DINSDAG 16 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 15 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Geboren: Jacob, z. van C. A. van Oeveren en J. Soheij grond Roelof, z. van D. Blom en M. Buis Jan, z. van K. van der Meer en T. N. Clement Jacoba Cor nelia, d. van N. A. de Heij en G. Scheun- hage Anna Adriana, d. van A. van Groe ningen en M. van Es Johannes Bartho- lomeus, z. van J. B. de Jong en W. Grau- welman Jan Dirk, z. van C. J. Werkho ven en M. Dijksman Johannes Antho- nius, z. van H. S. v. d. Putten en J. H. W. Kampkes Arendje Pieternella, d. van C. P. J. de Snaijer en S. van Einden. Ondertrouwd: J. H. Verbruggen 30 j. en M. M. M. Baars 28 j. Getrouwd: S. H. Brust 27 j. en C. E. Arentsen 28 j. M. J. Verbeek 28 j. en H. T. Rooesndaal 25 j. H. den Hollander 26 j. en W. Verbeek 23 j. Overleden: Cornelis Bus 63 j., geh. met J. Bon Jacoba Cornelia, 1 dag, d. van N. A. de Heij en G. Scheunhage. Gevestigd: Reinold C. Klijn van Oostvoorne Willem D. van Os van Rot terdam Jacob Postma van Alkmaar Hendrik Reuman van Amsterdam Willem Roos van Amsterdam Gerard Schoenma ker van Haarlem Willem Uriot van Rot terdam Johannes Visbeen van Haarlem Matthijs P. Voogt van Amsterdam Hender ik us Warring van Amsterdam Jan C. Wendels van Amsterdam Gerrit W. Groenendijk van Rhoon Wilhelmus L. Paschedag van Amsterdam Jan van 't Hul van Ermelo. Vertrokken: Hermanus S. A. Wie- gers naar Hillegom Geertruida Glint- kamp naar Haarlem Catharina van Overbeeke naar Amsterdam Wed. Th. F. Janssens naar Aalsmeer Johannes Goosen naar Aalsmeer Wed. Th. M. Vreeburg naar Alkmaar Peter J. H. Ekers naar Nederweert Arend Hoeksema naar Amsterdam Johannes G. Sluis naar Alphen aan den Rijn Jacoba Blekker naar Heemstede Antonia Dreher echtge. van J. P. Bruder naar Amsterdam Klaas Blaauw, naar Weesperkarspel Johannes Kolkman naar Westzaan Maria Th. Dan- nijs naar Hillegom. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag van de gehouden stemming ter vaststel ling der 6 eerste plaatsen op de lijst der R. K. Staatspartij voor den Gemeenteraad is als volgt: J. van den Berg Wz. 236 stem men, M. Braun 57 st., J. v. d. Burg Cz. 60 St., H. Buschman 167 st., N. Hulsebosch 32 st., N. H. de Klerk 136 st., H. Lange- veld 73 st., E. Oostdam Hzn. 306 st., E. Oostdam Jac.zn. 161 st., J. W. v. Parera 206 st., J. Peters 28 st., J. v. d. Slot Az. 42 st., H. Machmang 94 st., C. v. d. Klauw 410 st., P. G. Koelewijn 41 st., H. W. Looije- stijn 69 st., A. H. van Noort 273 st., J. P. v. d. Ploeg 66 st., M. Smit 103 st., M. v. d. Togt 39 st., J. v. d. Voet 383 st. De volgorde van de eerste 6 plaatsen is: 3. E. Oostdam Hzn., 2. C. v. d. Klauw, 3. J. v. d. Berg Wzn., 4. J. v. d. Voet, 5. J. W. van Parera, 6. A. H. van Noort. OUDE-WETERING. Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag van de gehouden stemming tot aanwijzing van candidaten voor de as. Gemeente raadsverkiezingen is als volgt: Jos. Pen ning de Vries 62 st. en G. H. Rotteveel 28 stemmen. ROELOFARENDSVEEN. Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag van de gehouden stemming voor de gros lijst van candidaten in verband met de a.s. Raadsverkiezingen luidt als volgt: P. C. G. van Dooren (aftr.) 158 st., J. P. Hoogenboom (aftr.) 217 st., P. H. Huig- sloot 143 st., P. de Jong Cz. (aftr.) 233 st., H. van Klink Jz. 104 st., J. J. de Koning (aftr.) 220 st., L. van der Poel 76 st. en W. Rietbroek (aftr.) 204 stemmen. Van onwaarde 125 stemmen. Voor Nieuwe-Wetering was de uitslag de volgende: J. A. van den Broek (aftr.) 279 St., M. Spring in 't Veld 13 st. en J. Straathof Cz. 57 stemmen. STOMPWIJK. Propagandaclub. Onder flinke belang stelling hield de Propagandaclub „St. Pau- lus" den laatsten