MAANDAG 29 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 KON. NED. VOETBALBOND. BLAUW WIT WEER IN DE EERSTE KLASSE, OVERMAAS EN VITESSE DEGRADEEREN. Hevige strijd in Afd. n. De strijd om het kampioenschap van den K.N.V.B. leverde gisteren twee gelijke spelen op. Zoowel in Amsterdam als in Eindhoven werden de punten gedeeld, het geen tot resultaat heeft, dat DWS en Velo- citas wel als uitgeschakeld kunnen be schouwd worden, terwijl de strijd tusschen de drie overige clubs is toegespitst. PSV en Go Ahead staan nog steeds gelijk, Ajax is nu één punt achter. De strijd in Eindhoven was intusschen aantrekkelijker dan in Amsterdam. Hier toch werd in 't geheel niet gescoord, waar door de jongste Amsterdamsche kam pioenen nog steeds geen enkel doelpunt in dezen kampioensstrijd op hun naam heb ben. In den wedstrijd te Eindhoven was het verloop als volgt: 10, I1, 12, 22, 32, 42, 43 en 44, wel een bewijs, dat het aan spanning niet heeft ontbroken. Gesp.gew.gel.verl.doelp.pnt. P. S. V. 3 2 1 12—6 5 Go Ahead 3 2 1 64 5 Ajax 3 2—1 2—1 4 Velocitas 3—12 2—4 1 D. W. S. 4—13 0—7 1 In de promotie-competitie voor de le klasse zijn reeds twee beslissingen geval len. In Afd. I heeft Blauw Wit door een 31 zege in Zaandam op ZW haar oude plaats weer ingenomen en de hoofdstad des lands heeft dus weer een eerste klasser meer. De stand is: BI. Wit Overmaas Z. V. V. 3 3 1 7—1 2 5—5 3 5—11 In Afdeeling II voldeed HBS aan onze verwachtingen door revanche te nemen op HW en de 2e klassers met 32 te slaan. Als nu ODS maar niet de lachende derde wordt! De stand: H. B. S. H. V. V. O. D. S. 3 111 6—6 3 111 4—4 2 2 2—2 In de promotiecompetitie der 3e klasse is het UVS na hevigen strijk gelukt een 10 zege uit het vuur te sleepen tegen Fortuna, waardoor de drie clubs na de helft der wed strijden weer precies gelijk staan. We zijn benieuwd wat het einde zal zijn. Van de Kennemers hier winnen en dan tegen For tuna? De stand: Kennemers Fortuna U. V. s. 2 1 2—1 2—2 2—3 In den strijd voor de andere promotie- competitie der 3e klasse heeft VOC met 32 van de Hollandiaan verloren. De resteerende 20 minuten van den wed strijd RVCAlphia zijn gisteren ook uit gespeeld. In deze periode werd ndet meer gedoelpunt (00), zoodat het eindresultaat 44 blijft en Alphia degradatiewedstrijden moet spelen. In Afd. ni is het in het nadeel van Vitesse beslecht. De Arnhemmers verloren met 21 van SCH, waardoor zij degra- deeren naar de 2e klasse, terwijl Hengelo nog de beste kansen op promotie behoudt, al zal SCH nu alles op alles zetten! De stand: S. C. H. 3 1 2 6—5 4 Hengelo 2 1 1 3—2 3 Vitesse 3 12 35 1 In Afd. TV stelde Willem II teleur. Tegen Palemig, dat reeds een dikke nederlaag te pakken had, werd nauwelijks gelijk ge speeld. De stand is nu: Roermond 2 11 41 3 Willem H 2 1 1 3—2 3 Middelburg 2 11 01 1 Palemig 2 11 36 1 In Afd. V tenslotte gaat het met Frisia ook den verkeerden kont op. Gisteren werd het tweede gelijke spel door de Frisian en behaald. De stand: Hoogezand 2 2 41 4 De Kooi 3—21 4—5 2 Frisia 3 2 1 35 2 Kampioenschap: DWSVelositas 0—0; PSV—Go Ahead 4—4. AFDEELING I. Pr om. 2e klasse: ZWBlauw Wit 1—3. Prom. 3e klasse: TOGHVC 12. AFDEELING H. Prom. 2e klasse: HBSHW 32. Prom. 3e klasse: UVSFortuna 10. De HollandiaanVOC 32. 