ZATERDAG 27 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Gisterenmiddag omstreeks half zes pas seerde een verpleegster van het wijkge- bouw Langestraait, de Waard gracht bij de Oosterkerkstraat. Zij zag een kind te water, dat reeds zinkende was. De verpleegster bedacht zich niet, sprong in de gracht en bracht het kind aan waL Zij werd bij de familie Geerlings van drooge kleeren voor- BIOSCOPEN. Trianon- Het geheele programma met de Holland- sche film: „De big van het Regiment" is een week geprolongeerd. Lido. Er is weer een nieuwe filim van Maurice Chevalier met Jeamette Macdonald. Mis schien is reeds deze aankondiging voldoen de om tallooze bezoekers naar Lido te lok ken, vanwaar zij dan overvoldaan zullen terugkeeren, want deze film is een van de beste, die wij tot au toe van dit beroemde paar zagen. Maurice Chevalier is ia 4e film Jïet lustige Weeuwtje" Graaf Danilo, een ele gante jonge kapitein van de garde in Marshovia, waar alle vrouwen hem kennen door zijn elegante avontuurtjes. Daar is Marshovia is een jonge rijke we duwe, die 52 pet. van het nationaal vermo gen vertegenwoordigt, maar die besloten heeft haar rouw te beëindigen en naar Pa rijs te gaan. Dat is een ramp voor het land en als Danilo juist gesnapt wordt in een amouretje met de koningin, is hij de aan gewezen man om naar Parijs te gaan om de rijke weduwe in zijn netten te vangen en haar gehuwd naar Marshovia terug te voeren. Dit heeft na een serie kostelijke verwikkelingen tengevolge met een happy end. Een scenario dus, dat Maurice ligt. Maar met zijn bravoure, zijn losheid, zijn eeuwig durende glimlach en zijn charmante ma nieren is hij in deze film wel op z*n best. Daarbij heeft de regie van de opnamen het allerbeste gemaakt Men neme slechts het kostelijk geïnstalleerde kasteel van de jon ge weduwe, Danilo's ontvangst in Maxim te Parijs met het alleraardigste liedje, dat alleen Maurice Chevalier, de chansonnier zoo zingen kan. Maar bovenal heeft deze film geest Uit tal van regiefondsen spreekt een fijne hu mor, zóó fijn, als we, eerlijk gezegd, van Amerika niet hadden verwacht. Ook de tekst is geestig, zeer geestig zelfs en zjj overlaadt de film niet. Neem dan nog daarbij het charmante op-» treden van Jeanette Macdonald als het lusti ge weeuwtje met zeer goed spel en prach tige zang, een geestige Edward Everett Horton als een zeer goed geslaagde Parij- sche gezant, prachtige fotografie en men heeft een geheel, dat- men vooral niet mis sen mag. Een bezoek aan Lido is deze week zeer aan te bevelen. Vooraf gaat wat kleingoed als Journaals en wat twee-acters, die een goede inleiding vormen tot „Het jolige weeuwtje". Casino. De film „Efn Lied geht um die Welt" stelt de bezoekers van bovengenoemde bioscoop in de gelegenheid den subliem en zang te beluisteren van Joseph Schmidt, wiens stemgeluid weinig onderdoet voor dat van den vroeger zoo beroemden Caru so. In deze film, die uitsluitend gedragen wordt door de schitterende stem van Jo seph Schmidt in de rol van Ricaxdo, die voor geen opera-engagement in aanmerking kan komen, omdat hij zijn figuur tegen heeft, treden ook nog op Charlotte Ander als Nina, die verliefd is op Rioardo's mooie stem; Victor de Kowa als de muzikale clown Rigo en Fritz Kampers als Srmoni, een zanger, die zijn stem verloren heeft. Him rollen zijn evenwel van ondergeschik ten aard, want in elke scène treedt Joseph Schmidt op den voorgrond en wordt men getroffen door de wonderlijke combinatie van zoo'n wonderschoone stem in zulk een onaanzienlijk lichaam. En om dezen groo- ten