WOENSDAG 17 APRIL 1935 DE LF.IDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 Aan alle kanten puilden rookwolken, die de reukorganen heftig prikkelden uit deze loodsen. Door de werkplaatsen van den heer Walk in de Laurierstraat 165 kon de brandweer zich toegang verschaffen tot den brand. De bestrijding daarvan leverde eenige moeilijkheid op omdat electrische geleidingen, die vermoedelijk door het vuur waren blootgelegd de daken onder stroom hadden gezet. De brandwaohts kregen bij herhaling schokken en nu en dan zag men door de rookwolken langs de daken blauwe vlammetjes. Intusschen wordt het vuur tooh met kracht bestreden. In de Laurierstraat werd met een viertal stralen water gegeven. Ook op de Lauriergracht was weldra een motor spuit met twee stralen in werking. Door dezen overvloed van water wist de brand weer het vuur tot een gedeelte van de op slagplaats te beperken. Gisteravond omstreeks half acht is door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken in de sigarenfabriek van de firma Leen- ders en Reymen aan den Boschdijk te Eind hoven. Het vuur vond gretig voedsel in de opgeslagen tabak en sigaren. De brandweer die spoedig ter plaatse was, tastte onmid dellijk het vuur aan drie zijden met eenige stralen aan. In korten tijd was men den brand meester en kon de schade tot de fa briek beperkt blijven. De belendende per- ceelen, welke een oogenblik gevaar liepen, kregen groote waterschade. De nablus- sching nam nog geruinien tijd in beslag. Het achterste gedeelte van de fabriek brandde geheel uit, het voorste kon groo- tendeels behouden blijven. Het bedrijf zal waarschijnlijk geen stagnatie ondervinden. Een groote partij sigaren en tabak werd een prooi der vlammen evenals een partij banderollen. Het fabrieksgebouw en de tabak en s.garen waren op beurspolis ver zekerd, de banderolles niet. DE MOORD OP SCHIERMONNIKOOG Verband gezocht met een kwestie bij een faillissement Naar de „Tel." verneemt, is Maandag de vermoedelijke dader van den afschuwelij ken moord op den pensionhouder Kerst- holt van Utrecht, waar hij wegens oplich ting van een Utrechtsch ingezetene Don derdag j.L in arrest werd gesteld, naar Leeuwarden overgebracht, ten einde met het slachtoffer te worden geconfronteerd. Nadat hij door den rechter-commissaris aan een verhoor was onderworpen, werd hij, verdacht van doodslag, naar het Huis van Bewaring overgebracht. Gisteren werd hij opnieuw aan een verhoor onder worpen met het resultaat, dat hij bekende den moord te hebben gepleegd. Het lijk is gisteren door het gerecht vrij gegeven, en hedenmorgen met de postboot naar Schiermonnikoog overgebracht, waar het na de uitvaart in de roomsch-katholie- ke kerk op de gewijde af deeling van de algemeene begraafplaats ter aarde is be steld. Omtrent de aanleiding tot deze vreese- lijke misdaad wordt algemeen verband ge zocht tusschen de komst van den dader op het eiland en het faillissement van een oud-eilander, een winkelier, die thans te Utrecht woont. De vermoorde moet borg zijn geweest voor den winkelier en had diens meubilair als onderpand gekregen. Toen het faillissement werd uitgesproken moet Kerstholt hebben geweigerd de meu bels af te geven. Hierbij komt nog, dat de moordenaar een neef is van den winke lier, waardoor deze omstandigheden in verband worden gebracht met den moord. Uit den put waarin het slachtoffer was verborgen, werd zooals gemeld, eenig bed- degoed opgehaald, waarop bloedvlekken werden aangetroffen. Gisteren werd in de omgeving van het huis door den burge meester van het eiland opnieuw met be hulp der politie een onderzoek ingesteld, met het resultaat, dat vlak bij het huis uit