MAANDAG 8 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 11 RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RUN. Sch. te Alphen aan den Rijn liet verstek gaan. Deze had een aanrijding ver oorzaakt door niet te stoppen achter een luxe auto die plots was gestopt doch van te voren zijn stoplicht had ontstoken. Na het hooren van getuigen werd deze veroordeeld tot f 12.suhs. 4 dg. Visscherij-kwcsties. De twee Gebrs. v. A. uit Hazeriwou- d e waarvan één minderjarig hadden de visscherijwet overtreden door in den zjg. Kooipolder te H oogmade gemeente Woubrugge te visschen met een aaltschaar en vischnet in het water waar van zekere G. de pachter was. Verdachten ontkenden en beweerden op het tijdstip in de dagvaarding genoemd ndet in dezen pol der te zijn geweest. Een drietal getuigen waaronder de rechthebbende op het visch- water, diens zoon en den landbouwer v. V. hadden 2 personen gezien en gezien dat de kleinste de aaltschaar gebruikte, had gedragen en ook het schepnet. De pachter herkende den oudsten wel, doch de min derjarige niet. De landbouwer V. gaf met veel commentaar een lezing van het ge val. Op 300 Meter afstand had hij verdach ten gezien. Hij wist zeker dat het jongens van A. waren, doch of deze het waren kon bij niet zeggen. Hij had het gezien aan hun loopen, doch hun gezichten had hij niet ge zien. Den kantonrechter kwam zulks vreemd voor, doch getuige beweerde dat hij op een halfuur afstand wel op de klok kon kijken, wat nog minder geloofwaardig bleek. Hoe het ook zij getuigen wisten veel doch weinig posotiefs te verklaren. De ambtenaar die de overtuiging had dat ver dachte geen heilige boontjes waren, achtte het bewijs der getuigen te vaag om een ver oordeeling te vragen, temeer daar er 13 kinderen genaamd A. in diens gezin zijn, zoodat er maar 2/13 kans bestond, dat het de juiste verdachten waren. Hij vorderde derhalve vrijspraak, waarmede de kanton rechter meeging. A. B. uit H a z e r s w o u d e had in het vischwater van de heerlijkheid Benthuizen gevischt met een fleur zonder vergunning te hebben. De majoor der rijksveldwacht gaf als verbalisant een toelichting. Ver dachte beriep er zich wel gerechtigd te zijn. Vroeger had zijn vader het water gepacht en na het overlijden van zijn vader had hij als erfgenaam gevischt. Hij legde eeA pacht- contract over en een tweetal kwitanties. Het water was voor 5 jaar gehuurd. Twee jaar was betaald, doch het 3e jaar had men de pacht niet willen accepteeren en het water aan een ander verhuurd. Als getuige werd geboord de architect S. uit Waddinx- veen, die een en ander administreerde voor den eigenaar den heer Beelaerts. Deze deel de mede, dat toen destijds met Kerstmis de pacht niet was betaald, het water aan een ander was verhuurd, terwijl eerst later iemand van de familie B. was geweest om de pacht te betalen, doch dat was eenige maanden later en toen had hij het geld niet meer geaccepteerd. Wat den kanton rechter deed opmerken, dat de ontbinding der overeenkomst in rechten gevraagd had moeten worden. Als verdachte zich aan wanpraestatie heeft schuldig gemaakt gaat het niet aan het contract zonder meer te verbreken en het water aan derden te ver huren. De ambtenaar meende dat ook ver dachte te goeder trouw was en vorderde vrijspraak. De kantonreohter hield de uit spraak aan omdat bovendien ter zitting bleek dat het water destijds aan den vader van verdachte was verhuurd door een broer van den eigenaar die niet tot verhuring gerechtigd was en nu bovendien niet bleek dat aan verdachte het visehrecht uit de na latenschap wat toebedeeld. Kortom het ge heel bleek zeer verward en omtrent de vragen die verdachte hierop aan den kan tonrechter stelde of hij n-u al of niet mocht visschen, gaf hij verdachte in overweging een advocaat te raadplegen, daar hij hier omtrent geen adviezen mocht geven. Een onschuldige, onnoozele jongeling. H. C. den