UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 30 MAART 1935 ÜE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. De Priorij te Egmond Enkele mededeelingen omtrent de vorde ringen van den bouw der Benedictijner Priorij te Egmond zullen zeker den vrien den van Egmond welkom zijn. Het werk wordt, naar de plannen van den bekenden en bekwamen architect A. J. Kropholler, uitgevoerd door den aannemer Schuit, te Egmond a. d. Hoef, die met zijn vijf zoons, en natuurlijk de noodige andere arbeidskrachten, het moeilijkste deel van de uitvoering, de begane-grondverdieping, al achter den rug heeft. De leiding berust bij den toegewijden opzichter de Hoop. He gebouw wordt eenvoudig en sterk. Maar wie met de gedachte aan „klooster lijke eenvoud" in den bouwstijl straks een suf gebouw van armelijke achterlijkheid denkt te zullen aantreffen, waarbij naar verwezenlijking van materieele nuttigheid is gestreefd zonder oog voor de suggestie ve schoonheid der bouwkunst, zal toch be drogen uitkomen. Het kan geen kwaad, dunkt ons, deze opmerking-ter-loops te plaatsen, daar in de afgeloopen decennia bij veel kloostergebou wen de architectuur als quantité negligeable is mishandeld en den allerlaatsten tijd „De nieuwe zakelijkheid" met haar glas-en-ijzer dit ook niet zelden op haar geweten heeft. Ook in dit opzicht heeft de Benedictyner- orde een taak te vervullen. De bescherming en het behoud van den waren kunstzin is van ouds een belangrijk onderdeel harer op cultuurbloei gerichte werkzaamheid. De Priorij, die op 25 Juni, op den Sint- Adalbertusdag, die reeds zoo menigmaal voor de vrienden van Egmond een dag van blijde gedenkwaardigheid was, zal worden ingewijd, wordt dus bij alle soberheid een kunstzinnig mooi gebouw. Zij zal dienen in schoonheid. Geheel gereed zal de bouw dan echter nog wel niet zijn. Ofschoon tot dusver bij het werk geen al te groote moeilijkheden werden ondervonden en er met bekwaam heid en spoed, met bekwamen spoed dus, wordt voortgewerkt, zal na Sint-Adalbert de laatste hand nog wel aan de Priorij moe ten worden gelegd. Niet al te lang daarna echter zullen de Paters en Broeders uit Oosterhout, die aan gewezen zullen worden voor Egmond, him intrek kunnen nemen in het gebouw, dat de voorloopige woning zal zijn der Egmon- der Benedictijnen. Wantop de Priorij moet de groote en grootsche Abdij volgen. Wanneer? Dat hangt onder meer af van het ant woord op de vraag hoeveel der vrienden van Egmond, dus hoeveel rechtgeaarde Ne derlanders, althans rechtgeaarde Katholie ke Nederlanders „Vrienden van Egmond" zullen worden, dat wil zeggen lid zullen worden van de „Vereeniging Vrienden van Egmond" en op die manier, bij middel van hun jaarlijksche contributie van één gulden, met stugge volharding daadwerkelijk bij dragen tot de slechts door taai en onverdro ten volhouden te bereiken voltooiing van het geweldig grootsche plan. En nu kunnen we verder wel volstaan met de zakelijke mededeeling dat „aan meldingen en/of stortingen gaarne worden aangenomen aan o.m. de volgende adres sen": St. Paulus-Abdij, Oosterhout (N.