t NIEUWS STADS EEN BLIJDE PASCHEN DINSDAG 9 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 ST.-JOSEPH-GEZELLEN- VEREENIGING. Pater Schneiders over China. In de maandvergadering der Gezellen sprak gisteravond Pater Nicolaas Schnei ders (Passionist) over zijn missie in China. De vice-praeses verwelkomde de vele aan wezigen en leidde vervolgens den spreker in. Het is, aldus de eerw. spreker, ongeveer 25 jaar geleden, dat ik in deze zaal speel de en op een keer mocht luisteren naar een pater, die hier kwam spreken over zijn missie in Afrika. Niet te kunnen vermoe den zelfs, dat ik ooit hier als missionaris zou staan: want als ik op school tegen den onderwijzer zei missionaris te worden, dan was 't antwoord: Bekeer je zelf eerst. De eerw. spreker Vertelde dan van zijn leven in Amerika, hoe daar de roeping groeide, om later als priester-missionaris te gaan werken. In China aangekomen heeft de Pater al spoedig ontdekt, dat de uitdrukking „rare Chinees" een Europeaan vaak ontvalt, 't Zijn daar toestanden om van te griezelen, maar ook wel eens vol <mor. Dekens met „levende inhoud", thee drinken waar tientallen keeren water bij gaat en vooral de Chineesche taal met di verse toonhoogten, 't maakt tragiek en hu mor. Want het is toch wel een beetje ver velend om, zooals de Pater heeft beleefd, een vurige predikatie te houden, en dan na afloop te hooren: Pater, u moet niet zoo vloeken! Ruim een uur heeft Pater Schneiders allen geboeid door eenvoudig te vertellen van zijn ervaringen. Door het stellen van vragen werd bovendien nog bekend, hoe de gebruiken zijn bij het huwelijk en begra fenis, hoe er gebouwd wordt en ook.... hoe elke Chineesche jongen een meisje krijgt! Kap. Schrama sprak een hartelijk dank- woord en beloofde gaarne het gebed, dat de Pater van alle Gezellen vroeg. Een en veloppe met inhoud vertolkte tevens de missieliefde der Leidsche Gezellen. DE ONTEIGENINGEN VOOR HET STADHUIS. Aan den Gemeenteraad is het volgend adres gericht: „Geeft eerbiedig te kennen: Johannes Duindam Jr„ slager, wonende te Leiden; dat verzoeker door onteigening van zijn perceel aan de Korenibrugsteeg No. 2, te Leiden genoodzaakt is te verhuizen en zijn bedrijf te venplaatsen; dat hij een perceel heeft gekocht, dat tot slagerij, rookerij en zouterij zal moeten worden ingericht, zoo dat het voldoet aan de eischen door de vleeschkeuringswet en de hinderwet ge steld; dat voor het uitvoeren van de daar voor noodige werkzaamheden ten minste een tijd vam 3 maanden noodig is; dat het onteigerunigsvonnis is uitgesproken op 8 Maart 1935 en de betaling van het bedrag der schadeloosstelling en de kosten door de gemeente Leiden heeft plaats gehad op 29 Maart j.l.; dat in verband met het feit dat stilstand van het bedrijf venzoeiker onher stelbaar verlies zou veroorzaken en de om standigheden dat verzoeker zich eerst na ontvangst der schadeloosstelling de eigen dom van een ander perceel heeft kunnen verschaffen en dit perceel tot slagerij- rookerij en zouterij, zal moeten worden in gericht, hetgeen ten minste een tijd van 3 maanden zal. vorderen; dat verzoeker zich genoodzaakt ziet U te verzoeken hem toe te staan het onteigende perceel nog tot 1 Juli 1935 te blijven gebruiken". De gemeente Leiden heeft cassatie aangeteekcnd tegen de beide vonnissen .