3e k 1 a s s e A: Alphia—RVC 4—4 (0—0). 4e klasse A: RoodenburgPostduiven 1—0. AFDEELING UI. Prom. 2e klasse: VitesseSCH 12. AFDEELING IV. Prom. 2e klasse: Willem IIPalemig 2—2. AFDEELING V. Prom. 2e klasse: Frisia—De Kooi 1—1. U. V. S—FORTUNA. Talloos velen hadden zich opgemaakt om den eersten promotiewedstrijd, in eigen stad gespeeld, bij te wonen. Gerui- men tijd hadden zich reeds een groot getal voetballiefhebbers langs de lijnen ge schaard en zij hadden goed gezien om vroeg te gaan, want het was vol op het A. S. C.- terrein. Het deel zelfs denken aan den ouden tijd, toen onze Sleutelstad nog een eerste klasser bezat. De wedstrijd mocht zich ook van de zijde der Fortuna-supporteurs in een groo- te belangstelling verheugen. Ook een aantal Bever wij kers was aan wezig om den „strijd" te aanschouwen. Over den wedstrijd kunnen wij niet zoo bijzonder tevreden zijn. Het rammelde bij U. V. S. soms danig. Vooral na de rust kwam dit tot uiting, toen Fortuna alles op alles zetten om doelpunten te maken. Er waren dikwijls oogenbliken, dat er 21 spe lers op de U. V. S.-helft aan 't spelen wa ren. Dat er toen doelpunten uitgeblven zijn is trots het goede verdedigen van U. V S. in hoofdzaak te wijten aan het gemis van schutters in de voorhoede der bezoe kers. Ook U. V. S. lijdt aan hetzelfde euveL De verdedigingen en halflinie zijn voor hun taak berekend, maar in de voor hoede ontbreekt een schutter, die de soms goede aanvallen met een doelpunt weet te bekronen. Oven den wedstrijd het volgende. Bij U. V. S. speelt Platteel weer mee, wat geen versterking bleek. Nadat er door het Fortunabestuur een bloemenmand is over handigd begint U. V. S. met den opgooi te winnen en kiest wind mee. Fortuna trapt af, maar brengt het niet verder dan het backstel. Het begin ken merkt zich door een zenuwachtig spel waardoor soms leelijke mistrappen ont staan. Het eerste goede schot krijgt Kramp te verwerken, wat hem goed afgaat. Een vrije schop voor Fortuna levert niets op, v. Goor laat dan een prachtkans onbe nut door ver naast te schieten. Fortuna probeert het dan weer eens, maar het schot wordt door Kramp corner gewerkt, welke niets oplevert. Aan de overzijde schiet Kantebeen ver naast. Een doorbraak van v. Goor weet de keeper door vlug uitloopen nog juist weg te trap pen. Bijna maakt U. V. S. een goal, maar de bal springt van den onderkant der lat weer terug en wordt weggewerkt. Weer komt de thuisclub, welke iets meer in den aanval is, terug. Na 19 minuten spe len komt eindelijk het zoozeer begeerde doelpunt. De keeper stopt een hard schot van v. Goor, maar heeft den bal niet klem- vast, waarvan de goeddoorloopende Kan- teoeen profiteert om den bal via keeper's handen in het doel te plaatsen (10). Groote vreugde in en buiten het veld. For- tunat is eenigszins beduusd, waardoor U. V. S. verschillende aanvallen op kan zet ten, welke meestal door buitenspel onder broken worden. Fortuna probeert het dan aan de overzijde, maar de backs weten wat opruimen is. Nadat beide doelen nog enkele malen in gevaar zijn geweest breekt onveranderd de rust aan. Na de pauze is de eerste aanval voor U. V. S., maar v. Goor schiet naast. Fortu na komt dan geweldig opzetten, maar Graafmans en Burgy, goed gesteund door de middenlinie en de binnenspelers, we ten steeds weer op te ruimen. Een U.V.S.