STADS NIEUWS ZATERDAG 30 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 TELEGRAFISCH WEERBERICHT naai waarnemingen verricht in den morgen van 30 Maart 1935, medegedeeld door het Kon Ned. Met. Inst. te De Bilt Hoogste barometers!: 773.5 te Parijs. Laagste barometers!: 752.2 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 31 Maart: Zwakke tot matige Westelijke tot Zui delijke, later weer ruimende wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Kans op eenige regen. Aan vankelijk zachter. Het daalgebied van den luchtdruk, dat gisteren over Duitschland was gelegen, is Oostwaarts afgetrokken. De koude-inval bracht in Scandinavië en Duitschland eeni- gen neerslag, terwijl over vrijwel het ge- heele vasteland de temperatuur daalde. Het hooge drukgebied breidde zich weer naar Frankrijk uit, doch werd aan zijn Noord zijde aangetast door de Uslandsche depres sie, welke in diepte toenam. Over IJsland en Schotland steeg de temperatuur terwijl de bovengenoemde depressie over het Noor den van de Britsche Eilanden regenachtig weer brengt. Hoogstwaarschijnlijk zal deze depressie ook over onze omgeving haar in vloed doen gelden en eerst krimpende, la ter weer ruimende wind brengen, waarbij de regenkans weer toeneemt en vooral des nachts stijging van temperatuur te wach ten is. LUCHTTEMPERATU CR. 7.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «JU Van Zaterdagnamiddag 6.58 uur tot Zondagmorgen 5.10 uur; van Zondagnamid dag 7.00 uur tot Maandagmorgen 5.07 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Zondag 31 Maart nam. 12.10 uur en Maandag 1 April voorm. 0.47 uur en nam. 12.29.uur. 17 APRIL is de dag der stemming voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Dan moeten alle Katholieken hun stem plicht vervullen. Hun plicht vervullen als staatsburger en als Katholiek.... Hun plicht zóó vervullen, dat zij ver antwoord zijn.... Vanwege de R. K. Staatspartij zal vóór den stemmingsdag nog op verscheidene manieren den Katholieken worden uiteen- geze! dat zij hun stem moetx uitbrengen op de lijst van de R.K. Staatspartij, en waarom. Wij wijzen op een vergadering van den Staitenkieskring Leiden Zondag 31 Maart te 10.30 uur in de aula van de R.K. H.B.S., Mariënpoelstraa! Leiden. Spreker de heer dr. P. Kasteel. Voor den Statenkieskring Gouda is er ook een vergadering op Zondag 31 Maart te 3.30 uur in „Concordia", Westhaven, Gouda. Spreker de heer mr. Goseling. Op beide vergaderingen zal de belang stelling groot zijn. In den kieskring Leiden begint de lijst der R.K. Staatspartij met den naam: BOLSIUS (lid van Ged. Staten); in den kieskring Gouda staat no. 1 op de lijst der R.K. Staatspartij de heer VON FISENNE (lid van Ged. Staten). De lijst der R. K. Staatspartij a LIJST 7. ONZEKERHEID TE BRUSSEL. Omtrent het lot van het kabinet v. Zeeland. BRUSSEL, 30 Maart. (VD.). Hoewel minister-president van Zeeland in de nachtzitting van de Kamer een meerder heid heeft gekregen, is de positie der re geering hedenmorgen onzeker geworden. In de komende uren zal worden beslist of van Zeeland zijn taak zal voortzetten of zijn opdracht weer in handen van den Ko ning zal moeten teruggeven. Uit de stem ming van vannacht is nl. gebleken, dat de socialisten weliswaar hun vertrouwen in den minister-president en zijn program hebben uitgesproken, doch dat groote groe pen van Katholieken en Liberalen tegen de regeering hebben gestemd. Onmiddellijk na afloop van de nachtzit ting riep van Zeeland een kabinetszitting bijeen om de houding van de regeering te bepalen. Van Zeeland heeft herhaaldelijk in de laatste dagen en ook nog gisteren ver klaard, dat hij zijn taak slechts kan vol brengen, wanneer de drie partijen achter hem staan. De ministerraad heeft vanmor gen