Aan en verkoop van Kerkelijke fondsen WOENSDAG 17 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 UIT DEN LEIDSCHEN RAAD. Neen, het is in dezen tijd geen prettige taak om wethouder van financiën te zijn. Je moet iets weg hebben van een vrek, je moet op de kleintjes passen, zoo weinig mogelijk uitgeven en zooveel mogelijk zien binnen te halen. Doet zoo'n wethouder z'n plicht, dan stuit hij herhaaldelijk op tegen stand, laat hij de teugels wat schieten, dan deugt zijn beleid niet en roept men om den sterken man. Is dan de taak van een wethouder van financiën een onmogelijke taak? Neen, toch niet; maar hij moet in den meest let terlijken zin weten te geven en te nemen. Nemen waar het kan en geven waar het moet. Daarover verschilde de raad Maandag nogal van meening met wethouder Goslinga. De eerste botsing betrof een vrij onder geschikt punt, n.L de aanbrenging van een brandtrap aan het schoolgebouw aan de Pieterskerkstraat, .welke trap 1300.zou moeten kosten. Wethouder Goslinga verzet te zich daartegen, omdat zoo'n trap z. L on- noodig was. De wenschelijkheid werd niet ontkend, maar wel de onvermijdelijkheid; en niet-onvermijdelij ke uitgaven moesten in dezen tijd voorkomen worden. De raad overwoog echter, dat dit schoolgebouw twee verdiepingen had, en nog voorzien was van een houten trap, zoodat men er niet aan moet denken, wat er gebeuren kan, indien bij een brand de vlammen en rook langs de trap omhoog zouden worden gejaagd en de eenige uitweg zou worden afgesneden. Met 30 tegen 1 stem (die van den wethouder) werd tot het aanbrengen van de brandtrap besloten. Toen kwam de hoofdschotel: de electrici- teitstarieven. Er waren twee voorstellen, nJ. van den heer Schone veld c.s. om het enkel tarief voor electriciteit voor de eerste 2500 eenheden per jaar van 20 tot 18 ct per eenheid te verlagen, en een van den heer Tobé om een uniform electriciteitstarief van 12 cent per K.W.U. voor winkels e.d. in te voeren. Beide voorstellen werden door het college van B. en W. ontraden, het eerste wegens de kosten (want het zou per jaar circa 130.000 minder inkomsten op leveren), het tweede vooral omdat een uni form tarief strijdig werd geacht met een juiste tariefspolitiek. Er is lang. en breed over gesproken. Algemeen werd de hooge wenschelijkheid van prijsverlaging inge zien, maar de kwestie draaide om dit ééne kardinale punt: hoe dekken wij het gat, dat een eventueele tariefsverlaging in de zoo pas in evenwicht gebrachte begrooting slaat? Het ooilege van B. en W. zag er geen kans toe en zei: „Als de raad tot verlaging besluiten wil, ons goed, maar dan moet de raad zelf maar de middelen ter dekking aanwijzen". Meestal helpt een dergelijke tirade, doch dezen keer niet; want de heer Schoneveld wast een middel ter dekking aan te wijzen, ml. door de jaarlijksche stor ting in het vernieuwingsfonds der lichtfa brieken achterwege te laten. Hij werd in de verdediging van dit denkbeeld krachtig ge steund door den heer de Reede, die zich nimmer te buiten is gegaan aan een licht zinnige avanturierspolitiek," en wiens oor deel, dat de royale reserveering bij de licht fabrieken best eens even stopgezet kon worden, daarom groote indruk maakte. Tevergeefs bestreed wethouder Goslinga deze wijze van financiering: hij vond ze principieel verkeerd, roemde de voorzich tige reserveeringsmethode van onze voor vaderen, waarvan wij thans de vruchten plukken en waarschuwde tegen een poli tiek van potverteren, welke zich wreekt als er soms binnenkort groote uitgaven voor de deur komen te staan. Tevergeefs, want de raad nam ten slotte een motie-de Reede aan1 waarin de raad de wenschelijk heid van tariefsverlaging uitsprak en B. en W. uitnoodigde om een voorstel uit te wer ken, waarbij nog vóór 1 Juli a^. voorzien zou worden in een tariefsverlaging, welke tot een maximum van 50.000 voor 1935 gevonden moest worden in een stopzetting der stortingen in het