B. uit T e r-A a r had zich te verantwoorden wegens melkvervalsching. Verdachte die eenige koeien houdt, had zijn zoon de melk af laten leveren aan zekere van H. Wegens herhaaldelijke klachten had de directeur van den keuringsdienst in den morgen van 23 Januari j.l. monsters laten nemen en toen was gebleken, dat de af geleverde melk groote hoeveelheden water bevatten. Verdachte, die zelf was versche nen, deelde mede, dat hij zelf niet kon mel ken, doch van beroep werkman was en de koeien hield voor de melk. Hij had zijn zoon de uitoefening van het bedrijf opgedragen. Die voor alles zorgde, ook voor de aflevering der melk. Hem was een en ander totaal on bekend geweest. Toen hem het gepleegde delict dan ook was gebleken, had hij zijn zoon, aldus zijn uitdrukking: knap over z'n bast gekomen. De zoon die ter zitting aan wezig was, hield zich als een onschuldige onnoozele jongeling. Hij gaf toe in de be wuste bus en emmer melk een emmer regenwater te hebben gegoten. Op een vraag van den kantonrechter of hij dit meer deed, antwoordde hij dat hij het toen voor de eerste keer had gedaan. Wat den kantonrechter ongeloofwaardig voorkwam en hem toevoegde: staat nu maar niet te liegen. Ook op een desbetreffende vraag, waarom hij het had gedaan, wist hij even eens weinig te antwoorden, dan zulks te hebben gedaan uit onnoozelheid. De kan tonrechter bleef echter aandringen en maakte hem duidelijk dat hij toch wel had geweten, waarom hij zulks deed, daar hij anders dan zeker niet goed bij het hoofd was. Eindelijk na veel betoog kwam er uit, dat hij zulks 'had gedaan om zijn vader te bevoordeelen, doch zijn vader noch moeder of huisgenooten hadden er iets van ge weten. De kantonrechter gaf verdachte zoowel als zijn zoon een ernstige reprimande en hield hen voor, dat een en ander dief stal was, daar men de mensohen voor hun geld geen melk, doch water had verkocht. De ambtenaar overwoog in zijn requisitoir dat hij nog nimmer een dergelijke ernstige vervalsching had medegemaakt. De melk bleek respectievelijk 39,75% en 36,3% wa ter te bevatten. Hier kon beter niet wor den gesproken van.water bij dë melk doen, doch wat melkbij het water doen. Ware het niet dat verdachte bij hem op het Parket was geweest en hem de moeilijke omstandigheden van verdachte bekend zijn, dan had hij een geldboete van 1000.gevorderd of ware verdachte niet reeds bejaard onmiddellijke principale hechtenis. Nadat verdachte zich nogmaals op zijn onwetendheid had beroepen, ver oordeelde de kantonrechter, rekening hou dende met de slechte omstandigheden waar in hij verkeert, verdachte tot een geldboete van 60.subs. 20 dg. hechtenis, hem nog maals wijzende op het schandelijk gedrag van zijn zoon. Hoofdpijn en stoornis in de maag W. D. gedetineerd in het Huis van Bewa ring te Rotterdam, die niet verzet was ge komen van een tegen hem de vorige zitting bij verstek gewezen vonnis. Verdachte had op 26 September 1934 op de in de gemeente Alp hen aan den Rijn gehouden Paar denmarkt bonnen uitgereikt aan het pu bliek. Door invulling van de op deze bon aan de achterzijde staande vragen kon men verdachte adviseer en over verschillende ziekten. Zekere K. was hierop ingegaan. Verdachte was toen zelf bij K. aan huis gekomen en had hem onderzocht. K. had diep adem moeten halen, de armen over de borst moeten houden, terwijl verdachte mede de oogleden van K. had opgelicht. Hierna had hij zijn diagnose vastgesteld en tegen K. gezegd dat hij leed aan hoofdpijn wat voorkwam wegens een stoornis in zijn maag. Hij wilde K. behandelen, doch de kuur zou in totaal 23.40 kosten. Terstond moest worden betaald 10.waarna K. kruiden zouden worden toegezonden. K. die op een en ander was ingegaan had 10.1 betaald en toen hij aanvankelijk tevergeefs op toezending der kruiden had gewacht, had hij verdachte verzocht om het geld terug te sturen, daar hij de zaak niet vertrouwde. Verdachte