STADS BLACKBOy NIEUWS Piet Peinst: PRUIMTABAK WOENSDAG 10 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANï EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER- TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 10 April 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 764.2 te Toulouse. Laagste barometerst.: 725.1 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 11 April: Krachtige tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijke of Noord- Westelijke wind, zwaar bewolkt of be trokken, later op klarend, waarschijn lijk regenbuien, voor al later kouder. Nog steeds bleef de algemeene drukver- deeling ongeveer dezelfde. Het gisteren ge noemde daalgebied is Oostwaarts afgetrok ken; thans bevindt zich weer een nieuwe krachtige daling over Schotland, welke over West-Ierland reeds weer door stijgin gen wordt gevolgd. Secundairen bewegen zich voortdurend om de hoofddepressie. Over de Britsche Eilanden, rond het Ka naal en de Noordzee, waait het krachtig en stormachtig uit Zuid-West, Zuid en Zuid- Oost. Bovendien viel er plaatselijk zware regen (Blacksod had 27, Valentia 14 en Storno way 11 m.M.). Over het vasteland is het weer wat rustiger. Wel werd hier en daar nog veel regen afgetapt (Dresden 32 m.m.). Behalve in Noord-IJsland en Noord- Scandinavië, waar het iets kouder werd, steeg overal de temperatuur. Het is echter waarschijnlijk, dat morgen weer afkoeling zal optreden. De depressie zal zich Oost waarts bewegen en bij ruimenden wind zal onze omgeving weer onder invloed komen van luchtmassa's van polairen oorsprong, welke tevens buiig weer zullen veroorza ken. LUCHTTEMPERATUUR. 13.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 7.18 uur tot Donderdagmorgen 4.44 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdag 11 April v.m. 3.22 uur en nam. 9.01 uur. BE RAMP VAN DE „LEEUWERIK". De thuiskomst der slachtoffers. Gistermiddag te vier uur zijn de drie auto's met het stoffelijk overschot van de zeven slachtoffers der vliegramp te Brilon de Nederlandsche grens nabij Glanerbrug gepasseerd. Het gemeentebestuur van Enschede was op één wethouder na voltallig vertegen woordigd. Voorts waren vertegenwoordi gers aanwezig der Nationale Luchtvaart- school, het vliegveld Twenthe en de Twent- sche Aero-club. Toen de auto's de grens passeerden speel de het Enschedesche politiemuziekkorps het Wilhelmus. Namens het gemeentebe stuur van Enschede, de K.L.M. en de ge noemde corporaties op het gebied der luchtvaart, werden kransen in de auto's gelegd. Daarna zette het muziekkorps de marsch Funèbre in, waarna de auto's langzaam wegreden in de richting En schede. Veel later dan men verwacht had zijn gisteravond de slachtoffers van de Leeuwe rik te Amsterdam aangekomen. Een der auto's begaf zich naar de Hee rengracht, waar de kist met het stoffelijk overschot van mr. W. de Vlugt naar toe werd gebracht. Heel stil, zonder veel pu bliek werd de kist de ouderlijke woning binnengedragen. De andere auto's met de kisten waarin de vijf leden der bemanning rustten, re den verder naar de begraafplaats Zorg- vlied aan den Amsteldijk. In de omgeving en voor het hek hadden den geheelen avond, ondanks den regen groepjes belangstellenden de aankomst van de auto's afgewacht. Zij reden de begraaf plaats op en hielden stil voor de aula. In een ruimte, daarvoor ingericht, wér den de kisten opgebaard. Zij blijven daar tot Donderdagochtend. Op dien morgen worden de kisten overgebracht in de hall van de aula, om vervolgens in een gemeen schappelijk graf, dat door het gemeente bestuur van Nieuwer Amstel is geschon ken, te worden ter ruste gelegd. Gedenkteeken te Brilon. Het is de gewoonte in dit deel van het •Sauerland dat op de plaats, waar menschen door een ongeluk om het leven zijn geko men, een kleine gedenksteen wordt ge