ZATERDAG 30 MAART 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 EEN ZELDZAAM FEEST. Hedenmorgen is er in de St. Lodewijks- kerk, door de goede zorgen der St. Petrus- conferentie een H. Mis opgedragen ter in tentie van ons medelid confrère A. Scia- roni. Wanneer men naar de 90 gaat loopen, heeft men zooveel levenswijsheid opgedaan, dat er voor misplaatste ijdelheid geen ruim te meer is. Daarop vertrouwende, zouden wij gaarne eenige huldebloempjes willen planten langs het levenswegje, dat ons me delid nog heeft te gaan, vooraleer hij, naar wij hopen, in den eeuwigen bloeihentuin is aangekomen. Reeds 60 jaren is hij ons voor gegaan in Vincentiaansche deugden, zooals de Duitschers dat uitdrukken. Dat wil zeg gen: hij ging eenvoudig zijn weg, bezocht wekelijks trouw de bijeenkomsten en de huisgezinnen, die hem waren toegewezen, helpende en weldoende, waar dit mogelijk was. Indien er in het presidium der confe rentie nu en dan een absentie was, dan viel hij als 't ware van zelf sprekend in, zonder zich ooit op den voorgrond te stel len. Zijn levensgang was die van degelijk middenstander, met al de zorgen voor een groot gezin, waarvoor hem geen werk te veel was. Geen man van groote woorden of z.g. „groot lef", kon hij evenwel, indien men zijn belangen wilde schaden, zich op degelijke wijze verdedigen en wee dan hem, die hij met zijn kalm sarcasme te lijf ging. Bij dit alles bleef hij steeds-óp-en-de- op gentlemen en katholiek. Al deze eigenschappen bracht hij mede in de St. Petrusconferentie, waarvan hij een der trouwste bezoekers was. Daar was zijn aanwezigheid steed$ een winst voor de leden en bracht hij steeds een aangena me, gezellige sfeer. Jarenlang was hij ook een der trouwste helpers in het kleeding- magazijn, en, toen hem eindelijk daarvan het presidium was opgedragen, behartigde hij de belangen der ondersteunden of het zijn eigene waren. In waarheid was hij de verpersoonlijking van het „Ora et Labora". Tientallen van jonge Vincentianen heeft hij tot voorbeeld gestrekt en daarom hul digen wij hem op dezen zeldzamen feestdag en bidden den Goeden God, dat hij nog ja ren lang met helderen opgewekten geest van zijn rust genieten moge. Dat wij jon geren (doch velen ook reects met oude kop pen), steeds meer mogen trachten, zijn voorbeeld na te volgen, opdat wij aan deze beschouwing niet moeten toevoegen: „Helaas, 't is de verdwijnende soort!'' Laten wij elkaar beloven, alles te doen wat mogelijk is, om persoonlijk en al$. Vin- centius-Vereeniging onze plichten zoo te vervullen, dat het moge strekken tot eigen heiliging en tot heil van Kerk en Maat schappij. Dat geve God door de voorspraak van onzen heiligen patroon Vincentius a Paulo. J. C. AVONDTEEKENSCHOOL R. K. VOLKSBOND. Gisteravond zijn aan de daarvoor in aan merking komende leerlingen van bovenge noemde school, uitgereikt de getuigschrif ten volgens art. 29 der Nijverheidsonder wijswet. Deze uitreiking geschiedde door den voorzitter van het schoolbestuur, den heer J. H. Nijhuis, in tegenwoordigheid van het schoolbestuur, de leeraren en de ouders van bovenbedoelde leerlingen. In een gevoelvolle toespraak herinnerde de voorzitter aan het overlijden van één der beste leeraren der school, den heer G. S. de Haan, die begin Januari overleed. Veel heeft de school aan hem verloren en nog steeds wordt zijn gemis ernstig gevoeld. Ook sprak de voorzitter er zijn leedwe zen over uit, dat de directeur der school ook gedurende dezen cursus, wegens ge zondheidsredenen niet in staat was ge weest, zijn functie waar te nemen. Den leer lingen gaf hij den raad mee, niet bij het bereikte resultaat te blijven stilstaan, maar dat dit hen een aansporing moet zijn, om steeds meer vakkennis te vergaren. De voortgezette klassen stellen hen daartoe ruimschoots in de gelegenheid. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den waarnemend directeur, en door den leer ling Hettema. De getuigschriften werden uitgereikt aan: Afd. timmeren: L. P. Horikx, P. A. Brus sel, H. Hettema, J. A. J. Kapteijn te Hoog- made. Aid. metselen: J. Zaalberg. Afd. loodgieten: B. L. Wallaard. Afd. metaalbewerking: P. Kop, W. J. Ouwerkerk, P. J. de Graaf. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. Handelsregister K. v. K. Nieuwe ins ch rij v in g. 6604. Louis de Beer, Sassenheim, Rusthoflaan 5, bloembollenkweekerij E.: A. F. C. M. de Beer, Sassenheim. Wijzigingen. 4183. N.V tot voortzet ting van de zaken voorheen gedreven on der den naam: Algemeen Werktuigkundig en Electro technisch Bureau „Electra", Lei den, Oude Varkensmarkt 3. Uittr.: Gomm.- Proc.: Mej. C. Brandt, Leiden. 2225. N.V. voorheen H. Brandt Zonen, Leiden, Oude Varkenmarkt 5. Expeditie, autohandel, garage, enz. Uittr. Comm. Pr.: Mj. C. Brandt, Leiden. In de commissie belast met het afnemen van de akten van bekwaamheid tot het geven van nijverheidsonderwijs, gemerkt N I, NIH, de aanteekening op de akte N III, N b, N c, N o en N p, voor het jaar 1935, welke zitting zal gehouden worden te 's-Gravenhage, zijn benoemd tot leden de heeren ir. Jos. M. Rademaker, dr. W. Tuyn en dr. E. C. Wiersma, allen alhier. Casino. 1 Als in een film, zooals in „Madchen zum heiraten", de hoofdrollen vervuld worden door Renate Muller, Hermann Thimig en Szöke Szakal, dan kan men er zeker van zijn, dat men een film te zien krijgt met I pittig, vlot en prettig spel vol aantrekke- lijken humor. Dit is dan ook werkelijk zoo in bovengenoemde film, waarin Gerda Ar- j nold (Renate Müller)> die werkzaam is op een gramofoonplatenfabriek, al haar best doet om den reclame-chef Robert Goll (Hermann Thimig) te laten merken, dat ze 1 hem lief heeft. Robert, hoewel haar niet j ongenegen, laat zich voor 'n tijdje inpalmen door 'n rijke jonge dame, waarop Gerda I zich verloofd met Alois Novak (Szöke Sza- kal) een heerenboer, die er 'n paar honderd varkens op nahoudt.. Maar nu gaan Robert's oogen open en is hij er als de kippen bij om dat ongewenschte huwelijk met den verliefden varkensfokker, door zelf haar ten huwelijk te vragen, te verhinderen. Men verzuime niet deze film met haar pret tige tintelde muziek en dolle lachwekkende situatie's te gaan zien. Ze is het waard. Doch ook het tweede deel van „De laatste der Mohicamen" loont de moeite van een bezoek aan Casino. De avonturen, die we er in te aanschouwen krijgen, zijn nog boeien der en spannender dan in het eerste deel van deze machtige Indianenfilm. Van de journaals ziet vooral het éclair-journaal er aanlokkelijk uit. Voor volwassenen goed gekeurd en aanbevolen. Trianon. De „Jood Siiss" van Conrad Veid/t in de gelijknamige film is niet meer of minder dan een creatie. Op brilliante wijze