DONDERDAG 4 APRIL 1935 DE LEFDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN HET AUTO-ONGELUK TE ST. MICHIELSGESTEL. Begrafenis der vijf slachtoffers. Onder overweldigende belangstelling, zoowel uit Vught als ver uit den omtrek, heeft gistermorgen aldaar de teraardebe stelling plaats gehad van de vijf jonge mannen, die Zondag j.l. op zoo tragische wijze bij een auto-ongeluk te St. Michiels gestel om het leven zijn gekomen. Om half tien formeerde zich voor het ziekenhuis, waarheen het stoffelijk over schot der slachtoffers was vervoerd, een groote stoet van autoriteiten, vereenigin- gen en verkenners, die de overledenen ten grave wilden dragen. Daaronder bevonden zich o.m. de voltallige gemeentebesturen van Vught en St. Michielsgestel, burge meester Offermans uit Heesch, prof. dr. de Quay uit Tilburg, leiders der R. K. Verkennersbeweging en de eerste luite nant Beaumont, compagnie-commandant van het 7de regiment infanterie te Venlo, waarvan de verongelukte korporaal v. d. Wal deel uitmaakte. De baren werden gedragen door ver kenners en gildebroeders en oud-leden van het Brabantsche Studentengilde. In de St. Petruskerk, die tot in de uiter ste hoeken met belangstellenden was ge vuld, droeg de zeereerw. heer pastoor L. Sanders, met assistentie, de plechtige. H. Requiem-Mis op. Na de plechtigheden in de kerk vertrok de stoet naar het kerkhof, waar de vijf slachtoffers in een gemeenschappelijk graf werden neergelaten. Aan het graf werden woorden van af scheid gesproken door burgemeester H. Loeff, burgemeester A. P. Scheltus van St. Michielsgestel, luitenant Beaumont en door den hoofdkwartier-commandant der Katholieke Verkenners, den heer Van Leeuwen uit Den Haag. Namens de familie dankte de heer A. v. <L Griendt voor de eer den overledenen bewezen. Bisschoppelijke deelneming. Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen heeft het volgend schrijven aan de Diocesane Ver- kennersvereeniging gericht: Aan den Diocesanen Verkenners-geeste lijke en Diocesaan Commisaris der Ka tholieke Verkenners. Wij betuigen U onze innige deelneming' met het tragisch ongeval uwer broeders verkenners. Een troost was het Ons te vernemen dat zij den dag van hun onverwachten over gang naar het Eeuwig Leven begonnen met een H. Communie en dat zij o£ bij zondere wijze en met bovennatuurlijk in zicht hun Verkennersplichten trouw ver vulden. Door gebed, aflaatstoepassing en H. Mis offer zal ik van harte hunne zielerust mede bevorderen als dit hun nog noo- dig is. Wil ook aan de zwaar beproefde fami- liën de verzekering mijner innige deelne ming overbrengen. De Bisschop van 's Hertogenbosch, (w.g.) t A. F. DIEPEN. INBREKER GEVAT. Hedennacht omstreeks half een hoorde een nachtwaker van de Ned. Bewakings- Maatschappij te Amsterdam gestommel in een perceel aan de O. Z. Armsteeg en be merkte hij dat de deur niet geheel geslo ten was. Hij verzocht een voorbijganger de politie te willen waarschuwen en bleef de wacht bij het perceel houden. Toen de politie arriveerde hoorde men weer ge stommel in het huis en juist toen de po litie een onderzoek in ging stellen in het gebouw, kwam een man te voorschijn, die de politie zoo in de armen liep. Hij werd gearresteerd en naar het bureau War moesstraat overgebracht, waar hij is inge sloten. Men bevond niets op hem. In het huis werd nog een nauwkeurig onderzoek ingesteld, doch men ontdekte er niets ver dachts meer. Of er iets gestolen is kon niet vastgesteld worden, doch men vermoedt dat zulks niet het geval is. INBREKER, DIE ER ZIJN GEMAK VAN NAM. Gistermiddag werd ontdekt, dat een in