DONDERDAG 4 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 Het Hotel-Restaurant-Café bedrijf In nood. Aan den Minister van Economische Za ken is volgend adres verzonden: De ondergeteekenden: Verbond van Nederlandsche Werkgevers, Algemeene R. K. Werkgeversvereniging, Koninkl. Nederl. Middenstandsbond, Nederlandsche R. K Middenstandsbond, Algemeene Nederiandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, Nederlandsche Bond van Werkgevers in Hotel-, Restaurant- Café- en Aanverwante Bedrijven „Horecaf', Nederlandsche R. K. Bond van Hotel- Café-Restauranthouders en Slijters „St. Joseph" veroorloven zich met het volgende tot Uwe Excellentie te komen. Het Hotel-, Restaurant-, Café bedrijf verkeert in een nood toestand. De koopkracht van het publiek is ver minderd, het binnenlandsche verkeer voor handels- en industrieele doeleinden en ook het binnenlandsche toerisme is kleiner ge worden en minder dan vroeger komen de vxeen^delingen tot ons. Wij moeten dns naar middelen zoeken om den achteruitgang van het bedrijf ie stuiten en zoo mogelijk den omzet weer te vergrooten. Deze middelen dienen zich aan te passen bij de verminderde koopkracht van het pu bliek en de oorzaken van het kleiner wor den van het binnenlandsche verkeer en het verminderde vreemdelingenverkeer. De lasten die op het bedrijf drukken zijn veel te hoog. Wanneer wij deze lasten nader in oogen- schouw nemen dan stuiten wij in de eerste plaats op de Rijks- en Gemeentebelastingen. Van deze belastingen wordt de personeele belasting op een voor het hotel-, restaurant- en cafébedrijf niet te dragen wijze toege past. De als welstandsbelasting bedoelde personeele belasting neeft voor het hotel-, restaurant- en cafébedrijf naar de grond slagen huurwaarde en meubilair het karak ter van een bedrijfsbelasting aahgenomen. Daar zij echter geen rekenipg houdt met de inkomsten van het bedrijf, is zy thans niet meer op te brengen. De gemeenten hebben bovendien de per soneele belasting aangegrepen als buiten gewone bron van inkomsten, welke bron gemakkelijk rijker kan vloeien door de op centen te verhoogen. Hierdoor wordt de last van de personeele belasting nog zwaar der. Dit klemt nog te meer en is bovendien onbillijk, omdat daarnaast vele andere be lastingen met het karakter van bedrijfsbe lasting moeten worden opgebracht, als ver makelijkheidsbelasting, oppervlaktebelas ting, brandverzekeringsbelasting, om niet te spreken van de hooge rechten vergun ningen. De gemeenten zoudon het hotel-, restau rant- en cafébedrijf Eink kunnen helpen. De wet van 18 Juli 1933, S. 388, heeft aan de gemeenten de bevoegdheid gegeven om bij gemeente-verordening de huurwaarde van de bedrijfslokalen van het hotel-, res taurant- en cafébedrijf slechts voor een derde of twee derde als belastbaas aan te merken. Hierdoor zouden deze lokalen met winkels en gemeubileerde kamers gelijk ge steld worden. Ongeveer 300 van de 1100 gemeenten treden in deze behulpzaam op, doch daaronder ontbreken nog vele groote gemeenten. En waar verlichting bij de per soneele belasting kwam, deden opcenten deze dikwijls weder te niet. Deze door den Rijkswetgever goed be doelde hulp heeft voor een belangrijk deel gefaald, de Rijkswetgever zal nu zelf moe ten ingrijpen en bepalen dat de huurwaar de van deze lokalen slechts ten hoogste voor een derde als grondslag voor de per soneele belasting in aanmerking mag komen. Werden de lasten van de personeele be lasting van ons afgewenteld, dan konden wij althans eenigszins vrijer ademen! Blijft dan echter