ZATERDAG 13 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN TWEE FIETSERS DOOR AUTO GEGREPEN. Vader gedood, zijn zoon zwaar gewond. Gisteravond omstreeks half acht reden de handelaren P. S. en zijn zoon uit Alk maar ieder op een bakfiets in de richting Alkmaar. Ter hoogte van de Kattenberg te Heiloo werden zij achteropgereden door een luxe auto, bestuurd door dr. B. uit Be verwijk, die de fietsers niet zag. De aanrij ding was verschrikkelijk. De vader werd over den weg gesmakt en dood opgenomen. De zoon werd zwaar gekwetst met gebroken been en naar het R.K. ziekenhuis in Alk maar vervoerd. Dr. B. verklaarde, door een tegenligger verblind te zijn geweest. De gemeentepoli tie van Heiloo maakte proces-verbaal op. RANGEERDER GEDOOD. Gisternacht is op 't Spoorweg-emplace ment in het Arnhemsche Broek te Arnhem een doodelijk ongeval gebeurd. Een vijf- en-veertigjarigen rangeerder sprong van eenige aan elkaar gekoppelde wagons, die in beweging waren, af. Vermoedelijk is hij tijdens den sprong tegen een naast de rails gelegen aschhoop terecht gekomen, tengevolge waarvan hij li gestruikeld en tusschen de rijdende wa gons op de rails terechtkwam. Hij werd door de wagons overreden en vreeselijk verminkt. Het ongeval werd niet direct opgemerkt; eerst later werd hij dood op de rails gevon den. Het lijk is per ziekenauto naar het ge meenteziekenhuis overgebracht VISSCHER GEDOOD OP DE WAAL Deed geen poging om zijn leven te redden Gistermiddag omstreeks vijf uur is op de Waal ter hoogte van de steenfabriek v-h. A. W. Burgers te IJzendoorn onder de ge meente Echteld een ernstig ongeluk ge beurd, hetwelk een 69-jarigen gehuwden visscher uit Leeuwen-Beneden, die op de Waal aan het zalmvisschen was, het leven heeft gekost De visscher bevond zich met een zijner zoons in een roeiboot op de Waal Er naderde een sleepboot terwijl uit de richting Tiel een motorboot naderde Voor zichtigheidshalve roeiden zij naar het ein de van een rivierkrib buiten het vaarwa ter om het passeer en der beide booten af te wachten. Door tot nog toe onbekende oorzaak voer de motorboot van den grint- schipper Van Kerkhof uit Nieuwaal plot seling met volle kracht op de roeiboot af, waarop onmiddellijk een aanvaring volg de, die het roeibootje deed omslaan. De beide inzittenden geraakten te wa ter, doch hoewel de man volgens de ver klaring van zijn zoon een uitstekend zwemmer was, deed hij geen poging om zich zwemmende te redden. De riemen van de boot hield hij onder zijn armen vastgekneld. De zoon heeft wanhopige pogingen aan gewend om zijn vader, dien hij bij een der beenen vasthield, naar den wal te brengen, hetgeen echter aanvankelijk niet gelukte. Toen hij ten slotte den wal be reikte, gaf de man geen teeken van leven meer. De onmiddellijk ontboden doktoren Kraay en Brakenburg hebben geruimen tijd door toepassing van kunstmatige ademhaling getracht de levensgeesten weer op te wekken, hetgeen echter geen resul taat had. Naar hun vermoeden is het niet aannemelijk, dat de man den verdrinkings dood is gestorven, mede omdat de ongeluk kige geen druppel water schijnt te heb ben binnengekregen. Het hoofd van het slachtoffer vertoont een kleine wond, doch hoe deze ontstaan is, is niet bekend. Het lijk is op last van den burgemeester der gemeenten Echteld en Lienden, die op het terrein van het ongeluk aanwezig was, in beslag genomen en naar het lijkenhuis op de Algemeene Begraafplaats te Echteld overgebracht. Vermoedelijk zou heden de gerechtelijke sectie plaatsvinden. Tegen den schipper die de roeiboot heeft aangevaren, zal proces-verbaal worden op gemaakt. Hoe het mogelijk is geweest, dat hij met zijn schip buiten het vaarwater is geraakt, kon hij niet verklaren. De motor boot mag voorloopig op last van de poli tie de plaats van het ongeluk niet ver laten. Gisteravond is de officier van justitie te Arnhem van het gebeurde in kennis ge