DINSDAG 16 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 De tweede disconto-verhooging De Nederlandsche Bank heeft voor den tweeden maal tijdens den jongsten aanval op den gulden, het disconto moeten ver- hoogen en opnieuw met een vol procent. Het officieele tarief bedraagt nu dus 41/2 pet. en indien zulks noodig mocht blijken, zou de directie der Nederlandsche circula tiebank niet schromen in die richting nog verder te gaan. Bovendien werden nog andere maatregelen genomen om de valuta speculatie te breidelen, zonder in te grij pen, waar het reëele handelsverkeer de beschikking eischte over vreemde betaal middelen. De verdediging van den gouden stan daard heeft echter ook haar schaduwzij den en het is de vraag, of de offers, welke hiervoor moeten worden gebracht, gelei delijk aan niet grooter worden dan de voordeelen, welke de gouden standaard ons brengt. Ten* eerste wordt het leven in Ne derland telkens duurder gemaakt. De hoo- gere rente der Bank (niet minder dan met 2 pet in de laatste weken) zal zijn ongun- stigen invloed niet missen, want de inte rest, welke banken aan hun debiteuren be rekenen, hangen van den officieelen rente voet af. De gang naar een lager levens niveau wordt er tijdelijk door gebreideld; verschillende 3 1/2 pet. leeningen, welke reeds waren aangekondigd, worden terug getrokken, de emissie Indië bleek vanzelf sprekend een mislukking en Soerabaja kon van geen enkele bank een bod krijgen op de door deze stad beraamde conversie-lee- ning. Maar ook het Pond Sterling hervatte zijn dalende beweging. Gedurende den aanval noteerde het Pond ver boven de 7.20 en nadat deze aanval was afgeslagen zakte het Engelsche devies weer naar de /7J.5 in met verdere neiging tot reactie. Men mag niet vergeten, dat de opbrengst van vele Nederlandsche en Indische sta pelproducten gunstig beinvloed wordt door een hooge Pondennoteering. Immers voor rubber, koffie, thee, tin, copra om enkele voorname producten te noemen vormt Lon den de hoofdmarkt; zij worden in Engelsch geld genoteerd en ons land maakt er in guldens méér van, indien voor het Pond een hoogeren prijs kan worden verkregen. Dit geldt verder voor boter, kaas, gecon denseerde melk, eieren, etc., alhoewel Lon den daarvoor geen speciale markt kan worden genoemd. De onderlinge vreemde concurrentie en het feit, dat de Engelsch- man het Pond als onaantastbaar beschouwt, maken, dat ook hier het Pond de verre kenmunt geworden is, temeer nu Ottawa gezorgd heeft voor een felle concurrentie van het Britsch Imperium met de niet- Sterling landen. Daarbij mag men de vrachtenmarkt niet vergeten en het groo- te belang, dat onze scheepvaart heeft bij een stijgend Pond. De verdediging van den gulden doet het Pond Sterling dalen. Wanneer de baisse tegen den gulden t.z.t. zijn engagementen zal hebben te dekken.... zijn guldens zal hebben terug te koopen in ruil, voor de gekochte Ponden, dan zou zelfs met een drastische Ponden-daling rekening moe ten worden gehouden, wat tot een wan- hoopsstemming zou kunnen leiden. De na- deelen van den gouden standaard zouden grootendeels kunnen worden genivelleerd, indien het technisch mogelijk ware om van hoogerhand den Pondenkoers binnen perken te houden. Dit zou kunnen geschie den door een Nederlandsch ponden-nivel- leeringsfonds, dat Ponden kocht, indien de koers ging zakken en Ponden verkocht, wanneer de noteering een stijging onder ging. Toch