den grond een bebloede deken werd opgegraven. Een en ander wijst erop, dat de vermoorde zich krachtig tegen zijn aanvaller moet hebben verweerd. BANKLOOPER TE ROTTERDAM BEROOFD Geraffineerde diefstal van 2500 Op zeer geraffineerde wijze is dezer da gen een banklooper van 2500 beroofd. De man had deze som bij de Twentsche Bank aan de Noordblaak te Rotterdam geincas- seerd, maar was ze, voor hij ermee naar zijr. firma vertrok, alweer kwijt. De banklooper V. inde bij de Twentsche Bank aan de Noordblaak een bedrag van 2500. Het bankpapier, dat hem door een loket werd toegereikt, stopte hij in een tasch en verliet daarna 't kantoor. Buiten gekomen bevestigde hij de tasch, waarin het geld was geborgen, aan het frame van zijn fiets, Terwijl hij daar nog mee bezig was, kwam er een heer uit het bankge bouw, die den banklooper verzocht even terug te komen naar het loket, waar hij het geld had geind. Zonder eenige achter docht voldeed V. aan het verzoek, in de meening, dat men nog informaties van hem wilde hebben. Aan het loket bleek, dat er in het ge heel niet naar den banklooper was ge vraagd en onmiddellijk verliet laatstge- I noemde daarom weer het gebouw. Buiten kwam hij tot de ontdekking, dat oppasser, fiets en geld spoorloos verdwenen waren. De banklooper heeft van deze berooving aangifte gedaan bij de politie. FRAUDE TE MIDDELBURG Kantoorbediende aangehouden Op een bankierskantoor te Middelburg kwam men tot de ontdekking, dat aan de incasso-afdeeling fraude was gepleegd en dat stukken, die dit kunnen aanwijzen, waren gestolen en vernietigd. Een door de politie ingesteld onderzoek leidde tot de aanhouding van een 18-jarigen bediende, die bekende zich aan deze handelingen te hebben schuldig gemaakt en die deswege aan de justitie zal worden voorgeleid. Naar de „Standaard" verneemt betreft het hier een vrij belangrijke som geld. BRUTALE INBRAAK TE GRONINGEN. Per auto een pakhuis binnengereden. Voor de vierde maai binnen zeer korten tijd is te Groningen ingebroken en ditmaal wel op buitengewoon brutale wijze. Gis teravond omstreeks 11 uur hield een auto stil voor het pakhuis van de firma Gebr. Kampinga aan de Lage der A. De inbre kers moeten met een valschen sleutel de deuren hebben geopend; er was althans niets geforceerd. Zij nebben vervolgens de auto in het pakhuis binnengereden en de deuren achter zich gesloten. Juist door deze wijze van optreden was het mogelijk, dat een dienstmeisje uit een der nabijliggende woningen, die de auto zag binnenrijden, geen argwaan kreeg. Uit het ingebouwde kantoortje, dat niet op slot was, hebben de inbrekers een brand kast van klein formaat weggehaald. Zij moeten die least in den auto hebben gela den en zijn er mede weggereden. In,de brandkast bevinden zich een bedrag van 120.en verschillende boeken. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld en gistermiddag reeds den dader aangehouden. Zij ontdekte bij welken ga ragehouder ae aüto was gehuurd. Het spoor volgende kwam zij toen bij zekeren J. v. A. terecht, die achter zijn woning een schuur tje heeft. Hier werd de brandkast gevon- den, die men nog niet had weten te for- c eer en, zoodat de inhoud, geld en boeken I der firma, ei nog in aanwezig was. De 23- I jarige Van A. is gearresteerd. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW 3AGBLA0 ADVERTEEREN UIT DE RADIOWERELD Programma's van Donderdag 18 April. Huizen 1875 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2 00—11.81» NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuurtje. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Piano werken voor 4 handen. 6.45 Causerie. 7.00 Ned. Clir. Persbureau en Gramo foonplaten. 