plaatst. Zoo is men thans ook bezig om gelden te verzamelen ten einde op de plek waar de „Leeuwerik" is gevallen een ge- denteeken ter herinnering aan deze droe- ige ramp neer te zetten. De heer A. J. Loerakker voor „dr, Schaepman" Eenheid gevraagd,welke alleen de Katholieke belangen waarborgt. De belangstelling voor den derden ver kiezingsavond, door de Alg. R. K. Proip. Club „Dr. Schaepman" georganiseerd, was niet zoo groot als men redelijkerwijs had mogen verwachten. Het slechte weer en meer nog het feit, dat Piet Kasteel door ziekte verhinderd was en vervangen werd door den heer A. J. Loerakker, waren hier van ongetwijfeld oorzaak. En toch.... ook hier hadden de afwe zigen weer ongelijk, want de heer Loerak ker moge maar ,,'n eenvoudig mensch" zijn, zooals hij zichzelf meermalen betitelt, hij heeft toch wel 'n zeer juisten kijk op de politieke constellatie van ons land, hij voelt de „nieuwe stroomingen" wed zeer goed aan en heeft vooral bij het vragen stel len, dat bijna tot 'n debat uitgroeide blijk gegeven de macht te hebben door te dringen in de gemoedsgesteldheid dergenen, die het niet met hem eens zijn. In innige overtuiging heeft de heer Loer akker de aloude R. K. Staatspartij verde digd, gedreven door zijn onwankelbaar ge loof in de beginselen, die ons dierbaar zijn, steunend op de ingevingen van zijn demo cratisch hart, waaruit zoo juist naar voren kwam, dat hij eerlijk zijn meening weergaf zoodanig, dat er tenzij met holle leuzen geen speld tusschen te krijgen was. In zijn openingswoord heette mr. Don ders alle aanwezHgen, maar in 't bijzonder den heer A. J. Loerakker welkom, wijl hij zich spontaan bereid had verklaard de plaats van den heer Piet Kasteel in te nemen. De heer. Loerakker begon met erop te wijzen, dat de verkiezing voor de Prov. Staten ditmaal in een buitengewoon tee- ken staat. Niet alleen orndat de heele Eerste Kamer-verkiezing er 'het gevolg van is, niet alleen om het werk, dat de Prov. Staten toch altijd nog 'hebben te vervullen, maar vooral ook, omdat er meer dan ooit strijd is, een felle strijd, die tot ondergrond heeft de algemeene politiek, die in ons land ge voerd wordt. Allereerst wilde spr. iets zeggen over de situatie, waarin wij verkeeren en de ver warring die daardoor ontstaat, om daar naast te wijzen op hetgeen de tegenstan der van ons zegt. Het valt niet altijd mee een defensieven strijd te voeren, maar zulks is thans noo- dig, omdat de Katholieken meer dan ooit aanvallen van alle kanten hebben te ver duren. De economische positie is de laatste jaren steeds slechter geworden. Onze welvaart, van vele factoren afhankelijk, werd ten koste van vele moeilijkheden verkregen, doch de oorlog bracht daarin verandering. Aanvankelijk was dat niet zoo merkbaar, wij konden doorgaan met de productie, de 'handel bleef gezond.... maar het was slechts sehijnbloei. Men heeft bemerkt, dat men niet ongestraft de productie steeds maar op kan voeren. Duidelijk werd, dat de theorie van het individualisme, dat tot groote onheilen moest voeren, tenslotte moest vastloop en. De kapitalistische geest was niet enkel het eigendom van rijke men schen, van kapitalisten dus, doch ook van alle klassen der maatschappij. Het Verdrag van Versailles bracht aller minst redding, het nationalisme stak den kop op, allerlei maatregelen moesten wor den getroffen om den stroom te keeren, maar de economische ontwrichting werd een feit en met haar kwam er een geeste lijke verwarring, zooals in tal van jaren niet gekend was. Spr. wijst er dan op hoe ontzettend moei lijk het is om de ruim 8 millioen menschen in het kleine stukje Nederland een bestaan te blijven versohaffen, ook wanneer het buitenland zijn grenzen sluit voor onze pro ducten. Heele industrieën zijn stuk geslagen, het geen voor den welstand van het land al lerminst