besloten, dat hij een besluit zal nemen, nadat de Senaat, die vanmorgen om 10 uur is bijeengekomen, zich heeft uitgesproken. Van Zeeland zal in den Senaat nogmaals zijn program uiteen zetten en evenals in de Kamer de vertrouwenskwestie stellen. Van het resultaat hiervan hangt het lot van de regeering-v. Zeeland af. DR. SCHAEPMAN'S VERKIEZINGS ACTIE. Zooals bekend werd de verkiezingsactie voor de Provinciale Staten op 15 Maart j.l. openbaar ingezet met een voortreffelijke rede van dr. Kortenhors! Morgen wordt een TWEEDE VERGADERING gehouden in de aula van de R.-K. H. B. S. ('s morgens om 10.30 uur). Deze vergade ring is belegd door de R.-K. Staten-Cen- tvale maar is, voor zoover de ruimte toe- laa! toegankelijk voor alle belangstellen de leden van de R.-K. Kiesvereeniging. Deze bijeenkomst waar de gevierde PIET KASTEEL zal spreken past dus prachtig in het ka der van onze verkiezingscampagne en we vertrouwen dan ook dat de Leidsche Ka tholieken zich niet onbetuigd zullen laten. Over de 2 VOLGENDE VERGADERINGEN zullen wij tijdig berichten. Ook onze propaganda door middel van de drukpers is reeds ingeluid. Op Zaterdag 23 Maart jL heeft „Dr. Schaepman" GECOLPORTEERD met „de Opmarsch" en de bekende 3 bro chures uitgegeven door de propaganda- dienst van de R.-K. Staatspartij. Ondanks het barre weer is deze actie uitstekend ge slaagd. Heden wordt deze colportage her- va! GAAT DAT ZIEN! In den weinigen tijd die ons rest zullen door onze propagandisten nog 2 nummers van „de Opmarsch" en een modelstem biljet HUIS AAN HUIS verspreid worden. Het werk is dus veel, maar de hulp he laas nog steeds te weinig. Daarom op nieuw: PROPAGANDISTEN! Komt onze gelederen versterken. Geeft u op als propagandist. Adres: H. Lombert, Stationsweg 8a. Het geldt: nu of nooit! Er staan by deze verkiezingen geweldige belangen op het spel en het is uw plicht mede te helpen deze te verdedigen. Het gaat niet aan alles door een kleine groep werkers te laten ooen. De deelneming moet worden. En ook MASSAAL UW GELD kunnen wij niet missen. Een circulaire is reeds toegezonden. Als onze propagandisten om antwoord komen stuurt hen dan niet met leege handen weg. Weest blij indien u nog in staat zijt ons financieel te steunen. Geen gift, hoe gering ook wordt door ons versmaad. Maar we rekenen beslist op GROOTE BIJDRAGEN. Slechts met veel geld kunnen we onze plannen ten uitvoer leggen. Laat ons beroep niet tevergeefs zijn! Namens „Dr. Schaepman", Mr. H. F. A. DONDERS, Voorzitter. H. LOMBERT, Secretaris. R. K. STAATSPARTIJ. Gisteren heeft de afd. Leiden der R. K. Staatspartij (R. K. Kiesver.) een vergade ring gehouden ter bespreking van de gewij zigde statuten voorzoover betreft de candi- daatstelling voor den Gemeenteraad. Wij hebben deze week he«t door het be stuur voorgestelde concept in onze courant gepubliceerd. Na 'n aangename discussie zijn deze sta tuten aangenomen, zooals voorgesteld. De voorzitter van „dr. Schaepman", mr. Donders, gaf daarna een uiteenzetting van het propaganda-werk voor de as. Staten verkiezing. De propaganda wordt met toe wijding en geestdrift gevoerd. Spr. vraagt echter om nog meer medewerking en om den geldelijken steun, welke onontbeerlijk is, om het werk te kunnen voortzetten. Met erkentelijkheid namen de aanwezi gen kennis van de gegeven uiteenzetting, en de voorzitter der vergadering vertolkte aller oprechte waardeering voor den toege- wijden ijver der propagandaclub „Dr. Schaepman". Naar aanleiding van de door mr. Don ders gedane mededeelingen werden ver schillende opmerkingen gemaakt, hoofdza kelijk zich groepeer end om de geld-kwes- tie een moeilijke kwestie, die echter niet moeilijk zou zijn, als, gelijk een der leden zeer terecht opmerkte, alle vooraan staande personen overtuigd waren (en dienovereenkomstig handeldenf) van de overheerschende belangrijkheid der poli tiek. 