Alle soorten van verzekeringen. WOENSDAG 24 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Uitvoering. Den 2d en Paaschdag werd in de zaal van den heer J. Witteman door de R. K. Gem. Zangvereeniging „Zanglust" onder de directie van den heer Corn. Oudshoorn en uitvoering gegeven. Door den heer Weenink werd deze avond geopend en de talrijke aanwezigen welkom geheeten. Al was zoo'n uitvoering iets nieuws voor Hoogmade, hetbleek, dat deze ver- eeniging er zijn mag. De nummers werden goed uitgevoerd. Tusschen de zangnum mers werden door eenige dames mooie voordrachten gehouden en door de heeren Otte en Jansen eenige nummers gezon gen, wat een mooie afwisseling was. De heer Oudshoorn heeft zijn koor goed onder zijn directie. Een dankbaar applaus viel directeur en leden ten deel. LISSE. Volksbond. Gisteravond hield de u. K. Volksbond afd. Lisse, zijn ledenver gadering in de groote zaal. De opkomst was zeer gering. Bij afwezigheid van den len voorzitter werd de vergadering geleid door den heer Verdoorn. Aan de orde was de behandeling der beschrijvingsbrief van den Centr. Raad, welke gehouden zal worden in Amsterdam op 6 Mei 1935 in Huize „De Liefde", Da Costakade 102. Aan de orde is benoeming van afgevaar digden naar de Centr. Raad. Door het be stuur werden voorgedragen de heeren Jer. Koelewijn en J. de Jong, als reserves de heeren W. v. Rooden en Jac. v. d. Zwet. De heer Opdam bracht naar aanleiding van de motie Hoogkarspel ij:, royement van K.D.P.-leden een protest uit, omdat op die wijze te veel politiek ingehaald wordt in den R. K. Volksbond en de vak- vereenigingen. Spr. zag gaarne, dat der gelijke royementen, welke in deze afdee- ling hebben plaats gehad, zouden worden ingetrokken, omdat het bestuur de hou ding van het hoofdbestuur vooruit loopt. De heer v. d. Berg zegt, dat niet alle le den van de K.D.P. geschorst zijn, doch zij die openlijk tijdens de verkiezing propa ganda gemaakt hebben voor de KJD.P. Hierna sluiting. Rietschelf verbrand. Door het achte loos wegwerpen van een brandende siga- met door één van de knechts, brandde gis termiddag omstreeks half vijf een groote rietschelf af, eigendom van de fa. L. v. Grieken, op de kweekerij „Zandvliet". Als gewoonlijk liet men deze uitbranden. Ver zekering dekt de schade. NOORD WIJKERHOUT. Hoog bezoek. Vrijdagmiddag passeerde H. M. de Ko ningin op een tocht door de bollenvelden Noord wij kerhout. Bij het raadhuis stapte zij uit om het fraaie gebouw te bezichti gen. Zaterdag bezocht H. K..H. Prinses Ju liana de bloembollenvelden en bezichtig de alhier voornamelijk de mooie velden nabij de Vlashoven. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 25 April des namiddags te twee uur. Agenda: 1. Inge komen stukken. 2. Schrijven van Gedepu teerde Staten der provincie Zuid-Holland ter zake van de door de Regeering ge stelde voorwaarden, verbonden aan het eventueel toekennen van steun aan deze gemeente. 3. Schrijven van den voorzitter van Gedeputeerde Staten dezer provincie ter zake van de tarieven van de besmet telijke ziektengelden. 4. Adres van de Na tionale Commissie tegen het Alcoholisme betreffende het maximum-aantal voor ver loven A en het daarmede verband houden de adres van de Bond van Nederlandsche Brouwerijen. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de loonen der werklieden in vasten dienst der gemeente. 6. Wijziging der begrooting, dienst 1935. 7. Voorstel van B. en W. tot het verhuren van een per ceeltje grond gelegen langs de Havenstraat aan Meindert Butot, alhier. 8. Voorstel van B. en W. om de rekening van baten en las ten voor de schoolartsendienst, dienstjaar 1934 voorloopig vast te stellen. 