WOENSDAG 10 APRIL 1935 de leidsche courant EERSTE BLAD - PAG. 3 LUSTRUMCOMMISSIE RAPENBURG. Met het oog op de a.s. Lustrumfeesten heeft de Versieringscommissie uit de be woners van het Rapenburg en begin Kai- serstraat zich opnieuw geconstitueerd en is thans als volgt samengesteld: Mr. F. K. Reijsenbach de Haan, Rapenburg 106, Voorzitter; M. E. Groenewegen; Mej. H. van Lommei, Assessor II der V.V.S.L.; J. J. van Loon, Rector Senatus U.S.L.B.; Mevr. C. Smitsde Wit; H. Veendorp; H. Vlieger, (Amsterdamsche Bank N.V., Ra penburg 39, Penningmeester; Mr. F. D. L. Gunning (Rapenburg 41), Secretaris. De Commissie heeft zich tot belangheb benden gewend met een circulaire, waarin de betrokken bewoners worden uitgenoo- digd hun bijdragen ter beschikking te stellen van den Penningmeester, den heer Vlieger, Directeur van het bijkantoor van de Amsterdamsche Bank N.V. alhier. Moge de Commissie in zoodanige mate in staat worden gesteld haar doel te be reiken, dat het Rapenburg gedurende de Lustrumweek een fraaien en feestelijken aanblik biedt. COMMISSIE INZAKE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. De Commissie inzake Huishoudelijke Voorlichting kon in haar laatste vergade ring met genoegen constateeren, dat de gehouden tentoonstelling voor goede en goedkoope voeding in de kleine Stadszaal ten volle aan haar doel heeft beantwoord. Zij werd bezocht door 679 personen, zoo dat in ruime mate van de geboden gele genheid om wat meer kennis op te doen, werd gebruik gemaakt. Dat deze soort voorlichting op prijs wordt gesteld bleek voorts wel uit de omstandigheid, dat zich al reeds 162 vrouwen opgaven voor de kookdemonstratie en kookcursussen en 85 voor de naaicursussen. De verwachting is, dat dit aantal nog aanmerkelijk zal toene men, omdat thans eerst nog de demon straties op verschillende plaatsen in de stad zullen worden gehouden. Meerdere bezoekers daarvan zullen de cursussen ook nog wel willen volgen. De Commissie besloot op 11 April a.s. een demonstratie te doen geven in een der lokalen van de Lidwinaschool aan den Zoeterwoudschen Singel No. 33 en in de Openbare School aan de Medusastraat No. 24, welke om 8 uur 's avonds zullen aan vangen, terwijl op 15 April a.s. te 2.15 uur n.m. in het Leidsche Volkshuis aan de Apothekersdijk No. 33 eveneens een de monstratie wordt gehouden. Voor zoover men nog niet in het bezit is van een toegangsbewijs, kan men deze nog in zeer beperkt aantal bekomen bij het Secretariaat der Commissie aan de Arbeidsbeurs, Aid. Vrouwen. Mocht blij ken, dat niet voldoende plaatsruimte meer beschikbaar is, dan overweegt de Commis sie na de Paaschdagen nog eenige demon straties te organiseeren. Na de Paaschvacantie zullen eveneens de cursussen een aanvang nemen. Voor een goede verzorging van de naaicursussen zou de Commissie nog wel gaarne de be schikking willen hebben over wat meer materiaal, met name flanel en schorten- bont is daarvoor welkom. Personen, die daarmede het werk van de Commissie willen steunen en bevorderen, worden verzocht aan het Secretariaat opgave daar van te doen. Met groote dankbaarheid mag worden vastgesteld, dat voor dit practische en op bouwende werk van goede volksvoorlich ting op zoo ruime schaal allerlei belange- looze medewerking wordt ondervonden. VIERING 350-JARIG BESTAAN DER MARIA-CONGREGATIE. Ter viering van het 350-jarig bestaan der M. C. heeft zich een comité, onder voorzitterschap van den weleerw. heer.L. Gudde gevormd. Den hoogeerw. heer De ken zal verzocht woi'den het Eere-voor- zitterschap te aanvaarden. De feestviering zal, gezien het groote aantal Congreganisten hier ter stede, luis terrijk gevierd .worden. In elke parochie zal op 1, 2, 3 Mei een triduum gehouden worden, dat op Zondag 5 Mei besloten zal worden. Op Maandag 6 Mei zal dan het geheel besloten worden met een feestavond in de Stadsgehoorzaal. Op dien avond zal een bekend spreker