fa HULP IN NOOD GeijtenM's Wandel ZATÏRDAG 27 APRIL 193S DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 IMTERPAROCHIEELE WIJ HEBBEN DEN PAUS GEHOORD. Geloofd zij Jezus Christus. En tienduizenden, samengestroomd voor de St. Pieter te Rome, wachten met vurig verlangen om den Paus te zien. En millioenen, luisterend bij him radio toestel, beiden het ontroerende moment om den Paus te hoor en. Het zilveren geluid uit de trompetten der Paladijnsche Garde klinkt forsch niet alleen over het Pietersplein, maar door de radio over de wereld. En ook wij in het kleine Holland, wij luisteren gespannen. In verschillende talen wordt de komst des Pausen aangekondigd. En dan komt tot ons de stem van den Heiligen Vader.. Christus' Plaatsbekleeder spreektde Witte Man van het Vaticaan, de Wachter op St. Petrus' graf..,. Hij geeft Zijn ze genwij buigen het hoofd en luisteren ontroerd. Wat zijn wij, Katholieken, toch een ge lukkig volk. 't Is Paschen nu en over de wereld verspreid vieren de christenen het feest van den verrezen Christus. In onze kerken straalt het feestelijk wit, blij weer klinkt het Alleluja, wij vieren een Hoog feest. En op zoo'n dag mogen wij. hoe de Paus ook verre van ons is, die wereldzegen hoo- ren: Urbi et Orbi. Wat een zegen is dan de radio. Wij zijn een gelukkig volk, lidmaten van de ééne, ware Kerk. En in het verre Rome spreekt onze Paus en wij, kinderen van één Vader, wij hooren het volk juichen en ons hart juicht mede. Omdat wij mochten hoo ren ons aller Vader, Pius XI; omdat onze K.R.O. ons dit bracht. Wij hebben den Paus gehoord! Lau- detur Jezus Christus! SEVERUS. HOE CNS RECHT ZEGEVIERDE. V. Op verscheidene terreinen was niet veel overgebleven van katholieke invloed, na dat eeuwen van verdrukking aan de ka tholieken slechts één plaats hadden vrij gelaten, n.l. de kerk. Daarin kon men, voor zoover men ten minste nog kerken had, het katholicisme beleven, maar daarbuiten in het openbare leven was voor een op recht katholiek mensch geen plaats. Ongeveer terzelfder tijd, dat een Mgr. Zwijsen en een Koning Willem II deze an ti-nationale en onchristelijke methodes be streden, waren in de noordelijke Neder landen mannen opgestaan, die niet alleen een vlammend protest lieten hooren, maar bovendien belangrijk werk deden. In en kele artikeltjes zullen we dit viertal (v. Bommel, v. Vree, de Wijkerslooth en Broe- re) de revue laten passeeren. Cornelis van Bommel was in 1790 te Lei den geboren uit de bekende adellijke fa milie en werd te Munster priester gewijd in het jaar 1816. Het was in die jaren zoo, dat wie priester wilde worden moest eerst studeeren aan het Philosophicum te Leu ven, om vervolgens in Warmond zijn stu die te voltooien. Vele jonge priesters vol tooiden in die jaren hun studiën in Duitsch- land, zoo ook v. Bommel. En daar in het buitenland had hij kennis gemaakt met ba ron van Wijkerslooth, met wien hij de plannen beraamde om in Holland een Klein-Seminarie te stichten. Tot dat doel kochten de beide vrienden een hofstede („Hageveld" genaamd) in de gemeente Velzen en geheel uit eigen middelen pre senteerden zij Holland's katholieken een nieuw Klein-Seminarie. Spoedig tot bloei gekomen werd him werk echter vernield door de beruchte dwangdecreten van 1825. Hageveld moest gesloten worden en al luk te het aan Broere om met van Bommel en nog enkele anderen op Hageveld te mogen blijven wonen, als seminarie was het voor onbepaalden