('betreffende de panden van de firma Ber nard en den heer Lamaar) ji. Vrijdag door de Haagsche Rechtbank gewezen inzake de onteigening van eenige perceelen aam de Vischmarkt aldaar, die de gemeente noo dig heeft voor den bouw van het Stadhuis. DE CITé UNIVERSITAIRE TE PARIJS. Prinses Juliana woont uitvoering bij. H. K. H. Prinses Juliana is voornemens Vrijdagavond in het City-Theater de uit voering bij te wonen, die daar, met mede werking van eenige leden van het Leidsch Studenten-Corps en van de Vereeniging van Vrouwelijke Studenten alhier zal wor den gegeven ten bate van het plaatselijke comité 's-Gravenbage van het Nationale Comité voor de inzameling van fondsen ten behoeve van den afbouw en de inrich ting van het Nederlandsche gebouw van de Cité Universitaire te Parijs. R.K. Muziekkapel „Perosi". Morgenavond geen repetitie met het oog op den afscheidsavond van den geestelijk leider, doch Donderdagavond 8.15 uur al len present in het repetitielokaal; ook de tamboers. J. W. Lau. t In den ouderdom van 31 jaar is na een kortstondige ziekte in het Diaconessenhuis alhier overleden de heer J. W. Lau, oud kassier ten kantore van den gemeente-ont vanger hier ter stede. De begrafenis zal morgenmiddag te 12 uur op „Rhijnhof" plaats hebben. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 3045. N.V. Meelfabriek „de Rijn" v/h Firma Wed. T. J. Bots, Leiden, Utrechtse he Jaagpad 2. Uittr. Comm.: J. de Graaff, Wassenaar. N. Comm.: Mr. E. J. M. H. Bolsius en dr. L. G. Kortenhorst. Gisteravond te 7 uur is een begin van brand ontstaan in de bovenwoning Boter markt 19 A, bewoond door I. S., vermoede lijk doordat een brandende cigaret achteloos was weggeworpen. Met twee minimaxen en enkele emmers water werd het vuur door de politie gebluscht. De brandweer be hoefde geen dienst te doen. Eenige gordij nen zijn gedeeltelijk verbrand. De Wethouder van Onderwijs, de heer mr. A. Tepe, is verhinderd morgen spreek uur te houden. De eerste-1 uitenant van den staf der in fanterie A. P. J. Berger is ontheven van zijn werkzaamstelling bij de He afdeeling B. van het departement van defensie en overgeplaatst bü het 4e regiment infanterie alhier. In Leiden gevestigd. A. v. d. Berg, dienstbode, Aalmarkt 12 H. A. J. Botermans en fam., reiziger, Sumatrastraat 98a W. L. de Booij, Oegstgeesterlaan 16a A. Broersma, Rijnsburgerweg 10 M. J. de Graafv. d. Buuse, R. Visscherstraat 1 P. A. Co- lijn, monteur, Poelgeeststraat 14 C. v. Diemen en fam., meikslijter, Meezenstr. 11 C. J. Diesbergen, Rijnsburgerweg 10 W. B. G. A. M. Fleerkamp, bedrijfsleider, Hoogewoerd 136 J. Goslings en fam., off. van gezondh., Oegstgeesterlaan 14 K. J. Hardeman, Rijn en Schiekade 111 M. Henzen, naaister, Ger. Brandtstraat 24 J. Hinneman, dienstbode, Oegstgeester laan 31 C. Hoekveen, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10 Th. M. M. Hoogen- boom, dienstbode, Plantsoen 23 H. E. Jedner, dienstbode. Stationsweg 60 J. de Kiewit en fam., colporteur, Spoeghel- straat 45 Wed. S. M. de HaasKoren hof en fam., Haarlemmerweg 59 A. de Kort en fam., gasfitter, Heemskerkstr. 