voordeelig is. Daarnaast is een groote categorie irfenschen, die jarenlang voor een sober inkomen gezwoegd hebben, daarnaast zijn ook de taJlooze werkloozen, die bunkerend uitzien naar den dag, die weer werk zal brengen. Door de treurige omstandigheden van den arbeider lijdt de middenstand mede en de economische po sitie van ons land biedt aldus een trooste loos beeld. Die economische ontwrichting is tevens de bodem, waaruit opspringt die geestelijke verwarring, die den mensch zoo gemakke lijk ontvankelijk imaakt voor dingen, waar aan hij vroeger allerminst zou gedooven. Men vangt een klank op.... en men ge looft al onmiddellijk aan verbetering. De Katholieken hébben altijd voor oogien gehouden, dat 'n kapitalisme onvereenig- baar is met starre armoede. De Pausen Leo XIH en Pi us XI hebben in hun encyclie ken duidelijk aangegeven wat de katholie ke zedeleer in deze gebiedt. 't Is wel gemakkelijk om te zeggen, dat „men het geld maar moet halen, waar het te halen is", maar men vergeet, dat Neder land per jaar minstens 700 millioen gulden noodig heeft. Dat geld moet toch maar op gebracht worden! En men vergeet, dat het nationale vermogen de laatste jaren met een kwart verminderd is. De groote verwarring op geestelijk ge bied bracht tal van „vooruitstrevers" ertoe nieuwe idealen te zoeken. Wat de toestand zelf nu betreft, er zou geen regeering ter wereld gevonden kun nen worden, welke aan Nederland zijn wel vaart zou kunnen teruggeven. De positie der Katholieke Staatspartij werd in de laatste jaren verzwakt door de vaandelvlucht der democraten, de ultra democraten, die het kabinet-Colijn oprie pen. Zoo lang als onze Oosterburen niet meer afnemen en niet betalen wat zij afnemen (applaus), zoolang kan onze welvaar.t niet terugkeeren. Spr. komt dan tot de schimpscheuten en scheldwoorden aan de R. K. Staatspartij 'b.v. in „Volk en Vaderland", waardoor men .poogt de menschen van streek te brengen Dan beschouwt spreker de verschillen de politieke partijen wat meer van nabij. Hij 'begint dan met de S.D.A.P., een par tij, waarvan hij niet veel kwaads wil zeg gen, maar niet onvermeld wil hij laten, dat zoo langzamerhand blijkt, dat zij meer en meer propageert, wat de Katholieken reeds jaren hébben voorgestaan. Aan de hand van een manifest van het N.V.V. het tweelingzusje van de S.D.A.P. be schouwt spr. de houding der S.D.A.P. nader en zegt, dat het heel gemakkelijk is te zeg gen: „weg regeering, er kome een nieuwe", maar men bedenke, dat er op het oogen- blik geen nieuwe regeering te vormen is onder de leuze „meer steun". Spr. verde digt in deze materie de houding der Katho lieke fractie, die niet gezien heeft naar populariteit, maar gedaan heeft wat ijzeren plicht vroeg in het belang van het land. Spr. is er van overtuigd, dat er niemand is die gelooft, dat de Katholieke Staats partij bereid zou zijn samen te gaan met de S.DA..P., want daar zit geen perspec tief in, dat zou zelfs een ramp voor het land zijn. Een categorie, waarover de heer Loerak ker met veel leedwezen spreekt, omdat het hier geloofsgenooten betreft, is de demo cratische bond. Spr. kan niet begrijpen hoe een man als prof. Veraart, die toch een geleerd man is, die zelfs gezegd heeft, dat elke versnippering op Katholiek terrein on verantwoordelijk is, tot 'n dergelijke af dwaling is gekomen. Als het op democratie aankomt, is spr. ook democraat, maar dan een waar democraat, die de eenheid eischt van de Katholieke Staatspartij. En die. kan niet verkregen worden op de wijze, als de democratische partij het zich voorstelt. Hoe juist de Katholieke Staatspartij de democratie opvat blijkt tooh wel duidelijk hieruit, dat het juist de SJD.A.P. is, die met de Katholieke Staatspartij alleen mis schien ook met de Vrijz. Democraten in zee wil gaan! (Applaus). Dat de Katholieke