WOENSDAG 1 MEI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. '0 GEMEENTERAAD VAN NOORDWJJK HOCKEY NEDERLAND—DUITSCHLAND. Nog een Duitsche persstem. In het „Berliner Tageblatt" staat een be schouwing over den j.l. Zondag te Amster dam plaats gehad hebbenden wedstrijd Ne derlandDuitschland. Men vraagt zich af hoe het gekomen is, dat Duitschland van Nederland verloren heeft. En het ant woord luidt: Nederland won op vrij ge lukkige wijze tegen een Duitsch elftal, dat zich de speelwijze der tegenstanders liet opdringen. Wat de beide Nederlandsche doelpunten betreft, volgens het blad hebben de Neder landers uitstekend geprofiteerd van de fout der Duitschers te laat bij de strafcor- ners uit te loopen. Maar ook over het Duitsche doelpunt is men niet tevreden. Het eenige doelpunt, al dus het blad, dat Scherbarth voor de pauze voor Duitschland scoorde, was,nog minder overtuigend dan de beide benutte strafcor- ners der Hollanders. Beter was daarentegen het spel op het middenveld. De Hollandsche verdedigers en halfspelers gaven de Duitsche voorhoede geen kans haar spel te ontwikkelen. Daar bij kwam nog, dat de Duitschers hun rechtsbuiten Bieberbach wegens een knie blessure moesten missen. Uhl viel voor hem in, maar de gevaarlijke rechtervleugel had veel aan kracht ingeboet. Weiss werd voorbeeldig gedekt en werd, daar ook Scherbarth, die met Katzenstein niet zoo goed samenspeelde als met Messner, hem weinig aangaf, niet zoo vaak in het spel betrokken. Wat betreft de veelvuldige Nederland sche aanvallen schrijft het blad, dat de Duitsche verdedigers met de snelle en ener giek spelende Hollandsche aanvallers veel moeite hadden. Warnholtz heeft veel en uitstekend gehouden, hij moest veel vaker in gevaarlijke situaties ingrijpen dan zijn overbuur. Dat bewijst, aldus eindigt de beschou wing, dat de overwinning van de Neder landers zeker niet onverdiend was. Het Ne- derlandsch elftal, waarin de jongere spe lers zich uitstekend aanpasten, overtrof zich zelf. As. Zondag echter en dat is een troost, hebben de Duitschers gelegenheid revanche te nemen. HET TOURNOOI TE BRUSSEL. Het Duitsche elftal tegen Frankrijk en Nederland. Het Duitsche elftal, dat Zaterdag 4 Mei aa. te Brussel tegen Frankrijk en Zondag 5 Mei tegen Nederland speelt in het kader van het internationaal hockeytournooi, is als volgt samengesteld: Doel: War.iholtz (Hamburg). Achter: Weisner (Leipzig) en Zander (Berlijn). Midden: Blessmarm (Keulen), Milner (Leipzig) en. Schmalix (Berlijn). Voor: Huffmann (Essen), Mehlitz (Ber lijn), Weiss (Berlijn), Hamel (Berlijn) en Kramer (Hannover). nl vergelijking met het Duitsche elftal, dat Zondag j.L te Amsterdam van Neder land met 21 verloor zijn dus nog al wat wijzigingen aangebracht. Over het £lge- imeen kan men zeggen, dat men jongere krachten heeft laten vallen en weer meer -geroutineerde internationals als Weisner, Milner en Mehlitz in het elftal heeft op genomen. ZWEMMEN WILLY DEN OUDEN TE OSLO. Gisteravond heeft de Rotterdamsche zwemster Willy den Ouden in het Torvga- tensbad te Oslo voor de tweede maal deel genomen aan wedstrijden, georganiseerd door de vereeniging „Speed". Er was we derom zeer veel publiek. Aanwezig waren o.m. de Noorsche kroonprins en zijn ge malin. De 50 M. vrije slag legde Willy den Ouden af in den prachtigen tijd van 29,8 sec. De beste Noorsche zwemster, Aud Pe- dersen van K.K.S. deed er 38,4 sec. over. Op de 100 M. rugslag had zij als tegen standster de bekende Deensche zwemster Inger Kragh, die zij ver achter zich liet. De tijd van Willy den Ouden was 1 min. 20,3 sec., die van Inger Kragh 1 min. 33,6 sec. De Nederlandsche zwemster oogstte voorts bij de demonstratie schoonspringen