tijd „ongeschikt" verklaard. Natuurlijk was van Bommel niet erg te spreken over deze „koninklijke" maatre gel, maar berusten was wel de zekerste methode. Hij besteedde zijn tijd nuttig met verzoekschriften aan den Koning en het ministerie, hij bracht zelfs het verzet in den lande in contact met de oppositie groepen der Kamers en toonde in talrijke geschriften, hoe het recht van de gods dienst uitgaat boven het recht van den staat. En met dit al, het vertrouwen van den Koning had hij niet verbeurd. Daar voor was hij een te sterke figuur, die als oprecht mensch en voortreffelijk priester aller aandacht wist te trekken. Zoo komt het, dat v. Bommel met mede werking van den Koning in 1829 (let wel, één jaar voor de afscheiding van België) tot Bisschop van Luik werd benoemd; 1830 bracht de Belgische opstand, doch v. Bom mel kon ongestoord in de stad Luik blij ven. In een jaar tijds had hij het volk voor zich gewonnen en de „Hollandsche" bis schop bleek de hoogachting waardig. En wat deed deze zoon van Leidschen bloede nog meer? Hij stichtte Rolduc en stond den Redemptoristen toe kloosters te stichten te Wittem en St.. Truyen, hield een diocesane Synode, richtte de bekende colleges op van Weert, Sittard en Venray en werkte in de „vuurlinie" toen de Universiteit van Leuven in 1834 heropgericht werd. .Kort om, zegt Commissaris in zijn bekende wer ken, als de Limburgsche en Belgische ka tholieken koning Willem I dankbaar mo gen zijn voor één ding is het wel hiervoor: dat hij van Bommel heeft geschonken." In 1852 treurde het bisdom Luik bij het overlijden van den beminden Kerkvorst. En deze groote Holander was een strijder ook geweest voor de rechtmatige vrijheid voor geloofsgenooten boven den Moerdijk. S. M. MEDEDEELLNGEN. Voor ,J)e Liebaard" hebben velen (niet allen!) hun kwartje geofferd. Hartelijk dank aan de gevers en aan de propagandis ten van „Dr. Nolens". Aan den Leidersdag van ons District, op Zondag 5 Mei in Noord wij kerhout, zullen de 12 commissarissen van onze Gezellen Vereeniging deelnemen. De Liedertafel zal haar 2de lustrum vie ren op Zondag 19 Mei. Morgen zal tot intentie der leden een H. Mis gelezen worden, waaronder algem. H. Communie. De avondfeestviering wordt verzorgd door Tooneelclub. Liedertafel en Symphonie. De Keulsche reis blijkt een succes te worden wat de deelname betreft. Ook van onze Leidsche Gezellen zullen velen op gaan naar Kolping's graf. De maximum prijs voor alles is belangrijk verlaagd en nu geworden 8.50 per deelnemer. Opga ven zijn nog steeds welkom. Enspa ren! De Retraitenclub zal in begin Juni haar jaarvergadering houden. Het wordt een heele ochtendviering met H. Mis, algemee- ne H. Communie en ontbijt. Deelenemers (alleen clubleden) moeten zich daarvoor bjj het bestuur melden. DISTRICT LEIDEN. Zij, die de cursus voor commissaris zul len volgen, worden Vrijdag 3 Mei ver wacht in het Leidsche Gezellenhuis, 's avonds te half negen. Deze cursus wordt geleid door den Centraal-Praeses. Als alle deelnemers goed op tijd aanwe zig zijn is er ook tijdig het einde. STUDIE- EN DEBATINGCLUB „ST. PETRUS CANISIUS". Excursie „Florapark". As. Zondag 28 April excursie naar Heemstede. Vertrek per fiets 12 uur van het Gezel lenhuis. Zorgt vooral tijdig aanwezig te zijn en denkt om het fietsvlaggetje. AAN AL ONZE GEZELLEN. Naast de vele ondenafd. welke wij in onze vereeniging kennen, zijm er enkele, waar van hun bestaansrecht