HULP IN NOOD ZATERDAG 13 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BUD. - PAG. 14 AFDEELING LEIDEN R. K DIOC. VROUWENBOND. Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mejuffrouw LAURA WERY, Pieterskerkkoorsteeg 15, Leiden; Zr. L VAN DEN ABEELEN, Willem de Zwijger- wan 23, Oegstgeest; Mevr. FEHMERSBOER KNOTTNERUS, Warmonderweg 37. DE DOORBOORDE HANDEN. Er is iets, waar ik telkenmale mijn oogen op laat rusten, als ik in mijn kamer voor het oude kruisbeeld sta: het zijn de door boorde handen! Ze wekken zoovele gedachten op! Eens waren het kleine zachte kinderhanden, ge heel gelijk aan die, welke men op een plaat afgebeeld ziet, die midden tegenover het kruisbeeld hangt. Het kindje Jezus ligt op een timmermans- schaafbank. Met blonde haren en roode wangen slaapt het. Naast Hem zit Zijn Moeder en drukt die kleine handen aan haar lippen, maar Zij staart voor zich uit met een ongeruste, bijna angstige uitdruk king in haar oogen en een traan biggelt over haar wang. Zoo hebben ze er eens uitgezien, die han den, welke ik nu aan het kruis zie, door boord met groote grove nagels, stuk ge scheurd en bloedende. Ze waren even zacht en fijn als de hand jes, die gij kust, als ge bij de wieg zit van uw slapend kind. En toen de handen van het kindje Jezus, de handen waren geworden, van een groo te sterke man: hoe werden ze toen niet ge bruikt tot alle goed, gewijd als ze waren, al van het begin af, tot den dienst van God en van de menschen! Hoe stilden ze niet de storm op het meer en de zwellende ba ren, hoe verdreven ze niet. de onreine gees ten uit de lichamen der gekwelde menschen en reinigden met herhaalde geeselslagen Gods tempel van alles, wat dien ontheiligde. Hoe dikwijls werden die handen niet tot God verheven onder het nachtelijk gefonkel der sterren, wanneer de Meester waakte en bad, terwijl al het andere sliep! Hoe dikwijls werden ze niet genezende en troostende op het hoofd gelegd van arme menschen, zoodat deze van hun ziekte be vrijd werden en hun smarten verdwenen! Hoe streelden ze niet de wangen der kinde ren en droogden ze de tranen der weduwe, hoe richtten ze niet de zondaars op uit het stof en openden voor de moordenaar de deur van het paradijs! En hoe werden ze niet ze genend opgeheven over.de aarde de laatste maal dat ze gezien werden in de hemelse he wolk, zoodat wij, waar we gaan, onder de gezegende handen kunnen wandelen. Waarom werden dan die handen zoo wreed doorboord, daar ze toch nooit iets anders deden dan goed? O, het was voor al het kwaad, dat wij menschen met' onze handen hebben bedreven. Het was, omdat wij onze handen niet gewijd hadden aan den dienst van het goede maar van het kwade; het was, omdat wij ze niet in gebed hebben opgeheven tot God, maar in trots tegen Zijn Wil, ze opgeheven om onze broe der te vermoorden en onze gevallen zuster te steenigen, om onkruid te zaaien op den akker van onzen buurman en zijn bezittin gen te rooven. Het was, omdat wij tot aan den rand, met bitteren drank den beker vulden, dien wij aan dorstige lippen boden en onze deur gesloten hielden voor den ver moeiden wandelaar op den landweg; het was omdat we zoo menig bloeiende tak ge broken. en zoo menig verbodene vrucht ge plukt hebben. Het was voor dat alles, dat Jezus' handen aan het kruis werden vast geklonken en de groote grove nagels er met hamerslagen werden ingedreven, wier klank dreunen blijft door de eeuwen heen en waarvan de echo nog gehoord zal wor den op den jongsten dag. De nagels, de na gels, dat waren onze zonden! Maar gelukkig voor ons, dat Jezus uit Zijn vrije wil, Zijn handen aan het kruis liet doorboren, want juist omdat dit geschiedde, kunnen ze voor ons tot zoo'n groote zegen worden. Nu dienen ze niet langer enkel voor zulke handelingen, als Hij er geduren de Zijn korte wandel hier beneden verricht te. Nu dienen ze tot het heil en de zalig heid van de geheele wereld- En hare macht kent geen grenzen. Uit „Voor Gods Aanschijn" van Nils Beskow. