LEIDEN. Prof. Mr.C.P.M.Romme STADS NIEUWS DINSDAG 16 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht te den morgen van 16 April 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 765.8 te Warschau. Laagste barometerst.: 744.3 te Yarmouth. Verwachting tot den avond van 17 April: Krachtige tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijke of Noord- Westelijke wind, zwaar bewolkt met opklaringen, waar schijnlijk regenbuien en later iets kouder. De depressie in het Westen blijft den weerstoestand ten onzent beheerschen. Voor het Kanaal ontwikkelde zich gisteren een diepe secundaire, waarvan verwacht werd, dat zij zich naar Midden- en Zuid-Frankrijk zou bewegen, doch die haa.. koers naar de Noordzee koos. Hierdoor nam de luchtdruk gradient in onze omgeving flink toe, zoo dat rond het Kanaal en de Noordzee krach tige Westelijke tot Zuidelijke en Zuid-Oos telijke winden waaien. De depressie-invloed bracht over de Britsche Eilanden vrij veel neerslag, Scilly had 14, Croydon 12 m.m. Over de Britsche Eilanden loopen de tem peratuurveranderingen uiteen, over het overige gebied werd het iets zachter. De hooge drukking over Zuid-Frankrijk ver plaatste zich naar Oost-Duitschland en Polen waar het thans nog rustig helder weer is, evenals over het grootste gedeelte van Zweden en Finland. Over Groenland houdt de hooge druk stand. Er mag voor ons land op buiig en later vrij guur weer gerekend worden. LUCHTTEMPERATUUR. 11.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS et. Van Dinsdagnamiddag 7.28 uur tot Woensdagmorgen 4.31 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 17 April v.m. 2.05 uur en nam. 2.19 uur. Storm waarschuwingsdienst, Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt seinde hedenmorgen te 7.45 uur aan alle posten. „Weest op uw hoede". SPORT HOCKEY NEDERLAND—DUITSCHLAND. Het Nederlandsche elftal samengesteld. Het Nederlandsoh elftal dat op 28 April as. een wedstrijd zal spelen tegen het Duit- sche hockeyteam, welke wedstrijd in het Olympisch Stadion zal plaats vinden, is als volgt samengesteld: Doel: J. de Looper (Hilversum). Achter: R. de Waal (Amsterdam) en A. Tresling (H.O.C.). Midden: H. de Looper (Hilversum), K. Houtzager ('t Good) en A. van Lier op (Hil versum.). Voor: P. Gunning (Bloemendaal), H. Schnitger (P.W.), E. v. d. Berg (Amster dam), M. Caviët ('t Gooi) en R. v. d. Haar (H.H.Y.C.). Dit elft tal is hetzelfde dat op 6 April tegen Engeland speelde. WEDSTRIJDEN IN HET STADION. Op 28 April vinden in het Olympisch Sta dion te Amsterdam achtereenvolgens de voetbalwedstrijd D.W.S.Velocitas om het kampioenschap van Nederland en daarna de hockeywedstrijd NederlandDuitsch- land plaats. De voetbalwedstrijd begint, dank zij de welwillende medewerking van D.W.S. reeds om half twee. Na afloop wordt het stadion ontruimd en wordt het terrein in gereedheid gebracht voor den Hockeywed strijd, die om half vijf een aanvang neemt. HEDENAVOND om 8'/«uur spreekt in „ZOMERLUST" De bijeenkomst is toegankelijk voor alle Katholieken. Katholieken, toont uw belangstelling! VAN ONZE ADVERTEERDERS NIEUWBOUW DE FAAM*S KLEEDINGMAGAZUNEN. Heden opening der herbouwde zaak Hoogstraat. De Stadhuisbrand heeft behalve voor de gemeente zelf ook voor de omwonende winkeliers zeer bijzondere gevolgen gehad. Onze courant heeft daarover in de jaren, die nu pas achter ons liggen, tal van bij zonderheden medegedeeld. Een der bij dezen brand nauw betrok ken firma's was de Maatschappij „De Faam". Vanaf het eerste oogenblik, dat de Faam met de Gemeente Leiden, ten aanzien van de overname der perceelen Vischmarkt 9 10 en Vischmarkt 1617 te Leiden, tot een minnelijke schikking