is deze aangelegenheid in de practijk nagenoeg niet te regelen, hoe mooi het ook op papier voor elkander kan wor den gezet. Het handhaven van den gouden stan daard en het op peil houden van het Pond zou leiden tot een Ponden-speculatie, waarvan het risico ongelimiteerd groot is, want het zou niet uitgesloten zijn, dat dit ni vel leer in gsf onds steeds door Ponden zou moeten koopen zonder in staat te zijn, den koersval te stoppen. Het papieren denkbeeld zou echter in de practijk met veel succes kunnen worden toegepast, wanneer men daaraan één con sequentie vastknoopte. Wanneer onze Re geering zou zeggen: „Wij willen den gou den standaard zoo goed mogelijk handha ven, maar wij willen het land daaraan niet laten doodbloeden. Een stabiel Pond is noodzakelijk om dit doodbloeden tegen te gaan. Wij handhaven dus tevens het Pond op den huidigen koers. Indien ons dit ge lukt, dan hebben wij voor Nederland het dubbele voordeel verkregen ni. stabiele wisselkoersen.stabiel door den gouden standaard voor de landen, die dezen stan daard eveneens blijven aanhangen en sta biel voor Engeland, ons handelsrichtpunt. Kunnen wij beiden niet houdenmoeten wij dus een onevenredig groot bedrag aan Ponden blijven inkoopen zonder dat wij uitzicht zien op het bereiken en behouden van de Ponden-stabiliteit, welnu, dan heb ben wij ten voordeele van het Pond te kie zen." heer? Huzarensla met meer sla dan huza ren en hazenpeper met meer haas dan peper. (Candide). UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. Emmabloempje. De Emmabloem-col- lecte heeft in deze gemeente het bijzonder mooie bedrag van f 79.10 opgebracht. Een woord van hulde aan het aantal dames met de collecte en den verkoop belast is hier zeker wel op zijn plaats. Gemeepteraadsverkiezing. De stem ming voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad is voor deze gemeente be paald op 12 Juni as. Ten gerieve van de kiezers. Naar wij vernemen zal de firma Maarse en Kroon op de stemmingsdag voor de verkiezing van leden van de Prov. Staten weder enkele bussen laten rijden vanaf Tolhuis en Kat- tenbrug naar het stemlokaal te Leimuiden. TER AAR Propaganda-avond. Onder auspicieën van de afdeeling Ter Aar der R. K. Staats party werd gisteravond een groote propa ganda-avond gehouden in het R.K. Ver.- gebouw. De zaal was bezet. Na opening spreekt de voorz., M. Robertz den wensch welkomd te hebben .spreekt hij den wensch uit, dat deze. avond vruchtdragend moge zijn. Wijst nog op de belangrijkheid van de a.s. verkiezingen en geeft dan het woord aan den heer Machielse. Wij staan voor een belangrijke dag, al dus spreker, en het lijkt wel of men thans de keuze moeilijk wil maken, want groote stapels verkiezingspamfletten zijn in om loop, kortom er wordt een strijd gevoerd voor de verkiezingen, dien wij niet gekend hebben. De strijd is niet meer om verhoo ging of verlaging der belasting, doch een zuivere beginselstrijd, en wel of Nederland zal zijn christelijk of heidensch,* katholiek of niet-katholiek. Wij Katholieken bevin den ons in een positie die toch nog wankel is, want als het gaat tegen Rome, trekken alle groepen tesamen op om ons te duwen in een achterafpositie. Zijn de K.D.P.'ers zich wel bewust dat zij spelen met vuur, want door onze eenheid te verbreken, slo pen zij het werk, dat met ontzaggelijk veel strijd en opoffering, door onze katholieke voormannen is opgebouwd. Men behoeft