- uitval kreeg een zeer gevaarlijk karakter doordat de Fortuna-keeper iets te laat uitliep, maar v. Goor schoot juist naast. Weer gaat U. V. S. ten aanval, maar nu gaat het harde schot hoog over. Fortuna neemt nu het spel' geheel in handen, waar door soms benauwde oogenblikken voor het U. V. S.-doel ontstaan. Tot tweemaal toe weet Kramp een telkens opnieuw inge schoten bal op sublieme wijze te stoppen. Een gevaarlijke schermutseling voor de veste der thuisclub wordt door den scheidsrechter onderbroken. Hier kroop U. V. S. werkelijk door het bekende oog van de nog meer bekende naald. O.i. werd er op de doellijn bovendien nog hands ge maakt, maar de scheidsrsechter had niets gezien. De spanning wordt nu ten top ge dreven. Zou Fortuna gelijk maken of zou de U. V. S.-verdediging stand weten te hou den? Het laatste is gebeurd. U. V. S. heeft stand gehouden, hoe onmogelijk het soms leek. Verschillende vrije schoppen werden weggewerkt. Nog 4 minuten. Heel Fortuna valt aan, zelfs de backs wagen een kansje, maar wat zij ook probeeren, hoe zij ook aanval na aanval ondernemen, U. V. S. laat zich de zege niet meer ontglippen. Luide aangemoedigd door het publiek we ten zij alle aanvallen op te weren. Zelfs gaat de II. V. S--aanval er weer eens op uit. Met Fortuna in den aanval blaast de scheidsrechter, die heel goed voldeed, het einde. ALPHIA—R. V. C. (20 min.) 0—0. Alphia heeft ook deze laatste kans, om de laatste plaats te ontloopen, voorbij la ten gaan. De strijd werd beslecht, zonder dat een der partijen het net wist te vin den. Het 3e klasseschap zal Alphia thans te verdedigen hebben tegen den kampioen 4e klasse „de Postduiven" Den Haag. L. P. S. V.Schiedam. Dinsdagmiddag 2 uur speelt L. P. S. V. I haar laatsten wedstrijd thuis tegen Schie dam I op het N.B.L.O.-terrein. Scheidsr. is den heer Koerts. L.P.S.V. I moet winnen om nog kampioen te worden. De Valken IP. C. en L.-comb. Zaterdagmiddag speelden De Valken I tegen P. C. en L.-comb. een medaille-wed strijd. Rust 32 voor P. C. en L. Eind stand 54 voor De Valken. I - rT)er, AtqetrieGnq l BELGIëDUITSCHLAND 1—6. Voor slechts 30.000 toeschouwers het Eeuwfeeststadion te Brussel was maar voor de helft gevuld vond gistermiddag onder leiding van den Nederlandschen scheidsrechter van Moorsel de landenwed- strijd BelgiëDuitschland plaats, welke een groote overwinning voor Duitschland heeft opgeleverd. Met rust leidde Duitsch land met 21 om den stand in de tweede helft tenslotte tot 61 op te voeren. De opstelling der ploegen was de vol gende: België: doel: Badjou; achter: Paverick en Smellinckx; midden: Dalem, Stijnen en Claessens; voor: Calenbergh, Voor hoof, Capelle, Isenborgh en van Beeck. Duitschland: doel: Jacob; achter: Mun- kers en Busch; midden: Gramlich, Gold- brunner en Schulz; voor: Lehner, Siffling, Lenz, Damminger en Fath. Zooals men ziet was België dus zonder Brain e, terwijl voor den geblesseerden de Vries Calenbergh inviel. Het begin was sensationeel. Isenborgh schoot in de eerste minuut van den wed strijd van 30 Meter afstand hoog in en het schot bleek voor Jakob onhoudbaar te zijn (10). Doch nog geen