60 A. A. Lampe, verpleegster, Rijnsbur gerweg 144 J. I. v. d. List, Rijnsburger weg 10 G. H. Marsman, verpleegster, Rijnsburgerweg 10 C. J. JongMei man, Heerensingel 37 G. v. Oosten en fam., kantoorbed., H. de Vriesstraat 35 S. W. Polderman, verpleegster, Rijnsbur gerweg 10 F. M. Raeven, Groenhoven- straat 10 P. Chr. M. J. Ramaekers, Rijnsburgerweg 10 S. H. Schuurman, L. Rijndijk 17d J. Ph. Steller, Oegstgees terlaan 27 N. M. Tuiten, Oegstgeester laan 27 N. v. d. Vlist en fam., goud smid, Meloenstraat 5 G. C. de Vogel, dienstbode, Atjebstraat 23a Wed. M. Marcelisv. d. Voort en fam., Nieuwe Rijn 118a J. de Vries en fam., Meloenstraat 20 E. J. v. Wageningen, Witte Singel 27 J. W. M. v. d. Wakker, winkeljuffr., W. Rozenstraat 6 G. Wortman, dienst bode, P. C. Hooftweg 2 J. Zwaan, dienstbode, Oude Rijn 29 P. G. v. Zijl, slager, Haarlemmerstraat 268. Uit Leiden vertrokken. W. L. v. Aalst en fam.. den Haag, P. Paaltjesstr. 68 D. v. Benten, Suriname C. M. Berk, Oegstgeest, Huize Duin zicht R. Boeke, Serooskerke, Hofstede ter Linden C. Boom, Muiden, Noord- Polder N 70 Wed. S. KoertBouman, Oegstgeest, Emmalaan 28 C. B. de Bruin Amsterdam, N. Z. Voorburgwal 130 E. Conrad, Oberhausen G. W. Eggink, Oegstgeest, L. de Colignylaan 20 J. P. N. JansenGordijn, den Haag, Fijnjekade 5 N. Gordijn en fam., den Haag, idem J. Hooimeyer, Gouda, Spieringstr. 147 A. C. v. d. Hoorn, den Haag, Druiven- straat 18 K. Verkadev. Houten, Al phen a. d. Rijn, Westkanaalweg 9 B. K. Huysmans, Weesp, Muiderbinnenw. 21 M. E. M. v. Iterson, Oegstgeest, Warmon- derweg 8 R. Kaijser, Oegstgeest, Leid- schestraatweg 8 J. de Kievit en fam., Tjoeroep M. Th. v. Kins, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 141 F. Kors, Haaksbergen Eibergscheweg A 412a A. v. d. Kroon, Dordrecht, Kolfstraat 18 J. G. v. Laer, Amsterdam, Chopinstraat 9 W. A. Lu- dewigs, Rotterdam, Schiebroekschelaan 67 K. L. Lüneburg, Braunschweig, Armi- niuusstr. 1 II A. Maslowski, Oegstgeest, Griehuizenplein 2 J. v. d. Meer, Lei derdorp, Hoogmadescheweg 1 B. Meer man, Burg a. d. Wupper, Burgerhöhe 14 Wed. A. C. J. de RaadtMeershoek, Voor burg, Kon. Wilhelminalaan 488 A. E. Meijer, Wageningen, Nudestraat 15 L. E. Mulder, Amsterdam, Houtmankade 99 I W. F. Neuteboom, Oegstgeest, Gevers- straat 54 C. W. SanderseOuwerkerk, Zaandam, Kamphuisstr. 42 J. H. Over- beek, Oegstgeest, Emmalaan 47 H. M. de la Parra, Amsterdam, Stadionweg 47 II J. W. M. Peltzer, Landsmeer, Zuideinde 116 W. C. C. Piekaar, den Haag, Dirk Hoogenraadstr. 123 H. Refrmus, Frank furt a. Oder M. Sierag, Oegstgeest, En- degeesterlaan 1 G. Splinter en fam., Amsterdam, Valeriusstr. 169 S. Stouten, Amsterdam. Gr. Kattenburgerstr. 118 III S. Sümegi en fam., Budapest J. Troost, Epe, Hoofdstr. A. v. Veen, Ha- zerswoude C 158 H. Velt en fam., Oegst geest, Rijnzichtweg 12 N. P. M. v. Dor- molenVerpoorte, Medan A. H. v. Vliet, Oegstgeest, Weth. Duivenvoordestr. 39 G. J. M. Voorham, den Haag, K. Houtstr. 14b H. de Water, Amsterdam, Gr. Kattenburgerstr. 