DONDERDAG 2 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naai waarnemin*er verricht in den morgen van 2 Mei 1935, medegedeeld door het Kon Ned Met. Inst. te De Bilt Hoogste barometerst.: 771.d te Hannover. Laagste barometerst.: 756.8 te Vestmanoer en Reykjavik, Verwachting tot den avond van 3 Mei: Het gebied van hoogen luchtdruk ver plaatste zich naar het vasteland, en breidt zich naar alle zijden rnt. In het Oosten ligt nog de rug van de de pressie, die zoo groote koude bracht en nog sneeuw veroorzaakt in Polen en Silezië. Het geheele Oosten ligt nog onder een sneeuwdek. In Centraal Europa is de lucht thans overal opgeklaard. Bij de groote koude en droogte in de bo venlucht, kwam het in ons land tot matige nachtvorst. In de bergstreken komen nog uiterst lage temperaturen voor. op de sneeuwtoppen in Silezië (1600 M.). is de temperatuur rmnus 12 graden en ligt 28 c.M. nieuwe sneeuw, de Saentis en het Jungrau Joch (respectie velijk 2500 M. en 3500 M.) melden minus 12 en minus 17 graden, ln onze omgeving werd het op groote hoogte echter warmer. De Oceaan-depressie blijft stationnair en dringt nauwelijks verder naar het Oosten door. Behalve in het hooge Noorden viel ner gens meer neerslag van beteekenis. Het is te verwachten, dat in onze om geving de koude geleidelijk zal wijken voor vaster weer. LUCHTTEMPERATUUR, 10.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eju Van Donderdagnamiddag 7.55 tot Vrij dagmorgen 3.58 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee: op Vrijdag 3 Mei v.m. 2.32 uur en nam. 2.48 uur. Christus! Zoo moet de priester de persoon van Christus op deze wereld vervangen, Zijn werk voortzetten in Zijn Kerk, Hem doen voortleven onder de menschen, Zijn goddelijk leven schenken aan de geloovi- gen door middel van de sacramenten. Zooals Jesus in Palestina weldoende rondtrok zoo moet de priester rondgaan op deze wereld, gedreven alleen door de liefde tot zijn Meester en de liefde tot de menschen, zooals Jesus zich zelf steeds vergetend, zooals Jesus zich zelf offerend. De eerbied, die het katholieke volk voor hem gevoelt, 't mag hem niet heersch- zuchtig maken, integendeel: zooals Jesus de voeten waschte van zijn eenvoudige apostelen, zoo moet de priester Jesus gelijkend de nederigste dienaar blijven van het geloovige volk. Om dit alles te kunnen verwezenlijken moeten de zwakke krachten de pries ters zijn immers toch ook maar menschen aanhoudend gesteund ^n versterkt wor den. En 't is de vriendschap van Jesus, zijn innige verbondenheid met de priesterziel, die dit alles tot een goed einde leidt, en die dan ook de groote weelde is in het priesterleven. Mijn gelukwensch namens alle aanwe zigen. zeereerwaarde jubilaris, blijft dan niet staan bij uw voortreffelijke en gewe tensvolle arbeid, zelfs niet bij de groote macht die Christus in uw leven heeft ge legd, möar mijn gelukwensch geldt uw 25- jarige vriendschap met den eeuwigen Hoogepriester Jesus Christus, want aan die vriendschap dankt gij die wondere macht, die de menschen in u eerbiedigen, dankt gij de kracht, waarmede gij uw taak zoo uitstekend vervult en waarom de men schen u dankbaar zijn. Met u zullen wij onze dankbare harten omhoog heffen tot voor de troon van den Drie-eenigen God; dit Misoffer, uw en ons offer, zal een dank en loflied zijn van ons allen aan den Ge ver van alle goed, van wien alle zegen komt. Hem zij de lof, de eer en de glorie in alle eeuwigheid. Na de H. Mis zaten de jubilaris met fa milie en genoodigden aan een gemeen schappelijk ontbijt aan, evenals de leer lingen, die in de groote zaal menigen wei- bereiden tafel vonden. HULDIGINGSBIJEENKOMST 't Was reeds ruim 11 uur toen allen in de groote gymnastiek-tooneel-zaal bijeen kwamen voor de morgenbijeenkomst, waar de huldiging van pater de Goede plaats had. Toen leeraren en leerlingen