veel applaus. Overigens was zij gehandicapt door een verkoudheid, terwijl zij nog lang niet geacclamatiseerd was. Wij vernemen nog, dat Willy den Ouden een bezoek heeft gebracht aan Sonja Herrie, waarbij de Noorsche wereldkampioene aan de Rotterdamsche wereldrecordhoudster haar prijzen heeft laten zien. Overigens heeft de Nederlandsche zwem ster van haar bezoek aan Noorwegen ge bruik gemaakt om ski te leeren loopen en tweemaal heeft zij de latten onder gehad. Donderdag as. vertrekt zij naar Stock holm en vóór dien tijd hoopt zij nogmaals op de skis te kunnen oefenen, NEDERLAND—INDIE. Naar wij vernemen vindt op 26 Mei as. in het Sportfondsenbad te Amsterdam een zwemwedstrijd NederlandIndië plaats, welke georganiseerd wordt door de zwem- vereeniging „Het IJ". De in Nederland vertoevende Neder lands ch-Indlsche zwemmers zullen op de zen wedstrijd tegen de beste overige krach ten van Nederland -uitkomen. Op het programma staan de 100 M. vrije slag, de 100 M. schoolslag en de 100 M. rugslag voor heeren, een stafette 4 x 200 M. en een waterpolo wedstrijd. Voorts zal de wereldrecordploeg dames op de 4 x 100 M. estafette vrije slag, be staande uit de zwemsters Selbach, Timmer mans, Mastenbroek en den Ouden in dit numemr uitkamen tegen acht Neder- landsch-Indische zwemsters. WATERPOLO GEWIJZIGDE COMPETITIE-INDEELING VERZOCHT. In verband met de indeeling der water- polo-competitie van den K.N.Z.B. voor het aanstaande seizoen voor de tweede klasse is op initiatief van de Zwem- en Polo-ver- eeniging „De Zijl" te Leiden bij de Water- polo-commissie van den bond een met re denen omkleed verzoekschrift ingediend om alsnog over te gaan tot wijziging van die indeeling, in dier voege dat in plaats van drie afdeelingen van vier en één af- deeling van vijf zeventallen worden sa mengesteld twee afdeelingen van zes en één afdeeling van vijf zeventallen. Van diverse vèreeruging is verzocht instemming te be tuigen en bereids werden adhaesie-betui- gingen ontvangen van de vereenigingen G.Z.C. (Gouda), R.Z.C. (Rotterdam) en S.Z. en P.C. (Schoonhoven). WIELRENNEN RONDE VAN SPANJE. Maandag werd de eerste etappe van de Ronde van Spanje verreden, waaraan ook wordt deelgenomen door de beide Neder landsche wegrenners Valentijn en van der Ruit. Deze eerste etappe leidde van Madrid naar Valladolid, een afstand van 185 K.M. met een lastige berg de Vol del Puerto delle Lionne. De Zwitser Amberg bereikte het eerste den top, op bijna 1 minuut gevolgd door den Italiaan Barral, vervolgens Mi- linar, Ezquerra en Trueba. Bij het dalen werden de vluchtelingen echter weer in gehaald. Op 40 K.M. </an de finish wisten Dignef en Canardo te ontsnappen. Zij ver kregen een flinken voorsprong en in de sprint te Valladolid werd de Belg winnaar. Intusschen waren Valentijn en Cappela de beide vluchtelingen achterna gegaan, doch ze konden hen niet meer bereiken. Valentijn bezette een fraaie derde plaats, terwijl van der Ruit op de 7e plaats eindigde. In totaal waren 50 renners gestart. Het resultaat was: 1. Dignef (België) tijd 5 uur 58 min. 12 sec.; 2. Canardo (Spanje) op 2 lengten; 3. Valentijn tijd 5 uur 59 min.; 4. Capella (Spanje); 5. Max Bulla (Oostenrijk) tijd 6 uur 10 sec.; 6. Ezquerra (Spanje) zelf den tijd; 7. Van der Ruit zelfden tijd; 8. A. Deloor (België) zelfden tijd; 9. Thallinger (Oostenrijk) zelfden tijd; 10. Fayolle (Frankrijk) zelfden tijd. Gisteren werd de tweede etappe verre den, het traject ValladolidSantander, dat 251 K.M. lang is. Winnaar werd de Spanjaard Escuriet in 8 uur 33 min. 57 sec.; tweede was Cardona (Spanje), derde de Belg Deloor. POSTDUIVEN „Steeds Sneller" (Noordwijk). Wedvlucht vanaf St. Kathelijne Waver tBelgië). Afstand 130 km. In concours wa ren 66 vogels. Deze zijn gelost te 8.20 uur met koude N.W. wind en bewolkte lucht. De vogels zijn geconstateerd als volgt: Gebr. Klinkenberg 1, 6, P. Bosman 2, 3, 13, Gebr. v. d. Poel 4, 5, 8, 12. 