MAANDAG 8 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 ROEIEN Nereus wederom kampioen, van den Amstel. NJORD TWEEDE Voor de derde maal werd gisteren de jaar lijkse he roei wedstrijd voor achten op het traject „OuderkerkAmsterdam", een af stand van 8 K.M., gehouden. Deze lange af standswedstrijd wordt georganiseerd naar het voorbeeld van den Engelschen Head of the Riverwedstrijd, waarbij de leiding in handen is van het bestuur van den Am sterdamse hen Roei-Bond. Als eerste prijs is voor deze openingsrace van het seizoen, destijds de Poseidon-Jubileumbeker be schikbaar gesteld. In twee groepen werd er geroeid. In de eerste divisie hadden vijf achten ingeschre ven, voor de tweede devisie 7 ploegen. Nereus, de winnaar van verleden jaar, startte te Ouderkerk het eerst met tien se conden verschil op nummer twee, de Hoop. Daarna vertrokken Njord, Laga en een ge mengde ploeg van Nautilus en de Deutsche Turn und Ruderverein, eveneens met 10 sec. onderling verschil. Vervolgens vertrokken de ploegen der tweede divisie. Willem III ging het eerst weg, vervolgens startten de Maas, een tweede Nereusploeg, de Amstel, de tweede Lagaploeg, Njord II en de Hoop II. De Hoop II was twee plaatsen te laat gestart en de Njordploeg hield daarop in om voor de tweede maal te kunnen starten en dan in de juiste volgorde. De ploegen, die in de eerste afdeeling waren gestart, waren intusschen reeds ver weg en eerst bij het Kalfje kreeg onze auto de kopploegen weer te pakken. Nereus lag toen met flinken voorsprong nog steeds op kop, Njord was ingeloopen op de Hoop, ter wijl het Delftsche Laga een eind was af gezakt, evenals de gemengde ploeg van NautilusDTVR. De laatste acht kon het tempo niet volhouden en werd zelfs door Willem III, de eerst gestarte ploeg der tweede afdeeling. ingehaald. Het moeilijke sturen door de bochten ver liep bij de meeste ploegen zeer vlot, terwijl op het laatste gedeelte van de baan het on derling verschil, zooals dat reeds bij het Kalfje was, weinig of niet veranderde. Ne reus wist tenslotte nog iets meer weg te komen en met een fraaien eindspurt won Nereus volkomen onbedreigd. De tijd van Nereus over de 8 K.M., van Ouderkerk tot aan de finish bij het clubgebouw van De Hoop, bedroeg 27 min. 12 sec. De Hoop zelf kwam als tweede aan, doch het start- verschil van 10 sec. met Njord was niet be waard gebleven. Njord was enkele seconden ingeloopen en werd in deze tijdrace dus als tweede geklasseerd. Laga en Nautilus lagen ver achter. In de tweede groep was heel wat meer spanning. Willem III als eerste ploeg ge start, was voorgebleven, doch de andere ploegen waren aanzienlijk ingeloopen. Vooral de Amstel legde een goede koers af en met zeer gering verschil kwamen De Maas, Nereus n, en de Amstel achter Wil lem Hl door de finsh. Ook NautilusDTRV was hierbij. Vlak voor de Berlagebrug hadden Maas en Nautilus nog verschil van opinie ge kregen inzake het passeeren, hetgeen bij na een aanvaring tot gevolg heeft gehad. De weersomstandigheden waren niet on gunstig, het was gelukkig droog geworden, terwijl de roeiers den vrij sterken wind schuin achter hadden. De uitslagen luidden: Eerste divisie: 1. Nereus tijd 27 min. 12 6ec. 2. Njord Leiden tijd 27 min. 36 sec. 3. De Hoop Amsterdam tijd 27 min. 41 sec. 4. Laga Delft tijd 28 min. 12 sec. 5. Nau tilusDTRV Gemengde ploeg tijd 29 min. 40 sec. Tweede divisie: 1. Amstel tijd 27 min. 58 sec. 2. Nereus II tijd 28 min. 35 sec. 3. Maas tijd 