't Is bedroevend, dat nog steeds zoo- velen de minimum-contributie betalen of slechts iets meer! De voorzitter verklaarde, dat het bestuur gaarne in overweging zou nemen het geopperde denkbeeld, om een comité te vormen van vooraanstaande ka tholieken, hetwelk trachten zal de geld middelen der vereeniging te verstevigen. De voorzitter bracnt in verband met de candidaatstelling voor den Gemeenteraad nog drie punten onder de aandacht. Ten eerste, om met de candidaatstellmg niet te wachten tot het laatste oogewblik (de ter mijn voor candidaatstelline is zeer waar schijnlijk gesloten Woensdagavond om 8 uur); ten tweede, om, indien men zit tende leden opnieuw wenscht gecandideerd te zien, ook voor dezen een candidatenlijst in te dienen; ten derde, om voor de geheele lijst, dus ook voor alle plaatsvervangers plaatsen, geschikte personen aan te wijzen. 't Is volstrekt niet verboden of verkeerd, om uitstekende candidaten in te dienen, bij voorkeur voor een plaats achter op de lijst! Ten slotte zij nog vermeld, dat namens de kasnazieners de heer C. Schinck een rap port uitbracht, waarin groote waardeering werd uitgesproken voor de wijze, waarop de penningmeester in het afgeloopen jaar weer zijn taak heeft vervuld. KONINKL. NEDERL. MIDDENSTANDS BOND. Vergadering van het District Zuid-Holland- Noord. Het district Zuid-Holland-Noord van den Koninkl. Nederl. Middenstandsbond kwam Donderdag in vergadering bijeen in hotel „De Harmonie" alhier. Veertien afdeelin- gen waren ter vergadering vertegenwoor digd. De voorzitter van de afdeeling Leiden, de heer C. Mulder, verklaarde het zeer op prijs te stellen, dat deze districtsvergade ring hier ter stede werd gehouden. Hij heette de aanwezigen van harte welkom en sprak den wensch uit, dat de beraadslagin gen tot een vruchtbaar resultaat mochten leiden. De districtsvoorzitter, de heer L. Vos ('s-Gravenhage), wees op het groote ge wicht van deze vergadering, die haar hou ding ten aanzien der door het Hoofdbestuur ontworpen richtlijnen inzake „Toekomstige Middenstandspolitiek" zal hebben te bepa len. Spr. vertrouwde, dat men met wijsheid en beleid zijn standpunt zal kiezen en voor al zich realiseeren, dat de moeilijkheden voortspruiten uit de verstoorde internatio nale verhoudingen op het gebied van han del en nijverheid. De middenstand, die steeds getoond heeft pioed en energie te bezitten, spreke zich niet uit voor experi menten, waarvan de gevolgen niet te over zien zijn. Nadat eenige huishoudelijke aangelegen heden waren behandeld, hielde de heer F. L. van der Leeuw, directeur van het Bureau van den Koninkl. NederL Middenstands bond, een inleiding over „Toekomstige Mid denstandspolitiek". Na het beginsel- en ur gentieprogram van den Bond te hebben behandeld, verdedigde spr. de door het Bondsbestuur voorgestelde resolutie, wel ke bevat: a. het verwezenlijken op korten termijn van de invoering van vestigingseischen, waaraan de kleinondernemer heeft te vol doen, met name: voldoende algemeene ont wikkeling en vakbekwaamheid, kennis van administratie en bedrijfsvoering en genoeg zaam eigen aandeel in de financieele ri sico's; b. verzet tegen het streven naar invoe ring van een spertijd (vestigingsverbod); c. bevordering van reëele concurrentie- methoden tusschen middenstandsbedrijf, grootwinkelbedrijf en verbruikscoöperatie, met vermijding van wederzijdsche protec tionistische maatregelen; d. gelijkstelling op belastinggebied van het middenstandsbedrijf met concurreeren- de bedrijfsvormen. Na eenige discussie werd de resolutie met een door het districtsbestuur voorge stelde wijziging door de vergadering aan genomen, n.l. uit sub. a te