UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING WOENSDAG 10 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 KORFBAL LEIDSCHE KORFBALBOND. De competitie. Van de vastgestelde wedstrijden, zoowel in de Aspiranten- als in de ledenafdeeling kon geen enkele wedstrijd doorgang vin den wegens afkeuring der terreinen. Alléén de vastgestelde oefenwedstrijd tusschen een A. en B. ploeg kon gespeeld worden op het terrein van Klimop. Het Bestuur van Klimop was zoo welwillend haar terrein hiervoor af te staan. Samenstelling Leidsch Twaalftal. In de gehouden 12-tal Commissie-ver gadering zijn de volgende speelsters en spelers aangezocht om op 2en Paaschdag te Amsterdam Leiden te doen vertegen woordigen t.w.: Aanval: heer en: F. Wijsman (Klimop), J. Cats (O.K.); dames: Gr. Bloem (O.K.), J. v. d. Mark (O.K.). Midden: heeren: A. Belt, aanv. (Klim op), G. Crama (Fluks); dames: A. Blans- jaar (Alg.), B. de Wolf (N.K.). Verdediging: heeren: B. Wijsman (Klim op), F. Verhoeckx (O.K.) voorloopig; da mes: S. Laterveer (O.K.), R. Cats (O.K.). Reserve: heeren: C. Gottmer (O.K.); dames: J. van Houten (Alg.). Tusschen de heeren Verhoeckx en Gott mer zal Zondag a.s. een beslissing vallen, welke speler in het 12-tal zal worden op genomen. WANDELSPORT WANDELSPORT VOOR MEISJES. Lentetocht 1935. Reeds het vorig jaar schreef de Sportraad van de Graal eenige wandel- en fietstoch ten uit. Het bleef toen echter beperkt tot eigen kring, zoodat alleen onze leden aan die wandelingen etc. konden deelnemen. Thans echter wil de Sportraad de Wan delgelegenheid d.w.z. de deelname aan uit te schrijven marschen open stellen ook voor die RK. dames en meisjes, die enkel voor de wandelsport voelen. Van nu af aan kan dus ieder Katholiek meisjes of jonge vrouw lid worden van de Wandelsportcentrale van de Graal. Dat lidmaatschap kost /I.per jaar. Daarvoor kunt u meteen aan den eersten Wandeltocht deelnemen. Ieder volgende marsch kost ƒ0.50. In het geheel worden er van den Sportraad uit per jaar 4 mar schen uitgeschreven. Daarnaast zijn na tuurlijk nog groepsmarschen mogelijk, een en ander in overleg met den Sportraad. Iedere deelneemster ontvangt na het goed volbrengen van eiken tocht een toepasselijk insigne, terwijl er voor diegenen, die de Zoeterwoude L. S. G. W. DemmendalProf. dr. J. Droste XX F. de BruijnM. Koert xX H. StaatsA. Blaauw 10 B. J. WittenbergD. de Jong y2y. W. HoogzaadL. Schreinemachers 01 H. v. d. PoelW. B. Hofman y2y2 H. B. StipdonkI. Zitman y2y xx—xx y2y2 F. GrimbergenJ. W. Aalbersberg 01 A. WinkelmolenM. J. Dieben 01 Totaal 3xx5xx De partijen van het le en het 2e bord zullen as. Vrijdag in „In den Vergulden Turk" uitgespeeld worden. Vermoedelijk zullen beide partijen voor de Leidsche spe lers verloren gaan, zoodat de uitslag dan een gelijk spel (55) wordt. Het Leidsche Schaakgenootschap II is derhalve door den uitslag dezer beide wedstrijden aan het ge vaar voor degradatie ontkomen. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP PANTATHLON. Gisteren was het de voorlaatste dag van bovengenoemd tournooi. Onze landgenoot speelde tegen den Belg De Doncker en won van hem met 64. In het bandspel en het 71/2 kaderspel was de Amsterdammer niet op dreef en moest hij in zijn tegenstander den meerdere erkennen. Het tournooi is thans reeds zoo ver ge vorderd dat men eenige voorspellingen kan maken. De meeste kans maakt Van Belle die thans met 59 punten bovenaan staat. Hij moet vandaag zijn slotpartij spelen tegen Albert die momenteel 56 punten heeft. Onze landgenoot Sweering speelt zijn slotpartij tegen Reicher en deze partij zal de beslissing brengen voor de derde en vierde plaats. Sweering heeft thans 