Effectenkoersen WOENSDAG 17 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 VEREEN VOOR SLECHTHOORENDEN. De presidente, mevrouw T. Kranenburg- Siemens, opende gisteravond te ruim 8 uur de laatste bijeenkomst van dit seizoen en heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, inzonder den heer J. A. Christiaan se, die wederom bereid gevonden is, met de leden, zij het dan ook aan de hand van mooie lantaarnplaatjes, te reizen door stad en land, ja zelfs de grenzen met hen over te trekken. Vóór de heer Christiaanse aan het woord kwam deed de pres. nog eenige mededee- lingen. Ten eerste maakte zü bekend, dat deze maand de Afd. 15 jaar bestaat, maar dat het bestuur gemeend heeft en bij deze de leden voorstelt de herdenking te vieren op de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen, dus in September van dit jaar. De pres. zag gaarne, dat het ledental nog vóór dat feest groeide tot 300; de Propagan- da-commissie doet al haar best en heeft mooie resultaten, doch mevr. Kr. deed ook een beroep op de leden; ook zij kunnen wel eens een lid werven en het bestuur zal him daar zeer erkentelijk voor zijn. Er is wel eens door introducé's de op merking tot het bestuur gekomen, dat zij zich bezwaard gevoelen van avonden van gezelligheid, thee en versnaperingen te ge nieten, zonder daarvoor iets tegemoet te kunnen komen. Daarom is aan den uitgang van de zaal een bus geplaatst. Die opbrengst wil mevr. Kr. echter niet alleen gebruikt zien om de avonden feestelijker te kunnen inrichten, maar tevens dienen voor het al gemeen beiang: Steun voor liplezen, kin deren naar de school voor S.H. zenden enz. Verder heeft het bestuur den heer J. A. Christiaanse gevraagd als „regelaar" op de bijeenkomsten te willen optreden, wat de heer Chr. gaarne heeft toegezegd. Wie dus op een bijeenkomst eenige op- of aanmer king heeft, wende zich tot hem. Na deze bekendmakingen werd een kwartiertje aan liplezen besteed, onder lei ding van mej. M. Driessen, waarna de heer Chr. aan het woord kwam. Sneller nog dan met een vliegmachine mogelijk is, bracht spr. zijn gehoor naar Isola Bella, de Oos- tcnrijksche Alpen, Zwitserland, om allen plotseling in eigen stad of land weer terug te brengen en daarmede duidelijk te doen uitkomen, dat met alleen in het buitenland veel .moois te zien is, maar dat ook ons eigen land, ja onze naaste omgeving van Leiden rijk is aan mooie plekjes. Als men er maar oog voor heeft is het niet noodza kelijk verre- en kostbare reizen te maken. Hoe velen doen dat niet alleen om te kun nen zeggen hier of daar geweest te zijn en van alles te genieten behalve van de na tuur. In de pauze vroeg de heer de Ruiter even het woord voor de groepstelefoon om be kend te maken, dat V.O.D.O. 2 Mei a^. een uitvoering hoopt te geven met medewerking van de Burgerzangschool. Spr. hoopte, dat vele leden der Afd. aanwezig zullen zijn. Ook na de pauze reisde de heer Chr. nog wat met de aanwezigen door stad en land, bracht hen op de Kaag, maar ook op het eigen Landhuis te Lunteren en het applaus aan het einde van zijn lezing bewees wel, dat hij er volkomen in geslaagd was het ge zelschap van den avond een zeer aange naam uur te bereiden. De pres. bracht den heer Christiaanse uit naam van de Afd. hartelijk dank, niet alleen voor dezen avond, maar tevens voor wat hij den geheelen winter weer voor de afdeeling gedaan heeft. Met allen een prettigen zomer toego wenscht te hebben en een tot weerziens op den herdenkingsavond in September, sloot mevr. Kr. te ruim 10 uur dezen zeer ge slaagden avond. Bij de gisteren gehouden aanbesteding te 's-Gravenhage door het Departement van Financiën, Afd. Rijksgebouwendienst, voor de Centrale Verwarming ten behoeve van het nieuwe Telefoonkantoor te Beverwijk, waren de resultaten: Fa. Joost Naaktgebo ren Czn. te Delft 2487.Fa. H. B. Bo- narius te Overveen 2435.N.V. Atiba te Amsterdam f 2057.N.V. Techn. Maat schappij P. J. F. van Oef fel te Haarlem 2053.N.V. Electriciteit- en Gasmaat schappij v.