-B.), Gi ronummer 39167; Firma Theodoor Gilissen, Nieuwe Doelenstraat 12/14, Amsterdam, Gironummer 28485; J. J. Wubbe, Jan van Goyenkade 11, Amsterdam, Gironummer 38274; Dr. L. G. Kortenhorst, Lange Voor hout 19, 's-Gravenhage, Gironummer 59134 Alg. RJC. Werkg. Ver. EEN NATIONAAL WERK. Dat de herbouw van de Benedictijner- Abdij te Egmond moet worden beschouwd als een grootsche daad van nationale cultu- reele en historische beteekenis, behoeft niet meer te worden betoogd. Dat dit ondernemen ook inderdaad zoo wordt begrepen, blijkt uit menigerlei. En met name heel duidelijk uit het feit, dat door zoovelen, van iedere richting en uit alle deelen des lands, gul en blijmoe dig wordt bijgedragen door giften in na- tura voor den bouw van de Priorij, de voor loopster van de Abdij. De hieronder volgende voorloopige lQst van geschenken in natura heeft inderdaad een tot bewonderende dankbaarheid stem mende omvang. Geschonken dan werden: Baksteen: „De Donge", Geertruiden- berg, 60.000; N.V. „Noord-Brabant", Til burg, 20.000; W. v. d. Loo, Velp, 10.000; „Schenkenschans", Leeuwarden, 5000 gele groote. Verglaasde steen: X., 15.000; „Ouderzorg", Leiderdorp, 9000; Dericks Geldens, Druten, 8000. Kalkzandsteen: N.V. „Arnout", Hil- legom, 12.000. Gebakken tegels: Terwindt, Kerk- driel, 325 raamdorpelsteenen; S. ten Cate, Wageningen, 140 vierk. m. plavuizen; N.V. „De Kroon", Ede 50 vierk. m. klinkertegels; N.V. Jurgens Waalsteenfabriek, de Steeg, 70 vierk. m. tegels; A. E. Braat, Amster dam, 50 vierk. m. tegels; A. Russel, Tegelen, 50 vierk. m. tegels; N.V. Oosthoek, den Haag, 30 vierk. m. tegels; Massaro Rosa, Heerlen, 25 vierk. m. terrazzotegels; „Mosa", Maastricht, 50 vierk. m. wand tegels; van Lent Co., Rotterdam, 25 vierk. m. wand- tegels. Diverse kleiwaren enz.: Brou wer, Leiderdorp, 10 wij waterbakken; De Valk, Echt, 1200 vierk. m. dakpannen; v. d. Hoek Zn., Amsterdam, 150 vierk. m. mo- lersteen; N.V. Silica, den Haag, 50 vierk. m. Bendorvloer; „De Sphinx", Maastricht, 9 closets, 8 handw. bakken, 1 gootsteen; N.V. Slotboom, den Haag, 4 urinoirs; v. d. Berg, Amsterdam, 5 uitstortbakken, 1 urinoir, 1 gootsteen; R. S. Stokvis, Rotterdam; 5 uit stortbakken; Diepenbrock Reigers, Delft, 1 badkuip; J. Laumans, Reuver, 100 m. Gresbuis; Gebr. Teeuwen, Tegelen, idem; Jansen-Willemsen, Reuver, idem; „De Me teoor", de Steeg, 25 rjjwielblokken; „Ouder zorg", Leiderdorp, 1 beeld. Natuursteen: X, 120 vierk. m. lei steenplaten; J. Rinse. Amsterdam, 25 vierk. m. hardsteenplaten; Vermaat Groenewe- gen, Dordrecht, 25 vierk. m. Bleu Belgepla ten; Cool, Amsterdam, 10 marmeren wij- waterbakken; Guisse, den Haag, 1 mar meren fonteinbak; Dekker, Hilversum, 1 kub. m. hardsteen; Fa. Simon, Alkmaar, 1 kub. m. hardsteen. Metaalwerken e.d.: Rouppe v. d. Voort, den Haag, alle benoodigde stalen binten; Huygen Wessek, Amersfoort, alle benoodigde koperen koudwaterleidingen; Hazemeyer, Amsterdam, alle benoodigde gietijzeren kasten; Ned. Huistelefoon Mij., alle benoodigde schelleidingen; N.V. Iffa- Minimax, Amsterdam, alle benoodigde brandblusschers; „De Etna", Breda, 14 clo setreservoirs; N.V. Excelsior, Schiedam, 750 m. buis; Lips, Dordrecht, brandkast; van Blerk, Tilburg, idem; „De Merwede", Utrecht, hang- en sluitwerk; Fa. de Wild, Rotterdam, idem; de Groot Coppens, Heemstede, gesmede hengsels e.d.; Becht Dyserinck, Amsterdam, idem; J. Th. v. d. Cammen, Rotterdam, idem; Winkelman, Amsterdam, verlichtingsartikelen; Eijs- bouts, Asten, klok; H. Fermin, den Haag, Godslamp; Fa. de Wild, Alkmaar, ijzerwerk; van Boxtel, Tilburg, electr. artikelen. Houtwerk: Fa. Key, Tilburg, 600 