zich aldaar verzameld hadden, kwam de jubilaris met familie binnen, ontvangen door een wel komstlied, waarvan het slot zoo juist den wensch bevatte: Wees jaren nog de Waker, Van Leiden's Roomsche jeugd; En loone God eens rijk'lijk Uw priesterwerk en deugd. Door den leerling E. van Ooyen werd de rij van sprekers dan geopend, ter hu moristische inleiding van degenen, die den jubilaris zouden toespreken. Hierna betrad pastoor Beukers het po dium. die het een groote vreugd en hooge eer noemde als eerst den jubilaris te mo gen gelukwenschen. Spr. ging daarbij een weinig terug in de geschiedenis en schetste hoe het school bestuur voor 8 jaar in groote moeilijk heden zat bij •■'e plannen tot oprichting der H.B.S. en dat het juist de vraag be treffende de godsdienstig-geestelijke lei- dirg was welke het meesje zorg baarde, totdat de Provinciaal der Paters Francis canen uitkomst bracht. Moest eigenlijk van het bestuur de keuze voor een direc teur uitgaan, toen kreeg het zoo maar een directeur. Zijn leiding, vooral zijn geestelijke lei ding is zeer goed geweest. Wetenschap is noodig, maar als deze niet gegrondvest is in den godsdienst, dan baat zij niet. De godsdienstig-wetenschap- pelijke vorming van de H.B.S.-ers hier is voor 't allergrootste deel aan den jubilaris te danken. Daarom dankt spr. pater de Goede voor zijn priesterzorg, zijn priesterdeugd, zijn priesterwerk, maar hij vraagt hem levens: blijf nog jaren lang de waker van Lei- dens Roomsche jeugd, opdat de school moge blijve bloeien in wetenschap, in ge loof en wetenschap. Spr. besloot met hartelijke gelukwen schen. (Applaus). Namens de leeraren voerde hierna het woord dr. de Jong, die zich aansloot bij de woorden van hulde en dank, door pas toor Beukers gesproken en daarbij als huldeblijk aanbood een der reeds in de kapel geplaatst ambo's (afsluiting van het priesterkoor met het schip der kapel). Spr. greep deze gelegenheid aan pater de Goede dank te zeggen voor alles wat hij tot heden voor de leeraren gedaan heeft. Er is iets, aldus spr., dat deze school een eigen karakter heeft. Pastoor Beukers heft gezegd, dat het de Franciscaansche geest is, doch spr. wilde eraan toevoegen, dat het de eigen geest is van den jubila ris, zijn goede zin, zyn rechtvaardigheid, zijn liefde, zijn humor. (Applaus). Hierna sprak nog namens de leeraren van den R.K. Hoofdacte-cursus de heer Bruschke, d:e erop wees, dat 't vooral aan pater de Goede te danken is, dat deze cur sus tot stand is gekomen. Als stoffelijk aandenken bood spr. twee purificeergla- zen aan. Tenslotte sprak namens de leerlingen, die den tweeden ambo voor de kapel had den aangeboden, Leo Hermans woorden van hulde en dank, om den Directeur voorts in het algemeen te prijzen als leeraar, beschermheer en priester, maar vooral om hem te danken voor zyn goe de zorgen. Hy sprak daarbij de hoop uit, dat het schamele cadeau, dat de leerlin gen hem hadden aangeboden, eenigermate een schadeloosstelling moge zijn voor de opofferingen, die pater de Goede zich voor hen getroostte. De oud-leerlingen hadden den jubilaris een St. FrancLscusbeeld aangeboden. Na deze huldiging werd in zang een levensschets gegeven van den zeereerw. pa ter directeur door A. Duynstee, waarbij het koor van leerlingen hem telkens bij viel. Tot slot van de ochtendbijeenkomst volg de het tooneeL Allereerst ging het stuk ..De Verdungagners", een wonderlijk spel in twee bedrijven, uit het Fransch ver taald. Een kostelijk stukje tooneel, muziek en zang, uitstekend vertolkt en tintelend van humor en geest. Een gemengd koor bracht vervolgens een plattelandsche concert-poging ten ge- hoore, gevolgd door „Woudgedachten", van Fr. Abt en tot slot volgde: Circus Saras- sani in 't klein, 'n Remoerig slot, maar niet minder in den smaak vallend en even eens uitstekend vertolkt, 't Was 1 uur toen het einde daar was. 