vernieuwingsfonds. Deze motie ging verder dan de inmid dels ook ingediende motie-Schoneveld, wel ke van B. en W. slechts een onderzoek vroeg van de voorgestelde dekkings methode. Wat nu is aangenomen is een uit- noodiging om een min af meer bepaald voorstel uit te werken. Tenzij de wethouder van financiën er alsnog in slaagt, om een zóó somber beeld van de toekomst op te hangen, dat de raad er voor terugschrikt, is dus een tariefsver laging te verwachten tegen 1 Juli as. Het voorstel-Tobé werd na de aanneming van de bovengenoemde motie ingetrokken, daar de heer Tobé waarschijnlijk wel in zag, dat zijn denkbeeld van een uniform tarief toch weinig kans van slagen had en hjj nu de zekerheid had, dat, zij het in an deren vorm, verlaging ook voor de winke liers overwogen wordt. De heeren v. d. Zeeuw en Duindam kregen de door hen gevraagde verlenging van den ontruimings-termijn van 3 maanden niet; waarbij waarschijnlijk de overweging, dat de rechtbank bij de bepaling van de scha deloosstelling met den korten ontruimings termijn rekening heeft gehouden, den door slag zal hebben gegeven. Ten slotte interpelleerden onze beide da mes, mevr. Braggaar en mevr. de Cler. De kwestie van den aftrek door M. H. van de ziekenfondsreductie van de steungelden komt nog nader in behandeling, zoowel in den raad als in M. H.; daar het inderdaad te gek is, als een maatregel, welke de strek king heeft om verlichting te brengen, juist tot druk verzwaring aanleiding geeft. Ook de kwestie van de uitbesteding van het schoonmaken van gemeentegebouwen is nog onbeslist gebleven. Het dreigt een zwaar principieel vraagstuk te worden. Mr. H. G. 2056 BUITENLAND Veroordeeling van Duitschland RAAD INGEDIEND. Namens Frankrijk, Engeland en Italië. Na een geheime zitting, die slechts enkele minuten duurde, kwam de Volkenbonds raad Dinsdagmiddag in openbare zitting bijeen ter behandeling van het Duitsche besluit tot invoering van den algemeenen dienstplicht. Laval diende namens de regeeringen van Frankrijk, Engeland en Italië een desbetreffende resolutie in. In een korte verklaring verklaarde de Fransche minister er van overtuigd te zijn, dat de Volkenbondsraad het Duitsche op treden van 16 Maart zal veroordeelen. De volkeren weten, dat het vertrouwen in de gezworen trouw en de op zich genomen verplichtingen niet slechts een moreel prin cipe is, maar de levende wet van den Vol kenbond. Na Laval voerde de Engelsche minister Sir John Simon het woord. Hij begon met vast te stellen, dat de door Laval ingediende resolutie een ge meenschappelijke resolutie van de drie mogendheden van Stresa was. De oorzaak, die deze mogendheden bewogen heeft, deze resolutie gemeenschappelijk in te dienen, blijkt uit het slotcommuniqué van Stresa zelf en wel uit de alinea, waarin de drie mogendheden het als him hoofdoel aan duiden, den vrede in stand te houden bin nen het kader van den Volkenbond, waar bij zij tegelijkertijd besloten hebben, met alle bruikbare middelen unilaterale opzeg gingen van verdragen voor de toekomst on mogelijk te maken. Simon legde er verder den nadruk op, dat hij er in het bijzonder opmerkzaam op wilde maken, dat de collectieve instand houding van den vrede, binnen het kader van den Volkenbond, het doel der drie mo gendheden is. Zij zijn thans niet in Genève verschenen als vertegenwoordigers hunner regeeringen, maar als leden van den Vol kenbond en van den Volkenbondsraad. Wanneer deze resolutie door den Raad wordt aangenomen, wordt zij daarmede tot een Raadsresolutie. Vervolgens voerde de Italiaansche gede legeerde, baron Aloisi, het woord. Hij zeide, dat de fascistische regeering haar politiek steeds op realiteiten, maar ook op de belangen van alle naties, heeft gegrond vest. Italië zal, ofschoon het de noodzake lijkheid van den geest van overeenstem ming niet miskent, zich verzetten tegen den wil van degenen, die den Europeeschen vrede bedreigen. De