had toen geantwoord dat het geld binnen enkele dagen zou worden te ruggezonden. In stede van echter het geld terug te zenden, had hij hem toen een pak kruiden en poeders gezonden. Bovendien had hij hem bericht dat de toezending der producten even duurde omdat een en ander uit het Buitenland moest komen. Verdachte wist zich weinig meer te herinneren, meen de geen strafbaar feit te hebben gepleegd, terwijl hij zelf de kruiden niet klaar had gemaakt. Deze had hij betrokken van een grossier. De kruiden bleken niets anders te zijn dan voor zenuw en lichaamsverster king. K. zoomede diens echtgenoote als ge tuigen gehoord, bevestigde de feiten als bij dagvaarding omschreven. Tevens werd als getuige gehoord de apothekers-assistent D. uit Rotterdam, bij wien verwachte de krui den had betrokken. Deze beweerde echter verdachte namimer te hebben geadviseerd dit of dat moet U geven, hij had alleen de kruiden verkocht, zooals hij die aan een ieder in zijn winkel verkocht. Het was hem niet bekend dat verdachte gebruik van zijn naam had gemaakt. Wat verdachte bij hem kocht betaalde hij en overigens had hij geen voordeelen van verdachte genoten. De ambtenaar overwoog in zijn requisi toir dat het le feit het openbaar aankondi gen van de geneeskunde onomstootelijk vast was komen te staan. Voor dit feit vroeg hij bevestiging van het vonnis. Wat het 2e feit betrof het onbevoegd uitoefe nen van de geneeskunde, bleek hem veel ernstiger te zijn, temeer daar verdachten reeds 7 veroordeelingen achter den rug heeft en zoowel te Terneuzen, Middelburg en Rotterdam heeft terecht gestaan en is veroordeeld tot een boete van 7 x f 100. Verdachte is dus bekend dat hij iets doet, wat bij de wet verboden is en hij gaat rus tig door. Hij vorderde dadrom tegen ver dachte een geld/boete van 200.subs. 1Q0 dg. hechtenis. Wat de civiele vordering van K. betreft tot terugbekoming van het geld, meent hij dat deze ontzegd moet worden, daar deze maar leergeld moet geven en maar niet zoo'n domme streek uit had moeten halen om in stede van naar een dokter naar een kwakzalver te gaan. Verdachte beriep zich nogmaals op onwe tendheid, doch de ambtenaar bleef persis- teeren. De kantonrechter bevestigde het bij verstek gewezen vonnis en veroordeelde verdachte in totaal tot een geldboete van 90.subs. 1 mnd en 5 dg. hechtenis. KERKNIEUWS Benoemingen in het Aartsbisdom Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Breukelen en deken van het dekenaat Breukelen den zeereerw. heer H. F. Frank, directeur van het Groot-Seminarie „Rijsenburg" te Drie bergen. Op voordracht van den hoogeerw. pater Provinciaal heeft Z. H. Exc. de Aartsbis schop van Utrecht benoemd tot kapelaan te Gorinchem pater H. A. Brandsma O.F.M. (Pater Brandsma is tevens pastoor te Woudrichem, in het Bisdom 's Hertogen bosch). Retraitehuis ,.De Thabor*. Woensdag 1720 April Jonge Dames (einde goede week) (Donderdag, Vrijdag Nachtaanb.) 8.50, P. Franciscaan; Zater dag 2023 April Meisjes (Paasch-retraite) 6.50, P. Passionist; Dinsdag 2327 April Jonge Dames en Onderw. ('s Morgens 11 uur sluiting) 10.P. Stracke S.J.; Dins dag 303 Mei L. Bond van Eerherstel en andere deelneemsters 6.50 P. Jezuiet; Maandag 69 Mei, Gehuwden 6.50, P. Dominicaan; Maandag 1316 Mei Leden H. Familie en andere deelneemsters 6.50, P. Dominicaan; Zondag 1922 Mei Meisjes (P. Severus) f 6.50 P. Capucijn; Zondag 2629 Mei Meisjes (Kruisdagen) 6.50, P. Passionist; Zondag 25 Juni, Klooster- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 9 April. Huizen, 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje d».>ór pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door de KRO-boys. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.15 Zang- en klavierrecital door H. en A. Ponten, afgewisseld door het KRO- orkest. 6.10 Dr. L .Heyermans overd „Rattenbe strijding". 6.25 Het KRO-orkest. 6.40 Esperanto-cursus. 