Staatspartij haar taak naar behooren heeft vervuld, toont spr. aan door te vragen waar ter wereld er een land is, waar de Katholieken zooveel vrij heden nog hébben als hier te lande, 't Is waar, niet in alles kunnen we juichen, er mankeert nog wel wat aan, maar.... waar is het 'beter? Waar is de sociale wetgeving, waar is de volkshuisvesting als in ons land? Waar is het Katholiek onderwijs geregeld als bij ons? Spr. vraagt zijn gehoor propagandist te zijn en de afdwalend en te vragen zich te bezinnen. Dan komt spr. tot de fascistische volks- genooten en zegt niiet te kunnen begrijpen hoe een Nederlander lid kan worden van een der fascistische groepen, meer nog, hoe een arbeider zich daaraan kan overgeven. Voor spr. tooh staat het onverbiddelijk vast, dat de fascistische organisaties geen arbeidersbeweging kunnen dulden. In het stelsel van fascisme tooh past het vrijge stelde-begrip niet, want zij noemen hen „de bonzen, die leven ten koste van de ar beiders". Het fascisme stelde zioh bij de vorige verkiezingen „als eenheid tegenover de 54 partijen", die wilden probeeren hier of daar een baantje te krijgen. En wat zien we nu? Verscheurd in reeds 'n dertigtal vormen doet het fascisme thans mee aan den ver kiezingsstrijd. (Applaus). Zoo spr. zich geen arbeider kan inden ken, die lid wil zijn van een fascistische partij, nog minder kan hij zich zulks inden ken van een Katholiek. Over.de gewetenskwestie voor bedoelde personen wil spr. het heelemaal niet heb ben, hij vraagt zioh slechts af: welk bewij6 deze af gene leider geeft of gegeven heeft, dat hij de christelijke beginselen voorstaat. Hoe kunnen de Katholieke belangen hier gewaarborgd zijn? Spr. beschouwt dan nog nader het ver- kiezings-manifest der nationaal socialisti sche partij, die „niets belooft", doch slechts een „offer" vraagt. En als dat offer ge bracht is, dan.beloven wij werk en brood voor iedereen". Spr. vraagt waar men de brutaliteit vandaan haalt om waar zooveel werkloozen zijn werk te beloven en dit te verbinden aan een politieke partij. Het geheele manifest haalt spr. dan aan flarden en zegt: wat verbeelden die men schen zich wel, als zij ons „het christen dom" willen brengen, aan ons, die het van den Stichter, Christus zelf, gekregen héb ben? (Applaus). De opvattingen der Katholieken over staat, koningschap en gezag zijn anders, staan lijnrecht tegenover de opvattingen van het fascisme en in het verleden is er geen enkel fascist geweest, die zich een waar verdediger van de belangen van het volk getoond heeft. Spr. komt dan tot de conclusie, dat deze tijd van nood dwingt tot bezinning. Daar bij vraagt hij God te bidden, dat Hij ook nu ons volk moge leiden, dan gaan we een goede verkiezing tegemoet. (Applaus). Na een korte pauze werd er gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waar van door vier aanwezigen gebruik werd gemaakt. Wij zullen deze vragenstellerij niet op den voet volgen, er werd zooveel gevraagd, er werd ook door 'n enkelen spreker 'n be toog opgezet voor „eigen partij", doch de voorzitter greep hier tijdig in. De heer Swaak vroeg o.m. hoe de heer Nü2 Eén deel der menschheld kauwt op kauwgom, Eén deel snoept uit een snoepgoedzak, Een ander deel bijt op een houtje, Geet mij maar BLACK-BOY PRUIM-TABAK. GESAUSDE ZWARE Loerakker de R.K. Staatspartij een be schermster der democratie kon noemen, waar onlangs in een dagblad-artikel het samengaan met de S.D.A.P. als onmogelijk werd genoemd. De heer Loerakker antwoordde hierop, dat de R.K. Staatspartij wél democratisch is, maar men mag het landsbelang niet uit het oog verliezen. Is er nu 'n soort ver bond, dan zou de Staatspartij voor onmo gelijke en onverantwoordelijke consequen ties geplaatst worden. De heer v. d. Kroft bepleitte een pro gram-ministerie, dan zou de welvaart te rugkeeren. Verder