minuut later was de ge lijkmaker er al. Als Badjou niet heelemaal kan wegwerken is Fath er snel bij en met een schuin schot wordt de Belgische kee per gepasseerd. Er wordt in snel tempo gespeeld en het peil is uitstekend. In de Belgische voorhoede is Voorhoof de ge vaarlijke man, terwijl Lenz, de nieuwe Duitsche midvoor over uitstekende capa citeiten blijkt te beschikken. Duitschland neemt enkele corners, doch deze leveren geen resultaat op. De Duitsche backs tre den stevig op, hetgeen het Belgische pu bliek minder aangenaam voorkomt, al- .thans men hoort geregeld fluitconcerten terwijl men het met de beslissingen van den heer van Moorsel ook lang niet eens is. Na ruim een half uur spelen neemt Duitschland de leiding. Lenz krijgt den bal te pakken, zijn schot stuit op Smel linckx, wederom knalt de Duitscher in en thans verdwijnt de bal hoog in het doel. Bij een botsing wordt Capelle dermate ge blesseerd dat hij het veld moet verlaten. Mondelé van Daring neemt zijn plaats in. Vlak voor de rust komt Badjou met Dam minger in botsing en wederom is de Belg het slachtoffer. Ook hij moet worden ver vangen en wel door Christiaens van de Liersche. Als Voorhoof het met Goldbrun- ner te kwaad heeft mag België een vrijen schop nemen, welke door Mondelé tegen de haag van Duitsche spelers wordt aan geschoten. Met 21 voor Duitschland -komt de rust. Tweede helft. België is in de tweede helft aanvanke lijk in de meerderheid. Maar hoewel de aanvallen uitstekend worden opgezet man keert er aan de afwerking zooveel, dat de Duitsche verdediging gemakkelijk ernstig gevaar weet te voorkómen. Intusschen krijgt Jakob in doel nog heel wat te doen, maar hij verricht zijn werk uitstekend. Dit Belgische kwartiertje brengt menig benauwd moment voor het Duitsche doel maar tot scoren kan men maar niet ko men. Ook enkele corners brengen geen re sultaat. En zooals het vaak gebeurt, een doel punt komt juist aan den anderen kant. Een onverwachte uitval van Duitschland brengt een derde goal en daarmede de be slissing. Via Siffling en Damminger be landt het leder bij Lenz, die van 10 Meter afstand onhoudbaar inschiet (13). Na 25 minuten spelen verhoogt Duitschland den voorsprong met een doelpunt van Damminger, wiens schot via de paal doel- treft. Heftig wordt voor buitenspel gere clameerd, maar van Moorsel kent mede op advies van den Belgischen grensrechter Langenus het doelpunt toe (14). Mede in verband hiermede ontstaat een minder vriendschappelijke verhouding in het veld en dit wordt nog erger, als na 28 minuten België tegenscoort, doch van Moorsel dit punt wegens een overtreding annuleert. Wat is n.l. gebeurd? Bij een aanval van den Belgischen linkervleugel belandt het leder bij Calenbergh. Jakob aarzelt mét uitloopen en de Belgische rechsbuiten schiet keurig in. Van Moorsel wijst echter naar links, waar blijkbaar van te voren een overtre ding is begaan, immers hij kent daar Bel gië een vrijen trap toe. Het fluitje blijkt in de opwinding van het spel niet gehoord te zijn geworden. De vrije trap levert niets op, de toeschouwers protesteeren heftig. Het spelpeil zakt na dit voorval danig. Duitschland ziet nog kans twee doelpun ten te maken, n.l. door Fath en door Dam minger, de laatste met een