118 III W^d. N. L. JansenWinkel, Oegstgeest, Warmonder- weg 8 L. Wong, China M. Zouten dijk, Delft, Gasthuislaan 16. willen wij zoo gaarne bezorgen aan het groot aantal gezinnen, dat in him zwarte armoede nog maar steeds bij ons blijft aan kloppen. Eigenlijk zijn wij beschroomd de paro chianen van St. Petrus weder lastig te val len, doch is het onze dure plicht zoovelen die dreigen ten onder te gaan, een riem onder het hart te steken en.... wie zou met Paschen voor zulk schoon doel niet een klein offertje willen brengen? Wij vertrouwen dan ook rotsvast dat n onze berooide kas wederom een weinig wilt helpen vullen en zien in naam van St. Vincentius uwe overschrijving op het gironummer van onzen penningmeester, den heer J. Th. Hosman, Breestraat 111, met belangstelling tegemoet. DE ST. PETRUSCONFERENTIE DER ST. VTNCENTIUSVEREENI GING. Gironummer 50510. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Cornelia, d. van M. v. Tol en C. Werther Hendrika, d. v. J. Heus en Chr. Ouwerkerk Hermina Alie, d. van A. B. v. Kooijman en A. P. Jongejan Johanna, d. van H. Beetjer en L. Brugge Maria Wilhelmina, d. van C. P. v. Diest en A. C. M. Turk. Ondertrouwd: P. Zwanenburg gesch. m. 31 j. en M. J. Wijnbeek jd. 23 j. Overleden: W. v. Vliet wedn. 67 j. Th. J. v. Ruiten zn. 5 mnd. E. C. Ter- burgh-Broekhuizen wede. 72 j. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Ges 1 a a gd: doet. examen geneeskunde de heer en D. B. Abegg, Heemstede; A. J. P. Borstlap, Soheveningen; A. W. Herweyer, Rijswijk; J. H. van der Loo, Rotterdam. CORRESPONDENTIE. Vragensteller inzake steun regeling te Koudekerk moet even c*p antwoord wachten. Het betreft hier een twijfelachtig geval, waarover bij den Mi nister eerst inlichtingen moeten worden in gewonnen. UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. Jubileum. Onze gemeente staat in het teeken van de jubilea. Op Zaterdag 20 April as. hoopt de heer W. Geerlof den dag "te herdenken, dat hij vóór 50 jaren gele den in dienst trad bij de steenfabriek, thans de heer J. E. M. van Beers, alhier. Schietwedstrijd. Donderdagavond as. zal in de O. L. School alhier, in tegenwoor digheid van meerdere autoriteiten w. o. Burgemeester Kwint, Majoor Boots en Lui tenant Karres, het schietseizoen van de Afd. Koudekerk v. d. Bijz. Vrijw. Landstorm worden besloten met een wedstrijd, waar voor mooie prijzen beschikbaar zullen wor den gesteld. I n g e k o-m e n: Van Bameveld, Dirk Cornelis van der Vis en gezin. Van Waarder, Cornelis Horsman e ngezin. Van Veendam, Elsina Gezin a Boiten. Van Rijnzaterwoude, Willem Dorrepaal en gezin. Van Alphen aan den Rijn, Gerrit van der Nagel. Vertrokken: Naar Leiden, Jan Ber- voets. Naar Zoutelande, Johannes Kruit. Naar Alphen aan den Rijn, Watte de Vries en gezin. Naar Leiden, Martijntje van de Wetering. Naar Alphen aan den Rijn, Grietje de Vos. Idem Geertruida Cornelia van Veen. Naar Haze,rswoude, Jannigje van Ommering. Naar Zalt- Bommel, Hanrie Hendrikus van de Wete ring. WOERDEN. Gemeenteraad. Zooals reeds bekend is geworden, heeft de heer Zon, wethouder van financiën, als lid van zijn partij, de Vrijheidsbond, bedankt. Het ligt voor de hand, dat er nu veel gegist wordt of de heer Zon bij de as. Raadsverkiezing met een eigen, vrije lijst uitkomt, dan wel dat hij zich bij een andere partij zal aansluiten b.v. GemeentebeHangen. De redenen van het ontslag zijn gelegen in oneenigheid met andere leden van zijn partij, speciaal den secretaris. Voor de toe komstige samenstelling van het College van B. en W. zal het van groot belang zijn