besprak hij de ophef fing van het bankgeheim en de verminder de steunregeling. Ten aanzien van het eerste punt ant woordde de heer Loerakker, dat het heel gemakkelijk is voor 'n regeering 'n pro gram samen te stellen, maar wat heeft men er aan wanneer de buurstaten de grenzen dicht houden? Het bankgeheim kan spr. gestolen wor den, maar men staart zich' hier blind op dingen, die zoo klaar zijn als de dag. De regeering is evenmin voor 'n bankgeheim, maar zij houdt eraan vast, omdat het mo menteel het meeste voordeel oplevert. En minister Oud weet heusch wel wat hij doet! Spr. heeft zich ten slotte neergelegd bij de nieuwe steunregeling, doch zijn grief was, dat men vroeger geen stem hoorde, die de belangen der werkloozen verdedigde. De heer Hensing bespreekt o.m. de ver dediging van Ned.-Indië en vraagt spr. te zeggen of hij vóór of tegen het militairisme is, waarop de heer Loerakker antwoordde of het anti-militairist zijn wil zeggen, dat men dwaas moet zijn. Waar zooveel vijan den op Indië azen, moet men zich zooveel mogelijk veilig stellen. De heer Meyers meent, dat spr. goedkoo- pe humor verkocht zou hebben over het N.S.B.-program, hetgeen de heer Loerak ker toegeeft, maar met den vinger wij zend op het bewuste manifest „die goed- koope humor is niet van mij!" De heer Meyers vroeg dan, of spr. ver geten was, dat men aan geld verafgoding deed en het gouden kalf aanbad, waarop de heer Loerakker zeide, dat het hem speet, dat de heer Meyers zoo laat was binnen gekomen, anders had hij gehoord, dat spr. zelf dit heeft gezegd. Maar hij voegt eraan toe, dat men nu niet moet denken, dat Duitschland thans van deze verafgoding is vrij te pleiten.' Want wie zal het zeggen wat „Mein Kampf" aan Hitler opbrengt, dat verplichtend ten gebruike is gesteld op de scholen; waar het geld blijft, dat voor den Rijksdag noodig is. Zoo zou spr. door kunnen gaan om te besluiten, dat we toch heusch niet jaloersch behoeven te zijn op hetgeen Duitschland biedt. De heer Meyers interrumpeerde hierop, dat hij geen Duitscher doch Nederlander is, waarop de heer Loerakker reageerde door te zeggen, dat de N.S.B. hier dan ook geen Duitsch systeem moest invoeren, want dat ligt den Hollander niet. Op de protesten van den heer Meyers ant woordt de heer Loerakker, dat program punten letterlijk zijn overgenomen uit het Duitsche stelsel De heer Loerakker kwam tenslotte tot zijn slotwoord, wees erop, hoe bij 'n neu- tfale vereeniging de. katholieke belangen zeker niet veilig zijn, hij wees er ook op wat nu in Duitschland gebeurt inzake den geloofsstrijd, wat in Spanje en Mexico ge schied was en herhaalde nogmaals zijn op wekking de dwalenden aan te sporen tot bezinning te komen. Met een dankwoord van mr. Donders werd de bijeenkomst tenslotte besloten. VEREENIGING „VEILIG VERKEER". Vertooning van de K.N.A.C.-veiligheïds- film. Voor een zoo goed als geheel gevulde Stadsgehoorzaal heeft gisteravond de ver tooning plaats gehad van de Veiligheidsfilm van de Koninklijke Nederlandsche Automo bielclub. Aan deze film gingen vooraf enkele korte toespraken. De voorzitter van de Vereeni ging „Veilig Verkeer", de heer M. J. E. Kwint, sprak een welkomstwoord, speciaal tot den vertegenwoordiger van de K.N.A.C., tot de leden van de verkeerscommissie, tot den heer v. d. Wal, inspecteur van het ver keer en tot vertegenwoordigers van ver schillende vereenigingen. Spr. wees er op, dat er weinig dingen zijn die meer de alge meene aandacht vragen dan het veilig-ver keer vraagstuk. De Vereeniging „Veilig Verkeer" doet reeds veel, maar zij zou nog veel meer wil len doen. Daartoe is o.a. ook noodig een groote toename van het aantal leden. Spr. wekte de aanwezigen dringend op om als lid toe te treden. De contributie (minimum 50 et.) kan geen bezwaar zijn. Daarna sprak de heer H. van Slooten Jr., AGENDA Woensdag, „Geloof en Wetenschap", le zing Prof. dr. Carp over „Kinder, conflict", „Turk" te 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 8 tot en met Zondag 14 April a.s. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, tel. 807 en E. B. de Metz, Ko- revaarstraat 51, tel. 3553. VAN ONZE ADVERTEERDERS. SLAGERIJ H. PRINS. Heden heeft de heer H. Prins zijn run- der-, kalfs- en varkensslagerij Heeren straat 65 verplaatst naar 83 D. Deze ver plaatsing oordeelde de heer Prins noodig, wijl de oude zaak minder hygiënisch was ingericht en er bovendien geen werkgele genheid was. In het nieuwe pand, dat aan alle eischen der hygiëne voldoet, is tevens een werk plaats met rookerij en worstmakerij in gericht. In den winkel, die 'n herlijken voorraad vleeschwaren ten toon spreidt, is tevens 'n koelcel geplaatst, zoodat het vleesch goed bewaard is. Hoofdaannemer bij de verbouwing en inrichting van het pand was de heer W. v. Beek, de electrische installatie werd ver zorgd door den heer W. Momberg en het schilderwerk door de Gebrs. Pasman. voorzitter van de onderwijs-commissie der Vereen. „Veilig Verkeer". Deze richtte zich speciaal tot de onderwijzers en onderwij zeressen die aan de verkeerscursus hebben deelgenomen. Het aantal deelnemers heeft de verwachtingen verre overtroffen. Niet minder dan bijna tweehonderd onderwijs krachten hebben de cursussen gevolgd. In de pauze zouden zij hun diploma ontvan gen. Spr. zeide dankbaar te zijn, dat de Leidsche onderwijzers en onderwijzeressen hun taak in dit opzicht zoo goed schijnen te begrijpen. De verkeerscommissie zal al les in het werk stellen om hen bij de toe passing van de opgedane kennis op de scho len door samenstelling van lesroosters enz. behulpzaam te zijn. Spr. bracht een speciaal woord van hulde aan inspecteur v. d. Wal om de eminente wijze waarop hij de cursussen heeft geleid. Nadat de vertegenwoordiger van de K. N.A.C. een korte toelichting had gegeven op de film, werd met de vertoonning daar van begonnen. De K.N.A.C. heeft de beschikking over deze film gekregen door de medewerking van haar Zwitssrsche zuster-vereeniging. De film die aansluit op de Veiligheids-laan campagne die de K.N.A.C. eenigen tijd ge leden heeft georganiseerd is dan ook in Zwitserland opgenomen. Maar zij kan ge makkelijk voor Nederland worden dienst baar gemaakt. Het is een zeer interessante, overzichtelijke en eenvoudige film, waar in de zonden van alle weggebruikers met hun akelige gevolgen duidelijk worden ge demonstreerd en waarin ook duidelijk te zien wordt gegeven hoe iedereen mede kan werken aan de veiligheid van den weg. Een dankbaar publiek, waarin het jonge element domineerde, gaf na elk deel luide van zijn instemming blijk. In de pauze werd zooals reeds gezegd het verkeers-diploma uitgereikt aan de onderwijzers en onderwijzeressen die aan de cursus hebben deelgenomen. In de stem kamer van de Stadsgehoorzaal stond een verkeerstafel opgesteld, die groote belang stelling trok. Een schare jongelui wierf in- tusschen nieuwe leden en had daarmede veel succes. UNITAS STUDIOSORUM LUGDUNO BATAVA. Oprichting Jur. Kring. Dezer dagen is opgericht de Juridische Kring van de Unitas S.LJ3. De leiding van dezen Kring berust bij Prof. Mr. J. M. van Bemmeilen, terwijl 'het Bestuur als volgt is samengesteld: H. S. Zwarensteun, praeses; J. J. van Loon, ab-actis; Mej. A. A. van 't Hof, quaestrix. Ter inleiding hield Prof. van Bemmelen een lezing over het onderwerp: Zijn wij verantwoordelijk voor onze daden?" GOUDEN DOCTORATEN. Maandag 15 dezer zal het 50 jaar gele den zijn, dat mr. F. A. Baron v. Ittersum, oud-griffier van het Kantongerecht te Zwolle, thans wonende te Bilthoven, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschappen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2