zéér onregelmatig is. Zoo was dit ook met de damclub „De Twee Sleutels"; welke voor enkele jaren nog een flinke onderafd. vertegenwoor digde. Thans in „ruste" is. Nu ligt het in de bedoeling deze dam club weder op te richten en tevens een schaakclub te combineeren. Verschillende besprekingen hebben reeds plaats gehad en de plannen zullen dan ook zoo spoedig mogelijk uitgewerkt worden. Onder deskundige leiding zullen enkele demonstraties en inleidingen gehouden worden; zoodat ieder in de gelegenheid is het schaakspel van meer nabij te kennen en te bestudeer en. Wij vertrouwen dan ook op uwe mede werking en wie interesse voor het spel heeft geve zich zoo spoedig mogelijk op. Vermelden we nog dat de contributie zeer laag zal zijn. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Geboren: Anthonie, z. van A. Ruigha- ver en G. A. Evers Johanna Maria, d. van C. H. van der Lans en M. Opstal Jacobus Amoldus Petrus, z. van C. A. de Groot en M. J. Langeveld Adrian us Jan, z. van J. G. van de Loo en C. de Rooij Maria Hendrika, d. van E. J. Ruigrok en J. Verhoeven Anna Catharina, d. van W. van Dongen en F. C. Verhaar. Ondertrouwd: J. J. Buckens en M. G. van Saaze P. G. Beelen en D. C. J. Beijersbergen J. de Redelijkheid en J. M. Weikier J. Straathof en A. van Roo- den. Overleden: G. M. Assendelft d. 4j* mnd. H. E. Alders d. 12 j. Gevestigd: A. J. Ideler, Hoofdstraat 100 J. M. M. Janssen, Meerstraat 23 J. P. Kakebeeke met gezin, Leidschestraat 65 W. Kooiman met vr., Hoofdstraat 54 M. de Lange, Molenstraat 25 J. F. Naayen, Leidschestraat 134 J. H. van Poelgeest, Lapinenburgstraat 2 M. E. van de Poll, Sixlaan 5. Vertrokken: P. A. J. Tierolf met gezin naar Den Haag Kinderen v. W. M. Ruigrok naar Achthuizen W. M. van der Putten naar Haarlem C. M. Wijn beek naar Amsterdam H. J. Blitterswijk- Treur naar Deventer Wede. C. M. Ger- ritsen-Uphus met gezin naar Haarlem P. Borst met vr. naar Monster H. Grooters naar Gouda F. J. J. Swagemakers met vr. naar Roermond C. J. J. van Gennip naar Vught. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkeersverbetering. B. en W. hébben plannen in overweging voor verwijdering van de bewaarschool staande op de hoek van den Kerkstraat-Achterweg-van Eg- mondstraat te Katwijk aan den Rijn en AUTOMAAT: ROLFILMS Breestraat 79 hoek Dief steeg Ontwikkelen en afdrukken voor Amateurs verbetering van de nauwe situatie ter plaatse. Dit verkeerspunt is gelegen in den ver keersweg Wassenaar Haarlem, zoodat een belangrijke venbetering voor het verkeer ter plaatse zal worden verkregen. Door den A.N.C.B. en de K.N.A.C. is een bijdrage in de kosten dezer verbetering toe gezegd. Boerenleenbank. In de gehouden ver gadering zijn de functies in het bestuur en Raad van Toezicht der Boerenleenbank ge regeld als volgt: Voorzitter van het bestuur L. v. Paridon; secr. J. v. d. Perk; bestuurs lid R. van Delft. Raad van Toezicht: H. Ra- vensbergen, voorzitter; Jan Haasnoot, se cretaris; Jac. Rietveld, bestuurslid. LEIMUI DEN. Personalia. De heer C. Markusse, As- sistent-Dienstgeleidecr bij de Dir. Belastin gen alhier, is met ingang van 16 Mei a.s. overgeplaatst naar Lisse. De heer D. P. Versluijs, Assistent- Die nstgeleidar bij de Directe Belastingen alhier, is oven-geplaatst naar de gemeente Aardenburg (Zeel.). Vergadering O.D.I. Donderdag hield de R. K. Sportver. OJD.I. haar 2de jaarver gadering in ,,'t Wapen van Leimuiden". De voorzitter