MAANDAG 1 APRIL 19» DE LEIDSCHE COURANl TWEEDE BLAD. - PAG. 8 WIJZIGING PENSIOENWEI SPOORWEGAMBTENAREN. Bij verscheiden Tweede-Kamerleden ble ken bij het afdeelingsonderzoek van het wetsontwerp tot wijziging van de Pensioen wet voor de Spoorwegambtenaren 1925 overwegende bezwaren van principieelen aard te bestaan tegen verlaging van pen sioensgrondslagen of korting op pensioenen. Zij beschouwden het recht op pensioen als een uitvloeisel van de arbeidsovereenkomst tusschen ambtenaren en spoorwegmaat schappijen. Deze leden achtten het recht op pensioen even onaantastbaar als, bijvoor beeld, de uitkeering van een levensverze keringmaatschappij De uiterste consequentie van het door de regeering aangevoerde argument, ontleend aan de waardevermeerdering van het geld, zou tot vermindering van tal van betalingen op alle gebied moeten leiden, een in het oog springende onbillijkheid, die nu alleen het spoorwegpersoneel treft. Het algemeene be ginsel van de onaantastbaarheid der pen sioenen is, aldus deze leden, ook in de te wijzigen wet tot uitdrukking gebracht. De bezwaren van deze leden tegen dit ontwerp werdén nog verstrekt door den vorm, welken de regeering kiest om het door hen bestreden doel te bereiken: een machtiging van de Kroon om de pensioen regeling, welke bij de wet is vastgesteld, bij Koninklijk besluit te wijzigen. Vele andere leden, die het beginsel van onaantastbaarheid van pensioenen niet kon den deelen, deelden echter volkomen het be zwaar tegen het systeem van wetswijziging bij Koninklijk besluit. Verscheiden leden konden niet ontkomen aan den indruk, dat de afneming van de ruimte tusschen salaris en pensioen en de vermeerdering van de werkelijke waarde van het geld niet zoozeer tot de indiening van dit ontwerp aanleiding hebben gegeven als wel het groote tekort in het Spoorweg pensioenfonds, dat door de regeering niet in de eerste plaats als aanleiding tot het indienen van dit ontwerp wordt vermeld. Andere leden meenden, dat de vermin derde ruimte tusschen pensioen en salaris, de verhooging van de koopkracht van het geld, de ongunstige positie van het Spoor wegpensioenfonds en ook de zorgelijke fi- nancieele toestand van het Rijk, in onder- lingen- samenhang voldoenden grond ople veren voor de verlaging van de pensioenen van de spoorwegambtenaren. DE SNEL VERKEERSWEG DEN HAAG—UTRECHT. Proefneming met beplanting van de middenstrook. De K.N.A.C. bericht, dat door den Rijks waterstaat op het in Voorburg gereed zijn de gedeelte van de aardebaan van den nieu wen snelverkeersweg tusschen 's-Graven- hage en Utrecht welke weg, zooals be kend, zal worden uitgevoerd met afzonder lijke verkeersbanen voor op- en afgaand verkeer interessante proefnemingen wor den genomen ten einde een oordeel te ver krijgen omtrent de doelmatigste en meest economische wijze van beplanting van de middenstrook met „altijd groene" heesters. Zooals men weet is de bedoeling van een dergelijke beplanting het tegengaan van verblindende verlichting. Reeds is een proefbeplanting aangebracht met verschillende soorten heesters, n.l. taxus en hulst; een proef met kleine den netjes ligt nog in het voornemen. Het gaat om het bepalen van de soort van de beplan ting, de afstanden en de verdeeling van de heesters in de plantstrooken en de keuze tusschen korte plantstrooken met groote tusschenruimten, of langere plantstrooken met korte tusschenruimten. En wat een belangrijke factor ook is: de onderhoudskosten. Bij deze proeven zijn groote financieele belangen betrokken; immers het gaat in we zen om een juiste keuze van de midden- strookbeplanting van tientallen k.m. auto snelweg, in de toekomst waarschijnlijk om 100-tallen k.m., indien althans de inzichten