend. Het verbrande terrein ligt niet aan den grooten weg en is ongeveer 500 Meter van den spoorweg verwijderd. De mogelijk heid, dat hier kwaadwilligheid in het spel zou zijn, acht de politie, die een onderzoek heeft ingesteld, niet uitgesloten. In dit ver band wijst men op de omstandigheid, dat de heide in dezen tijd van het jaar nog niet geheel „droog" is, zoodat de kans op het uitbreken van boschbranden door normale oorzaken gering geacht wordt. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN Gistermiddag is de 11-jarige M. A. L., wonende in de Lombokstraat te Haarlem, in het Noorder Buiten Spaarne verdron ken. De jongen speelde met zijn zeven-jarig zusje op het onderstel van'een op den wal staande hijschkraan Het meisje viel daarbij in het water en de jongen, die haar wilde grijpen, eveneens. Voorbijgangers wisten het meisje te redden, doch de jongen was reeds in de diepte verdwenen. Na tien mi nuten dreggen heeft de politie hem opge haald. Een dokter en eenige leden van de reddingsbrigade heoben geruimen tyd kunstmatige ademhaling toegepast, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Het lijkje is naar de Maria-stichting over gebracht. EEN ACTIEVE ROTTERDAMSCHE AGENT. En Amerikaansche waardeering. Dinsdagavond is te Overschie een bestel auto gestolen, waarin zich flesschen limo nade en enkele kleedingstukken bevonden. Zooals te doen gebruikelijk is, heeft de Overschiesche politie terstond telefonisch tal vam gemeenten gewaarschuwd, dat er een auto was gestolen en bij deze waar schuwing werd o.a. het nummer van de auto opgegeven. Den vorigen nacht is de gestolen auto on beheerd aangetroffen en aan den eigenaar teruggegeven. Met de kennisgeving van het terecht komen van de auto is niet zulk een voortvarendheid betracht als met de pu blicatie van den diefstal. Het gevolg was, dat gistermorgen vroeg nog de Rotterdam- sche agenten opdracht hadden naar de ge signaleerde auto uit te kijken. Een agent, die op het Stieltjesplein te Rotterdam dienst deed, zag van de Konin- ginnebrug een bestelauto naderen, welke geheel aan de beschrijving van de gestolen auto beantwoordde. Ook het nummer op het nummerbord klopte en de agent hield de auto aan. In den wagen bleken flesschen limonade en enkele kleedingstukken te lig gen. Toen twijfelde de agent niet langer en hjj gelastte de beide inzittenden met hem en den wagen mee te gaan naar het bu reau aan de Nassaukade. Daar bleken de inzittenden de eigenaar en een Amerikaan sche zakenrelatie te zijn. Het misverstand was dus spoedig opgehelderd. De Amerikaan zei de geheele wereld al rondgezworven te hebben, maar zulk een actieve en oplettende agenten als te Rot terdam had hij nog nergens ontmoet. „Vad." VROUW STEELT EEN PAARD. De Halmondsche gemeentepolitie heeft in het woonwagenkamp te Helmond zekere vrouw v. H. aangehouden, die zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van een paard. Zij had het dier in een weide opge vangen en verkocht aan den kermisreiziger v. d. V. Deze kreeg echter argwaan en deed aangifte bij de politie. De dievegge is inge sloten. SPORT VOETBAL BELGIE—NEDERLAND. Het Belgische team. Het Belgische elftal, dat op Zondag 12 Mei as. te Brussel tegen Nederland in het veld zal komen, is als volgt samengesteld: Doel: Christiaans (Liersche Sport Kring). Achter: Pavarick (Antwerp F.C.), Smel- linckx (Union St. Gilloise). Midden: Dalem (Standard Luik), Stijn en (Berghem Sport), Claessens (Union St. Gil loise). Voor: Devries (Antwerp F.C.), Voorhoof (Liersche Sport Kring), Raymond Braine (Sparta Praag) óf Mondelé (Daring Club, Brussel), Isenborghs (Beerschot), Joacim (Berghem Sport). Reserves: Debraedt (Cercle Sportif, Brugeg), Pappaert (Union St. Gilloise), Meuldermans (Beerschot), De Winter (Beerschot), Van Caelenberg (Union St. Gilloise), Bastin (Union St. Gilloise), Viel- levoy (Bressoux). LAWNTENNIS OM DEN DAVISBEKER. Brazilië slaat Uruguay. Voor de Zuid-Amerikaansche zone van het Davisbekertournooi heeft Brazilië te Montevideo met 32 van Uruguay gewon nen, zoodat het eerste land zich geplaatst heeft voor de finale der Amerikaansche zone. TOERISME DE BLOEIENDE BEEMSTER. In aansluiting op een reeds eerder gedane mededeeling bericht de K.NAC. ons, dat een tocht door de bloeiende Beemster be gin Mei het allermooist zal zijn. Verwacht mag worden, dat 5 Mei as. de Beemster- bloei haar hoogtepunt zal hebben bereikt. Om de mooiste effecten te verkrijgen verdient het aanbeveling om de Beemster van Purmerend af binnen te rijden. WIELRENNEN DE RONDE VAN SPANJE. De tweede rit van de Spaansche Ronde vond Dinsdag plaats van Valladolid naar Santander, een afstand van 251 K.M. In deze etappe bleef het peleton aanvanke lijk dicht opeen. Op 47 K.M. van Vallado lid, in het plaatsje Palenzia komt van der Ruit te vallen en het duurt wel eenige •minuten, voordat hij verder kan gaan. Doch het gelukt den Nederlander om na vele kilometers de groep weer in te halen. Voorbij Reinosa weten vier renners te ontkomen, het zijn Esquriet, Deloor, Alva rez en Cardona. De beslissing valt bij de beklimming van de lastige berg Pachosa waar de hoofdgroep aanzienlijk achter komt te liggen en de beste klimmers een dergelijke voorsprong nemen, dat zij met minuten voorsprong op de rest aan de fi nish komen. Het resultaat der etappe was: ValladolidSantander 251 K.M. 1. Esquriet (Spanje) tijd 8 uur 43 min. 37 sec. 2. Cardona (Spanje) t-d 8 uur 45 min. 49 sec. 3. G. Deloor (België) tüd 8 uur 47 m. 18 sec. 4. Alvarez (Spanje) tijd 8 uur 53 min. 56 sec. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Vrijdag 3 MeL Huizen 1875 M. Alg. Programma verzorgd door den KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Half uurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Gramofoonplaten en KRO-orkest. 3.45 Klavierrecital door Lies Weyers. 4.30 „La Boheme" van Puccini (verkort op gramofoon). 5.15 De KRO-boys. (Te 6 uur „Mooi Ne derland" door Bernard v. Vlijmen). 7.15 Jhr. dr. J. C. Mollerus over reizen door de Ver. Staten van N.-Amerika. 7.35 De Mannenzangvereeniging „St. Cae- cilia". 8.00 Vaz Dias, waarna Solistenconcert door hat KRO Symphonie-orkest m.m.v. Irene v. Dubiska, viool. 10.10 Viool-soli door Irene v. Dubiska. 10.20 Gramofoonplaten. 10.30 Vaz Dias en de KRO-boys, afge wisseld door Gramofoonplaten. Hilversum 301 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Orgelspel. 8.30 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie. 10.35 Kwintefcmuziek. 11.00 Vervolg declamatie. 12.00 Het Lyra-Trio. I.15 Concert door de „Palladians". 2.00 Voordracht. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 De AVRO-Decibels. 4.00 Kniples. 4.45 OrgelspeL 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Gramofoonplaten. 6.00 „De Notenkrakers". 6.25 Saxofoon en piano. 6.35 ,De Notenkrakers". 7.00 Causerie. 7.20 E. Walis en zijn orkest. 7.50 Vaz Dias, SOS-ber. 8.00 Causerie. 8.30 „Collegium musicum" D. F. Scheur leer. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias. 10.15 Declamatie. II.00 Jazzmuziek (Gramofoonplaten). 112012.00 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 10.20 Orgelspel. 