immers voor het sloopen geen vakman te zijn. Stond de Kath Staatspartij niet in de voorste gelederen toen het ging om de economisch zwakkeren te steunen en bij 't tot stand brengen van andere sociale wet ten? Moesten wij niet vechten voor ons ka tholiek onderwijs? Denkt wel, dat bij het gescheiden optreden, onze vrijheid beknot, zooniet geheel weg is. Dan laakt spr. het geheel uit het verband citeeren van enkele gedeelten uit encyclie ken, of woorden, gesproken, door onze kerkelijke Overheid. En dan toch willen zulke personen katholiek zijn. Met een ernstige waarschuwing dat de vijand op de loer ligt, het volk met holle frases wat wijs maakt, spoort hij de Katholieken aan, getrouwe en gehoorzame zonen te blijven van Paus en Bisschoppen, en goed voor oogen houdende dat het gaat om het hoog ste goed, onze geestelijke belangen, geza menlijk te werken voor onze eenheid en onze stem uit te brengen op no. 1 van onze R.K. Staatspartij. Na een korte pauze, waar intusschen een collecte werd gehouden voor de onkosten te bestrijden, behandelde de heer Machiel- sen de Nationaal Socialistische Beweging. Dit is een beweging die zich op 't stand punt stelt de medezeggingschap volkomen uit te schakelen. Deze beweging is geheel Onder voorzitterschap van Burgemeester W. Keijzer kwam de Raad der Gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Se cretaris de heer H. J. van Delft. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de verga dering met gebed. De "voorzitter doet allereerst mededeeling van het tragische ongeval, dat zich in de gemeente heeft voorgedaan en zegt, dat hy, ofschoon het niet de gewoonte is in een vergadering hierover te spreken, heeft ge meend dit thans verplicht te zijn, daar het slachtoffer, de heer C. van Veen de vader is van het lid van den raad, de heer W. van Veen en van wethouder de Koning en de zwager van wethouder Weerdenburg, dia allan hierdoor zoo zwaar getroffen zijn. Na mens den Raad en zeer zeker ook namens alle ingezetenen condoleert de Voorzitter de heeren en de geheelè familie met dit zware verlies en memoreert, hoe de over ledene vele verdiensten heeft op verschil lend gebied. Moge de goede God, aldus de voorzitter, hem het loon voor al het goede reeds geschonken hebben en moge het een troost zijn voor de familie, dat wij allen in dit verlies met hen medeleven. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Ingekomen zijn: Rapport van het Verifi- catiehureau voor Ned. Gemeenten. Goed keuring van Ged. Staten van het besluit van den Raad betreffende kasgeldleening; van enkele af- en overschrijvingen, van ver laging erfpachtcanon van Woningbouw vereniging, enz. enz. Bericht van Ged. Staten, dat het uitbreidingsplan door hen is goedgekeurd. Alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde komt het voorstel tot aan koop schuur met grond van den heer Heet- kamp. De heer Koerts zegt tot zijn vreugde ge zien te hebben, dat deze schuur verdwijnt. Er zal ook een hek worden geplaatst met prikkeldraad; hjj weet niet, hoe dit zal worden aangebracht, doch zou adviseeren langs den openbaren weg geen prikkeldraad aan te brengen en geeft B. en W. in over weging deze zaak alsnog te bespreken, ook om de hekken niet zoo hoog te maken. De voorzitter zegt, dat het prikkeldraad aan den bovenkant wordt aangebracht en dan naar den binnenkant. Weth. de Koning merkt op, dat de Pro vincie ook het hekwerk