steld. „Tel." ONGEREGELDHEDEN TE AMSTERDAM Man ernstig gewond. Gisterenavond was het in de Makssar- straat te Amsterdam en omgeving tamelijk rumoerig, zoodat de politie enkele malen een charge moest uitvoeren. N. S. B.'ers waren bezig met het colporteeren en wer den daarbij lastig gevallen door communis ten die hen uitscholden en spreekkoren vormden. Naar de politie werd met steen en gegooid, zoodat eenige waarschuwingsscho ten moesten worden gelost. Bjj een charge vluchtte een man een huis in, hjj rende naar boven en werd daarbij achtervolgd door de politie, die den man wilde arresteeren. Hij poogde naar het dak te vluchten doch toen hij daar gekomen was, viel hjj door een ruit van een luik en kwam terecht op de trap leuning van het portaal op de derde verdie ping. Ernstig gewond is hij naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis vervoerd. De rust in den buurt was spoedig hersteld. Ook in de Rijnstraat is het tusschen col porteurs tot een botsing gekomen. De poli tie moest de orde herstellen met behulp van den gummistok. DE SCHIETPARTIJ TE OSS. De tweede dader aangehouden? De gemeentepolitie te Broekhuizen Vorst in Limburg heeft Donderdagavond een man aangehouden, wiens signalement nagenoeg overeenkwam met dat van den voortvluchtigen Duitschen misdadiger F. M., die in den nacht van Woensdag op Donderdag bij de schietpartij te Oss kon ontvluchten. De man is gistermorgen naar Oss over gebracht en in het politiebureau te Oss ingesloten. Naar aanleiding van de oplichting door den boekhouder v. B., te Barendrecht, vernemen we nog, dat uit het verhoor is gebleken, dat veel geld is opgemaakt met het straperlospel en met het opbouwen van een sportpark in Spanje. Als heler is gearresteerd S., uit Den SMOKKELAARS GESNAPT. De vrouw en de koffer. Met de autobus uit Wuest wezel arriveer de op het stationsplein te Breda een vrouw, genaamd de R., uit Zeven bergschen Hoek. Zij droeg een zware koffer. Toen zij in de hal van het stationsgebouw kwam, vond een tweetal daar aanwezige commiezen het zaakje een beetje verdacht. Zij onderzoch ten den koffer en vonden er 2200 pakjes Belgisch sigarettenpapier in, dat in beslag werd genomen wegens ongedekt vervoer. In de wachtkamer bevonden zich boven dien drie personen, die den kommiezen verdacht voorkwamen. Een nader onder zoek werd bij hen ingesteld en hoewel zij aanvankelijk ontkenden iets met deze smokkelarij uitstaande te hebben, gaven zij tenslotte toe, dat zij daar aanwezig waren om den koffer van de vrouw in ontvangst te nemen. Bij fouilleering bleek elk nog een hon derdtal pakjes sigarettenpapier bij zich te hebben. Door de politie te Breda zijn voorts nog twee personen aangehouden op het perron, die eveneens in het bezit waren van een honderdtal boekjes. Al deze smokkelwaar werd in beslag ge nomen, terwijl tegen de mannen proces verbaal werd opgemaakt. DE JTTNO BLIJFT AAN DEN KETTING. Kapitein vervolgd wegens spionnage? Naar „United Press" uit Takao op For mosa meldt, deelt het Japansche persbu reau Nippon Dempo mede, dat de autoritei ten op Formosa besloten hebben een gerech telijke vervolging in te stellen tegen kapi tein Zeetling, den gezagvoerder van het Nederlandsche tankstoomschip Juno. De kapitein wordt ervan beschuldigd bewust het internationaal scheepvaartrecht te heb ben geschonden, door met zijn schip de ver sterkte zone binnen te varen. Zooals wij hebben gemeld, ontkent de kapitein elke schuld. Zijn verklaring, dat hij door een tairoen was gedwongen de ver boden wateren op te zoeken, houdt hij nog steeds voL Aneta weet in tusschen te melden, dat de Bataafsche Petroleum Mij. in Indië zich in verbinding heeft gesteld met het Ministerie van Buitenlandsche Zaken te den Haag en daar de kwestie aanhangig heeft gemaakt. De Juno is, naar men weet, dezer dagen onder escorte van een Japansche kruiser van Mako naar Takao opgestoomd. Daar wordt het schip nu door de autoriteiten vast gehouden. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Geboren: Gerarda Clasina Maria, d. van G. J. W. van den Bosch en W. J. M. Borst. Ondertrouwd: J. A. van Nobelen en J. L Schouten. Overleden: J. Deedel 56 j. m. Gevestigd: M. H. Jeuraink, Hoofd straat 135a C. J. Leijten, Weerestein- straat 119 C. A. H. Lijcklama, Stations weg 94 J. L. Surendonk met gezin, Leid- schestraat 57 P. A. Verbree met vr., Burg. Pontstraat 108 W. P. Warmerdam, Am- bachtstraat 66 H. S. A. Wiegers met ge zin, Meerstraat 208. Vertrokken: E. Dördelmann naar Duitschland C. W. van der Zan naar Hazerswoude C. Markman naar Purme- rend A. C. A. Vos naar Soesterberg J. R. Th. F. X. Lempers naar Voorburg J. Wijsman met gezin naar Alphen a. d. Rijn M. A. Enthoven naar Zeist J. van de Reep met gezin naar Heemstede. LISSE Gemeenteraadsverkiezing. Bij de gis- •ernamiddag gehouden stemming voor de vier eej-ste plaatsen op de groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing, werden uitgebracht 420 stemmen. Hiervan ver kregen J. Pijnacker 369, P. Romijn 355, P. Warmerdam 382, A. Th. van Kesteren 326, li. Onderwater 22, H. v. d. Vlugt 16, J. Berbar Gz. 10, A. H. Schrama 23, G. Vree burg 7, C. Schrama 21, L. C. Elfering 8, J W. A. Lefeber 27, F. Beissens 11, Jac. Th. de Vroomen 6, J. Koelewijn 15 en S. F. Barnhoorn 6 st. Van onw. 14 stemmen," Alzoo Wordt de heer P. Warmerdam 1, J. Pijnacker 2, P. Romijn Pz. 3 en A. Th. v. Kesteren 4 van de officieele lijst. Uit het aantal uitgebrachte stemmen blijkt, dat er niet druk is gestemd. KATWIJK AAN DEN RUN Tuinb ou wvereeniging „Katwijk en Omstreken" Onder leiding van den voorzitter, den heer J. v. d. Perk, hield deze vereeniging Donderdagavond haar jaarvergadering in „De Kroon". Uit de groote opkomst der leden viel de belangrijkheid dezer verga dering reeds af te leiden. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, speciaal tot den heer Verhave, voorzitter van de Koopliedenvereeniging „Wederzij dsch Belang". Spr. herdacht het overlijden van den secretaris en veiling- leider A. Korpelshoek. Spr. besprak ver volgens de export-moeilijkheden, met als gevolg de over-productie. Dankbaar zijn we voor den toeslag dien we op onze pro ducten mochten ontvangen, waardoor de regeering toont een open oog te hebben voor de nooden van den tuinbouw. Dank baar zijn we, hoewel niet voldaan, omdat we ons eenigszins achtergesteld voelen by den landbouw. Niet dat wij onze land bouwers geen loonend bestaan gunnen, doch we willen gaarne behandeld worden op voet van gelijkheid. Eenige kentering is in deze echter wel op te merken. Be denken we echter bij onze critiek steeds de moeilijkheden waarvoor onze regeering zich geplaatst ziet bij het bieden van fi- nancieele steun aan de verschillende tak ken van bedrijf. Onze vertegenwoordigers in landelijke of provinciale organisatie, daarvan zijn we overtuigd, staan steeds voor ons op de bres om te gelegener tijd en te juister plaatse onze belangen te be pleiten. En al kunnen zij ook niet steeds bereiken, wat wij en ook zij gaarne zou den willen, we weten dat door hen alle mogelijkheden worden aangegrepen om te bereiken wat er te bereiken valt. Ont houden we dan hen ons vertrouwen niet, maar steunen we eendrachtig hen die ge roepen worden aan het hoofd onzer orga nisatie op te trekken. Wat onze vereeniging betreft kunnen we naast bezorgdheid die ons vervuld, ge lukkig nog een andere toon laten hooren. Letten we op vele andere tuinbouwstreken in den lande dan kunnen wij nog dank baar zijn wanneer we terugzien op het vo rig jaar. Voor onze veiling waren de re sultaten over 1934 beter dan die van 1933. De omzet steeg met ongeveer 50 pet., die echter voor een groot deed moet worden gesteld op rekening van het verplicht veilen van alle vroege aardappelen, waar door velen zich bij onze veiling moesttn aansluiten. De verhoogde omzet is ook