omtrent het dwarsprofiel van autosnelwe gen zoo blijven als zij thans zijn. Voorloopig kan worden medegedeeld, dat de hulstbeplanting slechts ongeveer de helft kost van die met taxus. De proeven onder Voorburg hebben plaats door den betrokken Rijkswaterstaats dienst onder deskundige leiding van het Staatsboschbeheer. Bij de op groote schaal in aanleg zijnde autosnelwegen in Duiischland is een defi nitieve oplossing voor het probleem van de bescherming van de beide verkeers- strooken nog niet gevonden. Van den nieuwen weg 's Gravenhage Utrecht zijn de aardebaan en de kunstwer ken van 's GravenhageBodegraven in uit voering. Het lijkt niet al te optimistisch te voorspellen, dat einde 1937 het weggedeelte 's GravenhageBodegraven gereed zal zijn, zoodat alsdan voor het verkeer tusschen 's Gravenhage en de Domstad, de slechte route via Leiden naar Bodegraven zal kun nen worden vermeden. Het afscheid van Maastricht's Gemeente-archivaris. De zeereerw. heer J. L. Blonden verlaat bij het bereiken van den leeftijdsgrens met ingang van 1 April den dienst der ge meente Maastricht, waar hij gedurende negen jaren als gemeente-archivaris en bibliothecaris werkzaam is geweest. Pries ter gewijd in 1897, was hij o.a. kapelaan te Wylre en rector van het gesticht Calva- riënberg te Maastricht. Daarna volgde zijn benoeming in genoemde functies, nadat zijn voorganger wijlen dr. W. Goossens tot rijksarchivaris in Limburg was be noemd. AFSCHEID DR. IR. G. W. v. HEUKELOM. Als hoofdingenieur, chef van Weg en Werken bij de Spoorwegen. Een voortreffelijk ambtenaar, een be gaafd bouwer en een zeer gewaardeerd mensch, heeft heden zijn functie bij de Ned. Spoorwegen neergelegd. En de amb tenaren van den dienst van Weg en Wer ken hebben dien chef, dr. ir. G. W. van Heukelom een passend afscheid bereid. In de commissarissen-kamer van het „Derde Gebouw", een der groote bouw werken, die onder leiding van dr. van Heukelom zijn tot stand gebracht, werd de scheidende chef met zijn echtgenoote en kinderen Zaterdag ontvangen. Namens de ambtenaren werd hij daar toegesproken door den chef van den electrisch-techni- schen dienst der Spoorwegen, ir. M. L. Bieuland van Oordt, die van de 44 jaren, dat dr. van Heukelom bij de Spoorwegen werkzaam was, er 42 van nabij heeft ge zien. Spr. gaf dan een overzicht van het ve'e werk, dat „de chef" in zijn langen staat van dienst voor de Spoorwegen heeft ge daan. En bewonderenswaardig gedaan. Het talrijke gezelschap begaf zich na deze rede naar het trapportaal, waar de steen is ingemetseld, met de beeltenis van den heer van Heukelom in bustevorm. Rondom die beeltenis staat te lezen: „Aan geboden door ambtenaren van den Dienst van Weg en Werken", terwijl onder de buste de woorden gebeiteld staan: „Dr. ir. G. W. van Heukelom, de bouwmeester, die dit gebouw ontwierp, was van Augustus 1891 tot April 1935 werkzaam bij de Spoor wegen". Na de onthulling keerde men in de com- missarissenkamer terug, waar ir. H. G. J. Schelling, ingenieur bij de Spoorwegen, gelegenheid kreeg tot aanbieding van een album, bevattende de namen van de amb tenaren van Weg en Werken, die aan de tot standkoming van het huldeblijk heb ben bijgedragen. Ten slotte heeft dr. van Heukelom zich tot alle aanwezigen gericht met woorden van innigen dank voor genoten samenwer king en Voor het treffend bewijs van vriendschap, hem aangeboden. Jaarvergadering Nederl. Vereen, van Rechtskundige Adviseurs. Bovengenoemde vereeniging hield te Amsterdam een goed bezochte jaarver gadering. In het openingswoord wees de voorzitter er op, dat in Regeeringskringen de wen- schelijkheid merkbaar is het beroep van den rechtskundigen adviseur en de posi tie van den Kantongerechtsgemachtigde