11.10 Het Trocadore Cinema Orkest. 11.50 BBC-Dansorkest. 12.35 Kwartetconcert. 2.20 Schotsch Studio Orkest. 3.05 Dansmuziek (Gramofoonplaten). 3.35 E. Colombo en zijn orkest. 4.35 BBC-Dansorkest. 6.25 Bach-concert. 7.10 Radio Militair Orkest. 7.50 ,The wrong bouquet" operette. 9.40 BBC-Orkest. 10.3511 20 Harry Roy en zijn Band. „R a d i o-P a r i s", 1648 M. 11.35 Orkestconcert. 720 Operaconcert m.m.v. orkest. 8.35 Concert. 10.10 Populair concert Kalundborg, 1261 M. 11201.20 Strijkorkest. 2.504.20 Concert uil Rest. „Wivex". 7.20 „Salomo", oratorium van Handel. 10.1(^—11.50 Dansmuziek. 5. Molinar (Spanje) tijd 8 uur. 58 min. 6. sec. 6. Valentijn zelfden tijd. 7. Amberg (Zwitserland). 8. Ezquerra (Spanje).- 9. Max Bulla (Oostenrijk). Verder Blatmann (Zwitserland), van der Ruit, Fayolle, Ca- nardo, Trueba, Signef e.a. In het klassement staat Esquriet op de eerste plaats met een tijd van 14 uur 47 min. 47 sec. Valentijn staat op de 6de plaats met ruim tien minuten achterstand. Keulen, 456 M. 10.10 Pianorecital. 11.20 Weragkamerorkest. 3.20 Omroepkoor. 4.20 Uit Berlijn: Omroeporkest. 6.20 Omroepkoor. 7.35 Zie'Deutschlandsender., 8.30 „Unter Tag", hoorspel. 10.20—11.20 Uit Hamburg: Omroeporkest. Rome. 421 M. 8.05 Concert m.m.v orkest, zang en piano. Hierna radiotooneel. BrusseL 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 en 1220—1.20 Het Constan- tin-orkest. 4.20 Zang en piano. 5.35 Kamermuziek. 7.20 Symphonieconcert. 9.3010.20 Populair concert. 484 M.: 11.20 Gramofoonplaten. en accor- deonmuziek. 11.50 Omroeporkest. 12.501.20 Gramofoonplaten. 4.20 Kamermuziek. 4.50 Kwartetconcert. 5.50 Pianorecital. 7.20 Omroeporkest. 9.4510.20 Het Francis-orkest. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Reznicek-concert o.l.v. den compo nist. 8.30 Gramofoonplaten. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.50 Adalbert Luttels dansorkest. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Deutschlandsender.. 9.20 Keulen. 11.05 Parijs Radio. ±11.35 Brussel (Fr.). 13.20 Deutschlandsender. 14.20 diversen. 14.50 Kalundborg. 15.20 Keulen. 17.50 Brussel (Fr.). 18.20 Keulen. 19.10 Beromünster. 1935 Keulen. 20.00 Locale uitzending waaraan mede werken 30 leerlingen van mej. Corry de Wekker (piano solo- en koorzang). Daarna gramofoonmuz. G.RD. 22.05 Parijs Radio. ±22.45 Weenen. 4e Programma. 9.35 Droitwich. 10.20 Londen Reg. 11.10 Droitwich. 12.35 Londen Reg. 14.20 Droitwich. 17.20 diversen. 17.50 Londen Reg. 23.20 Kalundborg. (Wijzigingen voorbehouden). VOOR DE KJt.O.-MICROFOON. Zondagavond, 5 Mei om 9.35 uur zendt de K.R.O. een Thomas More-herdenking uit met medewerking van mevrouw Ellen Russe en het K.R.O.-Orkest. Van de feestconcerten ter gelegenheid van het Nederlands Muziekfeest 1935, dat bedoeld is als een huldiging van Willem Mengelberg, geeft de K.R.O. Zaterdag, 4 Mei een uitzending van „Elektra", het dra ma van Sophocles, waarbij Diepenbrock de muziek schreef en welk drama in de Stads schouwburg wordt opgevoerd onder auspi ciën van de Wagner vereen iging. Dinsdag, 7 Mei. wordt het groote f eest concert in het Concertgebouw uitgezonden m. m. v. het Concertgebouworkest o. L v. Willem Mengelberg, gastdirigenten en vo cale en instrumentale solisten. INRIJ VERBODEN Een roode cirkel met wit veld beteekent: gesloten voor alle ver keer in beide richtingen FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 2) Een oogenblik dacht hij er over, de om standers te vertellen, dat h(j hen geen van beiden ooit eerder gezien had. Maar hij twijfelde er aan, of ze dat zouden geloo- ven. Hij liep naar