leidsch Crisis-Comité MAANDAG 29 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 BINNENLAND TWEEDE KAMER De Tweede Kamer is bijeengeroepen te gen Dinsdag 7 Mei te een uur nam. De voorzitter zal voorstellen het wets ontwerp ter verlaging van de openbare uit gaven te verzenden naar een commissie van voorbereiding. Voorts zal aan de orde worden gesteld de behandeling vain het voorstel van den heer Aalberse tot wijziging van het regle ment van orde der Kamer. K.J.V.-MEISJES BIJ DEN H. VADER De Romeinsche correspondent van de „Tijd" seint d.d. 27 April: Zaterdagmiddag werden in de groote zaal van de Zegeningen, op dezelfde plaats vanwaar Z. H. de Paus Zondag Zijn zegen ..Urbi et Orbi" heeft gegeven, met groote plechtigheid en met groote vreugde ont vangen de 1200 meisjes van de Neder- landsche K.J.V. en hun familieleden, die daar met haar te zamen waren gekomen. Z. H. de Paus op zijn troon gezeten, om ringd door hoogwaardigheidsbekleeders en door Zijn hof en vele geestelijken, werd met een gejuich en een groote kinderlijke vreugde ontvangen. Hij werd toegezongen door de K.J.V.-ers in de Italiaansche taal, en, evenals de Italianen in Rome, was men hierover in het Vaticaan zeer verwonderd. Nadat de H. Vader op zijn troon had plaats genomen, nam Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen het woord om in de Fransche taal Z. H. den Paus te begoeten en ervoor te bedanken, dat Hij deze K.J.V.-meisjes met deze plechtigheid heeft willen ontvangen. Nadat Mgr. Diepen gesproken had, was het woord aan een der K.J.V.-ers, aan me juffrouw Vermin uit Maastricht. Op bijzondere wijze schilderde zij, hoe alle K.J.V.-ers hadden deelgenomen aan de voorbereidingen, en velen niet alleen voor zichzelf, maar ook om het anderen mogelijk te maken, aan deze bedevaart deel te nemen. Daarop nam Z. H. de Paus het woord. Wij zijn begonnen met een bravo voor u allen en voor elk van u uit te brengen. Maar Wij willen ook beginnen met de vervulling van een duren plicht. De H. Ambrosius, die uit ons dierbaar Milaan kwam, heeft gezegt, dat de duurste plicht van allen is: de plicht om dankbaar te zijn. Inderdaad wij moeten u danken voor het- gaan gij Ons schenkt en laat gevoelen tot diep in Ons hart. Wij willen u danken voor uw geschen ken, die de vreugde zullen uitmaken van zoo vele arme moeders, waarvan Wij er zoovelen om Ons hebben. Verder ook moeten Wij u diank zegen voor het vele schoone, in uw naam gezegd door Onzen eerbiedwaardigen Medebroe der in het Episcopaat, Mgr. Diepen, den bischop van 's Hertogenbosch, en ook door uw eigen vertolkster, die zoo voortreffe lijk heeft gesproken. Dat alles is zoo schoon, zoo ontroerend, zoo kostbaar, zoo verplichtend, dat Wij geen woorden kunnen vinden en nimmer woorden zullen kunnen vinden om Onzen dank oprecht uit te drukken, van alle, en dat is uw bezoek, de tegen- Maar één geschenk is het kostbaarste woordigheid van uw dierbare personen, die gekomen zijn om de kinderlijke liefde te toonen, die u hier bracht. Als Wij denken aan de voorbereidingen, die u zich getroost heeft, voorbereidingen niet alleen van gedachten, gevoelens en gebed, maar ook van onvermoeide kinder lijke nijverheid, zij het om zelf in staat te zijn om te komen, zij het om anderen daartoe in staat te stellen; als Wij daaraan denken, zijn Wij waarlijk ddep bewogen. De Paus wilde nog iets zeggen naar aanleiding van hetgeen de bisschop had gezegd en over zijn betuiging van trouw aan het groote werk van de Katholieke Actie. Wij zullen u zeggen wat de ondergrond is van Onze gedachten. Wie actie zegt, zegt leven. Waar leven is, daar is ook actie. Waar geen actie is, is daar nog geen leven? Misschien er er leven. Maar dan is het een leven, dat verstard is en ingeslapen. Actie is dus het levende leven en het geestelijke leven, en dat is de diepste be- teekenis van de Katholieke Actie. Want wat wilde de Goddelijke Verlosser, van Wiens Verlossing van de menschheid wij nu het Jubeljaar vieren? Wat wilde Hij anders, dan aan de