9. Voor stel van B. en W. tot wijziging van de ver ordening, regelende het heffen van ver gunningsrecht voor den verkoop van sterke drank in het klein. ZILK. Feestavond Kerkewacht. Gisteravond werd een feestavond gearrangeerd voor de de leden der Kerkewacht alhier. Z.eerw. Pastoor P. J. de Kok, herder der parochie, heette allen hartelijk welkom en wees erop, dat in deze dagen een altaarwacht niet als overbodige weelde behoeft beschouwd te worden. Z.Eerw. sprak de hoop uit, dat door alle leden, dit werk serieus zal worden op gevat en dat de kerkewacht in ledenaantal mogen toenemen. - Hierna komt Mr. Carter met medewer king van Miss Carina op het tooneel, van wie eerstgenoemde eenige goocheltoeren verrichtte, die zeer in den smaak van de aanwezigen vielen. Bijzonder viel op een kleine séance door Miss Carina, welke laatstgenoemde de aanwezigen in verbazing bracht, door te zeggen, wat er op paspoor ten, abonnementen, geld en dergelijke voorwerpen, zooals jaartal, geldigheidsduur, vermeld stondn Mr. Carter deed zich ook kerm enals een handig jongleur. Als mu sicus maakte hij een goede indruk; het was een z.g. zingende zaag, welke hij bespeelde. Alles bij elkaar genomen zijn wij van oor deel, dat deze avond uitstekend is geslaagd. NOOTDORP. Commissie uit de ingezetenen. Ter voorkoming van misverstand vestigen wij de aandacht er op, dat in de vergadering van de Commissie uit de ingezetenen Don derdag a.s. behandeld zal worden het ont werp grensregeling Stomp wijkVeur en Nootdorp. Steunverlecning. Door B. en W. is het volgende voorstel aan den Raad gezon den; Het is uw Raad bekend, dat in 1933 met ingang van de periode, dat de geor ganiseerde werkloozen uit de onderschei den werkloozenkassen konden trekken, be sloten werd van gemeentewege aanvullen de steun te verstrekken ten bedrage van het verschil tusschen de uitkeering van wege de gemeente en de uitkeering uit de werkloozenkas. In 1934 werd door u op ons voorstel besloten in plaats daarvan 1.te verstrekken aan die kast rekken de werkloozen, welke vier of meer kinde ren hebben. Ons college heeft toen de toe zegging gedaan, dat wij een volledige uit keering van bovenbedoeld verschil weder zouden overwegen, wanneer vanwege het ^Rijk in die uitkeering eenzelfde subsidie zou gegeven worden als in de overige uit gaven voor werkloozensteun. Wij moch ten de verheugende mededeeling ontvan gen, dat de Minister van Sociale Zaken in derdaad besloten heeft ook bedoelde uit keering voor subsidie uit het Werkloos- heidssubsidiefonds in aanmerking te doen komen. In verband daarmede hebben wij de eer u voor te stellen aan de kastrek- kende werkloozen, voor zoover deze overi gens voor steun van gemeentewege in aan merking komen in het vervolg weder het volledige verschil, vermeerdert met de ko- lenbon, uit de kas der gemeente te doen uitbetalen. OEGSTGEEST. Liefdadigheidsuitvoering. Op de jaar vergadering van den R.K. Bond voor Groo te Gezinnen bleek, dat den Bond ongetwij feld nog wel meer in 't belang van 't groote gezin zou kunnen doen, indien de financieele toestand gunstiger was. De Harmonie „Triumph", die reeds eer der met succes een tweetal uitvoeringen or ganiseerde ten bate van 't crisiscomité, meende geen nuttiger werk te kunnen doen, dan ditmaal een uitvoering samen te stel len, waarvan de recette zou ten goede ko men aan onze behoeftige mede-parochia nen. De besprekingen hadden een gunstig resultaat; de uitvoering is bepaald op Dins dag 30 April as. Na beëindiging der mu zieknummers zal een knapen-kwartet en