MAANDAG 29 APRIL 1935 DIS LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 18 UIT DE RADIOWERELD Huizen. 1875 M. K. R. O.-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.50 Reportage. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert, en gram.pl. 2.00 Voor de vrouw. 3.004.00 Modecursus. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Koorconcert. 5.00 Orkestconcert en gramofoonplaten. 7.15 Reportage. 8.15 Orkest- en koorconcert. 9.55 Lezing. 10.10 Gramofoonplaten. 10.15 Sport. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonplaten (orkest en caril lon). 11.0512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum. 301 M. AVRO-uitzending, 5.306.00 VPRO. 8.00 Carillonbespeling. 8.20 Gramofoonplaten. 9.00 Piano-variaties. 9.20 Kovacs Lajos en zyn orkest. 10.00 Morgenwijding en Gram.pl. 11.00 Causerie. 12.30 Omroeporkest, Gram.pl. en voor dracht. 3.004.00 Knipcursus. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radio-Kinderkoorzang. 5.00 Verhalen voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.00 Koorzang. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias en de AVRO-Decfbels. 8.50 Reportage. 9.00 „Het Koningschap van ons Vorsten huis". hoorspel. 10.00 Concert door piano en viool. 10.20 Omroeporkest. 11.00 Vaz Dias waarna Cantabile-orkest. (Uit „Stadtschanke" te Amsterdam). Droitwich. 1500 M. 9.359.50 Morgenwijding. 10.20 Orgelspel. 11.35 E. Pini's orkest. 12.20 J. Muscant en zijn orkest. 3.40 Kwartetconcert. 4.35 BBC-dansorkest. 4.35 BBC-dansorkest. 5.50 Bach-concert. 7.20 The Air-Do-Wells, revue-programma 9.40 Het Parkington Kwintet. 10.3511.20 Lew Stone en zijn Band. Radio Paris, 1648 M. 11.35 Orkestconcert. 2.50 Solistenconcert. 6.50 Zang, cello en orgel. 8.05 „Le bonheur du jour", spel. 9.55 Populair concert. Kalund borg, 1961 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.504.50 Omroeporkest. 7.20 Harmonicamuziek. 8.20 Volksliederen. 9.25 Symphonieconcert. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen, 45C M. 10.20 Cello en piano. 11.20 Omroepkleinorkest en Schrammel- ensemble. I.35 Pianoduetten. 3.20 Trio en solisten. 7.30 Omroeporkest. Rome, 421 M. 8.05 Symphonieconcert. Hierna: Dansmu ziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: II.20 en 12.301.20 Max Alexys' orkest. 4.20 Populair concert. 5.20 Omroeporkest. 7.20 Salonorkest. 9.2010.20 Populair concert. 484 meter: 11.50 Omroeporkest. 12.501.20 en 4.20 Gramofoonplaten. 5.35 dito. 5.50 Oude muziek. 7.20 Symphonieconcert. 9.3010.15 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Uit Hamburg: „Welthafen". 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Concert uit Koningsbergen. Gemeentelijk Radiodistribatiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Deutschl. sender. 9.20 Keulen. 12.20 Brussel (VI.). 13.20 Deutschl. sender. 14.20 Diversen. 14.50 Droitwich. 15.20 Keulen. 17.50 Brussel (Pr.). 18.20 Keulen. ±21.30 Brussel (Fr.). 4e Programma. 9.35 Londen Reg. 10.20 Droitwich. 13.25 Londen Reg. 16.35 DToitwich. 17.20 Diversen. 17.50 Londen Reg. Tuinpraatje door den heer J. «urneer, chef Gem. Plantsoenen, uitgesteld tot 14 Mei as. 19.20 Droitwich. 20.20 Leipzig. 