WOENSDAG 10 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN WIELRIJDSTER DOOR AUTO GEGREPEN. Aan verwondingen bezweken. Gistermorgen is te Wezep een vrouw, die uit een zijweg den Zuiderzeestraatweg wilde oprijden, bij den molen van den heer Rakhorst, waar het uitzicht zeer slecht is, door een auto aangereden. Hevig bloedend werd zij met een zware hersen schudding en inwendige kneuzingen op genomen. De autobestuurdef, die met zijn wagen tegen een boom terecht kwam, liep kneuzingen en eenige snijwonden op. De vrouw is naar Zwolle vervoerd, waar zij later is overleden. AUTO TEGEN EEN BOOM. Bestuurder bewusteloos in het wrak van den wagen. Gistermiddag is de heer C. N., wonende in de Prinsessestraat te Breda met zijn auto, komende uit de richting Tilburg en rijdende in de richting Breda even voorbij Dorst tengevolge van de gladheid van den weg geslipt. De auto maakte hierbij een geheele wending en sloeg met groote kracht zijwaarts tegen een boom. De aan rijding was zoo' hevig, dat de auto vrijwel in tweeën werd gesneden. De heer N., die zich alleen in den wa gen bevond, werd bewusteloos en uit de ooren bloedend uit het wrak van den wa gen bevrijd en per ziekenauto naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda overge bracht. Het slachtoffer was met verlof uit Indië en zou over eenige dagen daarheen terugkeeren. Gisterenavond was de patiënt rustig, hoewel zijn toestand nog ernstig werd ge acht.. AUTO-BOTSING NABIJ SOESTERBERG. Gisteravond om 17.45 uur heeft op den Rijksstraatweg te Soesterberg een auto botsing plaats gehad. Een Leytax komend uit Soesterberg werd door een drietal auto's tegemoet gereden. Op een gegeven moment ging de tweede auto uit de file en passeerde nummer één. Dit wilde ook de derde doen. Er bleek echter geen plaats meer te zijn en deze auto, welke bestuurd werd door Mr. Coops uit Apeldoorn reed tegen de Ley-Tax op. De taxi werd geheel vernield, doch de bestuurder de heer van Mus kwam met den schrik vrij. Mr. Coops, die vermoedelijk een kaakfractuur opge- loopen heeft is tot Amersfoort doorgere den, waar hij zich onder geneeskundige behandeling stelde. DE RELLETJES TE AMSTERDAM. Slachtoffer overleden. Mej. S. v. d. Burg te Amsterdam, die door een kogel in het hoofd werd getrof fen tijdens de relletjes op 1 April, is he den in het Wilhelmina Gasthuis overleden. HET DRAMA TE PUTBROEK. Brief van v. d. E. Jr. aan de fam. Kersten. De familie Kersten te Diergaarde ont ving, naar de L. K. meldt, vanuit de straf gevangenis te Leeuwarden een brief van den zoon van den E. Deze vraagt - hij is er eindelijk toe gekomen, ofschoon hij reeds lang dit plan had gehad verge ving voor zooverre hij schuld heeft gehad aan den dood van hun beide zoons Wil lem en Matheus. Hij besluit zijn schrijven met op te merken dat van vriendschap geen sprake meer kan zijn daar heeft hij geen recht oneer op maar dat zijn bede om vergif fenis hem van harte gemeend is. BRANDKAST OPENGESCHEURD. 1500 gulden gestolen. Den laatsten tijd wordt de binnenstad van Rotterdam herhaaldelijk onveilig ge maakt door een bende inbrekers, die het er voornamelijk op gemunt heeft in te breken in kantoorlokalen en groote wa renhuizen. Eenigen tijd geleden is er ingebroken in een kantoor aan de Leuvehaven, zon der dat men de daders heeft kunnen op sporen. Thans hebben inbrekers hun slag gesla gen in het winkelhuis van de firma T. a.n den Coolsingel. Via den achteringang waren zij door een brandgang, na een raam te hebben geforceerd, tot het winkelpand doorge drongen. Daar hebben zij een groote brandkast geopend „a la sardine" en er een bedrag van circa f 1500 uit gestolen. Van de daders geen spoor. CLANDESTIENE DRANKHANDEL. Achttien personen te Enschedé bekeurd. De politie te Enschedé heeft den laat sten tijd verscherpt toezicht gehouden in de naleving van de bepalingen der Drank wet, meer in 't bijzonder op den verkoop van sterken drank in het klein zonder vergunning. Verschillende overtredingen werden geconstateerd, hetgeen tot gevolg