7 VERKIEZING PROVINCIALE STATEN IN ZUID-HOLLAND Advertentiën t ilisif voeten N.V. „E. HOLLANTS" MAANDAG 8 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG, 2 VERORDENING OP HET VEREEER TE LAND. Vereischte leeftijd voor het besturen van rijtuigen en handwagens. Om een rijtuig te besturen of een rijdier 1 te berijden moet men den-leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. Voor het besturen van een handwagen of het geleiden van een rij- of trekdier wordt vereischt, dat men 14 jaar oud is. De strafbaarheid vervalt, wanneer de handeling verricht wordt onder voldoend toezicht, waaronder moet worden verstaan dat degene, die toezicht houdit, elk oogen- blik kan ingrijpen, b.v. het besturen of ge leiden kan overnemen of andeer maatrege len kan nemen om de schadelijke gevolgen te voorkomen of af te wenden. Geen kinderen mogen derhalve zelfstan dig een rijtuig of handwagen besturen, of een rijdier berijden of geleiden, wanneer zij niet een bepaalden leeftijd hebben be reikt. Vervoer van breede of lange lasten met voertuigen. Rijtuigen en handwagens, waarmede ge reden wordt, mogen met inbegrip van de lading niet breeder zijn dan 2,35 M. Wanneer daarmede lasten worden ver voerd, mogen deze aan voor- of achterzijde niet meer uitsteken dan 2 M. Een dergelijk vervoer is wel toegelaten, als aan het ge deelte van de last, waar deze meer dan 2 Meter buiten het voertuig uitsteekt, iemand zich bevind, die de last aan dat einde ge leidt of bestuurt. Glazenwasschers en schilders in het bij zonder zullen er aan moeten denken, dat minstens 2 personen belast zijn met vervoe ren van lange ladders, als deze meer dan 2 Meter uitsteken buiten voor of achterzijde van het voertuig. INSTITUUT KERN. Herdenking van het 10-jarig bestaan. Zaterdagmiddag is in een bijeenkomst van leden en genoodigden in het gebouw Gravenstein, waarin net. instituut gevestigd is, het feit herdacht, dat het Instituut Kern tien jaar geleden geopend is. Onder de aan wezigen waren namens den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen de heer P. Visser, chef van de afedeling kuns ten en wetenschappen van het departe ment, namens den minister van koloniën de heer J. Th. Petrus Blumibenger, chef van het kabinet, voorts mr. P. E. Briët nanjens curatoren der Leidsehe Universiteit, prof. dr. W. van der Woude rector-magnificus der Leidsehe Universiteit en vele anderen. Nadat allen de voor hen bestemde zetels hadden ingenomen, heeft prof. dr. J. Ph. Vogel, voorzitter en stichter van het Insti tuut Kern, een zeer uitvoerige herden kingsrede uitgesproken, waarin hij een overzicht gaf van den arbeid van het Insti tuut in de eerste tien jaren van zijn be staan. Spr. wees er op, dat enkele maanden na de oprichting van de ,.Vereeniging tot stich ting en instandhouding van een Instituut voor Indische archaeologie aan de Rijks universiteit te Leiden, genaamd „Instituut Kern", het instituut op 4 April 1925 ge opend kon worden in de bovenzaal van den noordelijken uitbouw van het complex „Gravenstein". In hoofdzaak is de oprich ting van het instituut mogelijk geworden door een donatie van 1000.van het Leid sehe Universiteitsfonds, welk fonds het In stituut is blijven steunen ook in deze laat ste moeilijke jaren. Dat het nieuwe Instituut' voor de studie der Inidsche archaeologie naar Kern zou worden genoemd lag voor de hand. Dat het een onderdak vond in een der merkwaar digste oude gebouwen, zelf een archaeolo- gisoh monument van het oude Leiden, was passend, hoewel niet zoo voor de hand lig gend. Inderdaad weid oeze huisvesting aan geraden door Van Vollenhoven, die deze nieuwe instelling der Leidsehe Hoogeschool met vreugde begroette en haar lotgevallen steeds met warme belangstelling heeft ge volgd. Ook van het