zanger is een scenario geschreven, dat stukken beter had kunnen en moeten zijn. Dit neemt niet weg, dat er prachtige sce ne's in voorkomen als b.v. die, waarin Si- moni, ruw scheldend, luistert naar Rioar do's zingen, waarop hij jaloersch is. Ook de vele schilderachtige opnamen van het oude romantische Venetië zijn te loven. We kun nen dan ook ieder aanraden dit tragisch- dramatisch filmwerk, waarin ook hier en daar de humor niet ontbreekt, te gaan zien en te gaan luisteren naar Joseph Schmidt's ongeëvenaarden zang. Voor de pauze een hier en daar zeer spannende Wild-Westfilm „Wervelwind" getiteld, een kleine aardige één-akter „In Droomenland" en de journaals. Het geheel een programma, dat volwassenen veel te genieten geeft, vooral hun, die houden van hoogstaanden zang. Luxor. Het hoofdnummer in het programma van deze week is „Hotel met Damesbediening", maar dit hotel en meer nog de bediening is slechts 'n gedeelte van de film, waarin we Dorit Kreysler en Ida Wiist als de hoofdvertolksters zien. Zij zijn het in de eerste plaats, die een volle zaal kunnen trekken, want haar creaties in deze film, die overrijk is aan allerdwaaste conflicten, overtreffen in pittigheid en levendigheid alle vorige vertolkingen. De intensiteit van hun spel vult elk beeld en elk woord! Hun groote tegenspeler is Paxil Richter, die met onnavolgbare élégance beider verwoede aanvallen afslaat, om ten slotte toch in de netten der twee vrouwen onherroepelijk verstrikt te raken. Dorit Kreysler is hier het kostschoolmeis je, dat voor onderwijzeres leert en plots erf gename wordt van een hotelletje in de Zwitsersohe bergen, een hotelletje echter, waar niets omgaat en welks vorige eigena ren in een proces gewikkeld waren met de eigenaren van een tegenovergelegen hotel om het bezit van een bron, in welke proces de advocaten de zaak op sleeptouw houden om zichzelf te verrijken. De nieuwe eige nares is van het systeem: „Nieuwe bezems vegen schoon" en houdt naar alle kanten opruiming en schoonmaak en is evenmin malsch tegenover haar concurrent, vooral als deze zich minderwaardig tegen haar uit laat. Wie tenslotte winnaar wordt? Na tuurlijk de liefde; meer behoeven we er niet over te zeggen! In het voorprogramma een film, die we slechts voor volwassenen toelaatbaar kun nen achten. UIT DE OMGEVING LISSE. LeekenspeL Een enthousiaste schare van directeuren en jeugdleiders heeft Lisse ons Tweeden Paaschdag geleverd. Van heinde en verre waren zij gekomen om kermis te maken met de nieuwe richting welke m onze Katholieke Jeugdbeweging tegenwoordig baanbreekt. Het is inder daad een prachtige dag geworden voor onze Jeugdbeweging, een dag om nimmer te vergeten. Van vele zijden is de wensch naar voren gekomen dit programma te herhalen, maar dan voor publiek. Aan dezen wensch zal tegemoet worden gekomen en vele Katholieken zullen in de gelegenheid zijn dit mooie spel door een voudige jongens ten tooneele gebracht te komen aanschouwen. De kosten zijn voor de uitvoering zoo laag mogelijk gehouden, zoo dat de nood zakelijkste onkosten gedekt worden. De eerste uitvoering heeft plaats op Zondag 5 Mei a.s. des avonds 8 uur tegen een entrée van 30 ets. De tweede uitvoering heeft plaats op Dinsdag 7 Mei des avonds 8 uur tegen een entrée van 50 ets. Voor belangstellenden buiten Lisse be staat er gelegenheid kaarten te reservee ren bij J. Reeuwijk, Heereweg 120, Lisse, Telefoon 3319. NOOTDORP. Nieuw gebouw Boerenleenbank. In de bestuursvergadering van de Boe renleenbank is besloten over te gaan tot stichting van een eigen bankgebouw