vierk. m. dakhout; Fa. Rot, Zaandam, 6250 m. panlat; Fa. Bruynzeel, Zaandam, 155 vierk. m. vloerhout; Lachappelle, Breda, parketvloer; Nat. Houthandel, Heerlen, 1 kub. m. eikenhout; Noordman, Leiden, idem; Fijnhout- en Triplexhandel, Haarlem, 4 kub. m. oregon-Pine; Fa. Conijn, Alkmaar, teakhouten balken; Wijsbek Soons Co., Heerlen, eiken voordeuren; Douma, Raalte, eiken kapeldeuren; Fabriek „de Hoop", Lo- bith, betimmering in bruinhart. hout; van Gasselt, Venlo, meubelen refter; Houtbe drijf, Doetinchem, 30 eiken stoelen, volgens teekening; Erven Co., Oirschot. 60 bie zen 'stoelen, volgens teekening; Kuypeis, Voorburg, 6 armstoelen, volgens teekening; Sipman, Arnhem, ronde eiken tafel, volgens teekening; Tysseling, Nijkerk, 2 eiken wandtafels, volgens teekening. Diversen: Glashandel Wolf, den Haag, al het benoodigde dubbelglas; A. L. M. v. d. Lande, Geldrop, gordijnstof; „Hevea", 65 vierk. m. rubber; Linoleumfabr. Kromme nie, 32 vierk. m. linoleum; Massaro Rosa, Heerlen, 60 vierk. m. Holitavloer; N.V. Fa- ma, den Haag, 60 vierk. m. Famavloer; X, 60 vierk. m. vloer; X, hoofdaltaar; Camina- da, den Haag, thermo- en barometers; v. d. Bom, Oudenbosch, 300 boomen; van Gin- neken, Zundert, 150 boomen; Lombarts, Zundert, 300 boomen. NAAR DE „FLORA". Door de Spoorwegen in samenwerking met de N. H. Z. tram worden voor een be zoek aan de bloemententoonstelling „Flo ra" te Heemstede retour-biljetten ver strekt met 30 pet. reductie. Voor bijzon derheden zie men de advertenite in dit nummer. LISSE Staatspartij. Gisteravond hield de R.K Kiesvereeniging, afd. Lisserbroek, een le denvergadering onder voorzitterschap van den heer W. Mesman. Bericht was binnen gekomen, dat het R.K. gemeenteraadslid S. Beljaarts uit Zwanenburg, bedankt heeft wegens gezondheidsredenen. Aan de orde is candidaatstelling voor den gemeente raad van Haarlemmermeer. Candidatenlijs- ten waren binnengekomen van de heeren L J. v. d. Lans en Th. Otte, eerstgenoem de uit Lisserbroek, laatstgenoemde uit Nieuw-Vennep. De candidatenlijst werd vastgesteld als volgt: 1. Randsdorp, 2. Ko ning, 3. Blom. en 4. L.J v. d. Lans. Voor de 5e en 6e plaats werden gekozen de hee ren Helder en Otte. Aan de orde is bestuursverkiezing wegens vertrek van den secretaris, den heer J. A. v. Leeuwen. Gekozen werd de heer H. Cle mens Jz. NOORD WIJK. Ambachtsteekenscbool. In de voorma lige openbare school te Noordwjjk-Binnen had Donderdag de opening plaats van de tentoostelling van de werkstukken van den cursus 19341935 van de ambachts-tee- kenschool, uitgaande van de Mij. voor han del en nijverheid, Afdeeling Noordwijk. De heer Liefferink, voorzitter, heet alle aanwezigen, in het bijzonder de ouders der leerlingen, hartelijk welkom. Tot zijn leedwezen moet spreker echter melding maken, dat de school zich in de dalende lijn beweegt, slechts 36 leerlingen hebben zich dit jaar aangemeld. Spreker wekt op tot grootere deelname, vooral nu vele door werkloosheid zoo ruim gelegenheid heb ben, zich hier te ontwikkelen. Hierna was het woord aan den heer A. van Grin, uit Leiden, directeur der school, voor het uitbrengen van het verslag van het 65e cursusjaar, waaraan wij het vol gende ontleenen: Er meldden zich voor deze cursus 37 leerlingen aan, welk aantal juist voldoende was voor het vormen van twee groepen. Uit de gemeente Noord- wijk bezochten 30 leerlingen de school, ter