ZATERDAG 30 MAART 1935 DE LFJDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 De N. S. B. en de Staten-verkiezingen Demagogie Aan een scherp, maar verdiend requisi toir van de „Maasb." tegen de N.S.B. en zijn leider ontleenen we het volgende: Onze N.S.B.ers schimpen op de tegen woordige bestuurders en regeerders als op mannen van het woord alleen: zij echter zijn de mannen van de daad! En de werke lijkheid? Nog nooit heeft onder het Neder- landsche volk de cultus van het woord, van het holle woord, van de frase, van het l°ege gebaar zoo'n zielloos hoogtij gevierd als sinds het brallend optreden van onze N.S. B.-leiders. De leuze is troef en moet bruik baar constructieve denkbeelden vervangen. En als men naar de komende daden vraagt, dan krijgt men een „program", dat spot met alle realiteit, en dat de reinste on mogelijkheden en ongerijmdheden met 'n kinderlijke maar gevaarlijke naïviteit naast elkaar stelt, als bestond het heele Neder- landsche volk uit een stel alles slikkende onnoozelen. Een hoffelijk en scherpzinnig man als oud-minister de Geer heeft het bij de laat ste begrootingsdiscussie op vernietigende wijze aangetoond door 'n korte, eenvoudige opsomming, zonder er verder veel woorden aan te verspillen. Hij keerde zich tegen de „demagogie" van de N.S.B. „die haar b.v. in één adem deed aanprijzen meer werkloo- zensteun, de terhandneming van meer open bare werken, een hooger defensiebegroo- ting, geen nieuwe leeningen en aflossing van bestaande leeningen, mitsgaders verla ging van directe en indirecte belastingen". Deze demagogie, aldus de oud-minister, héél scherp, maar niet tè scherp, „heeft al len, die er prijs op stellen zich niet al te veel in de maling te laten nemen, met zeke ren weerzin vervuld". En hiermede belanden wij meteen bij een ander bezwaar, dat wij hebben tegen onze vaderlandsche N.S.B. Haar leider en de leider is d e beweging! mist volslagen alle capaciteiten van een staatsman. De zoo bekwame en verdienstelijke ingenieur, die Mussert is, toont in heel zijn optreden als staatkundig leider de hulpeloosheid van een kind De vergeefsche poging om aan de aan hem gepubliceerde portretten een soort Mussolini-expressie te geven tot en met het opzetten van een nationaal-socialistische staatsleer, het is alles van een bepaald angstwekkende onbeholpenheid. Stelt men den leider voor scherpe vragen, zooals de ken Van Noort eenmaal deed, dan krijgt men voor een bepaald geval vrij bevredi gende antwoorden, die echter in de scherp ste tegenstelling staan met wat zwart op wij; in het officieele programma met toe lichting en in de officieele vastgestelde „staatsleer" staat verkondigd. Wordt er gevraagd zoo categorisch mo gelijk, of de N.S.B. erkent, dat de enkeling, het huisgezin en de kerk rechten hebben, onafhankelijk van den staat; rechten, die de staat niet kan geven of ontnemen of welker uitoefening hij niet mag belemmeren, dan wordt even beslist en categorisch namens den „leider" met een volmondig „ja" beant woord zonder blikken of blozen en zoowel de leider als zijn woordvoerders vergeten en negeeren eenvoudig gladweg wat offi cieel als de „Nationaal-Socialistische Staats leer" met evenveel woorden is vastgesteld o. a.: 1. „Dat de staat als hoogste macht de maatschappelijke ontwikkeling beheerscht". 2. Dat de staat is „de verwekelijkte ze- deleer zelve". 3. Dat de staat „boven het recht staat, d.i. dit vaststelt, verandert, opheft". 