Italiaansche regeering heeft indertijd de verstgaande voorbehou den doen gelden tegen de beslissing van de Duitsche regeering, aldus besloot Aloisi, is één van zin met Frankrijk en Groot-Brit- tannië in haar vertrouwen in de politiek van de internationale samenwerking, door welker geest de conferentie van Stresa be zield is geweest. De Poolsche minister Beek zeide o.a., dat de Poolsche regeering ernaar streeft de internationle samenwerking voort te zet ten, welker principes Polen vastbesloten toegedaan is en waarvoor de Volkenbond, ondanks alles, het belangrijkste instrument blijft. Inzake het door Frankrijk voorgestelde Oostpact, verklaarde Beek, dat de open bare meening in Polen levendig verrast is over deze plannen, daar de politieke be trekkingen in het bedoelde deel van Euro pa den laatsten tijd zich juist buitengewoon gunstig hebben ontwikkeld. Spr. wees o.a. op de Poolsche verdra gen met Moskou en Berlijn. Men vraagt zich in Polen af, of deze gunstige situatie door de Fransche plannen niet eerder schade dan voordeel zullen ondervinden. Beek verklaarde zich verplicht te hebben geacht op deze kwestie te wijzen, temeer nu de Volkenbondsraad zelf thans buiten gewoon zwaarwichtige vraagstukken in be handeling heeft. Benesj (Tsjecho-Slowakije)) verklaarde, dat de Duitsche stap de algemeene onrust in Europa heeft doen toenemen. Iti verband met een vraag van De Mada- riaga (Spanje), verklaarde de president van den Raad, de Turk Roechdi Aras, dat de delegaties desgewenscht het recht had den, om amendementen op de voorgestelde resolutie in te dienen. Munck (Denemarken) uitte ernstigen twijfel ten aanzien van zekere punten der resolutie, waarop hij morgen hoopte te rug te komen. Hedenochtend om half elf zijn de bespre kingen van den Raad voortgezet. Volgens Reuter gelooft men algemeen, dat de Volkenbondsraad de voorgestelde resolutie zal aannemen, en zelfs met in drukwekkende meerderheid. BELGIL SLACHTOFFERS DER DEVALUATIE. Een klacht der importeurs. De coöperatieve vereeniging van Belgi sche winkeliers heeft een artikel gepubli ceerd in de pers, waarin zij zich de tolk maakt van duizenden Belgische importeurs die door de devaluatie van den Belga zijn geruïneerd. „De Belga", aldus het artikel, „is in wer kelijkheid niet met 28%, doch met 38% gedevalueerd Het land moet zich opoffe ringen getroosten en allen zijn bereid dat te doen ter wille van het economisch her stel. Kan dit economisch herstel echter al leen gaan ten koste van de opofferingen van een belangrijk deel van de bevolking? Voor de Belgische importeurs is de toe stand, die geschapen is door de devalua- tiet van den franc, inderdaad kritiek ge worden, om niet te zeggen wanhopig. Deze groep behoort voor 9/10 tot den arbeiden den middenstand. Zij heeft steeds vast ver trouwd op den franc. De onder alle om standigheden herhaaldelijk afgelegde ver klaringen van bijna alle leden van de re geering en de wekelij'ksche publicaties van de gouddekking van de franc hebben de Belgische importeurs er toe gebracht, zich niet met buitenlandsche deviezen te dek ken. Indien zij dit wél zouden hebben ge daan, zou dit een misdaad hebben betee- kend jegens het vaderland. Zij hadden ech ter vertrouwen in hun franc. Heeft de regeering bij het afkondigen van de devaluatie niet gedacht aan deze on- gelukkigen of lag het in de bedoeling met het economisch herstel bijna de geheele groep van importeurs te laten verdwijnen en tegelijkertijd enkele bevoorrechten, die gewaarschuwd waren en geen vertrouwen hadden tot het einde, hiervan te laten pro- fiteeren? Deze politiek beteekent worging van de eene helft van de bevolking om de rest aan brood te kunnen helpen". DUITSCHLAND. EEN NIEUW PLEBISCIET? Over dienstplicht en terugkeer naar Genève De „Matin' publiceert een telegram uit Berlijn, volgens hetwelk het blad in door gaans goed ingelichte politiek kringen ver nomen, dat tijdens het onlangs