cursusavond in dit sei zoen. Het eerst sprak de heer Frank v. Rijn over de eenheid van de R.K. Staats partij. Dan sprak de heer Van der Meer ova- de belangrijkheid der taak van de Provinciale Staten. Hierna kreeg het woord de Geest. Adviseur, Kap. Klaver. Wij leven, aldus spr., in een tijd van ver anderingen op elk gebied. We staan tus- schen het oude en nieuwe. In een tijd zon der veel bezinning. Het gevaar is dan ook niet denkbeeldig, dat ook wij daarvan de invloed ondergaan. Zoozeer zelfs, dat het ons de groote beginselen kan doen verge ten, de beginselen die waar en blijvend zijn. Het leek mij goed, aldus spr., van avond daarover iets te zeggen naar aan leiding van de verkiezingen. Kort samen gevat is het een woord van haat en een woord van liefde. Zijnde en levende mèt en voor Christus, weten wij dat Hij allen heeft bemind, maar één ding heeft gehaat, ni. het kwaad, de zonde, de dwaling m.a.w. dat, wat tegen Zijn leer inging, daar heeft Christus zich nooit meer verzoend. Wat volgt daaruit? Dat wij, die met en Voor Christus zijn, als zijn trouwe leerlin gen datzelfde moeten haten, het kwaad, de zonde en de dwaling, dus alles, wat tegen Christus is, tegen Zijn Kerk, tegen den Paus, tegen de Bisschoppen, tegen de Ker kelijke leiding, moeten wij verfoeien en haten. Immers over de Kerkelijke leiding heeft Christus gezegd: Wie u hoort, hoort Mfj. Wie u versmaadt, versmaadt Mij. Zoo vinden we in het verleden vele groote man nen, die aldus gehandeld hebben. Ik denk b.v. aan een H. Augustinus, van wien het woord is, dat wij de dwaling moeten ha ten, de dwalenden echter beminnen. En hij heeft 't in toepassing gebracht. Uit liefde tot Christus en Zijn Kerk, uit liefde tot de zielen, heeft hij in woord en geschrift, en om met Paulus te spreken: te pas en te on pas, met al de kracht die m hem was, met al het vuur van zijn harstochtelijk gemoed, met de vlijmende scherpte van zijn ver stand, zich verzet tegen elke dwaling van zijn tijd. Zoo moet die haat ook onze haat zijn, haat tegen elke dwaling, tegen elke bewe ging, die ook maar in iets raakt aan Chris tus, aan Zijn Kerk of beleving van onze christelijke beginselen. Daarom haten en bestrijden wij het liberalisme, het com munisme en socialisme. En ook de beweging, die vandaag meer bijzonder haattheorieën verkondigd. Daarom haten en bestrijden wij het nationaal-socialisme en de N.S.B. Allereerst dus, omdat zij de leiding van de Kerkelijke Overheid niet wil volgen, en omdat zij valsche beginselen heeft. De Kerkelijke Overheid vraagt immers, tot behoud onzer verworven godsdienstige vrijheden, voor alles en ondanks alles toch onze katholieke eenheid te bewaren, ook op staatkundig gebied. In haar program verkondigt de N.S.B. een staatsleer die in strijd is met de van Christus ontvangen rechten der Kerk, n.l. het Staatsabsolutisme, wat leert, dat de rechten van staat gaan boven die van de Kerk. Zij zal de Kerk voorschrijven hoever zij gaan kan. Waar zal dan de Kerk terecht komen, als zij eenmaal zich moet voegen naar een staatsbestuur dat tegen Christus is b.v. in Duitschland? Zal zij dan niet on derdrukt en tegengewerkt worden? Natuur lijk! Zij hebben hun beginselen en zullen die doorvoeren; het zijn niet de onze.. Naast het woord van haat een woord van liefde. We moeten de dwalenden beminnen. Liefde, zegt Christus, moet ons kenmerk zijn. Ook de menschen, die verkeerde be ginselen huldigen, moeten we beminnen. Gij kunt dat doen door uw propaganda voor 't goede en hen te overtuigen van hun ver keerd standpunt en ze zoo te winnen voor het goede; vooral echter door het gebed. Aan het slot van den avond heeft de voorzitter de sprekers dank gezegd en een aanmoediging gericht tot de toehoorders