stadsbestuur werd vol ledige medewerking verkregen. Het Depar tement van Onderwijs gaf en geeft nog een jaarlijksche subsidie. Wat was de eigenlijke aanleiding om een dergelijk instituut te stichten? Er was in derdaad een groot onderwijsbelang mee gemoeid. Aan de Leidsehe Hoogeschool be staan twee leerstoelen, die voorzien in on derwijs in de archaeologie van Neder- landsah- en Britsch-Indië. Dat deze beide nauw samenhangende vakken van weten schap hier en voor zoover mij bekend is, nergens ter wereld tezamen worden onder wezen, vindt .zijn voprnaaimsten grond in het bestaan van een Oudheidkundigen Dienst van Ned.-Indië, waarnaast nog an dere motieven, zooals de opleiding van In dische bestuursambtenaren, niet mogen worden vergeten. Voor dergelijk onderwijs was materiaal noodig in den vorm van boe ken, plaatwerken, fotografieën en diaposi tieven, afgietsels van beeldhouwwerk en af prenten van inscripties. Van dit alles was vrijwel niets voorhanden, behalve heit uit den aard der zaak beperkte en onvolledige in het toevallig 'bezit der betrokken docen ten- De vakboekerij van het Instituut heeft zich snel en krachtig uitgebreid en bevat thans ongeveer 5000 boekdeelen benevens een groot aantal tijdschriften. Over het geheel genomen zijn de verza melingen van het Instituut nagenoeg vol ledig voor Nederlandsch-Indië, zeer repre sentatief voor Britsch-Indië en Ceylon en verre van volledig of representatief, wat Achter-Indië betreft om van andere gebie den, die ons interesseeren, zooals Iran en Turan, Tibet, China ën Japan niet te spre ken. Uitvoerig besprak spr. vervolgens de ver zameling afgietsels. Een andere verzameling, die nu reeds belangrijk is en in den loop der tijden waar devol belooft te worden voor do geschie denis van het oudheidkundig onderzoek in Groot-Indië, is de collectie brieven. In 1927 is het Instituut Kern begonnen imet het organiseeren van cursussen in le vende oostersche talen vooral met het oog op de praktijk. Het doel was alle krachten, zoowel in Leiden als daarbuiten te mobili- seeren en het resultaat was verrassend. Het bleek dat in een groot aantal deels zeer be langrijke Oostersche talen, die op de series lectfcionum niet voorkomen, degelijk onder wijs kon worden verstrekt. Minder verblij dend was dat niet alleen de vraag verre beneden het aanbod bleef (dat was voor- loopig althans niet anders te verwachten), maar dat in regeerings- en zakemikringen het aanbod maar matige waardeering vond. Ik geloof, al klinkt het wat aanmatigend, aldus spr., dat iin deze zaak Leiden een juis ter kijk op de zich in het Oosten ontwikke lende toestanden heeft getoond dan 's-Gra- venhage. Intusschen geeft spr. de hoop niet op, dat uit deze taalcursussen van het In stituut Kern nog eens een school voor le vende Oostersche talen zal verrijzen, zoo als te Londen, Parijs en Berlijn reeds be staat. Behalve als Universiteitsinstelling, heeft het Instituut Kern ook nog een andere func tie te vervullen, die spr. het best kan aan duiden met de Engelsche uitdrukking „Research Institute". Wij verheugen ons als omze rijke bibliotheek en verdere verzame lingen worden benut door de Leidshe do centen en studenten. Maar wij stellen ze niet minder gaarne ter beschikking van bin nen- en buitenlandsche beoefenaars der In dische archaeologie en aanverwante vak ken. Alleen verwachten wij van hen, dat zij naar Leiden komen. Hiervan is reeds een druk gebruik gemaakt. Uitvoerig besprak prof. Vogel hierna de uitgave van de „Annual Bibliography of Indian Archaeology", waarmee het Instituut in 1927 een begin maakte. - Ben tweetal wetenschappelijke onderne ming, die spr. hierna besprak, is de archaeo- logische Atlas van Groot-Indië, die zal be staan uit ruim twintig oudheidkundige kaarten van Voor- en