te München gehouden congres van nationaal-socialisti- sche leiders, onder voorzitterschap van Ru- dolf Hess en in aanwezigheid van minister Göbbels, een plan besproken zou zijn om over twee of drie maanden een plebisciet te houden over de invoering van den alge meenen dienstplicht en over Duitschlands terugkeer naar Genève. DE SA. BLIJFT BESTAAN. Verklaring van stafchef Lutze. Noch wat haar grondgedachte noch wat haar bestaan betreft, wordt de S.A. door de nieuwe wet op de weermacht in eeni- gerlei opzicht uitgeschakeld, aldus verklaar de Lutze, le chef van den staf der S.A., in een te Maagdenburg gehouden rede. Van verdwijning der SA., kan geen sprake zijn, vervolgde hij, daar haar taak van geheel anderen aard is dan die van het leger en Hitier beslissende waarde hecht aan zijn SA., die de geschoolde en strijd vaardige draagster en verkondigster is van de nationaal-socialistische wereldbeschou wing. 110 DéNATURALISATIES. De Berlijnsehe hoofdcommissaris van po litie publiceert in hert staatsblad een lijst van 110 personen die door naturalisatie na 9 November 1918 en voor 30 Januari 1933 Duitscher geworden zijn en wien thans het burgerrecht wordt ontnomen. Deze dénatu- ralisatie geldt ook voor hun familieleden voor zoover deze niet het Duitsche staats burgerschap zouden verkregen hebben in dien de echtgenoot en vader niet genatura liseerd ware. Tegen deze dénaturaldsatie be staat geen rechtsmiddel. Het grootste deel van de betrokken personen zijn niet-Ariërs. Er zijn geen personen bij die bekendheid hebben verworven bij de openbare mee ning. MEXICO. DE GODSDIENSTSTRIJD IN MEXICO. Een protest van hoogeschoolstudcnten aan Cardenas. De „Osservatore Romano" bevatte dezer dagen een bericht uit eigen bron, afkom stig uit Mexico, over een tweetal protesten van Mexicaansche universiteitsstudenten in verband met de anti-kerkelijke politiek der regeering. In twee uitvoerige proclamaties, waar van de een aan de Mexicaansche bevolking en de andere direct aan den president van de republiek, Cardenas is gericht, hebben de studenten hun verklaringen, welke zij den 20en November 1934, korten tijd voor dat president Cardenas aan de regeering kwam aflegden, nog eens plechtig herhaald. In de proclamatie, welke aan de bevol king is gericht en waarbij voornamelijk aan arbeiders en landbouwers wordt gedacht, heet het, dat de politiek van het zooge naamde „Callisme" en de socialistische huichelarij der tegenwoordige regeering, die in nauwe relatie staat met de nationale re- volutionnaire partij, scherp moet worden veroordeeld. Geconstateerd moet worden, dat ondanks andersluidende verklaringen van de regee ring, de politiek van den godsdiensthater, C alles, het geheele nationale leven vergif tigt. Deze politiek raakt niet slechts het gods dienstig leven, doch evenzeer het economi sche. De monopolies op suiker, melk, zout en vleesch dragen het hunne ertoe bij om het toch reeds ellendig bestaan van de Mexi caansche bevolking nog te verslechteren. De Mexicaansche bevolking lijdt honger en is blootgesteld aan allerlei ellende. Tal van stakingen worden geproclameerd en vooral de arbeiders, die werkzaam zijn op de landerijen van Rudolf Calles en andere gunstelingen der regeering, laten duidelijk hun ontevredenheid blijken. Doch de regeering loochent al deze fei ten en stelt het voor, alsof er welvaart heerscht en absoluut geen godsdienstvervol ging bestaat. De boeren verzetten zich met kracht tegen hun ondragelijken toestand, en alsof dit alles nog niet genoeg is, trekken soldatenbenden door het land, die zich te buitengaan aan afschuwelijke wreedheden en onschuldige en weerlooze kinderen en vrouwen letterlijk afslachten. Deze benden staan onder het „toezicht" van minister Garrido CanabaL Verre van deze benden te bestraffen, worden ze in het regeeringsblad ,31 Nacional" gehuldigd. Onder deze omstandigheden moeten de universiteitstudenten zich