gan- sche wereld en aan alle zielen het leven brengen, dat geestelijke leven, dat de we reld niet kent? De heidensche wereld kent slechts een leven, het leven waarvan Wij de afschu welijkheid en den valschen glans kennen. De Goddelijke Verlosser bracht het le ven, wanneer Hij sprak van de zielen en Zichzelf de Goede Herder noemde. „Ik ben de Goede Herder. Ik ken mijne schapen, en mijne schapen kennen Mij. Ik geef Myn leven voor de schapen. Ik ben gekomen opdat zij het leven zou den hebben en het overvloediger zouden hebben". Z. H. de Paus herhaalde nog eens: „Dat zij het overvloediger zouden hebben". Zie daar, wat Katholieke Actie betee- kent. Ook van uw werken en uw streven is het schoonste de verbreiding, versterking en de verdieping van het leven der zie len. Dat geestelijk leven, dat de Heiland door het Verlosingswerk heeft gevestigd. Moge de Goddelijke Herder u zegenen. Gaat voort het leven zoo te verstaan en uw Goddelijken Koning zoo goed te die nen en gaat voort in uw schoone organi satie, die u zoo nauw verbindt en ver- eenigt, tot groote vreugde van het God delijke Hart, dat op het laatste oogenblik gebeden heeft voor de eenheid der zielen. Wij geven u Onzen zegen, die gij vraagt. De vaderlijke zegen voor u allen en elk van u, maar ook voor allen, die gij verte genwoordigt en die met hun hart bij u zijn In het bijzonder herdenken Wij Onzen eerbiedwaardigen medebroeder, den Aarts bisschop, die misschien meer dan iemand anders verlangd heeft hier aanwezig te zijn en dien Wij ook als aanwezig willen beschouwen. Wij willen niet eindigen zonder Ons hart te richten naar Lourdes, waar op dit oogenblik een groot schouwspel van vroomheid en gebed zich afspeelt. Ook gij hebt bijzondere reden om daaraan te denken. Ook gij vormt een Maria-legioen. Laten Wij Ons vereenigen met Lourdes. In dit dubbele visioen hét nabije, dat u Ons biedt, en het verre van Lourdes, vol glans en zoetheid, geven Wij u Onzen ze gen, opdat gij hem met U drage waar Uw hart zich zal begeven. Hierna spraken de K.J.V.-meisjes met opgeheven arm, wat ook de overige aan wezigen cn bisschoppen deden, een belof te van geloof en trouw uit. Hierna zongen de K.J.V.'ers nog twee Italiaansche liedern, waarmede de audiën tie was afgeloopen. MOEILIJKHEDEN IN DE MIJN INDUSTRIE Bespreking tusschen regeering en rijks bemiddelaar In verband met doe moeilijkheden in de mijnindustrie heeft de rijksbemiddelaar, prof. mr. Aalberse, daarin bijgestaan door den secretaris der rijksbemiddelaars mr. ir. A. W. Quint, Zaterdag op het departement van Koloniën een bespreking-gehad met de regeering. Met den minister-president dr. Colijn waren mede tegenwoordig de mi nisters Slotemaker, van Lidth de Jeude en Oud. Zaterdag is op het departement van So ciale Zaken onder leiding van den Rijks bemiddelaar prof. mr. P. J. M. Aalberse ten bespreking gehouden tusschen par tijen, betrokken bij het dreigende conflict in de mijnen. Bij het begin der besprekin gen deelde de Rijksbemiddelaar namens de regeering mede, dat zij bereid was, onder bepaalde voorwaarden gedurende twee ja ren een bedrag van 800.000 te storten in het algemeen mijnwerkersfonds, waardoor de bijdragen van alle deelnemers in dat fonds met een zeker percentage zouden kunnen worden verlaagd. Bij de verdere besprekingen bleek, dat ook na deze toezegging geen overeenstem ming te bereiken was. Tenslotte verklaarden de mijndirecties, dat zij haar aanvankelijke voorstellen wil den verlagen tot: 1. met ingang van 1 Mei een loonsverla ging bij vijf of zes dagen werk van vijf procent van de betaalde loonen; 2. vermindering van den kindertoeslag met vijf-en-twintig percent; en 3. met ingang van 1 Januari verlaging van de kosten der vacantieregeling met vijftig percent. Ten vierde verklaarden zij, tegen 1 Juli de individueele arbeidsovereenkomsten op te zeggen, ten einde vrij te komen van de verplichte toetreding tot het mijnwerkers- fonds. Van arbeidszijde verklaarde men een stemmig, dat men niet bereid was, deze