46 pun ten en Reicher 45 punten, een gering ver schil dus. Deze slotpartij kan dus voor on zen landgenoot zeer spannend worden; wint hij, dan eindigt hij als derde en ver liest 'hij, dan zal hij de vierde plaats in dit tournooi bezetten. Reicher heeft gisteren van Albert met 46 verloren. De Gasparin wint met 73 van Schwar- zer. Totaal: De Gasparin 2275 punten, 87 beurten, moyenne 26,14; Schwarzer 1616 punten, 87 beurten, moyenne 18.57. Albert wint met 64 van Reicher. Totaal: Albert 2133 punten, 66 beurten, moyenne 32.31; Reicher 1539 punten, 66 beurten, moyenne 23,32! Van Bella wint met 100 van Martinez. Totaal: Van Belle 2325 punten, 78 beurten, moyenne 29,80; Martinez 1411 punten, 78 beurten, movenne 18.09. SCHAKEL SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Promotie en Degradatie. Gisteravond werd in het Patronaatsge bouw te Zoeterwoude de tweede wedstrijd voor promotie en degradatie gespeeld tus schen het eerste tiental der R.K. Schaak club „Deliciae Nostrae" te Zoeterwoude en het tweede tiental van het Leidsch Schaak genootschap. Het was de besturen niet ge lukt, ditmaal zoo sterk uit te komen, als de eerste keer, toen L.S.G. n den wedstrijd won met 6 tegen 4 p. Van beide tientallen ontbraken twee sterke spelers. Dit woog dus tegen elkaar op. Ook ontbrak aan beide kanten een speler. Deze niet te spelen par tij .werd in onderling overleg als remise beschouwd. De uitslag was ditmaal <Je vol gende: Boerenleenbank. Gisteravond hield de Coöp. Boerenleenbank de jaarvergadering in de „Roskam". De waarnemende voorzit ter, de heer L. van Paridon, opende de ver gadering met de volgende woorden: „Zoo als ieder jaar gebruikelijk, zijn wij ook thans weer bijeengekomen voor het hou den onzer jaarvergadering, voor het be hartigen onzer belangen. Ik heet u bij deze gelegenheid van harte welkom. Mijne hee ren, we komen thans bijeen onder wel zeer bijzondere omstandigheden. Ik denk dan niet aan de crisis-omstandigheden, doch in de eerste plaats aan het verscheiden van onzen geachte voorzitter, wijlen de heer A. Korpelshoek. Jarenlang heeft hij de belangen van de bank behartigd- Eerst als lid van den Raad van Toezicht, later als voorzitter van het bestuur. En steeds heeft hij dat gedaan op een wijze die onze sympathie had. Kor pelshoek was iemand van de oudere stem pel, van dat type menschen, dat in finan- cieele aangelegenheden steeds de voorzich tigheid betracht. Als zoodanig hebben we veel aan Korpelshoek te danken en als zoo danig zal hij mogelijk nog velen ten voor beeld gesteld kunnen worden. Zijn nage dachtenis zal bij bestuur, Raad van Toe zicht en leden zeker in dankbare herinne ring blijven. Vervolgens las de secretaris, de heer J. v. d. Perk, de notulen welke werden goed gekeurd. Dan was aan de orde financieel verslag over het boekjaar 1934. De kas sier bracht een uitgebreid rapport uit waaraan wij het volgende ontleen en: Spaargelden ingelegd 67131.42. Uitbetaald 76064.81. Rekening-courant met de leden: gestort ƒ116970.41, uitbetaald ƒ110260.71, loopende rekening met de Centrale Bank: opgenomen 68088.33. Gestort 69387.89. Er was een winst gemaakt van 1517.26, welk bedrag op voorstel van het bestuur bij de bestaande reserve wordt gevoegd zoodat. de reservekas thans groot is 13635.99. De voorzitter bracht een woord van dank aan den kassier voor diens accu raat beheer en voor zijn duidelijk monde ling en schriftelijk rapport. De bestuurs verkiezing had de volgende uitslag: In de vacature A. Korpelshoek, als bestuurslid werd gekozen de heer R. van Delft, die lid van den Raad van Toezicht was. Pe- riodiek aftredend was de heer L. van Pa ridon die met bijna alg. stemmen werd her