verzetten tot het uiterste en de beloften van trouw, indertijd aan den nieuwen president gedaan, terug nemen, omdat onder zijn bewind zich nog hoegenaamd niets verbeterd heeft Verder moet worden geconstateerd, dat generaal Cardenas ieder en dag een stap voorwaarts zet naar de politiek van Cal les, die de geheele natie ten schande is. Daardoor neemt de president aldus de proclamatie, zoowel tegenover de bevol king als tegenover de geschiedenis een zware verantwoordelijkheid op zich. Hij zal den ingeslagen weg moeten verlaten en een radicale wijziging in personen en methodes moeten doorvoeren- In de eerste plaats zullen de socialistische millionnairs de regeering moeten verlaten, wil er ver andering in den toestand komen. De studenten verklaren tenslotte, dat zij het vreemd vinden, dat officieel de leer van het socialisme wordt verkondigd, terwijl de regeering hoofdzakelijk uit „reactionnai- re kapitalisten" bestaat. ZUID-AMERIKA YVEER FELLE STRIJD IN DEN CHACO. Versterkte stad door de Paraguayanen beschoten. De strijd aan het front in het Chaco-ge- bied is in de laatste dagen weer in alle he vigheid ontbrand. Nadat eerst de Bolivia- nen tot den aanval zijn overgegaan in de omgeving van Parapiti, zijn thans de Para guay anen in het offensief. Volgens het jong ste Paraguayaansche communiqué is de versterkte stad Charagua door de artillerie gebombardeerd en in vlammen opgegaan. De Paraguayaansche infanterie heeft hier de stellingen der Bolivianen verwoest. Ver wacht wordt, dat de stad zich binnen en kele dagen zal overgeven. BUITENLANDSCHE BERICHTEH ONTZETTENDE EXPLOSIE IN TENNESSEE. Honderd personen gewond; 36 huizen verwoest. In Helenwood (Tennessee) heeft een ont zettende explosie plaats gehad. Een brand, die uitgebroken was in een particulier huis, breidde zich uit tot een sporwegloods, waar twintig kisten dyna miet en tweehonderd kisten met kruit wa ren opgeslagen. De geheele voorraad springstoffen explo deerde. Behalve het plaatselijke spoorwegstation werden 36 gebouwen vernield, resp. zwaar beschadigd. Honderd personen werden min of meer ernstig gewond. Tweehonderd personen zijn dakloos geworden. Een aantal personen had zich kort voor de ontploffing nog in veiligheid kunnen brengen, daar de stationschef de inwoners van het plaatsje nog tijdig had kunnen waarschuwen. Dokters en eerste hulpbrigades zijn naar de plaats van de ramp gezonden. PAARLVISSCHERS IN DEN STORM. 184 slachtoffers verdronken of door dc haaien verslonden. Aan de Westkust van Australië, ten Wes ten van Broom, zijn parelvisschers met hun booten in een zwaren storm geraakt. De booten sloegen om, en de opvarenden geraakten te water. Als gevolg hiervan zijn 184 par el visschers, waaronder 61 Ja panners, verdronken of door de haaien ver slonden. MIJNRAMP OP KOREA. 29 arbeiders op het leven gekomen. In een mijn te Y cessen, op Korea, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad, tenge volge waarvan 29 mijnwerkers den dood vonden. Een tiental arbeiders kon gered worden. I MIJNONGELUK IN NIEÜW-SCHOTLAND Zeven arbeiders om het leven gekomen. Te Stellarton (Nieuw-Schotland) heeft, op een diepte van 500 meter een mijniiv stonting plaats gehad, welke aan zeven mijnwerkers het leven heeft gekost. Den overige mijnwerkers, die in de Albiorv- mijn, waar het ongeluk plaats vond, aan het werk waren, is het gelukt door de pui- nen heen te dringen en de oppervlakte te bereiken. Naar "de „Un. Press" verneemt, is de in storting toe te schrijven aan het feit, dat enkele steunbalken doormidden zijn ge broken, tengevolge waarvan honderden ton nen kolen naar omlaag stortten en den uitgang naar de hoofdschacht versperden. Met de grootste moeite is het den mijn werkers gelukt tusschen de kolen door, naar boven te komen. De zeven slachtof fers zullen waarschijnlijk op slag zijn ge dood. Een reddingsexpeditie, welke de mijn is afgedaald, heeft weinig kans, hun lijken