schrappen: „en genoegzaam eigen aandeel in de financieele risico's" en het Bondsbestuur uit te noodi- gen om te onderzoeken de mogelijkheid om tot een regeling te geraken, welke genoeg zaam eigen aandeel van nieuwe onderne mers in de financieele risico's waarborg! zonder de bedrijfsvrijheid en het recht van zelfbeschikking over eigen bezit aan te tasten. Bij de rondvraag bleek, dat de zelfstandi ge ondernemers veel nadeel ondervinden van de werken, door rijk en gemeente als werkverschaffingsobjecten verrich! De plattelandsafgevaardigden klaagden over de concurrentie der steuntrekkende boeren, die met kaas en boter langs de deuren ven ten. Voorts werd gerapporteerd, dat meer dere tuinders de steenkolen, die zij voor hun bedrijf zonder omzetbelasting ontvan gen, aan particulieren verkoopen. Het dis trictsbestuur deed toezegging de aandacht van het Hoofdbestuur met klem op een en ander te zullen vestigen. Hierop sloot de voorzitter met een woord van dank en een opwekking om verder mede te werken aan den uitbouw van de organisatie, de geani meerde vergadering. PROF. DR. H. WINDISCH. Prof. dr. H. Windisch, van 19141929 hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit, waar hij onderwijs gaf in de exegese van het Nieuwe Testament en de oud-christe lijke letterkunde, op het oogenbllk te Kiel, is, naar de „N.R.Crt.' meld! benoemd tot hoogleeraar te Halle als opvoLger van prof. E. von Dobschütz. Prof. Windisch aanvaardt zijn ambt 1 April. DE BOEKENWEEK. Op Woensdag 3 April des avonds 8 uur, zal de K.L.M. gezagvoerder-schrijver W. van Veenendaal, ter gelegenheid van de Boekenweek, welke gehouden zal worden van 30 Maart tot 6 April, in de Stadsge hoorzaal een causerie houden. Voor de pauze zal hij spreken over het avontuur lijke leven van den vlieger in het alge meen en over de bijzonderheden verbon den aan de Indië-vluchten. Daarna zal hij eenige fragmenten voorlezen uit het boek „Alles O.KDraaien!" dat onder leiding van zijn collega A. Viruly werd samenge steld en zal verschijnen bij het 15-jarig ju bileum van de K.L.M. op 17 Mei a.s. In de pauze zal er gelegenheid zijn de tentoon stelling te bezichtigen van Boeken, Tijd schriften en Plaatwerken op Luchtvaart gebied. Men zie verder de annonce voor komende in dit blad. TENTOONSTELLING IN DE LAKENHAL Werk van Leo Gestel. Onder aupiciën van de Leidsche Kunst- vereeniging is gistermiddag in het Stede lijk Museum „De Lakenhal" wederom een tentoonstelling geopend, ditmaal van werk van den Larenschen schilder Leo Gestel. De voorzitter, mr. J. Slagter, hield daar bij een korte inleidende rede, waarin hij allereerst wees op de weinige belangstel ling, welke de tentoonstellingen in de La kenhal ondervinden. De Leidsche Kunst- vereeniging wil echter niet passief blijven klagen, maar vooruit zien en hopen op een betere toekomst. Daarbij deed spr. een be roep op allen om de vereeniging door uit breiding van het ledental sterker te ma ken. Daarna het werk van den schilder Leo Gestel inleidende, wees spr. op het aan vankelijk samengaan van de beide tydge- nooten Sluyters en Gestel, de eerste een spontaan, de tweede een meditatief karak ter, die in 't begin beiden vooral coloris ten en luministen zijn, doch al gauw ver schillende wegen uitgaan. Gestel trekt in 1910 de aandacht met decoratief geziene stillevens. Daarna komt hij tot het cubis- me en in dien tijd ontstaat de schitterende reeks portretten van den dichter Rensburg, o.a. door Huebner geprezen en de zoo mu zikale landschappen uit Mallorca. Nooit te vreden met verkregen resultaten gaat Ges tel in 1916 tot een andere werkwijze over (studie van zonnebloemen), waarbij de vormen der natuur opnieuw worden bestu deerd. Na de vruchtbare periode vatt land schappen uit de