OP VELER VERZOEK ZATERDAG 6 APRIL 1935 üt LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 IMTERPAROCHIEELE HOE ONS RECHT ZEGEVIERDE. Hadden WillemI en rijn mederegeer ders wat meer vrijheid verleend aan de katholieken, de overgang van vader op zoon zou niet zoo merkbaar zijn geweest. Maar teveel waren de „papen" als derde rangs-burgers behandeld, om geen zucht van verlichting te slaken, toen werkelijk de vrijheid van kracht werd. In het jaar 1840 aanvaardde Koning Willem II de regeering en spoedig bleek hij 'n ander mensch was dan zijn vader. Dit is toe te schrijven aan zijn langdurig ver blijf in Brabant, waar hij het opperbevel voerde over de gemobiliseerde troepen te gen België. En daar, in het katholieke Bra bant, bij het goei-volk van het zuiden, rijpte de levenservaring, dat die katholie ken minder slecht waren dan z.g. hooge instanties vaak rapporteerden. De voor Willem II beslissende factor was echter zijn vriendschap met pastoor Zwijsen in Tilburg. Deze pastoor is zulk een markante figuur en van zoo'n invloed geweest, dat we een korte biografie niet achterwege kunnen laten. Geboren als zoon van de^molenaar van Kerkdriel, rijpte in jonge jaren reeds de priesterroeping en in 1818 stond hij als priester aan 's Heeren Altaar. In 1832 werd hij pastoor van de parochie Het Heike te Tilburg en niet alleen als herder, ook als vader der armen en als bouwer van scho len verwerft hij algemeene achting. Maar Zwijsen was er vooral ook, de kloeke di plomaat, die invloed krijgt op den koning als deze Tilburg tot woonplaats en de pas toor tot buurman kreeg. En dat een goede buur beter is dan een verre vriend onder vond ook de koning, die vaak wegens plaatgebrek zijn gasten in de pastorie kon laten logeeren! (O Lingbeek sidder!). Het vertrouwde tweetal heeft vaak ge confereerd en zeer zeker is menig voor oordeel bij den koning weggenomen door den wijzen en eerlijken priester. In 1830 was Willem II absoluut tegen de vrijheid voor de katholieken, maar na zijn tienja rig verblijf in het Zuiden was het dusdanig met hem veranderd, dat hij zelf getuigde: „Gedurende 10 jaar heb ik onder u ver keerd en ik ken u en gij kent mij". En na enkele jaren geregeerd te hebben, blijkt duidelijk hoe hij de verdrukking der ka tholieken niet langer duldt en de leider van het ministerie voor R. K. Eeredienst krijgt, evenals zijn protestantsche collega, den titel van minister. Natuurlijk niet zonder protest der anderen. En van dat alles kreeg Zwijsen de schuld. Er kon niets bijzonders gebeuren of de Tilburgsche pastoor had er de hand in, zoo tenminste werd in die dagen gere deneerd. „De Tijd" schreef in die dagen: „Als de begrooting wordt aangenomen, di plomaten worden verwisseld of ministers een demissie wordt geweigerd, van alles draagt Zwijsen de schuld". Rustig ging de herder zijns weegs, ter wijl de koning zich in den Haag niet al te veel aantrok van voorlichtingen tegen Rome. In 1842 werd Zwijsen Coadjutor van Nicaris den Dubbelden te 's-Hertogen- bosch en heel Tilburg was in feestgewaad. Bij deze gelegenheid kreeg hij de titel van Monseigneur bij de wijding tot Bisschop van Gerra „in partibus infidelium". En de koning? Deze was zeer ingenomen met de eervolle benoeming van zijn vertrouweling en huisvriend. S. M. AAN POLITIEK DOEN. Iedereen doet tegenwoordig aan poli tiek. De slager, de bakker, de kruidenier en de melkboer, ja zelfs de meest rustige figuur die ik ken, n.L mijn buurvrouw van schuinover, heeft