plaatst, terwijl de voorzitter toezegt, deze zaak nog te zullen Duitsche import. Haar program, op papier, vermeldt vrijheid van godsdienst, en ook op progagandabiljetten van de N. S. B. staat „de priester alleen maar op den kan sel". Is dit niet in flagranten strijd. Wij Katholieken kunnen nu nog vrij onze priesters laten optreden in het openbare leven. De Katholieken, nu aangesloten bij de N. S. B., zijn de parade-paarden die de lijkwagen moeten trekken, met als koet sier een zekeren meneer Farwerck. De vooraanstaande mannen in deze beweging hebben zich nooit naar voren gebracht in de Staatspartij, en weten nu weinig goeds te vertellen. De N. S. B. is 'n schijnbewe ging, want volgens hen zal er, wanneer zij aan het bewind komen, meer welvaart zijn. Dus zü kan ons wel uit de wereld-chaos helpen, de internationale inzinking, waar in ieder land is meegesleurd. Demagogie! Wanneer dictatuur zou komen, waar is dan de grens? Zij is immers niet meer te remmen, gezien Duitschland. Wanneer Mussert aan het bewind komt, zal er veel minder werkloosheid zijn, ja het is maar een kleine toer om het volk aan werk te helpen. Hoe? En welk loon zullen de arbei ders dan verdienen? Het beheer van de staatsfinanciën is onder de dictators al heel fraai; bij de een stijgt de schuld reusachtig, en de ander is deftig genoemd aan „de clearing" begonnen. Er wordt zoo smalend afgegeven op het parlement, met bewijzen staaft de spreker, welk ontzag gelijk nuttig werk verricht wordt in het parlement, juist door een gezonde volks- onvloed. Met onze jeugdbeweging, de op voeding der kinderen die wij aan ons wil len houden, zal het gedaan zijn. Wat zal er van onze vrijheid op godsdienstig gebied terecht komen, juist in een land waar wij Katholieken in een minderheid zijn, en waar mgr. v. Noort nog pas op gewezen heeft. Katholieken, die gevochten hebben voor onze Katholieke Staatspartij, wij bouwen voort aan een nieuwe orde. Schaart u ach ter onze onvermoeide Aalberse, die de grondlegger is geweest van de sociale wet geving. Laat u niet op hol brengen door verlokkelijke leuzen, doch houdt toch goed voor oogen, dat door het verbreken van onze eenheid, onze geestelijke belangen, heilige rechten en vrijheden, in gevaar worden gebracht. Heusch, onze partij is niet onfeilbaar en als gij gerechtvaardigde critiek hebt, brengt die binnen, daar waar zij hoort, doch niet buitenshuis. Katholieken, brengt gij in die echte stilte van de Goede Week, uw stem uit naar eer geweten, voor God, Kerk en een geordende maatschappij op katholieken grondslag en stemt dan no. 1 van lijst 7. Een hartelijk applaus volgde op deze schitterende rede die met de grootste aan dacht werd gevolgd. Scherp en zeer bevat telijk heeft de heer Machielse de gevaar lijke stroomingen nader toegelicht, en den Katholiek gewezen op zijn plicht. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd geen groot gebruik gemaakt, wat wel een bewijs is, dat de rede aan duide lijkheid niets te wenschen overliet. Als antwoord op een der vragen, drong de ge achte spreker erop aan, dat ieder Katho liek zich moet vereenigen in zijn stads- of vakorganisatie. Dan zal onze invloed via de organisaties steeds grooter worden. Het begon al heel op twaalven aan te schieten toen de voorz. overging tot slui ting en een dankwoord bracht aan den spreker voor zijn fijne rede. Nogmaals herinnerde de voorz. aan de gewichtige Woensdag, en