WOENSDAG 24 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HOOGLEERAARSBENOEMING. Bij Kon. Besl. is benoemd tot buitenge woon hoogleeraar in de faculteit derge neeskunde aan de Rijks Universiteit alhier om onderwijs te geven in de pharmacolo gic dr. S. E. de Jongh, conservator bij het Pharmaco-therapeutisch laboratorium van de gemeentelijke imiversiteit te Amster dam. Bij beschikking van den minister van O., K. en W. is benoemd tot conservator bij de kindergeneeskunde aan de rijksuniversiteit alhier de heer J. v. Ormondt, thans tijde lijk als zoodanig werkzaam, en is tijdelijk benoemd tot conservator bij de botanie al hier dr. W. C. de Leeuw. Aan de leden van de af<L Leiden der RJt. Staatspartij. Zondag zullen de leden van de afd. Leiden der R.K. Staatspartij (R.K. Kiesv.) in de gelegenheid worden gesteld, om mede te werken aan de samenstelling van de can- didatenlijst voor den-Gemeenteraad wat be treft de eerste acht plaatsen. Voor de bezetting van de volgende vier plaat sen zal den volgenden Zondag worden ge stemd. En dan is de candidatenlijst der R.K. Staatspartij vastgesteld er staan dan twaalf candidaten op onze lijst. Wij wijzen er op, dat er nu acht afgevaardigden van de R.K. Staatspartij in den Gemeenteraad zitting hebben. En er is een advies gegeven voor de stemming van a.s. Zondag, waarbij de zeven zittende leden worden geadviseerd (de heer v. Tol heeft geen candidatuur meer aanvaard) en één nieuwe candidaat, de heer v. Ooyen (lid van den R.K. Volksbond). Wie geldig wil stemmen, kan het advies volgen en dan behoeft hij niets anders te doen, dan op zijn stembiljet één hokje zwart maken. Hij kan ook van het advies afwijken, en dan moet hij achter den naam van den candidaat, dien hij op de definitie ve lijst no. 1 wenscht te zien, een 1 plaatsen; achter den naam van den candidaat, dien hij als no. 2 uitverkiest, een 2, enz. tot en met 8. Men beware de oproepings kaar t (die men vandaag of morgen ont vangt), op vertoon waarvan men aan de stemming kan deelnemen. Moge het bestuur onzer Kiesvereeniging rekenen op groote deelname aan deze stem ming, opdat bij de officieele stemming voor den Gemeenteraad kan verklaard worden, dat aan de samenstelling van de candidaten lijst der R.K. Staatspartij zeerwele ka tholieken hebben deelgenomen. UITVOERING VOOR „SANCTA VERONICA." Stille armen zijn armen, waarvan men het niet merkt, dat zij arm zijn. En bij een liefdadigheidsuitvoering, zooals gisteren avond de Mesa-tooneelclub had georgani seerd ten bate van de vereeniging „Sancta Veronica", bemerkt men niet, dat men de liefdadigheid beoefent ten bate van deze stille armen. Zoo blijft dus alles in stijl. Hopenlijk zijn de baten van deze uitvoe ring ook in stijl gebleven en mogen de stille armen de vruchten ervan plukken. De uitvoering werd gegeven in de zaal van Zomerl., wel niet onbevredigend be zet was, hoewel gezien het sympathieke doel de belangstelling grooter had kun nen zijn. Opgevoerd werd het blijspel van Joh. van Eekelen „Zonsopgang" een blij spel, dat de geschiedenis behandelt van een vaak voorkomend conflict, nl. tusschen va der en zoon, die in den grond hetzelfde ka rakter hebben, doch elkander niet weten te waardeeren. De vader is indertijd veel