7.30 Journ. Weekoverzicht. 8.00 Vaz Dias en Gramofoonplaten. 8.10 Evangelisatie-Samenkomst in de Re- hoboth-Kerk te Amsterdam. 9.45 Vaz Dias. 9.5011.30 Gramofoonplaten. Hilversum 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Ensemble „Lismonde". 11.00 Knipcursus Kinderkleeding. 11.30 Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 Zang, voordracht en piano. 3.003.45 Naaicursus. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.45 Radiotooneed v. <L kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Radio-Volkszang. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias, waarna Omroeporkest o.L v. Dr. Fr. Weissmann, mjn.v. E. Joyce, piano. 9.10 De Palladians. 9.45 2de deel van „Peter Voss, de mil- lioenendief', hoorspel. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Orkest uit „Caland", Rot terdam. Droitwich, 1500 M. 9.359.50 Morgenwijding. 10.25 Orgelspel. 11.10 Het Rutland Square en New Victo- ria-orkest. I.20 Het Palace Theater Orkest. 2.20 Vesper. 4.05 Orgelconcert. 4.35 BBC-Dansorkest. 5.50 Bach-concert. 7.20 „Inquest on Columbine", hoorspel met muziek. 9.35 Het Parkington Kwintet. 10.3511.20 BBC-Dansorkest. „Radio-Paris", 1648 M. II.35 Orkestconcert. 4.05 RadiotooneeL 8.05 Nat. Orkest. 9.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M 11.20—1.2Q C. Rydahl's orkest. 1.20—1.40 Zang. 2.204.20 Omroeporkest 9.3-510.20 Omroeporkest Keulen, 456 M. 9.30 Coneerta 12.35 Omroepschrairwnelensesmble. I.35 Quatre-mains. 3.20 Omroepkoor. 4.20 Weragkamerorkest 7.30 Passiemuziek. 9.5011.20 Orgelconcert R o m e. 421 M. 8.05 Symphonieconcert Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.50 Omroeporkest 4.20 Orgelconcert. 5.35 Gewijd concert 7.20 Gewijd concert (koor en orgel). 8.20 Hoorspel. 9.3010.20 Oratorium-concert (Gramo foonplaten). Deut«cb»andsend*r, 1S71 ML 7.35 „Lagerfeuer", liederencycli». 8.05 Duitsche Kalender: April-Overacfct 9.20 en 10 05 Berichten. 10.2011.35 Concert uit Londen. Gemeentelijk Radiodistributlebedrftf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Deutschlandsender. 9.20 Keulen. 10.50 Droitwich. II.05 Parijs Radio. 12.20 Keulen. 13.20 Deutschlandsender. 14.20 Londen Reg. 16.20 Keulen. 17.50 Drjitwich. 18.10 diversen. 18.20 Leipzig. 19.30 Keulen. 20.15 Weenen. 21.20 Droitwich. 21.35 diversen. 21.50 Keulen. 23.20 Stuttgart 4e Programma. 9.20 Droitwich. 10.05 Londen Reg. 11.10 Droitwich. 17.20 diversen. 17.50 Londen Reg. 19.30 Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist). 20.00 Parijs Radio. 21.50 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). BILJARTEN JUBILEUM WEDSTRIJDEN L.U.T.O. De eindresultaten van deze wedstrijden luiden: L.U.T.O.Hollandia I 773—497 L.U.T.O.—Oude Post I 765—477 L.U.T.O.D.O.S. I 654—733 L.U.TjO.Flora I 659—724 L.U.T.O.Excelsior I 603696 L.U.T.O.P. v. Cleef I 669—772 L.U.T.O.KL Rustoord 562—740 L.U.T.O.Ons Genoegen I 775487 L.U.T.O.—VJ.OB. I 746—600 De prijzen zijn als volgt behaald: le prijs Klein Rustoord L Oude Ade. 2de prijs Poort van Cleef I, Leiden. 3de prijs Excelsior L Lisse. 4de prijs D.O.S. I, Leiden. 5de prijs Flora L Noordwijlk. 6de prijs VJ.O.S. X, Lisse. 7de prijs Hollandia L Katwijk. 8ste prijs Ons Genoegen L Lisse. 9de iprijs Oude Post L Sassenheim. WATERPOLO C. J. M. V—DE ZIJL S—X. In de zweminrichting de Regentes te den Haag speelden de eerste zeventallen van C.J.M.V. en de ZjjL In de eerste helft van den wedstrijd waren de partijen aan et- kander gewaagd. De CJJM.V.