er last van. Op zich beschouwd is dat niet zoo heel erg, want als de verkiezingen op komst zijn, leveren zelfs bewaarschool-kinderen een politiek debat. Dan is de heele atmos feer „verpolitiekt". Politiek schijnt troebel water te zijn. Tenminste als je diverse sprekers hoort, dan deugt er een heeleboel niet. Of als men zich de moeite getroost om alle lec tuur, waarmee de brievenbussen verstopt worden, eens rustig na te gaan, wel dan heeft iedereen gelijk. Want elkeen heeft een standpunt en van daaruit redeneert hij. Daar is geen ontkomen aan. Ook al schreeuwt men nog zoo hard: Hou.... kippen! Van een standpunt gesproken, ook wij moeten paraat zijn en meewerken. Juist omdat wij zulk een hecht standpunt heb ben in de R. K. Staatspartij, kunnen en moeten wij onze kracht geven. Zijn we er niet in thuis, geen nood. In onze stad werkt de Propagandaclub „Dr. Schaep- man", die gaarne vorming geeft. En in de dorpen zijn toch ook wel dergelijke clubs te organiseeren? En waar ze zijn is elke werker welkom. Politiek is iets om van te huiveren. Want je hoort er meer kwaad dan goed van. Maar voor wie nadenkt en niet ter stond alle critiek vreest, die kan goed werk leveren door eerlijke propaganda. Van de Gezellen moet gezegd kunnen worden, dat ze in alles handelen volgens de wenschen van hun Bisschop. Daarom niet deserteeren, maar volhouden. Want hetgeen waar en goed is heeft recht op waardeering in woord en daad! Severus. CANTARE A MANTIS EST Liedertafel „Sebastian Schaffer". Aan de leden en niet-leden van deze onderafdeeling, niet overslaan maar lezen. 2 April jd. bestond de liedertafel 10 jaar, en bij het begin van ons 3de lustrum een heel klein woordje in deze rubriek geplaatst. De Liedertafel „Sebastian Schaffer" werd opgericht door wijlen den weleerw. heer G. J. Kemperman z.g., Vice-Praeses van de Gezellen Vereeniging te Leiden en onder leiding van het bestuur gesteld op 2 April 1925. Het begon met een aantal leden van 28, en onder leiding van den weled. heer Mizee, welke spoedig werd op gevolgd door den weled. heer W. Hoog- zaad, maakte de liedertafel mede de vie ring van haar 3de bestaansfeest en 1ste lustrum. Zij werkte vooral mede aan de vie ring van onzen traditioneelen vastenavond en stichtingsfeesten, wat vooral betreft de ochtendfeesten of inzet door eigen gezon gen H. Mis, welke door haar altijd keurig werd verzorgd. Voorts de jaarlijksche Kerst uitvoeringen waar ook de afdeeling zang een zeer groot aandeel in had, alsmede tal van andere uitvoeringen of medewerkin gen tot zelfs ver buiten de vereeniging. Helaas moest het vorig jaar de Lieder tafel wegens gebrek aan actieve leden, tijdelijk worden geschorst, wat echter door het actieve streven van enkele bestuurs leden en leden, tot een zeer korten tijd is beperkt geworden. Daar nu weer de Liedertafel in volle actie is, en onder de kundige leiding van den heer A. Martijn, zich ernstig voorbe reid tot de viering van het 2de lustrum, hetwelk na de vasten en wel op 12 Mei a.s. zal worden gevierd, mag ik wel een beroep doen op de nog niet aangeslotenen bij de Liedertafel. De herleving van de Liedertafel is een voldongen feit, door de belofte van actie van 24 leden, wat echter nog moet wor den vergroot daar dit aantal miniem is voor de vereeniging en ik doe daarom een beroep op alle oud en jong Gezellen om zich alsnog aan te sluiten bij de Lieder tafel, die zeker is een van de mooiste en ook een van de prettigste onderafdeelin- gen van onze