28 min. 36 sec. 4. Willem III tijd 28 min. 37 sec. 5. Laga II tijd 28 min. 38 sec. 6. Njord II tijd 28 min. 41 sec. 7. De Hoop II tijd 29 min. 22 sec. CAMBRIDGE WINT VAN OXFORD. Voor de 87ste maal is Zaterdagmiddag op de Theems de traditioneele roeiwed- strijd der Universiteitsploegen van Oxford en Cambridge gehouden. Sedert 1923 heeft Cambridge onafgebroken deze race ge wonnen en ook dezen middag was de ploeg van Cambridge veel sterker. Met 4)4 lengten voorsprong op Oxford legde de Cambridgeploeg de 4)4 Mijl af in den tijd van 19 min. 48 sec., welke tijd, gezien de minder gunstige omstandigheden van water en wind, vrij goed is te noemen. De tijd van Oxford, die totaal uitgeroeid door de finish te Mortlake ging, bedroeg 20 min. 2 sec. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND De uitslagen Kampioenschap le klasse: D.O.S.Z.K.C. 60 (kampioen v. het Oosten) le klas N.H.: Koog-ZaandijkOlympia 4—4. le klas Oost B: A.K.C.—Wit Blauw 1—3. le klasse N.: Nic.Vitesse 33. Promotie-degradatie le klasse N.H.: D. E.D.D.T.V. 33; HerculesKattenburg 3—3. Promotie-degradatie le klasse Oost A: MercedesOnder Ons 33. 2e klasse Z.H. A.: Die HagheSellicha 23 (Sellicha kamp.) IN EEN KRANT, DIE WORDT GE LEZEN, DDE THUIS VAN HAND TOT HAND GAAT, HEEFT UW ADVERTEN TIE WAARDE. ZWEMMEN NIEUW NEDERLANDSCH RECORD. Estafette 4 X 200 M. Zaterdagavond heeft de estafetteploeg van „De Jonge Kampioen", bestaande uit de zwemmers Senff, Winckel, Scheffer en Kreffer, het Nederlandsch record 4 maal 200 M. vrije slag estafette verbeterd en gebracht op 10 min. 18.5 sec. Het oude re cord stond op naam van de R. Z. C. met een tijd van 10 min. 26.2 sec. De afzonder lijke tijden der zwemmers waren: Senff 2 min. 30 sec., Winckel 2 min. 42 sec., Scheffer 2 min. 30 sec. en Kreffer 2 min. 28.4 sec. De geslaagde recordpoging vond plaats naar aanleiding van de nationale wedstrijden, georganiseerd door de Leeu warder Zwemclub „De Groote Wielen" te Leeuwarden. NIEUWE WERELDRECORD 500 YARDS VRIJE SLAG. De Amerikaansche zwemmer Jack Medic a verbeterde gisteren te New York het we reldrecord 500 yards vrije slag met een tijd van 5 min. 16,3 sec. Het oude wereldre cord stond eveneens op zijn naam met een tijd van 5 min. 26,6 sec., hetwelk hij in 1933 vestigde. Zijn tijd over de 300 yards bedroeg 3 min. 5,8 sec. en deze tijd was nog beneden het Amerikaansche record van Gilhula, die dat record met een tijd van 3 min. 6,8 sec. op zijn naam heeft staan. WANDELSPORT 3e Nationale Eéndaagsche Afstandsmarsch van Robinson. Op 5 Mei as. organiseert de welbekende Wandelclub Robinson te Nijmegen haren 3en Nationalen Eéndaagschen Afstands marsch. Deze marsch wordt evenals in vo rige jaren gehouden onder de auspiciën van den Bond van Nijmeegsche Wande laars en is voor iedereen georganiseerd of niet georganiseerd vrij. Buiten de gewone parcoursen over 30 en 40 K.M. is ook nu weer een Aspiranten- concours ingelascht over 20 K.M., voor jeugdige personen in den leeftijd tot 14 jaar. Voor dit aspirantenconcours geldt een bijzonder laag inschrijfgeld, hetgeen trouwens ook voor de andere parcoursen het geval is. SCHERMEN LEIDSCHE KAMPIOENSCHAP OP DEGEN De Jager wint ook dezen titel Zaterdagmiddag te ruim 2.30 uur vond de kampioenswedstrijd plaats voor L. en O op degen onder de beproefde leiding van den heer van Duuren Sr. Hoewel er enkele schermers verhinderd bleken te zijn uit te komen, was het aan tal deelnemers bevredigend en zijn er goe