voor de as. verkiezingen. TER AAR. Einduitkeering. De slotuitkeering voor de leden van de Centrale Veiling zal nog deze week plaats hebben en wel Don derdag voor het rayon Ter Aar en Zater dag Amstel en Kwakel. Het uit te keeren bedrag bedraagt zoo ongeveer f 12.500. WASSENAAR. Jaarvergadering Wit-Gele Kruis. Maandagavond werd, onder leiding van den voorzitter van de plaatsel. afd., den heer H. C. J. van Os, in het R. K. Vereeni- gingsgebouw de jaarvergadering gehou den. Na opening met den chr. groet volgde een welkomstwoord, waarna de voorzitter, memoreerend het steunen van het werk, allereerst dank bracht aan het Comité van Actie voor de gehouden Wit-Gele Kruis- week. Die week was een actie die aan spoorde tot liefdadigheid, hulp aan zie ken en t.b.c.-bestrijding. Het blijde geven in deze moeilijke tijden zal hiernamaals rijke belooning vinden. Spr. dankt allen die op eenigerlei wijze aan het welslagen der week hebben meegewerkt. Vervol gens prijst de voorzitter het werk der zus ters en concierge, die op te roemen wijze haar plicht hebben vervuld, waarna hij ook dank bracht aan Geestelijk Adviseur en Medisch Adviseur voor de gegeven ad viezen. Notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. De periodiek aftredende be stuursleden, Mevr. v. d. Weijden en de hee- ren v. Os en Knijnenburg, werden bij ac clamatie herkozen. Tot leden der verificatie-commissie wer den gekozen de heeren B. J. van Schie en J. C. Hoogeveen. Tot afgevaardigden naar de vergadering van den Z. H. Bond v. h. W. G. Kr. op 25 April as. te den Haag, werden gekozen dr. Paanakker en mej. Corel. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer J. J. van.Duuren, dat met dank gewag maakte van het tijdelijk waarnemen van het secretariaat door den penning meester, ontleenen wij de volgende ge gevens: Wijkverpleging: ingeschreven patiënten 191, verpleegbezoeken 3818, Maatsch. be zoeken 166, huisbezoeken 227, uitgeleende artikelen 592 aan 328 patiënten. T.B.C.-bestrijding: onder toezicht 53 ge zinnen met 58 patiënten. Afgelegde huis bezoeken 492, Maatsch. bezoeken 17. Uit gezonden naar Sanatorium 4, terug 7. Kraamverpleging: Verpleegbezoeken 390, huisbezoeken 96, hulp heele dagen 131, hulp dag en nacht 150, hulp in de huis houding 24. maatsch. bezoeken 18. Zuigelingenzorg: gehouden zittingen 25, verstrekte consulten 184, huisbezoeken 102. Het verslag besloot met dank aan allen die van sympathie deden blijken en met den wensch, dat alle katholieken zouden toetreden. Het jaarverslag van den penningmees ter, den heer P. J. A. Alkemade, ver meldde, inclusief een saldo, een jaaront- vangst van 7545.85. De uitgaven bedroe gen 7327.76. Saldo 218.09. Het totaal tekort was 1132.08. De voorzitter bracht hierna dank aan de leden van de vorige verificatie-commissie, de heeren J. C. Hoogeveen en J. S. M. Wubben. Dan deed de heer J. C. Hoogeveen, pen ningmeester van het Comité van Actie der gehouden Wit-Gele Kruis-week, verslag daarvan, waarna hij onder luid applaus het batig saldo daarvan aan het bestuur overhandigde, zijnde f 1515.17. Voor dit prachtig resultaat in uiterst moeilijke tijdsomstandigheden, brengt de voorzitter nogmaals hartelijk dank. Hoezeer de leden met het werk van het Wit-Gele Kruis meeleven, bleek duidelijk bij de rondvraag waarin diverse middelen aan de hand werden gedaan voor verbete ring der financiën, o.a. ieder jaar een W.-G. Kr.