was gekomen werd door de Directie van „De Faam" uitgezien naar een nieuw terrein, waarheen zoowel de Afdeeling Dames als Heerenkleeding kon worden overgeplaatst. Het kiezen van de juiste plaats van ves tiging is levensvoorwaarde voor ieder be drijf. Doch hoeveel te meer voor zaken als „De Faam", die, meer dan 40 jaren geleden op de Vischmarkt opgericht, daar tot groo- ten bloei kwamen en nu zich genoodzaakt zagen deze bedrijven elders voort te zet ten. Het zal wel geen verwondering wekken, dat het vinden van de meest geschikte plek, waarop het nieuwe winkelgebouw moest verrijzen, aan de Directie van „De Faam" heel wat hoofdbrekens heeft gekost. En zulks temeer waar door de Gemeente Leiden als eisch werd gesteld, dat de pan den aan de Vischmarkt begin April 1935 geheel ontruimd moesten zijn. Voor het zoeken van een nieuw terrein, het ontwerpen van plannen enz., aanbeste ding, bouwen en inrichten van hest nieuwe pad, beschikte men over een periode van circa 8 maanden. Na rijp beraad besloot de Directie van „De Faam" het nieuwe modehuis te stich ten aan de Hoogstraat. Doordat men de beschikking kreeg over de perceelen, waarin eertijds Gebr. Bru- ning was gevestigd, alsmede de daarachter liggende panden aan den Oude Rijn kwam men in het bezit van een complex circa 625 M2. groot, een oppervlakte belangrijk grooter dan de oppervlakte van de per ceelen Vischmarkt 910 en Vischmarkt 1617 te zamen. Toen de nieuwe plaats van vestiging vast stond werd aan den welbekenden architect B. Koldewey, te Voorburg, die in ditzelfde huis gewoond heeft als jongen, opdracht gegeven de noodige plannen te ontwerpen. En met hoeveel bekwaamheid, met welk een groote liefde en piëteit hij zich gezet heeft aan de verbouwing van een complex, waartoe o.a. ook behoorde het voormalige woonhuis van zijn voorouders, moge blijken uit het behoud van een fraai stukje Oud Leiden. Dit nieuwe gebouw past uitstekend in het geheele stadsbeeld. Wij brengen daar voor den bekwamen architect hulde! De architectuur. Wat de architectuur betreft, was de op gave hier, om van een complex van vier bestaande panden, gedeeltelijk door nieuw bouw, gedeeltelijk door verbouw, een mo dern, goed functionneerend modehuis te maken, naar alle kanten ruim en tot in de uiterste hoeken verlicht, zonder echter in kille, holle verkoopruimten te vervallen en met behoud van een sfeer van gezellig heid, die het kijken en rondgaan maakt tot een aangename bezigheid. Juist de omstan digheid, dat hier met vier bestaande pan den moest worden gewerkt maakte een op lossing in deze richting zeer goed mogelijk; o.m. door het hoogteverschil der verschil lende vloeren, verkregen diverse afdeelin- gen voor Dames, Heeren en kinderkleeding de afdeeling modeartikelen en de afdeeling Maatkleeding ieder een geheel eigen sfeer en karakter. Een 'vlot ruim trappenhuis en een lift verbinden al deze afdeelingen, groote rond bogen zijn geslagen tusschen de verschil lende ruimten en men wandelt van afdee ling tot afdeeling onder het aangenaam ge not van steeds wisselende doorkijken en uitzichten in en op de diverse etages. Als bijzonderheid noemen wij hier de Maatafdeeling, waarvoor een bestaande zaal werd gekozen met een prachtig pla fond, schouw en betimmering in stijl Lo- dewijk XV, welke tijdens de bouw geheel werd gerestaureerd en voorts een uitzicht op Leiden's beroemde Oude Burcht vanuit een groot breed rondboog venster dat spe ciaal tot dat doel op de 2e etage is aange bracht, een uitzicht op de Burcht gelijk nergens elders in Leiden mogelijk is. In het trappenhuis zijn 4 gebrandschil derde glas in loodramen aangebracht, ver vaardigd door den kunstschilder A. Nina- ber