-h. De Vries en Stevens te Leiden 1566.—. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter I de heer F. G. Engelberts, Den Haag. UIT DE OMGEVING WARMOND. Ziekenhuisverplegingsfonds. De R. K. Ziekenhuisverpleging hield gisteren in Hotel „de Stad Romeeen algemeene ver gadering onder voorzitterschap van den heer F. Slager. Nadat deze de bijeenkomst op de gebrui kelijke wijze had geopend, sprak hij een woord van hartelijk welkom tot de aanwe zigen. In een paar gloedvolle woorden her dacht sprekei het overleden lid Mej. M. C. Heemskerk, die gedurende 5 jaar in de ver- vereeniging een bestuursfunctie heeft be kleed en zeer veel voor de vereeniiging had gedaan. Haar nagedachtenis zal steeds in eere blijven. Hierna werden door den secretaris den heer Hogeniboom, de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke onder dankzegging zander op- of aanmerkingen werd vastgesteld. Tevens werd door hem een keurig jaarverslag uitgebracht. Het woord was hierna aan den penning meester tot het uitbrengen van zijn finan cieel verslag. Hieruit bleek dat de ont vangsten hadden bedragen 2698.63 met een totaal aangeslotenen van 1100. De uit gaven hebben beloopen 2780.50, zoodat een nadeelig saldo te boeken viel van f 81.87 Uit de op deze cijfers gegeven toelichting bleek, dat het bezit eer vereeniging was gedaald tot 748.56, zoodat besloten werd geen nieuwe uitgavenkosten voor röntgen onderzoek voor rekening der vereeniging te nemen, temeer niet daar aan contribu- tieverhooging niet gedacht behoeft te wor den. Den penningmeester werd dank ge bracht voor zijn accuraat beheer en voor de vele zorgen die hij aan zijn taak heeft besteed. Overgegaan werd tot verkiezing van twee bestuursleden, wegens periodieke af treding van de heeren Hogenboom en On derwater. Beide werden met algemeene stemmen herkozen en verklaarden hunne herbenoeming aan te nemen. Nadat nog eenige zaken van huishoude lijke aard waren afgehandeld werd de bij eenkomst onder dankzegging voor de aan gename en prettige samenwerking geslo ten. Geboren: Jacobus Petrus, z. v. J. P. v. d. Hulst en H. Sikking. Ondertrouwd: C. J. Disseldorp jm. oud 38 jaar en P. M. van Rijn jd. oud 30 jaar. N. F. Bemeknan jm oud 31 jaar en G. A. van Seggelen jd oud 30 j. Overleden: G. de Winter, echtgenoot van W. C. Zonneveld, oud 66 jaar. ALLERLEI DE KOKOSPALM. De kokospalm, dikwijls nog meer bekend onder den naam van klapperboom, is een boom die wij in alle tropische landen aan treffen, en dan ook voor de inlanders van groote beteekenis is, omdat al zyn bestand- deelen voor diverse doeleinden gebruikt kunnen worden. De onontbeerlijke klapperolie voor den inlander, bereidt hij uit het voedzame vleesch, en tevens verkrijgt hij hiervan verschillende spijzen. Het klapperwater is een uitstekend middel om zijn dorst te stil len. Hier spreekt men wel eens van klap- permelk; deze benaming is echter niet goed. Uit de dop en de vezelbast verkrijgt hij vele nuttige dingen; om eenige te noemen: touw, matten, borstels enz. De stam levert venzelfsprekend uitstekend hout; en in te genstelling met vele andere planten weet men hier de bladeren op zeer vreemde wijze te gebruiken, n.l. als dakbedekking, ook maakt men er wel bezems van. De nog ge sloten bloemknop levert de z.g. palmwijn; alcohol en een bruinachtige suikersoort. In het