4. „Dat de plichten van de burgers te genover den staat gaan boven hun per soonlijke rechten". Dit alles kan men vinden op blz. 7, 15 en 17 van brochure 3, uitgegaan, zoo officieel mogelijk van de „Nationaal Socialistische Beweging in Nederland", Hoofdkwartier Oude Gracht 35, te Utrecht, en getiteld „Na tionaal-Socialistische (Fascistische) Staats leer". En wij vragen: zijn deze uitspraken ooit herroepen, ja of neen? Maar wat dan te denken van een leider, die antwoorden laat geven op gestelde vra gen, die zich met zijn eigen officieele „staatsleer" verdragen als water en vuur? Wij nemen heel gaarne aan, wij hebben zelfs den sterken indruk, dat de „leider" met de officieele uitgaven van zijn eigen hoofdkwartier wat men familair noemt „lee- lijk in zijn maag zit". Hij sleept ze voort, en moet ze voort sleepen, zooals een niet onwelwillend katholiek schrijver het uit drukte, als een blok aan zijn been. Maar nog eens: een staatkundig „leider", die met zijn eigen plechtig en officieel af gekondigde beginselen rondsjouwt als met een blok aan z'n been, dient in het open baar belang, met den meesten spoed van het staatkundig tooneel te verdwijnen. En zoolang bovenstaande beginselen als de officieele door- de N.S.B. worden uitge dragen is deze beweging voor de katholie ken volstrekt verwerpelijk. Ze zijn met de katholieke princiepen vol maakt onvereenigbaar en huldigen met evenveel woorden de totaliteit van den staat die.... men zegt te verwerpen. Dat komt er van, als met teveelover schrijft! Maar kan men ons ongelijk geven, als wij voor een dergelijke „leiding" passen! KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEEREN BUITENLAND BELGIE. Devaluatie van deBelga DOOR DE KAMER GOEDGEKEURD Groote meerderheid voor de regccring De zitting der Belgische Kamer, die gis teren om 4 uur 's middags moest hervat worden, om het debat op de regeeringsver- klaring te voeren, begon pas tegen half zes. Naar Reuter seint, besloot de Kamer de discussies over de wetsontwerpen inzake de monetaire hervormingen als één geheel samen te vatten en de besprekingen van de speciale volmachten der regeering uit te stellen tot by de discussie over de regee- ringsverklaring. De debatten zijn zonder onderbreken voortgezet en de stemming kwam pas na een nachtzitting. De financieele commissie uit de Kamer had intusschen het wetsontwerp op het mo netair statuut met 16 tegen 8 stemmen en 1 onthouding aangenomen en het wetsont werp op de verlenging met 1 jaar van de speciale volmachten der regeering met 14 tegen 9 stemmen en 2 onthoudingen. Aan het slot van een nachtzitting heeft de Belgische Kamer de door de regeering gevraagde volmachten voor den duur van één paar met 10754 stemmen en 12 ont houdingen goedgekeurd en daardoor met groote meerderheid haar vertouwen in het kabinet-Zeeland uitgesproken. Meer dan de helft der liberale afgevaardigden stemden tegen de regeering. PANIEK-SFEER IN BELGIE Prijzen vliegen omhoog De devaluatie van den Belgischen franc heeft te Brussel en in de provincie giste ren een soort paniekstemming teweeg ge bracht, seint de „TeL". De textielfabrikantën in de streek van Gent hebben de contracten, die zij met hun cliënten hadden aangegaan, geannuleerd en dezen hebben op hun beurt de prijzen van de voorraden, die zij nog in hun bezit hadden, verhoogd. De schoen- en leerhan del doen geen leveringen meer. De benzi ne-prijs te Brusel was gisteren met 25 cen times verhoogd. In de provincie heeft een run ulaats ge had op de levensmiddelenwinkels en op de ijzerwinkels. Onnoodig te zeggen, dat deze stormloopen het publiek in een steeds ner veuzer stemming brengen. DUITSCHLAND. Hitler's eischen LUCHTVLOOT REEDS STERKER DAN DE BRITSCHE. Koloniën verlangd. Het is thans, naar Reuter meldt, moge lijk een balans op te maken van de eischen en voorstellen, door Hitier voorgelegd aan de Britsche ministers sir John Simon en Eden. Het Duitsche rijk eischt gelijkheid in luchtbewapening met Frankrijk en Enge land, mits die twee landen er luchtstrijd krachten op na houden, die minstens even sterk zfjn als die van de Sovjet-Unie. Hitler deed goed uitkomen, dat hij zich op vlootgebied niet meer wilde beper ken tot een sterkte van 400.000 ton, maar volstrekte pariteit met Frankrijk wenscht. Het Duitsche leger zou op 550.000 man worden gesteld, en elke vermindering zou gepaard moeten gaan met een verminde ring van de andere legers op het vaste land. Voorts moeten de Duitschers