te streng opgetreden tegen een vergrijp, dat zijn tien-jarig jongetje in z'n onnoozelheid heeft begaan, en heeft hem het huis ont zegd. Wanneer de zoon, tot man opgegroeid, weer terugkeert in het vaderhuis, vindt hij aanvankelijk nog geen begrijpen. Hij heeft een belangrijke uitvinding gedaan en staat nu op het punt deze ten nutte te maken van een concurreerende maatschappij, wat de ruine zou beteekenen van zijn koppigen vader. Onder invloed van een meisje, met wie hij zich later verlooft, komt echter de verzoening tot stand en gaat bij de familie de zon van het geluk weer op. Dit aardige spel uit het leven gegrepen, werd door de dames en heeren van de Mesa Tooneelclub onder regie van mevr. Steijger-Asperslagh met veel toewijding voor het voetlicht ge bracht. De club bestaat uit dames en hee ren, waarvan wij er verschillenden meer malen in plankenland zijn tegengekomen: zij kennen het klappen van de zweep en weten (onvermijdelijke foutjes daargela- te) een blijspel te verwerken. De hoofdrol len waren in goede handen; de oude meu belfabrikant was pittig, kort en koppig, zijn vrouw bedaard en mild; Tom, de zoon, vlot, de dames lieftallig, terwijl de bijrol len eveneens naar behooren werden ver vuld. Aan het einde van den avond werd mevr. SteygerAsperslagh door de presi dente van „Sancta Veronica", mevr. Poll- mannSchoondergang, met bloemen en een dankwoord voor de belangeloos aange boden hulp gehuldigd. De grime was, zoo als altijd, bij den heer Thoolen in goede handen. Het bestuur van S. Veronica verzoekt ons allen, die tot het succes van den avond hebben bijgedragen, hartelijk dank te zeg gen. R. K. Vrouwenbond. Het bestuur deelt mede, dat de lidmaat schapskaarten, die niet op 't jaarfeest zijn ingeruild, weer morgen, Donderdagavond, aan de zaal verkrijgbaar zijn. BUURTVEREENIGING „EENSGEZINDHEID". De jury kende de volgende bekroningen toe bij de gehouden huisvlijttentoonstel- ling: Groep B (meisjes van 8 en 9 jaar): le prijs Joh. Pielanen, kleed. Groep C (meisjes van 10 en 11 jaar): le pr. Coba Bekooij, kussen en Willy v. d. Broek, bouwplaat, 2e pr. Willy v. d. Broek, gehaakt kussen. Groep D (meisjes van 12 en 13 jaar): le pr. Corry Sjardijn, kleedjes, nachtzak. 2e pr. Trien van Veen, kleedje. Groep G (meisjes van 14 tot 18 jaar): le pr. Ali van Vliet, Smyrnakleed. Groep III (jongens van 10 en 11 jaar): le pr. Gerrit Verlind, bouwplaat (boer derij). 2e pr. Teun Flaman, bouwplaat. Eervolle vermelding Bram Sjardijn, bouw plaat en eierstandaard. Groep IV (jongens van 12 en 13 jaar): le prijs Wim Crama, schilderijtjes. Eer volle vermelding Jacob Be ij, bouwplaat. Groep V (jongens van 14 totl8 jaar): 2e pr. Jan de Boer, schilderstukjes en houts- koolteekening. Eervolle vermelding Ferd. Laterveer, houtsnijwerk. Groep volwassenen (dames van 19 jaar en ouder): le pr. mej. A. Bekooij, gehaak te kleedjes, 2e pr. mej. Lasschuit, sprei. 3e pr. mej. Cath. Crama, kussen en kleed. Eervolle vermelding mej. J. M. Sjardijn, babycape, kleedje. Groep volwassenen (heeren van 19 jaar en ouder): le pr. A. Landman, zeilboot. 