21.20 Londen Reg. 23.20 Kalundborg. (Wijzigingen voorbehouden). GEMENGDE BERICHTEN OUDE MAN DOOR AUTO AANGEREDEN. Aan de gevolgen overleden. Vrijdagavond omstreeks 9 uur reed de heer van D. met zijn auto van de Schaep- manstraat de Nyverstraat te Tilburg in om daar zijn gerage binnen te rijden. Op dit oogenblik stak de 80-jarige heer J. de B., wonende in de Nyverstraat, den rijweg over. De man, die hardhoorend was, had de auto blijkbaar niet hooren naderen. Hij werd aangereden, viel en bekwam een wonde aan het hoofd. De oude man werd per ziekenauto van den G. G. D. naar het SI. Elisabethziekenhuis overgebracht, waar de wonde werd gehecht. MOTORRIJDER OVER EEN HOND GEREDEN. Twee ernstig gewonden. Zaterdagavond heeft op den Almelo- schestraatweg te Raalte een ernstig mo torongeluk plaats gehad, tengevolge waar van twee personen ernstig werden ge wond. De heer J. Biemans, caféhouder te Raal te reed op genoemden weg met zijn mo torrijwiel over een hond, tengevolge waar van hy de macht over zijn stuur kwijt raakte en tegen oen grond werd geshn- gerd. Zoowel hij ais zijn huishoudster, d.e op de duo gezeten was, werden ernstig gewond en in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd- Hun toestand is zorgwekkend. VERDRONKEN. Zaterdag is de ongeveer 40-jarige koop man J. S. wonende te Zuidwolde. op weg naar zijn werk, in een sloot geraakt. Toen hij korten .tijd later door voorbijgangers werd gevonden, bleken de levensgeesten te zijn geweken. S. was gehuwd en vader van eenige kinderen. MEUBELFABRIEK TE HAASTRECHT AFGEBRAND. Belendende perceelen liepen eveneens schade op. Zaterdagmiddag te ruim 3 uur is brand uitgebroken in de meubelfabriek „De Nij verheid" annex Lijstenfabriek Holland. Het pand, gelegen aan de Hoogstraat te Haastrecht, is eigendom van den heer C. Hoogendoorn. De brand liet zich ernstig aanzien. Wel dra sloeg het vuur, dat ontstaan is op den droogzolder, hoog op. De vlammen vonden gretig voedsel in het vele brandbare ma teriaal. De motorbrandspuit uit Haastrecht was weldra ter plaatse, doch intusschen waren' ook de beide belendende perceelen, de graancoöperatie van „De Samenwerking" en de electricienswerkplaats van den heer Verkroost door het vuur aan'getast. De burgemeester verzocht assistentie aan Gouda en binnen een half uur arriveerde vandaar een tweede spuit. Uitbreiding wist men te voorkomen en tegen half vijf v/as men den brand vrijwel meester. De 48 Meter lange fabriek is vrijwel geheel uit gebrand. Het dak stortte in, waardoor de 12 machines, die zich in het gebouw bevon den, werden vernield. De schade bedraagt naar schatting een halve ton. Het bedrijf is op beurspolis verzekerd. Ook het woon huis, dat aan de fabriek was vastge- bouwd is ernstig beschadigd. De beide be lendende perceelen kregen eenige brand schade en veel waterschade. In het bedrijf van den heer Hoogen doorn waren ongeveer tien arbeiders werk zaam. FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGELL. 39) - Het was een prettige afleiding voor het meisje, dat ritje in de tram op een tijd, dat zij gewoonlijk aan het werk was. De liefde maakt het meest gewone ge zichtje mooi en Lizzie Kent was lang niet leelijk, ze was zelfs mooi en ze wist dat. Haar wangen bloosden en haar oogen schitterden, toen zij eindelijk Jacks stand plaats bereikte. Hij was er en zag er even flink als al tijd uit, maar zijn gezicht stond ernstig en mistroostig, hij zat kaarsrecht achter zijn stuur, en staarde onafgebroken voor zich uit, alsof het drukke leven om hem heen aan hem voorbij ging. „Hallo Jackie! Dat had je niet gedacht hè,'dat tante Lizzie zou komen!" Vroolijk riep ze hem aan en zijn gezicht verhelderde, toen hij zijn bezoekster her kende. Hy mocht het goedhartige, viendelijke kind graag lijden en hy kreeg een vreemd gevoel in zyn keel, toen Lizzie hem het pakje gaf. „fier heb je een versnaperingetje tus- xitTi de maaltijden; jullie moet wel ram- nWüa van den honger zoo altijd in de bui tenlucht", babbelde Lizzie opgewekt en Jack, die wist dat zij een deel van haar ka rig zakgeld voor hem had besteed, voelde een halve crown in zijn zak en wilde wel dat hij hem haar zou durven aanbie den. BOERDERIJ AFGEBRAND. Stamboekvee mede omgekomen. Vrijdagmidag omstreeks half één ont stond brand in de boerderij van den heer P. Sikkes, in het Zuideinde te Assendelft. De eigenaar was naar Alkmaar. Zijn vrouw en kinderen waren naar familie gegaan. In een oogenblik stijds stond het geheele ge bouw, waarin de H.A.M.O., modelboer derij is gevestigd, in lichte laaie. Het vee, dat grootendeels in de weide was, bleef gelukkig gespaard. Vijf koeien echter en een pink, alles stamboekvee en met vele prijzen bekrooid, stonden nog in de stal len. Getracht werd nog, de dieren te be vrijden, doch door de rookontwikkeling waren zij versuft en konden niet meer loo- pen. Hierdoor werden zij het slachtoffer van het vur, dat met een dergelijke snel heid om zich heen greep, dat er niets be houden kon worden. De brandweer kon het uitbranden van de kapitale boerderij, niet voorkomen. Slechts eenige schuren en de fabriek, waar in de melkproducten worden verwerkt, konden behouden blijven. De ruiten van dit laatste gebouw waren echter door de enorme hitte gesprongen. Burgemeester de Boer en wethouder Bijl waren op het terrein aanwezig. De politie zorgde voor een behoorlijke afzetting en regelde het verkeer. De verzekering dekt de schade. TANKSCHIP „JUNO" VERBEURD VERKLAARD. De kapitein tot boete veroordeeld. De gezagvoerder van het Nederlandsche pertoleum-tankschip „Juno", dat eenigen tijd geleden door de Japansche autoritei ten is aangehouden en opgebracht we gens het zich bevinden in verboden water, is Zaterdag door het gerechtshof te Takao op Formosa veroordeeld tot een boete van twee duizend yen wegens het overtreden van de Scheepvaartwet. Het schip zelf, dat 2345 tongroot is, is verbeurd verklaard. De openbare aanklager had slechts een boete van twee duizend yen geëischt en stond op het standpunt, dat verbeurdver klaring van het schip niet noodzakelijk was. Het vonnis is dus strenger dan de eisch. Zooals bekend, is het schip op 9 April de versterkte zone van Mako op Formosa binnengevaren. De kapitein verklaarde, dat hij door slecht weer daartoe gedwon gen was. POGING TOT DOODSLAG. Dezer dagen is de politie van IJmuiden een ernstig misdrijf op het spoor gekomen. V. d Z., Vlaardinger van geboorte, heeft, volgens de „Avondpost" bij de politie aan gifte gedaan, dat in den loop van de vorige week een berucht type, genaamd B., hem in de Haringhaven heeft gegooid en hem het hoofd onder water heeft gehouden. Van der Z. zou zeker verdronken zijn, als niet een derde persoon ten tooneel was versche nen. B. liet tegen dezen persoon uitkomen, alsof Van der Z. te water was geraakt en hy hem wilde redden. Van der Z. durfde in den beginne geen aangifte te doen, maar ten slotte heeft hij toch vermoedelijk uit vrees voor een nieuwen aanslag de politie van het ge beurde in kennis gesteld. B. werd onmid dellijk gearresteerd. De Officier van Jus titie stelde een onderzoek ter plaatse in, waarna B. naar Haarlem werd vervoerd. INRIJ YERBODEH Een roode cirkel met wit veld beteekent: gesloten voor alle ver keer in beide richtingen „Dank je wel; je bent een goed kind, Lizzie. Wat kom jij vanmiddag hier in de buurt doen? Kom je eens rondkijken?" vroeg Jack, toen Lizzie nog bleef staan. „Ja", zei het meisje. Ze sprak achteloos en Jack had er geen idee van hoe ze naar dien middag had ver langd, hoe ze de dagen had geteld, de uren en zelfs de minuten, totdat zij einde lijk eens vrij zou zijn en een middag met hem doorbrengen. Ze was een levendig persoontje en sprak honderd uit, terwijl Jack meer dan eens hartelijk lachen moest over haar orginieele opmerkingen over de dingen, die rondom hen gebeurden. Af en toe moest hij een vrachtje rijden, maar dan vermaakte Lizzie