hebben er kend, dat hun luchtvloot die van Engeland reeds met 1/3 te boven gaat. Het Duitsche rijk weigert de duurzame geldigheid van zijn huidige Oostelijke gren zen te erkennen. Men is, aldus Reuter, van oordeel, dat de berichten over de ophef fing van den Poolschen corridor en van een herziening der Tsj echo-Slowaaksche grens zeer goed de uiteindelijke ambities van Duitschland weergeven. Het pact der handhaving van Oosten rijks ongereptheid zou volgens Hitier den invloed van Rome moeten beperken en re kening moeten houden met den wensch der Oostenrijksche bevolking zich bij Duitsch land aan te sluiten, indien aan dezen wensch onomwonden uiting wordt gege ven. Hitier wijst een stelsel van wederzijd- schen bijstand voor Oost-Europa van de hand. Ten slotte heeft het Duitsche rijk kolo niën geëischt. Wanneer eenmaal deze eischen zijn in gewilligd, zal het ryk zijn terugkeer naar den volkenbond in overweging kunnen ne men. Het staat bovendien vast, dat Hitier het denkbeeld van een Engelsch-Duitsche en tente moet hebben geopperd, dat echter door de Engelschen verworpen is. DE KERKSTRIJD. Frick wil ingrijpen. Als een der onaangenaamste gebeurtenis sen, die zich thans in Duitschland afspe len, beschouw ik aldus de rijksminister van Binnnenlandsche Zaken, dr. Frick, in een te Neurenberg gehouden rede den strijd in de evangelische kerk, die over de zuiver uiterlijke organisatie der evangeli sche kerk is ontbrand. Ten einde ook op dit gebied weer eens orde op de zaken te stellen, zal wel niets anders resten, vervolgde de minister, dan dat de rijksregeering opnieuw, evenals in Juli 1933, zich in deze aangelegenheden mengt, ten einde autoritair vast te stellen, wat rechtmatig is en wat niet. Ik weet zeer wel, dat zich ook in het be lijdenisfront zeer waardevolle volksgenoo- ten bevinden, en met name ook oude partij- genooten. Even waar is het echter ook, dat zich onder die vlag tal van elementen heb ben verzameld, die meenen, aldus hun duis tere politieke zaken kalm te kunnen voort zetten. Op dit punt is het, dat de staat het prin cipe der neutraliteit, hetwelk hij tot dus ver ten aanzien van dezen zich binnen de kerk afspelenden twist heeft trachten te handhaven, niet zal kunnen volhouden. WILDE AANVALLEN OP KARDINAAL FAULHABER. Op een in de Bürgerbraukelder te Mun- chen gehouden vergadering is de aartsbis schop van Munchen, kardinaal Faulhaber, Donderdagavond heftig aangevallen. Spre kende voor een gehoor van meer dan 800 personen beschuldigde de leider van de Duitsche anti-christelijke vereeniging, Her- bert Schneider, de roomsch-katholieke kerk van een samenzwering om het natio- naal-socialisme te vernietigen. De aanval len die hij op kardinaal Faulhaber richt te, werden begroet met luid geroep van „hang den verrader op" en „laten wij hem cpknoopen." Deze vergadering was de eerste van een serie, georganiseerd door de anti-christe lijke vereeniging, welke door generaal Lu- dendorff is gesticht. Het onderwerp van de rede vormde „priesters in de politiek", doch de rede zelf ontaardde in een aanval op het christendom in zijn geheel. Het Christendom, zoo zeide Schneider, heeft mets bijgedragen tot het welzijn van de menschheid en heeft evenmin de welvaart van de natie bevorderd. Rassenbewustzijn en nationalisme zijn belangrijker factoren. Deze woorden werden begroet met luide bijvalsbetuigingen. De kerk, zoo vervolg de spreker, streeft naar ondermijning van den Duitschen staat. Het Vaticaan smeedt een complot om het nationaal-socialisme te vernietigen. Kardinaal Faulhaber, zoo ging het voort, is de ergste verrader van de Duitsche natie, omdat hij heeft toegestaan, dat zijn reeks adventpreeken, welke hij in 1934 te Munchen heeft gehouden, in Frankrijk in druk werd uitgegeven. Dit is de eerste maal, sedert Hitier aan het bewind is gekomen, dat den aanhan gers van Ludendorff is toegestaan een ver gadering te houden. SPANJEi LERRÓUX AFGETREDEN. Wat zal Gil Robles