de partijen te zien gegeven. Voor enkele schermers welke dit wapen nog maar kor ten tijd handteeren, bleken deze wedstrij den te zwaar, hoewel zij aan de meer ge- routineerden veel werk gaven, doch spoe dig was aan te zien, dat het ging tusschen de meer oudere schermers. Eindresultaat was dan ook: 1. de Jager met 6 ontv., 16 g. tr. 2. Swaan 8 ont., 14 geg., 3. v. Eysinga 9 ontv., 13 geg., 4. Nix 10 ontv., 12 geg. treffers De wedstrijden hadden plaats om 3 touches. Aan het einde heette de heer de Jager de schermers dank voor den zeer aan ge- namen wedstrijd en sportieve houding der deelnemers onderling, waarna de heer v. Duuren Sr. overging tot prijsuitreiking. WIELRENNEN Nieuw Swift De door bovengenoemde vereeniging ge organiseerde baanwedstrijden te Gouda zijn gisteren door de regen afgelast en zullen a_s. Zondag worden verreden. Hierdoor zal de vereeniging niet deelnemen aan de Vijf- Stedentocht op Zondag 14 April as. Alhoe wel de wedstrijden zijn verregend is de reis naar Gouda niet vergeefs geweest, aange zien R. Riethoven en Ab. Strijk beiden een contract kregen voor de voorwedstrijden voor amateurs op den 2den Paaschdag. Dat deze miners hun beste beentje zullen voor zetten, spreekt vanzelf. Woensdagavond 10 April zal de vereeni ging ter kennismaking een home-trainer- wedstrijd rijden tegen de Ren- en Toerver- eeniging „de Rijnstreek", in Café Sportlust te Alphen a. d. Rijn. Door de sportcommis- sie zijn de volgende renners aangewezen voor „Nieuw-Swift" uit te komen: R. Riet hoven, Ab. Strijk, T. de Roode, J. Schüler, A. Collee en C. van Diemen. Om precies 7 uur zal worden vertrokken vanaf het clublokaal van den heer Neute boom, Steenstraat 27. MOTORSPORT DE BRABANT GRENSRIT De Brabant Grensrit is Zaterdag gewon nen in de klasse der automobielen door Bakker Schut op Ford op Voorburg. Twee de was Eras (Tilburg) en derde van Strien (Culemborg). Het Fordteam bestaande uit Mutsears, Knegtel en van Strien werd in de team wedstrijden eerste met 230 punten. In de klasse der motoren met zijspan werd van der Heyden (Den Bosch) eer ste. In de klasse der lichte motoren was Hugenholtz uit Voorburg eerste, terwijl de klass eder zware motoren gewonnen werd door Sybrandy uit Den Haag. In totaal na men 72' rijders aan den wedstrijd deeL SCHAKEN JUBILEUM LEIDSCH SCHAAK GENOOTSCHAP De tweedaagsche wedstrijd J. L Zaterdagavond begon in „In den Vergulden Turk" alhier de tweedaagsche wedstrijd, waarmede de feesten van het Leidsch Schaakgenootschap zullen worden besloten. Was het aantal deelnemers aan vankelijk gering, door de aanmelding der laatste'dagen was het aantal toch nog ge stegen tot 36, de eeregroep inbegrepen. De voorz. van het L. S. G., ir. J. J. G. v. Hoek, heette de spelers welkom, in het bijzonder de drie oud-leden en wenschte allen een prettigen wedstrijd en veel succes. Hierna gaf hij de leiding over aan den heer W. H. v. d. Nat. De indeeling was als volgt: Eeregroep: mr. dr. A. Rueb, Den Haag; jhr. ir. H. Strick van Linschoten, Delft; mr. G. S. Fontein, Den Haag; G. Bosscha, W. Demmendal en prof. dr. J. Droste. Hoofdklasse A: M. W. G. Belinfante, Den Haag; I. J. J. G. van Hoek, mr. P. W Meij- link, Delft en dr. P Feenstra Kuiper, Den Helder. Hoofdklasse B: A. L. de Gelder, Delft; mr. C. J. Goudsmit, Oegstgeest; M. M. Se- gaar en G. W. J. Zittersteyn, Den Haag. Hoofdklasse C: H. R. van Gelder, Den Haag; F. J. de Bruin, M. A. Kortekaas, Wassenaar en P. de Bruin, Den