zich intusschen wel met de andere chauffeurs en trippelde naar hem toe, zoodra hij weer verscheen. Zij ging ergens in de buurt een kopje thee drinken, maar kwam later weer te rug en langzamerhand kreeg Jack genoeg van haar gebabbel, temeer waar hij een zijner collega's had hooren fluisteren, dat hij nooit had geweten, dat Jack een meis je had. Het werd avond en Lizzie begon moe te worden; het was bijna half tien en zij be gon er over te denken een eind aan haar uitstapje te maken en naar huis te gaan. Ze stond op eenigen afstand van de taxi, toen zij zag dat een groote, vreemd uit ziende man op de taxi toekwam. Hij had een grooten baard, was in avondcostuum en droeg een hoogen hoed, witten shawl en lichten overjas. Zijn stem klonk heesch en hij sprak de woorden slecht uit, maar Lizzie's scherpe ooren hoorden alles wat hij zeide. „Ik wil gebracht worden naar den weg van West-Heath in Hampstead," zei hij langzaam tot Jack. „Het spijt mij, mijnheer, maar dat is te ver.... ik zou zoo laat geen vrachtje te- UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Gerardus Nicolaas, z. van F. P .Huigsloot en J. A. Walraven Johanna Veroni cad,, van J. P. van Es en J. A. van Dijk Antonius, z. van M. Turk en L. J. Zeldenthuis Hendrika Cornelia, d. van J. W. van den Haak en H. C. Vermeij Jacobus Gerardus, z. van A. E. de Jong en J. M. van Klink Wilhelmus Theodo- rus, z. van J. Dobbe en A. Blokker. Ondertrouwd: H. C. Koemans j.m. 28 j. en C. P. van Leeuwen jd. 27 j. H. van der Lip jm. 28 j. en C. J. de Graaf jd. 24 j. H. W. Turk jm. 27 j. en G. J. Aker boom jd. 27 j. Th. C. Baars jm. 25 j. en C. K. M. Straathof jd. 25 j. H. P. Ver heugd jm. 24 j. en A. G. Meijer jd. 26 j. F. Jonker jm. 25 j. en M. Deters jd. 23 j. H. J. Ween link jm. 25 j. en M. J. Hille- brand jd. 22 j. J. Vreeken jm. 35 j. en M. Bergshoeff jd. 36 j. J. W. M. Jansen jm. 27 j. en J. A. M. Verhaar jd. 25 j. L. Koek 28 j. en J. A. van der Meer jd. 23 j. C. Schreurs jm. 26 j. en W. van Haas trecht jd. 23 j. Ch. C. Zwetsloot jm. 24 j. en A. M. Langelaan jd. 29 j. Gehuwd: N. P. Heemsikerk jm. 25 j. en M. H. van der Poel jd. 25 j. J. C. van der Ploeg jm. 28 j. en Th. C. Roos jd. 25 j. HILLEGOM. Gemeenteraadsverkiezing. Gisteren had de 2e stemming plaats voor de candi- datenlijst voor den Gemeenteraad der R.K. Raadsfractie n.l. voor de plaatsen 4 t.m. 8 en de reserven. De uitslag was als volgt: Uitgebracht 322 stemmen; ongeldig 23. J. v. d. Aar 223, C. W. van Dam 254, P. v. d. Drift 58, S. Glas 47, Const. Weyers 16; L. Th. J. v. Dijk 49, Adr. Ph. Goemans 219, A. Leliveld 97. G. J. W. Mathot 207, W. H. Ruigrok 26. De volgorde voor de officieele stemming wordt: 1. B. N. Loerakker (aftr.), 2. P. Klaver (aftr.), 3. F. C. van Lierop Jzn. (aftr.), 4. J. B. Meskers (aftr.), 5. C. W. v. Dam, 6. Adr. Th. Goemans (aftr.), 7. J. v. d. Aar, 8. G. J. W. Mathot (aftr.), 9. P. v d. Drift, 10. A. Leliveld, 11. S. Glas, 12 L. Th. J. v. Dijk, 13, Const. Weyers, 14. W. H. Ruigrok. Zweefvliegtuig gedaald. Zondagmid dag geraakte vermoedelijk de kabel los, die een zweefvliegtuig met het begelei dend sportvliegtuig verbond. Het vliegtuig daalde langzaam op het weiland van den heer Zeestraten aan de Leidschestraat al hier. Langs den drukken rijksweg waren talloos veel wielrijders en automobilisten. Al heel spoedig waren honderden belang stellenden op het weiland, zoodat 't sport vliegtuig niet durfde landen om 't zweef vliegtuig mede te nepmn. 