het woord voeren, terwijl de avond ver der zal worden opgeluisterd door muziek en zang. Nadere bijzonderheden zullen nog wor den bekend gemaakt. Iedere Congreganist zorgt dus boven staande avonden vrij te houden. Namens 't Comité: Mevr. KLEIN—HEEMSKERK, Sophiastraat 27, Leiden. Begrafenis van den heer J. W. Lau. Hedenmiddag om twaalf uur vond op de begraafplaats Rhijnhof in alle eenvoud de teraardebestelling plaats van den heer J. W. Lau, oud-kassier ten kantore van den gemeente-ontvanger hier ter stede, die de vorige week na een kortstondige ongesteld heid in het Diaconessenhuis alhier op 81- jarigen leeftijd overleed. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op mr. C. E. van Strijen, gemeente-secreta ris en eenige oud-collega's van den overle dene. In den stoet kwam o.a. mede de heer Th. Buys, kassier ten kantore van den ge meente-ontvanger. Nadat de kist in de groeve was neergela ten werd een woord van afscheid gesproken door den heer Th. Buys, waarin deze ge tuigde van de hartelijke samenwerking ge durende ongeveer 26 jaar. Hierna werden bloemen in het graf gestrooid. Een fami lielid dankte voor de betoonde belangstel ling. Vele bloemstukken dekten de kist. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 6366. Leidsche Groothan del, Leiden, Langebrug 35, grossierderij in koek, banket en suikerwerken. Vest. fil.: Voorburg, Oosteinde 89 o/d naam „Ri- sette". Zaterdag 20 dezer zal jhr. mr. C. A. J. van Sasse van Ysselt, advocaat-fiscaal bij de Land- en Zeemacht, wonend te Utrecht, eenzelfde jubileum herdenken. Kapitein A. Q. H. Dijxhoorn, van het 4e regiment infanterie alhier, wordt bin nenkort overgeplaatst bij den generalen staf en is bestemd tot leeraar aan de hoo- gere krijgsschool te 's-Gravenhage. UIT DE OMGEVING UIT DE RUNSTREEK BOSKOOP. Staatspartij. Op de j.l. gehouden ver gadering van de R.-K. Staatspartij werd de groslijst voor de as. gemeenteraadsver kiezing als volgt samengesteld: A. Brand Pzn., P. v. d. Staak, H. A. Boek raad, H. G. Mathot, J. Streng, H. Fase en C. J. van Vliet. De nummering zal geschieden op 23 April as. ALKEMADE. Bakkerspatroonsvereeniging. Men schrijft ons: Door de plaatselijke afdeeling van den Ned. Brood-, Koek- en Banket- bakkersbond is een ledenvergadering ge houden onder voorzitterschap van den heer G. V. Vergeer, Roelofarendsveen. Na lezing van de notulen der vorige ver gadering, heette de voorzitter den heer H. M. Verhulst, accountant uit Leiden, wel kom, die deze avond zou spreken over het onderwerp: „Omzetbelasting voor de bak kerijen". Spreker behandelde deze materie op aan gename, vlotte wijze er. menig duister punt omtrent deze belasting werd door hem op gehelderd. Een serie rrtodellen aan de wand verduidelijkten zijn betoog. Na afloop van de lezing werden diverse vragen gesteld, welke door den heer Verhulst werden be antwoord. Na rondvraag sloot de heer Vergeer deze bijeenkomst onder hartelijke dankzegging voor het gebodene. Behalve een groot aantal leden, waren nog eenige collega's uit andere gemeenten tegenwoordig. OEGSTGEEST. Huish. Voorlichting. Gistermiddag is door Burgemeester A. J. Gerrevink een tentoonstelling geopend voor huishoudelijke voorlichting, m de O. L. School. Een dames-commissie uit ingezetenen van diverse richtingen hadden de zaken voor bereid en het bestuur der "R. K. en Neu trale Vakschool uit Leiden uitgenoodigd de tentoonstelling samen te stellen en de monstraties te geven. Burgemeester Gerrevink zeide gaarne ge volg te hebben gegeven aan het tot hem ge richt verzoek om met een enkel woord deze zeer nuttige tentoonstelling te openen. Niettemin doet spreker dit met eenige schroom. De economie van het gezin is nu eenmaal niet het terrein, waarop de man nen zich thuis voelen. Spreker gelooft, dat de nastreving van het ideaal zoo laag mogelijk het huishoudgeld en zoo goed mo gelijk verzorging ook het doel van deze tentoonstelling is. Het spreekt van zelf, dat de huisvrouwen het reeds tot een vrij groote hoogte heb ben gebracht. Wij krijgen b.v. geen rijsfe- brei met spekvet, geen bokking met stroop en geen boerenkool met slagroom. Maar in den tegenwoordig en tijd van toe gepaste wetenschap kunnen wij hooger eischen stellen. Wij kunnen niet alleen vra gen om een smakelijken maaltijd, maar ook om een maaltijd, dde bij groote eenvoud de juiste verhouding bevat van die voedings elementen, dde voor het onderhoud der op bouw van het mienschelijke lichaam noo- dig zijn. Zelfs bij overvloed van voeding kan een mensch en vooral ook een kind in een toestand van ondervoeding geraken, in dien de toegediende spijzen niet aan deze voorwaarden voldoen. Wanneer dan ook onder de arbeiders is verspreid de opvat ting, dat deze geheele beweging op initia tief der regeering is op touw gezet om de mogelijkheid te scheppen tot loon Of steun verlaging, dan moet bij hen, die deze op vatting hebben gepropageerd, worden ver ondersteld aanwezig te zijn óf de wil tot volksmisleiding óf een verbijsterende on wetendheid omtrent de meest eenvoudige beginselen van de nieuwe voedingsleer, en omtrent de resultaten, die men met hun toepassing worden bereikt. Spreker vervolgt, dat de bittere nood zaak van dezen tijd ons dwingt „to make the best of it". Hij dwingt ons en zal ons steeds meer dwingen met de beschikbare middelen te woekeren, teneinde ondervoe ding van het volk, met haar onvermijde lijke nasleep van ziekten die bij verminde ring van het physieke weerstandsvermogen optreden, te voorkomen of althans zooveel mogelijk te voorkomen. Er ligt hier voor de huisvrouwen uit welke klasse van de maatschappij dan ook een zware en ver antwoordelijke taak. Spreker bracht dank aan 't comité voor de bereidwilligheid waarmede de taak is aanvaard en hoopte, dat dit werk onder Gods zegen moge strekken tot versterking en bevordering van de volkskracht en het onderhouden van de volksgezondheid in onze gemeente. Mej. Kramer gaf vervolgens nog eenige toelichting op de tentoongestelde artikelen en nadat de thee was rondgediend, werd tot een rondgang overgegaan. Het bleef echter niet bij rondloopen; er werd ook gelegen heid gegeven de bereide spijzen te proe ven. Gisteravond was de tentoonstelling tot 10 uur geopend en werd zeer druk bezocht, terwijl verschillenden zich voor de te geven cursus opgaven. Met een toepasselijk woord werd de ten toonstelling om 10 uur door weth. v. Eg- mond gesloten. NOORDEN. Jaarvergadering D.S.V. De voorzitter opent de vergadering met den Ghr. groet en heette allen van harte welkom. De no tulen worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Volgden jaarverslag secretaris en pen ningmeester. Het laatste gaf aan inkomsten 347.89, uitgaven f 292.12. Batig saldo 55.77. Alzoo een mooie vooruitgang. In de controlecommissie werden benoemd de heeren G. v. Koert en M. Pieterse. Het bestuur stelt vervolgens voor, dat de contributie op een vastgestelden tijd zal worden betaald en wel des Zondags aan de zaal van 5 tot 6 uur. Het bestuur stelt verder voor een Sport- feest te organiseeren, waar alle leden mee accoord gaan. In het as. seizoen heeft het eerste elfttal 14 vriendschappelijke en het tweede 18 wedstrijden te spelen. Voor het derde elftal zal men alle mogelijke moeite doen om wedstrijden te krijgen. Verzocht werd om meerdere donateurs te werven. In de vacatures werden de aftre dende bestuursleden G. Lelieveld, P. Pie terse Wz. en A. de Jong met groote meer derheid herkozen. Tot voorzitter werd ge kozen de heer G. Lelieveld. Voorts wordt medegedeeld dat de heer van Klink uit Roelofarendsveen bereid is 10 trainingsavonden te komen geven, w^t met algemeene stemmen wordt goedgevon den. Bij de rondvraag vraagt de heer C. de Lange, welke avonden er geoefend mag worden. Deze avonden worden vastgesteld op Woensdag, Vrijdag