vereeniging; en ik durf de verzekering te geven aan al diegenen, welke zich aansluiten bij de Liedertafel, er nooit geen spijt van te zullen hebben; want onze Liedertafel is gebaseerd op de deviezen van de vereeniging en daarop steunend blijft de goede geest bewaard. Tevens wil ik diegenen, die nog niet aangesloten zijn, by de een of andere on derafdeeling er op wijzen (wat zeker waar is) dat, een goed gezel minstens lid is van één onderafdeeling. Gezellen, onze liedertafel kan en moet naar de 40 leden en gij niet aangeslotenen kunt daarvoor zorgen. Ik kan u tenslotte dan nog wijzen op de woorden van Vader Kolping zelf, wanneer gij uw keuze bepaald bij welke onderaf deeling of gij u aan wilt sluiten, denk dan aan wat Vader Kolping heeft gezegd: „Voor jongelieden is de zang als middel ter beschaving niet zonder gewicht". Maakt dan gebruik van dit middel door onzen grooten Stichter zelf aangegeven en geeft u daarom spoedig op als lid van de Liedertafel; dan maakt gij ook mede de viering van ons 2de Lustrum. Moge dan voor dien feestdag het ledental belangrijk zijn uitgebreid, dan zal het feest des te grooter zijn. Dus alle nieuwe leden hartelijk welkom! Opgeven eiken Woensdagavond vanaf 8 uur. 'Tot a.s. Woensdagavond? Voorzitter Liedertafel „Sebastian Schaffer". MEDEDEELINGEN. Adressen, die wijziging behoeven, moet men melden aan den secretaris van het commissariaat. Besturen van Onderafdeelingen, die een of ander op het mededeelingenbord wen schen, verstaan zich daarover eerst met den huismeester. Het kaartreglement is vernieuwd en blijft van kracht. Liebaardkwartjes zijn de eenigste van ons gevraagde offertjes voor ons vacantie-, week-end- en werkkampenhuis. Elk Gezel kan best één kwartje per jaar missen. Werk zoo dus mee! De as. lezing van den weled. heer Hoeks over „Oude en nieuwe Staats-Romans", welke op Vrijdag 26 April zou worden ge houden is verzet naar Donderdag 25 April aanstaande. EXCURSIE FLORAPARK HEEMSTEDE. Zondag 28 April excursie. Vertrek per fiets 12 uur vanuit het Gezellenhuis. On kosten voor leden 0.50, voor niet-leden f 0.60. Men geve zich spoedig op bij de bestuursleden. STUDIECLUB „ST. PETRUS CANISIUS". Canisianen, wellicht is het u nog niet voldoende bekend, dat ge in de gelegen heid zijt, u op een bijzondere wijze te ont wikkelen. En toch de gelegenheid is er. Het maandschrift „Leering en Leiding" en „Het Schild" stellen u ruimschoots te- vredèn. Zij zijn gratis verkrijgbaar op de tijden waarop de bibliotheek zitting heeft n.l. Zaterdagsavonds van 8.309.30 en 's Zondagsmiddags van 1 tot 2 uur. De inhoud van deze maandschriften zijn buitengewoon actueel: en geven voorlich ting op godsdienstig en economisch ter rein. Daarom: overweegt nog eens. De gelegenheid is er.... dus maakt er gebruik van. MAANDVERGADERING. Maandagavond worden de Gezellen niet alleen, maar ook de Gehuwden, verwacht in de Verplichte vergadering. Pater N. Schneiders zal dan vertellen over het lief en leed van zijn missionarisleven in China, een onderwerp naar ieders zin hopen we. De eerw. spreker, die, geboren in Leiden, liftboy was in New York en dan missio naris in het groote Chineesche rijk werd, zal allen boeien door het vertellen uit rijke ervaringen. Moge de opkomst groot zijn. COMMISSARIAAT AFD. GEZELLEN. Tot assistent-Senior (vacature A. v. Re- mundt) is gekozen M. Cambier; tot secre taris (vacature P. Oostdam) is gekozen C. Otten. LEIDEN. NED. R. K. VOLKBOND, PLAATSELIJKE CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Maandag Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken 6.308.00 uur. Bondsgebouw Steenschuur no 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Dinsdag Repetitie „Vondel", 8 uur. Woensdag Bestuursvergadering Trans portarbeiders, 8 uur. Woensdag Bestuursvergadering „Pulchri Studio", 8 uur. Woensdag Ledenvergadering Werkmees ters 8 uur. Woensdag Biljartclub D. O. S. Donderdag Repetitie Vondel. Donderdag Tuinbouw Teekencursus 8.00 uur. Zaterdag. Spaarbank, Brandstoffen com missie 78 uur op het kantoor. Bibliotheek 7.308.30 uur. Ziekenkas 7 uur. ^INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelieden vanaf 17 jaar iederen 3en Maandag van de maand, 's avonds om 8.30 uur, in de Presidents kamer van het Gezellenhuis De toegang voor de bijeenkomsten is voor fietsers Pieterskerkhof en voor voet gangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag 89 uur Bibliotheek. Zondag is de zaal geopende van 12.30 tot 2.30 uur en van 8 uur tot 10.15, verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Geen zitting van de St. Joseph's Spaar kas. Van 12 uur Bibliotheek. 8.30 uur Laatste avond Pandoer wedstrij den, eveneens prijsbiljarten, hoofdprijs een Polshorloge. Beurtrooster: Zondag: H. Klein en T. van Hal. Maandag: Alle commissarissen present. Dinsdag A. Uphoff en C. v. Meel. Donderdag: Kees Otte en J. de Groot. Zaterdag N. Breedeveld en Friesema. Maandag 8.45 uur verplichte maandver gadering Afd. Gezellen. De weleerw. Pater Schneiders zal spreken over zijn missie in China. Ook voor de Gehuwde Gezellen toe gankelijk. Ook maandelijksche afrekening zelateurs Kempermansfonds. Dinsdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15' uur. 8.3C Tweede aspirantencursus. Woensdag 8.30 uur vergadering Raad van Bestuur. Donderdag. Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur Vrijdag 8.45 uur Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Allen op tijd aanwezig. 8.00 Biljartclub tot 10.uur. Zaterdag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub de Poedelaars. Iedere Zondag van 1—2 uur en iedere Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbiblio theek geopend, uitsluitend voor leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Voor de Gezellen is het beslist noodig het volgen van een ge sloten retraite. Begint daarom bijtijds te sparen en stelt het niet uit, maar doet het nog heden. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht:Garenmarkt 36. Zondag 7.30 uur H. Mis, waaronder alge meene H. Communie voor alle Kruisvaar ders der Parochie Hemelvaart en St. Jozef. Geen bijeenkomst Blauwe Vendel. Geen Postzegelclub. 4.30 uur Vendelbijeenkomst en onderling tornier Oranjevendel. Alle op tijd. Maandag 7 uur K. J. C. Mis Parochie St. Jozef. 3 uur Tarcisiusban. Woensdag 7 uur Sloyd. 3.30 Aloysius en Godfriedban. Donderdag: 7 uur Lode wijk- en Franciscusban. 8.15 Willibrordusban. 8.15 Don Boscoban. Vrijdag 7 uur Cornelius Musiusban. Zaterdag: 7.00 uur K. J. C. Mis voor de Kruisvaar ders der St. Petrusparochie. 5 uur Huis vlij tclub. 6.307.00 uur J. Wachtclub. Afrekenen Penningmeesters. Kx*uisvaarders leest en propageer de Jonge Wacht. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek. Zondag 4 uur Ontspanning. Maandag 7 uur Antonius, Franciscus, Hu- bertus en Arnoldusban. Woensdag 6 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7 uur Missieclub. 7 uur Schildknapen bijeenkomst. 