mede een gevolg van betere resultaten van sommige producten. Inzonderheid de re geling voor de vroege aardappelen en de daarvoor gestelde minimumprijzen heeft gunstig gewerkt en het is te hopen, dat ook voor dit jaar weer dezelfde gunstige bepalingen kunnen worden bereikt. Een enkel zonnestraaltje tusschen de buien door geeft verkwikking, en laat ons te vens zien dat de zon wel tijdelijk schuil kan gaan, doch op zijn tijd zeker weer te voorschijn zal komen. Dan verkrijgt de heer H. W. Grimber gen het woord voor het lezen van het jaarverslag. Het jaar 1934 is voor onze vereeniging niet ongunstig geweest. Het totale omzet cijfer was beduidend hooger dan in 1933 en bereikte een totaalcijfer v. 251.977.09. Dit moet voor een niet gering deel worden toegeschreven aan de regeer ingsvoor- schriften betreffende den handel in vroe ge aardappelen, welke geheel over de vei ling moest loopen. Dientengevolge was de aanvoer grooter, terwijl tevens door den gestelden minimumprijs de opbrengst die van vorig jaar aanmerkelijk overtrof. Aangevoerd werden 901.369 K.G. of ruim 36.000 kisten met een opbrengst van ƒ399.770.44 of een doorsneeprijs van /1.08 per kist. Late aardappelen aanvoer 910.325 K.G. of pl.m. 36.400 kisten, opbrengst 34.962.28 of /0.96 per kist. Ook het product bloemkool heeft, zij het op bescheiden wijze, een aandeel gehad in de toeneming van het omzetcijfer. Als gevolg van de droogte met de daarmede gepaard gaande rupsen- en insectenplaag, waardoor vele gewassen bloemkool totaal zijn mislukt, bleef het geveilde kwantum beneden dat van het vorig jaar. Boven dien waren bovengenoemde onheilen mede oorzaak dat het percentage tweede en der de soort in verhouding tot de 1ste soort abnormaal hoog was. Niettegenstaande ledroeg de opbrengst 81.991.42, d.i. f7500 hooger dan in 1933. Een factor, welke in niet geringe mate heeft medegewerkt tot de stijging van den omzet is het feit, dat we dit jaar voor het eerst onafgebroken hebben doorge- veild. De voorjaars- en win ter-artikelen zijn daardoor in grooter hoeveelheid aan de veiling gekomen. Dit wordt wel duide lijk gedemonstreerd door de aan voer cijfers van sla. Werd het vorig jaar van dit arti kel aangevoerd 68.000 stuks, dit jaar be droeg de aanvoer 340.286 stuk of 5 maal zooveel. De aanvoer van spinazie en ra dijs welke vorige jaren zoo goed als niets te beteek enen had, bedroeg in 1934 resp. 22654 K.G. en 41.693 bos. De aanvoer van waschpeen steeg van 408.000 K.G. in 1933 tot 833.580 K.G. in 1934. Uien 254.356 K.G. in 1933 en 379.665 K.G. in 1934. Groene kool 37675 stuks in 1933, 70.448 in 1934. Verder werd nog aangevoerd: kroten 162.992 K.G., Roode kool 96.457 K.G„ Gele kool 97.800 K.G., Knolslderie 50.058 stuks. Andijvie 15.948 K.G., en 12739 bos prei Bospeen stelde teleur. Er waren veilingda- gen, waarop de prijs beneden de produc tieprijs bleef. De aanvoer was hooger dan vorig jaar n.l. 499.567 bos, tegen 419.000 bos, De opbrengst 22.922.36 is ruim ƒ3000 lager dan verleden jaar. In totaal werden gehouden 161 veilingen tegen 127 in 3933. Het ledental beweegt zich in stagende lijn. Gehouden werden 10 bestuurs- en 3 ledenvergaderingen. In de laatstgehouden vergadering bereikte de leden verschillen de voorstellen met betrekking tot de verlichting van terrein n gebouwen. De voorgenomen uitbreiding van de electr. instalatie van de kalkzandsteenfabriek boodt daartoe een mooie gelegenheid. Door stagnatie in de onderhandelingen tusschen genoemde fabriek en het gemeentelijk lichtbedrijf, is aan onze plannen nog geen uitvoering gegeven kunnen worden. Even wel heeft de oplossing van het lichtings- vraagstuk steeds de volle aandacht van het bestuur. De financieele positie van onze vereni ging is uitermate gezond. De leenings- schuld, oorspronkelijk groot ƒ45000, is ge daald tot 25250, welk bedrag bovendien voor meer dan 70 pet. gedekt is door de saldi aan de Bank. Onze