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. De sluitingsavond van dit seizoen zal ge houden worden op Donderdag 25 April in de kleine Stads zaal, ingang Aalmarkt, aan vang 's avonds 8 uur. Eén van de voornaam ste gebeurtenissen van dezen avond zal zijn het onthullen, wijden en uitreiken van de vlaggen aan de onder af deelingen. Daarna zal het zangkoor „Ruim Baan" het verdere gedeelte opvroolijken, niet zooals op 't pro gramma vermeld staat, onder leiding van mej. Timmerman, die wegens werkzaamhe den en studie ontslag nam, maar onder lei ding van mevr. Boyen-Kettler. We hopen, dat zeer veel van onze leden dezen avond present zullen zijn. Het programma van de verschillende zangnummers wordt in de zaal bekend gemaakt, 't Wordt een bonte avond, geen kunstavond, maar een gezel- 1 i'g e avond, waarin we ook met elkaar de vroolijke Hollandsche liedjes zullen mee IMTERPAROCHIEELE zingen. „Zingen is de lust van 't leven". In dezen tijd hebben we echt noodig, dat we, al is 't maar een avond, de vele „zorgen des levens" vergeten. Daarom, dames, het Be stuur rekent opu, u zult geen spijt hebben, als u dezen avond voor 't laatst in dit sei zoen, nog eens „uitbreekt" uit uw huishou den, en wellicht ook „uit de schoonmaak". ROOMSCHE VROUWEN! Op 29 April as. gaat er weer een proces sie uit Leiden naar Schiedam, ter eere van de H. Lidwina. Twee jaar geleden, bij gelegenheid van het 5e eeuwfeest van haar zalig afsterven was de naam St. Lidwina en Schiedam op ieders lippen. Dagelijks stonden er artikelen in de couranten, ofwel over haar wonder baarlijk leven en sterven, ofwel over de feestviering zelve. Hier in Leiden zelve heeft professor dr. Steger door een lezing met lichtbeelden zeer veel bijgedragen tot meer bekendheid van een en ander. Groot was dan ook het aantal processies. Op initiatief van Pastoor Beukers gingen uit Leiden ruim 400 deelnemers ter bede vaart, de Maagd van Schiedam ter eere, en aangemoedigd door dat eerste welslagen heeft het comité het vorige jaar weer een processie gearrangeerd, echter met minder sucoes wat het aantal deelnemers betreft. Dat moet dit jaar anders worden, want jammer zou het zijn als een devotie als deze door te weinig deelnamen zou moeten worden opgegeven. Te hooge kosten kan de meesten niet af schrikken, voor 2.40 is men uit en thuis, spoor, toegang tot de kerk, lunch en voor stelling, alles inbegrepen. Men heeft wel den Briel met zijn Mar telaren van Gorkum, doch dezen kwamen meest uit een ander Bisdom. Hier heeft men te doen met een Zuid- Hollandsche heilige. St. Lidwina werd ni. geboren 18 Maart 1380 in Schiedam, over leed daar in geur van heiligheid 15 April 1433, en is heilig verklaard 14 Maart 1890. Roomsche vrouwen, leden van den Vrou wenbond, gaat op Maandag 29 April a.s. in groote ge tal en mee naar Schiedam, om bij de relequiën van deze groote heilige vrouw Gods onmisbare zegen af te smeeken, opdat door Hare voorspraak bij vele an deren soms eigen intenties de benarde tijds omstandigheden waarin wij leven moge vér- beteren. H. A. M. C.—H. RJL VER. „HULP IN DE HUISHOUDING EN DE BABY". U kent toch allen onze vereeniging „Hulp in de Huishouding en de Baby" en 't mooie doel om arme kraamvrouwtjes wieg met uitzetje te geven, hulp aan te stellen, waar dit noodig blijkt en waschbehandeling te geven. Maar wat kost dit alles geen handen met geld en de bodem van onze kas is al dui delijk zichtbaar, waarom is er een loterij op toutfr gezet en moeten er 4000 loten ver kocht worden. Juist in den Vastentijd krijgt men een mooie gelegenheid weer eens goed te doen en een aalmoes te geven, offer dan eens spontaan. Kunt u niet veel missen, de loten kosten slechts 10 cent en vele klein tjes maken ook één groot. Is er nog niemand bij u geweest of vindt u dat u te weinig loten genomen heeft, dan kunt u ze nog graag krijgen bij de navol gende adressen, of stort u 't bedrag op 't girono. 