spoorde de Katholieken aan, GEMEENTERAAD VAN VEUR onderzoeken. Het voorstel wordt dan z. h. st. aangenomen. Ook het voorstel tot aankoop van grond van den heer Belt wordt z. h. s. aangeno men. In bespreking komt het voorstel tot wij ziging Ambtenarenreglement. De voorzit ter deelt mede, dat van de A. R. K A. enz. bericht is ingekomen, dat tegen de wijzi ging geen bezwaren bestaan, terwijl van de Ned. Bond van Gem. Ambtenaren be richt is ingekomen, dat in art. 2 een wijzi ging dient te worden aangebracht, wat de voorzitter duidelijk toelicht, waarbij hij opmerkt, dat tegen deze voorgestelde wij ziging een bezwaar bestaat. De heer Raaphorst voelt zeer veel voor deze wijziging en verzoekt deze ook over te nemen in het werkliedenreglement. De voorzitter antwoordt, dat spoedig het nieuwe werkliedenreglement te verwachten is en hiermede zeker rekening zal worden gehouden. Het voorstel wordt dan z. h. s. aangenomen. Bij het voorstel tot wijziging gemeente- begrooting, dienst 1935, vraagt de heer Zuijdwijk, of de Gemeente ook gecontro leerd wordt voor de 3604.uit het werk- loosheidssubsidiefonds, waarop de voor zitter ontkennend antwoordt, waarna het voorstel z. h. s. wordt aangenomen. Het voorstel ter zake verleen ing extra hulp aan de werkloozen 1935. (Steunrege ling B), alsmede het voorstel tot wijziging der verordening op de heffing en invorde ring van schoolgelden worden na 'n vraag van den heer Zuijdwijk en na toelichting door den voorzitter z. h. s. aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat heden en kele vragen zijn ingekomen van den heer Raaphorst betreffende electriciteitsverla- ging, subsidie handelsonderwijs en bijslag ziekenfonds. De voorzitter merkt Op, dat hij een en ander nog niet in een vergadering van B. en W. heeft kunnen bespreken. Hij kan wel zeggen, dat aan een en ander hard gewerkt wordt en dat zeer waarschijnlijk in de volgende vergadering voorstellen hier omtrent kunnen verwacht worden, welke de ^raadsleden zullen medevallen. Mochten de voorstellen nog niet gereed zijn, dan zal de voorzitter den heer Raaphorst in de vol gende vergadering antwoorden en deze zal zeker tevreden zijn. De heer Raaphorst kan met deze toezeg ging accoord gaan. Hierna sluiting. allen te stemmen op lijst 7, von Fisenne, en vroeg tevens een extra goed gebed voor een goede uitslag. VEUR. K. J. M. V. Maandagavondvergader de de Leidschendamsche K. J. M. V. onder voorzitterschap van den heer Wim Bleijs, die de vergadering opende met een harte lijk welkomstwoord aan den Eerw. Mode rator en de leden en een korte inleiding gaf van dezen avond over Godsvereering, waar toe een raensch verplicht is, aldus de voorz. omdat de mensch een schepsel is van God en daarom ook moet dienen. Hierna ging hij over tot de lezing van dezen avond over „De plechtigheden van de Goede Week" met filmprojectie, gegeven door den heer N. L, van Puffelen uit Den Haag. Spreker verdeelde zijn lezing in drie deelen nl. Ie. de gebeurtenissen, welke op ver schillende dagen der Goede Week herdacht worden; 2e. de plaatsen, waar de feiten in Palestina zijn geschied en 3e. de liturgie van den dag, wat de film projectie duidelijk te zien gaf. Ook zij vermeld, dat door het KL J. M. V. kleinkoor (zang met orgelbegeleiding) op zeer verdienstelijke wijze toepasselijke lie deren ten gehoore werden gebracht. Spreker, die een zeer aandachtig gehoor had, dankte do-n heer Van