't Was tijd voor DE RECEPTIE. Tot 2 uur kwamen zeer velen den jubi laris gelukwenschen. Tal van priesters uit stad en omgeving, ouders van leerlingen, vrienden en beken den enz. gaven blijk van hun belangstel ling. Namens het gemeentebestuur kwam de wethouder van Onderwijs mr. A. P. L. M. Tepe, zijn gelukwenschen aanbieden. Voorts was er een afvaardiging van de R. K. Studentenvereeniging „Sanctus Augus- tinus". Hedenavond te half zeven is er plechtig Lof, waarna gezellig samenzijn. „ST. PETER KANIS". Voorloopig Zomerprogramma. Zondag 28 April. Per fiets naar de bloe mententoonstelling .Flora". Woensdag 15 Mei. Bezichtiging Lichtfa brieken. Zondag 26 Mei. Voetbalwedstrijd in Haar lem. Zondag 2 Juni. Fietstocht. Woensdag 26 Juni. Voetbalwedstrijd tegen de „St. Jozefgezellen' Zondag 7 Juli. Fietstocht. Zondag 21 Juli. Excursie per reiswagen naar de Wereldtentoonstelling te Brussel. Woensdag 7 Aug. Revanchewedstrijd tegen ,.Rood Wit". "Zondag 18 Aug. Voetbalwedstrijd tegen Heemstede. Zondag 1 Sept. Tocht door het Westland met een Bezoek aan de druiven kassen. Woensdag 4 Sept. Ledenvergadering. RONDOM EEN CANDIDAATSTELLING. Wij ontvingen enkele ingezonden stuk ken, betreffende de candidaatstelling der afd. Leiden van de R. K. Staatspartij voor den Gemeenteraad. Voor heden mogen wij ons beperken tot een korté samenvatting: 1. Betreurd wordt, dat de heer v. Oyen van plaats 7 is teruggedrongen naar plaats 8. Een inzender keurt het in dit verband ook af, dat de adviescommissie den heer v. Oyen niet een betere plaats dan de 7de heeft gegeven, waardoor de terugzetting zou zijn bemoeilijkt. 2. Aangedrongen wordt bij de „midden- standscandidaten", dat één dezer zijn plaats zal verwisselen met die van den heer v. Oyen. Dit is de inhoud van enkele ingezonden stukken. Als wij den inzenders gel ij k geven, dat zij den gang van zaken betreuren dan herhalen wij, wat wij reeds gisteren schreven, onomwonden, als onze eerlijke overtuiging. Maar wy achten ons verplicht ver plicht aan onze taak, om juiste voorlichting te geven om o o k te herhalen onze waarscnuwing voor overdrijving. 't Is niet de schuld van de plaatselijke leiding dat het zoo \s geloopen. Zeker, de advies-commissie had den heer v. Oyen een betere plaats kunnen geven; ongetwij feld. Maar op plaats zou deze candidaat toch óók zeker zijn ge wees. van een ver kiezing. En wij kunnen ons voorstellen, dat de adviescommissie niet heeft voorzien een actie, welke juist den heer v. Oyen zou treffen; een actie, die, naar onze vaste overtuiging, niet dat resultaat zou hebben gehad, hetwelk er nu mee is bereikt, als zij anders zou zyn gevoerd; een actie, die niet alleen en misschien zelfs niet aller eerst van middenstanders is uitgegaan. Wij schrijven, dat olaats 7 den daarop geadviseerden candidaat zekerheid gaf van een verkiezing. Maar en hierop moeten wij wéér wij zen de verkiezing van den 8sten candi daat is ook lang niet uitgesloten. Als dat waar zou zijn, zou ,.dr. Schaepman" wel kunnen gaan.slapen of althans niet zoo heel veel activiteit behoeven te ontwikke len. En onze hoop is juist gevestigd op de activiteit van onze voortreffelijke propa- gandaclub. om een prachtig stembusresul taat te behalen, om den 8sten zetel te be ll o u d e n. De verkiezing van den 8sten can didaat is niet uitgesloten sterker nog: is zeker, als alle Katholieke kiezers (de „ge wone" malcontenten van ouds rekenen wy dan nog niet mee) eensgezind ter stem bus gaan voor de lijst der R. K. Staat- partij! Wij vatten samen: Eerlijk gezegd: de ontstemming van de bedoelde schrijvers van ingezonden stuk ken kunnen wij volkomen begrijpen. Wij respecteeren die ontstemming! Maar dat zij mogen terharte nemen de onzerzijds gege ven waarschuwing: overdrijf niet. En er zijn voor wie waarlijk de Katholieke be langen