DONDERDAG 2 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURAN1 DERDE BLAD. - PAG. 15 AUTOMOBILISME K.NA.C. STERRIT NAAR 's-HERTOGENBOSCH. De K.N-A.C. zal ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van 's-Hertogenbosch een Sterrit organiseeren naar de jubileerende stad. De definitieve datum zal nog nader worden vastgesteld, maar in ieder geval zal de rit op een Zondag in de maand Juli wor den gehouden. DAMES RIT DER E.NAC. De belangstelling, welke de sportieve da mesleden der K.N.A.C. in de laatste ritten aan den dag hebben gelegd, is voor de Sportcommissie der Club aanleiding ge weest, om in het sportprogramma van dit seizoen een rit op te nemen, welke uitslui tend en alleen voor de dames bestemd is. Dat wil dus zeggen, dat alle dames, die sportief voelen in de gelegenheid zullen worden gesteld om in een onderling en kamp blijk te geven van haar vaardigheid. Het karakter van dezen Damesrit is zoo danig, dat de deelneemsters voor zoover dat voor haar nog noodig mag blijken, m ken nis worden gebracht met den aard van een betrouwbaarheidsrit, zoodat zij bij volgen de gelegenheden niet vreemd meer behoe ven te staan tegenover de eischen, welke in ritten worden gesteld, waaraan ook ver tegenwoordigers van het sterke geslacht deelnemen. De opzet is, dat de deelneemsters zich in De Bilt zullen vereenigen voor den start van den betrouwbaarheidsrit, welke over een afstand van ongeveer 60 kilometer zal gaan. Na afloop daarvan ligt het in de be doeling, dat een gemeenschappelijke koffie tafel te Soesterberg zal worden gehouden of bij gunstig weer een picnic, waarvoor in ieder geval een mooie gelegenheid in de buurt van Soesterberg zal worden uitge zocht. In den middag zal tot slot een een voudige behendigheidsrit worden gehou den, waarvan de bedoeling is de bestuur derscapaciteiten der dames te onderzoeken. Dit laatste onderdeel van den Damesrit moet men niet verwarren met een z.g. ter- reinrit, aangezien het in geen opzicht in de bedoeling van de Sportcommissie ligt om de deelneemsters voor z.g. acrobatische toeren te stellen en voor deelneming af te schrikken. Deze Damesrit zal plaats vinden op Za terdag 25 Mei e.k. RALLYE VAN MAROCCO. Onze landgenoot, de heer P. Bon, die op Ford V 8 uit Brussel is gestart ais deelne mer aan de Rallye van Marokko, is te Ma- rak esch op tijd gearriveerd, komende van Meknes. Deze route, waarvan de afstand 557 K.M. bedraagt, was verplicht en moest worden afgelegd met een gemiddelde snel heid van 68 K.M. per uur! De heer Bon is boven deze grens gebleven. Vandaag blijven de deelnemers aldaar ter plaatse (rustdag). Morgen starten zij naar Angadin en daarna naar Casablanca. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN DRIEBANDEN. Lagache wereldkampioen. De barragepartij voor het wereldkam pioenschap driebanden tusschen Lagasche (Frankrijk) en Puigverts (Spanje, titel houder) is na spannende kamp door den Franschman gewonnen. Puigvert kwam aanzienlijk voor te staan en op een gegeven moment leidde de Spanjaard met 4538. Maar Lagasche, rus tig verder spelend haalde in en won ten slotte nog met 5047. Behalve Fransch kampioen en Europeesch kampioen on langs te Amsterdam behaald is deze spe ler dus ook wereldkampioen geworden, een fraaie prestatie van een kundig mees ter. Onze landgenoot Groenteman werd laat ste in het eindklassement, dat er als volgt uitziet: Lagache (Frankrijk) 12 7 0.637 Puigvert (Spanje) 10 9 0.711 Zamen (België) 8 6 0.643 Aeberhard (ZwitserL) 8 5 0.5984 Davin (Frankrijk) 8 6 0.5981 Toledano (N.-Afrika) 6 10 0.520 Miro (Spanje) 4 5 0.590 Groenteman (Nederl.) 