voorwaarde te aanvaarden. Tenslotte is nog overwogen de instelling van een bemiddelingsraad of van een scheidsgerecht. Deze denkbeelden vonden echter bij geen van beide partijen instem ming. LAND ARBEIDERSBONDEN Uitkeering uit werkloozenkassen duurt vijf jaar De minister van Sociale Zaken heeft volgens de Volkskr. aan de landarbeiders- bonden meegedeeld, dat hij heeft goedge vonden, dat voor hun werkloozenkassen het vroeger reglementsartikel ten opzichte van de periode, waarna voor één jaar geen uitkeering mag volgen, weer wordt inge voerd. Dit beteekent dat leden der land arbeidersbonden vijf jaar achtereen de re glementaire werkloozenkasuitkeeringen mogen ontvangen, vóórdat zij één jaar van uitkeering worden uitgesloten. De minister had aanvankelijk bepaald, dat die periode van vijf jaar moest worden gewijzigd in drie jaar. BEZICHTIGING LANDGOEDEREN DER KONINGIN De landgoederen van H.M. de Koningin, gelegen onder Wassenaar en Voorschoten, zullen van 1 Mei af des Woensdag voor het publiek worden opengesteld.' Kaarten voor de bezichtiging zijn te verkrijgen aan het portiershuis van Raap horst, de eerste woning aan den Leidsche- weg van de Papelaan af te Wassenaar. De opbrengst van deze kaarten is voor het Weduwen- en Weezenfonds van het personeel der koninklijke hofhoudingen. PROF. DR. J. A. VERAART Vijf-en-twintigjarige promotie-herdenking Prof. Dr. J. A. Veraart, hoogleeraar in het handelsrecht, staathuishoudkunde,, ar- beids- en fabriekswetgeving en mijnrecht aan de Technische Hoogeschool, die Zater dag het feit herdacht, dat hij voor vijf en twintig jaar aan de Amsterdamsche Uni versiteit promoveerde, heeft te dezer ge legenheid in de groote zaal van Hotel Wittebrug te Den Haag een druk bezoch te receptie gehouden. R.K.Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 rerleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420 Aanvragen schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 STEMPELEN OP 1 MEI Faciliteiten In verband met van verscheidene zijden daartoe tot den minister gerichte verzoeken heeft, naar wij vernemen, de minister van Sociale Zaken bepaald, dat weliswaar op 1 Mei de werkverschaffingen op de gewo ne wijze moeten doorgaan en aan de on dersteunde werkloozen geen vrijstelling van stempelen kan worden verleend, doch dat de minister er geen bezwaar tegen heeft, dat arbeiders, die daartoe uiterlijk den dag tevoren aan de werkleiding van de werkverschaffing den wensch te kennen geven, dat zij op 1 Mei willen verzuimen, dat geheel voor eigen rekening doen. Een vergoeding wegens verzuim mag derhalve niet worden toegekend. Voorts kan de minister zich ermede ver eenigen, dat de gemeentebesturen desge- wenscht het stempelen voor de ondersteun den vervroegen. Indien het gebruikelijk is, dat een of meer groepen tweemaal per dag stempelen, kan op 1 Mei met 1 maal stem pelen worden volstaan. EEN DUITSCHER TEGEN ZIJN WIL OVER DE GRENS GEBRACHT? Vragen aan de ministers van buiten- landsche zaken en van justitie De heer Boon heeft aan de ministers van buitenlandsche zaken en van justitie de volgende vragen gesteld: I. Is het den ministers bekend, dat op Maandag 4 Februari jJ. een zekere Gut zeit, die in Hengelo arbeidde, door een Nederlander uit Haarlem, onder voorspie geling, dat deze hem een betrekking zou bezorgen in Haarlem, waarheen hij hem in een auto zeide te zullen brengen, in stede van naar Haarlem tegen zijn wil over de Duitsche grens bij Gronau is ge bracht, alwaar de douane-afsluiting ge opend was, teneinde dezen auto door te laten, waarna Gutzeit onmiddellijk werd gearresteerd en in een cel opgesloten? II. Is het den ministers bekend, dat het initiatief hiertoe niet is uitgegaan van den bewusten Nederlander, doch dat deze uit voering geheel in scène is gezet door de Duitsche politie-autoriteiten in Gronau en Detmold? III. Is het den ministers bekend, dat een Duitsche Kriminalbeambte dien dag op Nederlandsch territoir de laatste uitvoe ringshandelingen heeft voorbereid, daar toe