en Zaterdag. Hierna sluiting der vergadering op gebruikelijke wijze. WILT U IETS WETEN? Vraag W. y. D. te N. inzake het beta len van zegels. Antwoord: De zegel van het rem bours en die van de kwitantie zijn twee ge heel verschillende zegels, welke ook voor geheel verschillende doeleinden dienen. De een kan de ander niet vervangen. Wanneer de firma niet anders dan onder rembours wil zenden, zult u tweemaal 10 ets. moeten blijven betalen. Uw vraag omtrent het bij betalen van de omzetbelasting moeten wij eveneens bevestigend beantwoorden. De belasting wordt n.l. geheven van het eind product en het reeds betaalde op de grond stoffen kan worden afgetrokken. U kunt ook aanvragen de grondstoffen vrij van omzetbelasting temogen betrekken, maar 't komt vrijwel op hetzelfde neer. Vraag inzake het adres van den heer Veenendaal. Antwoord: Wend u tot de K.L.M. V r a a g H. P. v. d. P. inzake hypotheek commissie. Antwoord: De pas ingestelde hypo theek-commissde is geen instituut om ach terstallige rente en aflossing binnen te krijgen. Zij dient slechts om den minister te adviseeren inzake het voorkomen van executies, zoodat ook alleen een schulde naar die zich met executie bedreigd voelt, van de tusschenkomst der commissie ge bruik kan maken. Hij dient zich dan met een verzoekschrift te wenden tot den mi nister van economische zaken. Omtrent de werking van bovengenoemde commissie is een uitvoerig artikel in ons blad van Don derdag 28 Maart verschenen. V r a a g H. J. v. d. W. te B. inzake pen sioneering van een stoker in gemeente dienst. Antwoord: dat zal geheel afhangen van het ambtenaren- en werklieden-regle ment. dat de rechtspositie van menschen in dienst van de desbetreffende gemeente regelt. De Oostenrijksche kronen, dde u nog hebt, zijn waardeloos. LAATSTE BERICHTEN mogelijk uit Nederland te laten komen. Zoo snel mogelijk: dus per vliegtuig. En Don derdag j.l. vei-trok de Ijsvogel van Schip hol met vier kisten in het vrachtruim, elk 75 K.G. wegend, waarin de deelen der nieu we askoppeling verpakt waren. De askop- peling komt dus Vrijdag a.s. in Singapore aan. Hoe belangrijk deze snelle wijze van ver zending is en welk een geldbesparing zij beteekent voor de betrokken maatschappij, blijkt wel hieruit, dat het gedwongen stil liggen te Singapore, dat honderden gul dens per dag kost, tot een minimum beperkt blijft. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. In het ziekenhuis Bronovo te 's Graven- hage is overleden het 2^-jarige meisje Ma ria V., dat een paar dagen geleden in de keuken van de ouderlijke woning aan de Stuyvesantstraat, in een onbewaakt oogen- blik een pan met kokende melk had omge trokken, waardoor zij de heete vloeistof over het lichaam had gekregen en ernstige brandwonden had bekomen. MET EEN MES GESTOKEN. Gisteravond ontstond in het café van S. op den Steenweg te Helmond, ruzie tus- schen een man, die bij de politie bekend staat als een vechtersbaas en 'een zekeren C., die woonachtig is te Antwerpen. De 28-jarige C. werd op een gegeven oogenblik met een mes zoodanig in het dij been gestoken, dat de slagader geraakt werd. In ernstigen toestand is het slacht offer naar het St. Antonius Ziekenhuis ver voerd. DE INBRAKEN IN TWENTE. In den afgeloopen nacht hebben inbrekers een bezoek gebracht aan de Nederlandsch Hervormde Pastorie te Borne, die bewoond wordt door den godsdienstonderwijzer v. d. Gronde. Wat kleingeld werd gestolen, ter wijl ook de spaarpotten der kinderen wer den leeggehaald. Bovendien is ook inge broken in de kerk, waar de collectebussen zijn geleegd. In totaal is een bedrag van zeker 170 gld. ontvreemd. Hoewel in Twente dergelijke inbraken aan de orde van d-en dag zijn, is de politie er tot nu toe niet in geslaagd om de hand op de daders te leggen. HET BEZUINIGINGSONTWEP. Naar wij vernemen is het advies van den Raad van Staten over het algemeen bezui- nigingsontwerp