breker was binnengedrongen in het land huis „de Zevenbergen", staande aan den rijksweg NijmegenVenlo, even voorbij hotel „de Plasmolen" te Mook en eigen dom van mr. J. Santman te Nijmegen. De laatste maanden was het huis onbewoond geweest. Toen gistermiddag mevrouw Gorter uit Rotterdam, die er ook van tijd tot tijd ver toeft, zich in gezelschap van haar dochter en vergezeld van een werkster naar het landhuis begaf, ontdekte zij, dat alle ka mers en vertrekken overhoop waren ge haald. Een ledikant met beddegoed was naar het woonvertrek overgebracht en had blijkbaar gediend als slaapplaats voor een ongenooden gast. Men vond in de ka mer* de restanten van een overvloedigen maaltijd. Overigens heeft de indringer alles wat van zijn gading en gemakkelijk vervoerbaar was, na de logeerpartij mee genomen. Men heeft nog niet kunnen vast stellen, wat precies vermist wordt, maar de schade, die is aangericht, is nogal aan zienlijk. „Ilbld." DIEFSTAL MET BRAAK IN PASTORIE. Gedurende den nacht is ingebroken in de pastorie te Oirsbeek. Door het uitsnij den van een ruit kwamen de dieven in de woning. Alle kasten en\ laden 'hebben ze opengebroken. Door het dichtslaan van een venster werd de pastoor wakker en werden de dieven verjaagd. Er wordt slechts eenig wisselgeld vermist. Denzelfden nacht werd in Oirsbeek nog op drie plaatsen ingebroken. DE SMOKKELTRAWLER TE DOVER. „De Hoop II" thans vermoedelijk vrijgegeven. Reeds ongeveer een maand ligt naar men weet, in het Granville Dock te Dover de Nederlandsche trawler, „De Hoop II" LJ.M. 40, waarop de Engelsche douane autoriteiten beslag hebben gelegd, toen aan boord een lading likeur en andere al coholhoudende dranken werden gevon den, waarvan geen aangifte was gedaan. Den kapitein was een boete opgelegd van 25 pond sterling, die niet was betaald, waarop beslaglegging volgde. De eigenaar van den trawler, de reeder De Groot uit LJmuiden, weigerde even eens de boete te betalen, aangezien hij op het oogenblik, waarop de overtreding werd geconstateerd, niet de beschikking over den trawler had, aangezien deze door anderen gecharterd was. Dit charter is echter dezer dagen afge- loopen en de eigenaar van den trawler stelt thans pogingen in het werk weer de beschikking over de „De Hoop II" te krij gen. Met een zijner andere trawlers „De Hoop I" IJM. 193, is hij Woensdag te Do- i ver gearriveerd. Men verwacht, dat hij de gevraagde boete van 25 pond stening zal betalen om de IJmuiden 40 weer vrij te krijgen en naar Rotterdam te brengen. Het blijft dan natuurlijk de vraag of de reeder geen stappen zal doen om de terug betaling te vorderen van de z±, ten on rechte hem opgelegde boete. SMOKKELAUTO BESCHOTEN. Onder de gemeente Noorbeek werd door rijksambtenaren een smokkelauto bescho ten, dire ook nog over een eg met spijkers reed. Met lekke banden werd de auto in een sloot lar.gs den weg gevonden. Auto en smokkelwaar, 500 K.G. suiker, werden jn beslag genomen. De smokkelaars hadden de plaat gepoetst. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot SprutoL Bij alle Drogisten BERUCHT SMOKKELAAR IN LIMBURG GEARRESTEERD. De marechaussee en de rijksveldwacht te'Valkenburg zijn er in geslaagd, den be- ruchten Limburgschen smokkelaar An dreas Eggen te arresteeren. Men was er van op de hoogte gesteld, dat hij verbleef in een café, en door twee wachtmeesters der Kon. marechaussee, geassisteerd door een rijksveldwachter, is de man in dat café verrast, waarna hij werd overge bracht naar de marechausseekazerne daar ter plaatse. Heden is Eggen voor den Of ficier van Justitie te Maastricht