in Enschedé een auto heeft gehuurd, welks huurprijs hij den volgenden dag heeft betaald, terwijl de Nederlander na het slagen der onderneming zijn honora rium van den commissaris van politie uit Detmold in ontvangst heeft genomen, uit al welke feiten onomstootelijk vaststaat, dat „an den Vorgangen auf nicht-deut- schem Gebiet direkt oder indirekt deut- sche Amtsstellen beteiligt waren" (welk criterium de Duitsche Regeering blijkens haar antwoord op het protest der Zwit- sersche Regeering inzake Berthold Jacob- Wesemann als beslissend beschouwt voor haar verplichting om een tegen zijn zin ontvoerde terug te brengen)? IV. Zijn de ministers na verificatie en het juist bevinden van het bovenstaande bereid onder het oog der Duitsche regee ring te brengen, dat menschenroof (het iemand opzettelijk over de grenzen van het Rijk in Europa voeren met het oog merk om hem onder de macht van een an der te brengen) in de wetgeving van alle beschaafde Staten als een der zwaarst denkbare delicten wordt beschouwd en in ons Wetboek van Strafrecht met een ge vangenisstraf van 12 jaren wordt be- Ireigd, zoodat de goede zeden in het inte nationale verkeer der volken eischen, dat Gutzeit onmiddellijk ongedeerd naar Ne derland wordt teruggebracht? Het uniformverbod In de Donderdag in de „Vereeniging" matig bezochte vergadering van de N.S.B. te Nijmegen werden door de politie zes jongelui aangehouden die in uniform ver schenen waren in strijd met het uniform- verbod. De jongelui moesten de verboden pakjes uittrekken en kregen bovendien proces verbaal wegens overtreding van het uni form-verbod. WIJ KOMEN WOENSDAG BIJ U AAN! U STELT 0t« TOCH NIET TELEUR De Raad onzer gemeente vergaderde Vrij dagavond 1.1. voltallig ten Raadhuize. Voor zitter de burgemeester. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, lezing der no- toulen door den secretaris. Deze werden onveranderd vastgesteld. Hierna werd de agenda aan de orde gesteld. Medegedeeld werd, dat een adres was in gekomen van de Harmonievereeniging „Kunst en Vriendschap" om een subsidie van 100.De voorzitter deelde naar aanleiding hiervan mede, dat een post op de begrooting was uitgetrokken ad f 20. Hij stelde daarom voor dit adres aan te houden en terug te zenden aan Burg. en Weth. ter fine van advies. Aldus besloten. Voorgelezen werd een afschrift van het adres van den kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente aan den Raad van Zegwaart, be treffende beschikbaarstelling van school lokalen. De heer Scheer sprak hierover zijn be vreemding uit. Niet lang geleden, aldus spr., ontving het bestuur der Chr. School een request van den kerkeraad, teneinde tot overeenstemming te komen. Gisteravond, (Donderdag) is dit request behandeld en zou hierop vandaag of morgen bescheid worden gegeven. Spr. vond het buitenge woon onaangenaam, dat loopende de onder handelingen het adres is verzonden. De voorzitter uitte zich door te zeggen: laten we hopen, dat het onderhoud de zaak zal achterhalen. De heer Bos verstrekte opheldering, door te verklaren, dat het adres aan den Raad van Zegwaart was gezonden, in verband met de samenvoeging der gemeenten. Het adres van den Bond van Ned er 1. Brouwerijen betreffende maximum verlo ven A werd voor kennisgeving aangenomen. Het kohier van de hondenbelasting werd vastgesteld op een bedrag van 240. Inge deeld werden 9 honden in de le klasse, 102 honden in de 2e klasse. Vastgesteld werd de bijdrage aan de Pro vincie voor de overname van de kunstwer ken, tot een bedrag van 265.zijnde het gekapitaliseerde bedrag van het onderhoud over de laatste 10 jaren. Bouwvoorschot voor „de Goede Woning". Een belangrijk punt van de agenda was: Bouwvoorschot van de Woningbouwver- eeniging „de Goede Woning'. De voorzitter lichtte dit punt toe en zei- de naar aanleiding hiervan besprekingen te Onder voorzitterschap van Burgemeester Sahölvinok kwam de Raad dezer gemeente heden in openbare vergadering bijeen. De vergadering wordt door den voorzitter ge opend, waarna voorlezing van het ambtsge bed volgt. Aan de orde wordt gesteld: Voorstel van B. en W. tot hernieuwde vaststelling der verordeningen op de hef fing en invordering van schoolgeld. Voorstel van B. en W. tto vaststelling van het voorschot op de exploitatievergoeding over 1935 aan de R.K. School en de School met den Bijbel, ten bedrage resp. van 2297.