is de Engelsche indus trie er in geslaagd Feuchtwanger's be roemde boek op het witte doek te brengen, en het is verfilmd met een spanning en een climax van de hoogste orde. Natuurlijk is het in de eerste plaats de karakterteekening in deze film, welke op zoo hoog plan staat. Jood Süss, die streeft naar de macht in het Hertogdom Wurtemberg, om de scheidsmuur waarachter de Joden ver volgd en geplaagd in hun ghetto leven, omver te kunnen halen. Hij verkrijgt dit recht, hij wordt minis ter, minister-president, hij krijgt de hoog ste eer en roem, hij redt het leven van een Jood, die onschuldig ter dood is veroor- oeeld, maar dan als de hertog schuld is van den dood zijner dochter, dan gebruikt hij z(jn macht niet meer vóór de verdrukte Joden, maar om zich te wreken op den Hertog. En na deze wraak offert hij zich in den dood voor zijn ideaal. Het zijn wel vooral Jood Süss (Conrad Veidt) en zijn vriend Landauer (Paul Graetsz- die deze film zoo sterk maken, die zulk 'n karakter-diepte aan deze film geven zóó dat zij bijna een te groote ontroering wordt. Maar daaftoe draagt ook wel op bijzondere wijze bij de steeds wisselende achtergrond van deze prachtige film met kleur en nuances. De 18e eeuwsche atmosfeer aan het hof van den hertog van Wurtemburg is zeld zaam weergegeven en tot in alle details verzorgd. Maar Conrad Veidt maakt deze film sterk aoor het spel van zijn machtige persoon lijkheid, die de heele film doorstraalt. En zonder de overige actrices en acteurs te kort te doen komt Paul Graetz in de figuur van Lanadauer in zijn schitterende creatie Conrad Veidt het meest nabij. De ze monumentale film is een groote over winning van de Engelsche film-industrie. Voor de pauze is er nog de aardige Duit- sche rolprent „Een dolle nacht", waarin Dolly de Haas, Rolph Arthur Roberts, Al- bert Lieven e.a. een smakelijke geschiede nis op leuke wfjze vertolken. Met voorafgaande journaals een eerste klas programma. Lido. Het is geen vereischte, dat een film ge stoffeerd wordt met moorden of grappig heden, om een boeiend en interessant ge geven te fabriceeren. „Greift nur hinein ins volle Menschenleben". Het leven van ieder mensch is een film zóó spannend, dat al die sterke prikkels overbodig zijn. De kunst is nu maar het menschelijk leven met zij conflicten, met zijn pressies en depressies, zoo op het witte doek te brengen, dat het levens-echte ook in de film bewaard blijft. Toevallig behandelen beide films, die deze week in Lido worden vertoond, zulke echte menschelijke conflicten, en wel op een wijze en met een tendenz, die beide tot de goede films stempelen. Het eerste verhaal hier en daar wat melodramatisch speelt zich af in een tuchthuis. De karakter-uitbeelding in „Ge kooide Jeugd" is sterk; de draad van het verhaal boeiend. Aan de film gaat een waarschuwing vooraf, die men niet over 't hoofd mag zien, namelijk, dat in Neder- landsche opvoedingsgestichten zulke barre toestanden niet voorkomen. Cineastisch van veel hooger gehalte is de tweede film „Zij, die de wetenschappen dienen". De hoop en de teleurstelling, de spanning en triomf' in zoo menig menschen- leven zijn scherp ontleed, overtuigend en volkomesn natuurlijk uitgebeeld. De film speelt zich af in een ziekenhuis, speelt zich af tusschen de zieke menschen in de bed den en de gezonde menschen, die als