nn doen? Naar een Reutertelegram uit Madrid meldt is het kabinet-Lerroux gisteren afge treden. Met het oog op de dreigende regeerings- crisis, waarvan het uitbreken werd ver wacht, had de regeering speciale voorzorgs maatregelen getroffen. De troepen zijn in de kazernes geconsigneerd en de politie posten versterkt. De oorzaak van deze crisis is gelegen in het verleenen van gratie aan den leider van de Asturische revolutie, Pena, en aan twintig andere ter dood veroordeelde rebel len. Tengevolge van deze gratie-verleening heeft de leider der Katholieke Volksactie Gil Robles het vertrouwen in het kabinet opgezegd. De minister-president begaf zich daarop in de namiddaguren naar den president der republiek om het collectieve ontslag van het kabinet aan te bieden, hetwelk werd aanvaard. Men vraagt zich nu natuurlijk af, hoe de toestand zich verder zal ontwikkelen. Aller oogen zijn nu gericht op Gil Robles, die reeds eerder had laten door schemeren, dat hij de macht in handen zou nemen. RUSLAND. EDEN SPREEKT MET STALIN. Eden heeft gisteren het aangekondigde onderhoud met Stalin gehad, dat meer dan een uur duurde. Het droeg het karakter van de grootste hartelijkheid, volgens verklarin gen uit sovjet-kringen. Na afloop van het onderhoud bracht Eden een bezoek aan het Kremlin. Volgens mededeelingen uit de best inge lichte bron heeft Eden bijna volkomen de vrees, welke in sovjetkringen heerschte, dat Engeland zich zou laten verleiden om Duitschland vrijheid van actie te laten in het Oosten, weggenomen. Wat, de kwestie van het Verre Oosten betreft, zeide Eden, dat Engeland in Azië zoowel als in Europa slechts één politiek beoogde, die van den Volkenbond en dat het op elk gebied even vast gehecht bleef als tevoren aan de zaak der collectieve vei ligheid. BUITENIANDSDHE BERICHTEN. EEN AUTO-AUTOGIRO IN DE MAAK. Directeuren van Autogiro Company te Philadelphia hebben medegedeeld, dat een combinatie van een automobiel en een vliegtuig haar voltooiing nr.dert. Het eerste model zal worden verkocht aan de regee ring der Vereenigde Staten. IFFLAND-RING NIET VERNIETIGD. Een verklaring van Bassermann, De verontwaardiging in Duitsche kunst kringen over het feit, dat Bassermann den beroemden Iffland-ring aan vernietiging heeft prijsgegeven door hem aan de hand van zijn gestorven kunstbroeder Moissi te schuiven, schijnt voorbarg te zijn geweest. Waarschijnlijk onder den indruk van de polemieken, die naar aanleiding hiervan in de Duitsche pers zijn verschenen, heeft Bassermann thans van Weenen uit aan een vertegenwoordiger van de buitenlandsche pers een verklaring afgelegd, waaruit valt op te maken, dat hy den ring vóór de cre matie van Moissi's stoffelijk overschot weer van diens vinger heeft geschoven. Basser mann verklaarde, dat zyn daad om den Iffland-ring aan Moissi's vinger te schuiven van zuiver symbolische beteekenis is ge weest. Den Iffland-ring wenscht Basser mann nu echter niet meer over te dragen aan een Duitschen tooneelspeler, dien hij daartoe waardig zou achten, doch hy heeft besloten den ring op een waardige plaats te deponeeren. BINNENLAND MINISTER H. COLIJN. Geslaagde operatie ondergaan. Dr. Colyn, die in de Diaconesseninrich- ting „Bronovo" te Den Haag is opgeno men, heeft Vrijdagmorgen aldaar een lich te operatie ondergaan. De doctoren ver klaarden zich over den afloop zeer tevre den en zeiden, dat voor ongerustheid geen enkele reden is. De patiënt maakt het naar omstandig heden buitengewoon goed en de geneeshee- ren zijn zeer tevreden. De eerste dagen kan geen bezoek worden ontvangen. KORDAAT OPTREDEN Ridderlijk huzaar krijgt verdiende onderscheiding Onlangs werd des avonds op een van de wegen in de Scheveningsche Boschjes een vrouw door een wielrijder aangevallen, die haar een taschje ontroofde en toen snel weg reed. Op haar hulpgeroep was echter een huzaar afgekomen, die op zyn fiets den vluchteling achterna reed en in een snelle race deze zoodanig wist