kele liederen ten gehoore brengen, waarna het R.K. Amsterdamsch Tooneelgezelschap, dat terstond bereid was voor een zeer bil lijke vergoeding voor onkosten op te treden, op zal voeren het tooneelspel in drie bedrij- van „Wat God verbonden heeft". Over het gezelschap behoeven we niets te zeggen, want hun optreden met „Op af betaling" en „Het vijfde wiel aan den wa gen" ligt allen nog versch in het geheugen. Wij raden ieder aan eens te gaan zien. Men zal er geen spijt van hebben en men zal tevens de voldoening smaken een goed werk te hebben verricht. Dezer dagen zullen de leden van den naaikrans van den Bond te plaatsbewijzen te koop aanbieden. Bereid haar een gulle ontvangst. Uitdrukkelijk verzoekt men ons er op te wijzen, dat deze uitvoering alleen toegan kelijk is voor meer volwassenen. WARMOND. Nieuws van de Rome-reizigers. Levi- nus Moerkerk en Arnold Sikking hebben vanuit Rome een brief aan hun ouders ge schreven. De laatste loodjes hebben het zwaarst gewogen: het was in Italië heet. en het eten was slecht en duur. Zij zijn danig afgevallen in Rome aangekomen, want zij hebben zich gerept om de Paaschfeesten in de Pausstad mede te maken. In een stort bui kwamen zij Rome binnen, waar zij eerst bij Mgr. Eras gegeten hebben en daar na ondergebracht zijn in het Tehuis der Duitsche St. Jos. Gezellen. Zij zijn erg ver moeid, maar zeer verheugd de afstand van 2229 K.M. te hebben afgelegd, gemiddeld 41 K.M. per dag. „Het is iets heel zwaars geweest, dat willen wij niet onder stoelen of banken steken, maar wij zijn blij het einddoel bereikt te hebben". Bond van Kleine Kweekers. Onder groote belangstelling hield de Bond van Kleine Kweekers, af deeling Warmond, in hotel „De Zon" een algemeene vergade ring, welke vergadering stond onder lei-: ding van den heer C. Papot Jr. Aan de orde kwam hierna de contributie regeling. In de laatste vergadering was besloten de contributie te verhoogen en te brengen van 1.50 op 2.Over deze aangelegenheid werd uitvoerig gediscus sieerd. Algemeen was men van oordeel, dat deze verhooging voor verschillende le den bezwaren mede zou brengen, en uit de vergadering kwam het verlangen naar voren de mogelijkheid te openen de contri butie te voldoen in twee termijnen en wel op 1 Mei en 1 Juli. Het bestuur verklaarde hiertegen geen bezwaar te hebben, doch de beurskaart zal eerst uitgereikt worden na betaling van den laatsten termijn. In- tusschen was de heer van den Nouland ter vergadering gekomen, die met applaus wordt begroet. De voorzitter verzocht den heer v. d. Nouland zijn standpunt met betrekking tot de roebelasting nader uit een te willen zetten. Deze, hieraan gaarne gevolg gevende, zegt dan de toestand met betrekking tot deze belasting niet zoo somber is, als het er wel uit ziet. Buiten het feit om, dat de heffingen reeds lager zijn gesteld dan oorspronkelijk was mede gedeeld, zal, alvorens de zaak in kruiken en kannen is, nog wel meer bereikt wor den. Wij zullen op 2 punten de bijzon- dere aandacht blijven vestigen, ni. dat de 2256 regeering soepel optreedt en dat niet de regeering doch de Sierteelt Centrale de heffingen int. De vergadering die enkele dagen geleden met betrekking tot deze aangelegenheid in Den Haag heeft plaats gevonden wettigt de hoop, dat wij in deze op medewerking" kunnen rekenen. Nadat de heer v. d. Nouland zijn toelichting be ëindigd had ontspon zich een levendige discussie en verschillende door de aanwe zigen gestelde vragen werden door inlei der afdoende beantwoord. Lentebode. Geheel Warmond heeft met belangstelling uitgezien naar de komst van de Ooievaars. Jaren achter een zijn zü de trouwe bewoonsters ge weest van het nest staande aan de be kende buitenplaats Oostergeest, doch ver leden jaar hebben zij voor het eerst geen bezit van het nest genomen. Over de re den hiervan tast men in het duister. Doch thans zijn èn mannetje èn vrouwtje weer neergestreken on het oude nest en met spanning wacht men nu af, of zij thans zullen blijven of evenals verleden jaar weer een ander nest zullen gaan.zoeken. Laten wij het eerste hopen. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmorgen te 9.30 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het verhuren van een ge deelte van het gemeentelijk bouwland. 3. Verzoek tot afkoop van kabelhuur. 4. Voorstel tot vaststelling eener verorde ning op de fondsbelasting. 5. Voorstel tot het vaststellen eener verordening op het ver gunnings-, verlofs- en hotelvergun ningsrecht. 6. Vaststelling kohier verbete ringsbelasting en hondenbelasting voor 1935. 7. Voorstel tot het verleenen van huurtoeslag aan de werkloozen. 8. Behan deling schrijven van het N. C. C. betref fende steunverleening B. 9. Voorstel tot vaststelling van maximum voor verloven A. 10. Wijziging der verordening op de veldwachters. 11. Verzoek van de bijzon dere schoolbesturen om tegemoetkoming in de vervoerkosten van leerplichtige kinde ren. 12. Benoeming van ambtenaren van den burgerlijken stand. 13. Voorstel van B. en W. tot het benoemen van een admi nistrateur der gemeentebedrijven. 14. Rondvraag. ZEGWAART. Auto-ongeluk. Op den hoek Dorp straatStationsstraat had 2en Paaschdag- middag een ernstig auto-ongeluk plaats. Omstreeks 2 uur kwam vanuit de richting station een auto gereden bestuurd door v. d. P. uit Berkel, onder toezicht van een plaatsgenoot V. De bedoeling was naar Boskoop te rijden en aan het eind van de Stationsstraat wilde de bestuurder dan ook rechts afslaan. Op dat moment werd hij, naar zijn verklaring, gehinderd door een wielrijder. Inplaats dat de auto tot stil stand werd gebracht, reed de bestuurder daarvan door naar het trottoir van de Dorpstraat. Voor den winkel van den heer M., gelegen tegenover de Stationsstraat, stonden eenige jongemannen op het trot toir te praten. Eén daarvan, de 18-jarige E. O. werd door de auto door een der groote spiegelruiten in de etalage geduwd. Tengevolge hiervan bekwam hij een ge compliceerde beenbreuk. Eerste hulp werd verleend door dokter Palté, de wijkzuster en een alhier met vacantie zijnde ver pleegster. Öe patiënt is daarna wegge bracht naar het ziekenhuis „St. Antonius- hove" te Voorburg. Door de politie is een en ander onder zocht. De auto is in beslag genomen. Pro cesverbaal zal worden opgemaakt. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Personalia. Met ingang van 1 Mei a.s. is alhier benoemd tot Rijksveldwachter de heer B. Verhagen te Hoevelaken. Met ge lijken datum is P. Rademaker alhier be noemd tot rijksveldwachter te Abcoude. „Onze Plicht". De reeds op Donder dag as. geconvoceerde ledenvergadering van de kiesvereeniging „Onze Plicht" wordt uitgesteld tot Donderdag 2 Mei te 8 uur in t Parochiehuis met dezelfde agenda. Rijwieldief gevat. Door de politie is aangehouden een Duitscher, die zich in deze gemeente had schuldig gemaakt aan rijwieldiefstal ten nadeele van een inwo ner. Het rijwiel werd in beslag genomen en verdachte ter beschikking van de jus titie te Den Haag gesteld. Opgepast! De politie maakte proces verbaal op tegen een persoon, die op er gerlijke wijze nuchtere kalveren ver voerde. Aanrijdingen. Gistermiddag werd het zoontje van S. door een auto op de Goud- sche Weg aangereden. Het gebeurde, door dat het knaapje achter een kaasbrik aan liep en toen plotseling ter zijde schoot, met het noodlottig gevolg. Zwaar inwendig ver wond werd hij naar het Diaconessenhuis te Utrecht vervoerd. Nabij de R.