wijl 7 leerlingen woonachtig zijn te Noord- wijkerhout; 3 leerlingen zijn tijdens den cursus afgevallen, terwijl 2 nieuwe wer den bijgeschreven, .zoodat de cursus be ëindigd werd met 36 leerlingen. Deze leerlingen waren verdeeld over de volgende beroepen: 14 timmerlieden, 7 metselaars, 8 schilders, 5 metaalbewerkers, 1 loodgieter, en 1 boekdrukker. Aan 5 leerlingen, die de klassen doorloo- pen hebben kon het einddiploma uitge reikt worden. Dit zijn: A. Gijzen, C. v. d. Niet, M. van Par era, J. Plug en P. Ver- steege. Daartoe in de gelegenheid gesteld door het gemeentebestuur kon aan eenige der Ijverigste leerlingen een belooning uitge reikt worden, welke ten deel vielen aan: le klas: J. Vink en D. Hazenoot. 2e klas: G. v. d. Niet, W. Vink en F. Bemelman. 3e klas L. Verbeek en P. Ottevanger. 4e klas J. A. de Haas, B. Bon. 5e klas P. Versteeg, M. v. Parera en J. Plug. Voor het trouw bezoeken der lessen ont vingen de volgende leerlingen een beloo ning: De Hazenoot, J. Hoek, D. Hartman, J. v. d. Niet, F. Bemelman, Th. Boot, M. Hoek, W. Vink, P. Ottevanger, J. v. Duyn, C. Sloof, Th. Vink en C. v. d. Niet. Hierna was het woord aan wethouder Alkemade tot het uitreiken der prijzen. Spreker brengt hulde aan de leeraren der teekenschool en spoort de leerlingen aan den tijd van werkloosheid nuttig te beste den n.L door het vermeerderen van vak kennis. Na de winnaars der prijzen gefe liciteerd te hebben ging spreker tot het uitreiken der prijzen over, welke beston den uit timmer- en metselgereedschappen. Thans was het officieele gedeelte beëin digd en ging men over tot het bezichtigen van de tentoonstelling. OEGSTGEEST. Bizonderheid. Een visitekaartje, dat uit den Haag verzonden werd naar mej. A. van Dam, alhier, heeft een heerlijke reis ge maakt. Verscholen tusschen een bundel kranten kwam het op Borneo, te Nanzah- Priok terecht. De Indische ontvanger was zoo vriendelijk het kaartje met een bege leidende brief aan mej. Van Dam terug te zenden. VOORSCHOTEN. Jubileum. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer R. de Ruyter, herdenkt Maandag 1 April a.s. den dag dat hij vóór 25 jaren zijn loopbaan brgon bij de firma J. M. van Kempen en Zonen, fabriek van Gouden en Zilveren werken, alhier, thans N.V. Kon. Edelmetaal Bedrijven, v. Kempen, Begeer en Vos. De heer R. de Ruyter is sedert enkele jaren chef van het filiaal Utrecht. Naar wij vernemen zal dezen dag voor hem niet on opgemerkt voorbijgaan. WARMOND. De Rome-tippelaars. De „Germanen" zijn, na 1225 K.M. gewandeld te hebben in Avignon in goede conditie aangekomen. Het weer is voor hier stormachtig, maar wij hebben nog al voor de wind, zoodat het wel wat te hard gaat. Het record staat thans voor onzen langsten afstand op 119 K.M., maar wij vreezen, dat het nog wel eens zal sneuvelen als de dagen langer worden, daar wij, wat bij andere loopers met het geval is, des namiddags de meeste K.M. afleggen. Het duurrecord staat al op 21 dagen. Van de Belgische grens is er geen dag voorbij gegaan of er is geloopen dus. Daar kunnen jullie vast mee opschep pen. ZOETERWOUDE (Dorp). E in dies landbouwcursus. In tegen woordigheid van den Rijkslandbouwconsu- lent, den heer A. A Neeb, en het bestuur van den R.K. Boerenbond, had de openbare eindles plaats van den Alg. Landbouwcur sus alhier. Na een verwelkoming van de aanwezi gen ving het hoofd van