in den ministerraad van gistei-en in behandeling geweest. Er komen in dit advies echter enkele be schouwingen van principieelen aard voor, die nog nadere overweging vereischen, zoodat vermoedelijk in den loop van de volgende week een tweede ministerraad hieraan zal worden gewijd. In verband met een en ander zal de in diening van het ontwerp nog wel een twee tal weken op zich laten wachten. Door het breken van een askoppeling was het Nederlandsche stoomschip Zuid er kerk, op weg naar China, gedwongen te Singa pore halt te houden tot de reparatie ver richt zou zijn. Te Singapore was dit machi nedeel niet te krijgen en de noodzakelijk heid deed zich voor de askoppeling zoo snel BURGERLIJKE STAND TELEGRAMMEN LEIDEN. Geboren: Hans, z. van J. Galjaard en J. M. Kret Antonius Joseph, z. van H. Nagtegeller en M. J. v. d. Linden Hen- drika, d. van I. v. d. Weijden en C. v. d. Hoek Aaltje, d. van P. Dregmans en S. H. v. Katwijk Maria, d. van D. Hartevelt en M. v. Polanem Jan, z. van J. Noë en P. W. Weijers. Ondertrouwd: H. C. J. Duindam jm. 27 j. en M. M. Dingjan jd. 23 j. Gehuwd: K. J. Otten jm. en A. M. Mulok Houwer jd. Overleden: Th. A. Wiggers- Geverink vr. 47 j. G. D. Hendriksen-Hesse wede. 73 j. J. W. Lau wedn. 81 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Toelaatbaar voor volwassenen. I Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. MARKTBERICHTEN BESCHULDIGDEN VAN MOORD OP HORST WESSEL HEDEN TERECHTGESTELD. BERLIJN, 10 April. (V. D.). Officieel wordt medegedeeld, dat vanmorgen te 6 uur in de staatsgevangenis BerlijnPlöt- zensee de op 3 Februari 1907 geboren D. Sally Epstein en de op 15 Juni 1901 gebo ren Hans Zie gier, die door de juryrecht bank te Berlijn als medeplichtig aan den moord op den S.A.-stormleider Horst Wes- sel ter dood waren veroordeeld, zijn te rechtgesteld. Reeds in 1930 had een proces plaats ge vonden tegen andere beklaagden, die toen door de juryrechtbank wegens doodslag veroordeeld werden. Onder het nieuwe re giem werd tegen nieuwe beklaagden op nieuwe gronden een nieuw proces begon nen, waarbij geconcludeerd werd dat de moord op Horst Wessel een zorgvuldig voorbereide misdaad was, uit politieke haat bedreven. Hitier heeft geen gebruik gemaakt .van zijn recht tot gratieverlee- ning. HET HUWELIJK VAN GöRING. BERLIJN, 10 April (V.D.). Reeds vroeg in den ochtend heerschte een groote drukte in de binnenstand van Berlijn in venband met 'het huwelijk van minister Göring. Voor de zaal, waar de echtverbintenis zou ge schieden, op het raadhuis „Unter den Lin den", stonden 4 herauten opgesteld in Mid- deleeuwsche kleedij. Toen Göring om half 12 zijn bruid Emmy Sonnemann aan haar woning afhaalde vloog een vliegtuigeska der laag over het huis. Luide toegejuicht door de menigte reed het bruidspaar naar de rijkskanselarij waar Hitier werd afge haald. Nadat de plechtige inzegening van het 'huwelijk was geschied, hield dr. Sahm een korte toespraak. HAUPTMANN OOK VERVOLGD WEGENS ACHTERSTALLIGE BELASTNGSCHULD. WASHINGTON, 10 April. (V. D.). Te gen Bruno Hauptmann, die wegens den moord op baby Lindbergh ter dood ver oordeeld is en in de cellen der terdoodver- oordeelden in de gevangenis vail Trenton is opgesloten, wordt momenteel een onder zoek ingesteld naar aanleiding van de be schuldiging, dat hij een bedrag van 9678 dollar schuldig zou zijn aan achterstallige belasting en boetes. Hauptmann wijst deze beschuldiging beslist af en heeft zelf het onderzoek aangevraagd. HUISEIGENAAR UIT FASCISTISCHE PARTIJ GEROYEERD. TURIJN, 10 April. (V. D.). De secre taris van de fascistische federatie te Tu rijn, heeft een huiseigenaar geroyeerd, die ondanks de tusschenkomst van de partij een vrouw noodzaakte te verhuizen, wier echtgenoot onder de wapens geroepen was. De uitzetting uit de partij wordt hiermede gemotiveerd dat de man een gebrek aan menschelijke solidariteit en fascistisch