2 6 0.423 WILT U IETS WETEN? Vraag: Hoeveel inwoners telt Aarlan- derveen en hoeveel inwoners de Hoef (Utr.) Antwoord: Aangezien noch Aarlan- derveen, noch De Hoef vastgestelde gren zen hebben, is het moeilijk een juiste op gave van het aantal inwoners te doen. Vraag: Onder wiens leiding staat het St. Bavogesticht te Noord wij kerhout, be- hooren ook de belendende gebouwen zoo als: Huize St. Liduina en Sanatorium Sanc- ta Maria onder die leiding? Antwoord: Het Maria-gesticht staat onder leiding van de Zusters van Liefde, Moederhuis te Gent (België), het St. Bavo gesticht staat onder leiding van de Broe ders van Liefde, overste Br. Hilarianus te Noord wij kerhout. "HOPT BIJ HEN, DIE IN UW 3AGBLA0 ADVERTEEREN LUCHTVAART DE RAMP VAN DE „UIVER". Hoe de deskundige dr. Duker tot de overtuiging koml!, dat bliksem inslag de oorzaak is geweest. Een zeer belangrijk rapport betreffende de mogelijke oorzaken van de ramp van de „Uiver" is uitgebracht aan de permanente commissie van het onderzoek naar onge vallen met burger luchtvaartlij nen. In dit rapport komt de deskundige dr. P. G. Du ker tot de conclusie, dat met zekerheid moet worden vastgesteld, dat blikseminslag de ramp van de „Uiver" heeft veroorzaakt. In een onderhoud met de „N. R. Ct." heeft dr. Duker verklaard: Zoowel door myn onderzoek, verricht op het materiaal, dat mij beschikbaar is ge steld als door hetgeen ik vernam uit de rapporten van den Engelschen luitenant vlieger dokter Smith en van den Aziati- schen directeur van het ziekenhuis te Bag dad, alsook van anderen, is het voor mij wiskundig zeker komen vast te staan, dat blikseminslag de ramp veroorzaakt heeft. De Arabische doctoren, die 50 uur na den dood pas de slachtoffers konden onderzoe ken, hebben dood door bliksem uitgescha keld. Ik neemt daarbij twee dingen aan: in de eerste plaats, dat deze doctoren geen studie hebben gemaakt van dood door blik sem, en in de tweede plaats, dat zij na het lange tijdsverloop niet meer de juiste con clusie konden trekken. Het rapport van dr. Smith, die in gezel schap van den heer Peters, vertegenwoor diger der K.L.M. te Bagdad, 12 uur na den dood onderzoekingen instelde, is voor mij van veel meer belang. Dr. Smith trekt geen conclusies, maar zijn observaties laten geen twijfel mogelijk. Ik kan u wel zeggen, aldus dr. Duker, dat mijn zoeken gaat in de richting, welke rol de sleepantenne kan vervullen bij het af weren van den bliksem, die een vliegtuig zou treffen. Ik ben ervan overtuigd, dat de meeningen omtrent de sleepantenne geheel herzien moeten worden wat betreft de rol, die ze in zulke gevallen kan. spelen. Tot nu toe waren de piloten onmiddellijk klaar om die antenne bij onweer naar bin nen te halen. Ik geloof dat er mogelijkhe den zijn die er op wijzen, dat een vrijer gebruik van die sleepantenne noodig kan zijn. Ons systeem zal er op gericht zijn, den bliksem buiten de menschen in het vliegtuig om af te leiden. Wat ik op de stukken materiaal heb ge vonden, de verwondingen van de dooden, alsmede hun ligging ten opzichte van het wrak, enz. enz., dat alles heeft mij tot de conclusie geleid die ik u noemde. Wat het materiaal betreft wil ik u één treffend voorbeeld noemen: dat is het auto matische pistool (merk F.N.), dat ik onder zocht. Ik vond een letsel op de slee boven aan, Het fotografisch vastgelegde micros copische beeld, sterk vergroot, liet radiair uiteenloopende veranderingen in het me taal zien een beeld als de bl iksem zelf ook doet zien. Dit is een typisch beeld, dat bij bliksem inslag optreedt. Op den greep onder de let ters F.N. vond ik nog een letsel, weer met die rad ia ire uitstraling. In verband met die revolver wilde ik nog wel even dit met nadruk opmerken: het is een van de vier revolvers, die in het vlieg tuig waren en deze revolvers worden met elk vliegtuig, dat voor Indië is bestemd, aan de bemanning meegegeven. Nu zijn er geruchten geweest over schietpartijen aan boord dat is nonsens. Ik heb met abso lute zekerheid kunnen vaststellen, dat geen van de omgekomenen gedood is door een revolverschot. DE LUCHTPOST OP INDIE. Thans tweemaal per week. De luchtpostverbinding met Ned.