7.15 Lijdens-meditatie door prof. B. H. Molkenboer O.P. 8.15 Vaz Dias, waarna viool- en klavier- programma door Else Nothenius klavier, en Jan Helden, viool. 9.00 A. v. Domburg over de wereld van de film. 9.15 Concert door het KftO-Sympohie-or- kest. (Te 10.15 Vaz Dias). 11.20 De Havède Band, aansluiting met „Zomerzorg" te Leiden. Hilversum, 301 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Ensemble Lismonde en Causerie. 12.20 Kovacs Lajos en zijn orkest. I.30 Kampeer- en trekkersliedjes (gr.pl.). 2.00 Omroeporkest. 3.004.00 Knipcursus. 4.15 Gramofoonpl en Radiokinderkoor- zang. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. V.P.R.O. 6.00 Fred Hartley's Novelty kwintet. 6.30 R.V.U. Causerie. 7.00 Disco-nieuws. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias en Concert door P. Palla (orgel) en Bob Scholte (zang). 8.30 Causerie. 8.55 Fred Hartley's Novelty kwintet. 9.25 Gramofoonmuziek en Moderne zang declamatie, door Mariette Serlé. 10.05 Omroeporkest. II.00 Vaz Dias. 11.10—12.00 Uit „Central", den Haag. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel en Gramofoonpl. 12.20 L. Voselli's Hongaarsch orkest. I.20 J. Muscant en zijn orkest. 2.20 Schotsch Studio-orkest. 4.40 Kwartetconcert. 5.35 BBCrdansorkest. 6.50 Cembalo-recital. 8.20 „The Guest Chamber5, hoorspel. 9.20 Koorconcert. 10.40 Britdgewater kwintet. II.3512.20 Lew Stone en zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. 11.35 Orkestconcert. 8.05 „Réconstitution d' une soirée au La- pin Agile". 9.50 Dansmuziek. roepingen èn voor haar die meer godsdien stig willen leven f 6.50, P. Jezuiet; Dinsdag 1114 Juni Leden 3de Orde St. Franc, en andere deelneemst ers f 6.50, P. Eykholt; Zondag 1619 Juni Meisjes (P. Hupperts) 6.50, P. Montfortaan; Maandag 2427 Juni Gehuwde dames 8.50, P. Jezuiet; Maandag 4 Juli Gehuwden f 6.50, P. Capucijn; Maandag 811 Juli Meisjes f 6.50 P. Franciscaan; Maandag 1518 Juli Ongeh Dames (P. Bruning) 8.50 P. Franciscaan; Zondag 2124 Juli Meisjes 6.50, P, Au gustijn; Zondag 2831 Juli Meisjes f 6.50, P. Kruisheer; Woensd. 313 Aug. Meisjes 6.50 P. Franciscaan. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.204.20 Omroeporkest. 7.20 Hoorspel. 9.35 Omroeporkest. 10.20—11.50Dansmuziek. Keulen, 4M M. 6.35 Concert uit Breslau. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Blaasconcert. jjf, 3.20 Pianoduetten. "T 4.20 Omroeporkest. 7.30 Orkar Joost en zijn orkest. 8.20 Gevar. programma. Rome, 421 U. 8.05 Kamermuziek. 8.30 Radiotooneel. 9.05 Kamermuziek. 9.20 Populair concert. Brucsel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.50 Max Alexys' orkest. 12.501.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Salonorkest. 5.50 en 6.35 Gramofoonpl. 7.20 Operetteconcert 8.35 Salonorkest. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 11.50 Salonorkest. 12.501.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Bach-concert. 5.35 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonumlziek. 7.20 Symphonieconcert. 9.3010.15 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Oskar Joost en zijn orkest. 8.20 „Goodewan der Traumer", hoorspel. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Concert uit Londen (gramo foonpl.). Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 9.20 Keulen. 12.20 Brussel VI. 13.20 Deutschl.servder. 14.20 Kalundborg. 15.35 Droitwich. - 16.20 Brussel VL 18.20 Leipzig. 19.00 Parijs (Poste Parisien). 19.30 Leipzig. 21.20 Rome. 22.20 Kalundborg. 4e Programma. 9.20 Deutschlsender. 10.35 Droitwich. 11.05 Londen Reg. 11.20 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Keulen. 18.50 Londen Reg. 21.20 Droitwich. 21.50 Weenen. 