hoe verder de zaak zich zal ontwikkeJen. ZOETERWOUDE (HJl.). Geen candidaten. Wegens het niet in dienen van candidaten voor de groslijst voor den gemeenteraad, heeft het bestuur van de Staatspartij afd. Hit. besloten, alsnog gelegenheid te geven tot Maandag 15 April. Zijn er dan nog geen candidaten ingediend, dan zullen er, naar wij vernemen, geen can didaten voor den Hooge Rijndijk worden gesteld. RECHTZAKEN NOODLOTTIGE VERGISSING IN EEN APOTHEEK. Assistente staat terecht. Gisteren had zich voor de Amsterdam- sche rechtbank een apothekers-assistente te verantwoorden, verdacht van het veroor zaken van dood door schuld. Het meisje was werkzaam in een apo theek te Amsterdam. In Augustus van het vorig jaar plakte zij bij vergissing een ver keerd etiket op een fleschje met medicijn. De vergissing zou noodlottige gevolgen heb ben. Het drankje, dat een 81-jarige vrouw op deze wijze kreeg, bestond uit een chloor- zinkoplossing, bestemd voor uitwendig ge bruik. Op het verwisselde etiket, dat voor het juiste drankje bestemd was, stond, dat „ieder uur een lepel" moest worden inge nomen. De vergissing werd in de apotheek spoe dig bemerkt en direct bezorgde de loopjon gen het goede drankje. Het was echter al te laat. Toen de echtgenoot van het slachtof fer met het eerste drankje thuis kwam, had de oude vrouw gezegd: „geef me maar gauw een lepel, des te eerder ben ik be ter". Eenigen tijd later, zoo vertelde de man, die thans als getuige werd gehoord, kwam de loopjongen om de fleschjes te verwisse len. Maar m'n vrouw had toen al een lepel vol ingenomen. Van het andere drankje wilde ze niets hebbenze had toen al pijn! Ook de juffrouw tut de apotheek, de ver dachte, is nog bh" me thuis geweest zoo vertelde getuige maar m'n vrouw wüde niets meer innemen, 's Avonds was de dok ter gekomen, en den volgenden ochtend overleed mijn vrouw. President: Wie heeft het verkeerde drankje gébracht? Getuige: Ik heb het zelf gehaald. Deze verklaring klopt niet met die van den loopjongen van de apotheek. Deze getuige geeft de volgende lezing: „zelf heb ik het verkeerde fleschje bezorgd, direct daarop kwam ik op straat verd. te gen, die me vertelde, dat er een vergissing had plaats gehad. Onmiddellijk heb ik toen het goede fleschje bezorgd". President: Weet u ook, dat de assistente nog een fleschje met tegengif heeft ge bracht? Hier weet getuige niets van. In het deskundigen-rapport komt dr. Hammer tot de conclusie, dat de dood kan zijn ingetreden door het ingenomen zink- chloride. Een assistente, eveneens in de apotheek werkzaam, verklaarde, dat het fleschje is thuisgebracht bij den patiënt. Getuige had de twee fleschjes met medi cijn klaargemaakt en op de recepten neer gezet. Het „aanschrijven" (het schrijven van het etiket en het plakken op de flesch jes) was door verd. gebeurd. Verd. geeft toe het etiket op het verkeer de fleschje te hebben geplakt. De Officier van Justitie, mr. B. Kist, is van meen ing, dat verdachte onvoorzichtig en onachtzaam heeft gehandeld. De fout, die gemaakt is, is zeer ernstig. De dood was een gevolg van de bij ver gissing afgegeven medicijn. Een moeilijke kwestie is de strafmaat. Vend, staat bekend als een zeer nauwkeurig werkende assisten te. Met het oog op de