van Eyben, waarin verschillende typi sche Leidsche stadsgezichten zijn verwerkt, terwijl de overige ramen met een licht geel glas in lood zijn bezet, welke een warm zonnig licht geven in de verschillende af deelingen. Bij het betreden van het gebouw treft men Parterre de afdeelingen Heerenklee ding en daaraan grenzende, de Afdeeling Maatkleeding, Afdeeling Jongeheeren en Sportkleeding. Via de afdeeling Heeren modeartikelen en de iets hooger gelegen afdeeling Jongenskleeding en Bonneterie, komt men op de eerste étage, waar de af deeling Dames Mantels en Dames hoeden is ondergebracht. Op de tweede étage treft men aan de af deelingen damesjaponnen, blouses en da mes moderartikelen. Op de 3e étage vonden wij ruime maga- UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Volksbond. Gisteravond hield de R.K. Volksbond zijn laatste ontwikkelingver gadering in het Parochiehuis. Dg voorzit ter, de heer S. Steenbergen, opent met 'n kort welkomstwoord tot den geest, adv., den spreker van dezen avond en de leden. Spr. betreurt de povere opkomst. Naar aan leiding van in de vorige vergaderingen naar voren gebrachte wensch omtrent het op richten van een spaarkas, deelt de voorz. mede, dat hiertoe besloten is, en iedere Zondag de gelegenheid zal openstaan tot sparen. De agenda den Centrale Raadsver gadering wordt hierna behandeld en goed gekeurd. Tot afgevaardigden naar de Cen trale vergadering worden gekozen de hee ren S. Steenbergen en K. Walraven. Be sloten wordt om gedurende de zomermaan den een twee maandelijksche vergadering te houden, zoodat de eerstvolgende leden vergadering zal gehouden worden in de maand Juni. Hierna komt de heer H. J. Kuiper aan het woord ter behandeling van „Onze taak in de stands-organisatie op 't gebied van sociaal en economisch terrein". Na deze pracht-rede, waarin spr. op dui delijke wijze 's werkman's taak aangeeft in hun standsorganisatie, volgde nog een kor te gedachtenwïsseling. Hierna sluiting. Personalia. De heeren J. v. d. Heuvel, N. Ranke en P. Stolwijk slaagden te Al phen aan den Rijn voor het examen eerste afdeeling leiderscursussen der K. J. C. SL J. G. V. Voor een zeer talrijk ge hoor, hield de heer E. A. Bogaart, hoofd der R.-K. school alhier, een interessante lezing over een dxie-landen-tocht, Nederland, Bel gië, Frankrijk. Zulke avonden willen er wel in bij de Gezellen en daarom roepen wij mijnheer Bogaart van harte een tot weerziens toe. Naar wij vernemen heeft de spreker bereids toegezegd t.g.t. een lezing te houden over „Lisieux". NIEUWKOOP. Sport. Op het sportveld had Zondag een spannende wedstrijd plaats. O.D.V. had uitgenoodigd 2 vertegenwoordigende elftallen uit den I.V.C.B., te weten V.E.P. I uit Woerden en Leiden I uit Leiden en had voor de winnende partij een beker uit geloofd. Er werd met groote animo en we mogen er bijvoegen met veel talent ge speeld, waarbij het succes aan de zijde viel van Woerden met 42. O.D.V. overweegt dezen zomer meer van dergelijke wedstrijden uit te schrijven, daarbij vertrouwend op ,de belangstelling van het publiek, welke Zondag goed was, doch waarbij men voor' de toekomst op nog beter hoopt. Om dit te bereiken zal binnenkort een spelregelavond worden gegeven, waarbij alle Nieuwkoopers vërwacht worden. Een bekwaam sportman heeft zich hiervoor belangeloos disponibel gesteld. De datum Is nog niet bepaald. In de moddersloot. Een onzer nota belen zou Zondag per velo zich naar het sportveld begeven. Hij ging via het be kende pad van Valken et, stapte halver wege de hoogte op zijn ros en zou zoo met een vaartje den Aarlanderveenschen weg opgaan. Maar o wee, of zijn rem weigerde ofwel dat de draai wat onvoorzichtig