22.20 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). In de H. Sacraments-kapel is alle dagen uitstelling van het Allerh. Sacrament, waar de dames vrij heen kunnen gaan. De Tha- bor heeft een eigen Kapel, met het Allerh., waar de Oefeningen gehouden worden. Om aan deze Retraiten deel te nemen is de leeftijd van 17 jaar vereischt. De vergoeding kan vooruit, doch ook tij dens de Retraite voldaan worden. De Besturen van Congregaties, Graal, Retraiten*Clubs, Vereenigingen enz. kun nen zelf een Geestel. Leider aanwijzen bij aanvraag van geheele of gedeeltelijke Re traiten van pl.m. 15 personen. Groote bergplaats voor fietsen. FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGILL. 22) O, wat was het leven wreed, zoo onge looflijk wreed en onrechtvaardig! „Er zijn menschen, die zoo'n bedrag uit geven voor een diner", dacht Hetty diep ongelukkig en zij keerde zich af om haar tranen te verbergen. „Kom naar beneden in den salon; er is niemand; je vader is een paar uur gaan slapen; hij heeft den geheelen nacht geen oog dichtgedaan uit angst om jou", sprak Max Reiss na een stilte, die eenige minu ten had geduurd. „Als u het goed vind, zou ik liever hier boven bij Chick blijven", antwoordde Hetty. Zij vreesde er voor om alleen te moeten zijn met den man, die zich zooveel moeite gegeven had om zijn vriendschap voor haar te bewijzen. Maar er was iets ongeduldigs in de stem van Max Reis, toen hij op een toon, die meer dan een bevel dan een verzoek was, zei: „Het is toch beter, dat je mee naar beneden gaat. Ik wil met je spreken en het is altijd het beste de dingen, die men doen wil, dadelijk af te maken." Beseffend, dat zij met al haar pogin gen dit gesprek toch alleen maar zou kun nen uitstellen en niet ontgaan, stond Hetty vermoeid op en ging Max Reiss vóór naar de kamer beneden. Een wee en angstig gevoel bekroop haar, toen ze zag hoe de dikke hand de deur zorgvuldig sloot, waarnaMax Reiss met een paar groote stappen op haar toe kwam en haar in zijn sterke armen sloot. „Ik wilde eigenlijk mijn belooning niet zoo gauw opeischen, maar jij brengt mij het hoofd op hol je benevelt mijn den ken, jij brengt mijn bloed in opschudding, als ik jou zie, kan ik aan niets anders meer denken, niets anders meer voelen dan jou jou.... jou! De woorden werden afgebroken door ru we kussen en iedere kus voelde ze als een brandmerk. Hetty sloot haar oogen, wendde haar hoofd af en trachtte met haar zwakke krachten den stroom van liefdesbetuigin gen en kussen af te wenden, liefdesbetui gingen die kwamen uit den mond van den man, dien zij tegelijkertijd haatte en vreesde. „Ik was razend van woede, toen jij mij aan den kant zette, terwille van dien jon gen dwaas, die niet eens weet wat het woord „liefde" beteekent, maar ik verloor den moed niet. Ik zal wel afwachten en mij stilhouden, zei ik tot mij zelf. Een liefde als de mijne overwint alles en toen de gele genheid kwam om jullie allemaal te hel pen met geld vierhonderd pond heb ben jouw veiligheid en die van je vader gekost heb ik het gevaar getrotseerd, omdat ik het vooruitzicht had jou toch nog tot mijn vrouw te maken", vervolgde hij opgewonden tot het hevig verschrikte meis je in zijn armen. „En dat is nog niet alles wat ik voor je zal kunnen doen", ging hij voort, als een climax overgaande tot wat hij een vorste lijk aanbod vond: „Ik ben van plan Renan over te laten komen om naar Chick te kij ken je weet, dat ik veel van kinderen houd en dan gaat er de volgende week een .boot naar Afrika, waarvan de kapitein groote verplichtingen jegens mij heeft; hij zal je vader veilig overbrengen naar een zijner vrienden, die een betrekking voor hem zal vinden en hem zoo het verleden doen vergeten. Zoodra de eertse opwin ding over zijn verdwijnen voorbij is, zal er voor hem geen gevaar meer te vreezen zijn", eindigde hij vol verwachting. „En dat doe ik allemaal ik loop al dat gevaar ik besteed al dat geld uit liefde voor jou, Hetty.,., omdat ik jóu tot vrouw wil hebben", eindigde Max Reiss en maakte weer aanstalten om haar te omhelzen. Maar Hetty vluchtte naar den anderen kant van de tafel, zoover