voor te komen, dat hij, na zijn rijwiel voor dat van den roover te hebben geworpen, deze kon grijpen en aan de politie overleveren. De huzaar, W. P<^t geheeten, achtte daarmee zijn taak volbracht, doch zijn optreden kwam ter kennis van zijn regiment en hij werd voor gedragen voor een koninklijke onderschei ding. Bij besluit van 19 Maart j.l. heeft H. M, de Koningin den huzaar le ld. W. Post, van het lie regiment, de eere-medaille met de zwaarden, in brons, toegekend. Vrijdagmiddag te 12 uur is deze onder scheiding hem met eenige plechtigheid op de binnenplaats van de Alexander-kazerne uitgereikt. Het 5e eskadron waartoe Post behoort, was daartoe aangetreden en nadat de ban was geopend, heeft zijn commandant, ma joor M. Brevet, voorlezing gedaan van het koninklijk besluit en voor het front van de troep hem de eere-medaille op de borst gespeld. Majoor Brevet heeft bij deze uitreiking een korte toespraak tot Post en tot het es kadron gehouden. Tenslotte defileerde het eskadron voor den nieuwen drager van de eere-medaille. VARKENS AAN DEN KETTING Ongeoorloofde slachtwijze? Tot ergernis van vele dierenbeschermers worden in verschillende exportslagerijen varkens voor het slachten aan een ketting opgetrokken, alvorens de dieren bedwelmd zijn. Thans is er voor den kantonrechter te Amsterdam een proefproces gevoerd om uitgemaakt te zien of deze wijze van slach ten al dan niet in strijd is met de veewet Een ambtenaar der Sophiavereeniging heeft eenigen tijd geleden geconstateerd, dat deze min of meer verouderde slachtmetho de werd toegepast door den directeur van de Baconfabriek te Uithoorn. Tegen S. werd een vervolging ingesteld en Vrydag stond hij voor den kantonrech ter terecht. Verd. verklaarde, dat de methode om varkens aan een ketting op te trekken voor de bedwelming heeft plaats gehad, bij de exportslagerij gebruikelijk is. Te Uithoorn is een proef genomen met een nieuw systeem, waarbij van electrici- teit gebruik wordt gemaakt. De ambtenaar van het O.M. zeide in zyn requisitoir dat het hier een principieele kwestie betreft; spr. achtte de ten laste gelegde overtreding van de veewet bewe zen en requireerde een geldboete van 25 subs. 10 dagen hechtenis. De kantonrechter zal later vonnis wijzen. DE KAASPRUZEN Nieuw laagte-record op de Alkmaarsche markt Gisteren hebben de kaaspryzen op de Alkmaarsche markt weer een nieuw laag terecord bereikt. De hoogste markt voor de fabriekskleine (Edammer) kaas was f 13 per 50 K.G. tegen vorige week nog f 16. Hoe droevig de toestand is, blijkt reeds uit een vergelijking met het vorige jaar, toen toch ook al niet van fancy-prijzen ge sproken mocht worden. Op 23 Maart 1934 en 30 Maart van het zelfde jaar noteerden de fabriekskleine nog resp. f 23 en 21 per 50 kg. Het voor Noord-Holland zoo belangrijke zuivelbedrijf staat voor een geweldige ca- i tastrophe. „De Tijd". UITSMELTEN VAN VARKENS. In de week van 16 April zullen de eerste 300 worden verwerkt. Naar het „Handelsblad" bericht, zal de Veehouderij-centrale er toe overgaan, om de sedert lang in de vrieshuizen opgesla gen varkens uit te smelten. In de week van 16 April zullen de eerste 3000 op deze wijze worden verwerkt. Het aantal ingevroren beesten wordt ge schat op 30.000 a 40.000 stuks. De Centrale heeft nu een inschrijving gehouden, die 21 Maart ji. is gesloten. Ge gadigden moeten de varkens van haai* koo- pen en onder haar toezicht (waarvoor 50 per week moet worden betaald) ten min ste 10.000 K.G. per week verwerken tot spierwit, reukeloos vet zonder bijsmaak, dat geëxporteerd moet worden door een als zoodanig ingeschreven exporteur. De rest moet worden verwerkt tot diermeel of kanen. De betaling moet contact zijn, tevens is verschuldigd een bankgarantie van 20 cents per kilo varken. In de week van 1 tot 6 April zullen wor den besmolten 100 varkens uit de Rotter- damsche koel- en vruishuizen; 1000 uit het koelhuis .Frico" te Leeuwarden; 500 uit het koelhuis „De