nog de zware druk van het vergunningsrecht. Ook voor de grootste zaak is het maxi mum voor Hotel-vergunnings- of verlofs- recht 25.per jaar, duizenden guldens echter worden daarboven geëischt voor den enkelen verkoop van gedistilleerd. Zoo zelfs dat het vergunningsrecht soms overtreft de opbrengst van den verkoop, die echter voor de volledigheid van het bedrijf niet gemist kan worden. Ook het kleinste zaakje be taalt 40.vergunningsrecht. Het grootste restaurant in een warenhuis echter slechts* 25.verlofsrecht. Geeft art. 23 lid 2 der Drankwet als grondslag de jaarlijks te schatten huur waarde in verband met den verkoop van streken drank, in de grootte der heffing van het vergunningsrecht heerscht alom wille keur. Slechts een vast recht, evenals bij Hotelvergunning en Verloven is verdedig baar, tenzij de heffing wordt vastgekoppeld aan de rentabiliteit van de bedrijven. De heffing van hst vergunningsrecht be hoort vastgekoppeld te zijn aan de rentabi liteit 'der bedrijven. Van de door ons in het bedrijf verkochte producten, bier, wijn, ge distilleerd daalt de omzet catastrophaal. Natuurlijk denken wij ook hier aan ver minderde koopkracht, doch by nadere be schouwing is de catastrophale daling voor de regeering een waarschuwing dat zij bezig is de kip, die de gouden eieren legde, te slachten. Bij de verminderde koopkracht zouden zich verminderde verkoopprijzen moeten aanpassen, doch dit is onmogelijk door de hooge accijnzen, die in de verkoops prijzen zijn begrepen. Alsof de druk van personeele belasting, vergunningsrecht en accijnzen nog niet groot genoeg was, is in den laatsten tijd nog de omzetbelasting er bij gekomen. De goederen, die in het hotel-, restaurant- en cafébedrijf van fabrieken betrokken wor den. zijn steeds met 4% belast en worden dan nog eens extra beiast met 3% voorzoo ver deze in de keuken worden verwerkt en met 6% voor die welke in de patisserie wor den verwerkt. Voor het hotel-, restaurant- en cafébedrijf is de omzetbelasting geheel of gedeeltelijk een nieuwe bedrijfsbelasting geworden. Slechts gedeeltelijk was het mogelijk de heffing der omzetbelasting op het publiek af te wentelen, zoodai ook deze voor dit bedrijf een bedrijfsbelasting werd. Crisisheffingen, muziekauteurs- rechten en electriciteitstarie- ven zorgen voor een verder© uitputting van onze geldmid delen. De crisisheffingen verhoogen de prijzen onzer grondstoffen enorm. Muziek voor velen onzer ondernemingen een noodzake lijk hulpmiddel, vergt door de auteursrech ten een veel te zwaar offer en wij weten geen enkele reden waarom het hotel-, res taurant- en cafébedrijf terzake van de electriciteitstarieven bij andere bedrijven moet worden achtergesteld. Alle genoemde lasten maken de verterin gen duur. De regelmatige bezoeker blijft weg. De handelsreiziger gebruikt zijn twaalf uurtje in zijn auto. De Binnenlandsche toerist verdwijnt en gaat naar het Buitenland. De Nederlander zou niet zoo gemakke lijk naar het buitenland kunnen gaan, ware voor onzen gezonden gulden in het buiten land met de lage valuta's niet zoo veel te koop! De regeering steunt de industrie door den invoer in ons land te contingenteeren, den landbouw door met heffingen van den consument, behoorlijke prijzen voor den landbouwer mogelijk te maken. Waarom zou de regeering het hotel-, res taurant- en cafébedrijf niet steunen door van ieder, die met onzen gulden naar het buitenland gaat, een bijdrage voor genoemd bedrijf te vragen? Het gezondhouden van den gulden eischt opofferingen, ook van het