kistenvoorraad is belangrijk toe genomen en vertegenwoordigt een hoogere waarde dan vorig jaar. Men diene echter bij de beoordeeling van den stand van zaken niet uit het oog te verliezen, dat de toestand van deze onroerende goederen wel iets te wenschen overlaat. Met name het veilinggebouw begint op bedenkelijke wijze teekenen van verval te vertoonen en zal voortdurend meer reparatie behoeven. Onder die omstandigheden meent het be stuur dat eventueele plannen tot stichting van een nieuw veilinggebouw ernstig on der de oogen dienen te worden gezien. De verklaring uit vorige jaarverslagen, de verklaring n.l dat de goede verstand houding tusschen veilingbestuur en koop lieden bewaard is geblevep, kon de secre taris ook ditmaal herhalen. Dan komt in behandeling de balans en exploitatierekening. De balans sluit met een bedrag van ƒ55.380.29. De voorzitter licht een en ander uitvoerig toe. Doet ten slotte nog een duidelijke uiteenzetting over de schuld, die pp de vereeniging rust Deze is thans 6781.24 waartegenover als ba ten staan veilingterrein en diverse gebou wen, plus terrein en teelgronden. De finan cieele toestand is dus kerngezond. De balans wordt met alg. stemmen goedgekeurd. Ook de exploitatierekening kan de algemeene goedkeuring wegdragen met als eindcijfer 15.290.40. De begrooting voor 1935 slui tend met als eindcijfer 12.425.onder gaat eenige wijziging doordat op voorstel van den heer D. C. v. Leeuwen inplaats van 5000 zooals het bestuur had voorge steld, 10.000 kisten zullen worden aange kocht. Ook de kistenhuur zal volgens voor stel van het bestuur en dit naar aanleiding van een voorstel van D. M. v. d. Gugten, met Y ct. per kist worden verlaagd. Na aanneming van deze voorstellen wordt de begrooting, geraamd op een omzetcijfer van 200.000.zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Dan is aan de orde bestuursverkiezing. De voorzitter, periodiek aftredend, wordt met bijna algemeene stemmen herkozen. In de vacatures wijlen A. Korpelshoek en W. v. Beelen worden bij eerste stemming met flinke meerderheid van stemmen gekozen de heeren D. C. v. Leeuwen en R. van Delft. Dan komen verschillende voorstellen in behandeling. Een bestuursvoorstel om de boete voor het verkoopen van producten buiten de veiling vast te stellen op min stens het zelfde bedrag als de verschuldig de provisie, wordt zonder verdere bespre kingen aangenomen. Een voorstel van een 45-tal leden om de veilingleider te laten benoemen door de alg. vergadering, kon als zoodanig de goedkeuring van het be stuur niet hebben omreden men dan in strijd kwam met het reglement. Uit de verdere besprekingen volgde ten slotte, dat een motie werd ingediend, waar door de leden bij stemming ter kennis van het bestuur konden brengen wie men als veilingleider wenschte. Van de 84 stemmen verkreeg de heer J. v. d. Perk er 65. Het bestuur deed cte toezegging met de be noeming van een veilingleider met deze wensch rekening te zullen houden. Het voorstel-D. v. d. Gugten om verlaging van. kistenhuur was bij de begrooting al be handeld en als bestuursvoorstel aangeno men. Het voorstel om de kisten waarin be paalde producten zijn in huur te verlagen kon om administratieve redenen geen steun vinden. Het voorstel van den heer Nic. Fermes om een andere wijze van loting te volgen werd na lange bespreking met bijna alge meene stemmen aanvaard. Het voorstel-A. v. Rijn om voldoende te voorzien in de kistenaanvrage kon verval len wegens een soortgelijk voorstel behan deld bij de begrooting. Een voorstel-R. v. Delft, dat bepleitte om met toestemming van het bestuur 's Maan dagsmorgens bloemkool buiten de veiling te mogen verkoopen vond geen steun. Een ver zoek van de Koopliedenvereeniging om de monsters der producten aan de veiling te merken, of te stempelen, zal het bestuur in overweging nemen. Met den wensch van dezelfde vereeniging om de tuinders te ver