2e pr. Korswagen, kapdoos. Eervolle vermel ding P. Sjardijn, poppenwagen. Groep vaklieden: Eervolle vermelding H. Beij, schemerlamp van brooddeeg. Groep ter opluistering: Eervolle ver melding: mevr. de Groot, bedsprei. Eer volle vermelding, mevr. Aalbersberg, eierwarmers (haakwerk). Eervolle ver melding de heer H. A. Metselaar, 5 pen- teekeningen, toegekend door het bestuur. De N.Z.H.T.M. heeft op eersten Paasch- dag op haar tramlijnen tusschen Scheve- n in gen, den Haag, Leiden, Katwijk-Noord- wij'k en Heemstede vervoerd 31.180 perso nen en op den 2en Paaschdag 56.670 perso nen. Het vorige jaar waren deze cijfers resp. 27.i361 en 43.183 personen. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 3777. Naamlooze Ven nootschap Verbeek's Handelmaatschappij (Verbeek Trading Company), Leiden, Haagweg 33, handel in kantoormachines. Uittr. Dir.: R. E. Verbeek, d.d. 1 Mei 1935. De volmacht van B. Nap is ingetrokken, d.d. 1 Mei 1935. N. wnd. Dir.: B. Nap, Lei den. N. Comm.: R. E. Verbeek. N. Ged. Comm.: K. Verbeek. N. Inschrijving: 6607. Algemeene Consumptiefabrieken N.V. in liquidatie, Warmond, Heerenweg A. 124. Liq.: Mr. J. M. Hempenius, Warmond; A. de Leeuw, Winterswijk; P. J. L. Leenen, Rotterdam; J. G. Lunenburg, Woerden. Comm.: J. J. Leenen, Warmond. Maatsch. kapitaal: 100.000.waarvan geplaatst en gestort: 30.000.—. (Ned. Stscrt.: 24 April 1930, Bijvoegsel Nr. 1504). De oud-retraitanten van alle parochiën worden door den geestelijk directeur, pa ter Smits O.F.M. beleefd uitgenoodigd tot bijwoning van den Recollectie-avond in de Hartebrugskerk op Donderdag a.s., des avonds te 8 uur. In Leiden gevestigd: A. H. Ballendux, Vreewijkstraat 10. M. J. van Beek, dienstbode, Hoogewoerd 168 J. Beuger en fam., biosc. operateur, Tes- selschadest. 31. W. J. Biegstraaten en fam., koster, Oude Vest 77. H. G. Bing ham, zendeling, W. Rozenstraat 32. C. Bitter, Heerengracht 67. C. A. B. Bokern, corrector, Hoogewoerd 150a. C. C. van den Bosch, teekenaar, Rijnsb.weg 181. H. H. Bouwens, Voorstraat 21. M. Brüsten, dienstbode, Warmonderweg 5. P. C. Damsteeg, dienstbode. Rijnsb.weg 123. J. M. Colijn-van Egmond, Poelgeeststraat 14. J. C. van Eijk, monteur, Heerengracht 67. A. P. J. M. Geijer, winkelbed., Boter- marat 26. C. C. Honsbeek, kok, Kooilaan la. A. J. L. Kleiss, dienstbode, Bronk- horststraat 43. Mw. C. M. C. Lash en fam., Rijnsb.weg 99. Z. Lindner, dienst bode, Coornhertstraat 42. G. Logeman, Off. Leger des Heils, Oude Vest 181. J. M. C. van Maaren, Marislaan 9. E. Mali- paard, verpleegster, Rapenburg 66. J. C. van der Meulen, de Ridderstr. 20. H. M. Molenaar, dienstbode, Voldersgr. 10. W. M. Nürnberg, huish., Buitenruststraat 2a. P. J. A. Peerdeman, kapelaan, Haarlem merstraat 106. J. W. Poodt, dienstbode, Roodenb-sfcr. la. A. Posthuma, Morsch- kade 19a. C. E. Spruit, koopman, Trans- vaalkade 10a. G. N. Stelling, verpleeg ster, Rijnsb. weg 10. W. F. Vermeer, kap per, Morschstraat 20. A. C. Vlam, ver pleegster, Nachtegaallaan 15. M. de Vreugd,, Wassen, weg 4. E. Wagner, dienstbode, Apoth. dijk 35. O. Zangrando, ijsmaker, Morschstraat 46. L. J. van der Zon, banketbakker, de Genestetstraat 110. Personen uit Leiden vertrokken. Jonkvr. E. W. Beelaerts van Blokland, Middelburg L. Gortstraat K 23 A. Jan senvan den Berg, Nieuwe Wetering 110 J. J. M. Braun, Den Haag, Duinweg 19 J. P. Buys, Leeuwarden, Schubertstraat 14 