dokto ren en verpleegsters daar hun wekkring hebben. De opname van de operatie is meesterlijk engriezeliger, dan welke sidder-roman ook. En toch een sidder-ro- mantiek, die zich iederen dag herhaalde malen in onze operatie-kamers afspeelt. Overgevoelige menschen moeten deze film niet gaan zien, maar ieder ander zal in „Lido" twee films zien, die hem zullen boeien van begin tot einde en hem een scherpe blik zullen veroorloven in 't men schelijk gemoed. Lnxor. Wanneer men Paul Hörbiger in de film ziet, kan men verzekerd zijn een amusant uurtje te beleven. Zoo is het in de film „Walzer an der Newa" inderdaad. Paul Paul Hörbiger speelt hier de rol van Jo- hann Strauss, der Musiker a us Wien. Jo- hann Strauss, de gevierde componist wacht op 'n benoeming tot hoofddirigent, doch de keizer van Oostenrijk, die ook nog wat an- ders aan het hoofd heeft, stelt deze be noeming herhaaldelijk uit en tenslotte neemt Johann Straiiss uit baloorigheid een aanbod uit St. Petersburg aan. De Russi sche dirigenten zijn hier allerminst mee content en het eerste concert wordt 'n hal ve mislukking, wijl alle kaarten zijn opge kocht. Slechts één vrijkaart had Strauss gegeven, aan 'n jongedame, die hij op zijn reis naar St. Petersburg had leeren kennen. Zij is present en Strauss is verrukt. Als hij haar wil gaan opzoeken is zij echter verdwenen. Natuurlijk komt hij later weer met haar in aanraking en zij blijkt een Russische gravin te zijn, evenwel verloofd met den minister van Oorlog. Gevolg. gebroken harten, maar Strauss schikt zich in het onvermijdelijkeHij is slechts Musiker. 'n Film met fraai spel van Paul Hörbiger, Theo Lingen, Adèle Sandroqk e.a., terwijl de Weensche wals-muziek en zang van Elisa Illiard voor 'n amusant ge heel zorgen. Voor de pauze 'n spannende detective film „Het geheim van de Sphinx", waarvan we het geheim niet zullen verklappen. BURGERLIJKE STAND ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: voor het candidaats-examen Rechtsge leerdheid de heer J. H. Ammeraal', Eindho ven; doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heer J. J. Waltheer Den Haag en mej. R. J. A. P. Glerum, Heemstede; voor het artsexamen 1ste gedeelte: de heeren W. Kerpel, Leiden en W. R. Oudshoorn, Den Haag. doctoraal-examen rechten mej. L. A. Ja ger, Den Haag; candidaatsexamen rechten C mej. C. J. V. v. d. Eist, Den Haag; doctoraal examen Indisch recht de heer H. H. Schuller, Den Haag; candidaatsexamen Indisch recht de heer K. L. T. H. Crine le Roy, Den Haag. candidaats examen Indisch Recht de hee ren Th. A. Charles, Den Haag, M. I. van Ruijssevelt, Den Haag. Bevorderde tot arts: de heeren M. Ab- doel Patah, Leiden, K. J. Troost, Den Haag, J. W. Houwen, Den Haag, en D. L. Hulst, Leiden. Bevorderd tot doctor in de wis- en na tuurkunde op proefschrift getiteld: enkele onderzoekingen over goud, bismuth en ver wante legeeringen, de heer T. Jurriaanse, geb. te Haarlem; idem op proefschrift, getiteld: voortplan- tingssnelheid van. het geluid in enkele kas sen bij lage temperaturen en soortgelijke warmten, de heer J. H. van Lammeren, geb te Voorburg (Z.