geleid. Hij heeft nog verscheidene jaren gevangenis straf tegoed. DE RELLETJES TE AMSTERDAM. Politieruiter heeft geschoten. De resultaten van het onderzoek naar de schoten, waardoor j.l. Maandagavond twee personen gewond werden, heeft thans aan het licht gebracht, dat in beide gevallen gevuurd is door een bereden agent, die in het nauw verkeerde, aldus lezen we in het „Handelsblad". De toestand was aldus: in de le Jan van der Heydenstraat, tusschen de Ferdinand Bolstraat en de Ruysdaelkade bevonden zich eenige tientallen personen, die zich eerst in de Ferdinand Bolstraat hadden bevonden, doch die daar verdreven waren. In de le Jan van der Heydenstraat be vond zich tevens een politieruiter, iets verderop waren drie rijwielagenten. Naar door deze en ook door andere getuigen verklaard werd, was de groep personen zeer opgewonden. Er werd met voorwer pen naar de politie geworpen, terwijl ook uit de ramen werd gegooid. Toen er ge roepen werd: gooi dien moordenaar dood! (waarmede de politieruiter bedoeld werd) heeft deze eenige schoten uit zijn pistool gelost en wel in beide richtingen. De getroffene Van Oeveren werd op de Ceintuurbaan bloedende aangetroffen, juf frouw Van den Burg op de Hobbemakade. Hieruit zou kunnen worden afgeleid dat beide personen door verdwaalde kogels, komende uit de le Jan van der Heyden straat, werden getroffen. De agent die geschoten heeft meent dat dit onmogelijk is. Hij heeft recht op de groepen geschoten en niet in de lucht. Heeft hij gelijk, dan moet daaruit volgen dat van verdwaalde kogels geen sprake is en dat beide gekwetsten door anderen buiten het terrein van actie zijn gebracht. Hieromtrent staat echter nog niets vast. Wél staat vast dat van de vier aanwe zige agenten er slechts één, de ruiter, ge bruik heeft gemaakt van een vuurwapen. De bereden agenten hebben automatische pistolen, die verder dragen dan de cylin- derrevolvers der andere agenten. De auto matische pistolen hebben stalen kogels, de cylinderrevolvers looden. De lezing, dat het paard van den ruiter door het lossen van de schoten gesteigerd zou hebben, waardoor het projectiel zou zyn afgeweken, wordt riiet bevestigd. De agent verklaarde ook, dat het paard rus tig was. Naderhand zijn proeven met dezen vier voeter genomen. Hierbij bleek, dat het paard zeer. schotvast is en niet ontvanke lijk voor geluiden. Er wordt nu een onderzoek ingesteld naar een eventueel wegbrengen of vervoer van de getroffenen naar de Ceintuurbaan en naar de Hobbemakade. De toestand van de getroffen vrouw is zeer slecht. Die van den ander, een meu belmaker, werkzaam in het Stedelijk Mu seum, is goed. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 5 April a.s. Huizen 1875 M. Alg. programma verz. door de K.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 10.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert op gramofoonplaten. 2.00 Bizet-programma door het K.R.O.- orkest, afgewisseld door ZangrecitaL 5.00 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 5.30 De KH.O.-boys en gramofoon. 7.35 Klavierrecital door prof. Erwin Bodky. 8.00 Vaz Dias en gramofoon. 8.15 Aansluiting met Heek te Amster dam. 9.00 P. J. v. Lookeren Campagne over het Nat. Comité „Arbeid aan werklooze intellectueelen": 9.15 Cesar Franck's Symphonie d. kL terts door het Stedelijk Orkest van Maas tricht. 10.00 Gramofoon. 10.30 Vaz Dias, waarna aansluiting met Heek. 11.15 Gramofoon. Hilversum 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonpl. en orgelspel. 8.30 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie en kwintetconcert. 