173307 en vermeld u er dan bij voor loten Hulp in de Huish., dan worden ze u graag thuis bezorgd. Bij voorbaat onze har telijke dank. God zegene u. Loten verkrijgbaar bij de dames der Ver eeniging: Mevr. A. Bergers, de Laat de Kanterstraat 28; mevr. H. Colla, Mare 51; mevr. C. Creyghton, Rijnsburgerweg 149; mej. A. v. Deene, Hooge Rijndijk 76; mej. Th. Elshof, Hooge woerd 86a; mej. V. Hol- lants, Vischmarkt 3; mevr. J. v. Kampen hout, Haarl.str. 125; mevr. J. Manders, Oegstgeesterlaan 12; mevr. B. Simonis, Haar 1 straat 138a; mej. E. Timmerman. Kort Gal ge water 4; mevr. A. V7 ij ten burg, de Laat de Kanterstraat 3. Gironummer van de R.K. Ver. Hulp in de huishouding en de Baby is, let wel: 173307. LIEFDADIGHEIDS UITVOERING TEN BATE VAN „SANCTA VERONICA'. Op 3en Paaschdag zal er ten bate van onze kas een liefdadigheidsuitvoering gegeven worden, door dames en heeren van de Mesa-club, regie mevr. Steyger Asperslagh. Opgevoerd wordt „Zonsopgang", tooneelspel in drie bedrijven van Joh. v. Eekelen. 't Belooft een heel aardige avond te wor den en wij sporen dan ook een* ieder aan. zich tijdig van plaatsbewijzen te voorzien. U behoeft nu eens niet te geven, zonder er direct iets voor te krijgen; integendeel u krijgt „waar' voor uw geld en doet er te vens nog eens goed werk mede, want de HOE ONS RECHT ZEGEVIERDE. 3. Mgr. Zwijsen was dan verheven tot de Bisschoppelijke waardigheid. Hiermee steeg zijn invloed niet alleen in ons land, maar ook in Rome genoot hij een algemeen ver trouwen en daar sinds eenigen tijd de post van Internutius te 's Gravenhage vacant was, werd Mgr. Zwijsen met de waarneming ervan belast. Holland was echter in die da gen nog een missiegebied en Zwijsen kreeg nog een derde taak n.l. Vice-Superior der Hollandsche Missie. Zoo stond dan de vertrouweling van Ko ning Willem II als hoofd over bijna heel ons landelijk katholicisme. In zijn degelijke vastberadenheid, resultaat vari ernstig den ken en degelijk willen, bestuurde deze man de Kerk in ons vaderland en daardoor viel op Zwijsen het lot om in 1853 de hooge waardigheid van Aartsbisschop te ontvan gen. Het spreekt, da<t het herstel der Bisschop pelijke Hiërarchie zoo maar niet voor elkaar was. Reeds langen tijd leefde, vooral boven den Moerdijk, het verlangen, om Rome te overtuigen van noodige herziening en het stichten der Nederlandsche kerkprovincie. Het concordaa+ van 1827 moest vervallen en degelijke plannen werden opgestuurd naar de eeuwig stad om in ons land te krij gen een vaste hiërarchische indeeling. En ziet, de eenvoudige Zwijsen wordt dan de eerste Aartsbisschop van Utrecht na de her vorming. Overal was by de katholieken vreugde te bespeuren, maar April bracht den storm van verzet der andersdenkenden. Een ner veuze stemming hangt dan in regeerings- kringen, men wil zelfs eenigszins toegeven aan hun eischen door veranderingen aan te brengen, maar dan toont Mgr. Zwijsen de onneembare krachtpositie van zijn hooge functie en.... hij won het. De wind ging liggen! Zware zorgen rusten alsdan op zijn schouders. Daar moest gemaakt worden een dekenale- en paroehieele indeeling, aandacht moest geschonken worden aan ar menzorg en scholenbouw, nieuwe kerken moesten gebouwd worden en alles wat sa menhangt met het brengen en behouden der katholieke gedachten in alle lagen van het volk, het moest van den grond af wor den opgetrokken. O neen, de Aartsbisschop stond niet alleen, want overal groeide toch het bewustzijn der vrijheid, hoewel nog langen tijd de massa der katholieken angst vallig bleef. Men denke zich eens in, hoe in