hotel-, restaurant- en cafébedrijf. Laat de regeering dan ten minste voorkomen, dat wij ook nog door dien gezonden gulden beconcurreerd wor den. Het Buitenland lokt onze klanten! Ons land is overstroomd met reclame voor bezoek aan andere landen. Wij begrij pen dit als die zelfde landen een zelfde re clame ook voor ons gratis toelaten. Is dat niet het geval, waarom dan geen belasting heffen van de reclame in ons land door der gelijke ons niet gratis behandelende lan den? De Buitenlander krijgt geen reisgeld! Het is bekend dat geen Duitscher met meer dan 10 mark op zak naar Nederland mag. Waarom zouden wij dan Nederlanders in de gelegenheid stellen om in Duitsohland meer dan 5 gulden te verteren? De Buitenlander mijdt ons duur land! Hoe komen wij uit deze ellende! De prijzen moeten omlaag en de hotel-, restaurant- en cafébedrijven zijn onder bin dende prijsafbraken bereid dat te doen. Dat kan echter niet als de Overheid de vele lasten, die op hst bedrijf drukken, niet zeer belangrijk verkleint. Concurrentie door beunhazen. Alsof het bedrijf nog niet voldoende in gevaar was, komen allerlei beunhazen door het oprichten van een hotel of pension nog extra concurrentie aandoen. Ook aan deze beunhazerij dient een einde gemaakt te worden. Wij denken hierbij aan verordeningen, waarin aan het oprich ten en exploiteeren mm. van pensions- eischen gesteld worden. Dit bedrijf hangt samen met het geheele bouwbedrijf, de metselaar, de timmerman, de schilder, de loodgieter, de behanger, het sanitairbedxijf, de installateur voor cen trale verwarming, enz., enz., allen hebben belang bij het goedgaan van dit bedrijf. Het bedrijf hangt samen met het glas- en aardewerkbedrijf, de fabrikant, de grossier en de winkelier van alle artikelen van glas en aardewerk, benevens van verlichtingsar tikelen en tallopze anderen, hebben er be lang bij, dat het hotel-, restaurant- en cafébedrijf over middelen beschikt om goe de afnemers te zijn. Deze dertigduizend ondernemingen kun nen heel wat geld laten verdienen. In plaats daarvan moeten honderdtallen sluiten, dikwijls nadat zij failliet verklaard zijn. Het aantal faillissementen in dit bedrijf neemt jaarlijks toe en het sluiten van groo te eerste klas zaken kan ieder waarnemen. De Drankwet veroorzaakt nog extra be- drijfsbelemmeringen. Ook deze ondernemers hebben natuurlijk dikwijls behoefte aan een hypotheek en nu zijn de tegenwoordige drankwetbepalingen de oorzaak, dat op een huis, waarin een café- of restaurantbedrijf gevestigd is, zelfs geen eerste hypotheek meer kan worden gevestigd. Het verlies van een vergunning, zelfs van een verlof, kan het huis immers zoo goed als waardeloos maken. Nederland behoort tot de matigste landen ter wereld! Waarom moet de Drankwet dan zoodanig luiden, dat het de bedrijven over matige last wordt aangedaan? Namens de Algemeene R.K. Werkgevers vereeniging: w.b. Dr. L. G. Kortenhorst, Alg. Secr. Namens den Koninklijken Nederland- schen Middenstandsbond: w.g. Ed. G. Schürmann, Voorzitter. Namens den Nederlandschen R.K. Mid denstandsbond: w.b. Drs. J. L. Jansen, Adj. Dir. Bur. Namens de Algemeene Nederlandsche 17 APRIL is de dag der stemming voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Dan moeten alle Katholieken hun stem plicht vervullen. Hun plicht vervullen als staatsburger en als Katholiek.... Hun plicht zóó vervullen, dat zij ver antwoord zijn.... In den kieskring Leiden begint de lijst der R.K. Staatsparty met den naam: BOLSIUS (lid van Ged. Staten); in den kieskring Gouda staat no. 1 op de lijst