generale preventie dient de straf echter niet te laag te zijn. Spr. requireert een geldboete van 300 subs. 30 dagen hechtenis, benevens een voorwaardelijke hechtenisstraf van vier weken met een proeftijd van drie jaar. De verdediger mr. Joh. K. M. Mathuizen zegt in zijn pleidooi o.a., dat de hoogst be treurenswaardige vergissing een gevolg is geweest van het werksysteem, dat in de apotheek wend gevolgd, doch dat thans ver anderd is. Verd. werkte reeds jaren en zeer nauwkeurig in apotheken. Zij gaat onder het gebeurde zwaar gebukt. PI. con cludeert tot clementie in den vorm van een geldboete. Vonnis 22 April. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding wet op buiten- landsche arbeidskrachten. Voor het Leidsoh kantongerecht werd, al thans voor d)it kanton de eerste overtre ding van de nieuwe wet op de buitenland- sche werkkrachten behandeld. De verdachte was mej. A. S. M. Z., restau- ranithoudster te Leiden. Haar was ten laste gelegd, dat zij als werkgeefster in haar bedrijf een drietal Duitsche meisjes te werk heeft gesteld, zonder in het bezit te zijn van een vergunning, voorgeschreven krach tens deze nieuwe wet. Verdachte heeft zich na waarschuwing gewend tot het bureau der arbeidsbemid deling te Den Haag met het verzoek om een schriftelijke vergunning. Op dit ver zoek was afwijzend beschikt, zoo ook op een tweede veraoek. Verdachte had trots deze weigeringen toch de meisjes in dienst gehouden, omdat volgens haar, haar bedrijf doorgang moest vinden. De ambtenaar van het O.M., requisitoir nemend, zegt, dat hij deze nieuwe wet in al zijn strengheid toe zal passen. Deze wet is gemaakt om voor de Ned. werkloozcn werk te verruimen. Aan de arbeidsbeurzen zijn talrijke goede krachten te krijgen. Verdachte, die zelf als vreemdelinge h/ier te lande gastvrijheid geniet, moet nog meer deze wet naleven. Spr. vindt hier een stren ge straf op zijn plaats en eischt 3 geldboe ten van 25 sub. 3 maal 8 dagen hechte nis. De kantonrechter, dadelijk vonnis wij zend, zegt voor dezen keer nog niet zulk een hooge boete te zullen vragen, aange zien het de eerste maal is, dat een zaak, volgens deze nieuwe wet, hier dient. Uitspraak 3 X f 10 sub- 3x5 dagen. Verkeersovertredingen. Voortgezet werd de zaak tegen B. J. F. te K a t w ij k, die op den Zilkerduinweg te Noord wij kerhout bij het passeeren van een bakfiets een ham tegemoet komenden voet ganger, die uiterst rechts van den weg liep, had aangereden met den achterkant van zijn autobus en wel zoodanig, dat de man tegen den grond werd gesmakt en zijn jas vernield werd. De aangeredene had rich civiele partij gestéld voor een bedrag van 25. Na nog een getuige gehoord te hebben achtte de ambtenaar het feit bewezen en eischte een boete van f 25 sub. 10 dagen. Uitspraak 25 sub. 10 dagen met toewij zing der civiele vordering van 25. J. M. W., die verstek liet gaan, moest ver schijnen voor een aanrijding op den Hooge Rijndijk te Voorschoten. De situatie was ais volgt. Verdachte reed als derde in een file auto's. De eerste auto, dus die aan den kop reed, moest onverwachts stoppen. De auto, die achter de eerste reed, kon nog bijtijds rammen, maar de derde, dit was dus de auto door verdachte bestuurd, was verrast door den plotselinjgen stilstand van rijn beide voorgangers en reed tegen de tweede auto op. Gevolgen botsing en schade. Eisoh 15 sub. 5 dagen. Uitspraak 10 sub. 4 dagen. C. A. G. te Loosduinen had op de Hooge woerd te Leiden met rijn auto links een tram gepasseerd. Zulks is op de Hooge woerd niet mogelijk. Daar moet men ach- de tram blijven en niet links van den weg gaan rijden. Eisch 6 sub. 2 dagen. Uitspr. 