E. J. Duk, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 65 E. G. Eibers, Hilversum, van Ol- denbarneveldtlaan 70 P. van Es, Rot terdam, Goudsche Singel 113a M. C. Geijl, Haarlem, Koninginneweg 61 A. H. Ginsbeumer, Tilburg, Bosscheweg 276 G. W. de Groot, Utringeradeel, Tuindorp F. Hamel, Utrecht, Parkstraat 21 G. J. Held, N. O. Indië N. -B. van Heyningen, Hazerswoude, Groenendijk 54a J. B. der Kinderen, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 65 C. W. Luiten, Oegstgeest, Spaargaren- straat 32 D. de Man, Amsterdam, Insu- lindeweg 173 H K. J. Pronk, Den Haag, Copernicusstraat 40 W. Laban-Richter, Rotterdam, Willebrordusstraat 17 B. de Ruiter, Utrecht, Adm. van Gentstraat lObis J. F. de RoozeSchoufour, Rotterdam, le Pijnackerstraat 40 A. M. A. Schuurs Rotterdam, Pr. Julianastraat 76 G. Sire- gar, Weenen H. Staffeleu, Den Haag, v. Meerkerkenstraat 7 J. C. Tiggelman, Breda, 2e Markstraat 11 J. Verkoren, Oegstgeest, Oranjelaan 2 A. J. C. Ver min, Noordwijkerhout, N. Duinstraat 53 H. J. Visser, Den Haag, Nassaulaan 20 W. de Jongvan Woersem, Lisse, Wilhel- minastraat 5 C. de Zeeuw, Rotterdam, J. Catsstraat 65. LETTEREN EN KUNST EDUARD BROM t Te Amsterdam is in den ouderdom van 62 jaar overleden de dichter Eduard Brom, sedert vele jaren voorzitter van den Katho lieken Kunstkring „De Violier". Van Eduard Brom zijn verschillende gedichten bundels verschenen, o.m. „Opgang" en „Verzen". Een van zijn laatste bundels was „Grootstad". BURGERLIJKE STAND LAATSTE BERICHTEN OMGEVING. LEEMUIDEN. DE MOORD OP DEN HEER DUYSER. Begrafenis van het slachtoffer. j Hedenmiddag heeft onder groote belang- stelling de begrafenis plaats gehad van den heer Duyser, die op zoo tragische wijze van het leven is beroofd. Aan het graf heeft ds. J. G. Aalders Ps. 39 gelezen en daarna het „Onze Vader" gebeden. De plechtigheid werd bijgewoond door den Burgemeester van Leimuiden en door het bestuur van de Coöp. Boerenleenbank te Oude-Wetering, voor welke instelling de heer Duyser zit ting had in den Raad van Toezicht. ZOETERMEER EN ZEGWAARD VEREENIGD. Eerste Kamer keurt wetsontwerp goed. De Eerste Kamer heeft heden aangeno men zonder debat of hoofdelijke stemming een reeks wetsontwerpen waaronder dat voor vereeniging van de gemeenten Zoeter- meer en Zegwaart. AUTOBUSDIENST TOEGESTAAN. Bij K.B. is ongegrond verklaard het be roep van de Ned. Spoorwegen tegen de be- j schikking van Ged. Staten van Noord-Hol- I land, waarbij aan de N.V. Autobusonderne- j ming te Aalsmeer vergunning is verleend tot het in werking brengen van autobus- j diensten tusschen Aalsmeer en Noord-' wijkerhout (Zilk) en tusschen Aals meer en L i s s e voorzoover in de provincie Noord-Holland gelegen. BINNENLAND. BENZINE IN BRAND GEVLOGEN. Vrouw het slachtoffer. Gisterenavond ontstond brand in de ga rage van een perceel aan den Joh. Geradts- weg te Hilversum, bewoond door ir. J. van Berg. De 30-jarige echtgenoote van den heer v. Berg was in de garage bezig met het wasschen van eenige kleedingstukken in waschbenzine. Vermoedelijk heeft zij daar bij een lucifer aangestoken om een petro- leumbrander te ontsteken, waarbij de ben zine vlam heeft gevat. In minder dan geen tijd deelde het vuur zich mede aan de klee- ren van