memoreerde dat voor twee jaar, in het zelfde café de voetbal vereeni ging werd opgerichte en haalde in korte trekken aan, wat er in deze twee jaar zoo- al was voorgevallen. Er waren tijden ge weest van vooruitgang, maar ook van ach teruitgang. Een R. K. S. V. moet er echter in Leimuiden bestaan; dit is noodzakelijk. De voorzitter zegt, dat het gemakkelijker was een voetbalvereeniging op te richten, dan in stand te houden. En nu we dezen avond verkiezing nebben voor voorzitter, commissarissen en elft all en-commissie, is men benieuwd naar 't verloop, maar hoe dit verloop ook moge zijn, men moet de bestuursleden waardeeren en trouw en stipt alle regelingen nakomen. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat er een nadeelig sal do was van 5.98 wat niet tegen viel. Het ongevallenfonds had een batig saldo van 28.59 te boeken. Een commissie van twee leden, nJL. de heeren C. v. Tol en C. van Haaster werd benoemd, om rekeningen en bescheiden na te zien en op de eerstvolgen de vergadering rapport uit te brengen. Bij de verkiezing van voorzitter, com missarissen en elftallen-commissie werden de aftredenden allen bij acclamatie herko zen. Na de pauze wenschte de voorzitter O.D.I. I geluk met het behaalde succes. Ingekomen waren nog verschillende feli citaties. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. Alle vragen werden op bevredi gende wijze beantwoord. De weleerw. adviseur sprak nog eenige opwekkende vfo orden. De voorzitter dank te dezen spreker en sloot circa half twaalf deze geanimeerde vergadering. FilmvertooningWij verwijzen naar een advertentie in dit blad betreffende de vertooning van de film „Het meisje met de blauwe hoed", op Vrijdag 3 Mei a.s. in de tooneelzaal- van café Sneeboer. NOORDWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Dinsdag 30 April as. des na middags te 2 uur. Agenda: 1. Mededeelin- gen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling notulen. 4. Goedkeuring rekening Wees huis over 1934. 5. Goedkeuring rekening Schoolartsendienst over 1934. 6. Voorstel tot verdaging van het uitbreidingsplan. 7. Verhuring tegelterras aan den Noord-Bou levard. 8. Vaststelling tarieven autoparken, en verhuring autoparken. 9. Wijziging sala ris gemeente-geneesheer. 10. Vergunning voor het aanleggen van straten. 11. Voor schot vergoeding art. 101 l.o.-wet aan Chr. U.L.O. 12. Voorstel tot wijziging in de hef fing van opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting. 13. Adres Rodenburg in zake verlichting Beeklaan. 14. Wijziging gemeentebegroeting 1934 (no. 1). 15. Vast stelling kohier rioolbelasting 1935. 16. Vast stelling kohier hondenbelasting 1935. NOORDWIJKERHOUT. Kleine kweekers. In café Gouwenberg vergaderde de afdeeling Noord wijkerhout van den Bond van Z.-H. Klein-Kweekers. De vergadering, die druk bezocht was, werd geopend door den voorzitter, den heer M. Braun. Na een korte inleiding door den voorzitter werden de notulen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna komt in bespreking de z.g. „Roeheffing". Ter sprake kwam de onderteekening van de schuldbe kentenis bij de Middenstandsbank. De hee ren van Emmerik en de Groot voerden over dit punt het woord en hadden het beter ge vonden, dat het bestuur het advies om niet te teekenen had opgevolgd. De voorzitter beantwoordde beide spre kers en zeide, dat geteekend is naar aan leiding van de besprekingen welke gehou den zijn met