met kassiers woning op den Kerkweg, naast Wed. Bijsterveld. Het ontwerp van het gebouw is gemaakt door Gebr. J. F. P. en P. A. W. van Tilburg, alhier, die ook het werk zullen uitvoeren. Het gebouw moet September a.s. gereed zijn om in gebruik te worden gesteld. Opbrengst Emmabloemcollecte. Naar wij vernemen heeft de deze week alhier gehouden verkoop van Emmabloempjes op gebracht ƒ68.50. Boerenleenbank. Door de Boerenleen bank alhier is haar jaarlijksche algemee- ne vergaderin ggehouden. Aan het verslag van den penningmeester ontleen en wij het volgende: De balans sluit met een bedrag van 167.745.62, in actief en passief. 186 spaarders hebben gelden gedeponeerd bij de Bank ten bedrage van ƒ110.653.58. In 1934 werd een winst gemaakt van 836.94, terwijl het reservefonds is aangegroeid tot 1 1.504.04. Met ingang van 1 Januari LL werd de rente voor deposito's bepaald op 3^ pet. en voor geleende gelden op 4»/s pet. Beslo ten werd 100.beschikbaar te stellen voor het plaatselijke Crisis-Comité. In het bestuur werd herkozen het aftre dend lid, de heer J. H. Steeneveld, tot plaatsvervangers werden opnieuw aange wezen de heeren P. A. W. van Tilburg en P. 't Hart. Het aftredend lid van den Raad van Toezicht werd eveneens herkozen. Hierna sluiting. NOORD WIJK. Concert. Het R. K. Fanfarecorps „Ex celsior" geeft Maandag 29 April een con cert op het Lindenplein. aanvang des avonds 8.15 uur. STOMP WIJK. Veteranen-wedstrijd R. K. Volksbond. De wedstrijd van bovengenoemde ver- eeniging is definitief vastgesteld op Zon dag 28 April as. om half twee. De samen stelling der elftallen is als volgt: A. doel: Q. van der Helm; achter: Jo de Heij, L. Schrader; midden: C. Havik, C. de Heij, P. Ammerlaan; voor: J. Koeleman, H. Blokhuizen, W. van der Helm, C. Konij nenburg, B. Rotteveel. B. doel: W. Schilperoord; achter: Q. de Bruin, J. Wilting; midden: C. Vreeswijk, J. Groeneweg, J. Kleiwegt; voor: J. van den Akker, Th. Konijnenburg, N. Groene weg, J. Groeneweg, W. van Bemmelen. De leiding berust bij F. Thoms, scheids rechter le klas. Gezien de deelnemers, zal het een lach succes worden van je welste! Laten wij hopen, dat de belangstelling voor dezen wedstrjjd, welke geheel ten goede komt aan de werklooze leden van den R. K. Volksbond een even groot succes zal zijn. Om 3.15 uur speelt S.N.A. I een medail lewedstrijd tegen A.S.C. I uit Zoeterwoude. Dit belooft geen lach- maar wel een sport- succes te worden. Dus elk wat wils. En voor de lachgrage. En voor de sportlief hebbers een reuze dag. VOORHOUT. Kleinvee veiling. Totaal waren aange voerd 35 konijnen die werden verhandeld voor 0.25 tot 1.25; ook enkele voedsters met jongen gingen goed van de hand. Voor de 65 nummers diversen gingen voor vrij goede prijzen aan den man. De belangstel ling was redelijk. Donderdagavond wordt wederom geveild om 8 uur. Werkloozenbedevaart. De werkloozen worden eraan herinnerd, dat zij zich tot 1 Mei a.s. nog kunnen opgeven voor deelname aan de werkloozenbedevaart naar „St. Je roen" te Noordwij'k. Onder voorzitterschap van Burgemeester Schölvinck kwam de Commissie uit de in gezetenen gisteren in openbare vergadering bijeen. Aanwezig zijn de heeren P. van 't Wout C. A. Koot, Q. A. de Vreede, L. C. van der Meer, P. J. van de Sande, A. van der Marei en W. van der Ende. Op voorstel van den voorzitter wordt het reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad van Nootdorp ook op deze vergadering toepasselijk verklaard. De Commissie kan er zich mede vereeni gen, dat de heer A. K. H. Breébaart als se cretaris