Haag. Eerste klasse A: J. F. G. Hoogstraten, Den Haag; G. van Herk, H. Staats en L. Timmer, Ermelo. Eerste klasse B: J. Koet, E. v. d. Valk, Zoeterwoude en J. C. Inklaar, Den Haag. Eerste klasse C: W. J. Jungman, Den Haag; A. Blaauw, I. Zitman en A. Tarjon, Den Haag. Tweede klasse: H. B. Hipdonk, P. van Kuyeren, Den Haag, A. Winterman en H. v. d. Poel, Zoeterwoude. Derde klasse: N. A. Pauk, Dén Haag en M. J. Dieben, die een match van drie par tijen spelen. Waar geen plaatsnaam vermeld is, wo nen de spelers te Leiden. De eerste ronde In de eeregroep moesten de Leidenaars met zwart spelen. Fontein tegen Bosscha, Strich van Linschoten tegen Demmendal en Rueb tegen prof. Droste. De laatste beging een fout in de Italiaansche partij, die hem een officier kostte. Dat verlies was te groot en hij moest later de partij opgeven. Demmendal verdedigde zich op z'n Fransh e4e6 d4d5. Hij deed in de opening niet den goeden zet en het duurde niet lang, of hij had een geweldigen aanval te verduren, die in een mat eindigde. De slotstelling leek wel een probleem. Fontein opende te gen Bosscha met Pf3 (ZukertortRéti) Het werd beantwoord met d6. M. Fontein stond al gauw iets beter. Bosscha ruilde een kostbaren looper af, die voor de ver dediging moest dienen, waardoor Fontein een matstelling kon opzetten, waartegen niets meer te doen was. De overige uitslagen in deze ronde wa ren de volgende: Belinfante wint van Feenstra Kuiper en Van Hoek van Meijlink. Van Gelder wint van De Bruin en Kortekaas van De Bruyn, Van Kueren wint van Wintermans, Van Herk van Staats, Jungmans van Fargois en Zitman van Blaauw. De overige partijen werden remise. De tweede ronde Zondagmiddag van 1 tot 5 uur is de tweede ronde gespeeld. Nu hadden in de eeregroep de Leidsche spelers wit. Dem mendal en Fontein speelden een d4 ope ning, die leidde tot een ingewikkeld posi tiespel. Na afruil van de meeste officieren, geraakte Demmendal nog bij gelijk aantal stukken in zoo'n moeilijke stelling, dat bij het einde van den speeltijd de partij voor hem verloren werd verklaard. Rueb speel de tegen Bosscha de Philidorverdediging, die als zwak geldt. Toch stond hij na de openingszetten eenigszins vrijer. Door ver keerden afruil ging voor Rueb dat voor deel verloren. Bosscha wist door goed ma noeuvreeren de betere stelling te krijgen, won een pion in het midden en na enkele zetten de partij. Prof. Droste en Strick van Linschoten speelden met wisselende kan sen. Aanvankelijk stond Strick van Lin schoten beter, maar door het nemen van een pion, geraakte hij plotseling in een verliesstelling en had gerust kunnen op geven. Hij speelde echter toch door en wat jammer was, prof. Droste overschreed eeni- ge zetten later den vastgestelden tijd, zoo dat de partij toch nog voor hem verloren ging. De overige uitslagen waren: Belin fante wint v. Meijlink, Van Hoek van Feenstra Kuiper, Zitterdeyn van Goudsmit en F. de Bruyn van P. de Bruin. Stipdonk wint van Wintermans, Kortekaas van Van Gelder en Van der Poel van Van Kuyeren, Hoogstraten wint van Staats en Timmer van Van Herk, Van der Valk wint van In klaar, Farjois van Blaauw en Dieben van Pauk. De overige partijen eindigden in re mise. De derde ronde In de derde ronde moesten in de eere groep de Leidenaars wederom met zwart spelen. Bosscha speelde tegen Strick van Linschoten Siciliano. Zijn partner ant woordde met g3 en kreeg een geweldigen aanval, die niet te pareeren was, zoodat Bosscha verloor. Fontein