te regelen. De Staatscommissie heeft nota ge nomen van het door de Vereeniging om trent deze materie aan den Minister van Justitie verzonden request. Verheugend is het, dat in het afgeloopen jaar geen enkele klacht tegen de leden bij den Raad van Toezicht is ingekomen. Wel- is waar werden door autorititen en advoca ten klachten ingediend, doch zij betroffen lieden, die buiten het verenigingsverband staan. De actie tegen mala-fide zaakwaar nemers werd met onverflauwden ijver voortgezet. Onderscheidene dagbladen ver leenden hun medewerking en nemen geen advertenties meer op van zaakwaarnemers, in wier gezelschap een fatsoenlijk mensch zich niet vertoont. Ook de autoriteiten hou den hun deuren steeds wijder vcxpr het stre ven van de vereeniging open. Verschillen de Burgemeesters van plattelandsgemeenten treden energiek op tegen de door de ver eeniging gesignaleerde praktijken van zaak waarnemers van verdacht allooi. Het Informatie-Bureau van de Vereeni ging heeft niet over te weinig belangstel ling te klagen. Regelmatig worden aldaar door de politie namens Officieren van Ju stitie, door particulieren en groote han delshuizen, door advocaten en autoriteiten inlichtingen ingewonnen omtrent de in Ne derland gevestigde rechtskundige adviseurs en incasso-bureaux. De verhouding met de Vereeniging van Gerechtsdeurwaarders is uitstekend. Voor de actie tegen de beruchte schijn- acten, welke vele executies bemoeilijken, heeft de vereeniging zich verstaan met de Kamers van Koophandel en de Nederland- sche Advocaten-vereeniging. Gewezen werd op de over dit onderwerp door den beken den gerechtsdeurwaarder Schmitt geschre ven brochure. Hoewel in de Justitie-be- grooting omtrent die bruikleen- en huur- koopacte-misère geen afdoende of hoop volle aanwijzing is te lezen om daaraan een einde te maken, wordt gehoopt, dat de gezaghebbende pen van deurw. S. het zal gelukken de materie aan het rollen te krij gen in de door ieder gewenschte richting. Het leden-aantal van de vereeniging ging wederom vooruit. Wanneer de gerechtsdeur waarders buiten beschouwing worden gela ten, dan blijft er geen groot aantal rechts kundige adviseurs over, die kunnen vol doen aan de eischen, welke voor het lid maatschap worden gesteld. Het maandblad van de vereeniging kan zich in een stijgende belangstelling uit alle kringen verheugen. In verband met de groote agenda werd besloten de vergadering in April a.s. te Utrecht voort te zetten. VEREENIGING VOOR INTERNATIONAAL JEUGDVERKEER. Ter bevordering der onderlinge vriendschapsbanden. t Is nu ongeveer tien jaar geleden, dat mevr. dr. M. Nieuwenhuis-von Uexküll het initiatief nam om door correspondentie tus schen Nederlandsche jongens en meisjes met die uit andere landen het internationaal jeugdverkeer te bevorderen met het doel de vriendschappelijke relaties tusschen de Nederlandsche jeugd en die van andere lan den te bevorderen. Reeds eerder was mevr. Nieuwenhuis op het gebied der internationale jeugd werk zaam geweest. Reeds in den oorlog toch werkte zij ervoor, om Duitsche kinderen in Holland geplaatst te krijgen en hieruit ont stond de internationale jeugd-corresponden tie. Dit werk groeide binnen korten tijd uit tot een massale correspondentie van duizenden jongens en meisjes uit allerlei landen. Uit die correspondentie leerde men elkaar kennen, ontstond er vriendschap en jarenlange briefwisseling was er meerma len het gevolg van. Bij deze samenbrenging der jeugd uit ver schillende landen zat de idee voor te komen tot verbroedering, tot internationale samen werking, tot waardeering van elkanders in zichten en ideeën. Binnen enkele jaren groeide dit werk dermate, dat mevr. Nieuwenhuis omzag naar middelen