ver schot. Wat het vertoonde spel betreft, in het Duitsche elftal is Lenz, de midvoor een verrassing geworden. Hij verdeelde het spel uitstekend en wist de kansen te be nutten of ze voor de andere spelers te scheppen. België heeft met pech te kampen gehad. Een zoo groote nederlaag verdiende de ploeg geenszins. Het verband tusschen alle linies was bepaald zwak. Over de leiding van den heer van Moor sel kan men niet onverdeeld tevreden zijn. Vooral in de tweede helft liet hij zich te veel beïnvloeden door het reclameeren van spelers en publiek. Wel verdeelde hij zijn foutieve beslissingen evenredig over beide partijen, maar het is begrijpelijk, dat zijn fluiten in België geen goeden in druk heeft gemaakt. BELGIë B—LUXEMBURG 3—1. De semi-landenwedstrijd België BLu xemburg, gisteren te Aarlen gespeeld, is door de Belgische reserves met 31 ge wonnen, nadat zij met rust reeds met 20 de leiding hadden. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden zün: Bekerwedstrijd. Sheffield WednesdayWest Bromwich Albion 42 (Rust 11) Eerste afdeeling. Aston VillaMiddlesborough 03 ChelseaManchester City 42 Derby CountyBlackbum Rovers 11 Huddersfield TownBirmingham 22 Leicester CityArsenal 35 Preston North EndLeeds United 02 SunderlandPortsmouth 41 Tottenham HotspurLiverpool 51 Wolverh. WanderersStoke City 21 De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Arsenal 41 23 12 6 115—45 58 Sunderland 41 19 15 7 88—49 53 Sheff Wedn. 40 17- 12 11 67—62 46 Manch. City 41 19 8 14 77—67 46 Liverpool 41 19 6 16 83—86 44 Grimsby Town 40 16 11 13 75—59 43 W. Bromw. Alb. 40 17 9 14 83—80 43 Derby County 41 17 9 15 8066 43 Everton 40 15 11 14 84—84 41 Preston N. End 41 15 11 15 62—67 41 Aston Villa 41 14 13 14 74—83 41 Stoke City 41 17 6 18 69—70 40 Chelsea 41 16 8 17 71—80 40 Portsmouth 41 15 9 18 70—71 39 Huddersf. Town 41 14 10 17 76—64 33 Wolverh. W. 41 15 8 18 88—88 38 Blackb. Rovers 41 13 11 17 61—78 37 Birmingham 41 13 10 18 6178 36 Leeds United 41 12 12 17 71—89 36 Middlesbr. 41 10 13 18 68—88 33 Leic. City 41 12 8 21 60—85 32 Tottenh. Hotsp. 41 10 10 21 51—89 30 Tweede 'afdeeling. BarnsleyBrentford 33 Bolton WanderersWesth. United 31 Bradford CityHull City 32 BurnleyNorwich City 10 Manchester UnitedBradford 20 Notts CountyBury 12 Oldham Alth.Newcastle United 32 Port ValeFulham 11 Sheff. United—Ntt. Forest 2—1 SouthamptonBlackpool 20 Swansea TownPlym. Argyle 30 DE BEKERFINALE. Sheffield Wednesday winnaar. Beslissing in de laatste 5 minuten. Voor meer dan 90.000 toeschouwers vond Zaterdagmiddag in het Wembleystadion te Londen de Bekerfinale plaats tusschen West Bromwich Albion en Sheffield Wed nesday, welke wedstrijd na spannende kamp door de Wednesday met 42 gewon nen werd. Onder leiding van den heer Fogg de zelfde, die onlangs te Amsterdam den 1 an denwedstrijd NederlandBelgië leidde werd precies op tijd begonnen. In verband met de minder gunstige weersomstandig heden was Koning George niet aanwezig. De Prins van Wales liet zich aan de spelers van beide ploegen voorstellen en daarna kon de ontmoeting een aanvang nemen. Het is een buitengewoon fraaie wedstrijd geworden, waarin de beslissing eerst in de laatste minuten viel. En niet alleen werd er fraai spel te zien gegeven, de