-Indië groeit snel. Het is nog geen vijf jaar gele den 25 September 1930 dat het eerste vliegtuig van den regelmatigen, toenmaals veertiendaagschen dienst vertrok. Nauwe lijks een jaar later, op 1 October 1931, werd de veertiendaagsche dienst omgezet in een wekelijkschen dienst, en thans zal deze weekdienst met ingang van 12 Juni a.s. ver dubbeld worden. De vliegtuigen vertrek ken dan eiken Woensdag en Zaterdag zoo wel uit Nederland als uit Indië. Dit is een overtuigend bewijs, dat de dienst in een be hoefte voorziet. De overtochtsduur AmsterdamBatavia zal tevens bekort worden. Deze zal worden teruggebracht tot 5 y} dag. Behalve voor de Indische corresponden tie is deze bespoediging in de overkomst van beteekenis voor Britsch-Indië en Bir ma, waar de luchtpost, verzonden met den Nederlandschen dienst, in het algemeen een dag eerder aankomt dan bij verzending van Nederland uit met den Engelschen lucht- dienst LondenKarachiCalcutta. De luchtcorrespondentie voor Australië zal door den dubbelen weekdienst weder belangrijk worden bespoedigd. Indien deze verzonden wordt met het vliegtuig, dat des Woensdags van Amsterdam vertrekt, wordt te Singapore het vliegtuig van den Britsch- Australischen dienst SingaporePort Dar win bereikt, dat o.m. ook de post meeneemt, welke den Zaterdag voor het vertrek van het Nederlandsche vliegtuig met den Engel schen luchtdienst LondenCalcuttaSin gapore is verzonden. De overtochtsduur AmsterdamPort Dar win zal dan met den Nederlandschen dienst zeven dagen bedragen, terwijl de afstand LondenPort Darwin met den Engelschen dienst 10 of 11 dagen neemt Bovendien zal gedurenden den as. zo merdienst de verzending naar Egypte, Pa lestina, Irak en Iran per luchtdienst Am sterdamBandoeng sneller plaats vinden dan met de Britsche luchtlijn Londen CairoKarachi. AMSTERDAM—MILAAN IN VIER UUR! Nieuwe luchtlijn geopend. De K.L.M. heeft gisteren de nieuwe luchtlijn AmsterdamFrankfortMilaan, die zij in samenwerking met de Deutsche Lufthansa zal exploiteeren, geopend met een officieele vlucht. De nieuwe Douglas der K.L.M. de „Haan" vertrok daartoe te 12 uur 50 met Fry ns als eerste piloot, Suutorp marconist en Prins werktuigkundige. Buiten de ganoodigden waren er voor deze eerste vlucht reeds drie betalende pas sagiers. Ook dr. Slotboom, de leider van den geneeskundigen dienst der K.L.M., maakte deze openingsvlucht mede. Evenzoo de heer Strijkers, de nieuwe chef van den K.L.M. radio-dienst op Schiphol. Wat de dienstregeling betreft, deze is als volgt: 12.20 van Rotterdam, 12.50 van Am sterdam, aankomst te Frankfort 15.05, aan komst te Milaan 17.45 uur. De terugreis van Milaan vangt aan te 11.30, aankomst te Frankfort 13.55, aankomst te Amsterdam 15.45. Bij invoering van den zomertijd zijn deze tijden voor Nederland één uur later. Door de internationale samenwerking der verschillende luchtvaartmaatschappijen, was het mogelijk deze dienstregeling zoo danig te maken, dat te Frankfort aanslui ting in alle richtingen kan worden verkre gen, terwijl te Milaan aansluiting bestaat van en naar Turijn, alsmede van Rome. De K.L.M. zal deze route, die over de Al pen leidt, bevliegen met Douglas-machines, terwijl de Deutsche Lufthansa de nieuwste Junkers zal gebruiken. Niet alleen uit Nederland, ook uit Duitschland zijn ter gelegenheid van de in wijding van de nieuwe luchtlijn vele offi cieele persoonlijkheden en journalisten uit- genoodigd, die zich te Frankfort met een Lufthansa-machine aansluiten. Des avonds heeft in „Continentale" te