STADS NIEUWS ZATERDAG 27 APRIL 193b DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waamerrungen verricht ia den morgen van 27 April 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst te De Bilt Hoogste barometerst: 770.4 te Storno way. Laagste barometerst: 754.0 te Warschau. Verwachting tot den avond van 28 April: Matige Noordelijke tot Noord-Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt, wellicht en kele regenbuien, iets kouder. LUCHTTEMPERATUUR. 10 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ex Van Zaterdagnamiddag 7.47 uur tot Zondagmorgen 4.08 uur; van Zondagna middag 7.48 uur tot Maandagmorgen 4.06 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 28 April v.m. 10.27 uur en nam. 11.06 uur; op Maandag 29 Aprli voorm. 11.45 uur en nam. 12.03 uur. Ook moderne kunst In het laatste kabinet boven vindt men bijeengebracht kerkelijke gebruiksvoor werpen, van smeed en drijfwerk. Daar ook werden geplaatst eenige werken van meer moderne kunstenaars. Door deze, voorloopig rog weinige, stukken bijeen te plaatsen meende de commissie het best te beantwoorden aan den wensch van wijlen Mgr. HenAen, die reeds jaren geleden het plan vormde om een verzameling van meer moderne rel. kunst te Haarlem bijeen te brengen. De uitgebreide verzameling van prenten en gravures wordt momenteel nog be waard in de bibliotheek, waar tot berging van het steeds groot er wordend aantal boeken een nieuwe kast is bijgebouwd. De handschriften, voor zoover niet ge- exposeerd, zijn veilig bewaard in de brand vrije kelder. Ook de incunabelen en post incunabelen worden afzonderlijk bewaard. Er is veel veranderd in de afgeloopen vijf maanden, niet alle desiderata echter konden vervuld worden. De groote zaal heeft nog dringend behoefte aan een „ve lum", opdat ook daar, zooals in de kabi netten met succes bereikt is, het overvloe dige licht zachter verspreid zal worden. De z.g. „Mgr. Graaf-kamer" kon nog niet in de restauratie worden opgenomen. De commissie hoopt geleidelijk ook deze en andere werken te kunnen uitvoeren, zoodra de geldmiddelen iets ruimer zullen worden. Door hetgeen reeds nu tot stand kwam, is het Haarlemsche Bisschoppelijk Museum voor kerkelijke kunst en geschiedenis meer binnen de belangstelling van het pu bliek gebracht. UIT DE RADIOWERELD 3 BIJZONDERE ACTUALITEITEN BIJ DEN KJLO. Hedenavond te 8.05 uur geeft de KJR.O. een kleine reportage door Paul de Waart van de begrafenis van Mgr. Schioppa, welke Vrijdagmiddag op platen is opgenomen. Om 7.20 uur n^m. zal getracht worden een verbinding met de Vaticaansche Stad tot stand te brengen om de toespraak van Z. H. den Paus tot de K.J.V., welke op het oogenblik in Rome is, uit te zenden. Deze toespraak zal in het Nederlandsch worden vertaald. .Bovendien maken wij de luisteraars nog attent op een verslag van de Cup final, wel ke hedenmiddag gespeeld is te Londen en welke wedstrijd door den sportverslaggever van den K-R.O. is bijgewoond. De juiste tijd zal afhangen van de aankomst van het vliegtuig op Schiphol. Vermoedelijk heeft de uitzending om 10.35 plaats. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Apoth. assistent-examen de heer L. H. Bijl te Oegstgeest. Industrialisatie-congres. Werkherstel en Werkverruiming. Zooals men weet, zal er op 13 Mei as. in Den Haag door de vier Katholieke stands- organisaties een Industrialisatie- Congres worden gehouden. Wij publiceeren hier de conclusies van de inleiders op bedoeld Con gres. Conclusies behoorende bij het praeadvies van prof. H. A Kaag. 1. Ter waarborging van de welvaart van een toenemende bevolking, is het in Neder land noodzakelijk, dat niet alleen de be staande bronnen van volksbestaan in stand worden gehouden, doch ook nieuwe worden aangeboord. 