mevr. v. B. en aan eenige voorwer pen, die in de garage stonden. Mevr. van B. heeft niet meer uit de garage kunnen ontkomen. Toen ir v. B. den brand zag, heeft hij onmiddellijk met een tuinslang op de waterleiding water gegeven en met be hulp van eenige buren slaagde hij erin zijn vrouw naar buiten te brengen. Het bleek toén, dat het slachtoffer er zeer ernstig aan toe was. Zij werd opgenomen in het Diaco- nessenhuis, waar zij spoedig is overleden. De brand werd door de brandweer ge- bluscht. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks vijf uur is op den Keizerweg te Groningen, vóór de ouder lijke woning het vijf-jarige dochtertje van de familie van der Ley, dat daar aan het spelen was, door een passeerende auto overreden en op slag gedood. Den be stuurder van de auto treft geen schuld. DOOR AUTO AANGEREDEN. Gisterenmiddag heeft in de Geleenstraat te Heerden een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een 4-jarig ventje wilde den weg oversteken en werd gegrepen door een auto bestuurd door den heer E. uit Schaesberg. Een der beide beentjes werd verbrijzeld. In zorgwekkenden toestand is het kind naar het St. Jozefziekenhuis overgebracht. KLOOSTERBROEDER VERDRONKEN. Te Oirschot is hedenmiddag de eerw. broeder J. S. van het klooster Bijsterveld der paters Montfortanen ongelukkiger wijze in een der grachten rond het klooster ge raakt en verdronken. LEIDEN. Geboren: Pieternella d. van J. Lardé en C. J. van Riet Frits z. van P. J. van Dam en S. W. van der Zaal Nicolaas Johannes z. van J. W. Zirkzee en G. van der Haven Gerard Johan z. van J. Wes- selius en G. Wesselius Maria d. van H. Lagerberg en H. S. van Polanen Peter z. van C. Jongkind en R. P. Vermeer Jacob z. van M. Koster en L. J. Stolp Jannetje d. van S. A. Blanken en J. J. Srpuijt Hendrikus Marinus Adrianus Cornelis z. van M. F. van den Ham en M. van Ee Johannes Willebrordus Marinus z. van H. A. P. Wesseling en G. C. C. Aarts Maria Cornelia d. van J. Fieman j en M. A. Burghout Johannes Adrianus z. van M. v. Koert en A. Janmaat Leendert Adrianus z. van M. van Koert en A. Janmaat Geertje d. van L. de Jong en N. van Dijk Jan Cornelis z. van J. van Nieuwkoop en W. A. van der Leede Klasina d. van M. Lindhout en W. Kralt Johan Christiaan z. van J. C. Juncker en J. H. Bellinck Hendrik Jan Nicolaas z. van H. J. N. Lahnstein en M. H. Motz- kus Johannes Emmanuel z. van A. Pi- card en L. E. van Veldhoven Lamber- tus Johannes z. van E. Plug en A. H. Beu- gelsdijk Gerardus Petrus Paulus Anto- nius z. van J. J. Postma en M. E. J. Over- pelt Adolf Hendrikus Jan z. van J. N. Botermans en S. Künzel. Overleden: J. P. Herourvan Diest wed. 81 j. F. F. Rietbergende Roos vr. 34 j. C. van Klaveren m. 53 j. W. van den Ende zn. 23 j. M. J. M. Busch- man dr. 2 d. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. VERDRONKEN. Gisterenmiddag is het vierjarige zoontje van de familie Witkamp te Vreeswijk, in de Vaartsche Rijn gevallen en verdronken. Na een uur dreggen is'het lijkje opgehaald. TELEGRAMMEN DE AARDBEVTNGSRAMP OP FORMOSA. Het opruimingswerk begonnen. TOKIO, 24 April (VJD.). Het opruimings werk op het geteisterde eiland Formosa is krachtig aangepakt en gisteren tegen den middag waren de meeste lijken uit de puin- hoopen gehaald en was op het geheele eiland de eerste hulp aan de gewonden ver leend. Volgens de te Tokio officieel ont vangen rapporten van Formosa, bedroeg het aantal dooden 3185, het aantal zwaar gewonden 9215. Het aantal vernielde hui zen bleek 15.292 te bedragen, het aantal ge deeltelijk vernielde huizen 15.457, het aan tal beschadigde huizen 7816. ERNSTIG MIJNONGELUK IN ZUID-AFRIKA. Vijf en veertig personen door water verrast. JOHANNESBURG, 24 April (V.D.). In de New Machavie-mijn nabij Potchefstroom is een waterader gesprongen, daardoor 45 personen, die zich in de mijn bevonden, n.l. drie Europeanen en 42 inboorlingen, wer den verrast en ingesloten. Men vreest dat zij allen verdronken zijn. Tot nog toe is slechts één lijk gevonden. DE STRIJD IN DEN GRAN CHACO. Groote Boliviaansche overwinning? BUENOS AIRES, 24 April (VJD.). Van Boliviaansche zijde wordt medegedeeld, dat na een gevecht van zes dagen de Bolivianen, die thans teruggedrongen zijn tot hun eigen grondgebied, in een beslissenden slag het Paraguaansche leger een groote nederlaag zou hebben toegebracht. Het gevecht, waar aan meer dan 40.000 man hebben deelgeno men, werd gevoerd over een front van on geveer 200 KM. lengte en de Paraguanen zouden 2000 man verloren hebben. Van Bo liviaansche zijde wordt medegedeeld, dat de stad Charagua heroverd is, waardoor den Paraguanen den verderen toegang tot de provincie Santa Cruz is afgesloten, terwijl zij bovendien moeten terugtrekken naar de Parapeti-rivier. Van Paraguaansche zijde wordt ver klaard, dat de troepen Charagua ontruimd hebben na de militaire operatiebasis van Bolivia in deze stad te hebben vernield. Daartegenover zegt een Boliviaansch com munique, dat de Boliviaansche troepen op bijna alle plaatsen door de vijandelijke linies zijn heen gebroken, terwijl van Para guaansche zijde gemeld wordt, dat de Pa raguaansche troepen in de Boyuibe-sector met succes een contra-offensief hebben on dernomen. INVASIE VAN WITTE MIEREN TE ADELAIDE. ADELAIDE, 24 April (V.D.). Dezer dagen zagen de bewoners van verschillende wij ken der stad geheele zwermen witte mie ren, die zich in Zuidwestelijke richting over de stad bewogen. Aanvankelijk dacht men aan een sprinkhanenplaag, doch toen heele scharen op de straten neerdaalden, ontdek te men, zooaJs gezegd, dat men met witte mieren te doen had, die op paringsvlucht waren. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 24 April. Vee. 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 246 vette kalveren le kwal. 4650, enkele hoo- ger, 2e kwal. 4044 cent en 3e kwal. 3438 cent per kg. levend gewicht; 63 nuchtere kalveren f 2.506.00 per stuk; 242 var kens: Vleeschvarkens 90110 kg. 4647 cent, zware 4445 cent, vette varkens 43 44 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren matige aanvoer, stugge han del, eerste kwaliteit lager in prijs, mindere soorten prijshoudend. Varkens weinig aan voer en nagenoeg geen handel. Aanvoer bijna geheel voor grossiers. VEUR, 23 April. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 44474 stuks. Prijzen: 42965 kippeneieren f 2.052.35, 1351 eendeneieren f 2.002.30, 158 ganzen eieren f 7 per 100 stuks, 471 kippen 2075 cent, 66 konijnen f 0.402.00, 17 duiven 14—26 cent. TER AAR, 23 April. Centrale veiling. Spinazie 2741 cent, sla f 0.503.80, sla- vellen 1820 cent, bloemkool 222 cent, snijboonen 3436 cent, stek 25 cent, peu len 3044 cent per pond, postelein 1719 cent, uien f 2.903.00, radijs f 1.701.90, rabarber f 2.80 per 100 stuks. WOERDEN, 24 April. Kaas. Aanvoer 207 partijen, met rijksmerk le kwal. f 1415:50 2e kwal. f 1213 per 50 kg. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 23 April. Groen ten veiling. Bloemkool 513 cent per stuk, sla f 0.604.20 per 100 krop, aardbeien 32 37 cent per doosje, peulen f 3.004.30 per 10 pond. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Londen 7.151 /4 Berlijn 59.50 New York1.4715/16 Parijs 9.75i/4 Brussel 25.04 Zwitserland 47.85 Milaan 12.20 Madrid 20.221/2 Oslo35.95 Kopenhagen31.95 Stockholm 36.90 Weenen Praag5.19 Boedapest Prolongatie 3 3/4 pCt. BEURSOVERZICHT. De wisselmarkt gaf heden een verdere daling der valuta-koersen te zien, hetgeen werd toegeschreven aan dekkingsaankoo- pen van blanco guldensposities. Het pond daalde tot ongeveer 7.15, de dollar tot 1.47%, de Fransche franc tot 9.74%. Ook de geldmarkt was heden wat ruimer; de noteering van prolongatie daalde tot 3%. Ook het particulier disconto was lager. Daarentegen bleef de stemming voor Ne- derlandsche beleggingswaarden ongeani meerd. Zoowel de 4 obligaties als de Oude Schuld kwamen meer end eels op nieuw een fractie lager. De stemming op de aandeelenmarkt was prijshoudend. De handel was zeer rustig, de koersverschil len waren van weinig beteekenis. Van de Industrieelen boekten Philips een koers winst van ongeveer 4 daar er van be paalde zijde eenige vraag bleek te be staan. Aku's waren evenwel overwegend aangeboden en kwamen beneden 30 te recht. Unilevers waren prijshoudend en ondergingen maar weinig verandering. Oliewaarden kregen eenig aanbod te ver werken. Kon. Olies openden reeds iets la^ ger en zagen hun verlies later tot 1 aan groeien. De Amerikaansche oliesoorten waren een fractie beneden het vorige slot. Tabakken ontmoeten eenige vraag, waar van vooral Senembah's profiteerden door een avance van 2 Suikers ondergingen slechts weinig verandering, terwijl Rub bers zich niet algemeen konden handha ven. Scheepv. waren flauw, vooral Indi sche lijnen. Ned. Scheepv. Unies daalden 2%, als gevolg van hef teleurstellend jaar verslag der Stoomv. Mij. Nederland, die opnieuw 5.9 millioen gulden uit de reser ves heeft moeten putten om de afschrij vingen te dekken. Amerikanen waren on geanimeerd in navolging van Wallstreet, waar gisteren winstnemingen hier en daar tot een lichte koersdaling hadden geleid. United States Steels vielen weer tot bene den 20 terug. Duitsche obligaties hadden een uiterst beperkte markt. Daarbij on dergingen de noteeringen geen noemens waardige verandering. Youngleening hand haafde zich op het peil van gisteren. Geboren JACOBUS HENDRICUS MARIA B. W. A. GODDIJN. C. A. GODDIJN— v. Egmoxd Nijmegen, 20 April '35 a Op 1 Mei a.s. hopen onze S geliefde Oudere 8 JOHANNES JACOSUS I VAN SANTEN 1 ELISABETH VAN SANTEN- VAN DIJK hun 40-jarige Eihtveree- niging te herdenken. Hun dankbare Kinderen eu Kleinkinderen Stompwijk, 1935.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3