op 't oog heeft en deze wil dienen groote oelangen, die hij voorstaat en waar voor hij strijden kan en moet, ennog grootere belangen, die hij nooit zal willen verwaarloozenDat laatste vergete men niet, óók niet in de ophitsing van een ge gronde ontstemming! Naar wij vernemen heeft de heer Haver - korn aan het bestuur der afd. Leiden van de R. K. Staatspartij een schrijven gericht, dat hy van de candidaten-lijst wenscht te worden geschrapt. Het bestuur heeft nu candidaat gesteld den heer J. H. M. Horikx, die een candidatuur heeft aanvaard. HET 350-JARIG BESTAAN DER MARIA- CONGREGATIE. Gisteravond werd in de parochie O. L. Vr Hemelvaart en St. Joseph het triduum geopend met een plechtig Lof. Hedenavond zal er een grootsche hulde ter eere van Maria plaatr hebbe.i tevens processie. Der halve worden alle congiegamsten verzocht mannen, vrouwen, jongens en meisjes op tijd aanwezig te zijn. Ook worden op Vrij dagavond, mede in verband met de toe wijding aan het H. :lait. de congreganisten verzocht in grooten getale aanwezig te zijn. DE A.S. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Candidatenlyst der Anti-Rev. partij. In de gisteravond gehouden vergadering van da Anti-Revolutionnaire Kiesvereeni- ging is de candidatenlijst voor de Gemeen teraadsverkiezing als volgt samengesteld: 1. Dr. J. G. van Es (aftr.); 2. T. S. Goslin- ga (aftr.); 3. A. J. Schoneveld (aftr.); 4. Dr. C. Eeekenkamp (aftr5 F. Eikerbout (aftr.); 6. P. van der Tas; 7. J. Karstens; 8. Mr. dr. Knibbe; 9-J A. Knetsch; 10. Mr. H. D. M. Knol; 11. Notaris Markusse; 12. H. Buurman (Utr. Jaagpad). De anti-rev. bezetten nu vijf zetels in den Raad. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen. 6609. Naamlooze Vennootschap Lahad Datu Cul tuur Maatschappij. Leiden, Kaïserstraat 25. Plantagebedrijf in het buitenland. (Ned. Staatscrt1 November 1934, bijvoegsel Nr. 2087). Dir.: J. W. Stoffers, Hilversum. Comm.: P. A. de Gooyer, Wassenaar en S. Th. Hoist Weber, Leiden. Maatsch. kap.: f 500.000.waarvan geplaatst en gestort f 100.000.—. 6611 Arie Leenderd en Zonen, Katwijk aan Zee, Voorstraat 52 Reederij; visscherij. Venn.: E. de Jong, A L. de Jong, D. de Jong, P. de Jong en N. de Jong, Katwijk aan Zee. Gevolm.: E. de Jong. Heden herdacht de heer C. Piekaar, werkzaam by de N.V. van 't Hooft en Co., zijn 75sten verjaardag. Dit is wel een bij- Taxi vliegtuigen. De taxi is in ons dagelijksoh leven zoo langzamerhand een onmisbaar geval ge worden. Trams, treinen, autobussen, zij al len rijden volgens een vaste dienstregeling, die wel is waar rekening houdt met de fre quentie van het verkeer over het bepaalde traject, maar uit den aard der zaak geen rekening kan houden met individueele ge vallen. Dus neemt dengene, die haast heeft een taxi, om snel naar het station te komen, om iemand op te zoeken, die ergens woont, waar trams niet rijden. Men neemt een huurauto om een toertje door het Gooi te maken, de Veluwe eens te bekijken. En nu men meer en meer gebruik gaat maken van de regelmatige luchtlijnen, begint ook de vraag naar luchttaxi's meer en meer te komen. Immers, het vliegtuig, dat op een vaste lijn vliegt, is, evenals een trein, tram of autobus, gebonden aan een vaste dienstregeling en ook hier kan het gebeuren, dat deze vaste dienstregeling niet past in het kader van individueele wen- sohen. En degene, die wel eens een rond vlucht gemaakt heeft meit een K.L.M.