15 en 22, A. van Duin 7, 14 en 18, Gebr. Zonneveld 9, Th. Steen voorden 10, 11, 19, A. Boot 16, 17, 20 en 21, Voor deze vlucht was een eereprijs uit geloofd (50 c.) welke werd gewonnen door Gebr. Klinkenberg. De eerste vogel is te 11853 geconsta teerd en bereikte een gemid. snelheid van 788 meter per min. De 22ste vogel is ge constateerd te 111387 en bereikte een gemid. snelheid van 731 m. per min. A.s. Zondag wedvlucht vanaf Vilvoorden (België). Afstand 146 km. Vodr deze vlucht zijn drie eereprijzen toegezegd. SPORTSNIPPERS. Morgenmiddag half 6 speelt op het N.B. L.O.-terrein LJ\S.V.-veteranen tegen C.G. W.-veteranen. De Rij wiel wedstrijd voor werkloozen wordt een groot succes. Maandagochtend 9.30 uur wordt van het Parkeer-terrein bij Zomerzorg vertrokken. De deelnemers kun nen terug zijn tusschen 4 en 5 uur n.m. De jongste deelnemer is 19 en de oudste 59 jaar. LUCHTVAART LUCHTHAVEN CROYDON IS TE KLEIN GEWORDEN. In zeven jaar is heit verkeer met 300 procent toegenomen. Het vliegveld te Croydon moet, doordat het luchtverkeer zich vlug en gestadig uit breidt, verbeterd worden, waarvoor een credJet van verscheiden duizenden ponden sterling is uitgetrokken. Zeven jaar geleden is het Loncjensche vliegveld ingericht tot voornaamste luchthaven voor passagiers en goederen, doch sedert is het verkeer met driehonderd procent toegenomen en ver trekken dagelijks vliegtuigen naar alle deelen der wereld. INGEZONDEN STUKKEN De gementeraadsverkiezing te Leiden. Geachte Redactie, Naar aanleiding van de vastgestelde can- didatenlijst waarbij geen enkele arbeider een verkiesbare plaats heeft, zou ik het na volgende willen opmerken. De roomsche arbeiders, die nu door het resultaat van de stemming over de rang orde gedupeerd zijn, hebben nu maar één weg en dat is bij de officieele stemming te stemmen niet op No. 1 ma.r op No. 8 van de roomsche lijst. Ik weet, dat de candida- ten beloofd hebben, geen voorkeurzetel te aanvaarden, maar hier moet het bestuur van de partij beslist een uitzondering ma ken voor den heer v. Oyen. Deze rangorde is beslist in strijd met de bedoeling van de leiding van de Staatspar ty, die aangegeven heeft, dat zooveel moge lijk alle richtingen moeten vertegenwoor digd zijn. De arbeiders zijn echter opzij gezet en de eenige geadviseerde op een be hoorlijke plaats is nu door een actie van middenstanders en eenige, de arbeiders zaak verraden hebbende personen op een plaats komen te staan, die beslist geen ze kerheid geeft. Dat moet veranderen, tot eiken prijs. Den heer v. Oyen moet vrijheid krijgen een zetel te aanvaarden op voorkeurstem men. U, geachte Redactie, dankend. Een lid v. d. R. K. S t a a ts- partij. Wij willen ons gaarne veroorloven, hier bij eenige kantteekeningen te maken. Voorop zij onomwonden verklaard, dat wij het jammer vinden, dat wij het betreu ren, dat de heer v. Oyen een nummer naar achteren is geschoven (van 7 op 8). Men versta ons goed: wij zeggen niet, dat wij het betreuren, dat de heer Tobé meer naar voren is gebracht (van 8 op 6); wij verklaren alléén, dat wij bedoelden „ar- beiders-candidaat" op een betere plaats hadden willen zien, dan op die, welke hem nu door den uitslag der gehouden stem ming is toegewezen. Dit in alle oprechtheid vooropstellende, wil len wij inzender en anderen het volgende in ernstige overweging geven: lo. Dat het uitgesloten is, dat er 8 can- didaten door de R.