ontmoeting was rijk aan spannende momenten. Het be gin was sensationeel. Na den aftrap nam de midvoor van de Wednesday Palethorpe den bal mee en schoot onhoudbaar den bal langs Pearson. Het spel verplaatste zich van doel tot doel, doch de verdedigingen waren zeer safe. Eerst na 20 minuten spelen zag de linksbuiten van de Albion Moyes, dezelf de, die ook op 18 Mei a.s. te Amsterdam tegen Nederland zal spelen, kans om in volle ren een prachtig schot te lossen, dat doel trof, waarmede de stand weer gelijk was geworden (11). In dezen stand kwam voor de rust verder geen wijziging meer. In de tweede helft ging het spel wederom volkomen gelijk op. Eerst een kwartier voor het einde hernam de Wednesday de leiding toen Hooper, de rechtsbuiten, het leder goed vrijmaakte en de Albionkeeper geen kans gaf. Maar de Albion gaf geen krimp en enkele minuten later was het Sandford, die na keurig samenspel in de voorhoede den gelijkmaker scoorde 22. De Albion bleef verder iets sterker, maar juist aan den anderen kant kwamen de doelpunten. Toen er nog vijf minuten te spelen waren en elkeen dacht dat een ge lijk spel het eindresultaat zou zijn in welk geval verlengd zou moeten worden wist Rimmer op bijzonder fraaie wijze de Wednesday de leiding te hergeven en voor dat de Albion van den schrik bekomen was had dezelfde speler wederom gescoord 42. Met dezen stand kwam het einde. Na 28 jaren is de Wednesday dus weder om in het bezit van de waardevolle trophee gekomen en wel voer de derde maal in de periode, dat om den Beker gespeeld wordt. Overigens zijn de zes doelpunten ook een record, want sedert 32 jaren zijn er in een Cupfinale in totaal niet zooveel doelpun ten meer gescoord. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND ZAL FLUKS ZICH HANDHAVEN? In de gisteren gespeelde wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, hebben de Westelijke kampioenen Westerkwar tier en Deetos beide gewonnen. Beide clubs zullen nu tegen elkaar uitkomen in de finale. Voor de promotiecompetitie der 2e klas se in Zuid-Holland heeft Fluks haar 2den wedstrijd, nu tegen de 2e klasser Achilles, gewonnen. De 40-zege op deze club wet tigt het vermoeden, dat Flpks zich wel zal weten te handhaven. De stand is: Fluks K 2 2 H.B.S. 2 1 Achilles 2 9—4 6—6 1—6 De uitslagen Kampioenschap van Nederland: D.O.S. Westerkwartier 13; Wordt KwiekDee tos 24. Prom. 2e kl. Z.H.: AchillesFluks 04; Prom. le klasse Gld.: MercedesSt. Hooger 41. le kl. Z.H.: D.K.C.—H.K.V. 3—3. le kl. Noord: Sparta—U.D. I 4—1 le kl. Overijssel: H.K.C.—A.K.C. 1—L ACHILLES—FLUKS 0—4 Door een stevige overwinning op de Haagsche 2e klasser Achilles, heeft Fluks zijn kansen op het behoud van het le klas seschap belangrijk weten te verbeteren. Hoewel Fluks, met De WolfNieuwland in den aanval, in de eerste speelhelft vele gevaarlijke aanvallen ondernam, was slecht en onfortuinlijk schieten oorzaak, dat de stand geruimen tijd blank bleef. De aanval der thuisclub, goed geleid door Gonggrijp, bracht het er echter bij spora dische karisen, niet veel beter af. De Lei den aars bleven sterker, ook al kon hun middenvak niet altijd de juiste combina tie vinden. Vlak voor het verstrijken van de eerste helft wist tenslotte De Wolff een goede kans