fungeert. Mededeeling geschiedt van de volgende ingekomen stukken: Afschrift van het pro ces-verbaal van benoemdverklaring van de ledien der commissie; bericht van den voor zitter van het Centraal Stembureau, dat door hem mededeeling is ontvangen, dat de 7 benoemde leden hun benoeming aanne men. De voorzitter benoemt in de Commissie, om de geloofsbrieven te onderzoeken de heeren P. van 't Wout en Q. A. de Vreede; de vergadering wordt hierop geschorst. Na heropening der vergadering deelt de heer P. van 't Wout namens de commis sie tot onderzoek mede, dat de geloofsbrie ven van alle benoemde leden in orde zijn bevonden, weshalve geadviseerd wordt tot toelating der benoemden. Zonder hoofde lijke stemming besluit de vergadering hiertoe. De voorzitter feliciteert de leden met hun benoeming en spreekt de hoop uit, dat de vergadering een prettig verloop mag hebben, waarna de beëediging plaats vindt. Aan de orde wordt door den voorzitter gesteld het uitbrengen van advies omtrent de algemeene strekking van het voorstel van Gedeputeerde Staten tot wijziging der grenzen Stompwijk, Veur en Nootdorp. Het praeadvies en voorstel aan den Raad is aan de Commissieleden ook toegezonden om hen een oordeel gemakkelijker te ma ken. Overigens behoeft spr. het onderwerp niet nader in te leiden, mede daar deze kwestie al eerder aan de orde is geweest in deze gemeente. Als voorstemmer wordt bij loting aan gewezen de heer L. C. van der Meer. De heer C. A. Koot, die het woord ver krijgt, zegt uit de hem toegezonden stuk ken gelezen te hebben, dat de voorgestelde annexatie van den Veenweg met achter land bij Nootdorp voor die gemeente finan cieel voordeelig is, wat voor hem reeds een zeer belangrijk motief vormt vóór te zijn. Spr. vraagt of de uitkearing b uit het ge meentefonds, becijferd op 450 x 9.één keer door Nootdorp wordt of ontvangen of geregeld. De voorzitter antwoordt, dat deze uitkee- ring telken jare plaats vindt, doch dat het bedrag van 9.wel eens kan veranderen; bij de berekening van deze uitkeering wordt rekening gehouden met de finan- cieele draagkracht der inwoners en de uit- gavenfactor, bestaande uit uitgaven voor politie-onderwijs en armenzorg. Op een informatie van den heer Koot of de bedragen, die Stompwijk voor bijzonder onderwijs aan Nootdorp betaalt, ook in het financieele staatje zijn verwerkt, antwoordt de voorzitter bevestigend. Weer een openbare school? „Zou", aldus de heer Koot, „de mogelijk heid bestaan, dat door uitbreiding van onze gemeente weder overgegaan moet worden tot stichting van een openbare lagere school?" De voorzitter acht dit, in verband met het groote aantal leerlingen, dat te ken nen zou moeten geven openbaar onderwijs te verlangen, niet licht mogelijk, daar veel kinderen van den Veenweg juist een bij zondere school bezoeken. De heer P. J. van de Sande vraagt of het electriciteitsnet aan den Veenweg, toebe- hoorende aan Stompwijk, door Nootdorp zal moeten worden overgenomen. De voor zitter deelt mede, dat het hem niet bekend is, wat Gedeputeerde Staten hieromtrent in hun eventueel wetsontwerp zullen opne men, doch spreekt het vermoeden uit, dat zulks wel het geval zal zijn. De heer van der Sande, die vóór annexa tie is, verklaart, dat verreweg het grootste gedeelte van den Stompwijkschen Veen weg eveneens vóór is; het is hem bekend, dat 57 van de 72 huisgezinnen zich voor annexatie hebben uitgesproken. De heer van der Marei is voor toevoeging van het genoemde stuk grond en wel om dat de Veenweg een aaneengesloten geheel met Nootdorp vormt en Nootdorp door een