speelde weder om Pf3, thans tegen prof. Droste. Het kwam tenslotte tot een eindspel, waarin laatstgenoemde op een moment nog re mise had kunnen maken. Toen hij dit verzuimde, ging de partij voor hem verlo ren. Demmendal speelde tegen Rueb we derom Frank en kreeg de betere stelling. Hij won door goed spel een pion en bij het afbreken werd de partij voor hem gewon nen verklaard. De overige uitslagen wa ren: Belinfante wint van Van Hoek en Meylink van Feestra Kuiper. De Bruyn wint van Van Gelder en Kortekaas van De Bruin. Hoogstraten wint van Van Herk en Timmer wit van Staats. Koet wint van Van der Valk, Jungma van Blaauw en Zit man van Farjois. Stipdonk wint van Van Kuere en Wintermans van Van der Poel, Dieben wint van Pauk. De rest der par tijen werd remise. De volledige uitslag is de volgende: Eeregroep: Fontein en Strick van Lin schoten elk 3 punten. Rueb, Bosscha en Demmendal elk 1 punt en prof. Droste Op. Hoofdklasse A: Belinfante 3, Van Hoek 2, Meylink 1 en Feenstra Kuiper 0. Hoofdklasse Z. Zitterdeyn 2, Segaar 1)4, De Gelder 1)4 en Goudsmit 1. Hoofdklasse C: Kortekaas 3, De Bruin 2, v. Gelder 1 en De Bruin 0. Eerste klasse A: Hoogstraten en Timmer elk 2)4, Van Herk 1 en Staats 0. Eerste klasse B: Koet 1)4, Van der Valk 1 en Inklaar )4 Eerste klasse C: Jungmans en Zitman elk 2)4, Farjois 1 en Blaauw 0. Tweede klasse: Stipdonk 2)4, Van der Poel IA, v. Kuyeren 1 en Wintermans 1. Derde klasse: Dieben 2)4, Pauk 34. De prijzen bestonden uit kunstvoorwer pen en medailles, in elke groep twee prij zen. Deze werden aan het einde van den wedstrijd door den voorz. van L. S. G. ir. Van Hoek, met eenige toepasselijke woor den uitgereikt. De zilveren medaille, aangeboden door de directie van het Leidsch Dagblad werd uitgereikt aan den heer ir. J. J. G. van Hoek, de zilveren medaille uitgeloofd door de directie van de Leidsche Courant kwam in het bezit van den heer W. J. Jungman te 'sGravenhage en de medaille, aangebo den door „Philidor" viel ten deel aan den heer L. Timmer te Ermelo. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP PENTATHLON Zaterdag en Zondag zijn de wedstrijden te Weenen voortgezet, waarbij de, totaal resultaten werden: De Gasp ar in wint met 100 van Schnei der: Schneider 1472 68 21.64 De Gasparin 2325 68 34.19 Van Belle wint met 100 van Schwarzer Van Belle 2325 73 31.84 Schwarzer 1821 73 17.54 Reicher wint met 82 van De Doncker. De Doncker 1140 51 24.31 Reicher 1995 51 39.11 Albert wint met 100 van Martinez. Albert 2325 69 33.17 Martinez 1316 69 19.07 Van Belle wint met 64 van Sweering. Van Belle 1993 56 32.01 Sweering 1794 56 32.03 Schwarzer wint met 82 van Martinez. Martinez 1446 118 16.49 Schwarzer 1775 118 14.53 Albert wint met 64 van De Doncker. De Doncker 1461 50 29.22 Albert 1967 50 39.34 Reicher wint met 100 van Schneider. Reicher 2325 79 29.42 Schneider 1327 79 16.79 POSTDUIVEN Leidsche Postduivenvereeniging „De Vriendenclub". De tijd, dat de wedvluchten wederom zullen beginnen, is weldra aangebroken, hoewel het weder zich niet erg fortuinlijk laat aanzien, doch om het program te vol ken van den N. A. B. v. P. zal er 14 April een begin gemaakt moeten worden met de vluchten binnenslands om op 28 April St. Kathalijne Waver België te vliegen. Door bovengenoemde vereeniging zijn weder 16 buitenlandsche stations op het program gezet en allen zullen weder be rekend worden op hokcoordinaat. Daar het systeem van het vorig jaar zeer goed bevallen is