had, dat tegen een 18-tal personen 'proces verbaal werd opgemaakt, terwijl verschei dene andere personen werden gewaar schuwd. Een groote partij drank tot een gezamenlijke waarde van ruim 3000. werd in beslag genomen. Deze overtre dingen waren in Enschedé een ingekan kerd kwaad geworden, waaraan zich zoo wel caféhouders als kruideniers en ande ren schuldig maakten. Zelfs in een aan grenzend vertrek van een kapperszaak werd een clandestien drankhandeltje uit geoefend. Een der geverbaliseerde perso- J nen had zijn voorraad tusschen zolder en plafond verborgen. „Msb." WERKLOOZEN OVERVALLEN N. S. B.'ERS. Gistermiddag waren zes leden van de N.S.B. te IJmuiden bezig met het ver spreiden van een extra-nummer van Volk en Vaderland, in de arbeiderswijk IJmui den Oost. Plotseling werden zij overvallen door een groep van 50 a 60 man, meest «werkloozen, die de N.S.B.'ers ernstig mis handelden. Een van de colporteurs werd daarbij ernstig aan het gelaat gewond, een ander werd verscheidene tanden uit den mond geslagen, en daar hij viel, werd hij ge trapt en geslagen, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Een van de aanvallers moest op last van de politie kalkletters van een schut ting verwijderen. Hij sloeg een van de I colporteurs met een groote teerkwast op het hoofd, terwijl zijn kleeren overgoten werden met carbolineum. Toen de politie verscheen heeft zij de aanvallers met de blanke sabel uiteen ge jaagd, waarbij menig rake klap is geval len. De aanvallers zijn bekend, meldt de „N. R. Crt." Daar staat op een bord, levensgroot te lezen Sjorseet meer visch, 't is zóó gezond. Gelukkig hè, dat haring ook visch is. (Lustige Kiste). SPORT VOETBAL I. V. C. B. R.K. NEDERLAND—R.K. BELGIë. De wedstrijd R.K. NederlandR.K. Bel gië zal op Zondag 2 Juni plaats hebben en zeer waarschijnlijk op het HBC-terrein te Heemstede, meldt de „Sport-Illustratie". DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Het wedstrijdprogramma voor as. Zon dag luidt: Afd. A: K.R.V. AForeholte A 2 uur, P. v. d. Werf. Afd. B: Kolp. Boys A-Leiden A 2 uur, P. Speel. Afd. C: S.M.C. AN.V.C. c 12.30 uur, F. Homan; Teijlingen bV.V.L. b 12.30 uur J. v. d. Nouland; Kolp. Boys bA.S.C. A 2 uur J. v. Goozen; K.R.V. bForeholte b 12.30 uur P. v. d. Werf. Afd. D: Majella ANicolaas Boys A 12.30 uur H. v. Ruiten. Afd. E 2e Competitie: N.V.C. d S.J.C. b 12.30 uur J. Hoogduin. De stand van afd. E luidt als volgt: gesp.gew.gel.verl.v.t.pnt. S. J. C. b 4 4 26—3 8 Teijlingen c 4 2 2 2010 4 N. V. C. d 4 4 6—36 De Competitieleider. Junioren-Competitie. De uitslagen van Zondag j.L luiden: Afd. B: St. Bernardus AKolp. Boys A niet gespeeld. Afd. C: Teijlingen bMeerburg b niet gespeeld; N.V.C. cKolp. Boys b niet ge speeld; A.S.C. A—K.R.V. b 6—3. HET PAASCHTOURNOOI VAN AJAX. De gisteren plaats gehad hebbende lo ting voor het Paasehtournooi van Ajax had het volgende resultaat: le Paaschdag: Go Ahead-First Vienna en AjaxLiersche Sportkring. 2c Paaschdag: Winnaar AWinnaar B en Verliezer AVerliezer B. EEN PORTUGEESCHE VOETBALCLUB IN ONS LAND. De Portugeesche voetbalclub Boavista F. C. uit Oporto zal op 25 April te Den Haag tegen het Haagsche elftal spelen en op Zaterdag 27 April in het Ajax Stadion tegen Ajax. FIRST VIENNA IN ONS LAND. Het elftal van First Vienna uit Weenen zal op 17 April a.s. te Den Haag tegen een A.D.O.V.U.C.-combinatie spelen; op de beide Paaschdagen in het Paasehtournooi van Ajax en op Woensdag 24 April in Rot terdam. tegen het Neclerlandsch elftal. GROOT INTERNATIONAAL TO URNOOI TE BRUSSEL. Aan het op 7, 8, 9 en 10 Juni a.s. ter gelegenheid van de Wereldtentoonstelling te Brussel te houden internationale voet- baltournooi zullen de volgende clubs deel nemen: F. C. Sechaux Montbeliard; Fowarzy- stwo Suortowe Wisla Cracovie; Polizei Sportverein van Chemnitz; O. F. C. Kic kers uit Offenbach; Kon. Liersche Sport kring; Royal Daring Club uit Brussel; Ajax uit Amsterdam en Feijenoord uit Rotterdam. HET BEROEPSVOETBAL IN BELGIë. In een buitengewone vergadering van den Belgischen Voetbalbond te Brussel werd met groote meerderheid van stem- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 11 April. Huizen 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gram.pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.45 Gram.pl. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Chr. Liederenuurtje. 6.30 Gram.pL en Causerie. 7.30 Journ. weekoverzicht. 8.00 Vaz Dias en Orgelconcert. 9.00 Ouderuurtje. 9.30 Gem. Zangvereeniging „Spangens Koor". (10.15 Vaz Dias). 10.3011.30 Gramofoonmuziek. Hilversum 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 9.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Knipcursus. 11.30 Solo-Mannenkwartet „Votum Nos trum". 11.50 John van Brück en zijn orkest en Gram.pl. 2.00 Beethovenconcert door het Omroep orkest. 3.00—3.45 Naailes. 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.45 Hoorspel voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.25 Sportpraatje. 6.55 Het Elly-Ney-trio. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias, waarna „Die Wipterredse", cyclus van Schulbert. 8.15 Bach-Herdenking 1935. Het Concert gebouw-orkest o. L v. Prof. dr. W. Mengel berg, m. m. v. Jo Vincent (sopraan) en Harold Samuel (piano). In de pauze: Cau serie. 10.30 Gram.pL 11.00 Vaz Dias en dansmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.25 Orgelspel. 12.10 Rutland Square en New Victoria- orkest. 2.20 Het Argyle-Theater-orkest. 3.20 Vesper. 5.05 Orgelconcert. 5.35 BBC-dansorkest. 6.50 Cembalo-muziek. 8.20 „The Dairy-maids", radio-operette. 9.20 Gevar. cocnert. 10.35 „Three Moods of Fane", hoorspel. 11.2012.20 Maurice Winnick en zijn orkest. men een besluit genomen, waarbij Belgi sche voetballers in drie groepen verdeeld worden: a. Amateurs, die de sport zonder eenig financieel voordeel uitoefenen; b. Onafhankelijken, die geen beroep van deze sport maken, doch wel af en toe schadeloosstellingen aannemen; c. Beroeps spelers, welke deze sport als beroep uit oefenen hetzij als speler, hetzij als trainer, masseur e.d. De Belgische kampioenschapswedstrij - den zijn nu geopend voor de groepen a. en b. evenals wedstrijden, waarin België tegenover het buitenland vertegenwoor- „R ad i o-P a r is", 1643 M. 11.35 Orkestconcert. 3.20 Radiotooneel. 8.05 „Roméo et Juliette", Berlioz. M. m. v. solisten, koor en orkest. 9.50 Dansmuziek/ Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest. 2.504.05 Concert uit rest. „Ritz". 7.30 Symphonieconcert m. m. v. solisten, mannenkoor en orkest. 9.5011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.35 Concert. 11.20 Kamerorkest. I.35 Pianorecital. 3.20 Zang en piano. 6.20 Omroepkleinorkest en de Zes Vroo- ljjke Zangers. 7.50 Solistenconcert. 8.20 „Fraulein Schmetterling", hoorspel (naar Puccini's opera). 10.2011.20 Zie Deutschlandsender. Rome, 421 M. 8.05 Symphonieconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.301.20 Max Alexys' orkest 4.20, 5.35 en 6.35 Gram.pL 7.20 Symhponieconcert. 8.20 Omroeporkest. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 11.20 Max Alexys' orkest. 12.301.20 Gram.pl. en populair concert. 4.20, 5.35 en 6.35 Gram.pL 7.20 Omroeporkest. 7.50 Cabaret. 8.35 Concert. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. Deutschiandiender, 1571 M. 7.30 Voor de Hitler-jeugd. 8.20 Uit de Scala te Milaan: 1ste en 2de acte van Bizet's „Carmen". 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Hedendaagsche muziek. Gemeentelijk Radiodistribntieb*4r$f te Leiden. 3e Programma. 9.20 Keulen. II.05 Parijs Radio. 13.20 Deutschl.sender. 14.20 Londen Reg. 16.20 Keulen. 17.20 Parijs Radio. 18.20 Keulen. 19.20 Weenen. 20.20 Milaan. 4e Programma. 9.20 Deutschl.sender. 10.35 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Londen Reg. 19.30 Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist). 20.00 Landen Reg. 20.20 Leipzig. 21.20 Londen Reg. 22.20 Droitwich. 