-K. Staatspartij zullen worden gekozen, mag niet zoo absoluut worden beweerd! Integendeel; wij achten, als er goed gewerkt wordt vóór de verkiezing, het behoud van den 8sten zetel zeker niet uitgesloten; 2o. Dat „geen enkele arbeider" een ver kiesbare plaats heeft (verondersteld dan, dat nummer 3 geen verkiesbare plaats zou zijn), is alléén waar als men „arbeider" opvat in een beperkten wij zouden haast zeggen: bekrompen beteekenis; 3o. Dat de „arbeiderscandidaat" van Oyen van plaats 8 op plaats 7 is gebracht had voorkomen kunnen worden, als de Kieseomité's anders hadden gewerkt; als deze* comité's niet slechts hadden geijverd voor een bepaalden candidaat, zich er niets van aantrekkend wat met de andere candi- daten zou gebeuren; 4o. De waarheid gebiedt ori. de oorzaak van de gemaakte wijziging in het gegeven advies niet op de eerste plaats te zoeken in de „actie van middenstanders". Wij meenden .goed te doen, bovenstaan de opmerkingen te makeA, om verkeerde, d.w.z. onware voorstellingen te voofko- Vast staat ori. dat, als alle a r b e i d e r s aan de stemming het advies hadden ge volgd, de heer v. Oyen de zevende plaats zou hebben behouden. Redactie. Voor het Derde-Orde-restaurant te Leiden. Leiden, 29 April. 1935. Geachte Redactie, Gaarne verzoek ik U opname van dit schrijven in Uw veel gelezen blad; bij voor baat mijn dank. Volgens de advertentie van Zaterdag j.l. bied ik te koop aan een repro ductie van het Levendaal (waarvan onlangs het origineel werd aangekocht door H. M. de Koningin). De opbrengst hiervan komt ten goede aan het Derde Orde-restaurant; dus niet 50 pet. zooals in advertentie ver meld, maar het heele bedrag, natuurlijk met aftrek van de te maken kosten. Dit in overleg met pastoor Smitz. Er is mij al aanvrage gedaan door win kels, die de kaarten (welke verkrijgbaar zijn bij G. A. Schrijvers, Nieuwe Rijn 73), willen verkoopen, welke aanvrage natuur lijk gaarne wordt ingewilligd. U nogmaals dankend voor de plaatsing. Hoogachtend, Uw dw. dn. G. A. SCHRIJVERS. Leiden, 30-4-1935 Langs dezen weg betuig ik mijn harte lij ken dank aan de R.-K. Commissie voor Werkloozenzorg voor hetgeen zij voor de werkloozen gedaan heeft. EEN R.-K. WERKLOOZE. De Raad dezer gemeente kwam Dinsdag middag te 2 uur in openbare zitting bijeen. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heeren P. Admiraal en J. G. van Eeden. De voorzitter opent de vergadering met gebed en herdenkt de verjaardag van Prin ses Juliana. Spr. uit den wensch, dat de Prinses nog vele jaren gespaard moge blij ven. De heer Liefferink memoreert de groote eer, die de gemeente is te beurt gevallen, j dat de Koning en de Koningin van België ten huize van den Burgemeester hebben vertoeft. Spr. dankt den Burgemeester voor de bemoeiingen die hij in deze heeft gehad. B. en W. stellen den Raad voor de door de weeshuismeesters ingezonden rekening en verantwoording over 1934 goed te keu- Het heeft de aandacht van den heer Braun getrokken, dat er een niet onbelangrijke achterstand is in de betaling van de rente. Spr. verzoekt hiertegen maatregelen te ne- 1 men. De heer Meijer vindt het niet juist, dat niet alle stukken, die noodig zijn voor een juiste beoordeeling van de rekening aan den Raad zijn overgelegd. Spr. acht het op die manier moeilijk voor den Raad om zijn goedkeuring aan de rekening te hechten. Weth. Alkemade zegt-, dat hij er als wees huismeester bezwaar tegen hééft sommige stukken ter inzage te leggen. Ten aanzien van de rente-achterstand zal spr. in be sloten zitting nadere mededeelingen doen. De heer Van der Wiel vraagt of de Raad geen ter inzage legging van alle stukken kan eischen. De voorzitter bevestigt dit. Op voorstel van den heer Meijer wordt besloten de vaststelling