Puffelen voor de medewerking. (Applaus), waarna oeze leerzame en mooie avond op de gebruike lijke wijze werd gesloten en men overging tot een gezellig samenzijn. VOORSCHOTEN Jubileum. Maandag 22 April, tweede Paaschdag, zal de heer W. G. Gussekloo den dag herdenken dat hij vóór 25 jaren werd aangesteld als tuinbaas op de buiten plaats „Duivenvoorde" van baron Schim- melpenninck van der Oye. WARMOND. Gemeenteraadsverkiezing. Na de gros lijststemming in de R. K. Kiesvereeniging is de candidatenlijst, waarmede de R. K. Staatspartij bij de a.s. gemeenteraadsver kiezingen zal uitkomen, als volgt samenge steld: 1. Dr. H. J. A. Walenkamp, 2. H. J. Weijers (aftr.), 3. G. Onderwater (aftr.), 4. W. den Dunne; 5. C. Zwetsloot (aftr.), 6. C. van Schie (aftr.), 7. P. van den Kerkhof, 8. B. M. van Steijn, 9. G. Paardekooper, 10. C. Stijnman, 11. B. Moerkerk, 12. Th. van Niekcrk, 13. C. Machen, 14. G. van Leeu wen, 15. C. van der Geest. LAND- EN TUINBOUW WENKEN VOOR IEDERE MAAND. 2de helft April. Rurgertuintjes. Hieronder verstaan we de tuinen, die men zelf bewerkt, waarvoor men de hulp van tuinman of bloemist niet inroept. In deze tuinen moet geplant wor den, wat de minste zorg behoeft en toch genoegen geeft. Onder de Bloemheesters heeft men prachtige soorten, die alle aanbeveling verdienen. Zoowel in 't voorjaar, als 's zo mers geven ze de schoonste bloemen. Zijn ze eenmaal geplant dan vereischen ze ver der geen zorg meer dan het snoeien in 't voorjaar, 't Moet al hard vriezen, wanneer de heesters daaronder lijden. In 't voorjaar is het de beste tijd, om ze te planten. Bij droogte moeten ze wat begoten worden. Voor het aanschaffen raadplege men een vertrouwd kweeker in de buurt of de ca talogi van boomkweekers, die alle soorten aangeven. Bloemzaden. De tijd om bloemen onder glas te zaaien, is nagenoeg voorbij. Men kan de soorten, die buiten op hun bestem ming gezaaid worden, thans daar in den grond maken als Flox drummondi, Reseda, Violieren, Scabiosa, enz., kortom de soor ten, die voor snijbloemen geschikt zijn. De grond van de bedden moet diep worden omgespit en bemest worden met vergane paarden- of kunstmest; ook kan men, als de grond niet humusarm is, kunstmest uit strooien en onderwerken. Het zaad wordt eenigszins in den grond geharkt, naar ge lang het fijn of grof is. De grond wordt een weinig vastgeplakt voor het uitdro gen. Bij droog weer is 't goed, den grond dagelijks nat te houden, tot de plantjes voor den dag komen. Deze mogen niet te dicht bij elkander staan; ze een weinig uit dunnen is dus wel goed. Gieten in de bakken. Meer en meer zal het noodig blijken in groentebakken te gieten. Bij koud weer is het 't beste, dit 's morgens te doen. Dan kan men de zon verwachten, waardoor de bakken weer verwarmd worden. Men doet het dus niet tegen den avond, dat koelt te veel af voor den nacht. Dit geldt ook voor bloemen en planten. Later in den zomer behoeft er niet meer op gelet te worden. Men zij niet te rijkelijk met het gieten. Te veel schaadt; 't is goed, de planten eens wat te laten opdrogen. Gieten met water, dat een paar dagen gestaan heeft, is aan te bevelen. Regenwater is beter dan welwater, dit laat ste is veelal te schraal door het kalkge- halte. Rijzen bij de erwten. Men wachte niet lang om rijzen bij de erwten te steken. Groeien ze te hoog, dan vallen ze door- elkaar en lijden daaronder veel. Er wordt een rij rijzen gezet tusschen