-ers konden het eerst succes boeken door Brogt (10). Van der Kolk maakte 2 mooie goals (3—0). De Zijl nam het heft in handen en toen werd het al gauw 33. Hierna werd de stand door goede ballen van Jonge «o Brogt op 53 gebracht, GEMENGDE BERICHTEN BIJ AANRIJDING GEDOOD Te Neerhaeren werd Maandag de arbei der L G. aangereden door een auto, op de tramrails geworpen en terstond gedood. De auto reed na de aanrijding door in de richting van de Nederlandsche grens. Een getuige had nog gezien, dat een der lam pen van de auto defect was. Onmiddellijk nadat zulks ter kennis was gebracht van de politie te Maastricht, heeft de recher che een onderzoek ingesteld en in de ga rage van F. een auto in beslag genomen, waarvan de linkerlamp vernield was. De eigenaar van de auto erkende, op het be wuste tijdstip onder de gemeente Neer haeren te zijn geweest, doch beweerde niets van een aanrijding bemerkt te heb ben. GAS VERSTIKKING TE TILBURG Oude man dood gevonden Gistermorgen werd een sterke gaslucht waargenomen in de buurt van het perceel Stevenzandsche straat 176. De recherche drong de woning binnen en vond in de bedstede het lijk van den bewoner, den 85-jarigen C. V., die door gasverstikking om het leven was gekomen. Het lijk is naar het ziekenhuis overgebracht. DRAMA TE ROTTERDAM Twee meisjes door gasverstikking gedood Gistermiddag hebben twee kinderen van den heer Kleyne in de ouderlijke woning aan de Zaandijkstraat te Rotterdam op Tuindorp Heyplaat tengevolge van gas verstikking den dood gevonden, terwijl hun moeder bewusteloos werd aangetrof fen. Toen de heer Kleyne tegen 1 uur thuis kwam om te eten, vond hij zijn woning gesloten. Met behulp van een geleende sleutel slaagde hij erin, de buitendeur te openen. Nauwelijks was de man binnen, of hij nam een sterke gaslucht waar. In de keuken vond hij zijn vrouw en twee van de kinderen, namelijk een meisje van tien en een van één jaar. Onmiddellijk waarschuwde hij de poli tie, die de G.G.D. ontbood. Een dokter constateerde bij de beide meisjes den dood De echtgenoote van K. werd naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd waar zij kon worden bijgebracht. Hoewel v haar toestand ernstig was, bestond geen ge vaar voor haar leven. Behalve de twee meisjes, die bij hun moeder thuis waren, had de heer K. nog drie kinderen, doch die waren naar school, toen het ongeluk gebeurde. Naar de „Vooruit" verneemt, verkeerde de vrouw den laatsten tijd in zeer opge wonden toestand. DE TYPHUS TE ROOSENDAAL Een vijfde slachtoffer In het St Lidwinagesticht te Roosendaal is overleden de heer v. Miert, het vijfde typhus-slachtoffer. De vorige week is zijn vrouw overleden aan dezelfde ziekte, doch de toestand van den heer v. Miert was toen al van dien aard, dat men hem het overlijden van zijn vrouw niet bekend durfde maken, zoodat hij is heengegaan zonder te weten, dat zijn vrouw hem en kele dagen eerder is voorgegaan. Thans worden er nog vier patiënten verpleegd, die allen ernstig ziek zijn en van wie twee in direct levensgevaar ver keer en. BRAND IN EEN OPSLAGPLAATS VAN HOUT. Achter de perceelen Laurierstraat 165, 167, 169 en 171 te Amsterdam zijn houten loodsen gebouwd, gedekt met zink of ge golfd plaatijzer. Deze loodsen zijn grooten- deels gevuld met hourt in allerlei vorm en velerlei soort. Gisteravond is in deze opslagplaatsen, die toebehoor en aan den heer Walk door onbe kende oorzaak brand ontstaan. FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGILL. 80) De chirurg had echter nog van meer din gen verstand dan van kinderziekten; zijn goed hart en zijn medelijden met de noo- den der zwakken hadden hem zijn beroep doen kiezen. Hij was een groote, forsch-gebouwde man, iets over de vijf en veertig, met een gebruind gezicht, waarin de levendigste oogen schitterden, die Hetty ooit had ge zien. „Ik ga je groote zuster