der R.K. Staatspartij de heer VON FISENNE (lid van Ged. Staten). De lijst der R. K. Staatspartij is LIJST 7. ALS DE LENTE AARZELT TE KOMEN. Als de lente, zooals de laatste dagen, zich weer terug trekt na ons kort geleden met mooie dagen te hebben verheugd, en dus blijk geeft te aarzelen met haar uiteindelij ke komst, zijn wij altijd geneigd het koude, buiige weer als iets heel abnormaals voor dezen tijd van het jaar te beschouwen. Maar dan is ons oordeel, uit een zuiver me teorologisch oogpunt, onjuist Wel is het echte buiige Maartsche en Aprilsche weer onaangenaam en in vergelijking met de mooie dagen, die we in Maart gehad heb ben, een groote teleurstelling, maar als we elk jaar op het voorjaarsweer gelet hebben kunnen we weten, dat geen lente voorbij gaat zonder deze invallen van koud weer. Het is een zeer normaal verschijnsel in de zen tijd als de Noordenwind doorkomt en guur en buiig weer veroorzaakt, en het zou abnormaal zijn, wanneer het anders verliep. De oorzaak van deze invallen van koud weer in het voorjaar is betrekkelijk ge makkelijk te begrijpen. Het geheele jaar door is de temperatuur aan de Noordpool lager dan aan den Equator en dientengevol ge stroomt voortdurend warme lucht van het Zuiden naar het Noorden en keert van uit het hooge Noorden een koude lucht stroom naar het Zuiden terug. Beide lucht stroom en maken derhalve deel uit van een stelsel van luchtcirculatie tusschen den Equator en de Noordpool, dat nooit stil staat. Elke uitval van een kouden Noorde lijken luchtstroom uit het poolgebied is een episode in de levensgescheidenis van deze algemeene luchtcirculatie en als deze luchtstroom altijd denzelfden weg naar het Zuiden volgde, zouden wij nooit dit koude voorjaarsweer hebben of altijd, al naar de koude luchtstroom zijn weg nooit of steeds over West-Europa zou nemen. Maar het is nu eenmaal zoo. dat de koude stroom in zijn geheel als het ware een verschuiving ondergaat van West naar Oost en daarbij gedurende eenige dagen zijn weg kiest over West-Europa, in welk geval wij koud en buiig weer hebben. Maar als de stroom dan ver genoeg naar het Oosten is afgedreven, houdt de gure Noordenwind by ons weer op en krijgen wij voor eehigen tijd beter weer. Meestal breekt dan de warme Zuidweste lijke luchtstroom door, die zoolang aan houdt, totdat een nieuwe koUde luchtstroom in het hooge Noorden loskomt en zijn weg naar het Zuiden eerst weer over Groenland en pas na enkele dagen weer over West- Europa vervolgt, waardoor een nieuwe af koeling volgt. Wanneer men deze dingen van dag tot dag op de weerkaarten volgt, en van week tot week, van maand tot maand, zal men zien, dat de Noorden—en de Zuidenwinden elkaar met een zekere regelmaat ik zou haast zeggen met een onregelmatige regel maat opvolgen en wel met dien verstan de, dat gedurende verscheidene weken een dezer twee overheerschend is om daarna voor langeren tijd dé heerschappij aan den anderen stroom af te staan. Zooiets heeft in de lente plaats als door stijging van de temperatuur aan de Noordpool groote mas sa's zeer koude lucht worden afgestooten. Later in de lente krijgen zachtere winden de overhand. De Noordenwinden zijn daar om nu normaal- Wij kunnen ook kortere perioden van afwisselende koude N.-winden en warme Z.W.-winden zien optreden, die ook met een zekere regelmaat elkaar opvolgen. Ook dit komt in de lente voor en als wij den in vloed hiervan op de temperatuur bestudee- ren, zien wij in het verloop van dit element zekere golvingen optreden, die in den loop der lente eerst sterker, daarna weer zwak ker worden, en elke temperatuurdaling wordt daarbij veroorzaakt door den inval van een Noordelijken luchtstroom over West-Europa. Dit zijn verschijnselen, die onafscheidelijk verbonden zijn aan het klimaat van West- Europa. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer: w.g. W. P. F. van Deventer. Namens den Nederlandschen Bond van Werkgevers in Hotel-, Restaurant-, Café- en Aanverwante Bedrijven „Horecaf', w.b. Th. N. van Stigt, voorzitter; F. A. Pfeiffer, secretaris. Namens den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters: w.g. Abr. Staalman, secretaris. Namens, den Nederlandschen R.K. Bond van Hotel-, Café-, Restauranthouders en Slijters „St. Joseph": w.g. Th. W. v. d. Voorden, secretaris. UIT DE OMGEVING ROELOFARENDSVEEN. Patronaat. Woensdagavond werd alhier de algemeene vergadering gehouden van het Patronaat. Uit het Jaarverslag van den permingm. bleek, dat in kas was een batig saldo van 108.31. Na bespreking werd be sloten het kortbalterrein weder in behoor lijke staat te brengen, waarvoor zich een aantal leden belangloos beschikbaar stelde. Door een der leden werd een nieuw spel ingeluid nJ het Folliebalspel. Besloten werd dit spel, nadat de leden eerst de spel regels meester zullen zijn, op het patronaat in te voeren. Ook werd nog besproken het maken van voortuintjes door de patronaats- jongens mei door het bestuur beschikbaar te stellen zaden. In de keuringscommissie werden benoemd de heeren P. Loos, J. Bak ker en J. van der Meer. Het bestuur zal eenige prijzen hiervoor beschikbaar stel len. Voorts zal in den zomer nog een boot tocht worden ondernomen naar Amster dam met bezoek aan de Art is. Na rond vraag werd de vergadering onder dankzeg ging gesloten. Wit Gele Kruis. Gisteravond vond in de Pancratiuszaal alhier de ledenvergade ring plaats van de R.K. Vereeniging Het Wit Gele Kruis onder voorzitterschap van den heer Stockmann. De vergadering was slechts matig bezocht. De secretaris memo reerde in zijn jaarverslag de ondervonden steun van gemeentewege ontvangen. Door beschikbaarstelling door de gemeente van een subsidie groot 1200.was het moge lijk geworden een vijftal patiënten uit te zenden naar sanatoria. De resultaten hier mede bereikt hadden een zeer gunstig ver loop. Drie patiënten hebben geheel hersteld de inrichtingen verlaten, terwijl de andere patiënten zeer vooruitgaan, zoodat alge- li eel e beterschap is te verwachten. Door de tijdsomstandigheden heeft de vereeniging eveneens met finantieele moeilijkheden te kampen. De in het najaar van 1934 gehou den tentoonstelling heeft het tekort weer gedeeltelijk weggewerkt. Spr. bracht dank aan al degenen, die de vereeniging in het afgeloopen jaar finantieel hadden gesteund. Door de wijkverpleegster werden in het af geloopen jaar 3385 ziekenbezoeken afgelegd, terwijl 305 bezoeken weTden afgelegd bij tuberculose-patiënten. Uit het magazijn werden 280 artikelen uitgeleend. De penningmeester bracht hierna finan tieel verslag uit. De ontvangsten hadden bedragen 4514.13 en de uitgaven 4975.97, zoodat het kastekort bedroeg ƒ461.74. De heer Bakker bracht namens de controle commissie verslag uit en deelde de verga dering mede de rekening met bescheiden in volkomen orde te hebben bevonden. Hij stelde de vergadering voor den penning meester voor zijn gevoerd beheer te de- chargeeren en bracht dank aan den pen ningmeester voor zijn accuraat beheer. De begrooting was hierna aan de orde. De ontvangsten waren geraamd op ƒ4470. en de uitgaven op 