kozen. Tot lid van den Raad v. Toezicht, vacature R. v. Delft, werd na meerdere stemmingen en een loting gekozen de heer Jac. Rietveld. De heer Jan Haasnoot, pe riodiek aftredende werd met bijna alg. stemmen herkozen. Bij de rondvraag kwamen nog financiee- le aangelegenheden naar voren, als vragën gesteld. Het bestuur beantwoordde deze naar genoegen der leden. De voorzitter sprak nog een propagandistisch woord voor de afdeeling Spaarbank en wekte de aan wezigen op te ijveren voor de Spaarbank en zelf zooveel mogelijk hiervan gebruik te maken. Hierna sluiting. LEIMUIDEN. Gemeenteraadsverkiezing. Door de anti-revolutionaire zijn de navolgende can didaten voor de as. Gemeenteraadsverkie zing gesteld de heeren 1. J. v. Dam, 2. P. Rietdijk, 3. P. Meijer 4. A. Treur, 5. Ph. Muys. Door de R. K. Kiesvereenigirug zijn de navolgende candidaten voor de a.s. Gemeen- tereadsverkiezimg gesteld de heeren 1. W. Koot, 2. H. J. Visser, 3. J. J. Hoogervorst, Voor de overige candidaten zal as. Zondag gestemd worden. Werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling stonden op Zaterdag j.l. 27 werMoozen ingeschreven. RIJNSBURG. Bloemenhandel, —r Gezien de nog vrij grooten aanvoer en de betrekkelijk gerin gen export, zijn de prijzen nog redelijk. De koudegrondbloemen worden de laatste dagen erg tegengehouden in him groei. An ders zou het kwantum dat aangeboden wordt zeer groot zijn. Betaald werd voor tulpen per dozijn: Rijzende Zon 1620 ct., Ibis 69 ct., Duchesse de Parma 1013 ct., Grand due 1721 ct., Jeach Blossom 12 15 ct., Murillo 1013 ct., William Copland •1116 ct., William Pitt 1014 ct., Thee roos 1014 ct., Elisabeth 1620 ct., Prins van Oostenrijk 1013 ct., Narcissen per 100 bos ƒ1.80—3.90. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraadsverkiezing. Door de R. K. Kies vereeniging zijn de navolgende candidaten voor de a.s. Gemeenteraadsver kiezing gesteld de heeren 1. W. Compeer, 2. N. Disseldorp, 3. S. J. Visser. Voor de overige candidaten zal Zondag as. gestemd worden. Wegverbetering. Gedeputeerde Staten dezer provincie hebben het besluit van den Raad dezer gemeente tot het aangaan van een geldleening voor wegverbetering goed gekeurd. Binnenkort zal thans een aanvang met de werkzaamheden worden gemaakt. WARMOND. „St. Matthias" De R.-K. Muziek-, Zang- en Tooneelvereeniging „St. Mat thias" hield gisteren haar algemeene ver gadering in hotel „De Zon", onder voor zitterschap van den heer C. Zwetsloot. In zijn openingswoord riep de voorzitter de aanwezigen een hartelijk welkom toe. In de eerste plaats, aldus de voorzitter, wil ik hier een woord van nagedachtenis wijden aan den heer J. H. van Egmond die in het afgeloopen jaar aan onze vereeniging is ontvallen. De heer van Egmond was di recteur van de afdeeling zang en heeft als zoodanig zeer veel in het belang der ver eeniging gedaan. Hij was een waar vriend van „Matthias", een groot kenner van mu ziek en een uitstekend leider. Wij zullen zijn nagedachtenis zeer zeker in eere hou den. Een woord van dank dient gebracht te worden aan de heeren Moerkerk en v. d. Kerkhof, die beiden vanaf de oprich ting lid van „Matthias" zijn geweest en steeds voor de belangen der vereeniging op de bres gestaan hebben. Ondanks de slechte tijdsomstandigheden kan de ver eeniging wat de financiën betreft tevre den zijn en al is dit jaar een klein nadee- lig saldo te boeken, is de financieele toe stand der vereeniging gunstig te noemen. De verhouding van leden en bestuur en leden onderling laat niets te wenschen over en hiervoor breng ik allen een woord van hartelijken dank. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige vergade ring voorgelezen welke zonder bemerkin gen onder dankzegging werden vastge steld. Een woord van lof komt toe aan den heer J. J. G. M. Walenkamp voor de wijze waarop door hem het jaarverslag was sa mengesteld. Terecht merkte de voorzitter op, dat dit verslag in de toekomst voor velen nog een leidraad zal zijn wanneer bepaalde zaken, aan de orde komen. Het woord was hierna aan den penningmeester tot het uitbrengen van zijn financieel ver slag. Hieruit bleek dat wat betreft de ont vangsten de contributie van de werkende leden der onderscheidene afdeelingen had bedragen ƒ505.60. Van de contribueerende niet werkende leden was binnengekomen een bedrag van 359.terwijl aan entrée, plaatsbespreking en diversen was ontvan gen een bedrag van 425. De uitgaven heb ben bedragen aan salarissen 693.on kosten van de diverse afdeelingen 357.10, zaalhuur ƒ155.50, drukwerk ƒ44.73 en di versen 112.97. De rekening sloot met een nadeelig slot van 65.84. De heer Th. Weyers deelde namens de kascommissie mede, dat boe ken en bescheiden van den penningmees ter waren nagegaan en in volkomen orde waren bevonden. De penningmeester werd gedechargeerd voor zijn gevoerd beheer en namens de vereeniging dank gebracht voor de wijze waarop hij de hem toevertrouwde taak had behartigd. In de kascommissie voor het jaar 1935 werden benoemd de heeren Th. Weyers, R. Kroon en C. Korte- kaas. Wijl geen candidaten waren ingele verd werden de aftredende leden van het hoofdbestuur de heeren Th. de Vroomen en Joh. Siking als zoodanig herkozen, die bei den verklaarden hunne benoeming te aan vaarden onder dankzegging voor het in hun gestelde vertrouwen. Van eenige leden was een schrijven binnengekomen om gezien het nadeelig saldo dat over 1934 te boe ken viel een bedrag uit het vaandelfonds te storten in de kas der vereeniging. De heer Th. de Vroomen, voorzitter van het fonds zette op zeer duidelijke en juiste wijze uiteen dat hiertoe niet mocht wor den overgegaan. Immers wanneer hiertoe zou worden overgegaan zouden gelden ont trokken worden aan en gebruikt worden voor een doel waarvoor zij niet bestemd waren en dit is toch niet de bedoeling der gevers geweest. Indien de omstandigheden hiertoe zouden dwingen zou men desnoods kunnen besluiten de gekweekte rente van het vaandelfonds in de kas der vereeni ging te storten en zou het fonds bereid zijn in de toekomst af te zien van ontvangsten die thans voor dit fonds bestemd zijn als verkoop van programma's enz. De leden konden zich met de zienswijze van den heer de Vroomen volkomen ver eenigen, er werd dan ook dienovereenkom stig besloten. De gebruikelijke rondvraag bracht nog eenige zaken van meer internenen aard naar voren. Alvorens tot sluiting van de bijeenkomst werd overgegaan werd het woord gegeven aan den heer Th. de Vroo- men, vice-voorzitter der vereeniging, die i memoreerde dat het 4 April juist 121/2 jaar geleden was dat de heer Zwetsloot zitting nam in het hoofdbestuur. De laat ste tien jaar is hij voorzitter der vereeni ging. Het is mede namens de overige le den van het bestuur en de werkende le- i den, aldus de heer de Vroomen, dat ik u van deze plaats een woord van hartelijken en welgemeenden dank breng voor alles wat gij voor „Matthias" in deze achter u liggende jaren hebt gedaan. Gij zijt de groote stuwkracht geweest en het is zeer zeker voor een zeer groot deel aan u te danken, dat „Matthias" een naam heeft ver worven tot ver huiten de gemeente. Niets is u te veel geweest, met een onverwoest bare energie hebt gij u weg vervolgd met slechts dit eene doel voor oogen „Matthias" groot te maken. Gij zijt hierin wonder wel geslaagd en voor dit alles brengen wij u een woord van hulde en dank. Ook