-H.); Voor het examen van apothekersassis tent zijn geslaagd mej. E. J. W. L. Filip- po (Hillegersberg) en de heer J. W. Huf- kens (Rotterdam). UIT DE OMGEVING LEIDEN. Geboren: Martina Apolonia, dr. v. G. H. Steenbergen en H. Th. Heijneman Cornelis, z. v. C. W. Lodders en A. C. Staal. Johanna Hendrika, dr. v. H. J. Wansink en J. C. Jongleen. Jan Pieter, z. v. A. B. v. d. Hoek en P. Noort. Johannes Gerar- dus, z. v. B. N. Gevers en P. J. Wesselman. Willem, z. v. J. Noordhoek en J. E. Schoneveld. Marigje, d. v. G. Winkelaar en J. M. Oostveen. Evert Albino, z. v. J. C. Teske en W. A. v. Hensbergen. Overleden: M. de Heij-Ver woerd, Wed. 87 j. P. Mollesde Gorter, wed. 92 jaar. A. J. de Vrind, wedn. 69 j. J. E. VlasveldEtienne, vr. 72 jaar. Uitgebracht werden 52 stemmen, waarvan behaalde Ran 35, Bok festijn 30, v. d. Hoorn 39, de Boer 30, Campfens 34, Akerboom 41, Spring in 't Veld 14 stemmen. De zes eerstgenoemden werden alzoo door de vergadering op de groslijst gesteld. De heer Spring in 't Veld kon de meerder heid niet halen. Het zoo even aangehaalde art. 1 opent echter ook voor hem nog een kans. Bij de rondvraag vroeg de heer J. van Eijk, door wien mej. Tediek in het bestuur opgevolgd was. Geantwoord werd door den heer P. J. Wijfje. Deze was niet aanwezig. Ook de heer Spring in 't Veld bleek nog iets te willen zeggen. Jammer, dat hij de gewenschte toon niet vond. Allereerst hoopte spr., dat in het vervolg de leden meer regelmatig de vergaderingen zouden bijwonen. De voorzitter zeide, dat dit ook de wensoh van het bestuur is. Had de heer Spr. het hierbij gelaten, dan had hij wijs gehandeld. Nu viel hij het bestuur aan en kleineerde de leden. Een hoop ,gal moest er bij hem uit. „Als altijd zijn de menschen kunstig in de luren gelegd. Het gaat weer de weg op van vroeger. Het bestuur deelde de lakens uit en de menschen waren sla pende leden". Zoo ging spr. te keer. Het bestuur had de besluiten der vorige verga dering niet nageleefd enz. enz. De voorzitter achtte het niet noodig een bestrijding te geven, daar interpellant blijk baar zijn gedane voorstellen - die echter niet overgenomen waren tot besluiten van de vergadering verhief. Hij bracht en kel naar voren, dat het bestuur zich stapt aan het reglement gehouden had. Met den Chr. groet sloot spr. vervolgens de vergadering, die overigens een zeer pret tig en vlot verloop had. VOORHOUT. Wethoudersbenoeming. In de gisteren gehouden raadszitting werd na le stemming benoemd tot wethou der de heer P. A. van Reijsen. LAATSTE BERICHTEN VEUR. Gemeenteraad. Door de R. K. Staats partij, afdeeling Veur 2(jn voor de as. Ge- I meenteraadsverkiezing candidaat gesteld de navolgende 16 personen: L. C. de Koning, aftr.; W. B. Blonk, aftr.; Th. H. Raaphorst, aftr.; A. J. Schrader, aftr.; W. van Veen Czn., aftr.; A. J. Zandwijk, aftr.; F. Zuijd- wijk, aftr.; D. P. v. d. Berg, W. J. Bleijs, Th. J. Blokland, W. G. Blonk, C. J: van Boheemen, A. Langeveld, A. J. v. d. Lans, J. B. Uittenhoiit en Jac. van Veen. NIEUW VEEN. Staatspartij. Voor de vergadering op Vrijdagavond van de plaatselijke R. K. Kiesvereeniging was ditmaal eens een vrij behoorlijke belangstelling. De heer H. S. Ran, die voorzat, uitte zijn voldoening hier over. Spr. waardeerde bijzonder de presen tie van den weleerw. heer kapelaan Nico- laas en van de dames. De heer P. Spring m 't Veld vond de no tulen van den secretaris, den heer Fr. van den Berg, niet geheel volledig. Volgens spr. was op de vórige ledenbijeenkomst beslo ten, dat daags voor deze vergadering de candidaten