grooter aantal zielen zich beter zal kunnen ontwikkelen. De heer L. C. van der Meer kan zich eveneens met de voorgestelde grenswijzi ging vereenigen, behoudens dat spr. gaar ne de grond, waarop de Nootdorpsche pan den Veenweg 1, 2 en 3 zijn gelegen, bij Nootdorp zag blijven, omdat de bewoners veel voor Nootdorp voelen, van welk ge voelen zij reeds bij vorige annexatieplan nen blijk hebben gegeven. Spr. acht de toe voeging van den Veenweg met achterland gewenscht, omdat kerkelijk en wat orga nisaties betreft, deze bewoners geheel bij Nootdorp behooren. De heer Q. A. de Vreede vraagt nauw keurig de grensregeling, die voorgesteld wordt, waarop de leden gelegenheid krij gen deze op een kaart te aanschouwen. Op grond van het door den heer van der Meer gesprokerme over de panden Veen weg 1, 2 en 3, stelt de heer de Vreede voor, dat de commissie zich uitspreekt dat het gewenscht is, dat bedoelde perceelen bij Nootdorp blijven. Overigens is spr. ook sterk voor de annexatie, omdat de Veenweg geheel met Nootdorp is samengegroeid, het geen om. uitkomt irfi het kerkelijke leven en vereenigingsleven. De heer P. van 't Wout wijst erop, dat niet in dit voorstel tot grenswijziging is op- „DUBBELE RAAD" VAN NOOTDORP genomen, dat de woning, genaamd Schui- lenburg, bij de gemeente Nootdorp komt, hetgeen spr. bevreemdt. Hierdoor zou ook het terrein, waar de Nootdorpsche Ijsbaan ligt, bij Stompwijk blijven. De bewoners aldaar zijn, naar spr. bekend is, ook voor toevoeging bij Nootdorp, hetgeen in ver band met de situatie zeer begrijpelijk is. Spr. dient een voorstel in, waarin de Com missie de wensoheüj kheid uitspreekt, be doeld gebied, waaronder het geheele plas- sengebied bij de Goo te verstaan, bij Noot dorp te voegen. Toevoeging van het door Gedeputeerde Staten voorgesteld gedeelte acht hij voor Nootdorp van groot belang, daar naar zijn. meening door een grootere bevolking, de belasting wordt verlicht. Reeds orrf die re den zou men, met opzij zetting van princi- pieele bezwaren, vóór de annexatie moeten zijn. Spr. wil nog verder gaan en de schei ding tusschen Delfland en Rijnland als grens tusschen Nootdorp en Stompwijk aanmerken. De heer W. van der Ende verklaart, zoo de annexatie voor Nootdorp financieel niet nadeelig is, zich ook voor annexatie van het door G. S. voorgestelde gedeelte. Geen nadeelig financieele gevolgen verwacht. „De verwacthing", aldus de voorzitter, „is dat geen nadeelig financieele gevolgen voor Nootdorp zijn verbonden aan de an nexatie". Spr. deelt mede op een informa tie van den heer van der Ende, dat de Raad bij de behandeling van een eventueel wets voorstel, zich omtrent de daarin vervatte punten, zoo als de kwestie van het electri citeitsnet, moet uitspreken. Wat betreft de toevoeging van het plas- sengebied, is de heer van der Ende het vol komen eens met den heer van 't Wout. De heer C. A. Koot spreekt zich vóór annexatie uit op grond van de betere ont wikkelingsmogelijkheid van Nootdorp door vergrooting van het aantal zielen en ver krijging van een beter afgerond geheel. Hij kan zich met den door den heer van 't 5Wout aangeduiden grens vereenigen en wil deze nog verder uitstrekken door de Schei- dijk in een rechte lijn door te trekken tot het Lain geland, aldus Zoe termeer hierin betrekkende. De voorzitter vestigt de aandacht erop, dat juist in de Eerste Kamer het wetsont werp tot samenvoeging van Zoe termeer en Zegwaart is aangenomen, zoodat het plan van den heer Koot groote moeilijkheden met zich mede zou brengen, waarop de heer Koot zijn idee prijsgeeft Naar