nog te kunnen bergen. OVERBELASTE RIVIERBOOT GEKENTERD. Vijftien personen om het leven gekomen. Uit Barranguilla (Columbia), wordt ge meld: In het mondingsgebied van de Mag- dalenarivier heeft zich Maandag een ern stig scheepvaart-ongeluk afgespeeld. Bij deze ramp zijn vermoedelijk vijftien personen om het leven gekomen. Een kleine rivierboot, die behalve de be manning nog tachtig pasagiers vervoerde en daardoor overbelast was, is in het mid den van de rivier gekenterd. Onmiddellijk spoedden zich vele vaartuigen ter plaatse, doch het gelukte deze slechts vijf en zestig personen te redden. NOODLOTTIGE PANIEK OP DE BAHREIN-EILAND EN. Vele dood en. Op de Bah re in-eilanden in de Perzische Golf, zijn, naar United Press meldt, bij een geheimzinnig wapentransport, 75 personen, vooral vrouwen en kinderen, om het leven gekomen. Toen vrachtauto's met munitie en wapens de binnenplaats van het huis van een Perzisch koopman binnenreden, drongen 300 nieuwsgierigen mede naar binnen. Een oppasser gaf last de zware deuren te hluiten. Daarop ontstond onder de menigte een paniek, waarbij 75 perso nen letterlijk werden vertrapt. Een Reuter-bericht, dat van ditzelfde tragische voorval melding maakt, geeft een andere lezing van de oorzaak. Er hadden zich twee duizend personen verzameld op het bericht, dat de Perzische koopman van plan was aalmoezen te geven aan de ar men. Tijdens het gedrang om de woning van den koopman, aldus dit bericht, ont stond de paniek met bovengemeld noodlot tig gevolg. NOODWEER BOVEN CALCUTTA. Gisteravond werd Calcutta en omstre ken door hevige stormen geteisterd. De leidingen van de electrische trams werden door neervallende bomen vernield; een conducteur werd door aanraking met een gebroken leiding gedood. Het telefoon- en telegr af verkeer met Calcutta is verbroken. ONBEMANDE BALLON NAAR DE STRATOSFEER. Vernuftig onderzoek naar kosmische stralen. Te Sloets (Rusland) is onlangs de eer ste zelfregistreerende stratosfeerballon, be staande uit een combinatie van vijf afzon derlijke ballons, met een apparaat voor het onderzoeken van de komkische stralen op gestegen. Dit apparaat is, naar gemeld wordt, zoo geconstrueerd, dat de door de kosmische stralen opgewekte impulsen niet slechts werden geregistreerd, doch tevens draadloos naar de aarde werden doorge zonden. Nadat het apparaat met de vijf ballons was opgestegen konden de draadlooze sig nalen in de ontvangkamers als korte knal lende tonen worden waargenomen. De in het apparaat binnendringende kos mische stralen deden geladen partikeltjes ontstaan en bewerkstelligden de ontlading der meegevoerde 1500 volts batterijen door de registreerapparaten. Tot op een hoogte van 14000 meter wa ren de signalen duidelijk hoorbaar, doch daarna hielden ze op. De daling van het apparaat zou volgens den constructeur beginnen, zoodra een der ballons zou zijn gebarsten, en inderdaad daalde het toestel op vier ballons en wel zoo rustig en gelijkmatig, dat alle instru menten volkomen in tact bleven. Men is thans bezig met de uitwerking j van de door het apparaat opgeteekende I gegevens. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Sde klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 17 April 1935 Hooge Prijzen 400.- 4991 Prijzen van 45. 169 310 461 492 558 901 1162 1426 2354 2532 2634 2703 3275 3278 3382 4337 4686 4716 4941 5122 5135 54T5 6091 6138 6258 6308 6423 6481 6920 7155 7503 7747 7961 7988 8039 8088 8332 8349 8383 8679 8793 8812 8963 9028 9147 9209 9226 9960 10588 10682 10881 11114 11350 11426 11544 11757 12552 12665 12837 13273 13698 13834 14024 14135 14369 14503 14836 15057 15099 15242 15467 15619 15874 15995 16120 16142 16468 16469 16561 16716 16752 16910 16922 17067 17154 17192 17544 17636 17743 20905 18092 20915 18178 20963 18429 18536 20097 20633 20662 Verbet. 3e klasse 2e lijst: 18704 m. z. 18707.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6