beste boter" te Best, 1000 uit het koelhuis „de landbouw" te Zutfen en 400 uit het koelhuis der N.V. Lintohrst te Deventer, in totaal in genoemde week dus 3000 stuks varkens. Van deze varkens mag niets op de bin- nenlandsche markt komen, behalve het diermeel, beendermeel en kanen. Nog verneemt het blad, dat een groot deel der beesten reeds een jaar of langer is ingevroren, waardoor het vet reeds eeni- germate vergeeld is. Mocht het inderdaad komen tot „smel ting" van de 30.000 a 40.000 bevroren var kens, die voor ongeveer ruim een derde deel uit vleesch bestaan, dan zou dat be- teekenen, dat 1.30 a 1.60 millioen kilo vleesch (op zijn minst) zou worden vernie tigd. BUSDIENST DEN HAAG—AMSTERDAM. Passagiersvervoer per trein op dit traject loopt zeer terug. Voor Ged. Staten van Zuid-Holland zijn verschillende verzoeken behandeld inzake autobusdiensten o.m. een verzoek van N. Sommeling, te 's-Gravenhage, om ver- gunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Den Haag (Garage Gedempte Burgwal) via OegstgeestHaar lemHalfweg naar Amsterdam (Damrak) en omgekeerd. Mr. de Bruyn, van de Spoorwegen, zeide, dat de Spoorwegen reeds in dit traject voorzien en wel zoodanig, dat de bus geen voordeelen biedt aan snelheid of frequen tie. Maar de bus kost 0.75. Voor de bus is het voordeel de prijs. De Spoorwegen vra gen een hoogeren prijs, niet omdat zij ach terlijk zouden zijn, maar omdat zij voor 't geheele land eenzelfde tarief vragen, het geen een samenbindende werking heeft. Deden de Spoorwegen anders, afgelegen streken werden geïsoleerd en alleen tus- schen de grootste plaatsen zou zich een druk verkeer ontwikkelen. Onjuist is, dat met de bus menschen gaan, die niet met den trein zouden kunnen. In Januari 1935 is de vermindering van het passagiersverkeer op den spoorweg AmsterdamDen Haag 30 pet., vergeleken bij Januari 1934. Voor Februari bedraagt de vermindering 28 pet. Dit komt door de bussen. Want van het traject Den HaagRotterdam is de vermin dering in Januari 2 y3, en in Februari 4 pet. (door de crisis). De heer Robart maakte bezwaar, omdat hij vroeger volgens den wettelijken eisch vergunning heeft gevraagd voor die lijn. Zij is hem toen geweigerd. Zij worde nu niet gegeven aan wie den wettelijken weg misschen niet steeds bewandelt. Uitspraak van Ged. Staten volgt later. UIT DE MEUBELINDUSTRIE. Gevaar van dreigend conflict voorbij. De hoofdbesturen van de werkgevers- en werknemersorganisaties in de meubelindu strie en in de behangerij hebben hun leden vergaderingen geadviseerd een nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst aan te gaan op de volgende voorwaarden: 1. Handhaving van het tot dusver nog vi- geerende collectief contract, behoudens het loonartikel; 2. Verlaging van alle in genoemd contract genoteerde loonen met 6 procent. 3. Deze nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst aan te gaan voor den duur van 11 maanden, eindigende 1 Maart 1936. De ledenvergaderingen van de werkge vers- en werknemersorganisaties zijn met dit advies accoord gegaan. Het gevaar voor een conflict dat de vori ge week, wegens het vastloopen van de on derhandelingen dreigde is thans, nu over eenstemming is verkregen van de baan. NIEUWE CONTINGENTEERING De staatscourant bevat een K.B., waar bij gedurende het tijdvak van negen maan den, aanvangende 1 April 1935 en eindi gende 1 Januari 1936, de invoer uit ieder land van geïsoleerde electriciteitsgeleidin- gen met loodmantel, geisoleerd door om- sprinning met katoen en/of zijde over al dan niet geëmailleerde kernen wordt ge- contingenteerd. De invoer zal slechts zijn toegestaan tot een percentage van 40 van de hoeveelheid welke in negen maanden van 1934 werd inevoerd. JHR. J. O. DE JONG VAN BEEK EN DONK f Te 'sGravenhage is Donderdag overleden jhr. J. O. de Jong van Beek en Donk, oud- gouverneur van Curagao, oud-burgemeester van Beek en Donk.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6