aanleiding van een opmerking van den heer Koot omtrent toevoeging van de aan Pijnacker behoorende Dwarskade, zegt de voorzitter, dat door hem aan den Raad officieel mededeeling is gedaan, dat een betreffend voorstel in voorbereiding is. Landhonger. De heer van der Marei meent, dat de Roe- leveenscheweg, al behoort deze aan Zoe- termeer toe, zeer zeker één geheel met Nootdorp vormt en wil dit toch onder de aandacht van Gedeputeerde Staten bren gen. Wat het voorstel van den heer van 't Wout aangaat betreffende het plassenge- bied bij de Goo, meent de voorzitter te we ten, dat in den beginne het plan is geweest, als grens tusschen Stompwijk en Nootdorp vast te stellen een sloot, loopende achter het bebouwde gedeelte achter de Vliet. Spr. dunkt als eindconclusie te mogen vast-- stellen, dat de Commissie zich vóór de door Gedeputeerde Staten voorgestelde annexa tie verklaart, hetgeen bevestigd wordt door dat de Commissie zich met algemeene stemmen ei-voor uitspreekt. Ook de voor stellen, de wensohelij kheid uitsprekende, de Nootdorpsche panden Veenweg 1, 2 en 3 bij Nootdorp te behouden, het plassenge- bied boven bij de Goo aan Nootdorp toe te voegen en als grens tusschen Nootdorp en Stompwijk de scheidslijn tusschen Rijn land en Delfland aan te nemen, worden met algemeene stemmen aangenomen. Nadat de voorzitter de commissieleden dankt voor de aandacht, welke zij aan dit onderwerp hebben willen schenken en de heer van 't Wout den voorzitter namens de commissie voor zijn eminente leiding dank heeft gezegd, wordt deze in zeer goede ver standhouding gehouden, eensgezinde verga dering gesloten. LAATSTE BERICHTEN JO VINCENT HERSTELD. Jo Vincent heeft gisteren geheel hersteld de Maria-Stichting te Haarlem verlaten; de zangeres zal tegen het einde van Mei we derom haar concerten hervatten. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 23 tot en met 27 April 1935 is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks RM 700.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De num mers van deze posten liepen van 76322 tot 76453. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zyn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks RM 55,7 millioen. De Sonderkonto-posten waarvoor koersfixee- ring is verkregen, zijn hieronder begrepen. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Laxor: Toelaatbaar voor volwassenen. Trianon: Goedgékeurd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Willem, z. vain F. G. Schlag- wein en J. E. v. d. Zeeuw Hendrik us Johannes, z. vain J. J. v. Klink en S. M. Kramers Leendert, z. van L. Groenen boom en H. C. de Meij Petromella, d. van F. Piket en J. de Roo Elly Beatrix, d. van J. B. H. Sohoots en A. Kroonberg Johanna Maria, d. van H. H. Stolk en M. Wens veen Hubertus, z. van G. v. cL Zwan en G. Taal Jan, z. van J. v. Soest en B. Elfert Cornells Petrus, z. van C. J. Turk en Th. M. v. Diest Agatha, d. van Chr. Komen en M. de Koning Eg bert, z. van J. Jonker en C. Heemskerk Johanna Cornelia, d. van C. Geijteman en C. v. d. t'las Cornelia Sophia Maria, d. van F. J. F. M. Proot en E. M. König Bron, z. van B. J. Hekkema en P. Gortzak Arie Cornelis, z. van C. Geijteman en C. v. <L Plas. Ondertrouwd: J. S. Lips jm. 24 j. en M. Valk jd. 25 j. J. Kukler gesch. 33 j. en H. E. Herder jd. 22 j. A. v. d. Nadort jm. 25 j. en A. Hannaart jd. 25 j. Overleden: M. Th. M. Ruigrok dr. 9 j. DE WERELDTENTOONSTELLING TE BRUSSEL GEOPEND Hedenmorgen was Brussel in feesttooi gestoken ter gelegenheid van de opening der wereldtentoonstelling in Brussel, het welk te 12 uur door koning Leopold HI geschiedde. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 April. Groentenveiling. Per 100 stuks: komkommers f 1014, bloem kool I f 8—20, bloemkool n f 3—13, pieter selie f 0.30—1.20, prei f 0.90—2.60, radijs f 1.704.20, kropsalade f 0.503.80, selde rie f 0.301.8Ö, uien f 1.—, wortelen f 19— 20, rabarber f 1.00—1.20, per 100 kg.: kro ten f 0.60—1.00, kroten, gek. f 14, snijboo- nen f 78, witloof f 426, peulen f 6276 postelein f 2329, spinazie f 35, wortelen 0.908.40, andijvies f 1020. 27 April. Boter. 2661 kg.: Fabrieksbo- ter f 1.52 en prima boerenboter f 1.301.40 per kg. Handel.matig.. Turfmarkt van 22 tot en met 27 April Lange turf geen aanvoer, prijs f 89 per 1000 stuks. BOSKOOP, 28 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1520 cent, Hadley 2540 cent, Butter fly 1528 cent, Wilh. Kordes 1625 cent, Mme. Jules Bouché 35 cent, Rosalandia 18 25 cent, Florex 1525 cent, Edith Helen 2030 cent, Aug. Neack 2030 cent, Else Poulsen 3055 cent, Briarcliff 1522 cent, Ellen Poulsen 2555 cent, Leeuwenbek ken 2035 cent, Seringen 3060 'cent, Calla 2050 cent, Azalea 3060 cent, Lathyrus 15 cent, Rhododenudron 2040 cent, Ane monen 610 cent. Tulpen 1020 cent, An jers 60 cent, Cerasus Hisakura f 1.001.50, Clematis Prins Hendrik f 1.802.30, Cle matis le Coultre 60 cent, Azalea per stuk 3055 cent, Cactus per stuk 3050 cent. Hortensia per $tuk 4060 cent. NOOTDORP, 27 April. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden de vol gende prijzen genoteerd: kippeneieren aanvoer 8306 stuks f 2.052.75, eenden eieren f 1.751.95 per 100 stuks, ganzen eieren 69 cent, en kievietseieren 46 cent per stuk, hanen 75 cent, kippen f 0.30 1.20 per stuk, kaas 1225 cent per pond, KATWIJK a. d. RIJN, 26 April. Groen tenveiling. Waschpeen per kist van 20 kg. f 1-151.40, grove peen 4070 cent per kist sla per 100 f 4.80—5.10, radijs per 100 bos f 2.903.10, witlof per kg. 710 cent, spina zie per 100 kg. f 2.003.50. ALPHEN a. d. RIJN, 26 April. Groen tenveiling. Per 100 kg.: spinazie f 4.208.80 per 100 bos: selderie f 1.001.10. peen f 6 —13, andijvie per 100 kg. f 16—17, per 100 stuks: kropsla I f 0.50—3.10, bloemkool I f 10—27. Eierenveiling. Aanvoer 6700 stuks. Per 100 stuks: kippeneieren f 1.702.40, een deneieren f 1.70—1.90 per 100 stuks. TER AAR, 26 April. Groentenveiling. Spinazie perr kg. 7—9 cent, postelein 18—20 cent, peulen per pond 31—38 cent, snij- boonen 3436 cent, stek 26 cent, Stamprin- cesseboonen 32 cent, radijs f 2.402.60, sla f 0.503.10, vellen 915 cent, bloemkool 220 cent, tomaten per pond 2227 cent, prei f 1.00—1.20, selderie f 0.90, rabarber f 0.902.10, raapstelen f 1.70. ROELOFARENDSVEEN, 26 April. Groen tenveiling. Bloemkool 12—13 cent per stuk, Spinazie 1112 cent per kg., sla f 0.50 3.70 per 100 krop, aardbeien 27—33 cent per doosje, peulen f 3.10—3.70, snijboonen f 3.40 per 10 pond. 1636 cent per 10 bos. VEUR, 26 April. Groentenveiling. Eng komkommers le soort f 14.60—16.90. 2e soort f 8.50—10.50, 3e soort f 4.60—6.90,' gele komkommers le soort f 14.9016.50, 2e soort f 10.30—12.50, 3e soort f 4.90—6.—, kropsla le soort f 1.50—2.30, 2e soort 50—80 cent, Stoofsla f 34, peen f 21—25.60, bloemkool le soort f 7.20—10.90, 2e soort f 4.30—6.50, uitschot f 2.604.00. tomaten f 2124, andijvie f 1.604.10, andijvie per kg- 714 cent, spinazie per 4 kg. 1026 cent, postelein f 15.70—16.90, rabarber f 4 —7, snijboonen 60—65 cent, radijs f 1.60— 3.00, prei f 1.00—2.40, selderie 50—90 cent

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3