het einde van de pier. De moderne Russische muziek werkte ook niet kalmeerend. Na een poosje voegde zich een magere, stokoude man bij hem, luitenant-generaal Sir Sharles Shotte, dien hij slechts opper vlakkig kende. Sir Charles was een van die grijsaards, die door de lucht in be paalde Engelsche badplaatsen tot een be- klagenswaardigen ouderdom schijnen te blijven leven. „Ik heb ieder woord gehoord", begon Sir Charles, „en uw gedrag was uiterst cor rect. In mijn jeugd waren dergelijke ge beurtenissen heel gewoon. Ik herinner me er een, toen ik in Curragh lag...." Trent onderbrak hem: „Bedoelt u, dat u, die me verleden jaar hier als herstellende zieke al hebt leeren kennen, gelooft dat ik me voor een zekeren kapitein Hammond uitgaf om een erfgename het hof te kun nen maken?" Sir Charles kende geen moreele bezwa ren. „Mijn waarde Trent", merkte hij kalmp jes op, „als je ontkent, dat je de grappen maker bent, die billet-doux in het tuinhuis liet liggen,'zal ik direct doen, of ik je ge loof." „Doe dat", zei Trent, zijn wenkbrauwen fronsend. „Dat zei ik toch. Neen, neen. Geluksvo gel! Je moet het ontkennen. Dat deed ik ook altijd. Het was een onaangenaam voor val Ik heb een hekel een groote, vette kerels. A propos,, hoe heet hij?" „U vergeet, dat ik moet ontkennen hem ooit gezien te hebben." „Zeker, zeker", stemde Sir Charles toe. Hij verbeeldde zich, dat de knappe meisjes genoeg begonnen te krijgen van de moder ne jonge mannen en in stilte smachtten naar iets, dat de galanterie van vroegere eeuwen bezat. „Verduiveld knap", zuchtte Sir Charles. „Ik bewonder je smaak. En je acteeren was schitterend. In het kort, je houding was bewonderenswaardig." „U troost me geweldig", beet Trent hem scherp toe en draaide zich om. Wie was die man, die zoo'n meisje in zijn macht hield, haar minnaar met geweld dreigde en Anthony Trent het onderwerp van algemeen vermaak deed worden? Trent was er zeker van, dat hij hem nooit tevoren gezien had. Het meisje kon hij wel honderd maal ontmoet hebben. De herin nering aan een ander, reeds gestorven meisje, ontnam hem alle interesse in haar. Het was het reusachtige en verbazingwek kende wezen, haar oom, waarin hij meer en meer belang ging stellen. Trent verliet de pier en ging het club gebouw binnen, dat iets verder lag. „Kent u een kapitein Hammond?" vroeg hij den secretaris, nadat ze enkele oogen- bliken over andere dingen gesproken had den. „Er is hier geen lid van dien naam", zei de secretaris. „Maar ik herinner me hem. Was vroeger een groot athleet. Die bedoelt u toch?" „Ja", zei Trent, op goed geluk. „Ik geloof, dat hij in de buurt van Hurs- down woont. Werd zwaar gewond in den oorlog, zooals u zeker wel weet. Ik heb hem nooit in Bournemouth gezien, arme kerel." Hij wendde zijn hoofd om, toen Sir Charles Shotte binnenkwam. „Die ge neraal schijnt vanmorgen een nieuwtje te hebben." „Dat heeft hij", zei Trent, rood wordend. „Je zult merken, dat het over mij gaat. Tot ziens." Na de lunch stak Trent zich in rijcostuum en besteeg het paard, dat de manége voor hem verzorgde. Hij reed over het strand tot hij Boscombe voorbij was. Toen be klom hij de klippen en bereikte het kleine, verloren dorpje, op eenigen afstand van de zee gelegen, dat als Hurstdown bekend stond. Hij vond zonder moeite uit, dat ka pitein Hammond in het huis van een me vrouw Warner woonde. Eenigszins onder den indruk van den knappen ruiter ih on berispelijk rijcostuum, vertelde mevrouw Warner hem alles wat ze van haar huur der wist. Kapitein Hammond, een van de aardig ste heeren, waarmee ze ooit