der rekening aan te houden tot an de nadere mededeelingen in de besloten zitting. De rekening van den schoolartsendienst over 1934 wordt goedgekeurd. Het uitbreidingsplan. B. en W. stellen den Raad voor de vast stelling van het uitbreidingsplan voor drie maanden te verdagen. Door het groote aan tal ingekomen bezwaarschriften is het voor onderzoek door de commissie nog niet be ëindigd. De heer Van der Wiel vraagt door wie de ingekomen bezwaarschriften onderzocht worden. De voorzitter zegt, dat dit door de commissie voor het uitbreidingsplan ge schiedt. De heer Van der Wiel vraagt of" dit wel juist is; of deze commissie wel voor dit onderzoek door den Raad is aangewe zen. Spr. acht het voor groot belang, mede in verband met de actie in de gemeente, dat B. en W. middelen beramen om met den volledigen Raad de ingekomen bezwaar schriften te behandelen opdat de Raad straks in volle overtuiging de beslissing omtrent het plan kan nemen. Spr. zou er geen bezwaar tegen hebben als hiervoor enkele avonden beschikbaar werden ge steld. De voorzitter heeft tegen dit voor stel geen bezwaar. De heer Meijer vraagt den Raad dan te gelijk op de hoogte te stellen van alle za ken en verordeningen, die met het uit breidingsplan in verband staan. De voor zitter zegt zulks toe. Besloten wordt de vaststelling van het uitbreidingsplan voor 3 maanden te ver dagen. Een tegelterras. B. en W. stellen den Raad voor ongeveer 60 M2 tegelterras te verhuren aan den heer van Wijk. In de vorige vergadering was dit voorstel door B. en W. teruggenomen, daar met den heer van Wijk onderhandelingen gaande waren om tegelijk een strookje grond van hem aan te koopen. De voor waarden die echter waren gesteld waren voor de gemeente niet te aanvaarden. Verschillende heeren willen, als de heer van Wijk niet toeschietelijk is, ook de ver huring aanhouden. Aangedrongen wordt op mededeeling van de gestelde voorwaarden. Weth. Alkemade deelt mede, dat als voor waarde gesteld is, dal de gemeente voor haar rekening de terrasmuur verplaatst en dat gedurende 15 jaren vrijstelling van huur van het terras wordt verleend, hetgeen alleen aan vrijstelling neerkomt op een be drag van 900. Enkele heeren meenen, dat deze twee za ken niet aan elkaar gekoppeld moeten wor den. Na langdurige discussies wordt beslo ten, dat B. en W. het terras kunnen verhu ren als de heer van Wijk het bedoelde strookje grond gratis aan de gemeente af staat. B. en W. stellen den Raad voor om ge lijk de parkeerterreinen aan den Noord- boulevard ook die aan den Zuid-Boulevard, bij den vuurtoren en in het Langeveld te verpachten. De voorzitter is tegen verhuring van de Standplaatsen aan den Zuid-Boulevard, daar dit altijd vrij is geweest en de gemeente voor inrichting van deze staanplaatsen weinig kosten heeft behoeven te maken. Verschillende heeren pleiten eveneens tegen verpachting. In stemming gebracht wordt het voorstel van B. en W., n.l. om tot verpachting van alle parkeerterreinen, ook die aan den Zuid-Boulevard, over te gaan, aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren Liefferink, Soeteman, de Groot, den Hollander, van der Meer en van der Wiel. Na de stemming deelt de heer Braun mede, dat hij zich vergist heeft en even eens tegen had willen stemmen. Had de heer Braun tegen gestemd, dan zou het voorstel niet zijn aangenomen, daar dan de verhouding juist andersom geweest zou zijn, rul. 6 stemmen voor en 7 tegen. De tarieven voor het parkeeren worden voor alle terreinen bepaald op 10 cent voor fiet sen, 15 cent voor motorrijwielen en auto's en 25 cent voor autobussen, ongeacht den tijd, dien men op de parkeerterreinen door brengt. Aan P. Plug te Noordwijk aan Zee