11.45 Gramofoonpl. 12.00 Ensemble Lismonde en gramofoon. 4.00 Kniples. 4.45 Gramofoonpl. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonpl. 6.00 „De Notenkrakers" en E. Walis met zyn orkest. 7.30 Lezing en Gramofoonpl. 8.00 Causerie. 8.30 Concert. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. 'GodscL Persbureau. Vaz Dias en lezing. 11.00 Jazzprogramma (gr.pl.). 11.3012.00 Orgelspel. Droitwjch. 1500 M 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 11.50 Orkest. 12.50 BBC-dansorkest. I.35 Birminghamsch strijkorkest. 2.20 Orkestconcert. 3.20 Het Schotsche Studio-orkest. 4.35 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 BBC-dansorkest. 7.25 Bach-koralen. 7.50 Peter Haddon en „The Indiscretions of Archie" van Wodehouse. 8.10 Pianorecital. 8.50 Jack Barty's party. 10.40 Radio-Militair-orkest. II.3512.20 Dansmuziek. ..Radio-Paris", 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 8.20 I. „Bellini" spel. n, „Arthur de Bre- tagne" spel. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg. 1261 U 11.20—1.20 Strijkorkest 2.504.50 M. Hansen's ensemble. 9.35 Brahmsqoncert. 10.00 Mandolinemuziek. 10.2511.50 Dansmuziek. Keulen. 456 II. 11.20 Omroepkleinorkest 3.20 Viool en piano. 4.20 Omroeporkest. 6.20 Zang. 7.35 Humboldt-herdenking. 8.20 Uit München: Omroepkleinorkest 10.2011.20 Viool en piano. Rome, 421 M. 8.05 Concert m. m. v. orkest piano en vrouwenkoor. 8.50 Radiotooneel. 9.20 Concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Max Alexys en zijn orkest 12.50 Zang. 1.05 en 1.302.20 Vervolg concert 5.20 J. Rutten's orkest. 6.35 Pianoduetten. 7.05 GramofoonpL 8.20 Salonorkest 8.50 Hoorspel. 9.20 Salonorkest 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.40 Accordeonsoli. 12.50 Salonorkest. I.50 Zang. 5.20 Vocaal concert. 6.50 Pianorecital. 7.35 Populair concert. 8.20 Omroeporkest m. m. v. zangsoliste. 10.4511.20 Het Francis-orchestra. Deuticblindiendtr, 1571 IL 7.35 W. von Humboldt-herdenking. 8.20 Oscar Joost en zijn orkest. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.50 Oscar Joost en zijn orkest. Gemeentelijk RadiodistribuUebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Deutschl. Sender. 9.20 Keulen. II.05 Parijs R. Pl.m. 11.35 Keulen. 13.20 London Reg. 14.50 Kalundborg. 16.20 Keulen. 17.35 Brussel Fr. 18.20 Deutschl. Sender. 18.50 Keulen. 19.10 B erom unster. 19.50 Brussel Fr. 20.20 Leipzig. 21.20 Droitwich. 21.40 Leipzig. 22.45 Weëpen. 4e Programma. 8.05 Luxemburg. 10.10 Deutschl. Sender. 10.35 Droitwich. 11.05 London Reg. 11.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 London Reg. 20.30 Loc. uitzending. Gramofoonmuzfek. 21.00, Han Zirkzee; liedjes aan den vleu gel. Daarna gramofoonmuziek G. R. D. 22.30 London Reg. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: H. Mackay, koopman, Alphen aan den R n, Steekterweg 90. Cur. mr. H. P. van He ijst, Alphen. J. v. d. Zeeuw, handelende onder den naam D. H. v. d. Zeeuw, loodgieter, Lei den, Kraaierstraat 13. Cur. mr. A. J. Ko mijn, Leiden. H. Meyboom, kweeker en bollenhande- laar, H i 11 e g o m, Krochtstraat 10. Cur. mevr. mr. J. H. G. SchutteStruick, Haar lem. Sedert je aan de brandweer bent, Emil, kan je niet eens meer fatsoenlek een kachel aanma ken- (Lachende Welt). FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGILL. 19) XV Hij, die heeft liefgehad kent alles wat het leven aan verdriet en vreugde te geven heeft. Hetty zat in het kleine kamertje, waar in zij vóór het verhoor gewacht had. Zij was ijskoud, niettegenstaande de zon met warme stralen door het hooge raam viel en haar