de heer L. van Noort, voorzitter van de afdeeling Harmonie sprak woorden van dank tot den voorzitter van het hoofdbestuur en hoopte, dat hij nog vele jaren in het belang der vereeniging zou kunnen werken. De heer Zwetsloot zeide aangenaam te zijn getrof fen door deze even onverwachte als spon tane huldiging en dat wat hij voor de ver eeniging heeft gedaan, dit heeft gedaan met liefde en toewijding omdat de belan gen van „Matthias" hem na aan het hart liggen. Hierna werd deze zeer geslaagde bijéénkomst gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeluk. Gisteren werd een arbeider, werkzaam bij het werk der Provincie aan de Westkanaalweg door een vallend stuk hout zoodanig aan het hoofd getroffen, dat het neusbeen brak en de man zich onder heelkundige behandeling moest stellen. NIEUWKOOP. Met pensioen. Th. van der Neut heeft met ingang van 1 Juli a.s. ontslag aange- vraag als schoolschoonmaker, doodgraver en klokluider. Hij heeft deze functiën als dan 18 jaren vervuld en maakt aanspraak op een, zij het klein, pensioen. De Noordscheweg. Bij het besluit van den Polder Nieuwkoop om twee der voor naamste wegen van een betondek te voor zien was nog niet inbegrepen de weg vanaf de Hoogt tot aan de woning Veelust, de zoo genaamde Noordscheweg. In een gisteren gehouden ingelanden-vergadering werd het eenstemmig besluit genomen ook dit ge deelte, dat een lengte heeft van ongeveer 2 K.M. te voorzien en wel van een teerlaag. Daarmede zal het geheele van importantie aanwezige wegennet in de Gemeente ge moderniseerd zijn en brengen wij een eere- saluut aan bestuur, ingelanden en ambte naren van den Polder Nieuwkoop. Bouwvergunning. Aan de N.V. Levens verzekering-Maatschappij „Utrecht" is door het Gemeentebestuur vergunning verleend tot het bouwen van een veestalling met bij- behoorende schuren op de hoeve „Rozen- hout". Kiezerslijst. De nieuwe kiezerslijst in deze Gemeente bevat 1618 namen van Tweede Kamerkiezers, 1604 van de Provin ciale Staten en 1583 van den Gemeente raad. ZOETERWOUDE (Dorp). St. Barbaravereeniging. Voor de pa rochies St. Joannes Onth. en H. Kruisver heffing is opgericht een St. Barbaraver eeniging. Het bestuur is gevormd uit een vertegenwoordiger uit de beide Kerkbe sturen, waartoe zijn aangewezen de heeren J. Versteegen Wz. en N. v. d. Akker, een vertegenwoordiger van het R.K. Armbe stuur, de heer Jac. v. Leeuwen, en de voor zitters en secretarissen van de Standsorga nisaties. In dit bestuur worden de functies ver vuld door den heer Jac. v. Leeuwen als voorzitter, den heer C. P. J. Paardekooper, secretaris, en den heer L. Onderwater, pen ningmeester. Het reglement is reeds samengesteld en het ligt in de bedoeling de vereeniging op 1 Juli hare werkzaamheid te laten begin nen. Binnen enkele weken zal per circulaire aan de parochianen bekend gemaakt wor den, hoe de nieuwe vereeniging werkt en de voorwaarden die gesteld zijn voor de leden. Het bestuur heeft getracht, zoowel de vaste bijdrage als die bij begrafenissen zoo laag mogelijk te stellen, waardoor het ver trouwt, dat iedereen het lidmaatschap zal aanvaarden van de vereeniging, die mede wil dienen aan het werk van barmhartig heid onze dooden met groote eerbied te be graven. jaarnjKscne xocnienreexs neooen meege maakt een aparte verrassing in voorberei ding is. En tot slot deelen wij mede, dat de eer ste wandeling zal zijn een Lentetocht, te houden op Zondag, 12 Mei 1935. Die tocht zal worden gehouden vanuit de steden: Amsterdam, Alkmaar, Haarlem, Leiden, Den Haag, Rotterdam en Gouda. Delft kan zich bij den Haag en Schiedam bij Rotterdam aansluiten. Ook voor om liggende kleine plaatsen is het mogelijk aan sluiting