2. Om de bestaande bronnen te "behou den zal in verband met de structueele ver anderingen welke in de wereld hebben plaats gevonden in vele gevallen ombouw noodzakelijk zijn. 3. Daarbij zal de aandacht niet alleen op de industrie geconcentreerd mogen zijn. Uitbreiding der bebouwbare oppervlakte door verdere inpoldering, ontwatering en ontginning blijft geboden. Verder mag Ne derland zich ook niet uit zijn positie van scheepvaart-natie laten verdringen. Een bevordering van industrie en landbouw komt echter niet zonder meer met die scheepvaartbelangen in conflict 4. De economische politiek van Neder land droeg tot nu toe veel te zeer een defen sief karakter. Het wordt hoog tijd, dat een constructieve politiek wordt ingeluid. 5. Bij de ombouw en uitbouw van het economische apparaat late men zoo veel mogelijk ruimte voor het particulier initia tief. 6. De voornaamste taak van de overheid is een gezonde bodem voor de ontplooiing van het initiatief te scheppen, nJ. door: a. Een gezond geldwezen. Daartoe is on der de huidige omstandigheden loslating van den gouden standaard noodzakelijk. b. Gezonde marktverhoudingen. Daar toe zijn onder de huidige omstandigheden naast handelspolitieke maatregelen, welke tegen storende invloeden van buiten be schermen, door het bedrijfsleven zelf ge dragen en door de overheid gesanction- neerde ordeningsmaatregelen noodzakelijk. Het systeem van contingenteering vervan- ge men zooveel mogelijk door een stelsel van invoerrechten. c. Handhaving van de hooge kwaliteit van de Nederlandsche arbeid, waartoe handhaving en verbetering van het onder wijs, met name van het vakonderwijs, nood zakelijk is. Daarbij worde bijzondere aan dacht gewijd aan het probleem van de jeug dige werkloozen. d. Bevordering van de uitwerking van industrieele en andere projecten (Economi sche Technologische Instituten). e. Het bevorderen van een goed en goedkoop verkeer, waarbij het heele land als één verkeerseenheid moet worden be schouwd. Hierbij is geen andere plaats voor tolheffingen. f. Waar noodig aanvulling van het be staande bankapparaat. (Steun aan de regio- male industriebanken en creatie van een Centrale Bank voor lang crediet). g. Aandrang op de banken tot verla ging van de hooge kosten voor financie- rings-faciliteiten. Conclusies behoorende bij het praeadvies van den heer A C. de Bruijn. 1. Sterke bevordering van onze indus trie moet een groot economisch, sociaal en cultureel belang worden geacht voor het geheele Nederlandsche Volk. 2. De benarde positie onzer Nederland sche Industrie vraagt aller voortdurende aandacht en activiteit, niet het minst ook van de Rijksoverheid. 3. Als middel ter blijvende verbetering moet worden genoemd: a. doelmatige, op de belangen van Land BEDEVAART NAAR ST. LIDUINA Wie heeft er nog een kaartje over? Degenen, die verhinderd zijn deel te ne men aan de bedevaart naar St. Liduina te Schiedam, op Maandag a.s., worden vrien delijk verzocht hun kaarten af te staan aan het St. Liduinagesticht hier ter stede, om eenige zusters met een paar kinderen in de gelegenheid te stellen de bedevaart mede te maken. Ook geldelijke bijdragen zijn voor dit doel welkom en kunnen wor den opgegeven bij de heeren Hosman (Breestraat) en Colla (Mare). MIL IT ARIA Op de Maaldrift zal op 30 April plm. 10.30 uur de beëeediging plaats vinden van de navolgende reserve-officieren: W. H. C. Schukking, D. E. P. Scholte, Jhr. E. W. de Jonge en J. A Burgers. De muziek van het 6e R. V. A. zal haar medewerking verleen en. De resrve le luitenant J. J. Raaff van het 6e Regiment Veld.