voor de gemeenteraad hun handteekening van bewilliging met hun candidaatstellinig zouden zetten bij den secretaris. Hier was niet aan vastgehouden. Voorlezing geschiedde van een schrijven van den heer K. Hoogervorst, die zich niet voor een nieuwe zetel beschikbaar stelt. Dan was de candidaatstelling aan de orde. Voorgedragen werden de heeren H. S. Ran (aftr.), W. C. Bokkestjjn (aftr.), Ger. van der Hoorn A. J.zn., L. de Boer, C. A. Campfens, D. P. Akerboom en P. Spring in 't Veld. Daar 52 stemgerechtigde leden I aanwezig waren, moesten de candidaten j minstens 27 stemmen behalen om op de groslijst te komen. Eenige leden zagen een onbillijkheid in deze voorwaarde, daar art. j 1 van het reglement o.m. zegt: „Bovendien kunnen de leden tot uiterlijk acht dagen I na deze vergadering aan wijzigingen indie- nen, doch deze moeten onderteekend zijn j door tenminste 15 leder per gestelden can didaat". Men ging natuurlijk op het regle- ment af en zette zich ter stemming. De heeren W. de Boer en G. Brouwer vormden het stembureau en kweten zich uilstekend. van hun taa*k. Stuk voor stuk werd over de j heeren georodeeld door „voor" of „tegen" te schrijven. De Duitsche ex-keizer op de „Flora". De Duitsche ex-keizer met zijn echtge- noote en mevrouw Von Pannewitz heb ben hedenmorgen met klein gevolg een bezoek gebracht aan de „Flora". Het gezel schap werd rondgeleid door de leden van het uitvoerend comité. HYPPOTHEEKBANKEN PLEGEN OVERLEG. Naar wij vernemen hebben de verschil lende crediet instellingen, die het Hypo- theekbedrijf uitoefenen in verband met de maaatregelen van de regeering inzake de beperking van executies van landelijke eigendommen, onderling overleg gepleegd en zal ook met de regeering eerstdaags con tact worden gezocht om deze aangelegen heid voor de belanghebbenden op de meest bevredigende wijze te doen verloopen. TELEGRAMMEN JAPANSCHE VLIEGBOOT VERONGELUKT Drie dooden en vier ernstig gewonden TOKIO, 30 Maart (V.D.) Hedenmor gen is nabij Tateyama een vliegboot van de Japansche marine middendoor gebro ken. Het toestel stortte neer en' van de ze ven inzittenden werden drie gedood, ter wijl de overige vier ernstig gewond wer den. BISSCHOP VAN MAINZ OVERLEDEN. LUTWIGSHAFEN 30 Maart (VD.). In den afgeloopen nacht is te Ludwigshafen overleden de bisschop van Mainz, dr. Lud- wig Maria Hugo. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Lux or: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. AANSLAG OP DEN KEIZER VAN MANDSJOEKWO ONTDEKT SHANGHAI, 30 Maart. De politie te Daire heeft een aanslag ontdekt op keizer Kong Teh van Mandsjoekwo. Naar verluidt zouden 23 ontevreden Koreanen, die uit Tsjoengtien afkomstig zijn, bij den aanslag betrokken zijn, die zij tijdens den doorreis van den keizer op weg naar Mandsjoekwo zouden willen plegen. De keizer zal op 2 April naar Tokio vertrekken. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Maart. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I f 817, bloem kool II 19, roodekool f 14.3014.80, sa- voyekool f 2.705.70, pieterselie f 1.702.10 prei f 0.502.80, radijs f 1.703.70, krop salade f 1.50—7.70, selderie f 0.80—1.40, knolselderie f 4.40, per 100 kg.: kroten f 0.60 kroten gekookt f 3—5, witloof f 313, boe renkool f 24, postelein f 2028, spinazie f 510, uien f 0.903.80, wortelen f 0.80 7.10, spruiten I f 717, spruiten H f 39, andijvie f 614. 