die dagen onze voorouders hebben ge werkt op den vaderlandschen grond van Willibrord en Bonifacius, van Jeroen en Sint Servaas, op dezen bodem, gedrenkt door martelaarsbloed. De striemslag van geloofsvervolging en loeiende beeldenstorm was van geslacht op geslacht overgegaan, drie eeuwen waren wij gebruikt als derde rangs-vaderlanders. En niets en niemand was gespaard in al die jaren. Maar dan, in 1853, begint de ware opbouw in sterk Godsvertrouwen. Mgr. Zwijsen, de stuwer en baanbreker, heeft zijn leven lang gezwoegd. Hij ook is de stichter van de groote zusters- en fra terscongregaties van O. L. Vrouw, Moeder van Barmhartigheid, die in alle wereldoor den en ook in eigen land zoo zegenrijk aan het onderwijs werken. In 1877 is deze groote vaderlander ge storven, maar het nageslacht heeft voort gebouwd aan een katholiek Nederland, waarvan Zwijsen de bogen spande en de lij nen trok. Deze groote en heilige Prins der Kerk is voor ons een lichtend voorbeeld van sterk geloof en moedigen strijd. S. M. Toen de Christus op aarde rondging leeraarde Hij het al aan de menschen; want altoos is het een onmogelijkheid ge bleken om aan twee menschen met tegen over elkaar staande meeningen gehoor zaam te zijn. Stoor je je aan den een, dan krijg je ruzie met den ander. Zoo is het in elk menschenleven, zoo openbaart het zich in de huisgezinnen en in elk organisme; waar menschen te KALENDER DER WEEK DE GOEDE WEEK. ZONDAG 14 April Palmzondag. In de palm wij ding en processie, welke evenals het uitdeelen der palmen behooren plaats te hebben voor de Hoogmis, viert de H. Kerk Jehus' triomf. Voor een oogenfolik vergeet zij hare boetestemming om Chris tus als haar Koning te huldigen door het herdenken en voor oogen stellen van Zijn glorievolle intocht binnen Jeruzalem. Voor ons is de processie een opwekking om aan Jesus' strijd en lijden deel te nemen, om eenmaal deel te hebben ook aan Zijn zegepraal. Mis: Domine. Geen Gloria. In de stille H.H. Missen het laatste Evangelie v. d. palmwijding. Credo. Prefatie v. h. H. Kruis. Kleur: Paars. N.B. Tot en met Witte Donderdag blijft de PsaLra „Judica" in de voetgébeden weg. Ook het „Gloria Patri" na de Introïtus en achter de „Lavabo" (gefbed bij de hand- De H. Mis vormt een schrille tegenstel ling met de Hosanna-jubed uit de palm wijding. De Introïtus stelt ons voor oogen den verlaten Heiland in diepe vernedering en gehoorzaamheid aan het kruis. Zijn Va der om hulp smeekend. Gehoorzaamheid, nederigheid en geduld moeten ook onze ge voelens zijn (Epistel), waarom wij dan ook vragen in het gebed. Het is de wil des Va ders, dat de Zoon zoo machteloos is tegen over Zijn vijanden. Daarom berust de Heiland daarin. Het loon, de opname in de hemel, zal niet achterblijven. Een aanmoe diging voor ons, als wij zien, hoe- dikwijls de braven door God gekastijd en de zon daars tevredenheid geschonken wordt (al thans uiterlijk) (Graduale). In het Offer torium klaagt de van alle troost verstoken Heiland, hoe zij Hem sipijzigen met gal en met azijn Zijn dorst lessen. Maar, hoe bit ter de lijdenskelk ook is, als de Vader wil, dat Hij die drinke. Zijn H. Wil ge schiede. (Communio). Geven ook wij ons geheel over aan de H Wil van God, dan zullen door ons kruisoffer onze fouten ge delgd worden. (Postcommunio). MAANDAG 15 April. Mis v. d. Maan dag: Judica. Geen Gloria. 