Milaan een feestmaaltijd plaats, waaraan verschillende Italiaansche autoriteiten zul len deelnemen. Den volgenden dag zullen de gasten een krans leggen op het graf der gesneuvelde gemeenteambtenaren, terwijl in den namiddag een autotocht naar het historische Stresa wordt aangeboden. Vrij dags heeft de terugtocht plaats. GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER—ZEGWAART Dinsdagavond 8 uur kwamen de Raden van Zoetermeer en Zegwaart voor de laatste maal in gecombineerde vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter: burgemeester L. R. Middel- berg. Secretaris de heer C. P. Blaauwhof. Op de voorgeschreven wijze, door voor lezing van het formuliergebed opende de voorzitter de vergadering. Hierna las de secretaris de notulen der gehouden gecombineerde vergadering op 16 Juni 1932. Deze werden zonder op of aanmerkingen goedgekeurd. Voor de laatste maal gescheiden. De voorzitter daarna het woord nemende haalde onder meer aan dat deze laatste vergadering als een mijlpaal in de geschie denis onzer gemeente is aan te merken. Het is bijna 3 jaren geleden, dat de beide raden in gecombineerde vergadering bij een waren, aldus spr., en in die vergade ring werd toen het rapport aangeboden naar aanleiding waarvan besprekingen zijn gevoerd tot samenvoeging en al heeft het lang geduurd, thans de beslissing is ge vallen. Opmerkingen werden nog al eens gemaakt, dat men meende de zaak in den doofpot was, van andere zijde, zie je wel, er komt niets van al naar gelang men voor- of tegenstander was. Vervolgens werd_ opgemerkt, door den voorzitter, dat de geschiedenis van de laatste 3 jaren vol doende bekend was, hij verwees naar het jaar 1846, toen de eerste pogingen werden aangewend tot samenvoeging te geraken. De plaatselijke toestanden waren toen van dien aard, dat de pogingen gedoemd wa ren te mislukken. Die herhaalde poging in 1921 mislukte eveneens, omdat er toen nog geen voldoende factoren waren om tot elkaar te komen. In 1932 was de toe stand zoodanig veranderd, dat men de in 1846 gedane poging wederom opvatte, en het resultaat is geweest, dat hedenavond 12 uur de nieuwe gemeente Zoetermeer in de rij der Nederlandsche gemeenten wordt geplaatst. De voorzi.tter wees op het nut van grootere eenheden, o.a. bij exploitatie waterleiding, uitvoering gezondheidswet, schoolkwesties, politieverordening enz. enz. Wierp verder een blik in het verleden en haalde de jaren 1818, 1841, 1845 en 1850 aan, toen de toestand voor de bevolking nog slechter was dan thans. Na gewezen te hebben op de belangrijke plaats als nieuwe gemeente, als knooppunt van rijks- en provincale wegen, de uitbreidingsmo gelijkheden enz. enz. hoopte de voorzit ter, dat spoedig de bewoners zich één mochten gevoelen; dat de gemeente mocht groeien en bloeien door onderlinge sa menwerking en onderlinge saamhoorig- heid en onder Gods zegen de nieuwe ge meente zich verder mocht ontwikkelen. Tot de aftredende wethouders, de hee- ren Van Duyvenbode en Van Well, richtte de voorzitter zich en sprak gloedvolle woorden van dank voor de aangename wijze van samenwerking in de bijna 4- jarige bestuursperiode, waarbij spr. spe ciaal deed uitkomen, dat de belangen der gemeente werden gediend en partij- en andere belangen werden uitgeschakeld, zonder verzaking van principes. Ook de radsleden werden hoofd voor hoofd door den voorzitter bedankt voor hunne toewijding in gemeentezaken, waar bij allen naar hunne politieke- en andere inzichten werden toegesproken. In een uitgebreide rede sprak de heer Van Well woorden van dank aan het adres van den burgemeester, collega-wet houder Van Duyvenbode, leden van den Raad en collega's wethouders van Zoeter meer. Ook de heer Van Duyvenbode sprak een kort dankwoord. De