Achter-Indië, Ceylon en Indonisië. Van verschillende zijden, niet het minst van den sedert dien overleden dr. J, W. Uzenman, werd groote medewer king verkregen, maar de economische crisis deed zich steeds vinniger gevoelen. Na de gestadige groei van het Instituut tot 1930 uiteengezet te hebben en te heb ben herinnerd aan het XVniste Internatio naal Congres van Oriëntalisten van 7 tot 12 September 1931 te Leiden gehouden, ver volgde spr.: Onmiddellijk daarop kwam de kentering, die vrijiwel samen viel met den val van het Engelsche pond en van de In dische ropij. Het ledental begon terug te loopen en het waren vooral onder de dona teurs, de maatschappijen, cultuur en an dere ondernemingen, die gedwongen waren haar steun te onthouden. Thans telt de ledenlijst nog 380 gewone leden en 34 do nateurs. Ook de verschillende subsidies liepen terug. Ingrijpende bezuinigingen werden ingevoerd en het bestuur moest er in September 1933 hoogst ongaarne toe overgaan, teneinde het Instituut te redden, aan de beide buitenlandsche conservatoren hun ontslag met 1 Januari 1934 aan te kon digen. Thans is de hoop vooral gericht op de autonome vorsten van het Indische Keizer rijk, vooral op diegenen, die zich onder scheiden door belangstelling in wetenschap en kunst. Van die zijde is reeds eenige kee- ren daadwerkelijke steun verleend. Ook van particulieren vooral in Engeland en Britsch Indië is hulp ontvangen. De heer R. A. Kern, penningmeester van het Instituut Kern, huldigde hierna prof. Vogel als de man, die het Instituut heeft gesticht en gedurende deze tien jaren heeft gedragen. Spr. bood den voorzitter van het Instituut, dat zijn 2de decennium ingaat, een portret van Kern aan, genomen tus- schen diens 10e en 20e jaar. Hierna werden lichtbeelden vertoond be treffende de opgravingen te Mohenjo Daro in Voor-Indië, waarbij dr. A. J. Bernet Kempers een toelichting hield. Tenslotte vertoonde dr. A. A. Bake een film van Swayambhoenath in Nepal en van dansen in Malabar (Karei de Groote en zijn Paladijnen bestrijden de Mooren) opgevoerd door Indische Christenen. Hierna wérd de boekerij bezichtigd en werd thee aangeboden. „LITTERIS SACRUM". Dat „Litteris" uitstekende tooneelspelers onder z'n leden telt, was -ons bekend, maar thans is gebleken, dat er ook een tooneel- schrijver onder schuilt, n.l. de heer H. de Wilde, die Zaterdag zijn eerste stap op zijn tooneelschr ij versloopbaan heeft gezet en met groot succes. De auteur weet zelf maar al te goed, dat het eerste schrijversproduct nimmer voor 100 pet. af is en dat ook niet zijn kan; hij heeft zelf ook verzekerd, dat zijn stuk geen pretenties heeft en men het dus niet moet beschouwen als een kunstwerk. Wij moeten dit in aanmerking nemen bij de beoordeeling, maar dan moet het ons toch direct van het hart, dat zijn tragi-comische verwikkelingen „Muggen om de kaars" bij vele werken, die wel de pretentie van kunst hebben, dit voor heeft, dat het onderhou dend en amusant is. De bouw van het spel moge dan niet al te sterk zijn en de karak- terteekening vrij vlak, de milieuschilde ring is in ieder geval buitengewoon aardig, de dialogen loopen vlot en het geheel ge tuigt van een groote routine op de plan ken. De heer de Wilde heeft vaak genoeg voor het voetlicht gestaan om te weten, wat het publiek, en speciaal het Litteris- publiek graag hoort en ziet, en hij heeft daarvan een zóó gunstig gebruik gemaakt, dat allen Zaterdagavond genoten hebben. Wanneer men als leden van een vereeni- ging bij elkaar zit in den Schouwburg en men ziet naar het spel van de vertrouwde en bekende spelers, dan wordt al vanzelf een genoeglijke sfeer geschapen en het is een verdienste van den heer de Wilde, dat hij zijn spel daaraan geheel heeft we ten aan te passen en die sfeer