kort een en ander samengevat kunnen wij zeggen, dat deze boom van het aller hoogste belang is, niet alleen voor de in landers, maar ook voor ons, Europeanen. Voor ons is wel van het meeste gewicht de „copra", dat is het gedroogde, zeer olie rijke, vruchtenvleesch van de noten en wordt gebruikt bij de bereiding van ver schillende eetbare vetten (margarine enz.). De kokospalm is ongeveer 25 M. hoog en na ongeveer 10 jaar oud te zijn, geeft hij regelmatig vruchten; het duurt ongeveer een jaar voor deze rijp zijn. De vraag hoe veel de boom opbrengt is natuurlijk heel moeilijk te beantwoorden; dit hangt van diverse omstandigheden af. Hierop is de bodem van invloed en natuurlijk ook het klimaat. Nemen wij de allergunstigste om standigheid, dan kan worden aangenomen, dat gedurende langen tijd iedere boom wel een honderd noten van ongeveer twee K.G. elk kan dragen. De vruchten mogen niet eerder worden geplukt, dan wanneer zij geheel rijp zijn, zulks in verband met de copra-bereiding. Door middel van touwen klimt men in de boomen om de vruchten te plukken. Men mag geen inkepingen in den stam maken en daar langs naar boven klaute ren. Zulke inkepingen namelijk leveren ge vaar op; er kunnen op deze wijze schade lijke insecten in den stam komen en het 2al duidelijk zijn, dat dit een oorzaak zou kunnen zijn van groote schade. Vroeger ontbolsterde men de noot met een groot krom mes. Tegenwoordig is het natuurlijk de machine, die de noot splijt. De copra verkrijgt men dan uit de vrucht door droging in de felle zon gedurende eenige dagen. De vruchten worden dan op de daar voor speciaal ingerichte cementen vloe ren gelegd. Is het weer ongunstig, zoodat van direct drogen geen sprake is, dan ge schiedt hetzelfde op kunstmatige wijze. De uitvoer van copra van Oost-Indië naar de verschillende landen heeft een ont zaglijke hooge vlucht genomen, sinds het gebruikt wordt voor de plantenboter- en ipargarinebereiding, en ook voor de zeep en kaarsen-industrie. Dit doet me den ken aan een tempel met machtige zuilen, Emmy. Goed en wel Jan, maar je haalt hier geen streken uit la Simson. (Sunday Express) LAATSTE BERICHTEN HET FAILLISSEMENT VAN NOTARIS MOLENAAR. De politie te Rotterdam heeft thans mededeeling gedaan omtrent het onder zoek ingesteld op het kantoor van notaris Molenaar te Rotterdam, welke notaris in staat van faillissement is verklaard. Sedert 2 Januari gaan over dit notaris kantoor zeer wilde geruchten. Het eerste politie-onderzoek geschiedde eind Januari. Toen bleken nog geen onregelmatigheden. Een paar maanden later werd weer een onderzoek ingesteld, omdat er toen klach ten waren binnengekomen. Bij dit tweede onderzoek kwamen er inderdaad dingen aan het licht, die niet door den beugel konden. De commissaris van het bureau Pauwelsteeg, die het onderzoek leidt, legde er den nadruk op dat deze dingen niet zijn gebeurd om den notaris wederrech telijk te bevoordeelen ten koste van zijn cliënten. De geheele zaak heeft een sterke civiele kant, vermoedelijk meer nog dan een strafrechtelijke kant. De zaak komt hierop neer, dat de nota ris deposanten had en cliënten, die hem effecten hadden gegeven om hun saldo te dekken. De notaris heeft indertijd een persoonlijk vermogen gehad van 8 ton, dat op rekening van de Twentsche Bank stond. Alle transacties betreffende zijn cliënten liet hij ook op deze bankrekening boeken. Zoolang het persoonlijk vermogen van den notaris toereikend bleek, leverde dit geen bezwaar op. Op het kantoor was gaande weg de gewoonte ontstaan, dat effecten uit het persoonlijk bezit van den notaris en die van de cliënten door elkaar ter dek king van het banksaldo werden gedepo