overige leden van den scheidenden Raad richtten zichtot den voorzitter met een woord van dank voor de tot hen ge richte woorden. De heer Scheer, wethouder van Zoeter meer wees nog op de aangename samen werking met het college van Burg. en Weth. van Zegwaart. Nadat de voorzitter, voorzoo ver noodig, alle sprekers had beantwoord, sloot hij de vergadering. GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM De Raad dezer gemeente vergaderde gis terenavond te half 8 uur. Voorzitter: wet houder Bader. Afwezig: wegens ongesteld heid de Burgemeester en wethouder War- naar. Afwezig wegens verblijf buitenslands de heer Van Zonneveld. De voorzitter opende de vergadering en sprak de wensch uit, dat de Burgemeester en Wethouder Warnaar spoedig hersteld mogen zijn. De notulen werden goedgekeurd; de in gekomen stukken voor kennisgeving aan genomen. a Aan de orde was daarna de vaste aan stelling van den gemeente-opzichter. Na eenige opmerkingen van de heeren Schrama en Van Breda, werd besloten dat deze aan gelegenheid nogmaal in B. en W. bespro ken zal worden. Ged. Staten drongen erop aan, dat in verband met den aanleg van nieuwe we gen de Raad in beginsel zou besluiten een nieuw uitbreidingsplan te laten ver vaardigen. De heer Van Breda achtte uitstel van dit besluit gewenscht; het Provinciaal wegen plan staat nog niet vast. De heer Speelman zag hierin juist een .voordeel. In beginsel werd besloten volgens de J wensch van Ged. Staten. Ged. Staten blijven erop staan, dat We genbelasting geheven wordt, 5 pet. gebouwd en 2.5 pet. ongebouwd. B. en W. hebben zich nogmaals tot de Provinciale Griffie gewend en hebben nog gisteren een conferentie te Den Haag ge had. In deze conferentie is nogmaals gewe zen op de noodtoestand in de gemeente, we gens uitblijven van de betalingen uit Duitschland. De heer Van Breda voelt er nog niets voor om deze hoogere belasting in te voe- rei, al zullen Ged. Staten er ons toe dwin gen. De heer Verkley zag er een inconsequen tie in, dat eenerzijds de grondbelasting wordt verlaagd en anderzijds gedwongen wordt de wegenbelasting te verhoogen. Spr. wilde, evenals de heer Van Breda, kalm afwachten. De voorzitter en de secretaris gaven nog eenige indrukken weer van de gehouden conferenties. De heer Speelman gaf toe, dat de ge meente de belasting niet kan dragen. Wat niet kan, is nog nooit gebeurd. Dat ziet men met de Roebelasting! Met koppig verzet be reikt men niets. Wanneer wij aantoonen, dat wij onmachtig zijn tot betalen, zullen wij meer bereiken. De heer Vogelaar wil zoo lang mogelijk protesteeren tegen de 5 pet. en 2.5 pet. heffing. Misschien dat de Kroon tenslotte een andere en voor de gemeente gunstige beslissing neemt. Met algemeene stemmen werd besloten géén verhooging van de Straatbelasting in te voeren. Ged. Staten hadden nog eenige andere opmerkingen op de begrooting. Zij wen- schen het vergunningsrecht te verhoogen. Bovendien achten zij de kosten der verlich ting te hoog. De Raad was het hiermede eens. Op verlangen van Ged. Staten werd de post drukbehoeften enz. met 200.ver laagd. In een bui van uiterste lankmoedig heid vonden Ged. Staten goed, dat aan de leden der commissie voor steunverleening een presentiegeld van 1.werd gegeven, (tot op heden 2. Uit den Raad werd gewezen op de zeer vele werkzaamheden dezer commissie. Be sloten werd het uitgetrokken bedrag te handhaven. Ged. Staten wenschen. dat de jaarwed den van ambtenaren en gemeentewerklie den worden verlaagd. B. en W. hebben hiertegen geprotesteerd. Uit de Raad werd gewezen op de onbillijkheid alleen de lage re ambtenaren uit te kiezen. Als er ver laagd moet worden dan over de geheele linie. De Raad besloot met alg. stemmen geen salarisverlaging toe te passen. Daartegenover dienen