22.35 Londen Reg. digd wordt. Aan deze laatste wedstrijden mogen ook beroepsspelers deelnemen, mits zij ge'en grootere schadeloosstelling ont vangen dan de „onafhankelijken". GYMNASTIEK Jeanne d'Arc". De leden worden er aan herinnerd, dat de trainingsmarsch niet Vrijdag maar morgen (Donderdag) avond gehouden wordt; start kwart over acht vanaf Noord- eindsplein. FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGILL. 24) Zij kon met geen mogelijkheid beschrij ven waarom zij tegen den man, met wien zij nu verplicht was te trouwen, zoo'n inge- kankerden haat koesterde. Zij wist niet, dat haar koelheid, haar jeugdige reinheid, en haar ongenaakbaarheid juist haar voor naamste aantrekkelijkheden waren. Gedu rende zijn geheele leven was Max Reiss al leen in contact gekomen met vrouwen voor wie geld het eenige was, wier zieleleven te koop was met de dingen, die men voor geld verkrijgen kon, die er om gelachen zouden hebben, wanneer zij hoorden, dat iemand een ander ideaal kon hebben dan onmete- lijken rijkdom. Maar hij kon Hetty Lor in g niet koopen. Hij had groote sommen besteed voor de prachtigste juweelen, hij had haar uit Lon den een vorstelijken uitzet medegebracht, opdat zij hem alle eer met haar verschij ning kon aandoen, waneer zij getrouwd waren. Maar in zijn hart wist hij wel, dat zelfs zijn meest rijke gift niet in staat was haar polsen ook maar een weinig sneller te doen kloppen en hij wist ook, dat haar bleeke wangen en doffe overschaduwde oogen niet te wijten waren aan gebrek aan voed sel of frissche lucht want Hetty at met den eetlust van een gezond jong meisje en haar meesten tijd bracht zij met haar zusje in den tuin door maar aan een name loos verlangen naar Jack Perivale, wiens geschiedenis nu tot alle couranten was doorgedrongen. Max Reiss was van plan geleidelijk al zijn zaken in Engeland af te wikkelen, met Hetty te trouwen en dan naar Amerika te gaan om daar opnieuw zijn practijken te beginnen in New-York, Chicago of een der andere groote dichtbevolkte steden. Lon den was een terrein wat voor hem wel bij na afgegraasd was. Er was niet de minste kans op, dat de autoriteiten zijn vrouw zouden indentifi- ceeren als Hetty Loring, het meisje, dat ontsnapt was gedurende haar transport naar het verbeterhuis. In haar rijke en modieuze kleeding zou zij er heel anders uitzoen en in ieder geval kon haar vergrijp geen misdaad genoemd worden. Met hongerige blikken keek hij naar het bleeke gezichtje, dat er zoo aandoenlijk uitzag in den gouden ochtendzonneschijn. „Wij zullen niet te lang meer wachten, Hetty. Vanochtend ga ik naar de stad om een speciale vergunning te koopen en dan zullen wij a.s. Woensdag trouwen in Bab- bacombe, het kleine dorpje aan den voet van den heuvel. „Ja", was alles wat Hetty kon antwoor den, maar haar hart stierf in haar binnen ste. Voor een oogenblik vergat zij alles be halve haar jammerlijke liefdesgeschiedenis, vergat, dat zij door haar offer haar vaders veiligheid verzekerd had, vergat dat door haar liefdesdroom te begraven zij kleinen Chick de kans gaf op een gelukkig en ge zond leven. Max Reiss had zijn woord ge houden: de groote Renan was uit Zwitser land geroepen om het kind te onderzoeken en koesterde alle hoop op een volkomen en duurzame genezing, als hij den jongen on der zijn persoonlijke controle had. Dus had hij kleinen Chick meegenomen naar zijn herstellingsoord in de bergen en Hetty had een innig dankgebed gepreveld toen zij zag hoe de groote, vriendelijke chirurg de zorg voor het kleine jongetje op zich nam. Zij dacht nu aan Chick en aan haar va der en aan wat het Max Reiss had gekost haar aan de wet te doen ontsnappen, hoe zij zich zelf schuldig had gemaakt, alleen ter wille van haar en van zijn groote liefde. Er klonk dan ook dankbaarheid in haar stem, toen zij zeide: „Vergeef mij, als 't je blieft, Max! Het was de eerste maal, dat zij hem bij zijn voornaam noemde. „Denk niet, dat ik koud en ongevoelig ben voor alles wat je gedaan hebt. Misschien zal ik mettertijd leeren je lief te hebben, als je in het begin maar geduld met mij wilt heb ben en in ieder geval zal ik