Hoofdbestuur van andere organisaties. Spreker zeide, dat geen enkel slachtoffer gemaakt zal worden. Een soe pele houding zal voor deze nieuwe maat regelen inge-iomen worden en -te organi- KALENDER DER WEEK ST. LIDÜINA VAN SCHIEDAM. In deze week dagelijks Gloria en Credo. Als niet anders wordt aangegeven Prefa tie van Paschen (invullen: vooral in dezen tijd). ZONDAG 28 April. Beloken Paschen. Mis: Quasi modo. 2e gebed v. d. H. Paulus v. h. Kruis; 3e v. d. H. Vitalis. Kleur: Wit Deze Zondag draagt in de kerkelijke taal den naam van „Dominica in albis" (d. i. de Zondag van de afgelegde witte kleeren). De op Paaschzaterdag gedoopten droegen vroeger geheel het Paaschoctaaf, bij het bijwonen der H. Mis, witte klee ren. Op deze Zondag waren zij voor het eerst in de gewone kleeren bij het H. Mis offer aanwezig. In dit verband moeten ook de Misgebeden van dezen dag worden ver staan. De nieuw-gedoopten moeten als pas ge boren kindertjes een oprechte begeerte hebben naar de onvervalschte melk der christelijke Leer. (Introitus). Hun geloof moet sterker worden. Als uit God geboren zullen zij, door de genade van het H. Ge loof aan Jesus' Godheid, aan Vader, Zoon en H. Geest, die Drie, één zijn, de wereld, ketterij en ongeloof overwinnen .(Epistel). Wanneer hun door God gewilde reinheid des harten .mocht besmeurd zijn door eenige zonde, kan zij weder teruggewon nen worden, dank zij Gods goedheid, door het H. Sacrament der Biecht, ingesteld op den dag der Verrijzenis, toen Christus aan Zijn Apostelen verscheen. Deze verschij ning, alsmede die van acht dagen later, waarbij de ongeloovige Thomas overtuigd werd, verhaalt ons de H. Joannes in het H. Evangelie. Door deze passages uit het Evangelie te laten lezen, maakt de H. Kerk de bedoeling v. d. H. Evangelist tot de hare: opdat de gedoopten gelooven mo gen, dat Jesus Christus de Zoon Gods is en geloovende het (eeuwig) leven mogen hebben in Zijn Naam. Alleluja-vers en Offertorium spreken ons van Christus' verrijzenis. De Commu- nio is, naar aanleiding van St. Thomas' on geloof een laatste opwekking tot geloof. Dit alles moet ons herinneren aan ons eigen H. Doopsel en ons opwekken de reinheid des harten (Paaschbiecht en Paaschcommunie) te bewaren, als wij eens met Christus willen verrijzen tot het eeuwig leven. MAANDAG 29 ApriL Feestdag v. cL H. Marcus, Evangelist. (Zie in het Misboek op 25 April). Mis:Protexisti. 2e gebed v. d. H. Petrus, Martelaar. Prefatie v. d. Apos telen. Kleur: Rood. De H. Marcus is de leerling geweest v. d. H. Apostel Petrus en is als Patriarch van Alexandrië de marteldood gestorven. DINSDAG 30 April. Feestdag v. d. H. Liduina, Maagd van Schiedam. (Wegens samenvallen van Palmzondag en 14 April is dit feest van 14 naar 30 April ver plaatst). Mis: Mihi autem (nieuw formu lier). 2e gebed v. d. H. Catharina van Siëna, Maagd. Kleur: Wit De H. Liduina is ons vaderlandsch toon beeld van geduld en overgave aan Gods H. Wil, vooral voor degene, die een lang durig ziekbed hebben. Tengevolge van een val op het ijs brak zij, als meisje van vijf tien jaren een ribbe. Sindsdien heeft Li duina een steeds verergerend, smartelijk ziekbed gehad tot haar 53-jarigen leeftijd. H. Liduina bid voor allen, die aan een langdurig ziekbed gekluisterd liggen. Vraag voor alle zieken geduld en algeheele over gave aan Gods H. Wil. WOENSDAG 1 Mei. Feestdag v. d. HA Philippus en Jacobus, Apostelen. Mis: Clamavernnt. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. De H. Philippus won bijna geheel het volk der Scythen voor Jesus Christus. Aan het kruis opgehangen werd zijn lichaam gesteenigd. De H. Jacobus was de eerste bisschop van Jerusalem. Eerst gesteenigd en daar na van de hooge tempel naar beneden ge worpen, stierf de H. Jacobus op 99-jarigen leeftijd de marteldood, na de kerk van Je ruzalem 33 jaren bestuurd te hebben. DONDERDAG 2 Mei. Gedachtenis van de Wijding der Kathedrale Kerk te Haar lem. Mis: Terribilis. 2e gebed v. d. H. Atha- nasius, -Bisschop, Belijder en Kerkleeraar. (Alleen in stille H.H. Missen). Kleur: Wit. VRIJDAG 3 Mei. Mis v. cL H. Kruisvin ding: Nos autem. 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Alexander en Ge zellen, Martelaren. Prefatie v. h. H. Kruis. Kleur: Rood. In een droom daartoe aangespoord ging de H. Helena, moeder van keizer Constan- tijn, naar Jeruzalem om het H. Kruis te zoeken. Drie kruisen werden gevonden. Welk was nu het H. Kruis van Christus? Een wonder nam de twijfel weg. Want een doodzieke vrouw werden de drie kruisen cèu voor éen opgelegd. Alleen het derde kruis bracht genezing. Deze gebeurtenis herdenkt de H. Kerk vandaag. Uit eerbied voor het H. Kruis heeft keizer Constanten sinds die tijd de kruisdood afgeschaft De Votiefmis v. h. H. Hart van Jesus is vandaag niet geoorloofd. In de plaats daar van kan worden genomen de Mis van H. Kruisvinding, zonder het 2e gebed. ZATERDAG 4 Mei. Mis v. d. H. Monica, Weduwe: Cognovi. 2e gebed v. h. octaaf v. d. wijding der kathedrale Kerk; 3e voor den Paus. Kleur: Wit. De H. Monica heeft door haar tranen en gebeden, maar meer nog door haar voor beeld de bekeering verworven van haar echtgenoot en haar zoon, de latere H. Augustinus. Moge onze christelijke moe ders Monica's voorspraak inroepen voor het geestelijk behoud harer kinderen. IN DE KERKEN DER E.É. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z. Luchesius, Belijder; 3e v. d. H. Paulus v. h. Kruis; 4e v. d. H. Vitalis. DINSDAG. Mis v. <L Z.Z. Benedictus van Urbino, Jacobus van Bitetto en Jozef Benedicus Cottolengo, Belijders: Confi- teantur. 2e gebed v. d. H. Catharina van Siena. Amsterdam ALB. M. KOK, pc. sa ties welke hierbij betrokken zijn zullen hun uiterste krachten inspannen om teleur stellingen te voorkomen. Nadat over de „Roeheffing" nog enkele discussies waren gevoerd sloot de voorzitter de drukbezochte vergadering. RIJNSBURG. BloemenhandeL Nu de feestdagen voor bij zijn, gingen de prijzen weliswaar heel wat naar beneden, doch ze waren toch niet slecht te noemen. Behalve tulpen en Nar cissen worden ook veel snijbloemen aan geboden als Violieren, Margrieten, Lelies, Lathyrus, enz. Tulpen gingen in de gewone soorten varieerend van 0.08 tot 0.19 per bos, betere variëteiten brachten van 0.17 tot 0.24 op. Narcissen van 0.15 tot 0.25 per 100. Margrieten brachten van 0.25 tot 0.55 op, Annemonen 0.60 1.10, Lathyrus 0.550.85; Lelietjes 0.751.05, Violieren 0.150.20, Iris sen 0J5—0.22. RIJNZATERWOUDE. Zeilboot omgeslagen. Een aantal be woners dezer gemeente werd Vrijdagmid dag opgeschrikt door noodgeschrei, komen de uit het midden van het Braassemermeer. Van alle kanten snelden roeibooten toe, naar de plaats vanwaar het hulpgeroep kwam. Het bleek, dat een zeilboot omgeslagen was en dat een drietal personen zich krampachtig aan de omgeslagen boot klem de. Het mocht den heer J. L. de Wagenaar, ondanks