-K. kerk werd de vrouw van V., doordat zij ondoordacht den weg overstak, door een auto overreden. Direct ontboden geneesheeren verbonden haar ter plaatse en vervoerden haar naar hare wo ning. BOSKOOP. f KONINKLIJK BEZOEK. Bezoek aan de Bloemententoonstelling. Gisterenmiddag bracht H. M. de Konin gin een bezoek aan de Bloemententoonstel ling te Boskoop. Het fraaie zomerweer werkte prachtig mede en duizenden waren gekomen om H. M. de Koningin te begroeten. In de ge- heele gemeente wapperde de driekleur en hoewel het koninklijk bezoek was bepaald op 3 uur, heerschte er reeds vroeg een ge zellige drukte en trokken talrijke men- schen op naar het station alwaar H. M. zou aankomen. Om half twee stelden zich voor het Raadhuis verschillende vereeni- gingen op o.a. de Boskoopsche Burger wacht, de Bijz. Vrijw. Landstorm, de Pad vinders, de gymnastiekver. „Hou Vast", de zangver. „Sursum Corda", de K. J. V. en schoolkinderen van de verschillende scho len, waarna werd opgemarcheerd naar het tentoonstellingsgebouw onder de vroo- liike tonen der muziek van de drie mu ziekkorpsen „St. Caecilia", „Excelsior" en „Concordia". Precies 3 uur kwam H. M. de Koningin per Dieseltrein te Boskoop aan, luide toe gejuicht door een enthousiaste menigte, waarna de muziek het Wilhelmus inzette, hetgeen door allen uit volle borst werd medegezongen. Nadat H. M. de Koningin verwelkomd was door den burgemeester mr. E. P. Ver kerk, wandelde H. M. langs de verschil lende vereenigingen naar het tentoonstel lingsgebouw. In het tentoonstellingsgebouw aangeko men liet de Koningin zich de verschillende planten en bloemen met name noemen. Bij haar rondgang werd H. M. begeleid door den heer J. H. v. Straaten van Nes. Do vorstelijke bezoekster sprak haar be wondering uit over deze schittereride en grootsch opgezette expositie en bracht hulde aan de organisatoren van deze ten toonstelling. Na afoop verzocht de Koningin den bur gemeester haar dank over te brengen aan de Boskoopsche burgerij voor de spontane en hartelijke ontvangst, haar in deze ge meente bereid. Om 4 uur ongeveer verliet H. M. de ten toonstelling om vervolgens langs der.ze'f- den weg per Dieseltrein naar Gouda te vertrekken, wederom luide toegejuicht door de menigte welke het station binnen stroomde om H. M. nog een laatste maal te begroeten. Het jubileum van den Pastoor. Op Zondag 28 April zal het 25-jarig Pastoors- feest van den zeereerw. heer G. Daalmans worden herdacht. De receptie wordt ge houden des nam. 4 uur in het R. K. Ver een igingsgebouw. Gemeenteraadsverkiezing. Op de op Dinsdagavond gehouden vergadering tot vaststelling van de groslijst voor de ge meenteraadsverkiezing werden de candi- daten als volgt genummerd: 1. A. Brand Pzn., 2. H. A. Boekraad, 3. P. v. d. Staak, 4. H. G. Mathot, 5. C. van Vliet, 6. J. H. Fase, 7. J. Streng. Ver. van R. K. Gemeenteraadsleden. Maandagmiddag hield de ver. van R. K. Gemeenteraadsleden in den Statenkies- kring Gouda een ledenvergadering, waar bij ook de dames waren uitgenoodigd, in het R. K. Vereenigingsgebouw alhier. Ve len hadden aan de uitnoodiging gevolg ge geven, zoodat de vergadering zich in een druk bezoek mocht verheugen. De heer A. Brand Pzn., lid van de R. K. Raadsfractie van Boskoop en voorz. van de commissie van ontvangst, heette de tal rijke aanwezigen van harte welkom. Het is, aldus spr., voor de Kath. Raads fractie te Boskoop