hart was nog kouder dan haar lichaam. Haar grijze oogen staarden voor zich uit; zij dacht aan niets, zij voelde niets; men had meer van haar verwacht dan zij ver dragen kon; er is een oogenblik dat het menschelijk lijden ophoudt en niet verder kan. Hetty Loring had dat oogenblik bereikt. Werktuigelijk stond zij op, toen een vrouw in donkerblauwe uniform binnen kwam en zei: „Ben je klaar?" waarna zij haar beduidde dat zij vóór moest gaan naar het gesloten rijtuig, dat stond te wachten om haar naar haar nieuwe verblijfplaats te brengen. Blijkbaar was Hetty niet het eenige meis je in Londen dat volgens de wet eernge tucht noodig had. Toen zij in het rijtuig kwam zag zij nog vier andere meisjes, waarvan twee veel jonger dan zijzelf en de twee andere ongeveer van haar leef- tüJ „Nu, schiet eens een beetje op en maak daar rechts wat plaats", luidde de beve lende stem van de vrouw, die Hetty had „opgepikt" van het politiebureau. Hetty ging kalm op haar plaats zitten in het volle rijtuig, maar het hart zonk haar in de schoenen, toen zij zag wat voor soort meisjes gedurende een jaar lang haar ge zelschap zouden vormen. Zij schenen niet het minst onder den In druk te'zijn, maar lachten met elkaar en maakten grappen, waartegen Hetty in op stand kwam, want zij was niet gewend aan het type, waarmede zij zoo plotseling en ruw in aanraking was gebracht. „Wat heb jij op je kerfstok.... gegapt?" vroeg het meisje, dat naast Hetty zat en zag, dat zij niet spreken zou. O, neen", zei Hetty met zachte beschaam de stem, die onmiddellijk aanleiding gaf tot spot en na-aperij. „O, lieve grut, wat zijn wij allemaal fijn, nietwaar? Je zou het niet denken, maar ik ben een echte hertogin, ik ben.eerlijk!" en het meisje, dat gesproken had, schudde van een hoonend lachen. In Hetty's gezicht vertrok geen spier, hoewel in haar onderbewustzijn haar her sens weer eenigszins normaal begonnen te denken, want eensklaps had de gedachte aan haar kleine broertje en zusje zich aan haar opgedrongen en veroorzaakte haar een doodelijke ongerustheid. „Wat moet er van hen worden? Wie zal voor Chick zorgen? En ik heb moeder be loofd, dat het hem nooit aan iets zou ont breken!" jammerde zij innerlijk, wanhopig haar handen wringend. De vrouw in donkerblauwe uniform, die een der beambten van het Pentonville Home was, waarheen Hetty gebracht, zou worden, zat naast haar en keek nieuwsgie rig naar het mooie, bezorgde gezichtje. Het gebeurde zelden, dat meisjes van Hetty's type naar het verbeterhuis gezon den werden en de vrouw herinnerde zich niet ooit zoo'n mooi kind te hebben gezien. Toen zij zag, dat er tranen opwelden in de groote grijze oogen, zei de vrouw, bij wie alle menschelijk gevoel nog niet ge doofd was, plotseling: „Wat heb je, kind?" „Ikik.... héb een klein broertje en zusje thuis achtergelaten, zij zijn pas ze ven jaar en de jongen is ziek en zij heb ben niemand in de heele wereld, die naar ze omkijkt. Wat moet er van hen worden?" Er klonk zulk een diepe wanhoop uit haar worden, dat de andere meisjes het praten vergaten en stil voor zich uitke ken. „Zij zullen wel naar het armenhuis ge stuurd worden, maar maak je daar maar niet bezorgd over; het werkhuis is er niet half zoo slecht als men zegt en ze zijn er goed voor kinderen", sprak de vrouw, met de bedoeling het meisje te troosten. Maar inplaats daarvan verkilden haar woorden Hetty's hart nog meer. „Chick en Dumpling in het armenhuis! Wat zou haar moeder doen als zij dat had moeten bele ven?" „O, moedertje, moedertje, vergeef mij", snikte zij innerlijk en met een gevoel van schaamte en