4759.50, zoodat nog dek king moest worden gezocht voor een bedrag van ƒ289.50. Bij verkiezing bestuursleden wegens pe riodieke aftreding van mej. van der Zwet en bedanken van de heeren P. Loos en N. Wagenaar, werd mej. van der Zwet bij ac clamatie herbenoemd, terwijl de ontstane vacatures werden aangevuld door benoe ming van de heeren Jac. van der Meer en Wesselman. Tot afgevaardigde naar de ver gadering van de afd. Zuid-Holland werd aangewezen de heer J. J. de Koning en tot leden van de controle-commissie voor na zi en van de rekening 1935 werden gekozen de heeren van der Meer en Hoogenboom. Bij de rondvraag werd door een der leden opgemerkt, dat de uitgaven voor de ge houden festiviteiten in het najaar zoo hoog waren. Spr. zou gaarne zien dat het be stuur zooveel mogelijk zou trachten deze uitgaven bij volgende gelegenheden te be perken. Ook andere leden spraken in dien geest, waarna dr. van der Bijl nog enkele practische wenken aan het bestuur gaf. Voorts werd nog besproken de verlaging van de verloskundige tarieven. Daar deze tarieven in vergelijking met andere vereeni- gingen reeds zeer laag zijn en de vereeni ging met tekorten werkt kon verlaging niet in overweging worden genomen. Na een dankwoord van den voorzitter werd de ver gadering gesloten. SASSENHEIM. Geboren: Maria Antonia Christina, d. van A. P. Homan en M. J. van der Meer. Overleden: F. A. Lascaris 21 j., z. van G. Lascaris en M. Vreeburg, overleden. Vertrokken: S. Oudshoorn naar Lis- se R. D. Dommisse en B. Dommisse naar Bloemendaal D. Dommissie naar Velzen L. Vosselman naar Hilversum A. van den Berg naar Leiden Z. Bordaès naar Den Haag. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier, staan als werkzoekenden 179 perso nen ingeschreven t.w.: 15 timmerlieden, 11 metselaars, 12 opperlieden, 10 grond werkers, 69 land- en tuinbouwarbeiders, 18 los arbeiders, 2 zilverbewerkers, 2 lood gieters, 1 taludwerker, 1 rietdekker, 2 straatmakers, 5 chauffeurs, 1 betonwerker, 3 houtbewerkers, 2 monteurs, 2 electri- ciens, 1 kantoorbediende, 2 schippers, 5 smeden, 1 handelsreiziger, 1 survaillant, 1 letterzetter, 1 loopknecht, 1 bakker, 1 spinmeester, 1 bouwkundig opzichter, 1 constructieteekenaar, 1 meubelstoffeerder, 1 winkelbediende, 1 kellner, 2 fabrieksar beiders, 1 magazijnbediende, 1 scheepma ker. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van, des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Geboren: Alexander Dirk z. van A. Verhoog en C. Boon Johannes Maria z. van L. J. van Leeuwen en M. T; van der Krogt Adriana Johanna d. van J. A. Evers en M. Sawade. Overleden: Johanna van Leeuwen 72 j. Jansje Spierenburg 82 j. Gevestigd: J. S. A. Bailetf van Mon ster A. J. van der Horst geb. van Dant- zig van Haarlem U. G. Bredow van Lei den A. M. Claus van Leiden M. J. E. van Klaveren van Den Haag A. Ah- lers van Den Haag N. C. Vinke van Katwijk J. P. Huileners van Veur M. H. Lubbe van Rotterdam P. J. de Jong van Leiden. Vertrokken: J. J. van Veen naar Voorburg W. G. van Zuijlen naar Soest G. de Jong naar Strijen G. P. van Klaveren naar Amsterdam. WASSENAAR. Geboren: Johanna Maartje, d. van J. van 't Veer en G. F. Happee Margaretha Bertie, d. van J. Hoogstraten en C. Maarse Leonardus, z. van D. Gladpootjes en M. H. van Veen Nicolaas, z. van J. Melet en C. Bunnig Hendrikus Gerardua Cornells, z. van W. Verriet en A. C. Rikken Theo dora Johanna, d. van J. L. Borsboom en E. M. v. d. Spek. Ondertrouwd: J. J. Kater en A. C. van der Does A. M. J. de Beus en G. D. M. Lahr U. van Ste(jn en