om de vele onkosten te be strijden en bij haar poging om subsidie te verkrijgen, werd haar de raad gegeven een vereeniging te stichten, hetgeen geschied dedoch de subsidies bleven uit, behal ve dat nu niet lang geleden van het Bureau voor Internationale Samenwerking te Pa rijs, waarvan prof. van Wijk alhier verte genwoordiger is, een subsidie van 50 werd verkregen. De verdere onkosten moeten bestreden worden uit de contributies van het lidmaat schap, waarvoor de leden dan correspon dentie-adressen ontvangen. Deze contribu ties bedragen 1.50 per jaar voor leden be neden en ƒ2 voor leden boven de 21 jaar, terwijl er voorts gelegenheid is tot collec tief lidmaatschap voor scholen of vereeni- gingen tegen 10 per jaar, waarvoor dan 50 adressen worden verstrekt. Op het oogen- blik telt de vereeniging pl.m. 1000 indivi- dueele leden en 100 inrichtingen voor het collectief lidmaatschap. Ware het niet, dat mevr. Nieuwenhuis van de door haar ver zorgde tournee van het Dresdener Kreuz- chor in 1931 een saldo had overgehouden, dat in de kas van hét Jeugdverkeer gestort werd en waaruit de onkosten gedeeltelijk bestreden waren, dan waren de contributies alleen ontoereikend, temeer wijl de leden daarvoor ook gratis het correspondentieblad toegezonden krijgen. Het vele werk, aan deze steeds groeiende instelling verbonden, maakte het noodza kelijk het bureau der werkzaamheden, dat steeds ten huize van mevr. Nieuwenhuis was gevestigd, te verplaatsen naar Witte Rozenstraat 48, waar de heer H. W. Pirang administrateur is. Het aantal aansluitingen, dat tot stand gebracht is, overtreft de verwachtingen. Met niet minder dan 35 landen is contact tot stand gebracht en de correspondentie-adres sen beloopen de 4000 per jaar, terwijl in zes talen wordt gecorrespondeerd. Door de gevoerde correspondentie is lang zamerhand de drang ontstaan tot persoon lijke kennismaking en zoo worden onder bekwame leiding zoo nu en dan jeugdrei zen naar verschillende landen georgani seerd, terwijl ook internationale uitwisse ling van leden plaats vindt, n.l. met België, Duitschland en Zwitserland. Het dag. bestuur der Vereeniging is op het oogenblik samengesteld uit de volgen de personen: mr. J. Kalff te Wassenaar, voorz.; Mevr. dr. M. Nieuwenhuis-von Uexküll, vice-voorzitter, prof. dr. Th. S. van Ronkel, penningmeester, terwijl de se cretaris-plaats vacant is. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN AFSCHEID VAN DEN HEER SALVERDA Op de gemeentesecretarie Zaterdagmiddag vier uur kwam in de trouwzaal van het huis der gemeente het college van B. en W. bijeen met de ambte naren der verschillende takken van dienst en eenige oud-ambtenaren, ten einde offi cieel afscheid te nemen van den heer K. Salverda, die na een ruim 17 jarigen arbeid als secretaris dezer gemeente om gezond.- heidsredenen zijn ambtelijke loopbaan moest beëindigen. Burgemeester Colijn sprak in het korte openingswoord er zijn blijdschap over uit, dat de heengaande se cretaris allen in de gelegenheid wilde stel len op deze wijze afscheid van hem te nemen. Namens de ambtenaren ter secreta rie sprak de heer A. P. Tolk zijn spijt er over uit, dat de secretaris om de gegeven reden heengaat. De arbeid, die bij de ver eeniging der 3 gemeenten van den secreta ris gevraagd werd, was zeer omvangrijk en verre van gemakkelijk. Het karakter der gemeente veranderde. Zij werd nu een der grootste van de provincie. Van de ken nis, het doorzettingsvermogen en het beleid van den secretaris werd toen zeer veel ge vraagd. Niet minder vereischten de latere •jaren waarin depressie optrad van zijn taak, kracht en inspanning. Dankbaar zijn de ambtenaren voor de leiding en het voor beeld dat de heer Salverda