heeft weten uit te buiten. VOOR WOENSDAG 17 APRIL 1935 Katholieken, stemt op den eersten candidaat van lijst NI I I De auteur heeft voor zijn stuk een soort novelle, een „kort verhaal" uitgesponnen, de tragi-comische geschiedenis van drie bejaarde vrijgezellen, die al spoedig het vrouwlooze huishouden lang niet zoo ge makkelijk meer vinden als zij aanvankelijk gedacht hadden. Op een uit mislukte flens jes, harde aardappelen en verkeerd gestre ken pantalons geboren advertentie komen allerlei vrouwspersonen, doch één er van beantwoordt aan de gestelde eischen „geen zeilschip, maar ook geen plank, niet te jong en niet te oud, zorgzaam maar geen be- moei-al" enz. Zoo goed beantwoordt zij aan aller wenschen, dat de drie bejaarde heer tjes weer jeugdig worden, opzichtige das sen gaan dragen en lichte pakken, kortom serieus verliefd worden. De „ideale" beant woordt de liefde van alle drie en in een half uur komen er drie verlovingen tot stand. Waar gaat dat naar toe, zult u vra gen. 't Zou jammer zijn, dat te verklappen met het oog op de nog volgende opvoerin gen. Het slot is verrassend, maar het einde is toch eenigszins teleurstellend, in over eenstemming met de bekende kaars, die uit gaat. Het slappe einde is de ernstigste fout van dit overigens zoo prettige spel. Het succes van den avond mag niet uit sluitend op het stuk zelf geschoven wor den; ongetwijfeld hebben de knappe regie van den heer B. Hageman, alsmede het zooals steeds zeer boeiende spel van mevr. Co HagemanVerhagen daartoe veel bij gedragen. Aan het einde werden de acteurs en ac trices danig in de bloemetjes gezet en werd de auteur, die zelf een der hoofdrollen vervult, met een krans gehuldigd. De heer B. Hageman sprak den heer De Wilde na afloop hartelijk toe en wenschte hem geluk met zijn eersteling, waarna de voorspoedige vader van deze succesvolle eersteling zijn dank uitsprak voor de gele genheid hem door Litteris gegeven om zijn spel op te voeren. UIT DE OMGEVING WOUBRUGGE. HOTEL „HET OUDE RAADHUIS" AFGEBRAND. De oude rechtkamer bleef gespaard. Een hevige brand heeft j.L Zaterdagmid dag in Woubrugge gewoed. Ongeveer half één des middags ontdekte men vlammen, die uit het perceel van den heer Swama, hotelhouder, sloegen. In een ommezien sloe gen groote vlammen uit het achtergedeelte van het café. De brandweer, welke reeds gealarmeerd was, kon tegen dezen vuur haard weinig uitrichten en moest zich be perken tot het nat houden der belendende perceelen. Het geheele achterhuis werd een prooi der vlammen. De brandspuit uit Hoogmade behoefde geen dienst te doen. In het begin van den brand liet het zich aanzien, dat de op het perceel aanwezige houten gebouwen zouden verbranden. In verband hiermede was de gemeente-secreta ris gewaarschuwd, daar men vreesde voor het gemeentehuis. Voorbereidende maatre gelen tot het bergen van het archief behoef den echter niet genomen te worden. Burgemeester Mumsen, dié door den se cretaris direct van het ongeval in kennis was gesteld, arriveerde kort daarop en ver kende, in tegenwoordigheid van de beide wethouders, de heeren Lieverse en Boot, het terrein. Tegen vier uur was de brand geheel gebluscht Dé oude rechtkamer is wel behouden kun nen blijven, doch heeft veel waterschade opgeloopen, terwijl eveneens het café veel geleden heeft van het water. Het achter gedeelte, in hoofdzaak uitmakende het woongedeelte, is 'geheel uitgebrand. Naar wij vernemen is de brand ontstaan door een petroleumkachel, die op een der slaapkamers geplaatst was en waarschijn lijk door een constructiefout aan het lekken is gegaan. Verzekering dekt de inventaris van de zaak en de schade van het perceel. LAATSTE BERICHTEN DE VERDUISTERINGEN TE OUD-BETER LAND EN OMGEVING. Nadere bijzonderheden- Ontrent de arrestatie