den cursus, den heer Schouten, aan met de les. Mét behulp van cijfers, ontleend aan de practijk werd aan getoond, dat over het geheel het weiland te weinig voedsel ontving, als het alleen met stalmest bemest werd Zoodoende kun nen geen maximale opbrengsten verwacht worden. Over de normale gift stalmest pl.m. 25000 K.G. per H.A., zou een toegift van 2 bael Ammon. salpeter, 2 baal slakkenmeel en 4 baal kalizout 20 pet. zeer op z'n plaats zijn. Bovendien kwam tot uiting, dat er nog steeds te lang gewacht werd met maaien, waardoor voedingswaarde van hooi sterk achteruit gaat. Mede werd bekeken hoe het conservee- rende element werd verkregen bij inkui len. Bij het ouderwetsche inkuilen is dit het melkzuur als afscheidingsproduct van de erin zich sterk ontwikkelende melkzuur bacteriën. Hiervoor is eiwit en koolhydraat noodig, dat als verlies van het ingekuilde product moet worden aangemerkt. Bij de Finsche melkkode wordt de con- serveerende werking verkregen door toe voeging van een mineraal zuud (geest van zout) en zoodoende wordt eiwitafbraak voorkomen, evenals verbruik van koolhy draten (zetmeelwaarde) voor ademhaling. Echt Hollandsch is de proef van den Rijkslandbouwconsulent om zuur wei als conserveeringsmiddel te gebruiken, waar bij dus kant en klaar 't melkzuur aan 't kuil voer wordt toegevoegd, waarbij dus weer geen eiwitverlies en weinig verbruik van ademhalingsbrandstof geconstateerd kan worden. Vroeg maaien voor hooi winning, des noods voor kuilvoerbereiding, maakt het de boeren mogelijk zooveel mogelijk vee voer te winnen op eigen bedrijf voor den staltijd. Door de leerlingen van den cursus werd tot slot nog een doelmatig voederrantsoen samengesteld voor een melkkoe. De Rijkslandbouwconsulent gaf de leer lingen nog enkele behartenswaardige wen ken mee voor de toekomst o.a. het geleerde te onderhouden en zich verder te bekwa men in he vak en reikte vervolgens de di ploma's uit aan: C. Berg, N. Berg, Jac. v. Haastregt, P. v. d. Ham, C. de Jong Pz„ Jac. de Jong Nz., Jan de Jong Jz., W. de Jong Pz., H. v. Rijn, S. v. d. Salm, B. Ver- steegen, W. v. Velsen Cz. en J. v. d. Zon. De voorzitter van den Boerenbond, de heer A C. Paardekooper, wenschte de leer lingen geluk met de ontvangen diploma's, hoopte dat ze later van he geleerde zouden profiteeren en dat ze goede leden zouden worden van hun organisatie en wees hun op de mogelijkheid reeds thans toe te kun nen treden tot de vereeniging van Oud- Leerlingen; ook werd dank gebracht aan het hoofd van den cursus voor diens wer ken en goede zorgen en aan den Rijksland bouwconsulent als Rijksvertegenwoordiger voor diens onontbeerlijken steun. Hierna werd als steeds de cursus met gebed ge sloten. Agenda St. Joseph's-Gezellen. Maandag 7.30 uur repetitie tooneel. Woensdag 7.30 uur Congregatie, daarna verplichte bijeenkomst in Gszellenhuis. Lichtbeelden: Vergaan van de Titanic. Vrijdag 7.30 uur: Korte vergadering van de fietsclub. Nieuwe leden moeten zich dan opgeven. Contributie 10 cent per maand ge duimde de zomermaanden. Bespreking plan nen o.a. bloemententoonstelling Heemstede. Daarna repetitie tooneel tot 10.15 uur. Deze week nog repetitie in het Gezellen- huis, omdat in het Patronaat de repetities zijn van het Passiespel. Volgende week re petitie in het Patronaat. LEIDEN. NED. R. K. VOLKBOND, PLAATSELIJKE CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Maandag Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken 6.308.00 uur. Bondsgebouw Steenschuur no 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Maandag Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag Tuinbouw Teekencursus 8.00 uur. Zaterdag. Spaarbank, Brandstoffencom- missifc 78 uur op het kantoor. Bibliotheek 7.308.30 uur. Ziekenkas 'i uur. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelieden vanaf 17 jaar iederen 3en Maandag van de maand, 's avonds om 8.30 uur, in de Presidents kamer van het Gezellenhuis De toegang voor de bijeenkomsten is voor fietsers Pieterskerkhof en voor voet gangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag 89 uur Bibliotheek. Zondag is de zaal geopende van 12.30 tot 2.30 uur en van 8 uur tot 10.15, verplichte bijeenkomst yan 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Jo seph's Spaarkas. De spaarkas wordt waar genomen door de heeren: P. van Bergen en Henegouwen en J. Vreeburg. Van 12 uur Bibliotheek. 8.30 Voortzetting Pandoerwedstrijden; eveneens 8.30 uur prjjsbiljarten, Hoofdprijs een Polshorloge. Beurtrooster: Zondag Ph. v. Schaik en A. Uphof. Maanda: G. Cambier en C. v. d. Meel. Donderdag: P. v. Hal en K. Klein. Zaterdag N. Breedeveld en Friesema. Zondag 8.45 uur Bestuursvergadering Studieclub St. Petrus Canisius. Maandag. Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.30 uur. Maandelijksche afrekening Ze- lateurs St. Petrus Liefdewerk. 8.30 uur Bijeenkomst voor de leden der Studieclub St. Petrus Canisius. Dinsdag 8.30 uur verplichte maandverga dering Afd. Gehuwde Gezellen met jaar verslag Ziekenfonds. Te 8.30 op de bovenzaal le aspirantencur sus. Woensdag 8.15 uur Lieder-tafel „Sebas tian Schaeffer". Allen op tijd aanwezig. Donderdag. Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10 15 uur Vrijdag 8.45 uur Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". 8.00 Biljartclub tot 10.uur. 8.30 uur Districtsvergadering. Zaterdag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub de Poedelaars. Iedere Zondag van 12 uur en iedere Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbiblio theek geopend, uitsluitend voor leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Maandag 8 April a.s. te 8.45 uur verplichte maandvergade ring Afd. Gezellen. De weleerw. pater Schneiders zal spreken over zijn Missie in China. Ook toegankelijk voor de Gehuw de Gezellen. Zijt ge al aan het sparen voor de Keulsche reis, neen, begin dan nog he den bij den huismeester. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag 11 uur Repetitie Leekenspel. 3.30 uur Postzegelclub. 4 uur Bijeenkomst Blauwe Vendel. Alle op tyd en in Uniform. Geen bijeenkomst Oranjevendel. Maandag 7 uur K. J. C. Mis Parochie St. Jozef. 8 uur Tarcisiusban. 8.30 Aloysius en Godfriedban. Dinsdag 7.uur Don Boscoban. Woensdag 7.30 uur Sloyd. 8.30 uur Aloysius en Godfriedban. Donderdag: 7 uur Lode wijk- en Franciscusban. 8.15 Willibrordusban. Vrijdag 6.30 uur Cornelius Musiusban. Zaterdag: 7.00 uur K. J. C. Mis voor de Kruisvaar ders der St. Petrusparochie. Alle present! Op alle bijeenkomsten is er gelegenheid tot sparen. Kruisvaarders wees propagan dist van onze eigen spaarkas! ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi- b1 itheek. Zondag 4 uur Ontspanning. Maandag 7 uur Antonius, Franciscus, Hu- bertus en Arnoldusban. Woensdag 6 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7 uur Missieclub. 