Beemster waarvan prach tige specimina in het Sted. Museum te Am sterdam) volgen eenige jaren van zwer ven door Duitschland en Italië, totdat Gestel in de jaren 19251928 In Vlaande ren de grondslagen legt voor een nieuw evolueeren naar een kunst, die spr. aan duidt als een gestyleerde verbeelding van eigen gedachten wereld, gezien door iemand, die terugverlangt naar een oer- bestaan van de menschheid. De critiek heeft Gestel meermalen ver weten, dat hij zoo vaak van manier is ver anderd. Wie zoo spreekt, heeft de kern van dit werk niet gezien. De vorm kan veran deren, de wereld kan bekeken worden uit verschillende gezichtspunten, maar bij een ernstig kunstenaar als Gestel is er een wezenskern, die blijft en die in al zijn werk terug is te vinden. Het is een voort durend zoeken naar de materialisatie van zijn droom en een voortdurend in har de, stugge oefening bestudeeren van de na tuur, die voor alle kunst de onmisbare bron blijf! LEIDSCHE EXPL. MIJ. VAN ONROERENDE GOEDEREN. Een tweede vergadering van obligatie- houders noodig. Gisteren werd te Amsterdam een verga dering gehouden van houders van 5 1/2 pet. obligatiën ten laste van de Leidsche Exploi- tatiemaatschappij van onroerende goederen, ter behandeling van een voorstel tot rente verlaging tot 3 1/2 pet. voor den duur van drie jaren. De voorzitter, de neer J. op den Cou! constateerde, dat f 3000 nominaal obligaties was vertegenwoordigd. Aangezien er per saldo een' bedrag van nominaal 233.500 uitstaat, was het volgens de trustaotie ver- eischte quorum niet vertegenwoord_gd en konden derhalve geen bindende besluiten worden genomen. Een tweede vergadering zal daarom moeten worden bijeengeroepen. Voorgesteld word! die vergadering bijeen te roepen op 12 April a.s. De coupon per 1 April a.s. zal dan evenwel niet kunnen wor den betaald, totdat de vergadering van 12 April een besluit zal hebben genomen. Ter toelichting van dit voorstel deelde de voorzitter o.a. het volgende mede: Het bestuur van de Lemvog heeft zich reeds voor de coupons van April en Octo ber 1934 tot de trustee gewend met het ver zoek tot renteverlaging mede te werken. Spreker heeft er evenwel voor die cou pons een weg op gevonden, om deze ten volle te betalen, zonder de kasmiddelen der Lemvog aan te tasten. Een niet opeischbaar kascrediet van bevriende zijde heeft de Lemvog toen aan de middelen geholpen. Een hernieuwde aanvraag voor een derge lijk credaet ten behoeve van de coupon per 1 April 1935 ontmoette evenwel met het oog op den onzekeren aigemeenen toestand overwegende bezwaren. Mede met het oog op de omstandigheden, dat op beide vorige kasvoorschotten nog geenerlei aflossing j plaats vond, waren geldschieters niet tot j het verleenen van een nieuwe crediet be reid. De Lernvog heeft voldoende kasmiddelen tot betaling van 13/4 pet. op de April- coupon. Spr. heeft de hoop, dat deze rente betaling ook zal kunnen worden gehand- haaid. Dit oordeel grondt spreker mede op het resultaat van een namens den trustee ingesteld accountants-onderzoek, j De hypotheekbanken zijn de Lemvog te- 1 gemoet gekomen door uitstel van aflossin- AGENDA LEIDEN. Zaterdag. Leidsche Schouwburg „DiePfef- fermühle" 8.15 uur. Zondag, Kadervergadering R. K. Staten kieskring „Leiden", spreker Piet Kasteel, Aula R.-K. H. B. S„ 10.30 uur. Maandag, 7de Abonnementsvoorstelling „Gele Koorts", door de A'dam- sche Tooneelvereeniging, Schouw burg, 8.15 uur. Dinsdag: „Hanze", praatavond over de Lichttarieven „Den Burcht" te half negen. Dinsdag. Vriendenkring ter eere van het Allerh. Sacrament. Vergadering voor de Parochie St. Leonardus a Portu Mauritio. RJC. School Pot gieterslaan. 