twee regels erwten, die ongeveer een voet uit elkaar staan. De regels of rijen moeten van onder goed aangevuld zijn met fijnhout, opdat de erwten spoedig kunnen opgroeien. Het rijs moet zoo diep in den grond staan, dat het bestand is tegen den wind. De rijen moeten goed recht loopen, de uitstekende takken binde men in. Het is aan te beve len, elk jaar nieuw rijs te nemen. Enken hout is het beste, dat wil zeggen: het duur zaamste. Is de moestuin nog niet geheel omgespit, dan wordt het nu tijd daarvoor. Kool- en boonenland moet eveneens om. Er begint al veel onkruid op te komen dat het land uitput en verarmt. Beide groenten ver langen diep omgespitten grond. Men kan thans nog een en ander zaaien, als wor telen, wanneer dé eerste goed boven den grond staan. De laatste tuinboonen moeten nu gelegd worden. Bij droog weer loope men eens met schoffel tusschen de rijen kropsla, bloemkool enz. door. Het onkruid begint meer en meer te groeien, en daar om zorge men, er bijtijds bij te zijn. Ook wordt door het schoffelen de grond los, wat de groei der planten bevordert. Radijs is gemakkelijk te telen, daar ze ongeveer overal groeit. Ook kan ze overal tusschen gezaaid worden, tusschen worte len, sla, schorseneeren, enz. Men behoeft er dus geen afzonderlijke grond voor te nemen. Men zaaie de radijs echter niet te dicht; ze is dan niet zoo gauw goed en zou de groenten, waartusschen ze gezaaid is, weldra benadeelen. In de bakken gebruikt hen Kortlofbroeiradijs: dit is een vroeg soort en maakt het minste lof. De goede broeiradijs groeit wilder en is niet zoo ge schikt voor de bakken. In den kouden grond zaaie men witte broeiradijs het eerst; later in den zomer kan men roode of met wit ondereinde nemen. Meloenen en komkommers. Wanneer ze goed behan deld zijn en in een warmen bak geplaatst worden, zullen de meloenen reeds vrucht beginnen te zetten. Zoodra ze beginnen te bloeien, moet men goed toezien. Een paar leden boven elke vrucht moeten de ranken worden ingenepen. Indien de meloenen erg hard of wild groeien, zoodat ze geen vrucht zetten, dan moet men ze flink luchten bij goed weer en den groei wat trachten te temperen. Men geve ze niet veel water, maar besproeie ze nu en dan daarvan groeien de planten goed. Kom kommers kunnen wat kouder behandeld worden dan de meloenen en dus ook hoo- ger gelucht worden. Ze kunnen goed voch tig worden gehouden. Wanneer ze op het tweede lid zijn ingenepen, kan men ze verder laten groeien. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 2de ttfst Trekking van Dinsdag 16 April 1935 Hooge Prijzen J 25.000.— 1938 1.500.— 5663 1.0004619 6404 8854 9976 400.— 1113 5480 200 17926 100. 9464 14606 15950 18266 19060 19579 Prijzen van 45.— 1 39 53 57 98 115 135 136 148 184 254 391 404 405 414 451 458 474 479 488 537 541 547 563 585 610 666 695 744 751 782 865 872 904 937 941 980 1026 1063 1070 1101 1142 1302 1312 1335 1350 1414 1428 1520 1567 1583 1601 1643 1653 1659 1737 1769 1792 1813 1829 1879 1911 1914 1923 1955 1961 1969 1977 1995 2Q09 2018 2019 2041 2059 2096 2114 2184 2236 2253 2274 2297 2300 2319 2333 2351 2412 2428 2431 2499 2584 2647 2654 2676 2705 2715 2750 2752 2845 286 2914 2936 2937 2997 3034 3079 3112 3125 3199 3206 3240 3271 3273 3295 3325 3438 3443 3471 3503 3524 3526 3544 3589 3685 3690 3692 3773 3774 3783 3813 3905 3945 3954 3975 4001 4099 4107 4118 4119 4121 4251 4263 4290 4295 4381 4429 4450 4464 