de hooge golven die liepen, geluk ken, om de drenkelingen spoedig in zijn boot te krijgen en behouden naar zijn wo ning aan de Leidsche Vaart te brengen, waar de bibberende zeilers bij de warme kachel spoedig opknapten. De Burgemeester, die ook spoedig ter plaatse was, had ijlings, men kon nooit we ten of het noodig zou zijn, dr. Loth uit Woubrugge ontboden. Geneeskundige hulp bleek gelukkig niet noodig te zijm. Een der drenkelingen, de heer H. v. d. B., uit Alphen aan den Rijn, vertelde ons, dat hij met een vriendin en een vriend op het meer aan het zeilen was geweest, dat de boot volgeslagien en toen omgeslagen was. Alle drie waren zeer dankbaar, dat het ongeluk zoo goed afgeloopan was. Na van droge kleeren te zijn voorzien, is het drietal per auto weder naar hun woon plaats vertrokken. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag 1 Mei des avonds om 19.30 uur, ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaste aanstelling Gemeente-Op zichter. 4. Beginselbesluit betreffende uit breidingsplan. 5. Wegenbelasting. 6. Begroo ting 1935. 7. Vermindering huur walhuisje aan Oosthaven. 8. Wijziging begrooting 1935 in verband met extra steun aan werkloo- zen. 9. Vaststelling pensioensgrondslagen voor de ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 10. Voorschotten aan bijzondere la gere scholen over 1935. 11. Vergoeding handrwerkonderwijs aan bijzondere scholen over 1932 en 1933. 12. Vaststelling opcenten Fondsbelasting 1935/36. 13. Vaststelling re gelen voorschotten. 14. Vaststelling balans en verlies- en winstrekening Woningbouw- vereeniging „Vooruitgang" over 1934. Personalia. Voor het Medisch examen en diploma A. van den Ned. Bond tot red den van drenkelingen is te 's-Gravenhage geslaagd onze plaatsgenoot de heer J. Over- voorde, lid van de Noordwijksche Reddings brigade. Gunning. De ver- en nieuwbouw van een transformatiestation voor rekening van het Electriciteitsbedrijf HIS., onder ar chitecten C. Barnhoorn en Th. v. Eerden, is gegund aan de Firma Jac. Waasdorp al hier als zijnde de laagste inschrijver. Het werk is inmiddels aan den gang. De verbreeding van de Klapbrug. Ten behoeve van de wielrijders is bij de in aanbouw zijnde Klapbrug een noodbrug gelegd, zoodat het verkeer eenigszins ont last kan worden. Via de Kastanjelaan, het erf van den heer Drost en Concordiastraat komt men weer op de Hoofdstraat. TER-AAR. Een mooie daad. Toen twee huisvaders, die in dienst van de werkverschaffing zijn, dezer dagen verblijd werden met de ver meerdering van hun gezin, hebben de overige arbeiders het fijne plan gemaakt, door gezamenlijk een klein offertje te bren gen, aan de beide moeders honderd eieren te geven. Voorwaar een sympathieke daad. VOORSCHOTEN. Autotocht voor ouden van dagen. Door het comité is besloten, dat onze plaatselijke Ouden van Dagen zich thans voor deel name aan den a.s. tocht naar de Bloemen tentoonstelling Flora kimnen opgeven. Dit kan geschieden voor de bewoners van den Rijndijk en Valkenburgscheweg bij'het commissielid, den heer W. Meijer en voor het verdere gedeelte van onze woonplaats bij den secretaris-penningmeester, den heer P. Kaaijk, Voorstraat 25. De aanmelding is opengesteld tot en met Donderdag 2 Mei as. Ook jongeren, welke door ziekte of lichaamsgebreken voor deelname in aan merking komen, kunnen zich aan dezelfde adressen doen opgeven.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14