Een eigenaardigen indruk maakt het Amerikaansche Sikorsky amphibievliegtuig „Blue Falcon", dat aan den Engelschen millionair Francis toebehoort. De nieuwe gezant van Iran, Z.Exc. Abolghassen Khan Nadjor heeft Dins dagavond zijn geloofsbrieven aan H.M. de Koningin overhandigd. Twee jeugdige „experts" op de 1ste Limb. Bijenmarkt, Dinsdag te Maastricht. Te Nijmegen zal de Groote Schouwburg aan de Lange Burcht straat worden afgebroken ten behoeve van het verkeer. De straat wordt dan ter plaatse verbreed, Een militaire af deeling uit Zuid-Polen marcheert in haar schilderachtige kleedij door de straten van Warschau, welk militair vertoon, zooals overal elders, groote belang stelling trekt. In de veemarkthallen te den Bosch werd Dinsdagmiddag de groote Paasch- veetentoonstelling gehouden. De burgemeester, Mr. F. J. van Lanschot, bewondert met zijn echtgenoote een kampioen-os. Prinses Alice, de gravin van Athlone en de graaf van Athlone, arriveerden met het stoomschip „Vicersy of Indië" te Londen, na hun verblijf in Engelsch- Indië. Dinsdagmorgen werden de bewoners van den Haag opgeschrikt door het zware geronk van een militair vlieg- eskader. Boven het Centrum der stad werden „gasbommen uitgestrooid", doch de bes'chermingsdienst was op zijn qui-vive, zoodat er geen slachtoffers vielen De heer Theunis, ex-president der Belgische regeering, vertoeft momenteel te Cannes om rust te nemen. Het stoffelijk overschot van de omgekomenen bij de ramp van de „Leeuwerik" is Dinsdag naar ons land overgebracht. De eerste lijkwagen arriveert op de begraafplaats „Zorgvliet" te Amsterdam. Mevrouw Eden, de echtgenoote van den Engelschen staatsman, maakte de eerste vlucht mede op de nieuwe luchtlijn LondenLeedsEdinburg. De „Tynedale" had echter pech en moest een noodlanding maken in een bloemenveld, hetgeen goed afliep. De repetitie voor de legerdemonstraties op Aldershot bij Koning George's jubileum.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5