8 uur. Woensdag: Lezing door W. van Veenen daal, Gezagvoerder by de K.L.M. over: Vliegwezen en Vlieglitera- tuur. Foyer Stadsgehoorzaal 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Led den wordt waargenomen door de doktoren: Hovens Gréve, De Bruyne, P. v. Es, Nie- mer en Starck. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, teL 1919. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Maart a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, te! 502; D. J. van Drie- sum, Mare 110, te! 406 en C. van Zijp, Wil- helmmapark 8, Oegstgees! te! 274. gen toe te staan. Tegenover de hypotheek banken zullen de andere crediteuren even eens iets moeten doen, teneinde verlaging van de hypotheekrente te verkrijgen. Want verlaging van de vaste lasten is de redding van de Lemvog. Daarom adviseert spreker obligatiehouders tot verlaging van de rente tot 3 1/2 pet. Indien de omstandigheden ten goede mochten keeren, kan op deze rente verlaging evenwel telken jare worden teruggekomen. Spreker denkt o.a. aan de mogelijkheid van een stijging van de waar de van onroerende goederen in verband met bijzondere gebeurtenissen, als bijv. deva luatie van den gulden. Daardoor zou de Lemvog -wel eens ruimer bij kas kunnen komen te zitten en in dat geval zouden obligatiehouders hiervan door herstel van rechten moeten kunnen profiteeren. De voorzitter wees er vervolgens op, dat eventueel herstel van den ouden rentevoet volgens het voorstel geen terugwerkende kracht zal hebben. Spreker motiveert deze voorziening met het oog op de complica ties, die darauit zouden kunnen voortvloei- DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. De afdeeling Leiden van de Christelijk Dem. Unie heeft voor den gemeenteraad candidaat gesteld: 1. J Noppe, 2. L van den Reyden, 3. L. M. van Platering, 4. A. Se- gaar. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Spreekuur Bureau en Secretaris. In de vergadering der Kamer van Vrij dag 22 Maart j.L, is vastgesteld dat de Se cretaris der Kamer in het algemeen slechts te spreken zal zijn des morgens van 9—12 uur, derhalve niet meer des middags. Uiteraard is de aanwezigheid van den Secretaris elders ook des morgens in be paalde gevallen onvermijdelijk, zoodat het om teleurstelling te voorkomen, gewenscht is het bezoek vooraf mondeling of schrifte lijk aan te kondigen. Het voltallige Bureau der Kamer verga dert als gewoonlijk nagenoeg steeds op Za terdagmiddag tusschen 3 en 5 uur. Zij die alsdan het Bureau over een bepaald punt wenschen te spreken, worden verzocht dit vooraf kenbaar te maken. NATIONAAL KONINGIN-MOEDER- HERDENKINGSFONDS Men meldt ons, dat het Comité er in ge slaagd is een flink aantal collectanten bij een te brengen. Vooral van het L. Stud. Corps en de ,Ver. v. Vrouwelijke Stud, gaven zich een flink aantal op. Bijzondere vermelding verdiend, dat Z. K. H. de kroonprins van Djokjakarta en diens broeder aan de collecte zullen deelnemen. Een waardig voorbeeld!! Aantreden van collectanten en kloppets Maandagmorgen te kwart vóór 10 uur in de Stadsgehoorzaal Zegt het voort! Waarschuwing De politie waarschuwt ingezetenen voor 'n man, die er zijn werk van maakt onder valsche voorspiegelingen op te lichten. Zoo heeft hij 'n bewoner van de Looyerstraat 'n zoo goed abs nieuw rijwiel afhandig ge maakt onder voorwendsel, dat hij acht maanden werk voor hem had. Hij vroeg daarop een fiets te leen, om even naar „het Werk" te kunnen gaan. In het vooruitzicht van het komende werk gaf de man zijn rij wiel, doch zag den oplichter niet terug. Het signalement van dezen is: plm. 35 jaar, 1.70 M. lang, smal gezicht, gezonde teint, donker uiterlijk, gekleed in blauw man chester broek en blauw colbert met beige jockeype! Bij de politie is een heerenrijwiel te be vragen, dat onbeheerd is gevonden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2