5 sub. 2 dagen. L. C. O., autohandelaar te Noordwjjk, heeft te Katwijk èen auto op sleeptouw ge nomen, zonder dat deze auto behoorlijk ver licht was en voorzien van een achterlicht. Eisoh en uitspraak 3 sub. 1 dag. J. G. M., chauffeur te Leiden, heeft op de Haarlemmerstraat passagiers in zij-n taxi opgenomen. Eisch en uitspraak 2 sub. 1 dag. Overtreding winkelsluitings wet? Aangehouden werd de zaak tegen H. de C. melkhandelaar te Leiden, wegens het verkoopen van melk op Zondag na bezet ten tijd. Daar verdachte ontkent moet vol gende week degene, die de melk heeft ge kocht, als getuige worden gehoord. ,3eurzen". Tot slot verschenen een drietal Katwijk- sche ingezetenen n.l. C O., P. K. en P. v. d. P., die in de hoofdstraat van K a t w ij k gedrieën hadden staan praten op het trot toir. Nu is het daar geen plaats om aller lei beschouwingen te houden. De stoep is daar een meter breed dus de vooibij gangers moesten om te passeeren, een omwegje ma ken en zich op den rijweg begeven. Disch en uitspraak voor elk 1 sub. 1 dag. AUTOBUSONDERNEMER VOOR DEN KANTONRECHTER. Verdachte vrijgesproken. Voor den Kantonrechter te Amsterdam stond de autobusondernemer van Z. uit Rotterdam terecht, verdacht van overtre ding van de wet op de openbare vervoer middelen. Verdachte zou in December en Januari jj. een autobusdienst hebben onderhouden tusschen Amsterdam en Rotterdam v.v. De bussen zijn op den Haarlemmerweg her haaldelijk aangehouden door de verkeers politie. Verdachte voerde aan, dat hij zijn wagens uitsluitend verhuurt aan gezel schappen. De ambtenaar van het O.M. requireerde een geldboete van ƒ300 subs. 50 dagen hechtenis. De Kantonrechter achtte niet bewezen, dat verdachte een geregelden dienst onder hield, zoodat hij verd. vrijsprak. AUTOBUSONDERNEMER VOOR DE AMSTERDAMSCHE RECHTBANK. De officier van Justitie bij de Amster- damsche Rechtbank mr. v. Arkei requireer de tegen den autobusondernemer H. v. d. Z. wegens overtreding van de wet op de openbare middelen van vervoer twee geld boeten van 100.subs. 2 x 40 dagen hech tenis en 5 geldboeten van 40.subs 5x8 dagen hechtenis. De onderneming onder hield een autobusdienst tusschen A'dam en R'dam v.v. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den kleermaker H. de V. en de caféhouders C. J. K. en C. J. van R. te Katwijk aan Zee, die terecht hebben gestaan, wegens het gelegenheid geven tot hazardspel. Het O.M. had tegen de V„ drie maanden gevangenisstraf en tegen de bei de andere verdachten ieder een geldboete van ƒ500 subs. 5 maanden hechtenis ge- eischt. De rechtbank veroordeelde K. en van R. ieder tot 200 subs. 3 maanden hechtenis en de V. wegens medeplichtigheid tot 20 subs. 20 dagen. IN EEN KRANT, DIE WORDT GE LEZEN, DIE THUIS VAN HAND TOT HAND GAAT, HEEFT UW ADVERTEN TIE WAARDE.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6