7 uur Schildknapen bijeenkomst. 8.15 uur Tooneelclub. Donderdag 7 uur Martinus en Servatius- ban. Zaterdag 2.30 uur Bijeenkomst van het Maria Vendel en het Vendel van St. Jan. 5 uur Zangclub. 7 uur Contributie betalen en Bibliotheek. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag 9 uur, Morgengebed, waarna FI. Mis met preek. Na de H. Mis ontbijt, Spaarbank en bibliotheek Maandag om half 7 uur Vlecht- en Car- tonnage, jongste afd. Dinsdag om half 6 uur bibliotheek en spaarbank; om 8 uur teekencursus. Woensdag om half 8 uur Lof. Donderdag om half 6 uur zang; om 8 uur Sloyd en zaagcursus, groote afd. Vrijdag om half 7 uur Vlecht- en Carton- nage, groote afdeeling. Zaterdag om 8 uur ontspanning. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerk koorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.00 10.20 uur. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Zaterdag: 2.30 en 4 uur Muloclub. 5 uur repetitie van het 6e Tafereel. 6.30 uur repetitie van het 3de Itafereel. 7.uur dadenclub ,,'t Stralende Zonne licht". 7.308.30 uur passen van alle costumes. 4.005.00 uur gym. kleuters van 69 uur in de zaal van de v. d. Werfstraat. 56 uur gym. kleuters van 912 jaar in dezelfde zaal. 7.008.30 uur Engelsche conversatie voor gevorderden. 7.30 uur cadettenclub. 8.3010 uur contributie betalen. Zondag Om 9 uur moeten in het club huis zijn de leden, die ingewijd worden. Om 10 uur komen de leden, die hun Graalbelofte vernieuwen. Om 11 uur, die ingekleed worden. 25 uur Graalwachtmidbag voor alle Graalwachtleden uit het Centrum Leiden. 3 uur Willen alle leden, die in de Stadsge hoorzaal aan „Blijheid" hebben meegedaan, in uniform, in huis. 5 uur Repetitie „Attende". 5.30 uur Repetitie „Verbum Supernum". 6 uur Repetitie „Miserere". 8.309.30 uur Koorrepetitie. Maandag 7.45 uur H. Mis. 89.45 uur missiehand werken, handwer ken en naaien. 8.15 uur Volkszang. 7.008.30 uur knippen. 8.uur huisvlijtcursus voor gevorder- 7 uur dadenclub „De Roode Graal". 8 uur repetitie van het 1ste, 2de en 3de Tafereel. Dinsdag 7.008.30 uur clubs in handwer ken en naaien. 8-009.45 uur Engelsche conversatie en alg. ontwikkeling. 8 uur repetitie 4de, 5de, 6de en 7de Ta fereel. Woensdag 23 uur Kruiskinderen in de gym. zaal van de v. d. Werfstraat. 7.008.30 uur handwerken. 8.009.45 uur reidansen, naaien, huisvlijt en charitatiefnaaien. 7 uur Repetitie „Verbum Supernum". 9 uur Koorrepetitie. Donderdag: 7 uur Repetitie „Attende". 8.3010 uur vioolclub. 910 uur turnclub „Actief'. (In de zaal van de Ursulasteeg). 8.009.45 uur tooneelclub. Vrijdag 7.158.15 uur turnclub „Jong Leven", in de zaal v. d. Ursulasteeg. 8.309.30 uur turnclub „Parcival" in de R. K. H. B. S. 8.009.45 uur charitatiefnaaien. 7.00 uur Repetitie „Miserere". 8 uur Koorrepetitie. 9.30 uur leidstersdadenclub. ZOETERWOUDE (DORP). Zondag 2 uur Graalwachtmiddag in Lei den, daarna Koorrepetitie. Zorgen jullie ervoor, vooral op tijd present te zijn. Maandag 7.30 uur Knipcursus. 7.308.15 uur repetitie „Miserere". Dinsdag 7.309.00 uur Handwerken en repetitie „Verbum Supernum". Dondedag 7.309 uur Repetitie „Misere re" en „Verbum Supernum". Vrijdag 7.30 uur Generale repetitie in het Patronaatsgebouw.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7