— en 374.—. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de nabij het Raadhuis gelegen gedempte sloot van den Polder Nootdorp. Voorstel van B. en W. tot wijziging van deverordeningen op de heffing en invor dering van hondenbelasting. Deze wijziging beoogt hoofdzakelijk de belasting op de los- loopende, niet onder toezicht zijnde, honden te verhoogen. Voorstel van B. en,W. tot het geven van een subsidie van 100.over 1935 aan het Plaatselijk Crisis Comité. B. en W. mee- nen voor te moeten stellen dit bedrag van de post onder volgmo. 179 „ondersteuning aan behoeftigen in geld" af te schrijven. De heer Lindeman wil liever van de post „Onvoorziene uitgaven" afschrijven. De voorzitter ontraadt zulks uit een oogpunt van voorzichtig financieel beleid, onder volgno. 179 is dit jaar reeds een bedrag van 100.meer uitgetrokken. Blijkt eventueel het geraamde bedrag niet voldoende te zijn, dan kan wijziging nog altijd nader beke ken worden. De heer Lindeman kan zich hiermede vereenigen. Voorstel van B. en W. tot wijziging der met de gemeente Delft gesloten stroom le veringsovereenkomst. Voorstel tot het verleenen van extra-hulp aan de werkloozen over 1935. Deze hulp is in de eerste plaats bedoeld voor de grootste gezinnen, die tengevolge van langdurige werkloosheid niet in staat zijn geweest vol doende kleeding, dekking en schoeisel aan te schaffen. In samenwerking met het Na tionaal Crisis Comité zou dan voor dit doel 220.beschikbaar zijn, waarvan de ge meente 21 pet. voor zijn rekening neemt. Voorstel van B. en W. tot verstrekking van aanvullende steun aan kastrekkers tot een bedrag van het verschil tusschen de uit keering vanwege de gemeente en de uit keering uit de werkloozenkas. De heer van der Helm vraagt of deze aanvullende steun van terugwerkende kracht zou worden. De voorzitter antwoordt ontkennend. Reden tot dankbaarheid is z.i. toch zeker aanwezig, nu B. en W. met dit voorstel komen, toen hen ter oore kwam, dat van Regeerings- wege ook in deze uitkeering subsidie zal worden verstrekt. De heer Lindeman meent, dat deze Regeeringsmaatragel reeds omstreeks Nieuwjaar bekend was en spreekt er zijn afkeuring over uit, dat B. en W. eerst nu met hun voorstel komen. Naar de voorzitter mededeelt is zulks on juist en hebben B. en W. zoo gauw zij ken nis kregen van die Regeeringssub&idie, him voorstel ingediend. De heer Lindeman er kent zich vergist te kunnen hebben en acht het antwoord van den voorzitter bevredi gend. VAN ZOETERMEER hebben gevoerd met den heer Pastoor. Gevraagd werd een bouwvoorschot van 28.520.voor den bouw van 12 arbeiders woningen. Waar de huurprijs wel wat hoog was, werd het wenschelijk geacht met een eenvoudiger plan te komen, waarvan de huur der woningen dan 2.75, hoogstens ƒ3.per week zou bedragen. Voorgesteld werd het bouwvoorschot te verleenen, De heer Bos was niet overtuigd, dat de bouw noodzakelijk was. De voorzitter ant woordde hierop, dat bij informatie hem was medegedeeld, dat 20 aanvragen bij de woningbouwvereeniging waren binnenge komen. De heer Duinisveld was aanvankelijk te gen den bouw aan den Broekweg, daar <fce gemeente Zegwaart toch bouwgrond ter be schikking had, en door de samenvoeging dit bezwaar verviel. Na mededeelimg van den grondprijs vervielen zijn bezwaren. De heer Gnoenewegen wees op het nut van be bouwing op verschillende plaatsen in de gemeente. De heer Schild wenschte en zou, zoo hij hierop invloed kon uitoefenen er sterk op aandringen krotwoningen op te ruimen. De heer Garem an maakte bezwa ren tegen opruiming van krotwoningen die toch goed bewoonbaar waren. Hierbij bleek, dat spr. den heer Scheer niet goed had