-week, het afstaan van voorwer pen van huisvlijt voor een verloting, actie door de Prop. club enz. enz. Ook vanuit de vergadering werd aan de Zusters en het bestuur dank gebracht voor de lof waardige arbeid. Voorts kwamen in de rondvraag nog ter sprake een nieuwe tak van werkzaamheid, n.l. geestelijke volks gezondheid, in overleg met vereenigingen die gedeeltelijk dat werk reeds doen, het Zuigelingen consultatiebureau, alsmede het werk der kinderuitzending. Zes kin deren zijn momenteel uitgezonden en nog 6 zullen volgen. De resultaten der uitzen ding zijn zeer gunstig. Wederom kwam het verlangen naar vo ren, dat katholieken ook tegenover niet- katholieke geneesheeren erop zullen blij ven staan, dat zij eventueel worden opge nomen in katholieke ziekenhuizen, ook wat kraamhulp betreft, hetgeen temeer eisch kan zijn, nu men voor dit laatste niet meer gratis wordt opgenomen in het Acad. Ziekenhuis te Leiden. B\j dit ver langen, katholieke hulp voor katholieken, sluiten wij ons van ganscher harte aan. Laten de katholieken ook ten deze daad werkelijk toonen, dat zij voldoende rug- gegraat bezitten om wat zij verlangen, ook doorgevoerd te krijgen. De zeer nuttige vergadering, volop blijk gevend van hartelijk medeleven, werd met den chr. groet gesloten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Prijsuitreiking Landstormwedstrijden. Op de trouwzaal van het „Huis der Ge meente" werden gisteravond onder groote belangstelling de prijzen uitgereikt van de gehouden schietwedstrijden van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Alvorens hiertoe over te gaan, richtte de voorzitter der plaatselijke commissie, de heer W. J. Sprey, een kort openingswoord tot de tal rijke aanwezigen. Spr. heette allen wel kom, inzonder Majoor Boots, comman dant der afdeeling Z.-H. West, wiens te genwoordigheid hij op hoogen prijs stelde. Met voldoening wees spr. op het prachtig verloop van den gehouden wedstrijd, de groote deelname en het uitstekend schie ten der schutters. Bijzondere dank bracht spr. aan den plaatselijken leider, den heer L. Verleun, benevens aan de wedstrijd commissie voor hunne bemoeiingen voor het groot aantal beschikbaar gestelde prij zen. Majoor Boots, aan wien door den voor zitter werd verzocht zich met de prijsuit reiking te willen belasten, voldeed hier aan gaarne, doch verzocht eerst nog even het woord. Spr. brengt dan dank voor de vriendelijke woorden tot hem gericht, 't Is spr. steeds een genoegen in Alphen te komen, omdat naar zijn overtuiging van deze afdeeling met haar 348 leden, als 't noodig is, niemand zal achterblijven. Spr. brengt dank aan degenen, die de prijzen beschikbaar stelden en daardoor de ka meraadschap hebben bevorderd, aan den heer L. Verleun en de leden der plaatse lijke commissie. Met voldoening wijst spr. op het feit, dat de afd. Alphen zooveel goede schutters telt. Tot slot dringt spre ker er met klem op aan, zich niet te laten verleiden door de schijnschoone leuzen der N. S. B., doch als goede landstormers trouw te blijven aan God, Vorstin en Va derland. Hierna werd overgegaan tot de prijs uitreiking, waarvan wij de winnaars reeds eerder hebben vermeld. BOSKOOP. Geboren: Hendrik z. van H. Groe nendijk en M. Koole. Overleden: Jeanne Christina Elisa beth Oosthoek, echtg. van E. H. Grooten- dorst, 32 jaar. LEEST DE ADVERTENTILS IN U W DAGBLAD ZOETERWOUDE. R. K. Bond van Oud-Cursisten. Bo- vengenoemden bond hield weer een bij eenkomst in 't patronaatsgebouw, waarbij de heer J. Schouten een inleiding hield. Eigenlijk stond op de convocatie vermeld lezing met lichtbeelden, maar de heer Schouten deelde mede, dat de gewenschte filmpjes niet waren te bekomen, zoodat spr. nu eerst een inleiding zal houden en daarna ter opluistering nog enkele film pjes zal geven. Spr. zal vanavond geen theorie maar alleen practijk behandelen aan de hand van gegevens, welke hier uit Zoeterwoude verzameld zijn. Als onder werp had spr. gekozen: landbouw in crisis tijd. De eerste vereischte voor een land bouwer in