-Art. alhier, die tij delijk onder de wapenen is bij zijn Regi ment, zal op 1 Mei as. met groot verlof vertrekken. De onderofficieren van de lichtingen 1929 en '31 van het 6e Regiment Veld-Art. ko men op 2 Mei as., terwijl de korporaals en manschappen van genoemde lichtingen op 9 Mei as. onder de wapenen komen voor herhalingsoefeningen. en Volk ingestelde Ordening van ons eco nomisch leven; b. een verder stringent toegepaste Con tingenteering c. een andere dan „technische" herzie ning der Tarief wet; d. rationeeler werkwijze bij het gebruik van de gelden, beschikbaar gesteld door het z.g. zestig-millioen-plan, waarbij in het bij zonder de aandacht te vestigen is op het mogelijk maken van de totstandkoming van nuttig gebleken nieuwe takken van industrie; bevordering, oprichting en in standhouding van Industriebanken; bevor dering en instandhouding van Technologi sche Instituten. Conclusies behoorende bij het praeadvies van den heer Ch. Stulemeyer. 1. De gedeprecieerde toestand, waarin het bedrijfsleven van Nederland verkeert, blijkt uit de beschouwing der feiten en cij fers. 2. Een sterke toename van de industrie kan nog de mogelijkheid scheppen om aan de bevolking van Nederland van thans (en zeker in de toekomst) arbeid en daardoor een redelijk bestaan te verzekeren. 3. De Regeeringen van heden en van morgen zullen in tegenstelling met die van gisteren positieve industrialisatie- politiek in plaats van negatieve hebben te voeren. 4. De Regeering moge er van doordron gen zijn, dat primair gesteld moet worden de noodzakelijkheid van het op peil hou den, ondersteunen en uitbreiden onzer Ex port-industrie. In dit verband zal o.a. ook omdat „onze consulaire outillage beneden peil is geraakt" tot een radicale hervorming van onzen Voorlichtingsdienst* met spoed dienen te worden overgegaan. 5. a. Het meest geschikte oogenblik, waar op onze monetaire politiek zal dienen te worden gewijzigd, zal dan gekomen zijn, wanneer de wereld bereid zal zijn gevon den tot samenwerking, teneinde de zoo noo- dige stabiliteit der wisselkoersen te ver krijgen over een zoo groot mogelijk gebied. b. Wij moeten niet meer praten over „aanpassing", maar zullen dit nu hebben te doen, daar het nu de hoogste tijd is tot de noodzakelijke actie te komen, bij gebre ke waarvan wij noodgedwongen door de schuld van degenen, die de middelen niet of niet tijdig hebben aangewend, de niet in het belang van het geheele land zijnde devaluatie van ons geldmiddel verplicht zullen worden te aanvaarden. 6. a. Het prijs- en kostenniveau in Neder- land is nog te hoog gebleven. b. de Regeering heeft tot taak de conse quenties van hare monetaire politiek te aanvaarden en de maatregelen op aller- kortsten termijn te nemep, die het „aan passingsproces" verhaasten. 7. Onder de huidige omstandigheden zijn voor de exportindustrie aan contin genteering van buitenlandsche waren op de Nederlandsche markt minder bezwaren verbonden dan aan verhoogde invoerrech ten verbonden zouden zijn. 8. a. Sanctionneering van ondernemers overeenkomsten zooals de desbetreffende wetten in Nederland en Frankrijk beoogen, kunnen vooralsnog geen ander doel heb ben dan de bedrijven, waarvan het be staansrecht economisch verantwoord is, voor den ondergang te bewaren. b. De verder strekkende bedoeling van de Wet op de „Verbindende kracht van on dernemersovereenkomsten" kan zeer nut tig zijn met het oog op het toenemend stre ven naar samenwerking onder de bedrijfs- genooten als gevolg van wijzigingen in de structuur van het economisch leven. c. Het slagen zal hierbij afhangen van het ïndividueele initiatief der ondernemers zelf, van de bedoeling, die voorzit bij den opzet der overeenkomsten en van het in zicht van den Minister, die de verbindend verklaring heeft uit te spreken. d. Het door de industrialisatiegedachte