ge nomen werd, de berijder reed pardoes met zjjn Zondagspakje de moddersloot in. Hij werd spoedig uit het onprettig ele ment verlost en liet nu zijn sportlust maar onbevredigd. I. 1 -=3 zijnen voor de berging van voorraden, ver bonden met een loggia (een open galerij met vijf bogen) waarvan men een ongekend mooi uitzicht heeft over het Galgewater, terwijl in de kelders expeditieruimte, centrale verwarming, pak- en opslagplaat sen, alsmede een rijwielstalling zijn onder gebracht. Het spreekt van zelf; dat voor kantoren, coupeurafdeeling en ateliers, de noodige lokaliteiten beschikbaar zijn. Van een bijzonder karakter is ook de grootsche passage, welke, toegankelijk, vanaf de Hoogstraat, zich langs de Oude Rijn uitstrekt. Hier vinden wij een lange reeks van lage, ruime uitstalkasten, vitrinen, eilandkasten enz., waarin de vele artikelen, welke „De Faam" voert, in een zee van licht zijn ten toongesteld en waarin naast een ruimheid van maat en afmeting, wederom dizelfde sfeer van gezelligheid heerscht, welke het inwendige van dit modepaleis eigen is en die een rondgang door deze passage inder daad maakt tot iets zeer aantrekkelijks. Bij dezen bouw onder leiding van archi tect B. Koldewey te Voorburg, verleenden hun medewerking: Aannemers Bik Bree- develd te Leiden; Stucadoors Firma de Best te Leiden; Schilderwerk Firma Jansen te Leiden; Behangerij Carre en Hettems; Stof- feerderij Gebr. Brüning te Leiden; Electri- citeit Langezaal te Leiden; Neon verlichting Firnla Koelman te Leiden en Oegstgeest. „De Faam" zet het werk voort! In dit prachtige, onder bekwame leiding, door eendrachtige samenwerking, tot stand gekomen gebouw gaat nu „De Faam" het werk voortzetten. Een overweldigende sor teering vult de beschikbare ruimten. Ver trouwen was het fundament, waarop in het verleden met zooveel succes een zaak werd opgebouwd, die tot de allereersten op dit gebied mag worden gerekend. Indachtig haar devies: „De Faam".... vertrouwensnaam! zal „De Faam" voort gaan met te trachten in steeds grootere mate het vertrouwen te winnen van Leiden en verre omgeving. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. RK. Staatspartij. Spreker prof. mr. e Romme. Zomerlust, 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 April (lsten Paasch- dag) as. waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tel. 552; Maandag 22 April (2den Paasch- dag) nemen waar de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. Voor Oegstgeest worden deze beide diensten waargenomen door apotheek C. van Zijp, Wilhelminapark 8, tel. 274. EEN GROOTE VEE- EN ZUIVEL- TENTOONSTELLING Bij de opening der nieuwe veemarkt Onder voorzitterschap van ir. P. Ver hoeven, rijksveeteeltconsulent in Zuid-Hol land, heeft gistermiddag in het Waaggebouw een bespreking plaats gehad met vertegen woordigers van belanghebbende vereeni- gingen, waarbij werd besloten de mogelijk heid onder oogen te zien van het houden van een groote tentoonstelling van vee, zuivel, groenten en fruit ter gelegenheid van de ingebruikname van de nieuwe vee markt in September a.s. Een voorloopig bestuur, waarin afgevaardigden van ver schillende vereenigingen zitting hebben, werd gekozen. Besloten werd zich te wen den tot het gemeentebestuur, dat zich in principe bereid heeft verklaard deze poging aan het particulier initiatief ontsproten, te steunen. Door verschillende organisaties is reeds daadwerkelijke medewerking toegezegd. De Emmabloem-collecte. De opbrengst der Emmabloem-collecte, welke Zaterdag in Leiden werd gehouden heeft, met inbegrip van de collecte op de «•cholen, opgebracht f 2123.45. De wethouders van Onderwijs, Finan ciën en Sociale Zaken zijn in verband met de verkiezingen verhinderd morgen spreek uur te houden. Waarschuwing. De Officier van Justitie te Rotterdam verzoekt bij herhaling allen, die ter verkrij ging van een crediet, geld hebben afgedra gen of gezonden aan de „Onderlinge Spaar - instelling5, de „Spaar- en Crediet vereen i- ging Eigen Hulp" of „De Vereenigde Spaar - Credietbank", alle te Schiedam (houder M. van Weerden), zich ten spoedigste te wen den tot de politie van him woonplaats tot het geven van inlichtingen. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 5545. Lederwarenfabriek Jac. Gilein (f.), Leiden, Haarlemmerstraat 73b, hoofdz.: Haarlem, KI. Houtstraat 99. Het filiaal te Leiden, is d.d. 1 April 1935 op geheven. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. De Voorzitter vain het Hoofdstembureau in Kieskring III (Leiden) maakt bekend, dat op Vrijdag 19 April as, des v.m. te 10 uur, door dat bureau ten Gemeentehuize, Rapenburg 12, de zitting zal worden gehou den, bedoeld in art 92 der kieswet, tot vaststelling van de uitkomsten der op 17 April tevoren in dien kiskring gehouden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 16 April 1935. 2052 bode, Oude Vest 29. T. Visser, H. ver pleegster, Rijnsb. weg 93. J. Vos, Pioen straat 23. H. M. Waxendorf, Zoeterw. singel 9. Uit Leiden vertrokken: J. v. Bergen en Henegouwen en fam„ Haag, Pijn. Hordijkstr. 37 E. Boers, Kat wijk, Duinoord 11 G. G. Boeschoten, Soest, KL Engendaalweg 52 A. A. Bonte koe, Hilversum. Noorderstr. 59 G. K. Boon en fam., Oegstgeest, Ln. v. Oud Poel geest 8 G. C. T. v. Dorp, Katwijk, ter rein Zeehospitium A. J. Duijndam en fam., Noord wijkerhout, N. Duinstr. A. Ehchholtz, Haag, Ln. v. Meerdervoort 299a H. G. de la Fontaine Verweij, Amster dam, J. Luykensstr. 28 Th. F. A. Funke, Haarlem, Verspronckweg 105 B. A. Gie- teling, Haag, Fuchsiastr. 176 W. Glasber gen, Oegstgeest, Abspoelweg 3 J. de Graaf, Utrecht, J. v. Ruisdaelstr. 18bis H. Gramberg, Haag, Frankenslag 39 E. Hal- bertsma, Leeuwarden, Groningerstr.weg 74 J. C. Pansier-Heeren en fam., Oegstgeest, H. Morschweg 10 J. Jorna, Delft, Burg wal 20 A. M. Kaatee, Haag, Stuyvesant- straat 207 A. A. Kaatee, idem Z. Ka merling en fam, Leeuwarden, Groninger str.weg 74 J. E. Karamoy en fam., N.-O. Indië M. Karwoer, idem J. A. Koedijk, Rijssen, Wierdenschestr27 F. J. Leu- sink, Leerdam, Laantje 26 C. A. v. Mais- sen en fam., Oegstgeest, de Kempenaerstr. 103 A. M. v. d. Meer, Heerlen, Trebeek E. Nahlik, Bottrop C. A. G. Nass, Haag, Ananasstr. 118 J. C. G. Visser- Paats, Delft, Zuideinde 55 J. Ros, Haag, Schenkweg 376 J. W. Rijnbende en fam., Vught, Wilhelminalaan 5 J. M. Schouten, Eindhoven, Waterroosstr. 52 D. v. d. Scheer, Oegstgeest, Ch. de Bourbonln. 1 K. E. H. Schroer, Oegstgeest, Ln. v. O. Poel geest 2 G. Schuijff, Rotterdam, Rös. Manzstr. 22c N. Smit en fam., Haarlem, aan boord Oost Vest J. J. Speelman, Monster, Molenstr. 186 R. E. Verbeek, New York C. J. Vermeij, Oegstgeest, Ln. v. O. Poelgeest 8 J. C. Visser, Oegstgeest, Deutzstr. 16 Wed. J. Riddering-de Vries, Haag, Danckertstr. 13 A. v. Selm-Waas dorp, Hilversum, Cometenstr. 25 J. Th. Werker, Haag, Schoutenstr. 24 A. W. Weij, Spijkenisse, Havenkade 67 J. A. Wildenburg, Oegstgeest, Geversstr. A. G. Wolvenne. Egmond a. d. Hoef J. Zwaan, Haag, P. Gabriëlstr. 