hen gaf. Als her innering en als blijk van waardeering bood spr. namens het secretarie-personeel een map met tal van foto's aan, van dat perso neel bij hun dagelijksche werkzaamheden, vergezeld van een album vermeldende hun namen, een keurige inktkoker en een staande lamp. Wethouder Herngreen sprak vervolgens allereerst een persoonlijk woord van vriendschap en waardeering als het eenig overgebleven raadslid, dat in de ver gadering van 7 April 1918 de heer Salverda mee benoemd had. Verder dankte nij na mens B. en W. voor de veel omvattende en trouwe arbeid, door den secretaris vaak met opoffering van zjjn nachtrust jaren lang in gemeentedienst verricht. Spr. hoopte, dat de heer Salverda, door Gods gunst gespaard, nog lange jaren genot zou mogen hebben van de schemerlamp die B. en W. als herinnering aanboden. Ir. Waardenburg, wees daarna in een meer nersoonlijk woord op het waarde volle, dat de omgang van den heer Salver da voor de onder hem staande ambtenaren had, doordat hij steeds naast het zake lijke. dat de ambtenaarswereld altijd ken merkt, ook het geestelijke wist te doen uitkomen. De heer Muiswinkel, directeur der Water- en Lichtbedrijven en de heer J. A. v. d. Lee, gemeente-ontvanger, sloten zich daarbij aan. De heer W. Samson sprak mede namens zijn broeders een dankwoord voor de voorkomende vriendelijkheid waarmee de scheidende hen steeds te woord had gestaan. Namens de oud-ambtenaren voerde bur gemeester Keyzer van Wemeldinge het woord, om onder aanbieding van Dr. Kuy- pers „De Gemeene Gratie" te vertolken, wat er in hun hart leefde bij dit afscheid. Nadat eenige ververschingen waren gepre senteerd, was het woord aan den heer Sal verda, om in eenige welgekozen woorden, alle aanwezigen hartelijk dank te zeggen, voor al de woorden tot hem gericht voor de waardevolle herinneringen. B. en W. was hij erkentelijk voor de wijze waarop zij met elkaar hadden omgegaan. Het is hem steeds te doen geweest om het belang der gemeente. Hij heeft niet alleen ge tracht leiding te geven, maar hij poogde ook daarbij een goede patronale verhou ding te verkrijgen. Dat hij daarin inder daad slaagde, blijkt hem thans en daar is hij dankbaar voor. Als blijk daarvan pre senteerde hij iederen ambtenaar een zeer goed geslaagd portret met handteekening. Nadat burgemeester Colijn met blijd schap geconstateerd had, dat de heer Sal verda bij alle aanwezigen een dankbare en vriendelijke herinnering achterliet, nam de heer Salverda van ieder afzonderlijk afscheid. Ambachts-cursus. In tegenwoordig heid van den burgemeester, leeraren, leer lingen en vele andere belangstellenden had Zaterdagavond de officeele sluiting plaats van den cursu van de Nutsambachtschool. Nadat de heer J. Hengeveld een kort ope ningswoord had gesproken, verkreeg de directeur, de heer W. v. Diest, gelegenheid tot het uitbrengen van zijn keurig gesty- leerd jaarverslag, waaraan wij het volgen de ontleenen. Bij de in September 1934 gehouden in schrijving werden ingeschreven 181 leer lingen. Op 1 October is de cursus begon nen met 178 leerlingen, op 1 Januari be droeg dit aantal 173. Het aantal leerlingen uit de omliggende gemeenten bedroeg 64. Van de le kl. welke 42 leerlingen telde, werd slechts 1 leerling niet bevorderd en 5 voorw., waarvan 4 voorw. v.oor wisKun- de; 2e kl. 32 leerlingen, 3 niet bevorderd, 2 voorw. v. wiskunde; 3e kl. 28 leerlingen, 2 voorw.; 4e kl. 36 leerlingen, 4 voorw. Aan alle 32 leerlingen der 5e klasse kon een di ploma worden uitgereikt, n.l. voor bouwi- kundig teekenen aan: C. v. d. Bogerd, W. v. Dongen, D. w. Dorp, C. v. Harskamn, H. Hilversteyn, van Ginhoven, G v. Klave ren, H. Kraan, J. J. v. Leeuwen, J. Lok, J