crisistijd is rekenen en denken, anderen zullen zeggen: werken en geld toegeven. Misschien is daar wel iets van waar, maar we moeten dan ook trachten, om dat verlies, als 't dan niet op te heffen is, dan toch zoo gering mogelijk te maken. Op de eerste plaats moeten we trachten de opbrengst van ons land zoo hoog moge lijk op te voeren. Wanneer een boer met stalmest toemaakt, enkele doen dit jaar lijks, anderen om 't andere jaar, meent men dat dit al ruim voldoende is. Spr. heeft echter dezen winter enkele gegevens binnen gekregen, waaruit blijkt dat ge woonlijk 20 a 30.000 K.G. per H.A. gegeven werd; spr. toont met cijfers aan dat er door de groei nog belangrijk meer aan den grond onttrokken wordt, zoodat een paar balen kunstmest nog best rendabel kan zijn. Door de proefvelden door deze ver- eeniging hier in Zoeterwoude gehouden, is gebleken dat de opbrengst met verhoog de giften kunstmest zoo ongeveer tot 't dubbele is op te voeren. We moeten ech ter niet eenzijdig bemesten. Over 't alge meen begint men de stikstof wel te waar- deeren, ook de fosfor begint erin te komen wanneer we echter de kali vergeten groeit de plant wel, de celvorming heeft wel plaats, maar de celvulling met zetmeel- waarde ontbreekt. Spr. vergeleek een der gelijke groei bij een boer, die stallen bouwt maar er geen vee voor heeft. We moeten dus volledig bemesten, willen we aan een zoo hoog mogelijke opbrengst ko men. De tweede vraag is nu, wanneer we de maximale opbrengst bereikt hebben, wat beginnen we met al dat gras? Tweemaal zooveel vee houden? Neen, want dan wordt de rekening van den melkboer in den winter, waar wij toch al mee beladen zitten, ook verdubbeld. Tweemaal zooveel hooi winnen is ook niet gewenscht, maar wel betere kwaliteit hooi. Spr. is van mee ning, dat er over 't algemeen nog te laat gemaaid wordt. Door dit late maaien krij gen we wel een massa ruwvezel, maar 't eiwitgehalte loopt sterk terug, terwijl 't zetmeel minder verteerbaar wordt. Wan neer we echter zoo vroeg moeten maaien, is 't weer misschien nog niet geschikt voor hooibouw, dan kunnen we echter al tijd nog inmaken. Spr. behandelt dan enkele methoden van inmaken. Allereerst de oude warme methode waarbij 't gras eenvoudig op een hoop gereden wordt, door de broei ontwik kelt zich 't melkzuur, dat dan 't bederf tegengaat. Door die omzetting en de hooge temperatuur gaat er echter nogal wat voedingswaarde verloren. De tweede me thode is de z.g. Finsche methode, hierbij wordt 't gras in een betonnen silo gedaan en met zoutzuur geconserveerd. In Noord- Holland is vorig jaar een proef genomen om met 't wei en de karnemelk van de zuivelfabrieken 't gras in te maken, welke proef vrij goed geslaagd schijnt te zijn. Daarna behandelde spr. in 't kort nog even de wijze van voeren in den winter. Spr. is van meening, dat er over 't alge meen te veel krachtvoer, althans te veel eiwitryk voer gegeven wordt. Spr. had dezen winter een voederransoen gehad, waarbij aan 23 koeien levend gewicht on geveer 500 K.G. met een gezamenlijke melkgift van 150 L. per dag gegeven werd 100 K.G. hooi, 72 K.G. stroo, 240 K.G. bie ten, 36 K.G.grondnoten en 30 K.G. lijn- meeL Op spr.'s advies werd de hoeveel heid grondnoten en lijnmeel beiden terug gebracht op 20 K.G. terwijl de hoeveel heid suikerbieten iets werd opgevoerd, waarna de melkgift steeg, wel een bewijs dat hier duur en ondoelmatig werd ge voerd. Spr. wekt nogmaals op om maar niet raak te voeren maar met rekenen en denken zoo zuinig mogelijk trachten rond te komen. Daarna werden enkele filmpjes gegeven over kippenhouder ij, bloemisterij en boschbouw, welke erg in den smaak vie len. De voorz. dankte hierna den heer Schouten voor zijn mooie en leerzame le zing en sloot de vergadering op de ge bruikelijke wijze. De nieuwe spelling. Door het gemeen tebestuur is besloten met ingang van 1 Mei as., begin van het nieuwe school jaar, op de openbare lagere school de spelling March ant in te voeren. Een goede daad. De onderlinge Brand waarborg Mij. heeft op hare jongste ver gadering beslaten aan het plaatselijk cri siscomité een bedrag van 100.te schenken. Een voorbeeld dat navolging verdient. Emmabloempje. 