voor burgemeester, secretaris en ontvanger de salarissen, vol gens wettelijk voorschrift, verhoogd te worden met resp. 8.38.en 43. De begrooting 1935 werd met deze be dragen gewijzigd, alsmede met een verras sing /in de Mabeg, die een nota indiende van 1034.wegens architecten-loon bü den aanleg van de rioleering m 1932. Besloten werd de huur van bet walhuisje aan de Oosthaven te verminderen. De bagrooting 1935 dient nog gewyzigd te worden in verband met extra-steun aan werkloozen (kleeding en schoeisel). Dit was eer. administratieve wyziging. De heer Schrama drong erop aan, dat bij de uitkeering een hooger gemiddeld aantal werkloozen zal worden genomen. (Geno men wordt het aantal werkloozen in Octo ber). De heer Van Breda bracht hulde aan het Nationaal Crisiscomité. Punt 9 vaststelling pensioensgrondsla gen voor de ambtenaren burg. stand, punt 10. Voorschotten bijzondere scholen, punt 11 vergoeding handwerkonderwys aan bij zondere scholen over 1932 en 1933, gingen zonder bespreking onder de hamer door. De opcenten op de Fondsbelasting werden wederom vastgesteld op 75. t)e balans en verlies- en winstrekening Woningbouwvereniging „Vooruitgang" over 1934 werd goedgekeurd. De verkeers-opstopping tijdens de bloemendagen. By de rondvraag beklaagde de heer Speelman zich over de opstopping van het verkeer bij de in verbouw zynde klapbrug. Spr. stelt hier de ingenieur van de Rijks waterstaat in gebreke. Met geringe kosten was daar de brug bijna gereed is een nood-verbinding te maken geweest. Spre ker stelde voor, dat namens den Raad een protest wordt ingediend by den Ingenieur. De voorzitter zeide, dat het gemeentebe stuur reeds een protest heeft ingediend. De heer van Breda bracht nogmaals de open-vaart ter sprake. Spr. meende, dat het Gemeentebestuur zou pleiten voor een open verbinding met het groote vaarwater. Ech ter heeft spr. vernomen, dat, toen de be zwaarschriften zijn besproken, medege deeld is, dat het gemeentebestuur van Sas- senheim geen bezwaar had. De voorzitter zeide toe, den Raad hierom trent te zullen inlichten. De heer Van Breda drong voorts aan op bespoediging van de uitvoering der Raadsbesluiten inzake de verhuring van „Sporthoff". De voorzitter meent, dat de beide voet- balvereenigingen Teylingen en Ter Leede nog steeds niet tot overeenstemming zyn gekomen. De heer Hoogervorst merkte op, dat er te veel tijd is verstreken sedert de laatste raadsvergadering. De heer Vogelaar vroeg inlichtingen over de steun aan ouden van. dagen; als het weer twee maanden duurt vóór de Raad vergadert, zou spr. gaarne zien dat B. en W. nu reeds gemachtigd werden eventueele verbeteringen in de normen toe te passen. De heer Schrama was het met den heer Vogelaar volkomen eens. De nood is hoog Spr. wees erop, dat de post niet zal worden overschreden. De voorzitter maande tot voorzichtigheid; spr. is natuurlijk voorstander van eenige verhooging, maar het uitgetrokken bedrag mag zeker niet overschreden worden. De voorzitter sloot daarna de vergade ring met een dankwoord aan den secretaris voor de goede voorlichting. DE LUCHTROQVESS V"» HOITIKA. 295. Wat had dat te beduiden? Zouden het stroopers zijn? Als ze maar niet hierheen kwamen.... Hen was nog nooit alleen 's avonds hier in het donker geweestAls hij eens in zijn hut kroop? Hij kroop er in en na een tijd, stak hij voorzichtig zijn hoofd eens buiten de planken. 296. De stemmen schenen nu verder af te zijn en hij moest het er dan maar op wagen, zoo gauw mogelijk hieh vandaan ta komen. Maar in het donker viel dat niet mee. Het paadje door het riet, dat hy overdag zoo goed kende, kon hij nu niet herkennen en eer hij er op bedacht was, verdween zijn eene been in het water.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10