vooropgestelde doel, n.L arbeid en brood te verzekeren aan onze steeds toenemende bevolking, gaat nauw samen met de Chris telijke opvattingen omtrent de nieuwe Maatschappij -inrichting. Op 2 Mei as. komen de navolgende reserve officieren behoorende bij het 6e Regiment Veld-Art. alhier onder de wa penen voor het vervullen van practischen dienst: de reserve le luitenant F. J. H. v. Eijsden, le luit. J. E. v. Nes v. Meerkerk, 2e luit. A v. Vosveld, 2e luit. J. Weijl, 2e luit. A. L. J. E. H. Moonen. De reserve-wachtmeester V. Hellendoorn van het 6e Regiment Veld-Art. alhier komt op 2 Mei a.s. voor herhalingsoefeningen on der de wapenen. De opper-wachtmeester instructeur J. Lambermont, van het 6e Reg. Veld-Art. wordt op 1 Mei a.s. gedetacheerd bij de Artillerie-inrichtingen te Hembrug, tot het volgen van een cursus voor magazijn-be heerder der artillerie. Derde Orde-restaurant Aan 205 personen is in de afgeloopen week in het Derde Orde-restaurant eén middagmaal verstrekt. Broodfabriek „De Zeeuw" In de gisteravond gehouden j aarlij ksche algemeene vergadering van aendeelhouders der N.V. Broodfabriek „De Zeeuw" werden de balans en de winst- en verliesrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 5 pet. (vorig jaar 6 pet.). De aftredende commissaris, de heer D. G. de Rooy, werd i herkozen. DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. R.-K. STAATSPARTIJ. De leden der R.-K. Kiesv. (althans zij die vóór 1 Jan. 1935 lid waren) kunnen morgen op vertoon van him oproepings- kaart deelnemen aan de verkiezing van candidaten voor den gemeenteraad. Men lette er op, hoe men moet stemmen, om geldig te stemmen ('t wordt uitgelegd op de oproepingskaart). Men moet óf een hokje zwart maken (niets meer!), dan stemt men het advies, óf achter 8 namen zetten de cijfers I, 2, 3 enz. De Chr. Historische lijst De afd. Leiden van de Chr. Hist. Uunie zal bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen met de volgende lijst uitkomen: 1. Jac. Wilbrink; 2. J. Splinter Gzn.; 3. M. H. de Reede; 4. P. J. van Hoeken; 5. A. van Rosmalen; 6. D. v. d. Kwaak; 7 J. A. v. d. Reijden; 8. M. Brinks; 9. M. J. E. Kwint; 10. F. J. Groot Enzerink; 11. A. Werner; 12. L Robbers; 13. F. Pison; 14. C. J. de Jongh; 15. Jan Stigter. Kon. Nederl. Grofsmederij Gistermiddag is ten kantore van de Kon. Ned. Grofsmederij alhier de algemeene ver gadering van aandeelhouders gehouden. De jaarstukken werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag deelt men ons o.a. mee: Aan verschillende werken werd in 1934 uitgevoerd voor een bedrag van f 532.703 tegen ƒ403.976 in 1933. Het nadee- lig saldo van de fabricage-rekening be draagt 33.219. De balanswaarde van de terreinen, gebouwen, werktuigen bedroeg uit. 1933 629.625; in 1934 werd aange schaft voor 14.696, samen 644.321. Voor gesteld wordt op dit bedrag een afschrij ving te doen van 19.616, waardoor de ba lanswaarde kan worden teruggebracht tot 624.705. Het nadeelig saldo van de fabri cage-rekening, vermeerderd met deze af schrijving, de kosten van interest, ongeval len-verzekering enz. en vermïderd met het surplus reservefods en te veel voor dubi euze debiteuren en ongevallen-verzekering in 1933, geeft een saldo verlies van 75.206 Door overboeking van dit bedrag uit de latente reserve gaat de vennootschap het nieuwe boekjaar in met een verlies- noch winst-saldo. Besloiten werd geen dividend uit te keer en. Herkozen werd tot commissaris mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. De heer Creyghton vroeg hoe de naaste' toekomst voor de N.V. moet worden inge zien. Hierop antwoordde de voorzitter, dat de algemeen toestand nog onvoldoende ge acht moet worden; van tijd tot tijd is er wel eenige opleving te constateearen, doch de toekomst ziet er niet rooskleurig uit. De cijfers van balans en winst- en ver liesrekening publiceerde wij reeds in ons nummer van 13 April j.l. Filmavond R.K. Sportcenl-rale. Wij herinneren hierbij aan den filmavond der R.K. Sportcentrale, welke a.s. Dinsdag zal gehouden worden in „Zomerlust". Behalve aan de bekende adressen zijn er kaarten verkrijgbaar morgen (Zondag) middag aan de zaal tusschen 12 en 1 uur, op welken tijd tevens gelegenheid is tot het bespreken van plaatsen. Zie verder annonce. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 2813. P. van Kempen, Lei den, Breestraat 100, lunchroom, winkel in brood, chocolade enz. W ij z i g i n g e n: 823. Th. A J. van Zoe- len, Leiden, Breestraat 118, kappersbe- drijf, toiletartikelen, parfumerieën. Oph. fil.: Leiden, Breestraat 98 (Maison Lux), d.d. 15 April 1935. 2165. Algemeene Brandstoffenhandel „Leiden", Leiden, Haagweg 15. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: N.V. Al gemeene Brandstoffenhandel „Leiden". Oph. fil.: (Fa. J. A. v. d. Made). 1084. N.V. Stoombroodfabriek en Melkin richting „De Vereeniging" v/h Koole, Ni- cola Compagnie, Leiden, Levendaal 71/79. De procuratie van B. P. van Dorsten en P. H. van Dorsten, is ingetrokken- De hee ren B. P. van Dorsten en P. H. van Dorsten zijn benoemd tot directeur. Procuratie ver leend aan: Wed. S. P. van Dorsten-Weiman, Leiden. Gistermiddag is de 11-jarige P. L. op den Haarlemmerweg met zijn rechteronderbeen in de punt van een ijzeren hek gevallen, waardoor een diepe vleeschwond ontstond. De E.H.D. bracht den jongen naar het Acad. Ziekenhuis ter behandeling. Burgemeester en Wethouders van Soest hebben benoemd tot ambtenaar ten kantore van den Gemeente-Ontvanger, den heer J. G. H. Tonus, alhier, thans werkzaam ter secretarie van Wou brugge. MUZIEK. UITVOERING BURGERZANGSCHOOL. Gisterenavond was de groote gehoorzaal geheel gevuld met een blijmoedig gestemd auditorium, dat gekomen» was om de voor jaarsuitvoering van de Burgerzangschool en van de afdeeling dameskoor bij te wo nen. 9 De heer de Rook is de vriendelijke op gewekte leider van kinder- en dameskoor, die het aangename aan het nuttige ver bindt en de ernst van de koorzangstudie prettig weet af te wisselen door zangspel in costuum; en die zoodoende de zoo noo- dige belangstelling voor zijn werk weet gaande te houden. De vriendelijke aandacht heeft de artis tieke prestatie niet overtroffen. Over het geheel genomen is er beschaafd gezongen en constateerden wij het goede en betere bij klein en groot; waarbij nog komt dat GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. AFSLUITING SCHEEPVAARTVERKEER SINGELBRUG. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken bekend, dat van Dinsdag 30 April af tot en met Donderdag 2 Mei as. de Singel- brug, gelegen over den Nieuwe Rijn, we gens herstellingswerkzaamheden voor de scheepvaart niet zal kunnen worden ge opend. 2380 A VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRUEN, Secretaris. Leiden, 27 April 1935. AGENDA LEIDEN. Zondag, stemming candidaten R. K. Staatspartij voor den gemeente raad. (Zie oproepingskaart). Zondag, Excursie Reisvereeniging voor Katholieken naar Heemstede, ver trek Korevaarstraat, 11 uur. Maandag, feestvergadering R. K. Esperan- toclub En Pacen, Harmonie, 8 uur. Maandag. Laatste abonnementsvoorstelling „Madeleine's Misdaad", Schouw burg 8.15 uur. Dinsdag, Eerste Societeitsavond Katholie ke Reisvereeniging, Harmonie, De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 23 tot en met Zondag28April a.s. waargenomen door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapen burg 12, telefoon 