van hem weg als ze maar kon. „Neen neen ik bid u neen", riep zij smeekend en strekte haar beide handen afwerend uit, alsof ze met haar zwakke pogingen den sterken man kon weerhou den. Haar kreet klonk luider dan rij of Max Reiss kon vermoeden, want hij bereikte de ooren van Robert Loring, die niet sliep zooals Max Reiss dacht, maar zich ruste loos van den eenen kant op den anderen lag te gooien, rich afvragend wat de toe komst voor hem zou zijn, nu hij rijn vrij heid herkregen had. Max Reiss had open kaart gespeeld; hij had Robert Loring eerlijk verteld, dat hij hem hielp en beschermde, omdat hij rijn dochter liefhad en haar tot vrouw be geerde. „Wü hadden pa veertien dagen zullen trouwen, toen die jonge parvenue Jack Perivale, de zoon van Lord Perivale op de proppen kwam en haar om aoo 4e zeg gen onder mijn neus wegkaapte. Ik vond dat destijds vreeselijk, maar ik ben een goedhartig man. Mijnheer Loring; ik heb uw dochter nog altijd lief en wil haar nog tot mijn vrouw maken. Ik zal goed voor haar zijn en ook voor de kleintjes zorgen, totdat u er weer bovenop bent en u ze bij u kunt laten komen", verklaarde Max Reiss en hij zag er zoo vriendelijk en oprecht uit, terwijl hij die schijnbaar edelmoedige voorstellen deed, dat Robert Loring innig hoopte, dat Hetty goedgunstig zou denken over den man, die hen allen in zijn macht had. „Dat is de stem van mijn kleine meiske; er moet iets niet in orde zijn aan den klank er van te oordeelen", mompelde Hetty's va der toen de schrille kreet door het huis weerklonk. Haastig trok hij eenige k leer en aan en rende op zijn sokken naar beneden. „Vadertje", riep Hetty met een snik van verlichting en wierp zich wanhopig aan zijn hals. „Wat is er dan kinde? Je hebt haar toch niet verschrikt?" en driftig wendde hij zich tot Max Reisse die vanuit den eenigen die pen leunstoel, dien de kamer bevtte, naar hen zat te kijken. „Ik haar verschrikt? Neen, maar die is goed! In mijn tijd voelde een jong meisje zich gevleid wanneer ze ten huwelijk werd gevraagd, maar ik mag gehangen worden als ik mij herinneren kan, dat er zich ooit eentje zoo aanstelde." Met een schamperen lach eindigde hij den zin. Robert Loring hield zijn dochter op arms lengte van zich af en keek nieuwsgierig in het blozende, ernstige gezichtje. „Ben je daarom zoo opgewonden, meis- jelieC Mijnheer Reiss doet je met zqn hu welijksaanzoek heel veel eer aan!" klonk het kalmeerend. Hetty hief het hoofd op en streek het haar van haar voorhoofd. „Is het een eer vadertje? Maar.ik ik kan hem niet trouwen omdat ik hem niet liefheb; ik kan hem nooit liefhebben. Ik houd van Jack Perivale en zal van hem blijven houden tot aan mijn dood", eindig de zij en haar toon klonk uitdagend. Maar bij het hooren van den naam Peri vale liet Robert Loring zijn dochter los en met van woede fonkelende oogen en beven de stem viel hy uit: „Ik zou je nog liever dood zien dan getrouwd met een afstam meling van dat geslacht. De broer van Lord Perivale was eens mijn vriend en ik ver trouwde hem als een kind zijn eigen moe der. Ik heb zelfs ter wille van hem anderen benadeeld, toen hij veel geld noodig had; bij een heftig onderhoud, waarbij hij mij met een revolver dreigde, is hij door zijn eigen kogel per ongeluk gedood en na zijn dood werd in zijn bureau een brief gevon den, aan zijn broer geadresseerd, waarin hij de geheele waarheid vertelde en mij ten minste ontlastte van de beschuldiging, dat ik het geld mijner cliënten ten eigen bate zou aangewend hebben. Het zou een beduidend verschil in mijn vonnis ge maakt hebben als die brief was gevonden en voorgelezen, maar Lord Perivale wilde den naam van zijn gestorven broeder hoog houden; daarom noemde hij dien brief niet en probeerde een valschen aanklacht we gens moord tegen mij in te dienen. En de zoon van zoo iemand zou jij willen trou- (Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7