In een Arabisch restaurant. Het pronkstuk, waar de restaurateur trotsch op is, is de marmeren waschgelegenheid, waar de gasten vóór het eten de religieuse wasschingen verrichten. Een glunderende Arabische kellner dient gebraden schapenkoppen op. De Arabische „hotelier" is een gastvrij man, die niet gaarne zijn klanten de deur voorbij ziet gaan. Indien de middelen ter betaling ontbreken kunnen ze een uurtje „piepers jassen" in de keuken. Pierre Monteux, de bekende dirigent, vierde zijn zestigsten verjaardag. Dinsdag opende Gaston Doumergue het congres van de „Nat. Unie voor Luchtverdediging" te Parijs. \T.l.n.r. Gen. Meurin, Min. van Oorlog, Doumergue en Gen. Denain, Min. v. Oorlog. De stoet van juristen in ambtsgewaad op weg naar de Staatsopera te Berlijn, waar in een feestelijke bijeenkomst de geheele rechtspraak onder Rijksbevoegdheid kwam. Het Moskowsky-kwartet, dat Zondag middag 17 April a.s. in Diligentia te Den Haag en 18 April in de Concertzaal te Amsterdam zal optreden. Met het M.S. „Johan van Oldenbarne- velt" vertrok Woensdag vanuit Amster dam een detachement aanvullings-troe- pen naar Nederlandsch-Indië. De man schappen gaan aan boord. i4 April -as. is het 7d jaar geleden, dat president Lincoln werd vermoord. De vflf slachtoffers van de autoramp te St. Michielsgestel werden Woensdag te Vught -n een gemeenschappelijk graf begraven. De geestelijken met de familie en kameraden aan de groeve. In het groote internationale kamp nabjj Stockholm, werd de oudste zoon van den Zweedschen Kroonprins als alge meen leider der padvinders verkozen. Een ongevraagd bad kregen vier personen, toen hun taxi Woensdagavond in de gracht aan de Hooftkade te Den Haag reed. Met een nat pak kwamen zij er af.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5