2e gebed voor Kerk of Paus. Geen Credo. Prefatie v. h. H. Kruis. Kleur: Paars. DINSDAG 16 April. Mis v.d. Dinsdag: Nos autem. Verder alles als gisteren. WOENSDAG 17 Aprü. Mis v. d. Woens dag: In Nomine. Geen Gloria, 2e gebed v. d. H. Anicetus, Paus en Martelaar. Verder alles als op Maandag. DONDERDAG 18 April. Witte Donder dag. Gedenkdag van de instelling v. h. Al- lerh. Sacrament. Mis: Nos autem. Gloria en Credo. Prefatie v. h. H. Kruis. Kleur: Wit. N.B. Men lette op de veranderingen in de Canon (vaste lijst van gebeden) v. d. H. Mis, zooals aangegeven op de Witte Don derdag. De Liturgie van deze dag spreekt van vreugde en droefheid. Het kruisbeeld op het altaar is met een witte doek bedekt. Het orgel wordt gespeeld tot en met de Gloria v. d. H. Mis, onder het zingen waar van de altaarschellen en de kerkklokken luiden. De priester is gekleed met witte vreugdekleederen, want vandaag herden ken wij de instelling van het Allerh. Sa crament, de eerste H. Communie der Apos telen en hun priesterwijding. Maar het afscheid des Heeren en het droevig verraad van Judas maken dezen dag tot een droevigen dag en daarom wordt de altaarschel vervangen door de ratel, het orgel zwijgt evenals de kerkklokken tot aan de Gloria van de Paaschmis op Paasch- AUTOM AATi ROLFILMS Breestraat 79 hoek Diefsteeg Ontwikkelen en afdrukken voor Amateurs zaterdagmorgen. Nu Christus gaat lijden, verstommen alle vreugdeklanken. Alleen het kruisbeeld blijft staan voor het geopen de tabernakel. De ontblooting van het- al taar wijst ons er op, uat het onbloedig Of fer tijdelijk heeft opgehouden en het ont- kleede altaar is een treffend beeld van de verlaten Christus aan het kruis. VRIJDAG 19 April. Goede Vrijdag. Sterf dag van onzen Heer Jesus Christus. Van daag wordt geen H. Mis opgedragen. Al onze aandacht dient gevestigd op het bloe dig kruisoffer. Onder de plechtigheden: kleur: Zwart. In de zinrijke en hoogst indrukwekkende plechtigheden op Goeden Vrijdag bedoelt de H. Kerk ons voor oogen te stellen: Jesus aan het kruis, opdat wij, tot leedwezen ge stemd, ons hart zoo bereiden, dat wij de vrucht der verlossing deelachtig worden. Doordringen wy ons diep van onze schuld, - van Gods rechtvaardigheid en bidden wij om vergiffenis als vrucht van Christus' Lijden. j ZATERDAG 20 April. Paaschzaterdag. Bij de plechtigheden kleur: Paars. Bij de wijding van de paaschkaars: Kleur: WiL De plechtigheden en de H. Mis spreken ons van het Geheim der Verrijzenis van Christus, ons Hoofd en van de geestelijke verrijzenis van Christus* Lichaam (wijding van het nieuwe vuur en de paaschkaars) en ledematen (wijding van doopwater). In de twaalf profetiën wordt het tijdperk ons voor oogen gesteld, waarin de Aartsvaders verlangend uitzagen naar het nieuwe Rijk, dat Christus, de Messias, stichten zou en het menschdom nog niet deelachtig was aan de genade der verlossing. Aldus bereidt de H. Kerk ons voor opde hernieuwing van leven, welke zij viert in de heerlijke Paaschmis. (Epistel). Deze H. Mis werd vroeger opgedragen in de nacht van Zaterdag op Zondag. (Zie ge bed en Prefatie van Paaschen, waar moet worden ingevuld: „vooral in deze nacht"). „Alleluja! Lof aan God voor Zijn goed heid, uitstralend in de weldaad der verlos sing". (Tractus). N.B. In de H. Mis weer de Psalm „Ju dica" bij de voetgebeden. Geen Introïtus. Onder de Gloria luiden de altaarschel en de kerkklokken. Geen Credo. Geen Offer- toriumzang. Achter de „Lavabo" (gebed bij de handwassching) weer de „Gloria Patri". Men lette ook op de veranderingen in de Canon der H. Mis, zooals die staan aange geven op Paaschzaterdag. Geen Agnus Dei. Geen Postcommunio. Na de nuttiging de IN DE KERKEN DER E.E.P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. «Bisdom, behalve: DINSDAG. 2e gebed v. d. H. Franciscus; 3e v. d. H. Benedictus-Jozef Lalbre. ALB. M. KOK, pr. netto opbrengst komt ten goede aan de Stille Armen voor St. Veronica. De toegangsprijs is uiterst laag gesteld n.L 75 ct. en 50 ct.; dit bewijs van toegang is tevens programma, dus zijn er verder geen kosten aan verbonden. t' Is wel eens goed, na de Vasten een avondje uit te gaan; w ij hopen, dat u er deze avond voor houdt en kunnen u ver zekeren, dat u er geen spijt van zult heb ben. Wij zijn er u dankbaar voor! Kaarten zijn verkrijgbaar bij: mevr. Poll- mann, N. Rijn 1; mevr. Jongmans, de Mey van Streefkerkstr. 