be grepen. De heer Hoogendam was er sterk voor woningen te bouwen van 2.a 2.50 gezien de bouwstandaard en wilde schoon heid prijsgeven om aan de nuttigheid ten goede te komen. Tegen het inboeten van de schoonheid werden bezwaren aangevoerd door den heer Scheer, die wees op de plaats van de woningen aan den Provincialen weg. Met den stem van den heer Bos tegen werd besloten het gevraagde bouwvoor schot te verleenen. Na voorlezing der betrekkelijke posten werd besloten tot een wijziging in de be grooting 1935. Bij de rondvraag maakte de heer Gare- man opmerkingen over de Dorpsstraat te Zoetermeer en Zegwaart. Een en ander had de aandacht van Burg. en Weth., aldus de voorzitter, en zou hier in worden voorzien. De heer Duinisveld vroeg inlichtingen over het uitbreidingsplan, welke hem door den voorzitter werden verstrekt. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank en sprak de hoop uit, dat alle leden op de gecombineerde vergadering ten Raadhuize van Zegwaart op Dinsdagavond as. aanwezig zouden zijn. GEMEENTERAAD VAN NOOTDORP Al deze voorstellen worden na ampele beraadslaging en zander hoofdelijke stem ming door den Raad aangenomen. Bij de behandeling van het door Gedepu teerde Staten aanhangig gemaakte voorstel tot wijziging der grenzen van Veur, Stomp- wijk en Nootdorp, zegt de heer Lindeman sterk voor de annexatie van Veen weg met achterland bij Nootdorp te zijn, daar deze weg met Nootdorp één geheel vormt. De bewoners, bijna allen R.K., behooren tot de Parochie Nootdorp; allen nemen deel aan het vereenigingsleven in deze gemeente. Spr. vraagt wat aan de N.O.-zijde de eigen lijke grens wordt. De voorzitter antwoordt, dat deze wordt gevormd door de sloot over de baan van de electrische spoor, zoodat de onbewaakte overweg aldaar gemeente Nootdorp zou worden. De panden Veenweg 1, 2 en 3 zou den naar Stomp wijk overgaan. De heer Steeneveld wil er de aandacht van Gedeputeerde Staten op vestigen, dat het wenschelijk is de woning van den heer Wiegel, genaamd Schuilenburg, met omligegnd terrein bij Nootdorp te voegen en kan zich overigens met het voorstel ver eenigen. De heer van der Helm verklaart voor vaststelling der grenzen te zijn, zoo- als deze door Ged. Staten worden voorge steld. De heer Post sluit zich aan bij het door den heer Lindeman gesprokene; hij legt er nog eens de nadruk op, dat de Veen- weg met Nootdorp is samengegroeid, de kinderen bezoeken de school alhier, wat posterijen betreft valt dit gedeelte ook on der Nootdorp. Wethouder Tetteroo is om dezelfde redenen ook voor toevoeging van den Veenweg met achterland, evenals Wet houder de Vreede, die zich verzet tegen wijziging van de door Ged. Staten voorge stelde grenzen. De heer 't Hart, die van meening is, dat de Stampwijksche Veen- wegbewaners geheel in Nootdorp zijn inge burgerd, kan zich ook met de annexatie vereenigen. De heer Lindeman stelt voor de wensche- lijkheid uit te spreken, dat het plassenge- bied van de Goo bij Nootdorp gevoegd wordt, waardoor dan de Nootdorpsche ijs baan in de gemeente zou komen te liggen. Spr. is er tegen om de grens aan de N.O.- zijde verder te leggen dan Ged. Staten voorstellen. De voorzitter, die het met den heer Lin deman eens is, vestigt er de aandaent op, dat door toevoeging van genoemd piassen- gebied ook de ijsbaan, bij de Stompwij ksche en Nootdorpsche Veenwegbewoners in ge bruik, in Nootdorp zou komen te liggen. Nadat de verschillende commissieleden zich allen voor het voorstel-Lindeman heb ben uitgesproken, wordt met algemeene stemmen aangenomen het voorstel van den voorzitter aan Ged. Staten te berichten, dat de Raad zich kan vereenigen met de door Ged. Staten voorgestelde grensregeling met dien verstande, dat men gaarne de grens aan de N.W.-zijde wil zien verlegd tot de sloot achter het bebouwde gedeelte langs de Vliet. Nadat de Raad besloten heeft tot wijzi ging der begrootingen 1934 en 1935, sluit de voorzitter de openbare vergadering.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9