van den 37-jarigen, te - arendrecht wonenden boekehouder P. v. B„ (men zie Gem. Ber. in dit nummer) wordt nader uit Oud Beyerland gemeld, dat v. B. uit hoofde ❖an zijn. functie op de hoog te was van de bezittingen van zijn cliën ten. en onder hen groot vertrouwen ge noot. Nadat al eerder vermoedens tegen hem waren gerezen, kwam dezer dagen den hoofdagent van politie Kool te Oud Beyerland ter oore, dat v. B. twee stuk ken, elk 500.nominaal van een per soon in deze gemeente, in zijn bezit had en de stukken niet had teruggegeven. In overig met de Officieren van Justitie te Rotterdam en Dordrecht, stelde hij met den Rijksveldachter Van Mastrigt, een onder zoek in, waaruit weldra kwam vast te staan, dat v. B. zich inderdaad aan een groote reeks strafbare handelingen had schuldig gemaakt en dat vele personen door hem waren gedupeerd. Het totaal bedrag der verduisteringen be draagt twee ton. De helft daarvan behoort aan één te Mijnsheerenland woonachtig per soon, die daarvan vermoedelijk niets meer zal terugzien. Tegenover verschillende clienten heeft v. B. verklaard, dat hij geld noodig had voor exploitatie van bouwgronden, voor paten ten en voor andere zaken. Degenen, die hem geen geld konden verstrekken, stelden hem meermalen effecten van groote waarde ter hand. Van B. was ook directeur van de N.V. Woonstad te Rotterdam. Hij is in deze functie geschorst. In vele gevallen is ge bleken, dat hij zijn clienten waardelooze aandeelen van deze N.V. ter hand heeft ge steld, in ruil voor waardevolle effecten. Van B. beweert de dupe te zijn geworden van andere personen en van eenige onder nemingen in het buitenland, o.a. België en Spanje. Ook heeft hij verklaard, groote ver liezen te hebben geleden bij woningbouw - exploitatie te Den Haag. Het vermoeden bestaat, dat een groot deel van het verduisterde bedrag in het bui tenland in veiligheid is gebracht. BERUCHTE ROTTERDAMSCHE INBREKERS TE DELFT GEARRESTEERD De Delfitsche politie heeft gisteravond twee beruchte Rotterdamsche inbrekers ge arresteerd, de 46-jarige'S., bijgenaamd „Am- sterdamsch Bulletje" en de 42-jarige K., die reeds ettelijke malen wegens inbraak zijn gevonnist. De mannen hadden in een siga renwinkel aan de Hertog Govertkade alhier ingebroken en waren bij het verlaten van het pand gevolgd door een buurman, die verdacht gestommel had gehoord. De buur man wees een hoofdagent van politie het tweetal aan, waarna deze beide mannen aanhield. De mannen bleken in het bezit te zijn van tachtig gulden benevens veel klein geld, een breekijzer, gummihandschoenen en een dertigtal valsche sleutels. VERDRONKEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de 35-jarige gehuwde G. N., wonende te Groningen, na een bezoek Kan een café pardoes te water geloopen. Een kwartier later werd het lijk opgehaald. Zaterdagmiddag is het 7-jarig zoontje Hendrik us Johannes van den heer H. Z and- voort, wonende Ropjeskuil te Alkmaar, in een sloot achter het Centraal Ziekenhuis, waar hij vermoedelijk met een bal aan het spelen was geweest, verdronken. Het ventje was des middags om 4 uur voor het laatst thuis geweest en toen het om 8 uur nog niet terug was gekeerd, werd bij de politie aangifte gedaan dat het kind vermist werd. De politie heeft den geheelen nacht tever geefs gedregd. Zondagmorgen om half ze ven is het lijkje door een buurman in de sloot gevonden. Het is naar het St. Elisa- bethziekenhuis vervoerd. RECHTZAKEN HOOGE RAAD. Arts veroordeeld. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van G. E. A. B. v. Gr., arts, assistent van een „boertje" te Was senaar. Hü heeft» terecht gestaan voor de rechtbank te 's Gravenhage wegens het verkoopen van geneesmiddelen, terwijl in die gemeente een apotheek gevestigd is en het uitoefenen van praktijk buiten de ge meente waarin hij woont, zonder daarvan kennis te geven aan het openbaar gezag, voor welke beide feiten hij veroordeeld is tot twee geldboeten van 200 en 100 dagen vervangende hechtenis voor iedere boete. ONJUISTE AANGIFTE VAN BELASTING Gevangenisstraf opgelegd. De rechtbank te Amsterdam heeft van daag een inwoner van Amsterdam wegens onjuiste aangifte van inkomstenbelasting veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf. Het O.M. had 10.000 boete gerequireerd. De veroordeelde gaat van dit vonnis in hooger beroep. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 8 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 444 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 54—60, 2e kw. 46—54, 3e kw. 40— 45 ct. per K.G. slachtgewicht; 108 melk en kalfkoeien f 140190 per stuk; 168 vette kalveren 2e kw. 36—46, 3e kw. 28 35 ct. per K.G. levend gewicht; 239 nuch tere kalveren 2.506.50 per stuk; 56 schapen 1216 per stuk; 10 zuiglamme- ren, 453 varkens, vleeschvarkens, wegen de Van 90110 K.G. 4647, zware var kens 4445, vette varkens 4344 ct. per K.G. slachtgewigril; 42 paarden 60100 per stuk. ROTTERDAM, 8 April. Vee. Totaal aan voel1 1647 stuks. 548 vette runderen, 316 vette kalveren, 213 schapen en lammeren, 561 varkens, 6 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 54, 48 en 3238 cent, vette ossen 50, 46 en 3842 cent, vette kal veren 80, 70 en 5055 cent, varkens levend BURGERUJKE STAND LEIDEN. Geboren: Helena Everdina d. van D. Bergman en J. Bodaan. Ondertrouwd: J. Taverne jm. 28 j. en P. v. Riet jd. 24 j. A. Smit jm. 27 j. en K. Kukler jd. 27 j. C. J. M. Rosin jm 46 j. en A. de Groof jd. 38 j. H. Nieu- wenhuizen jm. 32 j. en J. Robbers jd. 26 j. H. Lad an jm. 20 j. en C. J. Warmond jd. 19 j. Overledene M. v. Klinkenv. d. Kaay vr. 68 j. W. Gijsman d. 15 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Toelaatbaar voor volwassenen. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. gewicht 38, 37 en 36 cent, schapen 37, 33 en 30 cent, lammeren 39, 34 en 30 cent. Prij zen per stuk: schapen f 16128, lamme ren f 13107. Overzicht: Vette koeien en ossen aanvoer als vorige week, handel wil lig, prijzen als LI. Dinsdag, prima koe pl. 6 cent, prima 06 pl. 4 cent; vette kalveren aanvoer ruimer, handel vlot, prijzen als 2 April, prima (1015); schapen en lamme ren aanroer als vorige week, handel kalm, prijshoudend, prima tot f 15.varkens aanvoer als vorige week, handel zeer kalm. prijzen anveranderd. Weinig voor export verkocht. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Londen 7.16*/2 Berlijn 59.85 New York1.48l/4 Parijs 9.771/2 Brussel 25.15 Zwitserland 48. Milaan 13.S5 Madrid 20.30 Oslo36. Kopenhagen32. Stockholm 36.95 Weenen Praag6.22l/2 Boedapest Prolongatie 31/4 pet. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, voorzien van de H. Sacramenten der Ster venden, onze innig ge liefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer 1854 HERMANUS v. d. N0UWELAND in den ouderdom van ruim 76 jaar. Uit aller naam Wed. v. d. NOUWELAND- V. SCHIE Katwijk a/d Rijn, 7 April 1935. Eenige en algemeene kennisgeving. Getroffen door de vele blijken van belangstelling, ondervon den tijdens de ziekte en het overlijden van onze geliefde Vader, Behuwd-en Grootvader, Broer en Oom 112 ABRAHAM JOHANNES DE VRIND, betuigen wij onzen hartclijken dank. Uit aller naam, H. J. DE VRIND Leiden, April 1935. Ook een woord van lof aan de Stichting „Memento Mori", voor de keurig verzorgde begrafenis Arts voor Hartziekten Afwezig tot I Mei 1853 Morgen, Dinsdag van 10 tot 5 uur Is onze Voetspecialist en Pedi cuur weder aanwezig. SCHOENENMAGAZIJNEN VISCHMARKT 2 1110 TeW. 1065 - Opgericht 1889

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3