be wustzijn heeft getoond door niet zijn aan deel op zich te willen nemen van de of fers, die de gezinnen van hen, die geroe pen zijn, om het vaderland te dienen, heb ben te brengen. AMSTERDAM, 10 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 255 vette kalveren: 5056, 4048 en 3038 cent per kg. levend gewicht; 110 nuchtere kalveren f 2.506.00 per stuk, 219 varkens van 90110 kg. 4647, zware 4445 cent en vette varkens 4344 cent per kg. slacht- gewicht. Overzicht: Vette kalveren behoor lijke aanvoer, begin prijshoudend, afloop lager. Varkens korte aanvoer, handel van weinig beteeken is, prijzen constant. WOERDEN, 10 April. Kaas. Aanvoer 73 partijen, met rijksmerk le kwal. f 1516 en 2e kwal. f 1214 per 50 kg. Handel matig. KOUDEKERK, RIJNDIJK, 9 April. Eie- renveiling. Aanvoer 9475 stuks. Prijzen: kippeneieren f 1.902.40, eendeneieren f 1.802.40 per 100 stuks, boter 5564 cent en kaas 1419 cent per pond. konijnen f 0.091.20 per stuk. VOORSCHOTEN, 10 Apri, Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren f 2.302.80 en een deneieren f 2.002.40 per 100 stuks, kippen 4060, hanen f 0.181.20, konijnen f 0.35 1.20 en duiven f 0.100.20 per stuk. KATWIJK a. d. RUN, 9 April Groenten- veiling. Uien per 100 kg. f 5.305.50, wasch- peen per kist van 20 kg. f 1.101.35, spina zie 14 cent per kg. witlof per kg. 9—12 ct. boerenkool per kist 2026 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Londen 7.201/2 Berlijn 59.75 New York1.48:^/s Parijs 9.78 Brussel 25.15 Zwitserland 48.02l/2 Milaan 12.35 Madrid 20.30 Oslo36.22i/o Kopenhagen32.20 Stockholm 37.20 Weenen Praag6.21 Boedapest Prolongatie 3 3/4 pCfc. BEURSOVERZICHT. Men mag met genoegen constateeren, dat het publiek ziich niet weer uit het even wicht laat brengen door de nieuwen druk, die vandaag op den gulden werd uitge oefend. De plotselinge diseonto-verhoogimg van de Nederl. Bank om de crediet-verlee- ning te beperken, veroorzaakte hedenmor gen een nieuwe stijging van de buiten- la ndsche wisselkoersen. Plotseling ver scheen de Nederl. Bank weer met onge limiteerd aanbod van Fransche francs, het geen een geruststellenden invloed uitoefen de. De koersen liepen dan ook spoedig terug. De aandeelenmarkt was weliswaar iets hooger, doch in het verloop was er toch ëenige neiging tot reactie te bespeuren, ter wijl de omzetten uitermate beperkt waren. Van een groote koopbeweging was niets te bespeuren. Alleen in Kon. Olies ging vrij veel om; de eerste koers lag ongeveer 3% boven het vorige slot, maar een gedeelte van de winst ging in het verloop weer ver loren. De Amerikaansche soorten lagen fractioneel boven het vorige peil. Van de Industrieelen waren Philips ongeveer 1% hooger, terwijl Unilevers met een nog ge ringer koerswinst genoegen moesten nemen. Aku's bleven op peil. Rubbers gaven alge meen hooger koersen te zien, doch de ver beteringen waren toch van beperkte af metingen. A'dam Rubbers kwamen een oogeniblik boven pari, doch sfroten beneden die grens. Tabakken waren verdeeld, Se- nemba'h's en Deli's waren wat luier, doch Deli Bataviia's trokken lichtelijk aan. Sui kers waren gevraagd, hetgeen behalve aan de algemeene tendene toe te schrijven was aan de nieuwe verhooging der Nivas-limie- ten. H.V.A.'s stegen ruim 1%. Scheepv. en Mijnwaarden waren verwaarloosd; de no- teermgen waren weinig veranderd. Ameri kanen waren vast in navolging van Wall- street. Duitsche obligaties waren flauwer, vooral Youragleening, die ongeveer 2% ver loor. De Nederlandscne obldgatiernarkt had een ongeanimeerd verloop. Er ging weinig om; de koersen stelden zich meerendeels lager. De 5% Nederland daalde tot 98 3/4 en de 5% Ned,-Iudië tot 98%. Het slot lag boven de laagste prijzen "van den dag. Oude Schuild kwam meerendeels 1/2 a 1% be neden het vorig slot. Van de 3 1/2% obli gaties Indië was nog geen koers te hooren.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3