8.15 uur Tooneelclub. Donderdag 7 uur Martinus en Servatfus- ban. Zaterdag 2.30 uur Bijeenkomst van het Maria Vendel en het Vendel van St. Jan. 5 uur Zangclub. 7 uur Contributie betalen en Bibliotheek. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag 9 uur, Morgengebed, waarna H. Mis met preek. Na de H. Mij ontbijt. Spaarbank en bibliotheek. Maandag om half 7 uur Vlecht- en Car- tonnage, jongste afd. Dinsdag om half 6 uur bibliotheek en spaarbank; om 8 uur teekencursus. Woensdag om half 8 uur Lof. Donderdag om half 6 uur zang; om 8 uui Sloyd en zaagcursus, groote afd. Vrijdag om half 7 uur Vlecht- en Carton- nage. groote afdeeling. Zaterdag om 8 .uur ontspanning. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerk koorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.0011.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.00 10.20 uur. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Zaterdag: 2.30 en 4 uur Muloclub. 7 uur Dadenclub „De Roode Graal". 7.30 Dadenclub ,,'t Stralende Zonnelicht" 45 uur gym. kleuters van 69 jakr. 56 uur gym. kleuters van 912 jaar. 7.309.00 uur Engelsche conversatie voor gevorderden. 7.30 uur cadettenclub. 8.3010 uur contributie betalen. Zondag. 121 uur contributie betalen. 4 uur repetitie van het koor en de per soonlijke rollen, dus géén dansen. 5 uur zang. 8.309.30 uur Koorrepetitie. Maandag 7.45 uur H. Mis. 89.45 uur missiehandwerken, handwer ken en naaien. 8.15 -uur Volkszang. 8.uur huis vlij tcursus voor gevorder- 6.30 uur repetitie 1ste tafereel. 7.008.30 uur knippen. Dinsdag 7.008.30 uur clubs in handwer ken en naaien. 8.009.45 uur Engelsche conversatie en alg. ontwikkeling. 8.30 uur repetitie „Verbum Supernum". 9.15 uur repetitie „Attende" daarna „Miserere". Woensdag 23 uur Kruiskinderen in de gym. zaal van de v. d. Werfstraat. 7.008.30 uur handwerken. 8.009.45 uur reidansen, naaien, huisvlijt en charitatiefnaaien. 6.45 uur Repetitie 6e en 7de Tafereel. 9 uur Koorrepetitie. 9 uur repetitie „Media Vita". Donderdag: 8.3010 uur vioolclub. 910 uur turnclub „Actief". 6.45 uur Repetitie 3de tafereel. 8.30 uur Groote Ledenvergadering. Vrijdag 7 158 15 uur turnclub „Jong Leven", in de zaal v. d. Ursulasteeg. 8.309.30 uur turnclub „Parcival". 8.009.45 uur Charitatiefnaaien. 7 uur Repetitie 4de tafereel. 7.30 Koorrepetitie. 7.30 uur Repetitie „Verbum Supernum". 8 uur Repetitie „Attende". 8.30 uur repetitie „Miserere". 9 uur repetitie „Media Vita". 9.30 uur Leidstersdadenclub. Zaterdag 8 uur repetitie 2de, 3de, 5de en 6de Tafereel. Willen jullie er vooral voor zorgen op tijd op de uitgeschreven repetities te komen!! ZOETERWOUDE. Zondag 3.30 uur Repetitie. Maandag 7.309.00 uur Knipcursus en charitatiefnaaien. Dinsdag 7.309.00 uur dek- en diencur sus; handwerken. Donderdag 7.007.30 uur inwijdingscur sus; 7.309.00 uur reidansen. KALENDER DER WEEK PASSIE-ZONDAG. In deze week geen Gloria en geen Credo, tenzij anders aangegeven. Dage lijks, behalve Vrijdag, Prefatie v. h. H. Kruis. In de H. Mis v. d. Heilige, die gevierd wordt 2e gebed en laatste Evangelie v. d. respectievelijke dag in de Passieweek. Wordt op de feestdagen der Heiligen ge lezen de H. Mis v. d. dag, dan: 2e gebed v. d. Heilige, die op die dag gevierd wordt In de H. Mis v. d. dag vervalt in de voet gebeden de Psalm „Judica". Na de Introi- tus en na het gebed bij de handwassching (Lavabo) het „Gloria Patri" (Eere zij den Vader). ZONDAG 7 April. Passiezondag. Mis: Judica. 