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telefoon 85, en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren de Graaf f, De Jager, Polak Renaud en Tim mermans. De Zondagsdienst, der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- gen holz. Tel. 390. Han Zirkzee als altijd knap en waar noo dig practisch en steunend werk deed. Allereerst kwamen dan de juniores voor het voetlicht. Inderdaad voor het voet licht, want zij beeldden twee van de aller liefste speelliedjes van Jaques Dalcroze uit, en goed bok. Er zijn onder die kleuters kindertjes waarin de muziek leeft. Gebaar, rhytmische deining, gelaatsuitdrukking, alles zegt het ons. Ook minder begaafden schuilen er in de gelederen, maar mijnheer de Rook kent zijn gastjes en pikt ze eruit voor dit of dat. Na deze gelukkige intrede kwam een grooter stelletje aan de beurt, meerstemmige liederen van Catharine van Rennes. Ook jongens nemen deel aan de koorklasse. Dan, weer andere leerlingen, weer grootere; 't gaat in stijgende lijn. Eerst „de Alpenherder" en „Te Voet" van Franz Abt, welke eenigszins afgeleefd aan doen en daarna een vrij moeilijk koortje van Nico van der Linden, wat qua toon- vorming niet het gelukkigste nummer was. Het dameskoor zong daarna twee uiterst muzikale nummertjes van Dina Apeldoorn, die beide keurig geïnterpreteerd werden. De „Ditirambo" van Curschman voldeed minder. Nu restte ons nog het aanschouwen van twee zangspelen, „de Herfst", zangspel met declamatie van J. N. W. C. A. Ruijgrok en tot besluit „Het hoedje, dat haar past" van Jac. Jansen. Wat het opvoeren yan derge lijke zangspelen kost aan voorbereiding, volharding en inspanning is voor een bui tenstaander haast ongeloofelij k. Maar de uitvoering ging vlot. Wat Ruijgrok's zang spel betreft, 't Werkje is veel te lang en breedsprakig. Niet dat er geen aardige mooie tooneeltjes te bewonderen zijn, maar de muziek is niet fleurig en kleurig genoeg voor een zoo rijk gestoffeerd too- neel, en ook de declamatiepartij lijdt aan lengte, al was „de Herfst" goed in haar rol. De Zon leek ons wel wat nerveus, maar heeft een fieve stem. Elfjes, dauwdrupjes, paddestoelen en bloemen, alle waren won derwel in haar schik en waar een solopar tij tje voorkwam werden hier of daar de gevoelens heel aardig uitgedrukt. Keurige dansjes van solisten en groepen, mooie kleuren, keurige costumes. Tot slot het vroolijke zangspel „Het hoedje, dat haar past". Om nu aan het onaangename werk van aanmerkingen te beginnen: de winkeljuf frouwen hadden te weinig aandacht voor den leider, de inzetten stonden niet. Een gezellige winkel met een keuze hoedjes voor elke smaak. Voortreffelijk stilstaande mannequins en ijverige modisten. Een las tige dame, die maar niet slagen kan (en dit heel aardig uitbeeldde). Dan een vlie genier, die een noodlanding moest maken op het plat-dak van het modehuis en die waarlijk een frissche bries door de smaak vol aangekleede paskamer laat waaien, een vliegenierskapje, dat haar staat, een vliegenier naar haar smaak. Een aardig vlotgespeeld stukje. Wisseling van kleur toonde Zirkzee in zijn begeleiding. Mevrouw van der Lijke en bij de klein tjes ook mej. Gaykema waren de leidsters van het goedverzorgd spel. De aankleeding was smaakvol uitgevoerd. De Burgerzangschool heeft aan de tal rijke bezoekers een prettigen avond "be zorgd. Er waren bloemstukken voor de leiders. J. K. Bach-concert Rem. Kerk Aan het Bach-concert op 21 Mei a.s. in de Remonstrantsche Kerk zullen medewer ken de dames Catharina Verkuil, zang en Marie Olivier, violoncelliste en violiste. De netto-opbrengst van dit concert wordt be stemd voor de Braillebibliotheek voor Or ganisten der N. B. B. O.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2