4479 4480 4491 4518 4526 4528 4536 4556 4568 4657 4713 4865 4866 4869 4878 4887 4901 4929 4948 5018 5025 5029 5036 5068 5131 5165 5168 5170 5187 5258 5447 5452 5474 5481 5498 5506 5550 5568 5621 5647 5648 5684 5714 5720 5760 5829 5873 5874 5889 5910 5918 5947 5962 6005 6010 6018 6064 6069 6089 6158 6183 6240 6260 6276 6281 6303 6330 6405 6430 6456 6471 6485 6506 6530 6545 6556 6641 6647 6664 6681 6694 6736 6753 6763 6799 6809 6848 6895 6903 6910 9612 6930 6942 7001 7087 7106 7268 7348 7349 7364 7402 7411 7492 7505 7511 7524 7580 7606 7641 7684 7726 7741 7751 7762 7777 7871 7872 7920 7942 7952 8023 8024 8043 8061 8101 8104 8119 8130 8134 8141 8174 8177 8235 8268 8303 8323 8339 8413 8446 8458 8463 8466 8481 8517 8577 8579 8596 8704 8707 8796 8806 8811 8849 8895 8913 8961 9004 9036 9070 9079 9100 9117 9140 9149 9199 9230 9255 9283 9289 9296 9400 9470 9486 9489 9490 9521 9563 9571 9602 9608 9645 9702 9707 9743 9771 9806 9829 9831 9895 9929 9973 9984 9989 10016 10048 10055 10080 10120 10126 10130 10142 10153 10159 10209 10255 10288 10313 10357 10452 10463 10464 10482 10488 10498 10551 10556 10578 10665 10715 10779 10791 10800 10987 11067 11078 11093 11104 11117 11197 11282 11335 11351 11353 11359 11388 11406 11407 11461 11468 11496 114S7 11520 11536 11556 11567 11609 11610 11668 11672 11676 11687 11784 11803 11804 11826 11876 11921 11965 11982 12043 12051 12079 12094 12109 12125 12152 12158 12160 12189 12192 12195 12209 12211 12254 12255 12297 12321 12329 12336 12343 12344 12366 12398 12425 12457 12484 12487 12504 12539 12620 12624 12633 12635 12644 12650 12699 12738 12740 12806 12941 12953 12986 12989 13007 13044 13063 13093 13100 13113 13138 13182 13192 13298 13340 13353 13367 13433 13443 13482 13503 13537 13549 13554 13585 13592 13611 13674 13684 13712 13731 13753 13757 13796 13814 13821 13839 13878 13916 13957 13960 13973 13992 14038 14043 14109 14119 14122 14162 1419a 14242 14318 14337 14339 14341 14377 14379 14414 14423 14435 14483 14507 14532 14545 14625 14631 14641 14655 14737 14795 14806 14845 14889 14898 14915 14987 15011 15165 15241 15330 15352 15358 15379 15396 15400 15530 15578 15596 15623 15635 15640 15644 15779 15791 15825 15869 15876 15879 15882 15893 15911 15915 15955 15985 18041 16081 16089 16116 16123 16163 16174 16237 16277 16308 16318 16334 16345 16352 16358 16362 16394 16396 16400 lb436 16494 16519 16551 16554 16585 16609 16616 16622 16660 16665 16696 16725 16775 16788 16819 16827 16863 16868 16871 16886 16986 16993 17024 17054 17057 17077 17222 17225 17313 17316 17322 17326 17332 17374 17384 17389 17417 17532 17537 17650 17657 17664 17685 17686 17700 17750 17761 17776 17781 17787 17791 17809 17836 17871 17927 17979 18003 18016 13024 18109 18140 18169 18215 18262 18293 18320 18325 18335 18405 1842C 18538 18586 18594 18597 18604 18612 18613 18627 18633 18634 18659 18686 18687 18691 18704 18734 18736 18741 18891 18900 18926 19004 190U5 19023 19055 19077 19037 19102 19110 19150 19155 19177 19189 19268 19278 19280 19324 19426 19457 19485 19499 19537 19549 19596 19625 19629 19666 19688 19758 19767 19775 19787 19848 19881 19893 19911 19924 19929 19946 19996 20001 20006 20041 20123 20162 20201 20235 20267 20272 20299 20311 20312 20343 20390 20476 20484 20502 20569 20576 20642 20646 20670 20696 20716 20748 20757 20771 20787 20788 20847 20878 20901 20919 20941 20954

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7