plichtvergetenheid voegde zij er aan toe: „Dat komt er van, dat ik de belofte, die ik je op je sterfbed gaf, gebroken heb. Als ik met Max Reiss getrouwd was, zouden Chick en Dumpling verzorgd zijn geweest, zelfs ook wanneer mij dit ongeluk over komen was. Maar de stem der Liefde riep en aan haar moest ik gehoor geven! Ver geef mij, moeder!" Hetty waagde het niet er aan te denken, hoe haar Jack haar in den steek gelaten had; zij voelde, dat het dunne draadje ge zond verstand, dat zij nog over had, zou doorbreken wanneer zij zich daarin zou verdiepen. Geen oogenblik twijfelde zij aan de woorden, die Lord Perivale gespro ken had wat Jack's houding ten opzichte van haar betrof. Als Jack haar werkelijk terzijde had wil len staan, waarom was hij dan niet op de rechtszitting verschenen of waarom had hij dan niet iets van zich laten hooren? Er scheen geen greintje licht door de donkere wolken, die zich boven Hetty Lo- ring's leven samengepakt hadden, tenmin ste zij merkte er niets van. Zij hoorde het luide en ruwe gepraat der meisjes om haar heen doch de beteekenis hunner woorden drong niet tot haar door en absoluut uit geput door alles wat zij de laatste twee da gen had ondervonden, viel haar goudblond kopje achterover tegen den wand van het rijtuig en werd zij door slaap overmand, „Laat haar met rust zei de vrouw tegen de andere meisjes, nadat zij zich er van overtuigd had, dat Hetty niet flauw geval len was. Maar haar rust zou niet lang duren, want plotseling klonk een heftig gekraak en wer den de meisjes alle vier van hun plaatsen geworpen; ze kwamen gillend, spartelend en schreeuwend op den vloer terecht, ter wijl de twee paarden stijgerden alsof zij doel waren geworden. „Help, help! In vredesnaam, laat ons er uit!" riep het meisje dat van tevoren zoo lachend verklaard had, dat zij hertogin was en ze duwde de andere meisjes op zij en probeerde het portier te openen. De vrouw, die m dienst stond van het Pentonville Home, was ten volle bereid haar plicht tegenover deze instelling te ver vullen, maar zij dacht er in 'de verste verte niet aan, haar leven er bij in te boeten. Met bevende vingers opende zij portier van het rijtuig en de ontstelde meisjes rolden er als een verwarde kluwen op en over el kaar uit. Doordat zij achterover leunde, was Hetty niet met de anderen op den grond gewor pen. Zij kwam het laatste uit het rijtuig en was even gescheiden van de anderen, die dadelijk onmring waren door een groote menigte mannen en vrouwen, jongens en meisjes, die ijlings toegeschoten waren, tuk op een relletje. Een auto was tegen het rijtuig aangere den en had de paarden geraakt en het leek wel, alsof de chauffeur ziek of dronken was, zoo versuft hing hij achter zijn stuur, tot groote ergenis van den politie-agent, die hem ondervragen moest en geen woord uit hem kon krijgen. Opeens voelde Hetty zich bij den arm grijpen en een mannenstem fluisterde- zachtjes: „Houd u heel kalm; dit heele zaakje is ter wille van u op touw gezet; loop langzaam en heel gewoon met mij mee naar de auto, die aan den anderen kant van den weg staat." De vreemde jongeman bracht Hetty on middellijk daarop naar den overkant, met zijn ellebogen den weg voor haar banend door de dichte menigte en bijna onder de oogen van de beambte van het Verbeter huis, die angstig naar haar pupillen zocht, hielp hij het verwonderde meisje in een ge sloten auto stappen, legde doodkalm een plaid over haar beenen en in het volgende oogenblik reed Hetty Loring in vliegende vaart in de tegenovergestelde richting. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9