neerd. Waren de rekeningen gesplitst ge weest, dan zou men vermoedelijk eerder hebben bemerkt, dat de zaak mis liep. Het vermogen van den notaris.liep sedert de huidige omstandigheden sterk terug. Daar om moest de bank' meer en meer effecten realiseeren en daarbij waren toen ook ef fecten, welke het eigendom waren van cliënten. DOOR PASSEERENDE AUTO GEDOOD. Uit Bennekom wordt gemeld: Hedenmorgen is de ruim 60-jarige me vrouw C. Brutel de la Riviere, toen zij uit een winkel kwam en dicht langs de tram baan liep, door een passeerende tram ge grepen en gedood. WOONHUIS TE HUIZEN AFGEBRAND. In den vroegen morgen is, vermoedelijk door nabranden van het fornuis, brand uit gebroken in het door twee gezinnen be woonde perceel Oud Bussumerweg 4, in de buitenwijk van Huizen. In dit perceel is een pension gevestigd, doch er waren thans geen gasten. De mannelijke bewoners wa ren op hun werk te Schagerbrug, de vrou wen werden gewekt door de verstikkende rook en moesten in nachtgewaad in allerijl de vlucht nemen. Zij werden bij buren op genomen. Hoewel de brandweer vrij spoedig ter plaatse was, moest zij zich beperken tot het neerhalen van het dak en den achtergevel. Het pand brandde vrijwel geheel uit. Van de beide gezinnen was een der inboedels verzekerd. Het pand zelf behoort aan den heer Glijsteen te Amsterdam en is even eens verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Slechts een klein gedeelte van den inboedel kon, in beschadigden toe stand, naar buiten worden gebracht. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De semi-arts R. S., was in verzet geko men van een verstekvonnis van den po litierechter, waarbij hij terzake van mis handeling is veroordeeld tot f 50 boete subs. 15 dagen hechtenis. Verd. heeft te Wassenaar een Duit- scher, met wien hij oneen igheid had, een slag in het gezicht toegediend. Verd. trachtte, met tal van voorbeelden aan te toonen, dat de Duitscher, als ge tuige gehoord, psychopaath was, hetgeen mr. Van Vrijberghe de Coningh de opmer king ontlokte, dat de rechtzaal geen col legezaal was en dat verd. zijn weten schappelijk betoog wel kon staken, daar dit den politierechter niet in het minst imponeerde. Mr. Rouffaer, het O.M. waarnemend, vorderde bekrachtiging van het bij ver stek gewezen vonnis. De politierechter heeft de straf veran derd in een boete van 25 subs. 25 dagen hechtenis. TELEGRAMMEN BURGERLIJKE STAND TRIEST, 17 April. (V. D.). De Roomsch Katholieke priester Tschurtschen- thaler uit Arntal in Zuid-Tirol, is wegens het uiting geven aan zijn anti-Italiaansche sympathieën veroordeeld tot twee jaar verbanning. Na de verbanning van den baron von Sternbach en 7 Tiroolsche stu denten, is dit de derde priester, die om dezelfde reden verbannen wordt. ZEVEN MIJNWERKERS DOOR MIJN- GASONTPLOFFING GEDOOD. NEW-YORK, 17 April (V. D.). Ten gevolge van een mijngasontploffing wer den in een kolenmijn bij Stellarton, zeven mijnwerkers, bedolven. Men vreest dat zij alle zeven om het leven zijn gekomen. LEIDEN. Geboren: Arie, z. v. K. Distelvelt en A. Storm. Catharina, d. v. A. Tegelaar en M. Holverda. Ondertrouwd: C. G. Overdevest jm. 26 jaren en J. G. M. van Geelen jd. 30 jaren Overleden: J. Nus m. 61 jaren. COMMUNISTISCH DICHTER VERMOORD MOSKOU, 17 April. (V. D.). Te Le ningrad heeft men den communistischen dichter Bikow vermoord gevonden. Bikow was neergeschoten en van de daders ont breekt elk spoor. Bikow werkte vroeger in het Roode Leger en vervulde daar werkzaamheden als vertrouwensman van de partij en de regeering in verschillende economische instanties. NIEUW AMERIKAANSCH VLIEGTUIG OVER DEN STILLEN OCEAAN. NEW-YORK, 17 April. (V. D.). Uit