't Laatste werd daarom gedemonteerd en in een der schu ren van den heer Z. opgeborgen. Het vliegtuig was zoo goed als onbescha digd; ook de inzittende bekwam geen let sel. Raad van Arbeid. De heer M. de Groot, sinds jaren vertegenwoordiger van den Raad van Arbeid, heeft wegens ge zondheidsredenen als zoodanig bedankt. KATWIJK. Het uitbreidingsplan. In de laatstle den Vrijdag gehouden conferentie van B. en W. en eenige raadsleden met de z.g. commisie van Boeijen te Den Haag zijn de besprekingen over het intusschen berucht geworden uitbreidingsplan uitvoerig be sproken en heeft genoemde commissie als zijn meening te kennen gegeven wel voor aanneming van het geheel plan te zij-n, doch niet voor onmiddellijke uitvoe ring hiervan. Het gedeele waarin de ver binding VarkesvisserstraatOude Zeeweg valt zou b.v. over 20 jaar of een ander tijd stip wanneer zulks noodig mocht blijken, kunnen worden uitgevoerd. Door aanne ming van het plan is bebouwing dezer rug kunnen krijgen," antwoordde Jack be leefd. „Natuurlijk niet. Waarom kan die vent geen bus nemen, die vlak bij is en er hem veel vlugger naar toe brengt", mompelde Lizzie aan den anderen kant van de taxi. Zij kende Hampstead Heath heel goed; menigen vrijen dag had zij er met haar ka meraadjes doorgebracht. De vreemdeling scheen een oogenblik na te denken en zei toen: „Als ik den rit prijs terug ook betaal, wil je er me dan heenbrengen?" „O, natuurlijk, als u dat wilt doen! Stapt u maar in", en opgewekt opende Jack het portier van de auto, knikte vriendelijk tot afscheid naar Lizzie, zette zijn motor aan en reed weg. Lizzie keek de taxi na op zijn weg door Piccadilyyl Circus in de richting van Re gent Street en kreeg plotseling een idee, dat haar zeker door Jack's bijzonderen be schermengel was ingegeven. „Als ik nu de bus neem ben ik er eerder dan hij en dan neemt hij me misschien wel mee terug als hij toch geen vrachtje heeft. Dat zou een reuzen pret zijn", en Lizzie was zoo verrukt van het denkbeeld met Jack in den maneschijn naar huis te rij den dat zij bij het oversteken van den weg bijna overreden .werd. Zij kwam voor Jack in Hampstead Heath aan, zooals zij wel geweten had. Op haar dooie gemak wandelde zij den heuvelweg naar boven en kwam aan het einddoel van Jack's tocht West Heath Road. Het was een weg, die overdag meestal voor wagens met paarden gebruikt werd en midden over den heuvel voerde. Het was zelfs overdag een eenzame plek, maar des avonds kwam er bijna nooit iemand, het geen te wijten was aan de onheilspellende stilte, die er heerschte. „Er is geen huis hier te bekennen, wat zou die oude gek hier te doen hebben; het gronden toch uitgesloten. Zulks is precies in den geest zooals de 10 raadsleden het wenschen een te kennen geven in de raads vergadering van Woensdag 24 April. Burgerwacht. Zaterdagmiddag was de dag dat de deze winter gehouden bukswed strijd ten einde liep, de uitslag bepaald werd en de prijzen uitgereikt zouden wor den. Voor de geluksbaan waren ook een vier tal prijzen beschikbaar die waren gewon nen als volgt: in klasse AA: No. 1 met 1722 punten de heer J. de Kreek, No. 2. de heer J. Meijer met 1576 punten. In B: hoogste schutter S. Dubbelaar met 1690 punten. In C: P. Bik met 1520 punten. Hier volgt de uitslag van den wedstrijd voor klasse A, B. en C. A: Bas Dubbelaar 677, J. de Kreek 670, Nic. Schaap 667, A. Slingerland 648, C. v. Leeuwen 643. P. Slingerland 630, Cor Hoek lijkt wel een kerkhof hier", zei Lizzie bij zichzelf. „Jack moet een panne gehad hebben", mompelde zij,, toen bij door de avondstilte de klok half elf hoorde sdaan. Het maakte haar zenuwachtig in die een zame stilte te wandelen; zij was juist van plan naar huis te gaan; toen het ronken van een motor haar aandacht trok. „Gelukkig, dat ik maar even gewacht heb", dacht zij. Plotseling werd. het geluid van den mo tor overstemd door dat van brekend glas en daarna volgde een doodelijke