A. Overbeeke, W. v. d. Roest, K. Schoo- rel, J. Starreveld, P. Verkade, H. West- waas en G. v. Wieringen. Voor macnine- teekenen aan: B Borreman, C. v. d. Schee, j_i Balvers en E Idenburg; voor vakteeke- nen schilders aan: M. Bogaard, A. v. Veen en P. Kok; voor vakteekenen metselaars: C. J. Vonk en J. v. Dijk; voor electrotech- niek aan: A. Bijl, J. Doeland, B. v. d. Kwaak, Verhoef en Schuurman. Aan de leerling A. Rodenburg kon het diploma electrotechniek worden uitgereikt met lof. Aan verschillende leerlingen die een werk stuk hadden vervaardigd, werd door het bestuur een belooning toegekend. Aan leerlingen J. Terhorst en W. Graafland werd eveneens een belooning toegekend voor de wijze waarop zij de vervolgcur sus hebben gevolgd. Hierna had op gebruikelijke wijze de uitreiking der diploma's en belooningen plaats door den directeur en den heer A. Verruijt. De aanwezigen waren hierna in de gelegenheid tot bezichtiging van het door de leerlingen vervaardigde werk. Conflict bouwvakken opgelost Naar wij vernemen is het conflict in de bouwvakken opgelost, doordat de patroons, na gehouden overleg met de arbeiders-or ganisaties, besloten hebben de aangekon digde verslechteringen terug te nemen. De verslechtering betrof een verlaging van 2 cent per uur loon en intrekking van de vacantiebonnen. De staking welke heden zou ingaan, is hierdoor van de baan. BODEGRAVEN Gemeenteraad. Hedenavond te 8 uur zal de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen komen. Agenda: 1. Ope ning. 2. Installatie van den heer W. Trap man als secretaris. 3. Benoeming van een commissaris in de N.V. „Flora". Aanbevo- j len worden de heeren: 1. W. C. van Kleef, 2. H. Haring. Politie. In de vacature-P. Vis, is door den Commissaris der Koningin in de Pro vincie Zuid-Holland benoemd tot gemeen te-veldwachter met ingang van 1 Mei a.s. de heer J. Zeijlstra te Blokzijl, voorheen agent van politie te Gouda. brordus. 10. Aankoop strookjes grond Sin gel. 11. Aanvulling bouwverordening. 12. Subsidie lagere landbouwschool. 13. Inge- bruikgeven teelland comité ter behartiging van de geestelijke en zedelijke belangen van de jeugdige werkloozen. 14. Bezwaren Ged. Staten begrooting 1935. 15 Ongevallen verzekering voor in contraprestatie wer kende werkloozen en ziekenfondspremie werkloozen. Pater Bertram van Breukelen. De weleerw. pater Bertram van Breuke len werd gisteren te Weert priester gewijd en zal op Eersten Paaschdag in de paro chiekerk alhier zijn Eerste Plechtige H. Mis opdragen. WOERDEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 5 April, des middags 2.30 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Ge meenschappelijke regeling met Utrecht toelating kinderen op U.LO. school. 3. Wij ziging begrooting 1934. 4. Nevenfuncties personeel vleeschkeuringsdienst. 5. Aanleg begraafplaats enz. 6. Huur lokaal werkloo- zendienst. 7. Benoeming schattingscommis sie rijksinkomstenbelasting. 8. Adres bon den inzake werk in contraprestatie werk verschaffing. 9. Adres A. Vergeer inzake gesties woningbouwvereeniging St. Willi- 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de tilasse, 1ste lijst Trekking van Maandae l April 1935 Qooge Prijzen f 20.000.104* 5.000 - 14404 2.000.2497 1.500.— 11243 1.000.— 313b 15294 f 400.16982 20011685 1003674 6653 11405 12683 12868 18859 .9992 Prijzen van t 30.— 29 43 102 118 123 189 217 298 313 382 423 426 444 500 524 533 566 602 614 619 638 663 673 729 765 794 327 882 895 935 985 988 994 1009 1050 1077 1112 1121 1174 1214 1237 1243 1300 1321 1331 1342 1375 1390 1392 1403 1436 1442 1458 1488 1544 1625 1661 1664 1749 1781 1834 1912 1944 1956 1968 2002 2006 2113 2115 2147 2227 2250 2257 2276 2337 2353 2361 2382 2383 2415 2422 2435 2439 2480 2526 2554 2562 2580 2582 2640 2694 2699 2701 2735 2771 2772 2835 2836 2855 2873 2895 2924 2963 2987 2991 3012 3037 3052 3098 3108 3122 3149 3159 3186 3222 3293 3319 3320 3326 3348 3357 3376 3396 3398 3411 3446 3486 3543 3664 3665 3700 3705 3726 3733 3781 3821 3867 3925 3934 394.