van je weghalen, maar ik zal de kleine een poosje bij je la ten", zei dokter Renan lachend tot Chick, terwijl hij Hetty bij den arm nam en naar zijn eigen kamer leidde, een klein vertrek dat gezellig doch eenvoudig was gemeu beld. en waarvan de ramen uitzagen op de toppen der bergen, die nu juist met een gulden glans omcirkeld waren. „Ga nu hier zitten en voordat je me iets gaat vertellen, moet je dit drinken." De dokter gaf Hetty een glas rooden wijn, dat hij haar geheel liet uitdrinken. Toen zij begon te spreken had haar stem weer de oude, heldere klank en haar groo te oogen keken open en eerlijk in die van den man, die oplettend naar haar luisterde. „Ik heb geen ouders, geen vrienden en geen geld, dokter Renan; het is door lou ter toeval, dat ik genoeg geld had om de verre reis hierheen te kunnen maken. Wanneer ik hier in Vevey zal blijven, moet ik op de een of andere manier werk zien te krijgen, want ik heb nog maar weinig over en behalve aan mijzelf moet ik ook aan mijn kleine zusje denken". „Uit de woorden van Max Reiss heb ik opgemaakt, dat u beiden binnenkort zoudt trouwen en dat verklaarde ook zijn be langstelling in uw kleine broertje", sprak de dokter, terwijl hij Hetty van onder zijn zware wenkbrauwen onderzoekend aan keek. „Wij waren verloofd, maar het is uit ik.ik.zal nu nooit meer trouwen", zei Hetty met trillende lippen. Plotseling gleed zij van den stoel op haar knieën en nam de groote hand van den chirurg in de hare; de tranen, die zij zoo lang had ingehouden, stroomden haar langs de wangen, toen zij angstig uitriep: „Zend Chick niet terug, omdat mijnheer Reiss niet meer voor hem betalen zal. Ik sta alleen op de wereld en ben bang om naar Enge land terug te gaan. Ikikheb de wet overtreden, hoewel ik eigenlijk niets anders gedaan heb, dan wat ieder ander in mijn plaats ook gedaan zou hebben. Ik ben niet slecht en als u mij hier zoudt kunnen gebruiken als verpleegster, als dienstmeis je, of hoe dan ook, zou ik het vleesch van mijn vingers werken om u mijn dankbaar heid te toonen." Zachtjes tilde dokter Renan het over spannen meisje op en liet haar weer in den diepen gemakkelijken stoel zitten. „Je moet me dat alles eens een beetje uitvoeriger vertellen en ik kan niet luiste ren als je jezelf niet een beetje meer in bedwang houdt", zei hij op opzettelijk kor ten toon, die het effect van een kalmeerend middel op Hetty's zenuwen had. Hij luisterde aandachtig en wendde zijn oogen geen moment van het bleeke, kleine gezichtje af. Toen Hetty haar heele hart voor hem had uitgestort, sprak hij: „Ik zou in jouw plaats ook zoo gehandeld hebben. Ik weet, dat je verhaal de volle waarheid is hoe ik dat weet, komt er niets op aan. Je kleine boertje is een te schitterend voor beeld van wat er in zijn geval bereikt kan worden, dan dat ik hem wegens geldgebrek weg zou sturen. Nu heb ik een plannetje voor je uitgedacht. Je hebt gezegd, dat je bereid bent te werken. Hier is geen vrije plaats en voorloopig zal er ook wel geen komen, maar in het hotel in het dorp heb ben ze voor het seizoen extra hulp noodig. Spreek je Fransch?" vroeg hii plotseling. „Ja, vrij goed; ik ben opgevoed in een klooster in Frankrijk", zei Hetty, uiterlijk kalm, maar de glans harei; oogen verried haar innerlijke gevoelens. „Dat is prachtig! Hier op dit plaatsje is absoluut geen gelegenheid om werk te krij gen en daar het toch je oprecht verlangen is op de beste manier geld te verdienen, is de betrekking als meisje in dat hotel ab soluut het beste, wat ik je kan aanraden de loonen zijn behoorlijk, het eten is goed en de meisjes verdienen ieder sei zoen een hoop aan wat zij „fooien" noe men. Je moet