-vlieg- tuig, zal op een gegeven oogenbük er veel meer voor voelen om de Wieringermeer uit de lucht te gaan bekijken of van de prachtige hersttinten der Veluwsche bos- schen te genieten. Ofwel hij komt 's mor gens op kantoor en vindt daar een telegram, dat hem dringend naar Londen roept. De ochtendmachine, die om 8.30 vanuit Schip hol vertrekt, is al weg. De volgende machi ne gaat eerst om 11.15 o- is om 12.20 op Croydon. Bovendien, hij wil dienzelfden dag nog terug zyn in Amsterdam en de laatste machine vertrekt reeds om 13.15 uit Croydon. Zelfs al vraagt hij zijn zakenrelatie om op Croydon te komen, dan nog is drie kwar tier te kort om de zoo gewenschte bespre king te oeren. De oplossing is de luchttaxi, zoowel voor den zeer haastigen zakenman als voor degene, die een pleziervluchtje wil maken. In Engeland kent men de luchttaxi reeds vele jaren. Surry Flying Services e.a. heb ben zich van het begin af aan, naast het geven van joy flinghts. steeds toegelegd op het verhuren van vliegtuigen voor taxi diensten. Nu ging dat in Engeland gemak kelijker dan hier. In de eerste plaats be schikte men daar over een groot aantal pi loten, die na den oorlog waren vrij geko men, terwijl tevens de eischen voor het „B" brevet, dat de piloot het recht geeft betalende passagiers te vervoeren, minder zwaar zijn dan hier. Verder was, ook dank zy den oorlog, het Engelsche publiek veel meer air minded dan hier en men maak te dus eerder gebruik van een vliegtuig in spoedgevallen. Toch begint ook in ons land de luchttaxi erin te komen. Begin van het vorige jaar kocht de K.L.M. drie Koolhoven F.K. 43 Coupes en eenigen tijd geleden werden wederom drie van dergelijke machines aan de K.L.M. afgeleverd. De K.L.M. beschikt dus over zes van deze snelle 4-persoons vliegtuigen en is daardoor in staat een nog betere service te geven. Daarnaast be schikt men nog over een Koolhoven F.K. 48, een twee-motorig toestel, dat- plaats biedt aan 6 passagiers, zoodat ook grootere gezel schappen een taxi-vliegtuig kunnen huren. zonder feit, daar hij nog alle dagen met ijver en lust zijn arbeid volbrengt, en, be houdens een bedrijfsongeval, nog nooit ziek is geweest. In verband met dit heugelijke feit werd hy tegen 12 uur door den directeur toege sproken, die hem namens het fabrieks- en kantoorpersoneel een geschenk overhan digde, en namens de vennootschap een enveloppe met inhoud. De heer Piekaar bracht den middag in huiselijken kring verder door. RECHTZAKEN De Vrijmetselaars niet gesmaad! De Haagsche Rechtbank deed heden uit spraak in de zaak tegen den hoofdredac teur van het dagblad „De Residentiebode S. B., te 's-Gravenhage, tegen wien door het O. M. een geldboete van f 100.subs. 50 dagen is geëischt ter zake dat hy in ge noemd blad een tweetal artikelen heeft opgenomen, naar aanleiding waarvan de tegenwoordige grootmeester der Orde van Vrijmetselaren in Nederland een aan klacht tegen hem indiende. Deze artikelen werden resp. geplaatst in het nummer van 13 October 1934 onder het opschrift: „De Vrijmetselarij in de Baltische Staten" en in het nummer van 30 October d.a.v. on der het opschrift: „Loge en Konings moord". De rechtbank achtte den ten laste geleg den smaad niet bewezen en sprak den ver dachte vrij. LETTEREN EN KUNST STEUN AAN KUNST KOMT SPOEDIG. Ambtelijk overleg gereed, weldra besprekingen over uitvoering. Op een desbetreffende vraag van den heer Wijnkoop heeft minister Slotemaker de Bruine geantwoord: „Het ambtelijk overleg over de regeling voor steunverleening aan de noodlijdende kunstenaars is dezer dagen geëindigd. De minister stelt zich voor, de betrokken ver- eenigingen van kunstenaars binnenkort bijeen te roepen, om met haar over de ver dere uitvoering van de aanhangige plan nen overleg te plegen." AGENDA LEIDEN. Donderdag. R. K. Reclasseeringavereeni- ging, van 89 uur zitting m het ge bouw der St Vincentius-Vereen i- ging, Hooglandsche Kerkgracht 32. Vrijdag. Kerkconcert Don Kozakken-koor. Pieterskerk, 8 uur. Vrijdag. Erika's Mann's „Pfeffermühle", Schouwburg, 8.15 uur. Maandag. „Madame Sans Gêne", Rotter- damsch Hofstad Tooneel, Schouw burg 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 April tot en met Zondag 5 Mei a^., waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502, D. J. van Driesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, teL 274 SPORT WANDELSPORT VOOR MEISJES. Lentetocht 1935. Er is gelegenheid voor ieder Katholiek Meisje om zich bij de Wandelsportcentrale van de Graal aan te sluiten. De eerste groote tocht rond alle steden is uitgeschreven op 12 Mei a.s. De aange kondigde routes rond Alkmaar, Amsterdam, Haarlem, Leiden, Den Haag, Rotterdam en Gouda zijn reeds uitgestippeld. Bij voldoen de aanvraag is het echter mogelijk het aan tal routes uit te breiden b.v. met een tocht door de Zaanstreek, Westland, of vanuit Hoorn m Den Helder. Intusschen is ook de Handleiding voor de Wandelsport voor Meisjes klaargekomen Deze Handleiding kunt U aanvragen bij de Sportraad, Singel 427, Amsterdam. U gelieve by aanvraag 15 ets. aan postzegels voor porti in te sluiten. De eerste tocht is niet grooter dan 25 K.M., zoodat de afstand voor flinke sportie ve meisjes geen bezwaar hoeft te zijn. Direct na Uw inschrijving ontvangt U Uw deelneemsterskaart en alle noodige inlich tingen. Sluiting van inschrijving uiterlijk 5 Mei. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. St. Jos. Gezellen. Hedenavond geen bijeenkomst van de St. Joseph Gezellen wegens de reis naar de „Flora". ROELOFARENDSVEEN Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag van de gehouden stemming over de gros lijst van plaatsvervangende candidaten voor de definitieve lijst van candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing luidt als volgt: P. H. Huigsloot Cz. 153 st.. H. van Klink 110, L. van der Poel 36 en J. van der Tang 45 st. Voor Nieuwe-Wetering is de uitslag als vplgt: M. Spring in 't Veld 107 st., en J. Straathof Cz. 90 st. ZOETERMEER. Na de samenvoeging. Zonder eenig ceremonieel van de zijde der bevolking is de vereeniging der gemeenten Zoetermeer en Zegwaart op Dinsdag 30 dezer, des nachts 12 uur voltrokken. Van de officieele gemeentegebouwen werd op 1 Mei gevlagd ter gelegenheid der vereeniging. Voorloopig is de secretarie, wat betreft bevolking, burgerlijke stand enz. onderge bracht in het raadhuis der voormalige ge meente Zegwaart. In het Raadhuis der ge meente Zoetermeer houdt de gemeente ontvanger zitting, is het stempellokaal der werkloozen gevestigd, worden de vleesch- bonnen afgestempeld en zal de goedkoope margarine worden verstrekt. Een en ander zoolang totdat een definitieve beslissing zal zyn genomen. Jubileum. Gisteren herdacht de heer H. Nieuwenhuijsen, hoofd van de Chr. School alhier, den dag, dat hij vór 40 jaren bij het Christelijk onderwijs kwam. Ter ge legenheid van dit feit mocht hij veel blij ken van belangstelling ontvangen. Des morgens 10 uur werd de jubilaris met zijn gezin van huis gehaald en naar de school gebracht. Aldaar werd hij toe gesproken door den 2en voorzitter van het bestuur der Chr. school vereeniging, den len onderwijzer, den heer A. L. van Veer, die namens het personeel en de kinderen een prachtige staanklok aanbood. Daarna voer den nog het woord de edelachtbare heer Burgemeester L. R. Middelberg en het oud- hoofd der school, de heer D. Rezebos. Met een toepassedijk woord dankte de ju bilaris de sprekers en de kinderen. Onder leiding van het personeel werd door de kinderen den jubilaris een herden kingslied toegezongen. Hierna werd het feit op de gevoelige plaats vastgelegd en de kin deren getracteerd. ZEGWAART Geboren: Gerrie Jantina, d. van H. de Groot en F. B. Struik Leonardus Ja cobus Maria z. van J. J. Lexmond en G. E van der Meer. Elisabeth Maria Jo hanna d. van J. M. P. van Bergen Hene gouw en A. El. Tholens. Alida Wille- mina d. van J. van Beek en J. L. van Buijtene. Ondertrouwd: J. L. Wooning 35 j. te Den Haag en C. G. Henneken 30 j. Overleden: Adrianus Gorissen we duwnaar van M. Lamens 86 j.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2