2e gebed voor Kerk of Paus. Credo. Kleur: Paars. Vandaag begint de eigenlijke Lijdenstijd. Ten teeken van rouw zijn de kruisbeelden en de beelden van den Zaligmaker en de beelden van de Heiligen overal in de kerk bedekt met een paarsche doek. Christus is ter dood veroordeeld. Hij vraagt aan God Zijn taak te bepleiten en de waarheid Zijner onschuld te doen uit stralen. (Introitus). Hoewel onschuldig moet Hij toch lijden, 't Is de wil van den Vader, dat Hij als Middelaar van het Nieuw-Ver- bond, als Hoogepriester, Zijn eigen Godde lijk Bloed aanbiedt tot zuivering en verlos sing der menschheid. (Epistel). Mensch, gelijk wij, huivert Christus voor het lijden. God m^ge Hem daarom verlos sen uit de handen Zijner vijanden. Maar toch: De H. Wil des Vaders geschiede. Heer, leer Mij Uw H. Wil volbrengen. (Graduale; Tract us. In het H. Evangelie doet Christus Zich duidelijk kennen als de Zoon van God, waardoor nog meer uitkomt de waarde van Zijn H. Lijden. Hoe billiijk is het toch, dat wij God voor de levenbrengende weldaad der Verlossing, voor het Gedachtenisteeken van Christus Lijden, het Allerheiligst Sa crament, loven uit geheel ons hart en Zijn heilige geboden onderhouden. (Offerto rium; Communio). MAANDAG 8 April. Mis v. d. Maandag in de Passieweek: Miserere. 2e gebed voor Kerk of Paus. Kleur: Paars. DINSDAG 9 April. Mis v. d. Dinsdag in de Passieweek: Exspecta. Verder als giste ren. WOENSDAG 10 April. Mis v. <L Woens dag in de Passieweek: Liberator. Verder als op Maandag. DONDERDAG 11 April. Mis v. d. H. Leo I, Paus, Belijder en Kerkleeraar: In medio. Gloria. Credo. Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Donderdag in de Passie week: Omnia. Kleur: Paars. De H. Leo I, de Groote, Paus van 440 461, behoedde Rome tegen de woede der Hunnen en Vandalen onder koning Gense- rik. Krachtig handhaver was hij van de eenheid der Kerk en het gezag v. d. H. Stoel tegen de pogingen van keizers en heerschzuchtige Patriarchen. Hij hield de Algemeene Kerkvergadering (4e) van Chal cedon in 441. VRIJDAG 12 April. Feestdag van de Ze ven Smarten van Maria. Mis: Stabant Glo ria. Credo. Prefatie van Maria (invullen: En U om de doorboring). Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Vrijdag in de Passieweek: Miserere. 2e gebed en laatste Evangelie v. xL zeven smarten. Kleur: Paars. ZATERDAG 13 April. Mis v. d. H. Her- menegild, Martelaar: In virtute. Gloria. 3e gebed voor den Paus. Kleur: Rood. Of de Mis v. d. Zaterdag in de Passie week: Miserere. 3e gebed voor den Paus. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG, 2e gebed v. d. Z. Gulielmus van Scicli, Kluizenaar. MAANDAG. Mis v. d. Z. Julianus v. d. H. Aug ust in us, Belijder: Justus. Gloria. Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Maandag: Miserere. DINSDAG. Mis v. d. Z. Thomas van To- lentijn, Martelaar: Laetabitor. Gloria. Kleur: Rood. Of de Mis v. d. Dinsdag: Especta. WOENSDAG. Mis v. d. Z. Marcus Fan- tuzzi, Belijder: Os JustL Gloria. Kleur: Wit Of de Mis v. d. Woensdag: Liberator. VRIJDAG. 2e gebed v. d. Z. Angelus van Chivasso. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. Waarom ook eens niet een zakhorloge als premie ge steld! Deze vraag kwam den laatsten tijd meermalen bij ons in. Welnu hier is die gewenschte en wij doen er nog een ket ting bij ook. Voorloopig geldend tot en met 16 April. Een ieder, die een abonné aanbrengt voor minstens drie maanden ontvangt een accuraat loopend horloge met ketting

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14