als we ge trouwd zijn, mijn best doen, een goede vrouw voor je te zijn." Zij sprak deze woorden op een aandoen lijk, lieve manier. Max Reiss staarde onafgebroken naar het witte gezichtje met zijn kinderlijken onschuld en ernstige aantrekkelijkheid en hij overdacht of hij nog veel langer moest wachten, alvorens hij haar kon gebruiken voor datgene wat vanaf het eerste oogen blik zijn bedoeling met haar was. Tot nog toe was hij bang geweest, maar nu Hetty's vader uit den weg was geruimd, wat er geen reden tot verder uitstel, te meer daar hen dien morgen bericht had ontvangen, dat een zijner ondernemingen misschien wel de grootste misliep, omdat de vrouwenhand ontbrak. Max Reis kuchte; zijn stem had een zwa- ren, bijna vaderlijken toon, toen hij een der kleine handen in de zijne nam en ant woordde: „Dat is goed, kindje! Als je maar bij me blijft, zal ik je veilig door het le ven helpen. En om nu eens te zien of je werkelijk apprecieert wat ik voor jou en je vader en je kleine broertje heb gedaan, vraag ik je om nog vanavond iets voor me te doen." Een plotselinge huivering doorvoer Hetty. „Wat moet ik dan doen?" vroeg zij zoo als een klein kind gevraagd zou kunnen hebben. Max Reiss liet zijn vaderlijke allures val len en werd vroolijk; hij grinnikte alsof hij juist een goede mop had gehoord. „Zullen de jongens je niet met huid en haar opeten, jouw kleine duif!" grinnikte hij vergenoegd. „De jongens? Ik begrijp u niet", stamel de Hetty, zich afvragend of hij soms dron ken kon zijn, al was het ook nog vroeg in den morgen. „Doe maar geen moeite om iets te be grijpen, kind. Trek dat mooie witte cos- tuum aan en zet dien grooten zwarten hoed op, die ik je pas uit Parijs heb meege bracht en zorg dan, dat je in een half uur klaar bent om met mij naar de stad te gaan", en hij stond op en drukte een kus op Hetty's goudblond haar alvorens hij de kamer verliet. XVIII. Is de vrijheid dien prijs waard? Hetty zat stijf rechtop in Max Reiss' prachtige auto met doodsbleek gezicht on der den grooten hoed met veeren. „Wacht maar totdat wij in den trein zijn; dan zal ik je meer er van vertellen", sprak haar verloofde, in antwoord op haar be deesde vraag, wat hij van haar verwachtte. De weg naar het station was aan beide zijden begrensd door wijde, groote heide velden en onder alle andere omstandighe den zou Hetty, die dol op de mooie natuur was, van een der gelijken tocht genoten hebben. Maar vandaag voelde zij" geen ge luk in den gouden zonneschijn, geen schoon heid in de zee, geen bewustzijn, dat het le ven mooi was, iets om van te genieten en dankbaar voor te zijn. Hetty's blauwe oogen waren vertroebeld door verdriet; zij wrong haar handen in de dure, nieuwe handschoenen en een torn in het witte glacé toonde aan welke hef tige aandoeningen haar doortrilden. Waarom nam Max Reiss haar mee naar Londen en waarom moest zij zich in feest gewaad steken? Het vreeselijke gevoel bekroop haar en •liet haar tot het einde der reis niet meer los, dat zij naar Londen gingen om daar te trouwen; dat Max Reiss dit met opzet voor haar had verzwegen om haar te beletten te protesteeren of een scène te maken. Hetty was zich terdege bewust, dat zij haar belofte gegeven had in ruil voor haar vaders vrijheid en Chick's genezing en dat zij die niet meer kon terugnemen, zelfs al zou Jack plotseling terugkomen en haar vragen hem te vergeven en nog zijn vrouw te worden. Er kwam een waas voor haar oogen, toen zij aan den man dacht, die haar zoo trouw en eerlijk had geschenen. „Hij was niet sterk genoeg om dat alles te trotseeren: hij liet mij in den steek toen hij de gelegenheid had om zijn liefde te be wijzen. Ik zou hem niet in den steek gela ten hebben." Haar hoofd gloeide hevig en haar hart was zwaar als lood, toen zij uit de auto stapte en mee naar het loket ging, waar Max Reiss twee eerste klasse kaartjes kocht. Hij had haar gezegd, dat hij eerste klasse reisde om haast en gedrang bij de loketten te voorkomen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9