te doen had ge had, was uitgegaan, maar zou spoedig te rugkomen. Het was prettig, zei ze, met een echten heer te maken te hebben. Een kleine Warner hield, vol trots over het in hem gestelde vertrouwen, Trent's paard vast, toen kapitein Hammond langs het tuinpad naderde. Trent kon hem goed zien. Hammond was meer dan middelmatig lang, slank van gestalte en hij leek lichamelijk zwak. Hij was zonder twijfel knap, maar zag er niet als een gewetenlooze avonturier uit. Regelmatige trekken, donkergrijze oogen en lichtbruin, iets golvend haar ga ven hem een uiterlijk, dat een meisje wel romantisch moest aandoen. Trent zag, dat mevrouwWarner Ham mond met moederlijke oogen aankeek. „Arme, beste man", vertrouwde zij den vreemdeling toe, „hij klaagt nooit en is al tijd vroolijk. We zullen hem met deze lucht en goed eten wel gezond maken. Wie kan ik zeggen, dat u bent?" „Zeg alleen maar, dat Trent uit Bourne mouth hem graag vijf minuten zou willen spreken." Hammond begroette hem met kalme be leefdheid, maar hij was klaarblijkelijk ver rast over het bezoek. „Ik kan het in een paar woorden uitleg gen", begon Trent. Wanneer hij dat wilde, zou Anthony Trent het vertrouwen van eiken man win nen. Hij was nu niet meer de humeurige, eenzame gast van het Royal Bath hotel, maar een charmante man van de wereld. „Ik had een nogal onaangenaam avontuur vanmorgen op de pier in Bournemouth. Ik kreeg een berisping voor de daden van een zekeren kapitein Hammond, misschien ver gis ik me en bent u het niet." „Ik ken geen ander van dien naam in de buurt, meneer Trent. Wat was er aan de hand?" Trent vertelde de geschiedenis zonder nadere verklaringen. Hij gaf alleen de feiten, geen meening. Het was duidelijk, dat de ander hevig opgewonden was. Trent had den juisten kapitein Hammond gevonden. „Het spijt me erg", zei Hammond. „Zoo iets buitengewoons kon ik niet voorzien. Het is ongelooflijk. Ik heb altijd geweten, dat haar oom een vreemde en bazige man was, maar dit had ik niet verwacht. Arm kind, wat zal ze verschrikt geweest zijn!" „Dat was ze", verklaarde Trent, „en ik zou graag willen weten, waarom. In mijn land ik ben een Amerikaan zou geen enkel meisje zoo bang zijn En ik ben lang genoeg in Engeland om te weten, dat een Engelsch meisje dat evenmin zou zijn." „U kent haar oom niet", sprak kapitein Hammond. „Beter dan u, want u hebt hem nooit ge zien. Hij is gevaarlijk en om de een of an dere reden haat hij ntij. Waarschijnlijk om dat hij denkt, dat u het bent. Hij heeft me ten aanzien van een massa menschen be- leedigd, en ik moest hem laten gaan, om dat je niet in het openbaar kuni vech ten. Maar ik heb nog niet met hem afge daan. Ik zal niet rusten, voor ik met hem gesproken heb. Mijn bezoek heeft twee re denen. De eerste is, u te zeggen, dat u vei lig bent voor zijn woede. De andere, om zijn naam en woonplaats te weten te ko men." Kapitein Hammond aarzelde een oogen blik". Het zou edelmoedig van u zijn, als u zoudt willen weggaan zonder iets te vra gen. Als u hem opzoekt, zou het een vree- selijke ruzie geven en dan zou hij Lora Craig meenemen. In vertrouwen gezegd, ik ben niet rijk genoeg om hen naar Egypte, Italië of Spanje te volgen." „Bent u met juffrouw Craig verloofd?" „Ja. Ik hoorde het niet te zijn, aange zien ik een nutteloos wrak ben, en zij zoo rijk is. Maar het is nu eenmaal zoo, me neer Trent, en als hij haar meeneemt, zal ik nooit beter worden. Natuurlijk gedroeg hij zich onbeschoft tegenover u Maar hij dacht, dat ik het was, dien hij beleedigde." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9