werd dit in de vergade ring weder aangenomen en krijgt iedere le vogel van iedere liefhebber punten en kunnen de volgelingen elkaar verdringen, zoodat uit dit aantal punten wat een ieder der leden gedurende het geheele seizoen behaalt de prijs wordt toegekend en de le, 2e en 3e kampioen-Generaal naar vo ren komt. Op 21 April zal er een Paaschvlucht ge houden worden van Roosendaal, waar voor een partij eieren disponibel gesteld zijn en van een lid een speciale prijs voor de le vogel. Aangezien dit het 2e jaar is, dat de Plu mus wisselbeker vervlogen zal worden, welke heden op naam staat van G. A. L. v. d. Reijden, de kampioen van Groep West Afd. C. en ongeveer 7 leden met een zeer klein verschil op Meters achter hem aankomen, belooft dit spannend te wor den. De Meters van 1934 tellen dit jaar mede op Noyon, Compiêgne en Orleans. Hoewel de crisis ook in onze kringen de liefhebbers teistert, hoopt toch het be stuur, dat er in 1935 voor alle liefhebbers in Leiden en Omstreken een uitstekend en voorspoedig vliegjaar moge aanbreken. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP WOUDESTEIN. Gisteren zijn op het Sportterrein „Wou- destein" te Rotterdam wederom drave rijen gehouden, onder de reglementen van de Koninklijke Nederlandsche Harddra verij en Renvereeniging. De resultaten luiden: Draverij A, prijsdraverij 4e klasse over 1610 Meter: 1. Xenia G., (eig. stal Birk- hoven). Draverij B, handicapdraverij le klasse over 2000 Meter: 1. Trotteur (eig. K. Taams), 2. Calumet Bastle (eig. G. J. v. d. Elshout). Draverij C, prijsdraverij 2e en 3e klasse, over 2000 Meter: 1. Xuthus (eig. stal Val kenveen), 2. Up to Date (eig. A. de Vlie ger). Draverij D, heatprijzendraverij le klas se over 1610 Meter: le heat: 1. Calumet Donald (eig. stal Valken veen), 2. Liber- tus (eig. stal Rembrandt). 2e heat: idem. Draverij F, kortebaandraverij over 800 Meter: 1. X. Doorlooper (eig. J. de Vlie ger), 2. Uilenspiegel (eig. H. Numan), 3. Xerxes (eig. mevr. K. van WieringenRe- selman). SAMENGESTELDE WEDSTRIJD Z.HJ.V. Ondanks 't slechte weer was er flinke belangstelling voor den samen gesteld en wedstrijd, welke de Z. H. J. V. Zaterdag middag in den springtuin van Meyendel organiseerde. De wedstrijd met als hoofdprijs den Cas- sim is-wisselbeker, bestond uit A: een dres- suurproef, welke, niet te zwaar gemaakt, toch een juist beeld gaf van de vastheid in de hand der deelnemers en hun rijvaar digheid; B: een springconcours over 10 hindernissen. De uitslagen luiden: Samengestelde wedstrijd: 1. de heer E. Kahn, met Espoir, dressuur 423 y, pnt„ springen 300 pnt„ totaal 723)4 pnt.; 2. N.V. Oranje Manege, met Preussenjager, gereden door mej. Pauptit, 417 en 285, to taal 702 pnt.; 3. N.V. Oranje Manege, met Brown Eyes, gereden door mej. Pauptit, 414 en 275, tc.aal 689)4 pnt.; 4. Stal Duinhoeve, met Lady Bride, gereden door mevr. v. Hoboken, 378 en 300, totaal 678 punten; 5. Tattersall Manege, met Klein Duimpje, gereden door mevr. Hensen, 332en 300, totaal 632)4 pnt.; 6. J. W. van Rees, met Rhena, 323)4 en 285, totaal 608)4 pnt. Springconcours: 1. E. Kahn, met Espoir, 0 fouten, tijd 35 sec.; 2. Tattersall Manege, met Klein Duimpje, gereden door mevr. Hensen, 0 fouten, tijd 40 sec.; 3. J. Parqui, met Shamrock, 0 fouten, 45 sec.; 4. Stal Duinhoeve, met Lady Bride, 0 fouten, tijd 55 sec.; 5. E. Ph. Elias, met Mis, 290 pun ten, tijd 55 sec.; 6. J. W. van Rees, met Rhena, 285 punten, tijd 35 sec.; 