wordt vergunning verleend voor het aanleggen van een straat van de de Ruiterstraat naar den Oranje weg. De kosten van aanleg be dragen 3960.welke kosten door Plug worden betaald. Een aanvrage voor het aanleggen van een straat door K. Giezen en door G. Krau wordt aangehouden voor bespreking in de commissie voor openbare werken. Aan het Bestuur der Chx. U.L.O. school te Noordwijk aan Zee wordt een voorschot op de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet verleend van 1054.90, berekend naar een voorloopigen kostprijs per leer ling van 25. Op verzoek van den heer Rodenburg om een straatverlichting aan te brengen in de Beeklaan wordt afwijzend beschikt. De kohieren riool belasting en honden belasting 1935 worden vastgesteld. B. en W. worden gemachtigd om met het rijk een overeenkomst aan te gaan voor medegebruik van de rijkstelefoonkabels en palen voor de verbinding van het pomp station der waterleiding met den politie post te Noordwijk aan Zee. Dit medege bruik bestaat al sedert jaren, doch het ryk vraagt hiervoor thans een vergoeding. Bij de rondvraag vraagt de heer Caspers hoe het staat met den aanleg van een voet pad langs de Beeklaan. Weth. Alkemade deelt mede, dta hij deze zaak bekeken heeft en den Gemeente-architect heeft opgedra gen een begrooting vani kosten te maken. Het heeft den héér Van der Meer verwon derd op de agenda voor deze vergadering geen voorstel te zien inzake de korting op de salarissen. De voorzitter heeft zelf mede gedeeld bij de behandeling van de begroo ting, dat vóór 1 Mei voorstellen aan den Raad moesten worden gedaan, daar de hui dige korting slechts tot 1 Mei liep. Spr. acht het noodzakelijk tot verlichting der lasten te komen en de dalende lijn te volgen. De voorzitter deelt mede, dat door aller lei omstandigheden de voorstellen niet ge reed zijn gekomen. De voorstellen zullen den Raad echter zoo spoedig mogelijk be reiken. De heer Van der Meer vreest, dat deze zaak automatisch op den langen baan ge schoven wordt. De heeren Krau en van der Niet deelen mede, dat in contraprestatie werkzaamhe den worden uitgevoerd, die anders door losse krachten werden gedaan. De voor- voorzitter zegt onderzoek toe. De heer Van der Meer vraagt naar de resultaten van de proef die In enkele ge meenten genomen is met de toeslagen op de loonen in het vrije bedrijf. De voorzit ter zal hierover in besloten zitting mede deeling doen. De heer de Groot vraagt weer geregeld te laten baggeren door den baggerman. Dit is méér dan noodig. Op het oogenblik dost de werkman veel ander werk, terwijl het vaarwater vol bagger zit. De heer Van der Meer vraagt B. en W. te onderzoeken of het niet méér afdoende en goedkooper is om b.v. om de drie jaren de vaarten goed uit te laten baggeren in plaats van één man daar geregeld te laten jjaggeren. De voorzitter zegt onderzoek toe. Hierop gaat de Raad over in besloten zitting. DE LUCHTRO0VERS V" HOfTlKA. 293. Geleidelijk werd het donkerder en donkerder om hem heen. Het schip en de appels verdwenen voor zijn oogen en hij zag een licht, het leek de maan wel., wat gek., hoo rnen?.. Nu opeens boomen midden op zee? Ja, hij zag de maan duidelijk, en die boomendat waren zijn bekende knotwilgen, en hoorhet was of hij de rivier hoorde kabbelenOp beide armen steunende keek hy verwon derd rond. 294. Maar hij zat op zijn eigen piekjenc«, U.v.ui geworden.... de maan scheenwat zouden ze thuis on gerust zijn, hy moest in slaap zijn gevallen. Maar dan had hij al die avonturen maar gedroomd! Fijn was het toch wel geweestha, kon hij zich dat alles maar herinneren en opschrijven. Hoo! stemmen.... Hy sprong overeind.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10