te vragen bij de dichtstbijzijnde stad. Om zooveel mogelijk ook beginnelingen in de gelegenheid te stellen aan dezen Lentetocht deel te nemen, zal deze marsch niet grooter zijn, dan 25 K.M. Deze afstand is bedoeld voor meisjes van 16 jaar en ouder. Bij voldoende liefhebberij zullen er ook juniorentochten worden uitgeschreven over een korter traject. Alle inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Sportraad, afdee ling Wandelsportcentrale, Singel 427 Am sterdam C. Vraag nog heden om toezending van een formulier voor inschrijving. De inschrij ving is vanaf heden open gesteld tot uiter lijk 3 Mei 1935. TWEEDE DIOCESANE WANDELSPORT DAG. Op Zondag 5 Mei as. zal de Dioc. HaarL Athl. Kring zijn jaarlijkschen Wandelsport dag houden. Deelname is opengesteld voor alle R.K. mannelijke personen vanaf 14 jaar. Iedere deelnemer, die den marsch volbrengt ontvangt voor de eerste maal het officieele D.HA..K.-kruisje, voor de tweede maal het bijbehoorende lintje met het cijfer 2, voor de derde maal een 3 enz. De afstand bedraagt circa 30 K.M. en moet binnen 6 uur worden afgelegd. Het in schrijfgeld bedraagt 50 cent per persoon, echter voor personen van 1417 jaar, mits zij per club van meer dan 10 personen in schrijven 40 ct. Het inschrijfgeld moet gelijk met de inschrijving worden voldaan. De in schrijving sluit 1 Mei. Na dien datum wordt het inschrijfgeld met 25 ct. verhoogd. Bij inschrijving gelieve men te vermelden pf men voor de eerste of tweede maal deel neemt. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij H. J. Averdieck, Oude Singel 148, Lei den. Sweering wint met 64 van De Doncker. Totaal: Sweering 2099 punten, 68 beur ten, moyenne 30,86; De Doncker 1791 pun ten, 68 beurten, moyenne 26,33. JUBILEUM-WEDSTRIJDEN L.U.T.O. (Lisse). Onder buitengewoon groote belangstel ling speelden te Lisse KI. Rustoord I (Oude Ade en L.U.T.O. I (Lisse). Hoewel Klein Rustoord de eerste partij en verloor, wist deze vereeniging in de laat ste partijen te zegevieren. Vooral in de partij van den heer J. v. d. Hulst werd schitterend spel gegeven. Met een mooie serie van 91 carb. beëindigde deze speler zijn partij. Het verloop was als vol-gt: J. v. d. Hulst, Klein Rustoord: 6, 22, 2, 9, 13, 17, 9, 14, 2, 15, 91 200. C. Th. Duivenvoorde, L.U.T.O.: 1, 8, 0, 1, 0, 0, 14, 6, 20, 17 67. De volledige uitslag luidt: pnt. brt. h.s. C. Th. Duivenvoorden (L.U.TX).) 67 10 20 J. v. jd Hulst (KI. R.) 200 11 91 gem. 6.70 18.18 G. Deggen Jac. van der Meer A. Wassenaar L. Turk 181 33 20 200 34 20 125 27 18 100 27 15 125 22 27 115 22 12 5.48 5.22 A. van Dijk G. Rietbroek P. Halfschepel 64 33 14 1.94 P. van Ruiten 125 34 17 3.64 Totale uitslag is Klein Rustoord 740 carb. L.U.T.O. 562 carb. Klein Rustoord heeft deze wedstrijd dus met 178 carb. gewonnen, door welk resul taat deze vereeniging vrijwel verzekerd is van d-en eersten prijs. As. Zonderdag wordt het tournooi van L.U.T.O. beëindigd met den wedstrijd L.U. T.O. I—V.I.O.S. I. KATWIJK AAN DEN RIJN. DE LUCHTR0QVERS HOITIKA. 259. die professor was heelemaal niet hooggeleerd, maar een schrijver van films, die beroemd was om zijn ver strooidheid, als hij weer een nieuwe film aan het beden ken was. Hij scheen van de botsing niet veel gemerkt te hebben, hief de armen in wanhoop omhoog en zuchtte: 260. Hoe krijg ik een mooi vliegongeval in elkaar? Niet zoo'n gewoon ongelukje, maar iets bijzonders. Als we U soms kunnen helpen? zei de bestuurder, we hebben pas zooiets meegemaakt. Ja, zei Piet, een reuze-film. De gloeien de meteoorsteen of het gekraakte toestel in de dooie b' De schrijver greep aangedaan de hand°"

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10