een zeer aangename taak, u hier in Boskoop het welkom te mogen toeroepen. Weest- welkom in Bos koop! Al zijn de tijdsomstandigheden nu juist niet bijzonder geschikt om feest te vieren, ook niet voor Boskoop, toch meen de de Boskoopsche Raadsfractie, dat ten tijde der zich concentreerende energie van de Boskoopsche kweekers, welke tot uitdrukking komt in de met veel zorg voorbereide Bloemententoonstelling, de aandacht van het bestuur te mogen vesti gen op d.e gemeente Boskoop, als in aan merking komende voor het houden van een vergadering der ver., met hieraan ver bonden een bezoek aan de Boskoopsche Bloemententoonstelling en bezichtiging van het modern ingerichte Raadhuis. Ik kan niet anders dan met voldoening constateeren, dat zoovelen aan deze uitnoo diging hebben gevolg gegeven en ik spreek dan ook namens mijn collega's Raadsle den, indien ik u nogmaals van harte wel kom heet en hoop dat deze dag u moge geven een nuttige en ook aangenamen in druk van de werkwijze van de Ver. v. R. K. Raadsleden in het district Gouda. Nadat onder begeleiding van piano, viool en accordeon „Roomsche Blijdschap" was gezongen werd er thee geserveerd. Na de thee kreeg de heer Deerenberg, voorz. der Ver. v. R. K. Gemeenteraads leden in den Staten kieskring Gouda, het woord tot het houden van een korte cau serie over de a.s. gemeenteraadsverkie zing. Spr. zette op zeer duidelijke wijze het gevaar van versnippering uiteen en het gevaar bij het behalen van den kies- deeler voor de partij, die op het overschot is aangewezen. Vooral in kleine gemeen ten moet men oppassen bij de candidaat- stelling. Wij hebben thans reeds gezien dat er ook door katholieken gestemd wordt op de N.S.B. en op een dissident katho lieke partij, wanneer men met de can<fl- daatstelling niet tevreden is. Laten wij dus op onze hoede zijn, dat er. geen ver snippering komt. Nadat nog enkele vragen beantwoord waren en de voorz. gewezen had op het groote belang van het lidmaatschap van den Statenkieskring, waar men, door mid del van het orgaan, alles wat betreft poli tieke vraagstukken kan bekomen bracht men een bezoek aan het Raadhuis, het geen door zijn moderne en prachtige in richting zeker een bezichtiging waard is. Hierna kwam de attractie van dezen mid dag: een bezoek aan de bloemententoon stelling, waar men ten volle kon genieten van het vele moois dat Boskoop op bloe- mengebied geeft en waarover allen vol bewondering waren. Vervolgens ging men terug naar het R. K. Vereenigingsgebouw alwaar een gezellige koffietafel werd aan geboden en waar verschillende leden nog het woord voerden o.m. mevr. Knapen uit Voorburg, die meende te moeten zeggen, dat ook de vrouwen naar de vergaderin gen moeten komen om kennis te nemen van de politieke toestand, vooral in dagen van verkiezing, om mede te helpen de rechte man op de rechtë plaats te bren gen. Verder dankte spr. voor de aange name en mooie middag in Boskoop doorge bracht. Inmiddels waren de heer en mevr. van de Woll, die aanvankelijk verhinderd waren aangekomen en met applaus ont vangen. De heer van de Poll sprak tot slot nog een kort woord en spoorde allen aan zich aan te sluiten bij de vereeniging. Spr. bracht dank aan de Boskoopsche fractie voor deze zeer geslaagde vergadering. Geboren: Anthonie Marinus z. van J. Schoemaker en C. v. d. Linde Wil- helmina d. van B. v. d. Meer en M. Reu- neker. Ondertrouwd: W. de Jong en A. Zorg S. Spoelstra en K. D. Kaptein. Getrouwd: G. v. Tilburg 26 j. en S, J. Jongenburger 24 j. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. I De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Door de wijziging der Winkelsluitings wet is het noodzakelijk geworden, in plaats van de thans vervallen Winkel sluitingsverordening een nieuwe verorde ning vast te stellen tot afwijking van en kele bepalingen der Wet. B. en W. achten het voor deze gemeente gewenscht, om zoolang de zomertijd nog van kracht zal zijn, de wettelijke sluitings tijd der winkels met een uur te verlaten en voorts om het sluitingsuur met een uur te verlengen voor de zes werkdagen on middellijk voorafgaande aan Paschen en Pinksteren. Z.hs. worden de ontwerp-verordeningen conform dit voorstel vastgesteld. Voorstel tot onderhandsche verhuring van een perceel weiland van de voorma lige 'boerderij „Altijd Wat" aan W. Hoo- gendoorn Jr. te Alphen aan den Rijn voor 90.—. Z.hs. wordt aldus besloten. Vaststellen 'bouwverordening. De voorzitter biedt namens B. en W. ter vaststelling aan een nieuwe bouwverorde ning, waarvan een ontwerp aan elk der leden is toegezonden. Bij de breedvoerige bespreking welke over dit onderwerp ontstaat, worden alge meen bezwaren geopperd tegen de voorge stelde open bebouwing buiten de bebouw de kommen, waaromtrent de nieuwe ver ordening bepaalt, dat het verboden is meer dan twee woningen aaneen te bouwen, ter wijl voor elk volgend te bouwen perceel een tusschenruimte van ten minste 30 M. ■moet worden in acht genomen. Verschillende leden wijzen er op, dat hierdoor nieuwbouw op terreinen die reeds voor bouwgrond zijn aangekocht of be stemd, praktisch onmogelijk wordt gemaakt. De voorzitter zegt de bezwaren die wor den geuit, wel te gevoelen, doch sipr. is ear van overtuigd, dat de hoogere autoriteiten hiermede geen rekening zullen houden, ge zien de algemeene eischen die gesteld, wor den aan het landsehapschoon. Er mag niet anders gebouwd worden dan aan bestaande straten. Het uitgesproken doel is eenmaal om onregelmatige bebouwing zooveel mogelijk tegen te gaan en de bebouwing meer stel selmatig te ■bevorderen op terrein die daar voor op het uitbreidingsplan zijn geprojec teerd. Na nog eenige bespreking over eenige bepalingen in de ontwerp-verordening, wordt besloten deze verordening nog niet vast te stellen, doch vooraf nog eens een bespreking met den Inspecteur der Volks gezondheid aain te vragen. Herstel verwachterswoning Overtocht. Op voorstel van wethouder Hoogendij'k wordt dit punt in geheime vergadering be sproken. Na heropening der openbare ver gadering wordt met alg. stemmen besloten aan Ged. Staten machtiging te vragen om bedoelde woning publiek te verkoopen en in plaats van de zich daar bevindende ge vangenbewaarplaats het Gemeentelokaal in de Kerkstraat te verbouwen tot arres tantenlokaal. Daarna sluiting. NIEUWKOOP. Sportnieuws. - Zondag speelde op het terrein der R.K. Sportvereeniging ODV Esto II uit Bodegraven een vriendschappe lijke wedstrijd tegen het eerste elftal van ODV. De gasten bleken over een behoorlij ke dosis snelheid en baltechniek te beschik ken, zoodat de onzen niet konden verhin deren, dat de stand 41 werd in 't voordeel van Esto. Overigens stond deze ontmoeting in het teeken van de allerbeste verstand houding onderling, zoodat unfair spel ook niet voorkwam. Gezien de sterkte der te genpartij dus toch nog wel een mooi resul taat. Jongens-adspiranten en leden, denkt er steeds goed om, de training op Vrijdag avond goed bij te houden, daar dit dringend noodig is wil men in goede conditie blij ven. Op het Sportterrein aan den Stations weg speelde NW I tegen Nieuwveen I. Nieuwveen moest in NVV de meerdere er kennen en verloor met 42.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6