stilte. Een inwendige stem zei Lizzie langs het zandpad te rennen, zoo vlug als haar kleine voeten haar dragen konden. Zij zag de taxi midden op den weg staan en Jack stapte juist af, toen zij hem zag. Met haar ellebogen in haar zijde rende zij nog harder en bereikte juist de plaats, waar Max Reiss schijnbaar bewusteloos op den grond lag, terwijl Jack, die het lichaam van zijn passagier met moeite uit den wa gen had getrokken, zich over hem heen- boog om zijn boord en das los te maken. Een oogenblik stond zij stil om op adem te komen, maar in het volgende moment kwamen er geen woorden, doch slechts een waarschuwende gil over haar lippen. In het heldere licht der lantaarn zag zij iets flikkeren, zij zag dat er een voor werp opgeheven' werd, dat in het volgende oogenblik in Jack's hart gestoken zou wor den. Niemand anders dan een meisje uit het volk, een kind dat van haar jeugd af aan gewend was geweest voor zichzelf te zor gen en zichzelf, indien noodig, te verde digen, zou zoo vlug en handelend hebben kunnen optreden als Lizzie het deed. In een ondeelbaar oogenblik rukte zij den sierspeld uit haar hoed en naar voren springend stootte zij die met alle macht in het witte gezicht van den schijnbaar zie ken man. 603, H. de Boer 598, J. Slingerland 593, Jac. Meener 574, L. J. v. d. Valk 430. B: S. Dubbelaar 627, J. C. van Rijn 617, P. Bekker 598, F. v. d. Valk 589, Leo Lan ge 581, Jan Meijer 581, Nic. Schuitemaker 544, C. v. d. Gugten 543, M. Schoneveld 522, C. J. Schuitemaker 504, P. v. Duijven- bode 466, H. Slingerland 436, A. Wasse naar 374. C: P. Bik 526, E. v. Wensveen 523, L. de Haan 510, J. Bekker 456, A. v. Zuijlen 451, T. de Jong 430, H. de Nie 426, A. Klok 401, P. Varkevisser 334, Botermans 280. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Op diens verzoek heeft Z.H.Exc. den Bischop van Haarlem aan den heer Joh. v. Steijn eervol ontslag ver leend als kerkmeester. In diens plaats is door de~ Bisschop benoemd de* heer Jac. P. Rietveld. Een rauwe kreet, als van een gemarteld dier kwam uit de keel van Max Reiss toen de spel zijn rechteroog doorboorde; het ge zicht werd hem volkomen benomen en la ter zeiden de doktoren, dat het een won der was,, dat de speld zijn hersens niet ge raakt en hem opslag gedood had! De gefingeerde flauwte was werkelijk heid geworden. Max Reiss lag daar als een lijk; een dunne boeldstraal stroomde uit het gewonde oog en Lizzie stond er bij met de speld in haar hand zonder de minste wroeging. „Ik hoop, dat ik dien ouden boosdoener gedood heb! Wat beteekende dat alles Jack?" vroeg zij nieuwsgierig, want zij wist dat behalve in een roman en op de film men maar niet voor de grap een aan slag pleegt.op het leven van een armen taxi-chauffeur. „Wat hy van plan was weet ik niet Liz zie, maar wie het is weet ik drommels goed", zei Jack grimmig, terwijl hij Max Reiss den valschen baard van zijn gezicht afrukte. Het was hem juist gelukt het bewuste- looze lichaam weer in de taxi te hijschen, toen het geluid van een auto, die in vlie gende vaart kwam aanrijden, zijn hart met schrik vervulde. Er was geen tijd om zijn motor aan te zetten en zijn wagen rechts op den weg te plaatsen. „Zij zullen regelrecht op ons inrijden! Schreeuw Lizzie, schreeuw zoo hard je kan!" riep Jack en hij liet zijn geroep naast dat van Lizzie weerklinken met het gevolg, dat de naderende wagen juist op enkele meters afstand stilhield. „Wel drommelslieve deugd, wat be teekent dat allemaal? Jackson en jij Tho mas en Pilkins en Watson! Wat doen jul lie allemaal hier?", riep Jack toen hij een voor een de bedienden van zyn vader her kende. (Slot volgt).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10