te benutten, zoodat met 01 werd gedraaid. In de tweede helft vielen de doelpunten sneller. Binnen vijf minuten schoot De Wolff een strafschop door den korf (0 2), waarna v. Nierop c.s. gingen aanvallen. Deze laatsten vormden een voortdurende bedreiging voor bet Haagsche doel en bin nen 20 minuten zorgde v. Nierop voor 3 0 en 40. Hoewel de laatste Fluks-aanval weinig om het lijf had, wist Fluks door rustig en secuur- verdedigen stand te hou den, zoodat het einde kwam met een flin ke overwinning der bezoekers. ATHLETIEK NIEUWE WERELDRECORDS. Tijdens atletiekwedstrijden te Santa Barbara in Californië verbeterde Bill Gra- ber het wereldrecord polsstokhoogsprin gen met eén afstand van 4.40 Meter. Gra- ber was ook houder van het oude wereld record polsstokhoogspringen n.l. 4.37 M., dat hij op 16 Juli 1932 te Palo Alto ves tigde. Tijdens selectiewedstrijden te Maag denburg verbeterde Schroeder het wereld record discuswerpen met 68 centimèter en bracht het op 53.10 Meter. Het oude we reldrecord stond op naam van den Zweed Haraold Andersson met 52.42 Meter het welk op 26 Augustus 1934 te Oslo werd gevestigd. Schroeder deed verschillende pogingen, om het record te breken. De eerste drie worpen lagen om en nabij de 47 Meter, de vierde ging over de 50 Metergrens, de 5e was weer bij de 47 Meter en de zesde en laatste worp bracht het nieuwe wereld record tot stand. R. K. S. V. „De Bataven"; Zondag j.l. hebben de Bataven deelge nomen aan de Cross-Country te Bussum. Het bijzonder zware parcours voor deze loop was uitgelegd over het oude fort Werk IV. Te half drie had de start plaats voor de B-klasse; hierin startten pl.m. 15 athleten. Direct na den start nam Meskers van D.W.S. de kop. Hij liep tot circa vijftig meter uit. Na 1500 meter kwam van der Klugt opzetten, nam weldra de leiding en werd met groote voosprrong eerste in den tijd van 9 min. 37 sec. De laatste honderd meter kwam ook Knape naar voren en wist na vinnigen strijd nog juist tweede te worden. De uitslag van de B-klasse was als volgt: 1. van der Klugt, Bataven; 2. Knape Holland (Haarlem); 3. Meskers, D.W.S.; 4. Kallenberg; 9. Schoor; 10. Aver- dieck; 12. Varkevisser; 18. Thoolen; 21. Schuyt; 22. v. Teijlingen. Te 4 uur had de start van de A-klasse plaats. Hierin werd de kop genomen door Manders van V.I.F. Direct nam echter Hummels van Swift (Arnhem) de leiding, gevolgd door v. Dam. Deze was juist her steld van een ziekte, waardoor hij erg ge handicapt werd, want na 1000 meter be gon hij hoe langer hoe meer af te zakken. Aan den kop was er een felle strijd tus schen Coblentz en Hummels, die afwisse lend de leiding hadden. In een geweldige spurt ging het op de finish af, waar zij schouder aan schouder door hen liepen. Uitslag: 1. Hummels. Swift (Arnhem); 2. Coblentz, Holland (Haarlem); 3. Man ders, D.W.S.4. v. Dam, Bataven. In het algemeen klassement werden de Bataven op de derde plaats gesteld, hetgeen ons on begrijpelijk voorkwam. Deze dag is een succesvolle opening van het seizoen ge weest en wij hopen deze zomer nog vele van deze mooie wedstrijden te bezoeken. Hedenavond zeven uur veldtraining op het R. K. Sportpark „Haagweg" onder lei ding van N. de Zwager.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6