2en Paaschdag en Woensdag 23 April as. zullen door eenige jonge dames, die aich daartoe bereidwillig beschikbaar hebben gesteld, de Emma- bloempjes ten verkoop worden aangebo den. De opbrengst is bestemd voor de plaatselijke afdeeling tot bestrijding der t.b.c. Een ieder steune deze vereeniging door het koopen van zoo'n bloempje. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMT MAATSCH. NEDERLAND. ENGGANO vertr. 13 April van Beira n. Macassar (in ballast). POEL AU TELLO (uitr.) pass. 13 April Perim. TAJANDOEN (thuisr.) vertr. 14 April van Batavia. KON. NED. STOOMB. MIJ. AGAMEMNON vertr. 14 April van Gi braltar naar Rotterdam. BARNEVELD vertr. 14 April van Cura sao naar LiverpooL BACCHUS arr. 15 April van Lissabon te Setubal. CALYPSO arr. 15 April van Bari te Ca- toma. COSTA RICA (uitr.) arT. 12 April te Cristobal. HERMES vertr. 13 April van Pireaeus naar Salonika. ORPHEUS arr. 15 April van Amsterdam te Kopenhagen. PLUTO arr. 15 April van Amsterdam te Gothenburg. RHEA arr. 15 April van Dantzig te Ko penhagen. VESTA vertr. 13 April van Livorao naar Napels. KON. HOLL. LLOYD. S ALL AND (uitr.) arr. 15 April te Rio Janeiro. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. ROGGEVEEN, vertr. 12 April van Ma nila naar Saigon. HOLLANDAMERIKA-LIJN. DRECHTDIJK, Roterdam-Pacific arr. 12 April te Curacao. LOCHKATRINE, Seattle naar Rotter dam; arr. 14 April te Liverpool. STATENDAM vertr. 13 April van New York naar Bermuda. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DJAMBI (thuisr.) pass. 14 April Point de Galle. GAROET (thuisr.) pass. 15 April Ou es- sant. INDRAPOERA arr. 15 April van Batavia te Rotterdam. KOTA BAROE arr. 14 April van Bremen te Rotterdam. KOTA GEDE (thuisr.) 14 April v. Port Said; 18 April nam. te Genua verwacht. SIBAJAK (uitr.) arr. 15 April te Bela- wan. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALPHACCA (thuisr.) vertr. 14 April van Bahia. ALWAKI (thuisr.) vertr. 13 April van Buenos Aires. STOOMVAART MU. OCEAAN. ACHILLES arr. 12 April te Yokahama. DIOMED, Japan-Rotterdam arr. 13 April te Sjanghai. MELAMPUS, Amsterdam-Batavia pass. 14 April Dungeness. PATROCLUS, Japan-Rotterdam arr. 14 April te Dairen. PELISANDER arr. 14 April van Swan sea te Liverpool. EMZETCO LIJN. JONGE JACOBUS, Rotterdam-St. Louis du Rhone pass. 14 April Dungeness. VEREENIGDE NED. SCHEEPV. MIJ. (HollandBr.Indië Lijn). HOOGKERK (thuisr.) arr. 14 Aprü te Antwerpen. (HollandOost Azië Lijn). MEERKERK, (thuisr.) arr. 15 Aprü te Genua. DE LUCHTRQOVF.RS V" HOITIKA. 269. Zoo, geloof je dat! Nou, als het erg was, zou je net wel voelen en van au-au-piepen. Dus dat valt mee! Waar zijn de anderen? Wie anderen? Piet vertelde met wie hij op weg was gegaan. Ja, kereltje, het spijt me, maarre.... ik moet het wel zeggen, die zijn allemaal verongelukt en ons mooie filmkamp is ook totaal verwoest. Piet sprong overeind en barstte in snikken uit. 270. Nu was hij zijn goede, trouwe vrienden dus kwijt. Hoe kwam hij nu ooit weer thuis. Hij snikte, zooals hij nog nooit in zijn leven gedaan had. Het mannetje werd er door aangedaan en in zijn goedheid om Piet te kalmeeren wist hij niet beter te doen, dan hem een emmer water over het hoofd te gieten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 15