7. H. v. d. Bergh, met Tip Top, 285 punten, tijd 40 sec. en J. H. v. Pasman, met Sadaconda, 285 punten, tijd 40 sec. INGEZONDEN STUKKEN MISPLAATST GOEDVERTROUWEN! In de ochtendbladen van 7 April j.l. werd den lande bekend gemaakt, dat op de Zuid-Holl. Eilanden een aanhouding is geweest van iemand, die zich als vertrou wensman destijds tot het publiek had ge wend. Het was schrijver dezes reeds eenigen tijd bekend, dat er getwijfeld werd aan des mans goede trouw. Een uit voerige informatie begon als volgt: „Be vraagde legt zich toe op het bijhouden van de boeken van veehouders en siert toch ten onrechte met den titel van ac countant". De informatie, welke door een uitstekend bekend staand informatie-bu reau hier te lande werd gegeven eindigde zeer laconiek: „Uiterste voorzichtigheid wordt aanbevolen bij het aanknoopen van relaties!" Afgezien van het feit, dat hoewel niet wettelijk beschermd, misbruik wordt ge maakt door het zich uitgeven voor ac countant, een woord, dat ten plattelande schijnbaar indruk schijnt te maken, is het eerlijk gezegd betreurenswaardig, dat men zich, ondanks voorlichting van „echte" ac countants en mede „prima boekhoudkan- toren als die der Boerenorganisatiën zel ve", tenkenmale laat beetnemen. Het is- schrijver dezes in zijn vele jaren praktijk herhaaldelijk opgevallen, dat men met veel drukte de lieden bijv. contracten laat teekenen, en na eenigen tijd, bij hen, die dit niet tijdig inzien, regelmatig gelden voor z.g. goed verzorgen der belangen gaat innen, doch menigmaal niets of zoo wat niets bemerkt van eerlijk gemeende arbeid. De straffe wijze van bestrijding van dit misbruik maken van goed vertrou wen, e.d. heeft in sommige streken, ook dank zij het samenwerken van vaklieden met de reeds genoemde bureaux een einde gemaakt aan het afloopen van boeren erven met de bekende taktiek van bekend maken van andermans gegevens en ge heimen, om zich daardoor als de ge- wenschte lieden aan te kondigen. Praatjes als „Ik ben bevriend met die en die In specteur van Belastingen" doen gelukkig in vele streken geen opgeld meer, omdat dit groote onzin was en is! Het toonen van photo's waarop ouders van zich ten onrechte noemende accountants zich bevinden bij hooge auto riteiten, maakt wel indruk op lieden, die goedgeloovig zijn, doch menschen, die na denken, kunnen nooit eenig verband tus schen eerlijk werken en van advies die nen en dergelijke onzin-methoden ont dekken. Het vastknoopen van de ook weder ten onrechte voeren van den accountantstitel aan het lidmaatschap van een of ander bondje van adviseurs op fiscaal gebied, is ook al een poging om den volke met groote gebaren onder den indruk te krij gen. Doch een geval als in aanhef vermelde ochtendbladen stond vermeld, maakt, dat gelukkigerwijze velen den oogen, al zij het dan in vele gevallen mede soms te laat (eigenaardiger wijze laten dergelijke lie den zich meestal buitengewoon betalen voor hun arbeid!) open gaan. Een ge waarschuwd man geldt voor twee, dit spreekwoord blijft van kracht! Men vrage om inlichtingen, men vrage referenties, men vrage om geen gegevens van zijn buren, of kennissen, want wat heeft men met een ander zijn zaken te maken! Het platteland blijve paraat, het zal niet gemakkelijk vallen alles ineens op te ruimen, doch blijft op uw hoede. Een georganiseerd accountant door jarenlange praktijk ten plattelande goed met de toe standen aldaar bekend.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12