nu maar eerst een kopje thee gaan drinken in de kamer van de zusters je kimt Dumpling meenemen en dan de bus zien te halen, die drie keer per week naar het dorp gaat. Dan kun je rijden tot vlak voor het hotel; ik zal intusschen den directeur opbellen en hem over je spreken. En verderf', voegde de goedhar tige man er aan toe toen Hetty op het punt stondhem te bedanken, „ik heb bepaald mijn hart verloren aan dat aardige, kleine zusje van je; die houd ik hier als een aan winst voor mijn tehuis, als je het goed vindt; zij zal door haar vroolijkheid mi uitgelatenheid niet alleen tot Chick's ge nezing, maar ook tot die van de andere kin deren bijdragen." Hetty probeerde hem te bedanken, maar de woorden bleven in haar keel steken; zij stak dus enkel haar hand uit, die hij ste vig en hartelijk drukte. „Ik weet, dat je niet slecht bent en ik weet ook, dat deze donkere dagen voorbij zul len gaan en voor een beteren tijd plaats maken", waren de opwekende woorden, die deze zeer menschelijke dokter haar als afscheid op den weg meegaf. XXIV. Geesten. Max Reiss zat in een hotelkamer met een stapel papieren voor zich en een glas whis key binnen zijn bereik. Hij was veel ma gerder geworden en een onrustige trek in zijn steeds onvriendelijk gezicht had zijn voorkomen, dat toch al niet aantrekkelijk was, nog afstootender gemaakt. Het ging hem niet naaar den vleeze, de daad van Jack Perivale had de aandacht der politie doen vallen op zijn klein speel huis en dat had den bal van tegenspoed aan het rollen was, ging hij ook gestadig aan het rollen wase, ging hij ook gestadig verder en was met de grootste moeite nog niet te stuiten. Hij was verplicht geweest de talrijke flats, die hij onder verschillende namen in Londen gehuurd had, te sluiten, waardoor de hoofdbron van zijn inkomen verdwenen was en kort daarop had hij verschillende processen, die in zijn hoedanigheid van geldschieter tegen hem gevoerd werden, verloren. Groote verliezen aan de beurs hadden tezamen met al deze rampen van den voorspoedigen Max Reiss een ontevre den en ongelukkig man gemaakt Zijn woede jegens Hetty was groot en als hij er ook maar het minste idee van had waar zij te vinden was, zou hfj geen oogenblik geaarzeld hebben om de politie met haar verblijfplaats bekend te maken, want zijn liefde voor haar behoorde even als zijn geld, tot het verleden. Zijn zaken als geldschieter met men- schen uit betere stand hadden er toe bij gedragen, dat hij zich in ieder gezelschap thuis voelde en hij besloot te gaan reizen, in de beste en duurste hotels te logeeren en voor hooge bedragen te spelen; hij wilde zich uitgeven als weduwnaar; als een schatrijk man, die zich uit zijn zaken ge trokken had en vroeger nooit tijd had ge had voor pleizierreisjes, doch die schade nu ruimschoots wenschte in te halen. Drie maanden had hij zoo doorgebracht in Parijs, Milaan en Rome en het seizoen was bijna voorbij toen hij het plotseling in zijn hoofd kreeg, naar Zwitserland te gaan en wel naar Vevey, waar een buitengewoon goed hotel was, dat bijna uitsluitend door Engelsche en Amerikaansche gasten werd bezocht. De drie maanden, die Hetty daar had doorgebracht, het drukke zorgelooze leven, de zekerheid, dat haar kleine broertje da gelijks vooruitging, hadden de rozen op haar wangen teruggebracht. Haar vriendelijkheid en haar groote voorkomendheid maakten haar tot aller lie veling; zelfs de andere meisjes hielden dol veel van haar en onder de kellners was er geen een, die haar nog niet had verteld, dat indien zij hun eeuwige loefde niet wilde aanvaarden, het leven geen waarde meer voor hem had. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9