E. C. van Veen. Gehuwd: H. Bakker en C. Vlieland. Overleden: M. P. Wielod Versprillen 71 j., wede. van J. Volkerts M. C. TTi. van Rijen 59 j., echtgen. van Th. Pierlot Jo hannes den Hollanders 61 j., ongeh. F. F. H. van Gheel Gildemeester 56 echtgen. van B. Bax. Gevestigd: J. van Alphen uit Rotter dam M. H. van Alphen uit Rotterdam G. A. W. van Alphen uit Rotterdam J. K. F. Blokhuis en vr. uit Middelharnis J. Bonte uit Leiden J. A. van den Bosch uit Nieuwkoop M. Buchenau uit Zwolle A. C. Eschbach uit Duitschland H. A. Fischer en vr. uit Amsterdam R. B. Hamm en gez., uit Houston (Texas) J. Heidinga uit Amsterdam E. Hermans uit Rijnsburg W. J. Hopman uit Schalkwijk G. R. S. de Jongh urt Den Haag C. G. v. d. Kamp uit Lisse S. Kapel uit Den Haag E. E. Klatt uit Den Haag H. B. C. Pouw uit Nieuwkoop P. van der Reij- den en vr. uit Leiden Wed. S. Aronson geb. P. C. Schoonakker W. Stolk uit Den Haag D. T. Tours uit Amsterdam K. F. E. Winther uit Berlijn E. Wirth uit Voorburg C. H. Zeevenhooven en gez. uit Voorburg D. Zwart en gez. uit Wad- dinxveen. Vertrokken: A. Baron Schimmelpen- ninck van der Oije naar Londen K. Scheiblecker naar Den Haag L. Weiland naar Den Haag G. E. Baudach naar Den Haag L. A. Kloosterboer naar Den Haag K. K. Knies naar Amsterdam Wed. J. W. Bouman en gez. naar Voorburg H. M. Wolf naar Den Haag Wed. B. M. H. Heuveldop naar Den Haag H. Kievit naar Oegstgeest G. C. de Vogel naar Leiden J. L. Osendarp naar Den Haag B. H. Lemkes naar Dordrecht M. H. Schlick naar Apeldoorn M. Wessely naar Den Haag A. J. Th. Bijvoets en vr. naar Voorburg A. Ouwehand naar Katwijk H. Starl naar Den Haag J. P. Steller naar Leiden N. M. Tuiten naar Leiden M. Busser naar Den Haag A. M. Pet- scharnis naar Den Haag E. V. H. Patz naar Den Haag E. Jahnke naar Den Haag Th. M. Gotzsch en vr. naar Den Haag M. L. Th. van Eijk naar Batavia J. C. Tiemstra naar Den Haag C. Drossaart van Dusseldorp naar Hoorn M. Spies naar Den Haag. ZILK. Kiesvereniging „Dr. Schaepman". Gisteravond hield, zooals reeds gemeld, genoemde vereeniging haar 12de jaarver gadering in het Parochiehuis alhier. Door ernstige ziekte van den voorzitter en bui- tenlandsch verblijf van den 2den voorz. werd de vergadering geopend door den secretaris, den heer C. J. Ruigrok. Spr. sprak zijn voldoening uit over de op komst Na voorlezing en goedkeuring der notulen kwam aan de orde bekendmaking der ingekomen candidaten voor de as. gemeenteraadsverkiezing. Ingekomen wa ren 3 lijsten, te samen bevattende 11 na men. Daar er reglementair 12 candidaten op de groslijst moeten staan, is er door het bestuur een bijgevoegd. Voor de B-groep waren gesteld de heeren P. J. Warmer dam aftr., C. J. Ruigrok, L. Kroft, A. K. van Graven, F. W. v. d. Ploeg en J. J. Pij pers. Voor de A-groep: Th. P. van Gijls- wijk aftr., L. de Winter, Jac. Hoogkamer. J. Bakker Pz„ C. J'. Nederstigt en L. v. d. Aart. Laatstgenoemde werd door het be stuur toegevoegd. Daarna deed de voorz. mededeeling op welke wijze er op 14 en 28 April e.k. ge stemd moet worden, om ongeldige stem biljetten te voorkomen. Bij punt 5 der agenda de rondvraag, vraagt de heer F. Hoeks naar de reden, waarom de heer Jac. Geerlings niet meer als candidaat gesteld werd. De voorz. ant woordde, dat de heer Geerlings geen lid van de R. K. Kiesvereeniging kan zijn, omdat hü bij de vorige verkiezing een be noeming heeft aanvaard met voorkeur stemmen. Nadat nog eenige leden vragen gesteld hadden sloot de voorz. de verga dering.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11