- 3946 3985 3994 4000 4004 4025 4035 4186 4193 4199 4259 4358 4405 4410 4427 4454 4457 4463 4495 4506 4522 4525 4640 4645 4718 4755 4781 4783 4790 4817 4818 4891 4914 4927 4935 4945 4968 5001 5007 5042 5098 5153 5208 5215 5222 5259 5294 5295 5296 5298 5303 5347 5372 5373 5385 5390 5396 5421 5475 5478 5485 5536 5540 5571 5672 5700 5730 5751 5815 5847 5866 5877 5932 5938 5946 5957 5959 5980 5986 5998 6014 6026 6042 6080 6102 6197 6207 6220 6228 6271 6275 6298 6306 6337 6356 6363 6413 6417 6432 6492 6507 6541 6549 6668 6700 6710 6810 6830 6856 6859 6881 6914 6915 6959 7004 7028 7075 7142 7143 7180 7219 7254 7264 7307 7320 7330 7410 7455 7483 7506 7519 7558 7561 7640 7669 7680 7744 7746 7763 7780 7782 7783 7805 7313 7818 7832 7855 7911 7926 7937 7963 7977 8007 8108 8220 8244 8254 8265 8315 8333 8337 8425 8438 8473 8587 8593 8618 8622 8662 8663 8672 8681 8731 8801 8807 8815 8827 8884 8892 8923 8925 8930 8935 9092 9131 9148 9159 9187 9213 9234 9338 9416 9419 9504 9532 9557 9610 9652 9735 9752 9766 9796 9304 9816 9839 9841 9861 9864 9907 9922 9994 10012 10032 10064 10076 10096 10115 10124 10144 10151 10152 10182 10184 10186 10225 10230 10256 10262 10269 10315 10316 10348 10362 10368 10332 10387 10391 10434 10465 10501 10517 10624 10628 10629 10654 10678 10698 10703 10757 10787 10790 10803 10834 10885 10913 10989 10995 11030 11032 11035 11047 11089 Hill UU9 11176 11180 11214 11320 11390 11439 11508 11515 11679 11682 11683 11723 11751 11933 11954 11970 11977 11978 12000 12020 12053 12062 12U3 12117 12129 12135 12147 12148 12153 12166 12228 12242 12289 12291 12305 12342 12350 12381 12389 12397 12404 12413 12483 12513 12534 12569 12604 12608 12613 12680 12741 12745 12763 12767 12887 12906 12972 12995 13009 13017 13036 13065 13067 13077 13130 13134 13179 13185 13203 13204 13212 13229 13282 13299 13354 13373 13447 13475 13496 13504 13507 13599 13621 13628 x3700 13734 13751 13774 13792 13850 13875 13876 13899 13930 13958 13962 13991 14002 14012 14073 14103 14113 14114 14124 14131 14159 14182 14184 14203 14229 14239 14262 14278 14321 14331 14396 14403 14413 14446 14478 14511 14573 14662 14688 14696 14707 14745 14820 14826 14875 14932 14993 14996 15000 15025 15027 15032 15060 15147 15231 15265 15266 15302 15303 15305 15340 15341 1535? 15415 15463 15532 15597 15634 15645 15655 15674 15677 15696 15699 15780 15793 15802 15846 15855 15866 15887 15890 15928 15965 15974 16106 16117 16126 16137 16155 16185 16227 16248 16252 16288 16294 16319 16320 16341 16374 16381 16399 16472 16484 16549 16589 16602 16604 16607 16612 16667 16689 16757 16760 16761 16768 16769 16822 16880 16903 16909 16929 16931 16938 17013 17026 1710U 17107 17124 17150 17194 17202 17205 17214 17228 17263 17260 17269 17329 17377 lio.o 17*6i. 17432 17461 17527 17564 17591 17617 17655 17703 17719 17728 17741 17798 17814 17849 17853 178517866 17876 17914 17970 18009 18066 18084 18085 18186 18311 18331 18341 18345 18380 18381 18413 18424 10462 18507 18513 lbuo3 18543 18558 Iö5ö0 18692 18600 18606 18647 18679 18782 18840 18962 18966 18989 19016 19076 19122 19146 19232 19254 19283 19289 19323 19325 19331 19336 19383 19386 19402 19496 19503 19524 19533 19568 19592 19670 19697 19792 19797 19859 19915 19922 19925 19927 20124 20131 20133 20218 20254 20271 20293 20382 20420 20443 20565 20575 20582 20591 20618 20628 20663 20708 20720 20722 20756 20785 20899 20968

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8