135. Op LI. Zaterdag is door een aantal leden van de vereeniging „De Princevlag" deel genomen aan de Nationale bloembollenmar- schen der „L. S. C.". In den bepaalden tijd is deze afstand van 30 km. geloopen, zoodat elk der deelne- menden ontving een geëmailleerd blauw wit vereenigingskruis met lint. Aangezien deze tocht door allen in club verband volbracht is, werd ook nog ver strekt een vereenigingsprijs, plus een di ploma voor de mooiste groep. In Leiden gevestigd: C. W. de Blois, dienstbode, Oegstgeester- laan 24. J. Boevé, dienstbode, Meloen- straat 22. C. J. Breedeveld, huishoud ster, Kolfmakersteeg 5 Th. J. de Bruijn en Fam., koopman, Plantsoen 37a. D. J. Ohristiaanse, bouwk. ingenieur, Stadihou- derslaan 25. A. E Denekamp, Rijnsb. weg 62. T. v. Diggelen, verpleegster, Roodlborststraat 53. W. W. Dijkstra, va rensgezel, Zw Handspoort 9. A. M. Go- dee, verpleegster, Rijnsb. weg 113a. Wed. J. H. M. Snijers-de Groot, Hooigracht 13-27, P. Grootenworst en Fam., reiziger, Meloenstraat 22. J. M. W. Hering, Don- kersteeg 19. E. v. d. Heuvel, Langebrug 38. I. H. Bodijn-Hirsch, Brederostraat 16. J. Jongbloed-v. d. Hoven en Fam., Me loenstraat 3. J. H. v d. Heuvel, Sigaren maker, Heerengracht 67. G. Keereweer, fabr. arb., Pr. Steynstraat 19a. H. Koch en Fam., journalist, Rijnsburgerweg 15. M. C. de Kramer, verpleegster, Rijnsburger weg 46. A. M. de Lange, dienstbode, da Costrastraat, 39. J. C. Lubbers, dienst bode, Lijsterstraat 3. C. P. v. Nes en Fam., chirurg, Oegstgeesterlaan 3. E. J. Nijhoff, verpleegster, Rijnsburgerweg 10. J. C. Overdevest, inpakster, Atjehstraat 63. E. v. d. Pol, dienstbode, Oegstgeesterlaan 3. M. J. Poot, machinist Gr. Vaart, Oude Rijn 24. M. E. Prins, dienstbode, Groene- steeg 46. M. P. Prins Visser, verpleeg ster, Terweepark 3. P. M. Rewiersma, dienstbode, Breestraat 99. P. L. Rosdorf en fam., opperwachtmeester art., Breestr. 103. P. M. v. Santen, 11. verpleegster, Haarlemmerweg 49b. G. Slagmolen, ont vanger R.D.B., Oegstgeesterlaan 32. J. A. Slump, verpleegster, Rijnsburgerweg 113a. H. Baron de Smeth, Breestraat 112. J. M. C. Schenk-Stakenfcurg en Fam., Tomatenstraat 20. P. C. Ver laan, dienst- RECHTZAKEN DE INBRAAK BIJ DEN BURGEMEESTER VAN VOORSCHOTEN. De 38-jarige letterzetter H. B., afkomstig uit Polen, thans ged. m de strafgevangenis te Arnhem, stond terecht ter zake van dief stal. B. wordt verdacht in den nacht van 20 op 21 Aug. 1930 te hebben ingebroken in de woning van den burgemeester der ge meente Voorschoten, alwaar hij na een raam te hebben opengeschoven, het ge heele huis heeft onderzocht en ten slotte met medeneming van slechts een schaar te zijn vertrokken. De burgemeester verklaarde als getuige dat in den ochtend voor het huis een mand je onder het geopend raam stond. Er werd behoudens de schaar niets vermist. De Leidsche rechercheur J. Berger heeft vingerafdrukken op het raamkozijn aangetroffen, welke later van B. afkomstig bleken. De inspecteur van politie J. M. Waltman uit Den Haag, heeft de vingerafdrukken vergeleken met twee duimafdrukken van B., waarbij hij 18 punten van overeenkomst vond, terwijl verschilpunten niet werden aangetroffen. Verdachte stelde deskundige verschillen de vragen. President: U schijnt de bijvakken van Uw werk ook goed te kennen. Verdachte: Ik heb meermalen met vin gerafdrukken te doen gehad.... President: Ja, dat geloof ik. Dr. J. P. L. Hulst uit Leiden werd als deskundige gehoord op verzoek van den verdediger Mr. Huijgens, met betrekking tot de waarde van vingerafdrukken. Ge tuige antwoordde op een vraag van den verdediger, dat men omtrent het tijdstip waarop een vingerafdruk is gezet, niets met zekerheid kan zeggen. Uit de aan desk. getoonde foto's leidt hij af dat vaststaat dat de vingeradrukken die van B. zijn. De agent H. uit Voorschoten heeft in den tuin van een woning een zwakken afdruk van een voet gevonden. Get. kan niet ver klaren van wie die afkomstig was. De rechercheur de Jong heeft in 1931 B.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2