30" Maart. Boter. Aanvoer 1260 kg. prima fabrieksboter f 1.52, en prima boe- renboter f 1.351.40 per kg. Handel traag. Turfmarkt van 25 tot en met 30 Maart Aangevoerd 140.000 stuks lange turf, prij zen 89 per 1000 stuks. VEUR, 29 Maart. Groentenveiling. Krop sla le soort f 2.905.50, 2e soort f 1.20 2.80, stoofsla per kg. 59 cent, bloemkool uitschot 1.502.00, andijvie per kg. 59 cent, rabarber f 23, spinazie per 4 kg 16 35 cent, radijs f 2.803.00, prei f 1.10 2.90, selderie f 1.001.30, aardbeien 56 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 29 Maart. Groen tenveiling. Waschpeen per kist 1.001.35, kroten per kist 1020 cent, uien per 100 kg. 3.704.00, selderie per 100 stuks 2.10 2.90, radijs per 100 bos 2.302,40, roode kool I 15—20.10, gelekool 3.40—6.60, spruiten per 100 kg. 8.009.50, witlof per 100 kg. 812 cent. DEN HAAG, 29 Maart. Grossiersveiling. Hollandsch Witlof I 812, II 58 cent, Brusselsch Witlof I 1113 II 810 cent, Cillemans 1213 cent, Rabouwen 78 cent Brederode I 912 cent, II 58 cent, win- terjarmen 810 cent, St. Remie 1012 cent BOSKOOP, 29 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Butterfly 40 50 cent, Edith Helen 4065 cent, Aug. Noack 2540 cent, Polyantha 2735 cent. Seringen 3070 cent, Leeuwenbekken 40 80 cent, Muurbloemen 5 cent, Calla 40 70 cent, Tulpen 818 cent, Lathyrus 1015 cent, Asparagus 30 cent, Anjers 5060 et., Azalea 4090, Viburum 5070 cent, Cera- sus Hisakura f 1.50—2.00, Forsythia 60—90 cent, Clematis Prins. Hendrik f 2.00, Andro meda 15 cent, Hortensia per stuk 2540 cent, Acer per Stuk 45 cent, Azalea per stuk 2540 cent. TER AAR, 29 Maart. Centrale Veiling. Spinazie per kilo 410 cent, Dunsel 56 cent, Spruitkool 5.205.80, postelein per kg. 20 cent, radijs 1.70—2.70, rabarber 1.70, sla f 0.80—4.10, vellen 19—23 cent. witlof 6.70—7.20, bloemkool 6—23 cent ALPHEN a. d. RIJN, 29 Maart. Groen tenveiling. Per 100 kg.: spinazie f 7.40—9.30 postelein f 16—17, kroten f 1.10—1.20, uien f 2.70—3.10, per 100 bos: radijs f 1.602.30, selderie f 1.20—2.30, andijvie kg. f 10—12 per 100 stuks: kropsla I f 1.604.80, bloem kool I f 1635, bloemkool II f 36. Eierenveiling. Aanvoer 11300 stuks. Prijzen: kippeneieren f 1.60—2.20, eenden eieren f ,1.50—.18 per 100 stuks. VINKEVEEN, 29 Maart. Groentenveiling Bloemkool 318 cent, kropsla 1940 cent per 10 krop, vetten 27 cent per kist, spinazie 310 cent, witlof I 1113 cent, II 68 cent III 34 cent per kg. radijs 31 cent per 10 bos. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.121 U Berlijn 59.42 New York1.48t/4 Parijs 9.763/4 Brussel 27.75 Zwitserland 4793 Milaan 12.3:d/5 Madrid 20.25 Oslo35 80 Kopenhagen31 80 Stockholm 36.75 Weenen Praag6.20 Boedapest Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na kortstondige ziekte, zacht en kalm, na voorzien to zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Moeder ANTOINETTE VAN LEUNEN Weduwe van den Heer JACOBUS VAN DEN BOSCH in den ouderdom van 77 jaar. C. J. t. d. BOSCH. J*. O. O. M. r d. BOSCH. J. J. M. v. d. BOSCH. Alphen a. d. Rijn, 30 Maart 1935. v. Mandersloostraat 45. De plechtige Uitvaart zal plaats hebben Woensdag 3 April a.s. om 9 uur, in de Parochiekerk van den H. Bonilacius te Alphen a/d. Rijn, waarua begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3