17; mej. Bayer, Hooge- woerd 86; mej. v. d. Hart, W. Rozenstr. 16; mevr. v. Eisen, Regentesselaan 13, Oegst geest; Em. Aalders, Mare 23. zijn. Als b.v. in onze Gez.Ver. niet zou zijn een Praeses, dan misten wij een topleiding met als gevolg een disorde. Zeker, leiding geven is mooi, maar leiding aanvaarden is mooier. Dan wordt op tijd gesproken en gezwegen en biedt het vereenigingsleven een beeld van harmonise hen groei. Zoo is het ook in de Kerk, waar de Bis schoppen leiding geven. Meerdere katholie ken hebben weinig idee van de indeeling der Kerk en zeggen somtijds: aan den Paus wil ik wel gehoorzamen, maar aan den Bis schop niet. Echter, de Katholieke Kerk is ingedeeld in Bisdommen en de Paus is Bis schop van Rome. Alleen, zooals Petrus was de voornaamste der Apostelen, zoo is de Paus de voornaamste der Bisschoppen. De Kerk is ingedeeld in Bisdommen en dus: behoort elk Diocesaan te gehoorza men aan den Leider van een Diocees, den Bisschop. Dat alleen is waar katholicisme. Toen in de middeleeuwen de hervorming als een orkaan over Europa ging, toen had men te kiezen tusschen den Bisschop en de hervormers. De massa koos den eerste, ook al bracht dit smaad en hoon. Toen op het einde der negentiende eeuw Marx zijn socialisme preekte, toen had men weer te kiezen. En in verregaande kortzich tigheid kozen er de zijde van den geloofs vijand. De Bisschoppen hebben ook toen goed gezien. Tusschen twee roepstemmen staat nu weer de katholiek. Er wordt volop gewaar schuwd door de Bisschoppen en Hun stem is de waarheid. Niemand kan twee heeren dienen, ook al zijn de „beloften" nog zoo mooi. SEVERUS. CRISIS. Crisis is tegenwoordig een algemeen ver schijnselzelfs in onze Bibliotheek. U zult zich afvragen, hoe kan dat nu? Och, 't is zoo eenvoudig: We zien zoo weinig gezel len in onze Bibliotheek. Vragen we, waar om of zij niet bij ons lezen, dan krijg je als antwoord: „Er zijn zoo weinig moderne boeken Zijn dan alleen moderne boeken mooi? Dat is toch heel moeilijk te gelooven. Ge vraagt lectuur van Anton Coolen, Packard, Willy Wood, Benson, Dickens, Emil Fiedler, Dr. Toth Tihamèr, enz. Ge vindt ze bij ons, en: ge kunt er van over tuigd zijn, dat, wanneer we weer nieuwe boeken aanschaffen de modernste schrij vers de voorkeur genieten. Conclusie: Alle gezellen lezen uit hun eigen Bibliotheek, dat brengt.in 't laad- je, waarvoor we weer nieuwe moderne boe ken kunnen koopen. Bibliothecaris. DISTRICT LEIDEN. De Leidersdag voor Seniores en commis sarissen is vastgesteld op Zondag 5 Mei in het Retraitenhuis te Noord wij kerhout. Deze voor de leekenleiders zoo belangrijke dag begint te 8 uur met een H. Mis, die gemeen schappelijk wordt gezongen. Tevens alge- meene H. Communie. In den ochtend en 's middags worden „werk-vergaderingen" belegd. Reeds heeft de Centraal-Praeses toegezegd te komen spreken, terwijl voor de middagvergadering een alleszins bekwame leek gevraagd is. Met een Lof zal die dag eindigen. Er wordit op gerekend, dat alle Senioren en commissarissen deelnemen, opdat deze Leidersdag de voorgaanden zal overtreffen. Het heele Districts telt ruim 1000 Gezellen met bijna 100 leekenleiders; 100 jonge ke rels met een verantwoordelijke taak. Die leekenleiders komen 5 Mei allen bijeen. Laat elke vereeniging in die richting wer ken! DE ZAAL GESLOTEN. Het spreekt van zelf, dat in de goede week het vereenigingsleven stil staat. Daar toe ook zy'n Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond geen bijeenkomsten noch ver gaderingen en is de zaal gesloten. SPAARKAS „ST. JOSEPH". Zondagmiddag van 1 tot 2 uur houdt de spaarkas zitting. Alsdan kan irn de boekjes de rente over 1934 worden bijgeschrev**"

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14