plichten steeds van hun naambordjes ge bruik te maken, zal ernstig rekening wor den gehouden. Op een vraag betreffende de omzet van kunstmest ten behoeve der leden antwoor- de de heer Grimbergen, secretaris, dat in 1934 aan de leden ruim 30.000 K.G. kunst mest was afgegeven. Hierna volgde de rondvraag. Gevraagd werd of het repareeren der schoeiing langs het veilingtearein op heden geschied voor rekening der veiling of voor die der N. Z. Trammij. De voorzitter antwoordde, dat zulks geheel geschied voor rekening der Trammaatschappij Vervolgens of de verlichting van terrein enz. eleotrisch, doorgang zal hebben. De voorzitter antwoordde hierop bevestigend. Nog niet kan bepaald worden wanneer, om reden er schijnbaar een kwestie is tusschen gemeentebestuur en Directie Kalkzand- steenfabriek. Kan het niet plaats hebben zooals reeds is besloten, dan zal het op an dere wijze gescheiden. Vervolgens werd er de aandacht op ge vestigd, dat, niettegenstaande de huurders van landerijen van Baron v. Wassenaer v. Catwijck sinds zeer vele jaren voor het ge bruik der Zanderijvaart z^g. vaargeld be talen en dus recht hebben op een goede vaart, deze vaart thans wordt uitgebag gerd door werkloozen of ingeschrevenen bij de werkverschaffing, waardoor dus de ge meente aan dit werk een niet onbelangrijk bedrag bijdraagt, en niettegenstaande de gemeente de vaart in de gemeentelijke Zanderij in onbevaarbare toestand ver keerd. Als de gemeente zulks als werk- object wil laten uitvoeren, laat men het dan doen in eigen vaart doch niet in die van den landheer der oude zanderij. Van het bestuur wordt gevraagd te willen bewerk stelligen, dat de pachters het z.g. „vaar geld" aan den landheer niet meer behoeven te betalen. Het bestuur zegt hiervoor geen medewer king te kunnen verleenen omreden het be talen van vaargeld in de huurovereen komst is opgenomen en de pachters zelve deze zaak aanhangig kunnen maken bij den landheer. Vervolgens kwamen nog eenige aange legenheden betreffende keur aan de veiling en eenige huishoudelijke aangelegenheden naar voren. Deze werden afdoende beant woord, waarna de voorzitter deze belang rijke en buitengewoon goed bezochte ver gadering te ongeveer half één sloot. Zilveren jubileum. Zooals wij reeds meldden, heeft de heer D. van Egmond gis- tern herdacht, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de gemeentepolitie alhier. Des morgens werd hij op het politie bureau, in bijzijn van het geheele perso neel, door den inspecteur, den heer J. H. v. d. Wijngaart, in hartelijken bewoordin gen toegesproken en gehuldigd, terwijl tevens namens allen een prachtige rook- stoel en een zilveren horloge met ketting werd aangeboden. Ook namens den bur gemeester, die door ambtsbezigheden ver hinderd was, werd de jubilaris hartelijk gefeliciteerd. De jubilaris dankte in wel gekozen woorden voor de blijken van sympathie. Per auto werd daarop een rondrit door Katwijk aan Zee gemaakt, waarna hij naar zijn woning te Katwijk aan den Rijn werd gebracht. Ook hier wachten hem nog vele blijken van belang stelling. DE LUCHTR00VERS VAM HOITIKA. 265. Het licht wordt slecht om te fotografeeren meneer, zei een van de mannen, wat wordt het opeens donker. In hun ijver hadden ze niet naar de lucht gekeken en zagen nu opeens dat een van de gevreesde wervelstormen uit die streek in vliegende vaart aankwam zetten. Inktzwarte wol ken trokken achter de boom op en daar ze op de heuvel waren, kregen ze de volle laag. 266. Zoo gauw mogelijk lieten ze zich uit de boom zakken en ,geen minuut later greep de wervelstorm hen aan. De boom met toestel werd als riet uit de grond getrokken en neergesmakt. De hoed van den schrijver ging eerst en toen hijzelf de lucht in. Het toestel vloog over de grond, een wolk van zand, stof, steenen, gras, bladeren en takken hul de hen allen in duisternis.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11