Alameda nabij San Francisco in Califor- nië, is gistermiddag te 18.51 uur New-York- sche tijd, in aanwezigheid van duizenden toeschouwers het nieuwe snelle Ameri- kaansche vliegtuig „Pan-American Clip per" gestart voor een vlucht over den Stil len Oceaan naar Honoloeloe. Het vliegtuig dat wekenlang heeft proef - gevlogen, is uitgerust met een nieuw radio- compas. Aan boord bevindt zich een zes- koppige bemanning. Commandant is kapi tein Edwin Musick. Het vliegtuig is voor zien van 4 motoren, die het een gemiddel de kruissnelheid van 260 K.M. per uur kunnen geven. Het totaal gewicht is glo baal 18.600 K.G. Het toestel kan voor 5000 K.M. brandstof meenemen. De „Pan-American-Clipper" wordt Woensdagochten in Honoloeloe verwacht. De afstand AlamedaHonoloeloe bedraagt 3800 K.M. De vlucht naar Honoloeloe is te gelijkertijd bedoelde als proefvlucht op het eerste traject van de ontworpen civiele luchtlijn naar Oost-Azië. De machine heeft tienduizend brieven en briefkaarten voor Honoloeloe aan boord. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 April. Vee. Aanvoer: runde ren 397 stuks, kalveren 320, schapen 744, varkens 749, biggen 530, paarden 6 en Bok ken en geiten 6. Prijzen: 7 stieren f 6595, handel stroef; 212 kalf- en melkkoeien f 70 190, handel stroef; 626 varekoeien f 65 f 85215, schoon aan de haak 3254 cena 120, handel matig; 52 vette ossen en koeien handel stug; 27 vette kalveren f 4060, schoon aan de haak 4674 cent, 293 nuch tere kalveren f 4.006.50, handel traag; 496 weideschapen f 812, vette schapen f 12 18, handel tamelijk; 250 vette lammeren f 12 16.50, 64 zuiglammeren f 711, handel tamelijk; 219 mestvarkens f 1833, handel tamelijk, 530 biggen f 1014.50. LEIDEN, 17 April. Kaas. Aangevoerd le soort Goudsche kaas f 14 en 2e soort f 1213 per 50 kg. Handel Matig. AMSTERDAM, 17 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 386 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 4856, 3847 en 3037 cent per kg. slacht- gewicht; 121 nuchtere kalveren f 2.506.50 per stuk; 246 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90110 kg. 4647 cent, zware 4445 en vette 4344 cent per kg. slacht- gewicht. Overzicht: Vette kalveren zeer ruime aanvoer, handel niet vlug, prijzen iets lager dan vorige week; Nuchtere kal veren tamelijke aanvoer, vlugge handel, prijzen constant. Varkens geringe aanvoer, handel zeer gedrukt, prijzen als jl. Maandag ALKMAAR, 17 April. Voorjaarsmarkt Op de Alkmaarsche Voorjaarsmarkt waren heden aangevoerd 1877 runderen (vorig jaar 2378). Prijzen: melkkoeien f 90190 per stuk, Geldekoeien f 80185 per stuk, geldevaarzen f 70110 per stuk, stierkal veren f 80130 per stuk, pinken f 6095 per stuk; handel is traag. KATWIJK AAN DEN RIJN. 16 April Groentenveiling. Uien per 100 K.G. 5.60 6.20, Waschpeen per kist van 20 K.G. 1.101.40. Grove peen per kist 4570 ct., Witlof per 100 K.G. 13—18.— KOUDEKERK, RIJNDIJK, 16 April. Eierenveiling. Aanvoer 7370 stuk. Prijzen: kippeneieren f 2.102.70 en eendeneieren f 1.902.10 per 100 stuks; boter 4861 cent, kaas 1620 cent per pond, konijnen f 1.20 per stuk. VEUR, 16 April. Eierenveiling. Aanvoer: 46076 stuks. Prijzen 45685 kippeneieren f 2.252.65, 263 eendeneieren f 2.102.50, 128 ganzeneieren f 810, per 100 stuks, 302 kippen f 0.401.20, 93 konijnen f 0.152.00 32 duiven 1430 cent. VEUR, 16 April. Groentenveiling. Krop sla le soort f 2—4.50, 2e soort f 12, stoof- sla per kg. 38 cent, andijvie per kg. 10 15 cent, spinazie per 4 kg. 3058 cent, pos telein 2330 cent. VOORSCHOTEN, 16 Aprü. Vrije veiling Prijzen: kippeneieren f 2,303.00, eenden eieren f 2.002.60 per 100 stuks; kippen 2560 cent, hanen 4075 cent, konijnen f 0.251.30, duiven 816 cent per stuk. WOERDEN, 17 April. Kaas. Aanvoer 171 partijen. Met rijksmerk le kwal. f 1416, 2e kwal. f 1213. Handel matig. BIOSCOPEN. Casino; Toelaatbaar voor volwassenen. Lido: Toelaatbaat voor volwassenen. Lux or: Toelaatbaar voor volwassenen. Tiranoo: Goedgekeurd voor volwassenen. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Londen 7.18*/^ Berlijn 59.65 New York 1.48i/w Parijs 9.771/4 Brussel 25.071/2 Zwitserland 47.94 Milaan 12.31 Madrid 20.27l/2 Oslo36.121/2 Kopenhagen32.083/4 Stockholm 37.06% Weenen Praag 6.20 Boedapest Prolongatie 33H pet* BEURSOVERZICHT. v (Van gisteren). T* 1 De gunstige Engelsche begrooting heeft geleid tot een lichte koersstijging van het pond. Na tot 7.21 y* te zijn gestegen volgde weer een lichte reactie. De onware berich ten in verschillende Engelsche bladen ble ven zonder uitwerking. De Fransche franc was nauwelijks prijshoudend op 9.781/4, de dollar bleef op peil op 1.48 1/4. De ef fectenbeurs was stil. De tendenz was goed prijshoudend. Kon. Olie ontmoetten eenige vraag voor Engelsche rekening, waardoor de eerste koers ongeveer 2% pet. hooger kwam. Een gedeelte van het avance ging weer verloren. De Amerikaansche soorten liepen opnieuw een fractie op. De voorge stelde reconstructie van het Unilever-ka- pitaal trok slechts weinig belangstelling. De koers van het fonds opende iets hoo ger, doch het avance moest later geheel worden afgestaan. Aku's bleven op peil. Philips stegen begin beurs 2pet., doch de hoogste koers bleef niet geheel gehand haafd. Suikers hadden een kalm verloop, de stemming was vast, dank zij nieuwe af doeningen van de Nivas. H. V. A.'s stegen ongeveer 1 pet. Tabakken waren aan den vasten kant. Oude Deli's golden ongeveer 1 pet. hooger, overigens bleven de verschil len beperkt. Rubbers ondergingen weinig verandering, de omzetten waren van be scheiden omvang. Scheepv. hadden een vrij vast verloop, waarbij Ned. Scheepv. Unies zich ongeveer 1 pet. wisten te verheffen. Mijnw. waren kalm. Amerikanen trokken in navolging van Wallstreet een fractie aan Duitsche obligaties waren flauw. Younglee- ning daalde ongeveer 1 pet. Het feit, dat de rente op Dawes-obligaties voor 100 pet. in rijksmarken wordt betaald, oefende een on juiste invloed uit. Hierbij zijn aangetee- kend, dat Nederlandsche houders hiermede niets te maken hebben. Nederlandsche en Ned. Indische Staatsobligaties hadden een beperkte markt, de tendenz voor de 4 pet. leeningen was nauwelijks prijshoudend, doch Oude Schuld was vaster. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 17 April 1935 T V.K. Heden I Industrie: Alg. Kunstz. Unie 30% 303/4 Berkels Patent 43 Calvé Delft c. v. A 61 Küchenm. Acc. Ned. Ford 249 250 Philips Gem. Bez. 229*/4 2271/4 Uni Lever 90 90 fetroleum: 152Vg Kon. Olie 153»/4 Perlak 96 96 Rubber: A'dam Rubber 98 »/4 983/4 Deli Bat Rubber 62'/g 62 Vico 107 Serbadjacü Ö4S/4 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 34 341/4 Oude Boot Mijnbouw: Boeton 30 Alg. Explor. M(j. 1591/4 1591/4 Suiker: fl.V. A'dam 179% 1791/, Vorstenlanden 19% 19% Java Cultuur 96% N.I.S.U. 93 93 Tabak: Deli M(j. 128% 128 Senembah 134 Deli Bat Tabak 137% 135 Oostkust 30 39% Am. Fondsen: 22% Am Sm el f mg Anaconda Ass. Gas en Elec 6/l6 Bethlehem Steel 16% 16%« Cities Service 7/s Central Public. Continental Uii 10% 101% 3en. Aviation 2% 2% Int Nickel i6Vis Kennec. Copper HS/l6 11 Milwaukee */l6 ld. Pref. 7/s Keesport Tin PI. 62% 61 North American 8% Nevada Shell Union 47/g 4 Unit St Leather 3^6 3% Union Pacific 54 54% Wabash United St Steel 53/4 61% Tidew. Asa Oil 201%; 1»%6

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3